Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 82 informacji. Wszystkie poniżej.

Piwo po osiemnastce  »
Tekst opublikowany 2009-07-31, opracowanie Kornelia Trytko
Policjanci z Kątów Wrocławskich włączyli się w ogólnopolską akcję „Pozory mylą, dowód nie”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem sprzedaży alkoholu nieletnim.
Zdjęć: 2  

Giganci rocka w sobotę »
Tekst opublikowany 2009-07-31, opracowanie MK
Organizatorzy koncertu Giganci Rock’n’Rolla nie mieli w tym roku szczęścia. Termin koncertu był już dwa razy przesuwany ze względu na powódź.

Bezrobotni dla gospodarki wodnej »
Tekst opublikowany 2009-07-31, opracowanie MK
Urząd Gminy Jordanów Śląski, realizując program „Bezrobotni dla gospodarki wodnej i ochrony przeciwpowodziowej 2009”, zatrudnił w ramach robót publicznych sześć osób.
Zdjęć: 1  

Moc wakacyjnych wrażeń »
Tekst opublikowany 2009-07-31, opracowanie Beata Sadowska
Z turnusów kolonijnych, organizowanych przez Koło Turystyczne Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, i wycieczek, prowadzonych przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach w ramach akcji Lato 2009 skorzysta w tym roku około 550 młodych mieszkańców gminy.
Zdjęć: 3  

Od stycznia gmina Siechnice »
Tekst opublikowany 2009-07-31, opracowanie AS
1 stycznia 2010 gmina Święta Katarzyna zmieni nazwę na gmina Siechnice. Również do miasta zostanie przeniesiona siedziba władz gminy. Taką decyzję podjęła dziś Rada Ministrów.
Zdjęć: 1  

Dołącz do forum »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie BESA
Partnerstwo Wschodnie jest jednym z projektów wpisujących się w inicjatywę Europejskiej Polityki Sąsiedztwa, prowadzonej przez Komisję Europejską od 2004 roku. W grudniu 2008 komisja zaproponowała inicjatywę wspierania dalszego rozwoju organizacji społeczeństwa obywatelskiego, co ma na celu utworzenie Forum Obywatelskiego Partnerstwa Wschodniego.

Kopią Orlika »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie kt
Na razie jest dziura w ziemi, ale już jesienią na nowe boiska wkroczą pierwsi piłkarze. Przy ul. Szkolnej w Sadkowie trwa budowa Orlika.
Zdjęć: 1  

Wojska nadciągają »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie aw, fot. Krystyna Dubiel
Forty, reduty i bastiony zapełnią się niedługo żołnierzami z epoki napoleońskiej. Wehikuł czasu cofnie nas do dni 1807 roku, kiedy to rozegrała się bitwa o Nysę. I tym razem będzie huk dział, płacz rannych i tętent koni.
Zdjęć: 5  

2 promile za kółkiem »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie aw
Może nie byłoby w tym nic szokującego – w końcu na nasze nieszczęście wielu kierowców nadal siada po spożyciu alkoholu za kierownicę. Ten jednak jechał... walcem.

Zablokowana A4 »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie aw
Autostrada A4 została zablokowana na 144 km w kierunku od Legnicy do Wrocławia.
Zdjęć: 1  

Ja i mój komputer »
Tekst opublikowany 2009-07-29, opracowanie BESA
Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych Umbrella zaprasza na bezpłatne zajęcia związane z szeroko pojętym użytkowaniem komputera, które odbędą się w sierpniu we Wrocławiu.
Zdjęć: 1  

Remont mostu w Radwanicach »
Tekst opublikowany 2009-07-29, opracowanie AS
Od przeszło tygodnia na drodze krajowej nr 94 w Radwanicach, przy światłach, prowadzone są prace przy moście na rzece Zielonej. Z tego powodu ruch odbywa się wahadłowo.
Zdjęć: 1  

Gdzie zabraknie wody?  »
Tekst opublikowany 2009-07-29, opracowanie aw
W niektórych miejscowościach w gminie Żórawina krany mogą na jakiś czas wyschnąć. Lepiej się do tego przygotować.

Lokalna Grupa Działania-Ślężanie »
Tekst opublikowany 2009-07-28, opracowanie MK
Wakacje rozpoczęły się na dobre, ale nie wszyscy wypoczywają, przed Lokalną Grupą Działania - Ślężanie okres wytężonej pracy. Niedawno LGD podpisała z Dolnośląskim Urzędem Marszałkowskim umowę na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju.

Więcej darmowego internetu »
Tekst opublikowany 2009-07-28, opracowanie Artur Szkudlarek
50 zestawów komputerowych z dostępem do szerokopasmowego internetu zostanie udostępnionych mieszkańcom gminy Święta Katarzyna. Ponadto z funduszy unijnych dofinansowane zostanie Centrum Kształcenia w Żernikach Wrocławskich i programy rozwojowe dla szkół.
Zdjęć: 1  

Nowe drzewka w Kobierzycach »
Tekst opublikowany 2009-07-28, opracowanie Beata Sadowska
23 lipca przy boisku sportowym w Kobierzycach, w ramach podsumowania akcji „Zielono mi”, zasadzono młode drzewka. W uroczystości wziął udział Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.
Zdjęć: 1  

Miss wśród domów »
Tekst opublikowany 2009-07-28, opracowanie aw
Wójt gminy Długołęka Iwona Agnieszka Łebek już po raz piąty zaprasza do udziału w konkursie na najpiękniejszą gminną nieruchomość.
Zdjęć: 1  

Aktywny wypoczynek »
Tekst opublikowany 2009-07-27, opracowanie MK
Ślężański Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sobótce przygotowały na wakacje specjalne zajęcia dla dzieci i młodzieży.
Zdjęć: 1  

Ahoj, kapitanie »
Tekst opublikowany 2009-07-27, opracowanie MK
Wśród wielu atrakcji dla dzieci i młodzieży przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Mietkowie jest rejs żaglówką.
Zdjęć: 3  

Polskie Kobierzyce górą »
Tekst opublikowany 2009-07-27, opracowanie Beata Sadowska
W niedzielę, 19 lipca w Kobericach odbył się turniej piłkarski, w którym zmierzyły się ze sobą drużyny z polskich Kobierzyc i Szczepankowic z czeskimi Kobericami i Stepankovicami.
Zdjęć: 3  

Wypadek w Mirosławicach »
Tekst opublikowany 2009-07-26, opracowanie bom
Osiem osób w tym większość dzieci zostało rannych w wypadku na drodze krajowej nr 35 pod Mirosławicami.

Przygotowania ligowców »
Tekst opublikowany 2009-07-24, opracowanie Kamil Skrzypek
Czołowe kluby piłkarskie powiatu wrocławskiego przygotowują się do nadchodzącego sezonu. Na razie największym hitem transferowym było przejście Arkadiusza Półchłopka z Motobi Kąty Wrocławskie do beniaminka I ligi, MKS-u Kluczbork.
Zdjęć: 1  

Na torach leżą drzewa »
Tekst opublikowany 2009-07-24, opracowanie bom
Podczas wczorajszej nawałnicy we Wrocławiu nie doszło do poważniejszych awarii na terenach PKP. Gorzej sytuacja wygląda na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 1  

Drugi stopień zagrożenia »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie Paweł Pawlucy
Takich upałów tego lata jeszcze nie było. W całej południowej Polsce, w tym również na terenie województwa dolnośląskiego ogłoszono 2. stopień zagrożenia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed zgubnymi skutkami wysokich temperatur.

Ambitne plany »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie MK
Wakacje trwają w najlepsze, ale nie wszyscy wypoczywają. Przed Lokalną Grupą Działania - Ślężanie okres wytężonej pracy. Niedawno LGD podpisała z Dolnośląskim Urzędem Marszałkowskim umowę na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju.

Ahoj, Kapitanie »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie MK
Wśród wielu atrakcji dla dzieci i młodzieży przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Mietkowie jest rejs żaglówką.
Zdjęć: 3  

Ulewa nie straszna kolarzom »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie kt
Rzęsisty deszcz nie zdołał ostudzić entuzjazmu uczestników IV Ogólnopolskiego Kryterium Kolarskiego w Chrząstawie. 18 lipca, dzieci, dorośli i mistrzowie dwóch kółek zmierzyli się na trasie wyścigu.
Zdjęć: 6  

Wiedzą, jak korzystać z pomocy »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie kt
Gmina Kąty Wrocławskie otrzymała wyróżnienie w rankingu "Europejska Gmina, Europejskie Miasto". Wskazuje on, które samorządy w Polsce mają największe osiągnięcia w pozyskiwaniu środków unijnych.
Zdjęć: 1  

Włamywacze w rękach policji »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie red.
Wrocławscy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o co najmniej 16 włamań do nowych domów jednorodzinnych na terenie gminy Czernica. Grozi im 10 lat więzienia.
Zdjęć: 1  

Przyjazne praktyki »
Tekst opublikowany 2009-07-22, opracowanie BESA
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie na rozwiązania i praktyki sprzyjające zatrudnieniu i rozwojowi zawodowemu pracowników powyżej 50. roku życia.

Piorun jak pocisk »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Specjaliści tłumaczą, dlaczego nie należy bać się burzy i na ten czas wyłączyć telefon komórkowy. Co dzieje się z dachem domu, drzewem i człowiekiem, w którego uderzy piorun?
Zdjęć: 8  

Pomoc dla wybitnie uzdolnionych »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie BESA
Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło konkurs ofert na realizację zadania publicznego: „Program pomocy wybitnie uzdolnionym uczniom”. Oferty można składać do 27 lipca 2009 w Warszawie.

Poszukiwania młodych talentów »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie Wojciech Sitarz
Wszystkie dzieci w wieku od sześciu do ośmiu lat będą mogły w najbliższą sobotę wziąć udział w programie Akademia Orlika. Ma on pomóc w odkrywaniu młodych piłkarskich talentów. Skierowany jest zarówno do dziewczyn jak i chłopców.
Zdjęć: 1  

Czernica wśród najlepszych »
Tekst opublikowany 2009-07-20, opracowanie kt
Kapituła konkursu „Rzeczpospolitej” przyznała gminie Czernica 17 miejsce w kategorii gmin wiejskich. – W trudnych czasach kryzysu, to bardzo dobry wynik – mówi wójt, Stefan Dębski.

Stypendia dla uczniów i studentów »
Tekst opublikowany 2009-07-20, opracowanie BESA
Wójt gminy Kobierzyce zaprasza szczególnie uzdolnionych uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów wyższych uczelni, zamieszkałych na terenie gminy Kobierzyce do udziału w VII edycji Programu Stypendialnego Gminy Kobierzyce na rok szkolny 2009/2010.

Grabarze znaleźli bombę »
Tekst opublikowany 2009-07-19, opracowanie bom
Na cmentarzu parafialnym w Jordanowie Śląskiem pracownicy zakładu pogrzebowego natrafili na ponad metrową bombę lotniczą. Niebezpieczne znalezisko zabrali saperzy.
Zdjęć: 2  

Wzorcowa gmina »
Tekst opublikowany 2009-07-17, opracowanie BESA
Kobierzyce po raz piąty starają się o uzyskanie tytułu „Gmina Fair Play”. 8 lipca w ramach konkursu odbył się audyt, któremu przewodniczył Maciej Rataj z Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym.
Zdjęć: 1  

Rzeka Zielona wylała jak szalona »
Tekst opublikowany 2009-07-17, opracowanie Artur Szkudlarek
Podtopione domy, zalane podwórka, pola i rowy – taki obraz towarzyszył mieszkańcom gminy na przełomie czerwca i lipca. Najbardziej ucierpiały Grodziszów, Święta Katarzyna i Siechnice.
Zdjęć: 3  

Książka od IPN »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie red. kt
Instytutu Pamięci Narodowej będzie przekazywał swoje publikacje bibliotekom na terenie Dolnego Śląska. Celem akcji jest propagowanie najnowszej historii Polski, a przede wszystkim historii naszego regionu.
Zdjęć: 2  

Czeskie Kobierzyce »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie BESA
Od 25 do 26 czerwca w Kobierzycach gościła delegacja z czeskiej miejscowości o tej samej nazwie. Goście spotkali się z przedstawicielami naszej gminy, zwiedzili okolice, a potem wzięli udział w uroczystej sesji rady gminy.
Zdjęć: 4  

Mistrzowie dwóch kółek »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie EM, KT
Już 18 lipca, Chrząstawa będzie znowu gościć elitę polskiego kolarstwa. Pojawią się m.in. wielokrotny mistrz Polski – Łukasz Bodnar i olimpijczyk, Zdzisław Wrona.
Zdjęć: 1  

Gratulacje od Jerzego Buzka »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie red.
W związku z wysokim miejscem w rankingu najlepiej rozwijających się miast i gmin w Polsce, Kąty Wrocławskie otrzymały list gratulacyjny od nowego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.
Zdjęć: 1  

Bat na piratów drogowych »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie AS
Od ponad miesiąca strażnicy gminni mają wielkiego sprzymierzeńca w walce z piratami drogowymi - fotoradar. Przez tydzień pracy, urządzenie zrobiło 120 zdjęć kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Zablokowana A4 »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie BESA
Autostrada A4 między węzłem Prądy a węzłem Przylesie została zamknięta. Rano doszło tam do wypadku. Nikomu nic się nie stało. Policja wprowadziła objazdy.

Innowacyjna Długołęka »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie BESA
Gmina Długołęka znalazła się w rankingu 100 najlepszych gmin w Polsce ogłoszonym przez „Rzeczpospolitą” oraz otrzymała zaszczytne miano innowacyjnego samorządu w kategorii gmin wiejskich.

Pociągiem przez gminę »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie Beata Sadowska
26 czerwca odbyła się XXXV Sesja Rady Gminy Kobierzyce, na której gośćmi była delegacja z czeskiej miejscowości Kobeřice. Podczas sesji podjęto wiele istotnych uchwał i zapoznano radnych z listem intencyjnym dotyczącym wznowienia kolejowych przewozów pasażerskich na trasie Wrocław – Świdnica przez gminę Kobierzyce.
Zdjęć: 1  

Będzie padać i grzmieć »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie BESA
Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje mieszkańców Wrocławia i obszaru powiatu wrocławskiego o możliwości wystąpienia intensywnych opadów deszczu i burz.

Gmina na 5 »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie Kornelia Trytko
Kąty Wrocławskie ciągle w czołówce polskich samorządów. Już po raz kolejny, kapituła konkursu „Rzeczpospolitej” doceniła potencjał gminy. 10 lipca, burmistrz Antoni Kopeć odbierał w Warszawie dyplom i gratulacje.
Zdjęć: 2  

Wyróżnienie pani wójt »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie BESA
23 czerwca delegacja składająca się z 28 przedstawicieli gminy Długołęka udała się do partnerskiego miasta Sarny na Ukrainie w ramach istniejącej już od wielu lat współpracy obu gmin.
Zdjęć: 2  

Afera wodna pod Sobótką »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie BESA
Gmina Sobótka spośród pozostałych gmin powiatu wrocławskiego została najbardziej doświadczona podczas czerwcowej powodzi. Jednym z jej skutków jest trwający już dwa tygodnie brak wody pitnej w kranach. W ostatnich dniach woda przestała być dowożona nawet beczkowozami.
Zdjęć: 1  

Śmierć na budowie »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie KT
„To mój ukochany tatuś był...” - w czerwcu ruszyła kampania Państwowej Inspekcji Pracy, dotycząca zagrożeń związanych z robotami na wysokościach. - Chcemy szokować i skłaniać do refleksji – mówi Jarosław Głowacki z wrocławskiego oddziału PIP.
Zdjęć: 3  

Świetny wynik Kobierzyc »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie BESA
Gmina Kobierzyce zajęła piąte miejsce w kategorii gminy wiejskie w rankingu samorządów „Rzeczpospolitej”. Zdobyła również jedenaste miejsce w dziedzinie innowacyjności.
Zdjęć: 3  

Nie zabrałeś OC? Pojedziesz dalej »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie PM
Posiadanie dokumentu potwierdzającego opłacenie składki OC nie będzie już obowiązkowe. Taką zmianę kierowcy zawdzięczają nowelizacji Prawa o ruchu drogowym przyjętej w ostatnich dniach przez sejm.
Zdjęć: 1  

Park pełen gwiazd »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie BESA
21 czerwca był wielkim świętem dla mieszkańców gminy i okolic. Tysiące osób przybyło do parku w Szczodrem na wielki finał obchodów dni gminy. Wystąpili Krzysztof Krawczyk i zespół Feel.
Zdjęć: 3  

6700 pijanych kierowców »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie BESA
Wakacje to czas wzmożonego ruchu na drogach, który grozi większą niż zwykle liczbą wypadków. Dolnośląscy policjanci, w celu zapobieżenia tragediom, prowadzą akcję „Bezpieczne Wakacje 2009”. Każdego dnia zatrzymują wielu pijanych kierowców.

Półkolonie w Kamieńcu »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie EM
Sala zabaw Family Fit w Kamieńcu Wrocławskim zaprasza uczniów szkół podstawowych na półkolonie.

Pobity w komórce »
Tekst opublikowany 2009-07-12, opracowanie bom
Dwóch mężczyzna skatowało 64-letniego Józefa C. z Sobótki. Oprawcy bili go wiadrem i drewnianą belką. Jak mdlał polewali go wodą.
Zdjęć: 1  

Dyrektor winny śmierci? »
Tekst opublikowany 2009-07-12, opracowanie bom
Rodzina pracownika technicznego, który dwa lata temu zginął na linii produkcyjnej w fabryce telewizorów LG Philips domaga się odszkodowania w wysokości 2 mln zł.

Podsumowanie akcji „Prędkość” »
Tekst opublikowany 2009-07-11, opracowanie kt
Podczas zaledwie jednego dnia, dolnośląscy policjanci ukarali mandatami 844 kierowców, którzy jechali ze zbyt dużą prędkością.

Piknik w Kamieńcu »
Tekst opublikowany 2009-07-11, opracowanie EM
11 lipca rozpoczął się dwudniowy piknik dla mieszkańców Kamieńca Wrocławskiego i Łan.
Zdjęć: 5  

Dofinansowanie dla ATON-HT  »
Tekst opublikowany 2009-07-10, opracowanie mtm
Aton-HT otrzymał ponad 730 tys. zł dofinansowania na realizację projektu pt.: "Przeprowadzenie badań i komercjalizacja technologii MTT w ATON-HT". Jest to pierwsza transza dofinansowania, które w całości wyniesie ponad 1,8 mln zł.

Gazowe dochodzenie  »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie Kornelia Trytko
Sprawę gazu, który powstał przy okazji dezynsekcji silosu w Kątach Wrocławskich bada prokuratura w Środzie Śląskiej. Trzeba sprawdzić, czy podczas akcji nie doszło do nieprawidłowości.
Zdjęć: 3  

Policja widzi więcej »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie kt
Zamontowane w Kątach Wrocławskich kamery zaczynają przynosić efekty. Dzięki nim udało się namierzyć pijanego rowerzystę.
Zdjęć: 1  

Dlaczego zginął pilot? »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie kt
Trwają dyskusje nad sprawą zestrzelenia samolotu Dionizego Bielańskiego. Historyków IPN nie przekonują tłumaczenia generała Jaruzelskiego.
Zdjęć: 2  

Zza biurek na ulice  »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie Jacek Bomersbach
Ok. 500 policjantów patrolujących Wrocław ma znać język niemiecki i angielski. Aby poprawić bezpieczeństwo część funkcjonariuszy zza biurek wysłano na ulice.
Zdjęć: 3  

Zwolnij, bo cię złapią »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie BESA
8 lipca policjanci ruchu drogowego przeprowadzają na dolnośląskich drogach akcję pod kryptonimem „Prędkość”. Podczas wzmożonych kontroli sprawdzają nie tylko stosowanie się do ograniczeń prędkości na drogach, ale także używanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego.

Ranni pasażerowie busa »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie BESA
W Gniechowicach bus zjechał do rowu. Rannych jest pięć osób.

Wzmożone patrole na drogach »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie tom
Stan techniczny twojego auta pozostawia wiele do życzenia? Wozisz dziecko bez fotelika? Lubisz szybką jazdę nie patrząc na znaki ograniczania prędkości? Jeśli tak, zostaw dziś swoje cztery kółka pod domem lub w garażu.

Brak gruntów zalewowych »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie Beata Sadowska
8 lipca w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu odbyło się spotkanie starosty z wójtami gmin, burmistrzami, przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji i Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Tematem zebrania była sytuacja popowodziowa na terenie powiatu wrocławskiego.
Zdjęć: 5  

Nadchodzą intensywne burze »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie BESA
Krajowe Biuro Prognoz Meteorologicznych IMiGW ostrzega o możliwości wystąpienia intensywnych opadów deszczu i burz. W wyniku ostatnich opadów na terenie rzek Ślęzy, Bystrzycy i Widawy wystąpiły wzrosty stanów wody i przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Kula ognia na ganku »
Tekst opublikowany 2009-07-07, opracowanie Jacek Bomersbach
Pogorzelcy z Sulistrowiczek mieszkają w prowizorycznej altance i własnymi siłami próbują odbudować dom. Wrocławska prokuratura aresztowała cztery osoby, które podpaliły posesję.
Zdjęć: 4  

Ostrzeżenie przed opadami »
Tekst opublikowany 2009-07-05, opracowanie BESA
- Na terenie Wrocławia i powiatu wrocławskiego możliwe jest wystąpienie intensywnych opadów deszczu – ostrzegają Krajowe Biuro Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Strach przed burzą »
Tekst opublikowany 2009-07-04, opracowanie Jacek Bomersbach
W Sulistrowiczkach podczas ulewy spokojny strumyk zamienił się w rwący potok. Wezbrana woda podtopiła kilka domów i zniszczyła drogę przy ul. Miodowej.
Zdjęć: 4  

Tragiczny wypadek w Wierzbicach »
Tekst opublikowany 2009-07-04, opracowanie bom
W Wierzbicach około godziny czwartej rano samochód osobowy uderzył w drzewo. Na miejscu zginął 22-letni kierowca.

Groźny gaz w Kątach »
Tekst opublikowany 2009-07-04, opracowanie red.
Mieszkańcy bloku przy ul. Norwida mają w sobotę powrócić do swoich mieszkań. Ewakuowano ich, bo w pobliżu doszło do wydobycia się groźnego fosforowodoru.

Boom inwestycyjny »
Tekst opublikowany 2009-07-03, opracowanie Beata Sadowska
W gminie Długołęka, w ciągu ostatniego półrocza, wykonano szereg prac budowlanych, powstały m.in. nowe nawierzchnie dróg w kilku miejscowościach. W trakcie realizacji jest wiele istotnych inwestycji, w tym budowa kanalizacji sanitarnych i sześciu boisk sportowych.
Zdjęć: 3  

Grają w jednej drużynie »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie BESA
Jedną z placówek oświatowych, znajdujących się na terenie gminy Kobierzyce, jest Szkoła Podstawowa w Pustkowie Wilczkowskim, usytuowana na obrzeżach wsi wśród bujnej zieleni. Uczęszcza do niej 87 uczniów, którzy uczą się w siedmiu oddziałach klasowych.
Zdjęć: 3  

Napadł, bo ma długi »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie bom
Zamaskowany mieszkaniec Sobótki napadł na 50-letnią kobietę. Próbował wyrwać jej torebkę. Chwilę później policjanci zatrzymali go na dworcu autobusowym.
Zdjęć: 3  

Tylko u nas – pogoda na bieżąco »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie aw
Meteorolodzy nie potrafią przewidzieć, gdzie wystąpi burza. Może Wy macie swoje własne sposoby albo niesamowite zdjęcia piorunów czy nawałnic. Podzielcie się nimi z innymi czytelnikami.
Zdjęć: 2  

W poszukiwaniu alergii »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie aw
W ramach najnowszej inicjatywy NZOZ „Twój lekarz” będą diagnozowane alergie u dzieci z gminy Kobierzyce.

Pioruny nad regionem »
Tekst opublikowany 2009-07-01, opracowanie red.
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega: mieszkańcy Dolnego Śląska muszą być przygotowani na silne opady deszczu i gradu.
Zdjęć: 1  

Pieniądze na projekty »
Tekst opublikowany 2009-07-01, opracowanie Beata Sadowska
W Kobierzycach otwarto siedzibę biura Lokalnej Grupy Działania Lider A4. Stowarzyszenie w połowie czerwca otrzymało z Urzędu Marszałkowskiego prawie 8 milionów złotych na realizację projektów związanych z Lokalną Strategią Rozwoju.
Zdjęć: 3  

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl