Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 89 informacji. Wszystkie poniżej.

Dukat Wrocławia »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie aw
- Nie można ich nigdzie kupić. Będą tylko wydawane w formie reszty – tak o wrocławskiej monecie mówił Andrzej Wiśniewski z Mennicy Polskiej. 1 lipca rozpocznie się wielkie polowanie.
Zdjęć: 2  

Stabilny budżet powiatu »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie Beata Sadowska
23 czerwca w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego we Wrocławiu odbyła się XIX Sesja Rady Powiatu Wrocławskiego, w trakcie której radni debatowali głównie nad uchwałami związanymi z budżetem powiatu.
Zdjęć: 3  

Strażacy usuwali konar »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie bom
Strażacy wspólnie z pracownikami PKP usuwali konar drzewa opierającego się o filar mostu na rzece Bystrzycy, niedaleko stacji kolejowej w Leśnicy.
Zdjęć: 6  

Internet pod egidą starosty »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie Beata Sadowska
18 czerwca w Czernicy odbyło się zebranie Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Wrocławskiej. Uczestnicy rozmawiali o planach współpracy i ogromnych możliwościach Internetu.
Zdjęć: 3  

100 domostw zalanych »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie BESA
W Żórawinie wylała rzeka Żurawka. Walka z wodą toczyła się przez cały weekend. Teraz deszcz ustał, poziom wody w rzece stopniowo opada i trwa szacowanie strat.
Zdjęć: 9  

Na pomoc Kłodzku »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie bom
W piątek 46 strażaków wyruszyło z Wrocławia pomagać powodzianom w Kotlinie Kłodzkiej. W dziesięciu samochodach zabrali piły do betonu i drewna, liny, łopaty i sprzęt ratowniczy.
Zdjęć: 3  

Kamery zaglądają w Kąty »
Tekst opublikowany 2009-06-28, opracowanie Kornelia Trytko
Nawet jeśli nie zostaną złapani na gorącym uczynku, bandyci i wandale nie unikną odpowiedzialności. Wszystko dzięki monitoringowi, który 25 czerwca zaczął działać w Kątach Wrocławskich.
Zdjęć: 3  

Podtopienia w Jarnołtowie »
Tekst opublikowany 2009-06-27, opracowanie bom
Policjanci apelują o ostrożność do kierowców jadących z Wrocławia autostradą A4 w stronę Opola. Na wysokości Żórawiny podtopiona jest droga.
Zdjęć: 3  

Zuchwała kradzież w sklepie »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie kt
30- letni mężczyzna ukradł saszetkę z dokumentami i pieniędzmi mieszkańcowi Kątów Wrocławskich. Dwie godziny później był już w rękach policji.
Zdjęć: 1  

Z kijkami na Śląski Olimp »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie AW
Ślęża to dawne miejsce kultu – dziś cel wycieczek. Zaczerpnięcie wody ze znajdującego się na jej szczycie źródła przywracało zdrowie. Zanim jednak dotarło się na szczyt, trzeba było zmierzyć się ze „złymi mocami”. Uczestnicy wycieczki będą mieli jako oręż – kijki.
Zdjęć: 2  

Król popu nie żyje »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie aw
Niedoszły mieszkaniec Lubiąża, twórca moonwalku, król popu, ofiara operacji plastycznych, rewolucjonista na polu teledysków, oskarżony o pedofilię - swą biografią mógł obdzielić kilkanaście osób. Z czwartku na piątek odszedł na zawsze.
Zdjęć: 16  

Może być groźnie »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie kt
Według zapowiedzi meteorologicznych, ulewne deszcze na południu Polski potrwają do niedzieli. Odra może przekroczyć stan alarmowy, ale przerwanie wałów nam nie grozi.
Zdjęć: 5  

Akcja Truck »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie aw
Kilkadziesiąt patroli pojawi się w czwartek, 25 czerwca, na dolnośląskich drogach. Działania policji zostały określone kryptonimem Truck.

Ulewy nie pokrzyżują wakacji? »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie aw
Na Dolnym Śląsku nie zanotowano poważniejszych opóźnień pociągów spowodowanych podtopieniami. Pasażerowie PKP Przewozy Regionalne, jak i PKP Intercity nie muszą się obawiać.

Nie stosujcie podróbek »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie aw
Nieoryginalne środki ochrony roślin stanowią zagrożenie nie tylko dla zwierząt i środowiska. Są przede wszystkim śmiertelnie niebezpieczne dla ludzi.

Coraz lepsza edukacja »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie AS
Zakończenie roku szkolnego wcale nie oznacza, że sprawy oświatowe schodzą na dalszy plan. Kiedy uczniowie mogą udawać się na letni wypoczynek, osoby odpowiedzialne za gminną edukację zaczynają już myśleć o nowym roku szkolnym. Choć jest też czas na podsumowania ostatnich 10 miesięcy.
Zdjęć: 1  

Runęła stodoła »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie aw, fot. Łukasz Telus
Dach starej stodoły zawalił się w czwartek około godziny 10 rano w Jaksonowicach w gminie Długołęka.
Zdjęć: 4  

Klucze sukcesu rozdane »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie Ewa Chojna
Już po raz trzynasty przyznano prestiżowe nagrody – Dolnośląskie Klucze Sukcesu. Za działalność w 2008 roku nagrody przyznano w dziesięciu kategoriach. Jak przyznają sami nominowani – nie było łatwo zdobyć to jedno z najstarszych wyróżnień w regionie dolnośląskim.
Zdjęć: 22  

Wodny Armageddon »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie opr. AW
Hydropiekłowstąpienie to tytuł piosenki zespołu Lao Che. O potopie mogą mówić mieszkańcy Wrocławia i okolic. We wtorek, 23 czerwca, pękło niebo wylewając na ziemię morze wody. Na skutki nie trzeba było długo czekać. Jednak zdaniem meteorologów to dopiero preludium. Padać ma przez trzy najbliższe dni.
Zdjęć: 22  

Muzyczna Europa »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie BESA
Sobotnie popołudnie, 20 czerwca w Bielanach Wrocławskich obfitowało w moc atrakcji.
Zdjęć: 3  

Prestiżowa nominacja »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie BESA
20 czerwca w Głogowie odbył się uroczysty finał XIII edycji „Dolnośląskiego Klucza Sukcesu”. Gminne Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach znalazło się w czwórce nominowanych w kategorii „Najlepsza instytucja kultury lub inicjatywa kulturalna”.

Wizje ochrony środowiska »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie Beata Sadowska
W dniach 18-21 czerwca władze Powiatu Wrocławskiego podjęły sześcioosobową delegację z Departamentu Górnego Renu. Spotkanie odbyło się w ramach corocznego spotkania Komisji Mieszanej, poświęconego podsumowaniu dotychczasowych działań oraz wytyczeniu przyszłych kierunków współpracy polsko-francuskiej.
Zdjęć: 2  

Kuracjusze napromieniowani radem »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Pod młotek idzie dawny ośrodek pilotów niemieckich Luftwaffe w Szklarskiej Porębie. Mieszkali w nim m.in. Herman Goering, Mirosław Hermaszewski i Lech Wałęsa.
Zdjęć: 5  

Zobaczyć dawny Wrocław »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie Beata Sadowska
Rozmowa ze Stanisławem i Elżbietą Klimek, właścicielami wydawnictwa VIA NOVA.
Zdjęć: 4  

Podtopiona Sobótka i okolice »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie bom
W Sobótce podtopiony został dworzec kolejowy z pobliskimi budynkami. Zalana jest droga między Sobótką, a Jordanowem Śląskim i najniżej położone budynki w mieście.
Zdjęć: 3  

Opada woda w Jordanowie  »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie bom
W Mlecznej niedaleko Jordanowa Śląskiego brakowało zaledwie 30 centymetrów, aby woda przelała się przez wały powodziowe. W innych miejscowościach na terenie gminy pozalewane są piwnice i gospodarstwa.
Zdjęć: 3  

Dyskusje o przyszłości »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie KT
Nowy inwestor w gminie, aktywizacja wsi i budowa schroniska dla zwierząt to zagadnienia, które zdominowały ostatnią przed wakacjami sesję Rady Miejskiej w Kątach Wrocławskich.
Zdjęć: 2  

Smolec zaprasza! »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie KT
Zmysłowe tancerki, wschodnie sztuki walki i nagrody o wartości 10 tys. zł – to tylko niewielka część atrakcji, które czekają nas już 27 czerwca.
Zdjęć: 1  

Puchar dla Kąteckich Lwów »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie Kamil Skrzypek
Chojnów jest od 21 czerwca szczęśliwym miastem dla futbolu w Kątach Wrocławskich. To właśnie tam piłkarze Motobi Bystrzycy zdobyli po raz pierwszy w historii Dolnośląski Puchar Polski.
Zdjęć: 6  

Wędki w dłoń »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie aw
Już 24 czerwca rozpocznie się największa impreza wędkarska w Polsce. Czas przygotować spławiki.
Zdjęć: 1  

Najwyższy stopień zagrożenia »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie BESA
Na terenie województwa dolnośląskiego głoszono trzeci, najwyższy w skali stopień zagrożenia przekroczeniem stanu alarmowego rzek. Na najbliższe dni zapowiadane są dalsze intensywne opady deszczu, lokalne burze i silny, porywisty wiatr. Możliwe są podtopienia.
Zdjęć: 1  

Przedszkolaki pójdą do szkół »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie BESA
W tym roku rekrutacja była szczególnie trudna. Okazało się, że w gminnych przedszkolach brakuje miejsc.

Świetne wyniki egzaminów »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie BESA
Efekty pracy dydaktycznej odzwierciedlają w dużym stopniu wyniki sprawdzianu końcowego szóstoklasistów i egzaminu gimnazjalistów. Tegoroczne wyniki uczniów z gminy Kobierzyce dają powody do zadowolenia.

Plan do wglądu »
Tekst opublikowany 2009-06-22, opracowanie EM
Od 29 czerwca w siedzibie urzędu miasta i gminy będzie wyłożony do publicznego wglądu miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Sadkowa.

Remont przychodni w Sobótce »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie MK
Część prac w przychodni przy ulicy Strzelców w Sobótce dobiegła końca. Trzeba jeszcze tylko odnowić gabinety ginekologii i fizykoterapii.
Zdjęć: 3  

Życie Renaty zagrożone. Zbiórka nadal trwa »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie Ewa Chojna
Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Renata Jędrak, młoda Lubinianka, żona i matka, w końcu wyjechała do Inssbrucka i tam oczekuje na przeszczep płuc. Jednak ostatnie dni przyniosły diametralną zmianę – życie Renaty jest zagrożone.
Zdjęć: 5  

Budowę czas zacząć »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie AS
W piątek Dolnośląska Służba Dróg i Kolei podpisała ze Skanską umowę w sprawie budowy odcinka od drogi krajowej nr 94 w Siechnicach do drogi wojewódzkiej nr 455 w Łanach, będącego głównym elementem Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.
Zdjęć: 2  

Pałac na sprzedaż »
Tekst opublikowany 2009-06-18, opracowanie BESA
Gmina Kobierzyce oferuje do sprzedaży nieruchomość stanowiącą zespół parkowo - pałacowy położony w Pustkowie Żurawskim przy ulicy Kolejowej 7.
Zdjęć: 1  

Wójt gminy zaprasza »
Tekst opublikowany 2009-06-18, opracowanie Beata Sadowska
Od 19 do 21 czerwca będą trwały Dni Gminy Długołęka, na które serdecznie zaprasza wójt gminy, Iwona Agnieszka Łebek. Na mieszkańców czeka ogrom niezapomnianych atrakcji.
Zdjęć: 2  

Skakali na trampolinie »
Tekst opublikowany 2009-06-18, opracowanie MK
Organizatorzy turniejów klasyfikacyjnych w skokach na trampolinie upodobali sobie Sobótkę. 6 czerwca odbył się tu Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny.
Zdjęć: 1  

Świadectwo nowoczesności »
Tekst opublikowany 2009-06-17, opracowanie Beata Sadowska
Gmina Długołęka została laureatem Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” 2009.
Zdjęć: 1  

Historia Kobierzyc »
Tekst opublikowany 2009-06-17, opracowanie Beata Sadowska
Rościsław Żerelik i Przemysław Wiszewski, pracownicy Instytutu Historycznego we Wrocławiu napiszą monografię historyczną gminy Kobierzyce.

Szerzyli pornografię dziecięcą »
Tekst opublikowany 2009-06-17, opracowanie BESA
W ramach ogólnopolskiej akcji dotyczącej pornografii dziecięcej, dolnośląscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o posiadanie lub rozpowszechnianie zakazanych treści.

Psy czekają na właściciela »
Tekst opublikowany 2009-06-16, opracowanie aw
10 czerwca w Nadolicach Wielkich znaleziono dwie suczki. Urząd gminy Czernica prosi opiekunów o kontakt.
Zdjęć: 1  

Lepsza jakość usług »
Tekst opublikowany 2009-06-16, opracowanie Beata Sadowska
4 czerwca w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu zorganizowano szkolenie, którego tematem było doskonalenie jakości usług publicznych.
Zdjęć: 3  

Muśliny wspomnień »
Tekst opublikowany 2009-06-15, opracowanie Beata Sadowska
W Krzyżowicach odbył się V Powiatowy Plener Artystyczny pod honorowym patronatem starosty powiatu wrocławskiego. Tym razem młodzi uczestnicy spotkania sięgnęli po nową dla nich metodę sztuki malarskiej – tworzyli dzieła na jedwabiu.
Zdjęć: 4  

Piknik w Małkowicach »
Tekst opublikowany 2009-06-15, opracowanie EM
W niedzielę 21 czerwca mieszkańcy gminy i goście mogą wziąć udział w Jarmarku Małkowickim.

Sprintem na Ślężę »
Tekst opublikowany 2009-06-15, opracowanie MK
184 biegaczy wzięło udział w kolejnym Biegu na Ślężę. Spod Domu Harcerza wystartowała jeszcze większa rzesza zawodników, bowiem tutaj swój start mieli również uczestnicy Rajdu Przygodowego Góra Ślęża.
Zdjęć: 11  

Z urlopu za kratki »
Tekst opublikowany 2009-06-14, opracowanie pp
Od przeszło 5 lat obowiązują zaostrzone kary dla podróżnych, którzy przewożą przez granicę wyroby wykonane z okazów ginących gatunków roślin i zwierząt. Przywiezienie pamiątki w postaci koralowców, muszli czy wyrobów z kości słoniowej może kosztować nas nawet do 5 lat odsiadki.
Zdjęć: 2  

Jubileusz szkoły w Ratowicach »
Tekst opublikowany 2009-06-14, opracowanie EM
13 czerwca Szkoła Podstawowa w Ratowicach obchodziła jubileusz sześćdziesięciolecia istnienia.
Zdjęć: 3  

Ucztowali na sportowo »
Tekst opublikowany 2009-06-12, opracowanie BESA
30 maja na boisku Zespołu Szkół w Długołęce odbył się Piknik Lekkoatletyczny zorganizowany przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży w Długołęce Start.
Zdjęć: 3  

Groźne wypadki pod Długołęką »
Tekst opublikowany 2009-06-12, opracowanie BESA
Na drodze krajowej nr 8 koło Długołęki doszło do dwóch groźnych wypadków. Jedna osoba zginęła, pięć zostało rannych.

Krótszy egzamin »
Tekst opublikowany 2009-06-12, opracowanie Robert Harhala
Od wtorku 9 czerwca obowiązują nowe zasady zdawania egzaminów na prawo jazdy. W założeniu ma to usprawnić proces zdobywania tego dokumentu i skrócić sam egzamin.
Zdjęć: 1  

Swing w Smolcu »
Tekst opublikowany 2009-06-12, opracowanie EM
Restauracja Alyki w Smolcu zaprasza 17 czerwca na wieczór muzyczny.

Chleb w ciało, wino w krew - dziś Boże Ciało »
Tekst opublikowany 2009-06-11, opracowanie tom
Dziś Boże Ciało. W Kościele katolickim to uroczystość ku czci Najświętszego Sakramentu. Symbolem święta są procesje do czterech ołtarzy.
Zdjęć: 1  

Dla niektórych długi weekend »
Tekst opublikowany 2009-06-11, opracowanie tom
Wielu z nas po Bożym Ciele zaplanowało sobie wolny piątek, więc przed nami znów długi weekend. Niektórzy zapewne wybiorą się w dalekie podróże, inni zaplanują wojaże po naszej okolicy. Pamiętajmy jednak o ostrożnej i bezpiecznej jeździe za kółkiem.

Pokaż dowód, kupisz piwo »
Tekst opublikowany 2009-06-11, opracowanie Kornelia Trytko
W Świętej Katarzynie zorganizowano szkolenie, dotyczące zasad sprzedaży alkoholu na terenie gminy. Do końca roku skontrolowane zostaną wszystkie lokale oferujące napoje z procentami.
Zdjęć: 4  

Sposób na czarne ludziki »
Tekst opublikowany 2009-06-11, opracowanie Kornelia Trytko
- Świetlica jest miejscem, gdzie nie ma ocen, nie ma przymusu – mówi pedagog, Maria Wyczałek – Piątkowska. – Staramy się wsłuchiwać w potrzeby dzieci, a jednocześnie wplatać w zabawę elementy nauki i wychowania.
Zdjęć: 2  

Pseudo – salowa okradała pacjentów »
Tekst opublikowany 2009-06-11, opracowanie red.kt
Policjanci zatrzymali mężczyznę i kobietę, mieszkańców gminy Kąty Wrocławskie, podejrzanych o kilkadziesiąt kradzieży na terenie wrocławskich szpitali. Teraz grozi im nawet 5 lat więzienia.

Biegli mali i duzi »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie Beata Sadowska
Na stadionie w Kobierzycach odbył się Dzień Dziecka zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Sportu. Wśród licznych imprez głównym punktem programu był mini-maraton, w którym wystartowali mieszkańcy gminy w różnym wieku.
Zdjęć: 5  

Wkrótce święto Smolca »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie EM
27 czerwca na stadionie piłkarskim w Smolcu odbędzie się festyn dla mieszkańców.

Będzie się działo! »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie red.
Już w najbliższą sobotę, 13 czerwca, rusza kolejna edycja dorocznego święta Siechnic. Uroczystości rozpoczną się o godz. 14 na placu przy ul. Osiedlowej.
Zdjęć: 1  

POnad POłowa »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie kt
W gminie Święta Katarzyna Platforma Obywatelska zdobyła większe poparcie, niż w skali całego kraju. Na rządzącą partię zagłosowało 51.25 % wyborców.
Zdjęć: 1  

Podpalili sklep podpałką »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Trzech mężczyzn z Mysłakowa spaliło sklep spożywczy w Sulistrowiczkach. Powód? Właściciel nie chciał sprzedać im alkoholu.
Zdjęć: 4  

Kto zwyciężył, kto przegrał »
Tekst opublikowany 2009-06-09, opracowanie bom
Najwięcej głosów w naszym okręgu zdobył Jacek Protesiewicz z PO - 164 898 i znalazł się na czwartym miejscu listy wszystkich posłów wybranych do Parlamentu Europejskiego w Polsce.
Zdjęć: 1  

Wyjazd w góry »
Tekst opublikowany 2009-06-09, opracowanie EM
Koło gospodyń wiejskich ze Smolca organizuje wycieczkę na Podhale w dniach 4-5 lipca.

Absolutorium dla wójta »
Tekst opublikowany 2009-06-09, opracowanie BESA
Wójt gminy Długołęka uzyskał absolutorium za 2008 rok.

Mecz przyjaźni »
Tekst opublikowany 2009-06-09, opracowanie Beata Sadowska
29 maja na stadionie w Kobierzycach odbył się mecz przyjaźni pomiędzy drużynami gminy Kobierzyce i Parku Technologicznego LG.
Zdjęć: 5  

Złoty strzał »
Tekst opublikowany 2009-06-09, opracowanie Beata Sadowska
29 maja odbyła się uroczystość otwarcia boiska w Tyńcu Małym. Nowoczesny kompleks sportowy został wybudowany w ramach programu „Orlik 2012”.
Zdjęć: 3  

Szkoła imienia UNICEF »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie BESA
Gminnemu Zespołowi Szkół w Bielanach Wrocławskich nadano imię UNICEF. Placówka otrzymała także sztandar, którego centralny punkt stanowi logo patrona.
Zdjęć: 3  

Spokojne wybory »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie EM
W wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział ponad 23% mieszkańców gminy Kąty Wrocławskie.

Renata czeka na przeszczep płuc »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie Ewa Chojna
Renata Jędrak, 33 letnia mieszkanka Lubina o której wielokrotnie pisaliśmy, została zakwalifikowana do przeszczepu obu płuc. Wyjechała już do Innsbrucku w Austrii.
Zdjęć: 1  

Krew 0Rh+ pilnie potrzebna! »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie tsp
Osiemnastomiesięczny Dawid z Wiązowa cierpi na rzadką i groźną odmianę białaczki szpikowej typu M6. Terapia wymaga częstych transfuzji. Rodzice chłopca zwracają się z prośbą do wszystkich, którzy mogli by ofiarować ten najcenniejszy z darów – krew 0Rh+.
Zdjęć: 1  

PO zwycięzcą eurowyborów »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie Beata Sadowska
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego frekwencja wyniosła 24,53 procent. Zdecydowane zwycięstwo odniosła Platforma Obywatelska, która uzyskała 44,39 procent głosów. Na drugim miejscu znalazł się komitet Prawa i Sprawiedliwości (22,41 procent), a na trzecim koalicja Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy (12,33 procent). Do Parlamentu wejdzie także Polskie Stronnictwo Ludowe, na które zagłosowało 7 procent wyborców.

Oddaj głos »
Tekst opublikowany 2009-06-07, opracowanie BESA
7 czerwca odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Głosować można do godziny 22.00, stawiając znak „x” przy nazwisku jednego wybranego kandydata.
Zdjęć: 3  

Mistrzowie słowa »
Tekst opublikowany 2009-06-06, opracowanie red.kt
W siechnickim gimnazjum odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny Gimnazjalistów. To już ósma edycja zmagań z językiem polskim.
Zdjęć: 5  

Kontrole na drogach »
Tekst opublikowany 2009-06-05, opracowanie BESA
5 czerwca dolnośląscy policjanci na najważniejszych drogach naszego województwa przeprowadzą wzmożone działania pod kątem ujawniania osób kierujących pojazdami po użyciu narkotyków bądź pod wpływem alkoholu i eliminowania takich kierowców z ruchu.

Rusza rozbudowa przedszkola »
Tekst opublikowany 2009-06-05, opracowanie EM
8 czerwca rozpocznie się rozbudowa budynku przedszkola w Kątach Wrocławskich.

Stypendia dla wybitnych »
Tekst opublikowany 2009-06-04, opracowanie BESA
Uczniowie z dziewięciu gmin położonych na terenie powiatu wrocławskiego mogą starać się o stypendia przyznawane w trzech kategoriach: naukowej, artystycznej i sportowej. Termin składania wniosków upływa 10 lipca 2009 roku.

Delegacja z Ukrainy »
Tekst opublikowany 2009-06-03, opracowanie BESA
Do powiatu wrocławskiego przyjechała delegacja pracowników Żytomierskiej Rejonowej Administracji Państwowej na Ukrainie. Goście spotkali się już z władzami powiatu. Teraz zwiedzają gminy w powiecie wrocławskim i poznają różne aspekty ich funkcjonowania.
Zdjęć: 3  

Ratowiczanin w Azji i w Afryce »
Tekst opublikowany 2009-06-03, opracowanie EM
Mieszkaniec Ratowic Jan Białkowski poznał całą Europę, Chiny i Angolę podczas swoich służbowych podróży.

Taneczne życzenia »
Tekst opublikowany 2009-06-02, opracowanie BESA
Niedzielne popołudnie, 24 maja w Obiekcie Wielofunkcyjnym w Bielanach Wrocławskich, minęło pod znakiem artystycznych popisów dzieci z sekcji GCKiS w Kobierzycach. Hasłem przewodnim spotkania były słowa „Coś dla mamy i dla taty”.
Zdjęć: 3  

„Dym” według uczniów »
Tekst opublikowany 2009-06-02, opracowanie MK
Szkoła podstawowa w Jordanowie Śląskim 22 maja uczciła kolejną rocznicę urodzin patronki Marii Konopnickiej. Dzieci pod opieką nauczycieli przygotowały przedstawienia, multimedialną prezentację oraz film.
Zdjęć: 4  

Mistrz Polski z Kątów »
Tekst opublikowany 2009-06-02, opracowanie EM
Karol Galos z Kątów Wrocławskich został zwycięzcą w Krajowych Mistrzostwach International Hip-Hop i Electric Boogie.

Sukcesy Tygrysów w Norwegii »
Tekst opublikowany 2009-06-02, opracowanie EM
Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Tygrysy zdobyli trzy medale podczas międzynarodowego turnieju w Norwegii.
Zdjęć: 3  

Rekreacyjna Szóstka »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie BESA
W Kobierzycach odbył się finał międzygminnego konkursu „Rekreacyjna Szóstka”, którego hasłem było znane powiedzenie „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”.
Zdjęć: 2  

Oczyszczalnia ścieków w Sobótce »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie MK
16 milionów będzie kosztowała rozbudowa i modernizacja oczyszczalnie ścieków w Sobótce oraz budowa kanalizacji sanitarnej w Sobótce Zachodniej i na Osiedlu Różanym.
Zdjęć: 3  

60-lecie szkoły »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie EM
13 czerwca Szkoła Podstawowa w Ratowicach będzie obchodzić jubileusz sześćdziesięciolecia.

Wypadek na autostradzie »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie EM
Około godziny 14 na autostradzie A4 doszło do wypadku z udziałem czterech samochodów.
Zdjęć: 5  

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl