Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 1014 informacji. Wszystkie poniżej.

Bez zera »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie t
Dzwoniąc z telefonu stacjonarnego na numer miejscowy, międzystrefowy, do sieci komórkowej czy teleinformatycznej, nie musimy już wybierać na początku cyfry „0".

Przybywa policjantów »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie opr. jg
Ostatniego dnia roku szeregi dolnośląskiej policji zasiliło blisko 90 funkcjonariuszy. Po przeszkoleniu trafią do poszczególnych jednostek rozmieszczonych na obszarze całego województwa.
Zdjęć: 1  

Pieski sylwester »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie Daniel Biernat
Dla nas Sylwester to czas radości i szalonej zabawy do białego rana. Dla większości naszych czworonożnych przyjaciół ta noc wiąże się z silnym lękiem i poczuciem zagrożenia.
Zdjęć: 3  

Ostatni taki Sylwester »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie as
Już zaledwie godziny dzielą nas od nadejścia roku 2010. Dla mieszkańców gminy Święta Katarzyna będzie to wyjątkowa noc. Wraz z nadejściem Nowego Roku będą mieszkańcami gminy Siechnice.
Zdjęć: 1  

WOŚP po raz pierwszy w Mietkowie »
Tekst opublikowany 2009-12-30, opracowanie
Informacja dodana przez naszego czytelnika.

Twoje sylwestrowe prawa »
Tekst opublikowany 2009-12-30, opracowanie www.uokik.gov.pl
Czy wiesz, że nieudaną imprezę sylwestrową możesz reklamować? A organizator ponosi odpowiedzialność za pozostawione w szatni płaszcze? Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypomina o przysługujących nam prawach.

Ujas zagra w ekstraklasie? »
Tekst opublikowany 2009-12-30, opracowanie Robert Krajewski
Jak podają ogólnopolskie media, szkoleniowiec GKS-u Bełchatów Rafał Ulatowski bardzo poważnie interesuje się pozyskaniem 19-latka Pawła Ujasa, byłego piłkarza Motobi Kąty Wrocławskie.
Zdjęć: 1  

Sukcesy kąteckiego futbolu »
Tekst opublikowany 2009-12-29, opracowanie Kamil Skrzypek
Mieszkańcy Kątów Wrocławskich mogą być dumni ze swoich piłkarzy. Zajęli oni znakomite 2. miejsce w rundzie jesiennej III ligi Dolnośląsko-lubuskiej. W rozgrywkach, w których udział biorą ekipy z takich miast jak Wałbrzych, Świdnica, Oława, Głogów, Oleśnica, Nowa Sól, Świebodzin czy Żary.
Zdjęć: 2  

Problemy z wodą »
Tekst opublikowany 2009-12-29, opracowanie zorawina.pl
W Karwianach mogą dziś wystąpić problemy z dostawą wody pitnej.

W Karkonoszach zamykają szlaki »
Tekst opublikowany 2009-12-29, opracowanie opr. aw
Do zamkniętych już szlaków w Karkonoszach dołączyła Droga Jubileuszowa na Śnieżkę, czyli odcinek szlaku niebieskiego trawersujący północny stok góry.
Zdjęć: 1  

Tomik młodych poetów »
Tekst opublikowany 2009-12-29, opracowanie www.kultura-kobierzyce.pl, opr. AS
Z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji Dziecięcej, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach przeprowadziło konkurs poetycki „Ja i Mój Świat”.
Zdjęć: 4  

Wielkie oszustwo w Iwinach »
Tekst opublikowany 2009-12-29, opracowanie RW
To jedno z większych oszustw w ostatnich latach. Poszkodowanych jest ok. 60 osób, na kwotę ponad 20 milionów złotych. Podejrzani, którzy oszukiwali ludzi przy sprzedaży nowobudowanych mieszkań w Iwinach, zostali zatrzymani przez policję.

Wszyscy za budżetem »
Tekst opublikowany 2009-12-29, opracowanie Kornelia Trytko
Na ostatniej w tym roku sesji, Rada Miejska w Kątach Wrocławskich jednogłośnie uchwaliła budżet na 2010 rok.
Zdjęć: 2  

Dwie kradzieże w godzinę »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie opr .AS
Kąteccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież dwóch samochodów w ciągu jednej godziny. Wobec zatrzymanego zastosowano tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Zima wróciła, ostrożniej na drogach »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie opr. AS
Po kilku dniach odwilży znów spadł śnieg. Mało widoczni piesi wolniej przechodzą przez śliską jezdnię, a droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża. Z policyjnych statystyk wynika, że jest to czas wzrostu liczby kolizji i wypadków, również tych najtragiczniejszych w skutkach.

Lider A4 - konkursy »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie opr. AS
Lokalna Grupa Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju gmin Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Święta Katarzyna, Żórawina – LIDER A4 ogłasza konkursy na składanie wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1/413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013.

Ruszają punkty informacyjne »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie t
Masz pomysł? Teraz łatwiej będzie dowiedzieć się, czy jest szansa uzyskać na niego dofinansowanie z Unii Europejskiej. Od 11 grudnia w województwie dolnośląskim rusza 12 lokalnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich.

Bawarskie stypendia »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie t
Na absolwentów polskich uczelni czekają roczne stypendia w Bawarii.

Picie bez kaca? »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie opr. red.
Dobra wiadomość dla wszystkich amatorów napojów wyskokowych. Być może już po następnym Sylwestrze, w Nowy Rok obudzimy się... bez kaca. Brytyjscy naukowcy opracowali substytut alkoholu, który pozbawiony jest jego dotychczasowych wad - donosi "The Daily Telegraph".
Zdjęć: 1  

Pijany ochroniarz »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie opr. AS
Policjanci z Komisariatu Policji w Długołęce zatrzymali 35-letniego pracownika jednej z firm ochroniarskich, który przyszedł pijany do pracy i rozbił samochód. Chciał też wprowadzić w błąd funkcjonariuszy twierdząc, że samochód został skradziony.

Wirus znów zabija  »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie RW
W dzierżoniowskim szpitalu zmarł mężczyzna, u którego rozpoznano zabójczą odmianę grypy A/H1N1. To już trzecia ofiara śmiertelna zmutowanego wirusa na Dolnym Śląsku. W Świdnicy i w Legnicy o życie walczą kolejni chorzy.
Zdjęć: 1  

Spełnienia postanowień! »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie Agnieszka Trzepacz
Któż z nas nie składał przynajmniej raz w życiu noworocznych postanowień. Nasze zmagania życzeniowe nie zawsze kończą się powodzeniem, ale pomimo to, co roku je powtarzamy. Jak się okazuje, z upływem czasu nasze pragnienia także ewoluują.

Powrót z Sylwestra »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie opr. RW
Spółki kolejowe - Przewozy Regionalne i Koleje Dolnośląskie - przygotowały na Sylwestra specjalną ofertę. Dzięki niej mieszkańcy podwrocławskich miejscowości, którzy planują przywitać Nowy Rok we Wrocławiu, po zakończonej zabawie będą mogli szybko, bezpiecznie i wygodnie dotrzeć do domu.
Zdjęć: 1  

Koniec weekendu - policja na drogach »
Tekst opublikowany 2009-12-27, opracowanie tom
Kończy się długi świąteczny weekend. Na drogach możemy spodziewać się dziś wzmożonego ruchu.

GOKiS oficjalnie otwarty »
Tekst opublikowany 2009-12-27, opracowanie opr. AS
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wr. został oficjalnie otwarty po generalnym remoncie.
Zdjęć: 2  

Nowy radiowóz  »
Tekst opublikowany 2009-12-27, opracowanie opr. AS
Komisariat policji w Długołęce wzbogacił się o nowy radiowóz. Podczas uroczystego przekazania pojazdu został on również poświęcony, by bezpiecznie służył całej społeczności.

Zmiany w ordynacji »
Tekst opublikowany 2009-12-27, opracowanie www.samorzad.pap.pl
24 grudnia weszły w życie nowelizacje przepisów wyborczych dotyczących m.in. głosowania przez pełnomocnika i powołania komisji obwodowych. Tydzień wcześniej zaczęła obowiązywać także poprawiona ordynacja do Parlamentu Europejskiego.

Wasza wysokość kurdupel »
Tekst opublikowany 2009-12-24, opracowanie kt
Ledwo sięgali do mównicy, a pociągnęli za sobą tłumy. Paradoks niskich przywódców od lat zastanawia antropologów, psychologów i socjologów. Także dzisiaj, z europejskich liderów trudno byłoby stworzyć drużynę koszykówki.
Zdjęć: 1  

Mieszkańcy ocenili pracę starostwa »
Tekst opublikowany 2009-12-24, opracowanie J.Brodowska
Z myślą o podniesieniu jakości pracy urzędu Starostwo Powiatowe we Wrocławiu przeprowadziło ankietę „Badanie satysfakcji klientów Starostwa Powiatowego we Wrocławiu”.
Zdjęć: 1  

Świąteczne podróże »
Tekst opublikowany 2009-12-23, opracowanie red.
Firma Servibus informuje o organizacji komunikacji na terenie gminy Czernica w okresie świątecznym.

Paczki od świętego  »
Tekst opublikowany 2009-12-23, opracowanie red.
Z inicjatywy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, w świetlicach wiejskich na terenie Ratowic i Kamieńca Wrocławskiego odbyły się spotkania dzieci z Mikołajem.
Zdjęć: 4  

W klimacie polskich świąt »
Tekst opublikowany 2009-12-23, opracowanie J. Brodowska
Jak co roku na początku grudnia delegacja Powiatu Wrocławskiego udała się do Ensisheim we Francji w celu uczestnictwa w kiermaszu bożonarodzeniowym, organizowanym przez lokalne władze samorządowe. Była to już szósta edycja kiermaszu, w której uczestniczyli przedstawiciele powiatu.
Zdjęć: 2  

Skopał auto pracodawcy »
Tekst opublikowany 2009-12-23, opracowanie bom
Pracownik budowlany zażądał reszty zaległej pensji od właściciela domu w Sobótce Górce. Gdy ten odmówił mężczyzna skopał mu samochód.
Zdjęć: 1  

Lech najlepszy  »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie Opr. AS
Zwycięstwem zawodników Lecha Poznań zakończył się międzynarodowy turniej piłki nożnej zawodników do lat 9, który 19 grudnia odbył się w Siechnicach.
Zdjęć: 3  

Co zrobili dla potrzebujących »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie Opr. AW
Rok 2009 jest pierwszym rokiem działalności GOPS w Długołęce, który wzbogacił się o kolejnych dwóch pracowników socjalnych. Zwiększenia zatrudnienia ma na celu dążenie do modelowego, wskazanego przez ustawę o pomocy społecznej stanu zatrudnienia 1 pracownika socjalnego na 2 tysiące mieszkańców.
Zdjęć: 3  

Chytry plan »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie żab
Osoby samotne będą mogły korzystać z programu „Rodzina na swoim”, a najemcy mieszkań Towarzystw Budownictwa Społecznego mają coraz większe szanse na to, że zostaną właścicielami. Banki zaczynają otwierać kurek z kredytami. Ale w 2010 roku nie wszystko w budownictwie będzie się dobrze układało. Rekordowo niska ma być podaż nowych mieszkań.

Poszli w tango »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie Opr. Kt
W szkole podstawowej w Kamieńcu Wrocławskim odbyła się największa impreza taneczna w gminie Czernica. Ponad trzystu tancerzy z całej Polski zmierzyło się w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Czernica.
Zdjęć: 2  

Nie taki kryzys straszny »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie Opr. Kt
- Najważniejsze jest dla nas to, że nie stoimy w miejscu. Nawet mimo trudności – pisze burmistrz miasta i gminy Kąty Wrocławskie, Antonii Kopeć, w podsumowaniu minionego roku.
Zdjęć: 1  

Powstaje program współpracy »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie J.Brodowska
Władze powiatu wrocławskiego przystąpiły do prac nad opracowaniem programu współpracy powiatu wrocławskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2010.

Rok ważnych zadań dla mieszkańców »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie AS
O najważniejszych wydarzeniach w 2009 roku oraz o planach na nowy rok rozmawiamy z Ryszardem Pacholikiem, wójtem gminy Kobierzyce.
Zdjęć: 1  

A4 zablokowana »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie RW
Problemy z przejazdem na autostradzie A4. Przy zjeździe w stronę Chojnowa w kierunku Wrocławia drogę zatarasowała ciężarówka.
Zdjęć: 2  

Zwyrodnialec usłyszał wyrok »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie RW
Zapadł wyrok w sprawie skatowanego na śmierć 3,5-letniego Bartka. Mariusz V. - zabójca chłopca, a konkubent jego matki - resztę życia spędzi w więzieniu. Natomiast Iwona K, matka 3,5-latka została skazana na 15 lat pozbawienia wolności. Ukarania kobiety domagała się nawet jej matka.
Zdjęć: 1  

Dzielnicowy, czyli policjant pierwszego kontaktu »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie AS
Są przypisani do danego rejonu, znają obywateli. W razie potrzeby mają służyć pomocą, dbać o porządek i poczucie bezpieczeństwa – krótko mówiąc, policjanci pierwszego kontaktu. Tyle teoria. Bo w praktyce często obowiązki dzielnicowych są znacznie większe, zwłaszcza na małych posterunkach, jak choćby ten w Siechnicach.
Zdjęć: 1  

Krucyfiks nad stajenką »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie Robert Włodarek
Dla chrześcijan sprawa z Bożym Narodzeniem jest prosta – obchodzone jest w dzień kiedy urodził się Jezus Chrystus. Dokładna data jest oczywiście sporna – jednak dla wierzących chrześcijan to kwestia drugorzędna. A jak święto Bożego Narodzenia traktuje religioznawca? Kiedy się pojawiło, jakie miało znaczenie i jak wyglądało przed wiekami? - z dr Izoldą Top – Wójtowicz, religioznawcą z Uniwersytetu Wrocławskiego rozmawia Robert Włodarek.
Zdjęć: 6  

Szczęśliwy fotograf  »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie Robert Włodarek
- Kiedyś sporo piłem, ale to już przeszłość – znalazłem inny sposób na życie, fotografowanie się ze znanymi ludźmi uczyniło mnie szczęśliwym człowiekiem – mówi Stanisław Domański. Znają go politycy, gwiazdy filmowe, operowe śpiewaczki oraz chyba wszyscy ochroniarze. Na co dzień pracuje we wrocławskiej restauracji The News.
Zdjęć: 18  

485 ton elektroszrotu »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie red.
Już po raz kolejny gmina Długołęka zorganizowała mieszkańcom odbiór odpadów wielkogabarytowych czyli tzw. „wystawki”.

Korzystne zmiany »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie zzz
Związek Banków Polskich wystąpił do Sejmu z inicjatywą nowelizacji przepisów o upadłości konsumenckiej.

Złota choinka »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie MK
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Jordanowa Śl. zgarnęły wszystkie możliwe nagrody podczas Ślężańskiego Festiwalu Rzemiosł Rękodzieła i Produktu Lokalnego.
Zdjęć: 3  

Pierwsze tygodnie w nowej siedzibie  »
Tekst opublikowany 2009-12-20, opracowanie J.Brodowska
Od 7 grudnia br. mieszkańcy powiatu wrocławskiego mogą już załatwiać swoje sprawy w nowej siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu, przy ulicy T.Kościuszki 131. W ostatnich tygodniach poczyniono szereg starań, aby zapewnić sprawne funkcjonowanie urzędu już w pierwszym dniu przeprowadzki.
Zdjęć: 2  

Aktywna młodzież »
Tekst opublikowany 2009-12-20, opracowanie J.Brodowska
W dniach 12-14 listopada br. delegacja młodzieży ze szkół w Krzyżowicach i Sobótce uczestniczyła wraz z przedstawicielem starostwa w seminarium europejskim organizowanym przez władze miasta Miluza we Francji.
Zdjęć: 2  

Apel do wędkarzy »
Tekst opublikowany 2009-12-20, opracowanie Red. kt
Zamiast wyrzucać albo przetrzymywać w piwnicy niepotrzebny już sprzęt wędkarski, można z niego zrobić dobry użytek i pomóc rozwijać pasję wśród dzieci z uboższych rodzin.

Galimatias z nazwami »
Tekst opublikowany 2009-12-19, opracowanie AS
Najpierw w urzędzie wojewódzkim,a później nawet w ministerstwie, zastanawiano się jak od 1 stycznia będą nazywały się organy i urzędy gminy Siechnice.
Zdjęć: 1  

Karambol na A4 »
Tekst opublikowany 2009-12-19, opracowanie RW
Karambol na autostradzie A4. Droga jest nieprzejezdna.

Otworzyli się na świat »
Tekst opublikowany 2009-12-19, opracowanie RW
- Nauczyłam się... rozmawiać z ludźmi, do tej pory jakoś mi to nie wychodziło – cieszy się Anna Hybkowska z Radwanic. W starostwie powiatowym uroczyście podsumowano wyniki projektu realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, współfinansowanego przez Unię Europejską, który miał na celu przystosowanie osób niepełnosprawnych do życia w społeczeństwie.
Zdjęć: 3  

Krzyż do poprawki? »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie AS
Na ostatniej sesji rada gminy miała przyjąć uchwalę w sprawie projektu herbu gminy Siechnice. Miała, bowiem uchwała została wycofana z porządku obrad. To o tyle dziwne, bowiem jeszcze dzień wcześniej, wszyscy radni, poza jednym, byli za przyjęciem uchwały.
Zdjęć: 1  

Więcej nowych mieszkań »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie efi
W okresie styczeń - listopad 2009 r. oddano do użytkowania 143,3 tys. mieszkań, tj. o 5,9 proc. więcej niż przed rokiem i o 23 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2007 r. - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

Jak wyprowadzić auto z poślizgu? »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie Violetta Bubnowska – dyrektor ośrodka doskon
Gdy na drogach zima, korków i stłuczek coraz więcej, należy pamiętać o podstawowych zasadach zachowania na „białej” drodze. Najważniejszym elementem decydującym o właściwym zachowaniu w samochodzie jadącym po śniegu jest spokój i opanowanie.
Zdjęć: 1  

Ostatnie pożegnanie Azora  »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie KT
Cmentarza dla zwierząt w Szymanowie cieszy się coraz większą popularnością właścicieli czworonogów. Jego założyciele chcą pójść krok dalej, instalując piec krematoryjny.
Zdjęć: 5  

Policjanci na podium »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie RW, opr. KT
12 grudnia w hali Zbigniewa Wolfingera w Łanach rozegrano II Halowy Turniej Piłki Nożnej dla Sympatyków Klubu Gwardia Wrocław.

Oczyszczalnia pracuje pełną parą »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie red.
Zmodernizowana oczyszczalnia ścieków w Mirkowie wznowiła przyjmowanie ścieków dowożonych wozami asenizacyjnymi.

Bezpłatny basen dla zapaśników »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie opr. AS
Ciężkie treningi w środku tygodnia, odpoczynek i relaks na basenie w soboty – to sposób na sukcesy młodych zapaśników z gminy Kąty Wrocławskie.
Zdjęć: 1  

Herb i flaga »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie rr
17 grudnia Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął projekt uchwały w sprawie ustanowienia herbu i flagi heraldycznej Województwa Dolnośląskiego.
Zdjęć: 2  

Przychylni dla wiatru »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie dp
O 12 miesięcy skróci się procedura budowy elektrowni wiatrowych i innych inwestycji energetycznych w gminach – przewiduje projekt przygotowany w komisji „Przyjazne Państwo”. Cześć samorządów ma jednak wątpliwości.
Zdjęć: 1  

Karambol na A4 »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie AS
Do zderzenia trzech samochodów doszło około godziny 7.00 na autostradzie A4, na 85 kilometrze między niedaleko Bolesławca koło zajazdu "Pod Kogutem" na drodze w kierunku Wrocławia.
Zdjęć: 12  

Bank dzieciom »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie opr. kt
Na początku grudnia, oddział Banku Zachodniego w Kątach Wrocławskich otworzył swoje drzwi dla najmłodszych. Były zabawy, konkursy i wiele niespodzianek.
Zdjęć: 2  

Gospodynie podzieliły się opłatkiem »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie red.
Około 70 osób uczestniczyło na Spotkaniu Opłatkowym zorganizowanym 13 grudnia przez Koło Gospodyń Wiejskich w Smolcu.
Zdjęć: 2  

Zawsze można odpłynąć »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie Robert Włodarek
- Tu będzie salon, tu korytarz, tu pokój dla dzieci – opowiada Kamil Zaremba. W pierwszej chwili czuję się niezbyt pewnie - stoimy na ogromnym betonowym postumencie, który... pływa na powierzchni wody. - Nie zatonie? - pytam. -Absolutnie! To będzie dom mojej rodziny... dom na wodzie.
Zdjęć: 28  

Sojusz popiera Szmajdzińskiego  »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie tom
Legnickie struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej popierają Jerzego Szmajdzińskiego w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.
Zdjęć: 2  

Świąteczny jarmark w Sin le Noble »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie AS
Już od czterech lat delegacja gminy Święta Katarzyna uczestniczy w jarmarku bożonarodzeniowym organizowanym we francuskim Sin le Noble.
Zdjęć: 1  

Utrudnienia na Kościelnej »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie as
Na ulicy Kościelnej w Siechnicach trwają prace związane z włączeniem rowu melioracyjnego, odprowadzającego wody deszczowe ze znacznej części centrum miasta, do istniejącej kanalizacji deszczowej.
Zdjęć: 1  

Przypadek czy podpalenie? »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie Bom
W domu przy ulicy Gałczyńskiego w Sobótce mężczyzna rozpalił ognisko. Na szczęście pożar sam się ugasił.
Zdjęć: 2  

Punkt dla przedsiębiorców »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie red.
Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza przedsiębiorców do korzystania z bezpłatnych usług informacyjnych w punkcie konsultacyjnym.

Festiwal bez chińszczyzny »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie Jacek Bomersbach
Blisko 80 artystów, rzemieślników i rękodzielników wzięło udział w Ślężańskim Festiwalu Rzemiosł i Produktu Lokalnego, który zorganizowano w hali gimnazjum w Sobótce.
Zdjęć: 8  

Wygrana w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie Daniel Biernat
- Jesteśmy bojowo nastawieni jak przed każdym meczem i zapowiadamy zwycięstwo w meczu z Bolesławcem - mówił przed meczem Tadeusz Grygiel, trener drużyny Polkąty Maximus. Jego słowa się spełniły.
Zdjęć: 18  

Turniej młodych talentów »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie AS
Młodzi gracze m.in. Śląska Wrocław, Lecha Poznań oraz Widzewa Łódź zagrają w międzynarodowym turnieju piłki nożnej halowej, który odbędzie się 19 grudnia w Siechnicach.

Z prewencją na ty »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie red.
7 grudnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kątach Wrocławskich odbyła się VII edycja turnieju dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej „Z prewencją na ty”.
Zdjęć: 1  

Będą nowe dowody osobiste »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie JG
Rząd przygotowuje się do zmiany przepisów dotyczących dowodów osobistych. Nowe z podpisem elektronicznym i specjalnym chipem zawierającym dane personalne mają być wydawane od stycznia 2011 roku.

Rózga zamiast mandatu »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie kt
Kierowców na drogach w okolicach Kątów Wrocławskich, Smolca i Mietkowa zatrzymywały niecodzienne patrole. Policjanci i dzieci, na czele z Komisarzem Lwem, nagradzali Mikołajami za poprawna jazdę i karali rózgami za wykroczenia.
Zdjęć: 5  

Konkursy i inwestycje »
Tekst opublikowany 2009-12-15, opracowanie Robert Borkacki
Ze Stanisławem Gawłowskim, sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska rozmawia Robert Borkacki.
Zdjęć: 1  

Z uczniami o fajerwerkach »
Tekst opublikowany 2009-12-15, opracowanie opr. AS
Jak bezpiecznie obchodzić się ze środkami pirotechnicznymi, dlaczego dzieci nie powinny bawić się fajerwerkami i jakie konsekwencje może mieć beztroskie strzelanie z petard – to tematy, na które policjanci KP Sobótka rozmawiali z uczniami gimnazjum.
Zdjęć: 1  

Gdzie szukać pieniędzy? »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie mtm
Masz pomysł? Teraz łatwiej będzie dowiedzieć się, czy jest szansa uzyskać na niego dofinansowanie z Unii Europejskiej. Od 11 grudnia w województwie dolnośląskim rusza 12 lokalnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich.

Euro na edukację »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie mtm
„Euro na edukację” to ogólnopolski projekt edukacyjny, którego inicjatorem jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Wsparcie merytoryczne zapewnia Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Świąteczne zakupy a bezpieczeństwo  »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie Opr. AS
- Nie stwarzajmy okazji złodziejom kieszonkowym - apelują policjanci. Pilnujmy portfeli, wychodząc z domu pamiętajmy o zamknięciu drzwi i okien, zwracajmy uwagę na obcych kręcących się po klatkach schodowych.

Świąteczne skarby »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie red.
Niestandardowe ozdoby choinkowe to tylko część rozmaitości, które można będzie kupić na Kiermaszu Świątecznym, organizowanym na Rynku w Kątach Wrocławskich.

Euro ma logo »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie opr. RW
Wiemy już jak wygląda logo Euro 2012 – to trzy budzące się do życia kwiaty. Największy, środkowy ma kształt piłki, na dwóch mniejszych znajdują się flagi państw gospodarzy - Polski i Ukrainy. Na uroczystości w Kijowie poznaliśmy też hasło imprezy: Razem tworzymy przyszłość.
Zdjęć: 1  

Rokita do odsiadki »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie opr. RW
Jan Rokita powinien unikać podróżowania na teren Niemiec. Poszukuje go tamtejsza prokuratura, która wydała nakaz aresztowania byłego polityka. To wynik awantury do jakiej doszło w lutym na pokładzie niemieckiego samolotu w Monachium.
Zdjęć: 3  

Tragedia na A4 »
Tekst opublikowany 2009-12-13, opracowanie mm
Niedaleko miejscowości Gromadka doszło do tragicznego wypadku. Jedna osoba nie żyje. Autostrada A4 z Krzyżowej do przejścia granicznego z Niemcami w Jędrzychowicach została zablokowana.

Życzenia na szczególny rok »
Tekst opublikowany 2009-12-13, opracowanie AS
Niemal sto osób uczestniczyło w spotkaniu opłatkowym, które 12 grudnia odbyło się klubie Relaks w Siechnicach. W uroczystej atmosferze wspólnie śpiewano kolędy, dzielono się opłatkiem oraz składano życzenia świąteczne i noworoczne.
Zdjęć: 5  

Nowe godziny dla mieszkańców »
Tekst opublikowany 2009-12-13, opracowanie opr. AS
Od 1 stycznia 2010 r. zmienią się godziny załatwiania spraw w Urzędzie Gminy Kobierzyce.

„Wokół sceny” i konkurs »
Tekst opublikowany 2009-12-12, opracowanie bom
Niepełnosprawne dzieci obejrzały inscenizację znanych bajek, które przygotowali uczniowie z Sobótki, Rogowa Sobóckiego, Świątnik i Jordanowa Śląskiego.
Zdjęć: 5  

Wesołe jest życie… »
Tekst opublikowany 2009-12-12, opracowanie Kornelia Trytko
Ponad 100 osób spotkało się 10 grudnia w odremontowanej sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich. W doskonałych humorach, przy słodkim poczęstunku świętowano Dzień Seniora.
Zdjęć: 19  

Pijany zasnął z papierosem »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie bom
Zatrzymano mieszkańca Rogowa Sobóckiego, który 20 września podpalił stodołę w Żerzuszycach. Mężczyzna twierdzi, że ogień zaprószył przypadkowo.
Zdjęć: 3  

Zamkną składowisko »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie Opr. AS
Składowisko Odpadów Komunalnych w Ratowicach będzie czynne tylko do 31 grudnia 2009 r.

Ciągnikiem kradł drzewo »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie Opr. AS
Aż pięć lat pozbawienia wolności grozi 37-letniemu mężczyźnie, który ukradł ścięte konary kasztanowców.
Zdjęć: 2  

Koncert i wizyta jubilatki »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie opr. AS
12 grudnia o godz. 16 w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach odbędzie się koncert Jacka Telusa „Poczet Poetów Polskich”.
Zdjęć: 1  

Po nowym roku za darmo »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie AS
W związku ze zmianą nazwy gminy ze Świętej Katarzyny na Siechnice od 21 grudnia 2009 r. do 4 stycznia 2010 r. nie będą przyjmowane wnioski o wyrobienie dowodu osobistego. Po nowym roku będzie to czynność bezpłatna.
Zdjęć: 1  

Pierwszaki - czytelnicy  »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie UG Jordanów Śl.
Za zaproszenie bibliotekarzy Moniki Piechury i Haliny Tkaczyk uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami odwiedzili bibliotekę w Jordanowie Śląskim. Odbyła się tam uroczystość pasowania pierwszaków na czytelników.
Zdjęć: 3  

Robotnicza po odbiorze »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie AS/UG Kobierzyce
7 grudnia nastąpił oficjalny odbiór przebudowywanej w ramach programu rewaloryzacji Kobierzyc ulicy Robotniczej.
Zdjęć: 3  

Festiwal już w weekend »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie BOM
Nowością tegorocznego Ślężańskiego Festiwalu Rzemiosł Rękodzieła i Produktu Lokalnego, który już w najbliższy weekend odbędzie się w Sobótce, ma być konkurs na najładniejszą żywą choinkę z ozdobami ekologicznymi.
Zdjęć: 5  

Polała się krew »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie AS
Ponad 6 litrów krwi, co może pomóc uratować życie czterdziestu osobom, zebrano podczas zbiórki, która 8 grudnia odbyła się w Szkole Podstawowej w Radwanicach.
Zdjęć: 2  

Franki i funty bez zmian »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie opr. aw
Szwajcarski bank centralny nie zmienił stóp procentowych. Oznacza to, że oprocentowanie kredytów nadal wynosi od zera do 0,75 proc.

Wójt roku »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie mtm
Redakcja Audycji Rolnych Programu 1 TVP S.A. już po raz dziewiąty ogłosiła konkurs na "Wójta roku".

Udaremnione samobójstwa  »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie Opr. AS
Aż dwukrotnie w ostatnim tygodniu policjanci z Długołęki uczestniczyli w akcjach mających na celu udaremnienie prób samobójczych.

Nowe książki  »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie Opr. AS
Biblioteka Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich wzbogaciła ostatnio swój księgozbiór o wiele nowych, ciekawych pozycji.
Zdjęć: 1  

14 osób rannych »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie as
14 osób zostało rannych, w tym cztery ciężko, w wypadku do którego doszło niedaleko Małuszowa. Droga jest już przejezdna.

Świąteczny kiermasz w Żórawinie »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie Opr. AS
Szkoła Podstawowa w Żórawinie organizuje 18 grudnia kiermasz świąteczny.

Złota statuetka dla Kobierzyc »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie Opr. AS/ UG Kobierzyce
Kobierzyce w kategorii gmin wiejskich otrzymały Statuetkę "Gmina Fair Play" oraz Złotą Statuetkę. Odebrał ją wójt Ryszard Pacholik podczas uroczystej gali, która odbyła się 4 grudnia w Sali Koncertowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Zdjęć: 1  

Czeka Nagroda im. Karola Wielkiego »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie (opr. rfp)
Parlament Europejski oraz Fundacja Międzynarodowej Nagrody im. Karola Wielkiego zapraszają do udziału w trzeciej edycji Konkursu o Nagrodę im. Karola Wielkiego.

Brąz Mateusza »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie Opr. AS
Mateusz Kwiatkowski z Dojo Judo Sobótka zdobył brązowy medal podczas Pucharu Polski Młodziczek i Młodzików, które odbyły się w miniony weekend w Pile.
Zdjęć: 2  

Statuetka dla Świętej Katarzyny »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie MR
4 grudnia wójt Jerzy Fitek odebrał na gali w Warszawie nagrodę „Gmina Fair Play” dla Świętej Katarzyny.
Zdjęć: 1  

Generał zaprosił sowietów? »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie red
Jak pisze „Rzeczpospolita” w 1981 roku gen. Wojciech Jaruzelski prosił Rosjan o interwencję.

Mikołajki w siodle »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie Opr. AS
Mikołajki, to dzień wyjątkowy, jednak obchodzony jest dość typowo. Ale… nie zawsze. W Zespole Licealno- Gimnazjalnym w Długołęce zorganizowano coś wyjątkowego.
Zdjęć: 5  

Powtórka z... porażki »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie KKK Maximus
Nie było mikołajowego prezentu dla kibiców kąteckich koszykarzy. Historia ostatnich meczów Polkątów znów się powtórzyła - walka jak równy z równym, determinacja przez ponad pół godziny gry i… kilkuminutowy przestój, podczas którego koszykarze z Kątów Wr. marnują to, na co ciężko pracowali.
Zdjęć: 7  

Kaczmarski, Riedel i Ossbourne »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie Jacek Bomersbach
Po koncercie poświęconym twórczości Jacka Kaczmarskiego, gimnazjum w Sobótce zamierza przygotować piosenki Ryszarda Riedla, nieżyjącego wokalisty zespołu Dżem.
Zdjęć: 4  

Zatańczą o puchar »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie as
W niedzielę, 13 grudnia w Kamieńcu Wrocławskim odbędzie II Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Czernica.

Mały odkrywca z Borowej »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie Opr. AS, UG Długołęka
Wiele się działo w ramach realizacji projektu "Mały Odkrywca Własnych Możliwości" w SP w Borowej.

Konto dla seniora »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Banki oferują specjalne rachunki dla emerytów. Sprawdziliśmy, które z nich mają najciekawszą ofertę.

Odbiorcy zdecydują o przebiegu sieci »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie AS
Wczesną wiosną ruszy budowa I etapu sieci ciepłowniczej w celu zasilenia odbiorców w Świętej Katarzynie. Etap ten obejmuje odcinek do torów kolejowych. Dokładny przebieg sieci ciepłowniczej uzależniony będzie od liczby chętnych w danym rejonie. Im będzie ich więcej, tym tańsze będzie przyłączenie się do głównej magistrali.
Zdjęć: 1  

AIESEC poszuka »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie mmm
Trwają prace nad projektem praktyk menedżerskich pod nazwą „New Horizons”. Prowadzi je organizacja AIESEC.

Oddaj krew w Radwanicach »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie Opr. AS
We wtorek, 8 grudnia będzie można w Radwanicach oddać krew.

Tanieją Orliki »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie mp/serwis samorządowy
Prawie 2 mln zł wynosi różnica między najtańszym i najdroższym Orlikiem realizowanym w tym roku – wynika z danych przekazanych przez urzędy marszałkowskie. W porównaniu do roku ubiegłego koszt budowy tego typu boisk spadł, w zależności od regionu, średnio o 20 - 30 proc.

Remont musi poczekać »
Tekst opublikowany 2009-12-06, opracowanie AS
Ulica Wałowa w Radwanicach wyasfaltowana jest tylko we fragmencie. Reszta na razie nie będzie modernizowana, ale wójt gminy zapewnia, że tam, gdzie jest w kiepskim stanie, zostanie poprawiona.
Zdjęć: 1  

Partner ze zdjęcia »
Tekst opublikowany 2009-12-06, opracowanie AS
W styczniu ma zostać podpisana oficjalna umowa o współpracy między gminą Kobierzyce a czeskimi Kobiericami, miasteczkiem pod Opavą. Ciekawy jest zwłaszcza początek „znajomości” obu samorządów.
Zdjęć: 2  

Uważaj na świąteczną promocję  »
Tekst opublikowany 2009-12-06, opracowanie tom
W hipermarketach powoli widać już przedświąteczną gorączkę zakupów.
Zdjęć: 1  

25 lat sołtysowania »
Tekst opublikowany 2009-12-05, opracowanie kt
Grzegorz Mitek, sołtys Sadowic, piastuje swoją funkcję nieprzerwanie od 25 lat.
Zdjęć: 1  

Mietków na przeglądach »
Tekst opublikowany 2009-12-05, opracowanie MK
Zarówno starsi jak i młodsi mieszkańcy gminy Mietków mogli ostatnio zaprezentować swoje artystyczne umiejętności na szerszym forum.
Zdjęć: 1  

Tabletki i zabytki »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie Jacek Bomersbach
Grupy młodzieży poszukują mocnych wrażeń i w internecie umawiają się na zwiedzanie niebezpiecznych miejsc. Jednym z nich jest dawna plebania w Księginicach Małych.
Zdjęć: 6  

Koncert dla Maciusia  »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie bom
4 grudnia w schronisku Pod Wierzycą w Sobótce, odbędzie się koncert charytatywny na rzecz małego Maciusia, który walczy z chorobą nowotworową.
Zdjęć: 2  

10 kilometrów oczyszczonych »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie AS
Przez pół roku, od czerwca do grudnia, na terenie gminy działała sześcioosobowa brygada, która zajmowała się pracami melioracyjnymi. To efekt projektu, w którym uczestniczyła gmina Święta Katarzyna.
Zdjęć: 2  

Darmowe pomoce trafią do szkół »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie red.
W tym roku Święty Mikołaj będzie wyjątkowo hojny dla szkół. Zestawy pomocy naukowych o wartości przekraczającej 100 000 złotych każdy trafią do 25 liceów ogólnokształcących z województwa dolnośląskiego.
Zdjęć: 1  

Marzy im się most Łański »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie Kornelia Trytko
Pierwsze wpisy sięgają 1999 roku. Wtedy właśnie przedstawiono plany budowy drogi łączącej gminy Długołęka, Czernica i Święta Katarzyna. 10 lat później ruszyła budowa wschodniej obwodnicy Wrocławia.
Zdjęć: 3  

Śmierć na przejeździe »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie AS
54-letni mężczyzna wjechał fiatem uno pod pociąg relacji Jelcz Laskowice – Wrocław na niestrzeżonym przejeździe niedaleko Kotowic. Kierowca zginął na miejscu.

Kradli telewizory z fabryki »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie opr. aw
Z fabryki wywozili telewizory w kartonach po podzespołach do odbiorników. Sprawcy wpadli na gorącym uczynku.

Plac zabaw za pieniądze unijne »
Tekst opublikowany 2009-12-03, opracowanie MK
To jeden z pierwszych projektów wykorzystujących środki unijne w gminie, którego realizację mieszkańcy, zwłaszcza najmłodsi, mogą bezpośrednio odczuć.
Zdjęć: 2  

Potrzebne wystawki »
Tekst opublikowany 2009-12-03, opracowanie Opr. AS
Wywiezionych niemal 40 ton – to efekt zbiórki odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, które zorganizowano w kwietniu i w październiku br. na terenie gminy Kobierzyce.
Zdjęć: 1  

Nie chcą do Wrocławia »
Tekst opublikowany 2009-12-03, opracowanie Kornelia Trytko
Do Krzeptowa ludzie przyjeżdżają popatrzeć na samoloty albo nacieszyć się skarbami prawdziwego, wiejskiego gospodarstwa. Łączą się tutaj uroki starej wsi z wygodami nowoczesnego życia.
Zdjęć: 2  

Kąty w obiektywie »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie Opr. kt
Dariusz Szczygieł, autor zdjęcia „Rynek” został zwycięzcą konkurs „Twoja fotografia w gminnym kalendarzu”. Komisję urzekły artystyczne walory jego pracy.
Zdjęć: 3  

Nie chcą dobrych dróg? »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie Robert Włodarek
Regionalna Izba Obrachunkowa uchyliła uchwałę rady powiatu dotyczącą finansowania za pomocą wykupu wierzytelności. - Nie ukrywam, że zaskoczyła nas ta decyzja – mówi Ireneusz Słoma, wicestarosta powiatu wrocławskiego. - Zaskarżymy ją do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
Zdjęć: 1  

Koniec darmowych studiów? »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie opr. aw
Rektorzy wyższych uczelni proponują, by od 2015 roku studenci bez wyjątków płacili czesne.

W niedzielę Mikołaj »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie opr. AS
Już w najbliższą niedzielę mikołajki. W placówkach Gminnego Centrum Kultury odbędą się imprezy, podczas których św. Mikołaj obdaruje nasze pociechy długo oczekiwanym prezentami. Wystarczy podpisane paczki dostarczać do placówek GCK w godzinach otwarcia.

Polska bieda i wielka płyta »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie mtm
Sytuacja rynkowa spowodowała, że spadają ceny mieszkań z wielkiej płyty. Jednocześnie to właśnie te mieszkania - właśnie ze względu na cenę - najłatwiej dzisiaj sprzedać.

Kończy się remont »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie bom
Nie będzie już chodzenia po błocie i księżycowego krajobrazu rozkopanych ulic i chodników. W Sobótce Górce właśnie kończy się zakopywanie rur kanalizacyjnych.
Zdjęć: 2  

Dziwna kradzież biżuterii »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie bom
Złoto, pierścionki i inna biżuteria zniknęła z domu przy ulicy Metalowców w Sobótce. Do kradzieży doszło w dniach 14-19 listopada.
Zdjęć: 1  

Mistrzowie recyklingu »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie m
Ogólnopolski Konkurs o Puchar Recyklingu rozstrzygnięty. Prestiżowe nagrody trafiły do instytucji, które prowadzą selektywną zbiórkę odpadów i efektywną edukację ekologiczną. Wśród nagrodzonych są dolnoślązacy.
Zdjęć: 1  

Wsparcie od zaraz »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie RED
Niepełnosprawni są często postrzegani jako pracownicy mniej efektywni. Takie myślenie podcina skrzydła tym, którzy poszukują zatrudnienia. Aby zyskali oni poczucie, że są cennymi osobami na rynku pracy i nie wątpiły w swoje możliwości Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych stworzyła Centra Pracy oraz Punkty Poradnictwa.
Zdjęć: 1  

Pieniądze do wzięcia! »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie mt
Autorzy prac dyplomowych poświęconych tematyce robotyki, automatyki i pomiarów mogą zgłaszać swoje prace do konkursu "Młodzi innowacyjni 2010". Na zwycięzcę czeka 10 tysięcy złotych.

Zła passa trwa »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie MK
Koszykarze Polkątów Maximusa ponieśli trzecią z rzędu porażkę, a piątą w sezonie. Tym razem nasz zespół przegrał z Basketem Chrobrym Głogów 54:59.
Zdjęć: 3  

Nowy numer informacji  »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie Opr. AS
Polbus-PKS informuje o zmianie numeru telefonu informacji PKS. Teraz wszystkiego o rozkładzie jazdy tego przewoźnika można będzie się dowiedzieć pod numerem 0 703 40 33 22.
Zdjęć: 1  

Dramat na szczycie Ślęży »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie RW
Dramatyczna akcja ratunkowa na wysokości 700 metrów npm. Ciężko rannego mężczyznę zabrał helikopter ratunkowy ze szczytu Ślęży. 50-letni turysta wpadł w głęboką rozpadlinę. Mimo urazu czaszki i klatki piersiowej zdołał zadzwonić na policję.
Zdjęć: 4  

Mniej pociagów »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie opr. RW
Do 11 grudnia wszyscy wybierający się pociagiem z Wroclawia w kierunku Strzelina i Kłodzka będą mieli spore trudności. Z powodu prac remontowych z rozkładu wypadają niektóre połączenia.
Zdjęć: 1  

Dyżury aptek »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie opr. RW
Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Wrocawskiego ustalono rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych. - Wszystko po to, żeby mieszkańcy okolicznych miejscowości nie mieli problemu z zakupem lekarstw w nagłej sytuacji – mówi starosta Andrzej Wąsik.
Zdjęć: 1  

Jadą prezenty! »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie red. kt
Poczęstunek, zabawy i oczywiście spotkanie z najbardziej oczekiwanym, brodatym gościem - to wszystko czeka na dzieciaki z Czernicy już 4 grudnia.
Zdjęć: 1  

Termin przedłużony »
Tekst opublikowany 2009-11-29, opracowanie as
Do 11 grudnia br. przedłużony został termin zgłaszania się już do projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion w Gminie Święta Katarzyna" finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.
Zdjęć: 1  

Rozpoczął się Adwent »
Tekst opublikowany 2009-11-29, opracowanie bom
Pod hasłem „Bądźmy świadkami miłości” w kościele katolickim rozpoczął się Adwent – czterotygodniowy okres przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i oczekiwanie na przyjście Jezusa Chrystusa.
Zdjęć: 2  

Goście z Kobieryc  »
Tekst opublikowany 2009-11-29, opracowanie Opr. AS
24 listopada Kobierzyce odwiedzili przedstawiciele czeskiej gminy Koberice, najnowszego partnera zagranicznego naszej gminy.
Zdjęć: 2  

Hala już z dachem »
Tekst opublikowany 2009-11-28, opracowanie opr. AS
Zgodnie z planem postępuje budowa hali widowiskowo – sportowej w Kobierzycach. Obecnie realizowane są instalacje sanitarne i elektryczne.
Zdjęć: 1  

Festiwal bez tandety  »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie Jacek Bomersbach
Nowością tegorocznego Ślężańskiego Festiwalu Rzemiosł Rękodzieła i Produktu Lokalnego, ma być konkurs na najładniejszą żywą choinkę z ozdobami ekologicznymi.
Zdjęć: 4  

Osiem dyskretnych kamer »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie Jacek Bomersbach
Od grudnia 2008 Sobótka jest monitorowana przez kamery zamontowane na Rynku. Urządzenia na budynkach są niewielkie i trudno je dostrzec. Ich obecność ma działanie prewencyjne.
Zdjęć: 3  

Gdzie robić doktorat? »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie Red.
Doktorant w Szwecji ma pełne prawa pracownika uczelni, jego pensja (którą dla podwyższenia prestiżu nie określa się tam mianem stypendium) jest na wysokości 2.700 EUR miesięcznie…
Zdjęć: 6  

Jeździła bez prawa jazdy »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie bom
Pijana 17-latka z Sobótki zabrała swojemu chłopakowi samochód, aby pojeździć w nocy po ulicach. Dziewczyna nie miała prawa jazdy, dlatego policjanci nie mogli jej ukarać.
Zdjęć: 1  

Zakup pieca doceniony »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie Opr. red
Gmina Długołęka została wyróżniona w konkursie „Piękna Wieś Dolnośląska 2009" współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Ewakuacja z zajazdu »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie Łukasz Telus
Gryzący dym odciął drogę ucieczki dwóm gościom hotelowym podczas pożaru zajazdu w Pustkowie Wilczkowskim. Z pomocą przyszli strażacy, którzy przy użyciu specjalistycznej drabiny ewakuowali poszkodowanych.
Zdjęć: 14  

Odkryć tajemnice Wrocławia. Spotkanie »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie Adam Piwek
O tym, jak wyglądają oblicza dawnego i współczesnego Wrocławia będzie można dowiedzieć się w piątek 26 listopada w EMPiK-u na wrocławskim Rynku. Podczas spotkania autorskiego z Tomaszem Woźniakowskim i prof. Teresą Kulak, badaczką dziejów stolicy Dolnego Śląska. Początek akcji promującej publikację „Oblicza Wrocławia. Historia, kultura, rozwój” o godz. 17.

Górnicze wspominki  »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie (v-k)
Spotkali się, nawet nie w dniu świętej Barbary. Choć okazja miała być właśnie taka - Barbórka. I znów były odświętne górnicze mundury, kufle z dawnych karczm piwnych, frywolne przyśpiewki...
Zdjęć: 2  

Festiwal lokalnych atrakcji »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie Opr. AS
Można jeszcze zgłaszać się na Festiwal Rzemiosł Rękodzieła i Produktu Lokalnego, który 12 i 13 grudnia odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej w Sobótce.
Zdjęć: 1  

Maximus uległ Ślęzy »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie Opr. AS
W trzecim meczu sezonu rozgrywek I ligi B koszykarki z Kątów Wrocławskich przegrały na własnym parkiecie ze Ślęza Siechnice 49:63.
Zdjęć: 1  

Gmina przyjazna młodzieży »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie Opr. AS
Gmina Długołęka oraz stowarzyszenie Semper Avanti w partnerstwie z urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego przystąpiła do projektu "Gmina Przyjazna Młodzieży".

Moja przygoda z Japonią »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie Karolina Perliceusz
Karolina Perliceusz, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Długołęce, a także modelka, dwa miesiąca spędziła w Japonii. Swoimi wrażeniami dzieli się z naszym portalem.
Zdjęć: 6  

Kradli od stycznia »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie Red.
Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież oleju napędowego. W czasie śledztwa okazało się, że przestępczy proceder uprawiali od stycznia br.

Paweł Poślad nominowany »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie Opr. AS
Zapaśnik Paweł Poślad ze Smolca został zauważony przez kapitułę 57. Plebiscytu „Polski Gazety Wrocławskiej” i Radia Wrocław na najlepszego sportowca Dolnego Śląska.
Zdjęć: 1  

Wymyślili efekt cieplarniany? »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie kt
Dwa tygodnie przed konferencją klimatyczną w Kopenhadze, hakerzy ujawnili materiały kompromitujące zwolenników teorii globalnego ocieplenia.
Zdjęć: 1  

Starostwo zmienia siedzibę »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie Joanna Brodowska
Od 7 grudnia 2009 r. Starostwo Powiatowe we Wrocławiu będzie miało nową siedzibę, która znajduje przy ul. Kościuszki 129. W nowo wybudowanym budynku zastosowano szereg rozwiązań funkcjonalnych i organizacyjnych, które w znaczący sposób przyczynią się do poprawy warunków obsługi klienta.
Zdjęć: 3  

Dzieci uczą się pływać »
Tekst opublikowany 2009-11-24, opracowanie MK
Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci „Pod Ślężą” postanowiło pomóc dzieciom, które chciałby nauczyć się pływać i stanęło do konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Zdjęć: 1  

Świetlice wyremontowane »
Tekst opublikowany 2009-11-24, opracowanie MK
Od niedawna mieszkańcy Glinicy Tomic mogą cieszyć się odnowionymi świetlicami.
Zdjęć: 1  

Zatrzymali „fotografa” »
Tekst opublikowany 2009-11-24, opracowanie opr. kt
Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o wprowadzanie do obrotu na dużą skalę baterii i kliszy fotograficznych, oznaczonych bezprawnie zastrzeżonymi znakami towarowymi renomowanych firm.
Zdjęć: 1  

SMS... prawdę ci powie »
Tekst opublikowany 2009-11-24, opracowanie AW
Wichura, koncert, spotkanie z przedstawicielami gmin partnerskich, remont drogi – o tych wszystkich wydarzeniach dowiesz się ze swojego telefonu komórkowego. Wystarczy się zarejestrować.
Zdjęć: 1  

WOŚP poszukuje wolontariuszy »
Tekst opublikowany 2009-11-24, opracowanie bom
Rozpoczęły się przygotowania do osiemnastego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i poszukiwania wolontariuszy.
Zdjęć: 4  

Artystyczny samouk »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie MK
Tworzenie kwiatów z papieru miało być tylko sposobem na przywracanie sprawności rąk po operacji usunięcia nowotworu. Stało się pasją.
Zdjęć: 1  

Nie warto mieszać »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie Kornelia Trytko
Każdego roku na terenie gminy Kąty Wrocławskie przybywa punktów segregacji odpadów. Przedstawicielom Wydziału Ochrony Środowiska zależy na tym, aby proces ten przebiegał równolegle ze wzrostem ekologicznej świadomości mieszkańców.
Zdjęć: 1  

Koniec z bezpłatną autostradą »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie opr. aw
Jeszcze półtora roku pojeździmy bez opłat na autostradzie Wrocław – Katowice. Podobny los spotka trasę Zgorzelec – Krzyżowa.

Przebudowa i rondo »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie AS
Przebudowa głównej osi komunikacyjnej Siechnic, od ul. Kościelnej aż do drogi krajowej nr 94, znalazła się na wysokim, trzecim miejscu na liście rankingowej zadań zgłoszonych do dofinansowania w ramach tzw. schetynówek.
Zdjęć: 1  

Pomóż Maciusiowi »
Tekst opublikowany 2009-11-22, opracowanie Bom
U półtorarocznego Maciusia z Sobótki lekarze wykryli nowotwór złośliwy oka. Obecnie dziecko przechodzi chemioterapię w krakowskiej klinice.
Zdjęć: 1  

Fałszywa pielęgniarka  »
Tekst opublikowany 2009-11-22, opracowanie bom
Kobieta podająca się za pielęgniarkę z ośrodka zdrowia w Sobótce w wyrafinowany sposób okradła 80-letniego staruszka. Policja sporządza rysopis złodziejki.

Zabawa z komisarzem Lwem »
Tekst opublikowany 2009-11-21, opracowanie as
W środę, 18 listopada w klubie Relaks odbyła się zabawa dla dzieci klas I – III szkół podstawowych pod hasłem „Czysta zabawa. Bawimy się bezpiecznie bez używek”.
Zdjęć: 2  

Dwa projekty zakwalifikowane »
Tekst opublikowany 2009-11-21, opracowanie red.
Kolejne dwa projekty złożone przez powiat wrocławski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013, zostały zakwalifikowane do dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Projekt nowego herbu »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie AS
Wiemy już jak będzie wyglądał nowy herb gminy, którego zaprojektowanie związane jest ze zmianą nazwy gminy Święta Katarzyna na gminę Siechnice.
Zdjęć: 2  

Kaplica w świetlicy »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie Jacek Bomersbach
Po 2 latach zakończył się remont budynku przy ul. Słonecznej. Cztery lata wcześniej kupiła go wrocławska kuria, która postanowiła urządzić w nim dom pielgrzyma.
Zdjęć: 5  

Trzy wsie na początek »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie Opr. AS
Rozpoczęła się budowa kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Kobierzyce. Pierwsze prace odbędą się w Solnej, Cieszycach i Wierzbicach. Do 2012 roku skanalizowanych zostanie 16 miejscowości, a w dalszej perspektywie cała gmina.
Zdjęć: 2  

Zuchwały złodziej »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie opr. aw
Policjanci z Długołęki zatrzymali 28-letniego mężczyznę. W dość bezczelny sposób ukradł kurtkę sportową o wartości ponad 260 zł. w jednym ze sklepów.

Malowane ciszą »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie opr. aw
W muzeum ślężańskim można zobaczyć wystawę fotografii Marcina Gryta „Fotografie malowane ciszą”.
Zdjęć: 1  

Wypasiony „Orlik” »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie AS
W piątek, 20 listopada w Radwanicach uroczyście otwarty został kompleks sportowy w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”. To prawdopodobnie największy kompleks w Polsce, z większym boiskiem piłkarskim i boiskiem do siatkówki plażowej.
Zdjęć: 5  

Otwarcie Orlika w Radwanicach »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie AS
W piątek, 20 listopada w Radwanicach uroczyście zostanie otwarty kompleks sportowy w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Początek o godz. 11.30.

Męski chór i inne historie »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie Kornelia Trytko
Nie wszyscy wiedzą, że w dwudziestu ośmiu stopniach kościoła w Sośnicy ukryte są bezcenne relikwie świętych. A to tylko część niezwykłości, które znajdziemy we wsi położonej w bezpośrednim sąsiedztwie Kątów Wrocławskich.
Zdjęć: 5  

Amatorzy cudzej benzyny »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie aw
Trzech mężczyzn, podejrzanych o włamania do zbiorników paliwowych i kradzieże oleju napędowego, zostało zatrzymanych przez wrocławską policję.

Nie zaleca się aspiryny »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie Jacek Bomersbach
W Sobótce około 10-15 osób dziennie szczepi się przeciwko grypie. W przychodni przy pl. Wolności nie brakuje maseczek ochronnych i szczepionek.
Zdjęć: 3  

Sudety, czyli za wysokie progi »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie MK
Rezerwowa drużyna I-ligowych Sudetów Jelenia Góra, wzmocniona wysokimi zawodnikami pierwszej drużyny, okazała się zbyt wymagającym przeciwnikiem dla Polkątów Maximusa, wygrywając w Katach Wr. 84:75.
Zdjęć: 4  

Diamentowe gody  »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie Opr. AS
Stanisława i Bronisław Grzegorczykowie z Chrzanowa obchodzili niedawno piękny jubileusz – 60. rocznicę małżeństwa.
Zdjęć: 1  

Badania mammograficzne »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie as
W najbliższy weekend, 21 i 22 listopada kobiety urodzone w latach 1940-1959 mogą wykonać bezpłatne badania mammograficznych. Mammobus stanie w Siechnicach przy ul. Kolejowej 15 (przy Ośrodku Zdrowia).

Jedne remonty trwają, inne czekają »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie AS
Sporo się dzieje w temacie drogowych inwestycji realizowanych przez powiat wrocławski. Niestety, nie wszystkie plany uda się szybko wykonać. Idea forfaitingu trafi zapewne do sądu, w sprawie schetynówek trzeba czekać na rozstrzygnięcie odwołania. Na szczęście bez przeszkód modernizowane są drogi Trestno - Mokry Dwór i Bierzyce - Zaprężyn.
Zdjęć: 1  

Koniec legitymacji ubezpieczeniowych »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie ech
Nie będzie więcej podbijania legitymacji ubezpieczeniowych – z końcem grudnia bieżącego roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestanie wydawać te dokumenty. Od 1 stycznia 2010 roku prawo do świadczeń z opieki zdrowotnej będziemy potwierdzali dokumentami określonymi przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Zdjęć: 1  

Rowerzyści za kratami »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie Jacek Bomersbach
Kilkumiesięczny pobyt w przepełnionej celi, razem z grypsującymi, to nie sielanka. Szczególnie, jeśli trafiło się tam za jazdę rowerem po pijanemu. O życiu w zakładzie karnym opowiadają byli więźniowie.
Zdjęć: 4  

Zabawa bez używek »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie AS
W środę, 18 listopada w klubie Relaks w Siechnicach odbędzie się zabawa taneczna dla dzieci klas I – III szkół podstawowych pod hasłem „Czysta zabawa. Bawimy się bezpiecznie bez używek”. Początek o godz. 17.
Zdjęć: 1  

Nowatorski turnus »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie Opr. AS
Dwudziestoosobowa grupa osób niepełnosprawnych z powiatu wrocławskiego wzięła udział w dwutygodniowym kursie obsługi komputera wraz z poradnictwem grupowym i zabiegami usprawniającymi, zorganizowanym w nadmorskim ośrodku w Mrzeżynie.
Zdjęć: 3  

Zostań rodzicem zastępczym »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie Opr. AS
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze i na zawodowe niespokrewnione z dzieckiem rodziny zastępcze o charakterze pogotowia rodzinnego.

Z myślą o najmłodszych »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie Aleksander Ziobro
W nowych, współfinansowanych ze środków europejskich oddziałach przedszkolnych na terenie gminy Czernica, znajdzie miejsce 100 maluchów.
Zdjęć: 2  

Poszukiwania z happy endem »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie AS
25-letni Maciej z Grodziszowa zaginął 30 października. Akcja poszukiwawcza prowadzona głównie przez Straż Gminną w Świętej Katarzynie i rodzinę zakończyła się powodzeniem.

Tydzień walki z chrapaniem »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie opr. aw
Chrapanie dotyczy prawie 600 tys. Dolnoślązaków. Wrocławski Tydzień Walki z Chrapaniem pod hasłem „Stop chrapaniu” będzie dla nich okazją do skorzystania z darmowej konsultacji laryngologicznej, także odnośnie bezdechu śródsennego.
Zdjęć: 2  

Wizyty u właścicieli »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie Opr. AS
Właściciele działek, przez które przebiegać będzie modernizowana linia wysokiego napięcia łącząca stację elektroenergetyczną „Świebodzice” z budowaną stacją „Wrocław” w Małuszowie, mogą spodziewać się wizyty przedstawicieli wykonawcy inwestycji.
Zdjęć: 1  

Apteki na sesję »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie Opr. AS
Zarząd powiatu wrocławskiego zaakceptował projekt uchwały Rady Powiatu Wrocławskiego w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych działających na terenie Powiatu Wrocławskiego na 2010 rok.
Zdjęć: 1  

Kamień wmurowany, budowa trwa »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie as
Choć prace przy budowie łącznika aglomeracyjnego A4-S8, zwanego drogą Bielany - Łany - Długołęka już trwają, 16 listopada wmurowano symboliczny kamień węgielny pod inwestycję.
Zdjęć: 4  

Tankowanie z klasą »
Tekst opublikowany 2009-11-15, opracowanie kt
Z wielką pompą, przy dźwiękach Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Rostarzewa, otwarto nową stację paliw na ul. Ks. J. Popiełuszki, przy zjeździe z autostrady A-4.
Zdjęć: 7  

Sponsor dla Tygrysa »
Tekst opublikowany 2009-11-15, opracowanie kt
Sześciu najlepszych zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Tygrysy zostało objętych opieką sponsorów. Do akcji włączyły się cztery firmy z terenu gminy Kąty Wrocławskie.
Zdjęć: 5  

Wypadek w Bielanach Wr. »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie JG
Przed godziną 15 na ulicy Wrocławskiej w Bielanach Wrocławskich doszło do zderzenie dwóch samochodów osobowych. W wyniku wypadku jedna osoba odniosła obrażenia.
Zdjęć: 6  

Gwiazdy przy siatce »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie as
W najbliższy weekend w hali widowiskowo-sportowej Gimnazjum Gminnego w Sobótce odbędzie się V Ślężański Krajowy Turniej Badmintona w kategoriach senior i junior młodszy.
Zdjęć: 1  

Renata wróciła do domu »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie Ewa Chojna
Renata Jędrak, młoda lubinianka, która przez ostatni rok walczyła o przeszczep płuc wróciła do domu. Jak nam powiedziała – odzyskała swoje życie.
Zdjęć: 1  

Nowy herb, czyli dwa w jednym »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie as
Trwają prace na nowym herbem gminy Święta Katarzyna, który zacznie obowiązywać od 1 stycznia, gdy samorząd zmieni nazwę na gmina Siechnice.
Zdjęć: 1  

Historia niezapomniana  »
Tekst opublikowany 2009-11-11, opracowanie opr. kt
Obchody Święta Niepodległości w Kątach Wrocławskich rozpocznie w środę złożenie kwiatów pod pomnikiem w Rynku. Następnie odprawiona zostanie uroczysta msza święta.

Dzieci porażone prądem »
Tekst opublikowany 2009-11-11, opracowanie kt
Do nieszczęśliwego wypadku doszło w sobotę, 7 listopada w Czerńczycach. Do wanny z kapiącymi się dziećmi wpadła podłączona do prądu lokówka.
Zdjęć: 1  

Wrócił po papierosy  »
Tekst opublikowany 2009-11-11, opracowanie kt
Policjanci z Kątów Wrocławskich zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad na jeden z kiosków na terenie miasta. Kilka dni po zdarzeniu, sprawca wrócił w to samo miejsce kupić papierosy.
Zdjęć: 1  

Koncert kwartetu Nessun Dorma »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie MK
Tegoroczne zaduszki obchodzone w muzeum uświetniły występ kwartetu smyczkowego Nessun Dorma.
Zdjęć: 1  

Tytuł dla przyjaciela gminy »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie AS
W dniach 29 - 31 października w partnerskiej, niemieckiej gminie Raesfeld gościła delegacja z gminy Kobierzyce. Głównym punktem wizyty była uroczystość związana z odejściem na emeryturę wieloletniego burmistrza Raesfeld Udo Rößinga.
Zdjęć: 2  

Kwiaty dla seniorów »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie MK
Ponad 160 seniorów przyszło do Gminnego Ośrodka Kultury, żeby uroczyście świętować swój dzień.
Zdjęć: 2  

Lufki i faje dilerów »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie Bom
Podczas rutynowej kontroli drogowej policjanci z Sobótki znaleźli w BMW niewielkie ilości narkotyków. W trakcie śledztwa udało się ustalić dilerów z gminy Kąty Wrocławskie, którzy zaopatrywali w środki odurzające cztery miejscowości.
Zdjęć: 2  

60 km/h na autostradzie  »
Tekst opublikowany 2009-11-08, opracowanie Wojciech Sitarz
Wybierający się autostradą w kierunku Legnicy muszą liczyć się z utrudnieniami i znaczącymi ograniczeniami prędkości.

Spokojnie, to tylko grypa »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie AS
Doniesienia o epidemii świńskiej grypy na Ukrainie spowodowała znaczny wzrost klientów w aptekach na terenie gminy. Towarem szczególnie pożądanym są maseczki, problem w tym... że nie można ich kupić.
Zdjęć: 1  

Niepodległościowe imprezy »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie MK
W tym roku obchody Święta Niepodległości w gminie Mietków odbędą się w kilku etapach.

Udawał, że dostał kosą »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie Jacek Bomersbach
W jednym z domów w Rogowie Sobóckim ciągle dochodzi do awantur. Niedawno dwaj mężczyźni pobili się, a jeden z nich zawiadomił policję, że został ugodzony nożem. W trakcie śledztwa okazało się, że jego obrażenia były spowodowane... upadkiem.
Zdjęć: 1  

Olej w Łanach »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie RW
Duża plama oleju utrudnia przejazd na drodze z Wrocławia w kierunku Kamieńca Wrocławskiego w miejscowości Łany. Na miejsce jedzie straż pożarna.

Wykolejenie pociągu »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie RW
Opóźnienia i chaos na dworcach – to skutek wykolejenia pociągu do jakiego doszło dzisiaj po godzinie 16 we Wrocławiu. Pociąg osobowy relacji Szklarska Poręba – Poznań wypadł z szyn niedaleko wiaduktu przy ul. Grabiszyńskiej.
Zdjęć: 4  

Zdolni uczniowie docenieni »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie AS
28 października w Sali Błękitnej Urzędu Gminy Kobierzyce wręczone zostały stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. W tym roku docenione zostały dokonania 39 uczniów.
Zdjęć: 2  

Przemyt zamiast zadumy »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie pp
Podobnie jak funkcjonariusze policji czy straży miejskiej, dolnośląscy celnicy w okresie minionych świąt nie mogli narzekać na brak zajęć. Działania pracowników Izby Celnej skupiały się na kontrolach pojazdów.
Zdjęć: 2  

Kąty on - line »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie Łukasz Pawlak, opr. KT
Nowa strona internetowa, usprawniony Biuletyn Informacji Publicznej czy Infokiosk to tylko niektóre z elektronicznych udogodnień, mających na celu ułatwienie kontaktu mieszkańców z Urzędem Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie.
Zdjęć: 1  

Poland Open w Smolcu »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie IH, KT
24 października, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Smolcu odbyła się trzecia już edycja ogólnopolskiego turnieju zapasów w stylu klasycznym Poland Open.
Zdjęć: 1  

Szczęśliwy finał poszukiwań »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie Łukasz Telus
Szczęśliwie zakończyły się wielogodzinne poszukiwania mężczyzny w lesie koło Kotowic. 3 listopada, około 15:30 zaginionego mężczyznę odnalazł syn na drodze prowadzącej z Kotowic do Oławy.
Zdjęć: 1  

Kątecki Paryż »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie Kornelia Trytko
Przepiękny, choć zrujnowany pałac, tajemniczy park i niemal nienaruszona zabudowa folwarku sprawiają, ze Stoszyce zachowały urok dziewiętnastowiecznej, szlacheckiej posiadłości. Większość powojennych mieszkańców przyjechała tu prosto z Francji.
Zdjęć: 6  

Policjanci i łabędź »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie RW
Długołęckim policjantom w ramach swoich obowiązków bardzo często trafiają się nietypowe interwencje. Ostatnio ich specjalnością stała się pierwsza pomoc dzikim zwierzętom.
Zdjęć: 2  

Lepszy start dla maluchów »
Tekst opublikowany 2009-11-03, opracowanie Kornelia Trytko
Od października, na terenie gminy Kąty Wrocławskie rozpoczęły działalność dwa nowe oddziały przedszkolne. – Wczesna edukacja przedszkolna to szansa dla dzieci na lepszy start w życiu – twierdzi Alfreda Hajdamowicz, dyrektor szkoły podstawowej w Gniechowicach.
Zdjęć: 2  

Święto pod okiem policji »
Tekst opublikowany 2009-11-03, opracowanie Kornelia Trytko
Od piątku do poniedziałku, 26 funkcjonariuszy kontrolowało okolice cmentarzy na terenie gminy Kąty Wrocławskie. Akcja „Znicz” zakończyła się ukaraniem 13 kierowców.
Zdjęć: 1  

Sobótka Górka rozkopana »
Tekst opublikowany 2009-11-02, opracowanie MK
Do końca marca przyszłego roku mają trwać w Sobótce Górce prace związane z budową kanalizacji sanitarnej.

Remis ze Śląskiem Wrocław »
Tekst opublikowany 2009-11-02, opracowanie Kamil Skrzypek
Po remisie z mistrzem Polski Zagłębiem Lubin juniorzy Motobi Bystrzycy Kąty Wrocławskie osiągnęli kolejny cenny rezultat w rundzie jesiennej. Tym razem nie dali się pokonać utytułowanej ekipie Śląska Wrocław.
Zdjęć: 4  

Jesienne budowanie »
Tekst opublikowany 2009-11-02, opracowanie opr. kt
Wymiana instalacji w szkole w Czernicy czy modernizacja świetlicy w Jeszkowicach – to tylko niektóre z inwestycji, które udało się zakończyć w ubiegłym miesiącu.

Szansa dla aktywnych »
Tekst opublikowany 2009-11-02, opracowanie kt
Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego SA zaprasza na spotkanie informacyjno - rekrutacyjne „Własna działalność gospodarcza szansą dla aktywnych”.

Wszystkich Świętych »
Tekst opublikowany 2009-11-01, opracowanie tom
W religii chrześcijańskiej 1 listopada poświęcony jest wszystkim świętym. Dzień później modlimy się za dusze naszych zmarłych.

Ruszyła akcja „Znicz” »
Tekst opublikowany 2009-10-31, opracowanie Kornelia Trytko
Policjanci z Kątów Wrocławskich rozpoczęli działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w okolicach cmentarzy. Patrole zadbają o usprawnienie ruchu drogowego i zapobieganie kradzieżom.
Zdjęć: 1  

Permanentna inwigilacja! »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie Robert Włodarek
"Nie podsłuchuj, to nieładnie", to jedno z upomnień, które nie odnosiło pożądanego skutku. Nie ma się co oszukiwać - podsłuchujemy się nawzajem, nawet gdy nie zdajemy sobie z tego sprawy. To część naszych atawistycznych zachowań, które w prehistorii pomagały przeżyć.
Zdjęć: 3  

Protest jednorękich »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie bom
Protestują dolnośląscy właściciele kasyn i klubów z grami hazardowymi. Twierdzą, że zmiany, które przygotowuje rząd przyniosą straty dla budżetu i zwolnienia pracowników.
Zdjęć: 3  

Jesienne inwestycje »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie MK
Tegoroczna jesień to czas inwestycji gminy Sobótka związanych z budową placów zabaw oraz remontu świetlicy w Sulistrowicach.
Zdjęć: 1  

Tempo na obwodnicy »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie AS
Nabierają tempa prace przy budowie wschodniej obwodnicy Wrocławia. Obecnie powstaje odcinek z Siechnic do Łan. To najtrudniejszy etap obwodnicy, która połączy autostradą A4 z drogą krajową S8.
Zdjęć: 3  

Plan awaryjny »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie Red.
O sytuacji związanej z Euro 2012 rozmawiamy z Zenonem Gali, burmistrzem miasta i gminy Sobótka.
Zdjęć: 1  

Można już składać wnioski »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie AS
Do 30 listopada można zgłaszać się już do projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion w Gminie Święta Katarzyna" finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.
Zdjęć: 1  

Cykl koncertów i spektakli »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie bom
Koncertem kwartetu saksofonowego Wroclove Saxophone Quartet i występem Teatru Akademii Wyobraźni zainaugurowano cyklu wydarzeń artystycznych w pałacu Borowa niedaleko Oleśnicy.
Zdjęć: 3  

Chłopcy z fotografii  »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie Kornelia Trytko
Co czuje dwunastolatek widząc swoją książkę na półkach księgarni? Skąd u niego zainteresowanie bronią, wojną i historią Festung Breslau?
Zdjęć: 2  

Paliwo prosto z...baku »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie kt
W ciągu tygodnia ukradł 1,7 tys. litrów oleju napędowego z zaparkowanych ciężarówek. Grozi mu do 10 lat więzienia.
Zdjęć: 1  

Skąd ta plama? »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie RW
Pół nocy zajęło strażakom usuwanie wielkiej plamy oleju na drodze z Kątnej do Śliwic w gminie Długołęka. O niebezpieczeństwie powiadomił kierowca, który wpadł w poślizg w tym rejonie.

Miliony na drogi »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie Artur Szkudlarek
Rada powiatu wrocławskiego przyjęła uchwałę w sprawie zaciągnięcia zobowiązania związanego z realizacją zadania „Budowa i modernizacja dróg lokalnych – powiatowych i gminnych”. W ciągu dwóch lat gruntownie zmodernizowanych zostanie dziewięć dróg na terenie powiatu.
Zdjęć: 1  

Seniorzy prężnie działają »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie AS
Wiesław Michnikowski z Kabaretu Starszych Panów śpiewał, że „Wesołe jest życie staruszka”. Prężnie działający członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Rejon Kobierzyce potwierdzają, że jeśli się tylko chce, to może tak być.
Zdjęć: 1  

Głosuj na dzielnicowego! »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie Kornelia Trytko
Do końca listopada można oddawać głosy na ulubionych dzielnicowych z terenu gminy Kąty Wrocławskie. Wystarczy wrzucić kupon do urny na komisariacie, w urzędzie gminy albo zagłosować przez Internet.
Zdjęć: 5  

Jesienna wystawka »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie kt
9 listopada na terenie gminy Kąty Wrocławskie rozpocznie się jesienna akcja odbierania od mieszkańców odpadów wielkogabarytowych. Niepotrzebne przedmioty należy wystawić przed posesję wcześnie rano lub wieczorem, w dzień poprzedzający zbiórkę.
Zdjęć: 1  

Miejsca nie zawsze spokojne »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie opr. kt
Święto Zmarłych jest dla jednych czasem refleksji i zadumy, a dla innych okazją do łatwego „zarobku” . Policja apeluje: uważajmy na kieszonkowców!

„Requiem” w Nadolicach »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie Kornelia Trytko
Kościół wypełniony po brzegi, owacja na stojąco i płynące z wielu stron podziękowania dla organizatorów – w takiej atmosferze zakończyła się piąta edycja Koncertów Ziemi Wrocławskiej.
Zdjęć: 8  

Zmiana czasu - godzinę do tyłu  »
Tekst opublikowany 2009-10-24, opracowanie tom
Nie zapomnijmy dzisiejszej nocy przestawić swoich zegarków o godzinę do tyłu. Tym samym przechodzimy z czasu letniego na zimowy.

Piękna legniczanka Miss Polonia 2009 »
Tekst opublikowany 2009-10-24, opracowanie tom
22-letnia Marysia Nowakowska z Legnicy została Miss Polonia 2009! W ścisłym finale urodziwa legniczanka pokonała czwórkę dziewcząt. Z Łodzi, gdzie odbył się dziś konkurs, królowa wyjedzie nowym Fiatem 500 Sport.

Debata o biznesie »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie AS
W auli gimnazjum w Siechnicach 22 października odbyło się VI Forum Biznesu. Przedsiębiorcy z terenu gminy lub związani z gminą Święta Katarzyna, mogli wysłuchać ciekawych prezentacji, a później – w kuluarach – poznać się, wymienić się doświadczeniami a nawet nawiązać kontakty biznesowe.
Zdjęć: 4  

Porażka z Tytanem »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie opr. kt
17 października koszykarze Polkątów Maksimus przegrali w drugim meczu sezonu rozgrywek o wejście do drugiej ligi mężczyzn. Czy w najbliższą sobotę będą mieli więcej szczęścia?
Zdjęć: 2  

Sobota z zapasami »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie opr. kt
Uczniowski Klub Sportowy Tygrysy zaprasza na III edycję Ogólnopolskiego Turnieju Zapaśniczego „Poland Open”.

Pożegnalne nuty »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie kt
Przed nami ostatnie dwa muzyczne wydarzenia, w ramach tegorocznych Koncertów Ziemi Wrocławskiej. Utwory najsłynniejszych kompozytorów zabrzmią w Kątach Wrocławskich i Nadolicach Wielkich.
Zdjęć: 1  

Na Wspólnej, Głównej i Krótkiej »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie Kornelia Trytko
Trzy ulice, dziewięćdziesięciu mieszkańców i ogromne pokłady pozytywnej energii. To właśnie Romnów, jedna z najmniejszych wsi w gminie Kąty Wrocławskie, słynąca z ruskich pierogów, pieczonych ziemniaków i wyjątkowego teatru.
Zdjęć: 6  

Smsy w trumnie »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Dziś, podobnie jak sześć tysięcy lat temu, bardzo często zmarłych chowamy z przedmiotami, z którymi się nie rozstawali za życia. Rodzina często wkłada do trumny okulary, telefon komórkowy, alkohol…
Zdjęć: 3  

Zablokowana droga do Świdnicy »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie RW
Do groźnego wypadku doszło tuż po godzinie 10 na drodze z Wrocławia w kierunku Świdnicy. Jedna osoba została ciężko ranna. Przejazd jest zablokowany. Policja wytycza objazdy.

Park po swojemu »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie Kornelia Trytko
Jest już plac zabaw, teraz mieszkańcy sami przygotowują boiska do siatkówki i gry w bule. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z ich planem, w przyszłości powstanie tu skatepark z prawdziwego zdarzenia...
Zdjęć: 4  

Odjechał samochodem szefa »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie kt
Najpierw pił na budowie, potem odjechał służbowym samochodem, który porzucił na parkingu w Kątach Wrocławskich. Zabrał z niego sprzęt warty kilka tysięcy złotych.

IPN rozdaje książki »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie opr. kt
20 października, wrocławski oddział IPN podpisze umowę z bibliotekami, do których będą regularnie trafiały wydawane przez Instytut książki.

Szalał, bo go dziewczyna rzuciła »
Tekst opublikowany 2009-10-18, opracowanie bom
Pijany 21-latek próbował zerwać rynnę w blokach i skopał samochody zaparkowane pod Biedronką w Sobótce. Szkody wyceniono na 700 zł.
Zdjęć: 1  

Szkoły zdały egzamin »
Tekst opublikowany 2009-10-17, opracowanie KT
Już od kilku lat, szkoły z terenu gminy Czernica zajmują wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach. Wyniki tegorocznych egzaminów zewnętrznych również dają powody do zadowolenia.
Zdjęć: 1  

Dolnośląskie finanse »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie Opr. AW
Ogólnopolska akcja edukacyjna „Finanse dla wszystkich” tym razem zawita na Dolnym Śląsku. Organizowane przez Związek Firm Doradztwa Finansowego bezpłatne konsultacje u doradców finansowych odbędą się 21 października we Wrocławiu.
Zdjęć: 2  

Zdrowy „nałóg” »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie MK
W swoim życiu, jak obliczył, przebiegł ponad 42 tys. kilometrów. W ten sposób, gdyby biegł cały czas, okrążyłby ziemię.
Zdjęć: 3  

10-lecie gimnazjum »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie MK
Publiczne Gimnazjum w Jordanowie Śl. 18 październka będzie obchodziło swoje 10-lecie.

Sztandar i jubileusz »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie AS
14 października był wyjątkowym dniem w dziesięcioletniej historii Gimnazjum im. Księżnej Anny z Przemyślidów w Siechnicach. Z okazji jubileuszu szkoła została uhonorowana sztandarem. Ponadto grono nauczycielskie uroczyście uczciło swoje święto czyli Dzień Edukacji Narodowej.
Zdjęć: 6  

Uzależnieni od jednorękiego »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie Jacek Bomersbach
Hazard podobnie jak narkotyk silnie uzależnia. Uzależniamy się grając nie tylko w kasynach, ale również na wyścigach konnych, podczas gry na giełdzie i w totolotka.
Zdjęć: 3  

Zagłosuj na "swój" rynek »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie opr. aw
Gdzie jest najpiękniejszy w Polsce rynek? Spory wśród znajomych trwają już od dawna. Teraz każdy może zagłosować na rynek w swojej miejscowości.

Zdobyć kanadyjski mundur »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie MK
Rozmowa z podinsp. Józefem Semenowiczem, komendantem KP w Sobótce, przewodniczącym International Police Association Region Wrocław.
Zdjęć: 2  

Zamknęli skrót przez Trestno »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie RW
Koniec ze skrótem z Wrocławia w kierunku Siechnic i Oławy. Droga przez ulicę Na Grobli i dalej przez Mokry Dwór została właśnie zamknięta między Trestnem a Blizanowicami. Dokładnie na środku jezdni powstanie przyczółek wiaduktu.
Zdjęć: 5  

Gmina buduje i sprzedaje »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie kt
14 października, podczas sesji Rady Gminy Czernica, wójt Stefan Dębski przedstawił wstępne podsumowania zadań inwestycyjno – remontowych, podjętych w 2009 roku. Wskazał również, że udało się znaleźć kupców na kilka gminnych działek.
Zdjęć: 1  

Julia Pitera oskarża »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie Robert Włodarek
Minister Julia Pitera twierdzi, że odkryła na Dolnym Śląsku aferę korupcyjną. Oskarża Katarzynę Kiek, wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy o to, że przez kilka miesięcy "pozostawała na polu służbowym w konflikcie interesów". - To kłamstwo – oburza się Katarzyna Kiek.
Zdjęć: 2  

Z myślą o przyszłości »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie Kornelia Trytko
Gimnazjum nr 1 w Czernicy stanęło w tym roku przed wieloma nowymi wyzwaniami. Z dyrektorem szkoły, Katarzyną Bieszczad, rozmawiamy o trwającym w budynku remoncie, sposobach na pogodzenie uczniów w różnym wieku, nowych szansach i planach na przyszłość.
Zdjęć: 4  

Sadków to ludzie »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie Kornelia Trytko
Na łamach „Expressu Wrocławskiego” rozpoczynamy nowy cykl: „Zaglądamy w kąty”. W kolejnych numerach będziemy prezentować poszczególne miejscowości z terenu gminy Kąty Wrocławskie. Jako pierwsi, spotkali się z nami mieszkańcy Sadkowa. To właśnie oni, zdaniem sołtysa, są największym skarbem tej wsi.
Zdjęć: 8  

Starcie liderów »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie KS
17 października do Kątów Wrocławskich zawita legendarny Górnik Wałbrzych. Pojedynek miejscowej Bystrzycy z utytułowanym rywalem będzie absolutnym szlagierem 12. kolejki dolnośląsko-lubuskiej III ligi.
Zdjęć: 3  

Żernicka „wioska” otwarta »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie Mariusz Różnowicz
Bezpłatne uczestnictwo w atrakcyjnych szkoleniach komputerowych, okazja poznania możliwości internetu i bogatej bazy programów edukacyjnych. Takie perspektywy daje „Wioska internetowa”, otwarta 8 października w Żernikach Wrocławskich.
Zdjęć: 3  

Oblewali sukces »
Tekst opublikowany 2009-10-10, opracowanie Wojciech Sitarz
Funkcjonariusze z komisariatu w Długołęce zatrzymali sprawców włamania do hurtowni budowlanej.

Sztuczna trwa już jest »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie AS
Do końca października ma zakończyć się budowa kompleksu sportowego w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012” w Radwanicach. Prace idą pełną parą i nie powinno być żadnych opóźnień w realizacji inwestycji.
Zdjęć: 4  

O obwodnicy na forum »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie bom
Kilkadziesiąt firm z gminy Święta Katarzyna zaprezentuje się na szóstym Forum Biznesu w Siechnicach. W programie m.in. wykłady o pozyskiwaniu środków unijnych i budowie wschodniej obwodnicy Wrocławia.

Wielkie budowanie »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie AS
Niebawem rozpocznie się inwestycja, dzięki której mieszkańcy dziesięciu miejscowości na terenie gminy Kobierzyce uzyska dostęp do kanalizacji sanitarnej. Inwestycja warta ponad 11,7 mln zł powinna zakończy się w maju 2012 roku.
Zdjęć: 1  

Uwaga na dzieci »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie kt
Rodzice zgłosili, że w pobliżu ich dzieci kręcił się nieznany mężczyzna. Policja zwiększa czujność i środki bezpieczeństwa.
Zdjęć: 1  

Rowerowe emocje »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie opr. kt
W sobotę 10 października, wszyscy amatorzy dwóch kółek będą mogli zmierzyć się w ostatnim w tym sezonie wyścigu. Łukasz i Maciej Bodnar zapraszają na II edycję imprezy sportowej Chrząstawa Felt Cup.
Zdjęć: 1  

Klasycznie i balladowo »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie Rober Włodarek
Nie lada gratka czeka wszystkich miłośników muzyki. Powiat Wrocławski wraz z gminami: Czernica, Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Święta Katarzyna, Długołęka i Żórawina organizuje kolejną edycję Koncertów Ziemi Wrocławskiej.
Zdjęć: 2  

Szukamy dobrych ludzi »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie Red.
Poszukiwane są osoby, które chcą i potrafią swoją pasją i zaangażowaniem dzielić się z innymi. Doceniając ich pracę i bezinteresowną chęć pomagania zorganizowany został konkurs pn. „Dolnośląski Wolontariusz Roku 2009”.
Zdjęć: 1  

Piją i jeżdżą »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie bom
147 mieszkańców z gmin Sobótka i Jordanów Śląski ma sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Wcześniej zostali złapani przez policję jak jechali po alkoholu.
Zdjęć: 2  

Uczta dla ducha »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie AS
W minioną niedzielę Siechnice były chyba najbezpieczniejszym miejscem w gminie Święta Katarzyna. Wszystko za sprawą kilkudziesięciu policjantów, którzy uczestniczyli we mszy z okazji święta św. Michała Archanioła, patrona policji.
Zdjęć: 4  

Straż na brzegu »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie Kornelia Trytko
Kłusownicy i wędkarze, którzy nie przestrzegają przepisów, muszą mieć się na baczności. Po kilku latach przerwy, w Kątach Wrocławskich znowu działa Grupa Terenowa Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Wrocławskiego.
Zdjęć: 2  

Studnia przy kamieniołomie »
Tekst opublikowany 2009-10-03, opracowanie bom
Przy drodze z Sobótki do Chwałkowa znajduje się ukryty w lesie kamieniołom. W średniowieczu wydobywano tu granit doskonały do produkcji żaren.
Zdjęć: 4  

Obsługa aż miło »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie kt
Od 23 września, w Urzędzie Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie działa nowe Biuro Obsługi Klienta. W wyremontowanych pomieszczeniach jest przestronnie i komfortowo.
Zdjęć: 3  

Uroczysta msza i koncert »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie Opr. AS
4 października o godz. 9.30 w siechnickim kościele – z okazji święta św. Michała Archanioła, patrona policji - odbędzie się msza św. koncelebrowana przez ks. kardynała Henryka Gulbinowicza.

Policjant jest zawsze w pracy »
Tekst opublikowany 2009-09-30, opracowanie Kornelia Trytko
Kolejnym funkcjonariuszem, którego sylwetkę prezentujemy w naszym portalu jest sierżant Łukasz Bazal, odpowiedzialny za południowo - zachodnią część gminy Kąty Wrocławskie i rejon gminy Mietków.
Zdjęć: 1  

Nie doszliśmy do Berlina... »
Tekst opublikowany 2009-09-30, opracowanie AS
Niedawno, 1 września, obchodziliśmy 70. rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej, a 17 września, rocznicę napaści Armii Czerwonej na Kresy Wschodnie II Rzeczypospolitej.
Zdjęć: 1  

Faworyt poległ w Kątach »
Tekst opublikowany 2009-09-29, opracowanie Kamil Skrzypek
Mająca drugoligowe aspiracje Polonia/Sparta Świdnica przegrała w Kątach Wrocławskich aż 2:6. Podopieczni Mirosława Drączkowskiego w tym sezonie wygrali wszystkie mecze na swoim obiekcie.
Zdjęć: 3  

Kierunek - sukces »
Tekst opublikowany 2009-09-29, opracowanie MK
Szkoła podstawowa nr 1 w Sobótce postawiła na sukces. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej może zaproponować swoim uczniom bezpłatne zajęcia pozalekcyjne.
Zdjęć: 1  

Tragiczny koniec żartów »
Tekst opublikowany 2009-09-29, opracowanie RW
Tragicznie zakończyła się zabawa dwóch uczniów, 16 i 17-latka, w internacie w Krzyżowicach pod Wrocławiem. Jeden z nich wypadł z okna na pierwszym piętrze.

Nowe wyzwania w nowej sali »
Tekst opublikowany 2009-09-29, opracowanie kt
W wyremontowanej sali obrad i ślubów, radni miasta i gminy Kąty Wrocławskie zebrali się we wtorek, 29 września, na comiesięcznej sesji.
Zdjęć: 1  

Czekoladowa inwestycja »
Tekst opublikowany 2009-09-28, opracowanie AS
Rozbudowana fabryka czekolady w Bielanach Wrocławskich pracuje już pełną parą. Tym samym działający na terenie gminy Kobierzyce od 15 lat zakład znacznie zwiększył swoje moce produkcyjne oraz zatrudnienie.
Zdjęć: 2  

Grozili nożem w barze »
Tekst opublikowany 2009-09-28, opracowanie bom
20-letnia wrocławianka razem z siedemnastoletnim młodzieńcem grozili nożem właścicielowi „Baru Leśnego” w Bykowie.

Warto wyjść z domu »
Tekst opublikowany 2009-09-27, opracowanie red. kt
We wrześniu, w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich rozpoczęły działalność różnego rodzaju koła zainteresowań. W bogatej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie.
Zdjęć: 1  

Zmarła po wypadku na quadzie »
Tekst opublikowany 2009-09-27, opracowanie kt
W nocy z soboty na niedzielę zmarła kobieta poszkodowana w wypadku na quadzie, do którego doszło na terenie gminy Długołęka. W szpitalu jest jej dwóch towarzyszy. Wszyscy byli pijani.

Jak ryby w wodzie »
Tekst opublikowany 2009-09-25, opracowanie Kornelia Trytko
Spokój, relaks i obcowanie z przyrodą – to najbardziej cenią sobie wędkarze, którzy w ubiegłą niedzielę wzięli udział w zawodach rozgrywanych na cyplu w Proszkowicach. Oprócz emocjonującej rywalizacji, czekały na nich nagrody, puchary i…przysmaki z grilla.
Zdjęć: 14  

Szybkie tempo drogowców »
Tekst opublikowany 2009-09-25, opracowanie AS
W szybkim tempie posuwają się prace przy budowie Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, zwłaszcza na odcinku tzw. łącznika Kobierzyce.
Zdjęć: 1  

To cud, że przeżył »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie Kornelia Trytko
Kilka godzin trwało usuwanie wraku ciężarówki, która rano wjechała do rowu przy zjeździe na autostradę A4 w okolicach Kątów Wrocławskich. Kierowca miał wiele szczęścia. Jego kabina została kompletnie zmiażdżona.
Zdjęć: 8  

Dla przyszłych noblistów i olimpijczyków »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie Artur Szkudlarek
14 września już po raz dziesiąty wręczone zostały stypendia dla najlepszych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w powiecie wrocławskim. Uroczystość miała specjalny charakter, bowiem odbyła się podczas sesji rady powiatu.
Zdjęć: 4  

Chcą żyć bezpiecznie »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie AS
Ośmioletni chłopiec zginął w wypadku, do którego doszło w Radwanicach. Choć to dziecko wtargnęło na jezdnię, nie zmienia to faktu, że w tym miejscu jest bardzo niebezpiecznie. Stąd akcja zbierania podpisów pod petycją o postawienie w tym miejscu fotoradaru i wysepki na przejściu dla pieszych.
Zdjęć: 3  

„Krzyk rozpaczy” z Sobótki »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie bom
Wrocławski sąd na trzy miesiące aresztował desperata z Sobótki, który podczas wizyty komornika chciał wysadzić dom w powietrze.
Zdjęć: 1  

Autokar zderzył się z tirem »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie bom
Na drodze krajowej nr 8 na wysokości Kobierzyc tir zderzył się z autobusem. Do wypadku doszło w czwartek (24 września) po godzinie 16.
Zdjęć: 12  

Amunicja i płyty winylowe »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie Jacek Bomersbach
Odwiedziliśmy najstarszą fabrykę zbrojeniową w Polsce. Zakład w Pionkach niedaleko Radomia produkuje amunicję i materiały wybuchowe. Od lat współpracuje z Wojskowym Instytutem Techniki Inżynieryjnej (WITI) we Wrocławiu.
Zdjęć: 7  

Potrącił śmiertelnie 70-latka »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie Red.
70-letni mężczyzna zmarł po tym, jak został potrącony przez mieszkańca gminy Długołęka.
Zdjęć: 1  

Zastawił ładunki na komornika »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie Jacek Bomersbach
55-letni mężczyzna z Sobótki sporządził ładunki wybuchowe, które podczas wizyty komornika zamierzał odpalić. Miały one eksplodować w momencie naciśnięcia dzwonka do drzwi.
Zdjęć: 2  

Gaz w cztery lata »
Tekst opublikowany 2009-09-22, opracowanie AS
Rozpoczęła się budowa sieci gazowej na terenie gminy Kobierzyce. W ciągu czterech lat gaz doprowadzony zostanie do Kobierzyc, Chrzanowa, Racławic Wielkich, Żernik Małych i Magnic.

Inwestycje w gminie »
Tekst opublikowany 2009-09-22, opracowanie MK
W okresie wakacyjnym udało się rozpocząć i zakończyć dwie ważne inwestycje dla gminy Jordanów Śląski.
Zdjęć: 1  

Trochę inny dom »
Tekst opublikowany 2009-09-21, opracowanie Kornelia Trytko
Niepubliczny Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jaszkotlu działa już od 5 lat. Nauczyciele i opiekunowie robią wszystko, żeby zbudować tu dzieciom drugi dom i dać szansę na lepszą przyszłość.
Zdjęć: 9  

Kolekcjoner powozów »
Tekst opublikowany 2009-09-21, opracowanie Red.
- W dzieciństwie fascynowały mnie wozy cygańskie przemieszczające się przez wieś - mówi Stefan Szymański, mieszkaniec Rogowa Sobóckiego. Z tej fascynacji i miłości do koni zrodziła się pasja, która już trwa połowę życia - kolekcjonowanie powozów.
Zdjęć: 4  

Uczeń na wsi »
Tekst opublikowany 2009-09-21, opracowanie red. kt
Do 30 września można składać wnioski o dofinansowanie kosztów nauki ucznia niepełnosprawnego w ramach pilotażowego programu pn. "Uczeń na wsi - pomoc w zdobyciu wykształcenia przez osoby niepełnosprawne zamieszkujące gminy wiejskie oraz gminy miejsko-wiejskie", realizowanego ze środków PFRON.

Śmierć na drodze »
Tekst opublikowany 2009-09-21, opracowanie kt
Jedna osoba nie żyje, jedna jest ranna – to tragiczny bilans wypadku, do którego doszło dzisiaj o godz. 6.40 w Cieszycach, w gminie Kobierzyce. Krajowa ósemka jest zablokowana w obu kierunkach.
Zdjęć: 1  

Złote chłopaki »
Tekst opublikowany 2009-09-19, opracowanie opr. kt
Podopieczni Hieronima Kurysia przywieźli z Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego Młodzików w Brojcach trzy złote medale.
Zdjęć: 3  

Z miłości do książek »
Tekst opublikowany 2009-09-19, opracowanie Kornelia Trytko
W 2009 roku pojawiło się kilka ministerialnych programów, mających na celu unowocześnienie i ożywienie bibliotek w małych miejscowościach. To wielka szansa na rozwój placówek w gminie Czernica.
Zdjęć: 3  

Czas dożynek »
Tekst opublikowany 2009-09-18, opracowanie Joanna Brodowska
Dożynki to jedno z najważniejszych świąt polskiej wsi. To czas modlitwy i podziękowań za zbiory. W takim duchu święto plonów obchodzili również mieszkańcy naszego powiatu.
Zdjęć: 3  

Nie zdążył zniszczyć plantacji »
Tekst opublikowany 2009-09-18, opracowanie MK
Policja zatrzymała 30-letniego mieszkańca Wrocławia w trakcie likwidacji plantacji konopi indyjskich w Starym Zamku.
Zdjęć: 1  

Nowoczesne silosy »
Tekst opublikowany 2009-09-18, opracowanie Opr. AS
Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Kobierzycach zmieniła swoje oblicze. Nowe silosy, suszarnia czy waga elektroniczna zmieniły punkt skupu zbóż w jeden z nowocześniejszych obiektów magazynowania i przechowywania zboża w okolicy.
Zdjęć: 2  

Jak w "Zabójczej broni" »
Tekst opublikowany 2009-09-18, opracowanie aw
Wtargnęli do domu, ukradli telefony, porwali mieszkańców i wywieźli do lasu, gdzie pobili ofiary. Grozi im kara więzienia do lat 12.

Tragedia w Radwanicach »
Tekst opublikowany 2009-09-16, opracowanie aw
8 - letni chłopiec zginął pod kołami samochodu w podwrocławskich Radwanicach.
Zdjęć: 1  

Wydajnie i ekologicznie »
Tekst opublikowany 2009-09-16, opracowanie AS
11 września uroczyście wmurowano kamień węgielny pod nowoczesną instalację do spalania biomasy na potrzeby Elektrociepłowni Czechnica należącą do ZEW Kogeneracja SA. - W najbliższym czasie zainwestujemy tutaj ponad 100 mln zł – zapowiada Denis Bretaudeau, prezes Kogeneracji.
Zdjęć: 3  

Dobra energia »
Tekst opublikowany 2009-09-16, opracowanie red. kt
Młodzi mieszkańcy Smolca tanecznym krokiem weszli w nowy rok szkolny. 12 września, na imprezie „Feel the Energy” bawili się niemal do samego rana.
Zdjęć: 2  

Sukces nie tylko na papierze »
Tekst opublikowany 2009-09-15, opracowanie Kornelia Trytko
W ciągu ostatnich miesięcy 2009 roku zakończy się realizacja kilku kluczowych inwestycji w gminie Kąty Wrocławskie. – Dzięki temu, wysokie notowania w ogólnopolskich rankingach samorządów przekujemy na realną poprawę warunków życia mieszkańców – mówi burmistrz Antoni Kopeć.
Zdjęć: 3  

Policjanci sprawdzają tiry »
Tekst opublikowany 2009-09-15, opracowanie kt
Od godz. 6 rano, na dolnośląskich drogach policja prowadzi wzmożone działania kontrolne. Celem akcji „truck” są przede wszystkim samochody ciężarowe.
Zdjęć: 1  

Korki przed mostem »
Tekst opublikowany 2009-09-14, opracowanie AS
Nie mają ostatnio szczęścia zmotoryzowani mieszkańcy gminy, którzy dojeżdżają do Wrocławia drogą krajową nr 94. Ledwo skończył się długo oczekiwany remont ul. Krakowskiej w stolicy Dolnego Śląska, to swoje trzeba odstać przy światłach w Radwanicach.
Zdjęć: 1  

Kierunki rozwoju rolnictwa »
Tekst opublikowany 2009-09-14, opracowanie AS
Mimo wielu, i to dużych, inwestycji, gmina Kobierzyce zachowała swój rolniczy charakter. Potwierdził to „Plan urządzeniowo-rolny gminy Kobierzyce”, który przyjęła na ostatniej sesji rada gminy.
Zdjęć: 1  

Trzy lata za honor kobiety? »
Tekst opublikowany 2009-09-14, opracowanie MK
Mężczyzna podjechał na rowerze pod sklep w Sobótce Zachodniej i uderzył jednego ze stojących tam mężczyzn. Zaatakowany upadł na ziemię i stracił przytomność.

Sady wzięte siłą »
Tekst opublikowany 2009-09-13, opracowanie Kornelia Trytko
- Władze budują nam drogi, żebyśmy mogli nimi jeździć do sądów – twierdzi Monika Haładaj. 10 września, na terenie sadów należących do jej rodziny przeprowadzono przymusową akcję wywłaszczeniową. Ma tamtędy przebiegać łącznik Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.
Zdjęć: 6  

Słuszne odszkodowanie? »
Tekst opublikowany 2009-09-13, opracowanie red.KT
Właścicielce ponad 3 – hektarowego terenu przeznaczonego pod budowę łącznika AOW z drogą wojewódzką 347 zaproponowano ponad 4,156 mln zł. Zuzanna Haładaj propozycję odrzuciła. Czy wysokość odszkodowania była słuszna? O opinię zapytaliśmy eksperta.
Zdjęć: 1  

Kto zapłaci za parking »
Tekst opublikowany 2009-09-13, opracowanie RH
Dwa projekty nowelizacji prawa o ruchu drogowym, dotyczące postępowania z autami przymusowo odholowanymi na policyjny parking trafiły do uzgodnień międzyresortowych. To skutek wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł nieprawidłowość dotychczas stosowanej procedury.
Zdjęć: 1  

Jordanów najlepszy »
Tekst opublikowany 2009-09-13, opracowanie MK
W pierwszym dniu żeglarskiego świętowania przedstawiciele gmin ślężańskich zmierzyli się podczas turnieju.
Zdjęć: 3  

Kolejny tir w budynku »
Tekst opublikowany 2009-09-12, opracowanie KT
Ciężarówka wioząca cement wjechała w nocy z piątku na sobotę w budynek na ul. Strzelińskiej w Żernikach Wrocławskich. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Zdjęć: 9  

Znasz tego mężczyznę? »
Tekst opublikowany 2009-09-12, opracowanie red.
Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych ITAKA prosi o kontakt każdego, kto mógłby pomóc w identyfikacji mężczyzny widniejącego na zdjęciu.
Zdjęć: 1  

JOS do internetu »
Tekst opublikowany 2009-09-11, opracowanie AS
Od 1 września Wioletta Odorczyk pełni funkcję dyrektora Jednostki Obsługi Szkół. Pierwszym zadaniem, które sobie wyznaczyła jest stworzenie strony internetowej jednostki. Ale pomysłów pani dyrektor nie brakuje również na kolejne miesiące.
Zdjęć: 1  

Gdzie ta keja? »
Tekst opublikowany 2009-09-11, opracowanie MK
Podczas pierwszej edycji mietkowskiej Mariny szykuje się prawdziwa uczta dla wielbicieli szant. Wystąpią gwiazdy tego gatunku z najwyższej półki. Start już w sobotę 12 września.

Pan Maciek już tu był… »
Tekst opublikowany 2009-09-10, opracowanie kt
Kolejnym funkcjonariuszem, którego sylwetkę zaprezentowaliśmy na łamach „Expressu Wrocławskiego” jest 31-letni młodszy aspirant Maciej Siewiera, odpowiedzialny za północną część gminy Kąty Wrocławskie.
Zdjęć: 2  

Jeszcze trochę wysiłku »
Tekst opublikowany 2009-09-09, opracowanie MK
Świątynia w Księgnicach Małych została zbudowana w tym samym czasie co Kościół Pokoju w Świdnicy. Teraz trwa remont kościoła.
Zdjęć: 2  

Ludzie Smolca »
Tekst opublikowany 2009-09-09, opracowanie opr. kt
W tym roku po raz pierwszy, mieszkańcy Smolca uhonorowali osoby najbardziej zasłużone dla rozwoju miejscowości. Zaszczytne tytuły otrzymali ksiądz Alfons Jurkiewicz i Grzegorz Stasik.
Zdjęć: 1  

Jesteśmy na łasce ludzi »
Tekst opublikowany 2009-09-08, opracowanie MK
- Tu, u góry na tym piętrze były pokoje gościnne. Tu był sklep, a tam magazyn, tu kuchnia gościnna. No i co z tego zostało? - mówi zatroskany Stefan Czerwiński.
Zdjęć: 1  

A4 zablokowana przez pijaka »
Tekst opublikowany 2009-09-08, opracowanie Wojciech Sitarz
W nocy prowadzony przez pijanego kierowcę samochód wpadł do rowu w okolicach Kątów Wrocławskich

Przygoda życia »
Tekst opublikowany 2009-09-07, opracowanie MK
Świetna organizacja, bardzo uprzejmi gospodarze, mnóstwo różnorodnych zajęć - tak harcerki z Jordanowa Śląskiego wspominają pobyt na Międzynarodowym Obozie Skautek w Korei Południowej. Jedyne zastrzeżenie dotyczyło jedzenia.
Zdjęć: 3  

Złodzieje paliwa »
Tekst opublikowany 2009-09-07, opracowanie kt
Policjanci z Kątów Wrocławskich zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież paliwa ze stojących na prywatnym parkingu samochodów ciężarowych.
Zdjęć: 1  

Najpierw zdjęcie, potem mandat »
Tekst opublikowany 2009-09-07, opracowanie kt
Policja chce jeszcze skuteczniej walczyć z nielegalnym parkowaniem na rynku w Kątach Wrocławskich. Będą mandaty zamiast pouczeń i zdjęcia jako dowód wykroczenia.
Zdjęć: 2  

Czołówka w Kobierzycach »
Tekst opublikowany 2009-09-07, opracowanie kt
Na krajowej ósemce zderzyły się czołowo dwa samochody. 6 osób zostało rannych, jedną do szpitala przetransportował śmigłowiec.
Zdjęć: 1  

Uwaga, dzieci! »
Tekst opublikowany 2009-09-06, opracowanie KT
Policjanci w Kątach Wrocławskich rozpoczęli działania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze asystują najmłodszym na przejściach dla pieszych i prowadzą pogadanki w szkołach.
Zdjęć: 2  

Międzynarodowy jubileusz »
Tekst opublikowany 2009-09-04, opracowanie Joanna Brodowska
Tegoroczna wizyta przedstawicieli powiatu Borken w Polsce zbiegła się z obchodami jubileuszu 10 lat współpracy partnerskiej. Okazją do podsumowania dotychczasowych osiągnięć współpracy była konferencja zorganizowana 19 sierpnia przez władze powiatu wrocławskiego.
Zdjęć: 3  

Gwiazdy na dożynkach »
Tekst opublikowany 2009-09-03, opracowanie kt
Papa D, September, Turnioki – to tylko niektóre z muzycznych atrakcji, które w ostatni weekend sierpnia czekały na mieszkańców gminy Kąty Wrocławskie.
Zdjęć: 15  

Prewencja przede wszystkim »
Tekst opublikowany 2009-09-03, opracowanie AS
Droga do Groblic, skrzyżowanie ulic Opolskiej i Ciepłowniczej w Siechnicach, ul. Kolejowa w Żernikach Wr. czy trasa Blizanowice - Trestno – to tylko niektóre miejsca, gdzie często dochodzi do łamania przepisów drogowych.
Zdjęć: 1  

Wiatr w żagle »
Tekst opublikowany 2009-09-03, opracowanie aw
Od 12 do 13 września odbędzie się na plaży w Borzygniewie nad Zalewem Mietkowskim I Piknik Żeglarski Marinowanie Mietków 2009.
Zdjęć: 1  

Ulica strachu »
Tekst opublikowany 2009-09-03, opracowanie KS
Ulica Mireckiego to jedno z niebezpieczniejszych miejsc w Kątach Wrocławskich. 10 sierpnia doszło w tym miejscu do wypadku.
Zdjęć: 1  

Tygodnik zdobywa Wrocław »
Tekst opublikowany 2009-09-03, opracowanie red.
Od najbliższego wydania nakład bezpłatnego „Tygodnika Wrocławskiego” wzrasta do 30 000 egz. Gazeta staje się jednym z najsilniejszych mediów w stolicy Dolnego Śląska.
Zdjęć: 2  

Cześć bohaterom »
Tekst opublikowany 2009-09-02, opracowanie AS
Na boisku przy urzędzie gminy w Świętej Katarzynie odbyła się 1 września uroczystość z okazji 70. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.
Zdjęć: 4  

Zaczęło się od bluzy »
Tekst opublikowany 2009-09-02, opracowanie MK
Nikt nie wierzył do ostatniej chwili, że koncert się uda. Nikt poza organizatorami, grupą przyjaciół, którzy nazwali się OPZ.
Zdjęć: 1  

Nowe szaty remizy »
Tekst opublikowany 2009-09-02, opracowanie aw
W Jordanowie Śląskim strażacy mogą się pochwalić odnowioną remizą. Środki pochodziło od wójta i rady gminy.
Zdjęć: 1  

Zwrot za olej »
Tekst opublikowany 2009-09-01, opracowanie aw
Już można ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Przeprowadzka przed zimą »
Tekst opublikowany 2009-08-31, opracowanie AS
W ciągu trzech miesięcy mieszkańcy komunalnych lokali przy ul. Kościuszki w Siechnicach, których mieszkania zostaną zburzone w związku budową drogi Bielany – Łany – Długołęka, powinni trafić do mieszkań zastępczych.
Zdjęć: 1  

Doczekali się transportu »
Tekst opublikowany 2009-08-31, opracowanie kt
26 sierpnia uruchomiona została prywatna komunikacja autobusowa, łącząca Smolec, Mokronos Górny i Krzeptów z Wrocławiem.
Zdjęć: 1  

Dożynkowe świętowanie  »
Tekst opublikowany 2009-08-31, opracowanie kt
W ostatni sierpniowy weekend, mieszkańcy gminy Czernica wspólnie obchodzili doroczne święto plonów.
Zdjęć: 10  

Bieg Noszenia Żon »
Tekst opublikowany 2009-08-30, opracowanie Wojciech Sitarz
W sobotę 29 sierpnia rozpoczęły się uroczystości dożynkowe w gminie Czernica. Na niedziele zaplanowano kolejne atrakcje.
Zdjęć: 1  

Koniec laby, czas do szkoły »
Tekst opublikowany 2009-08-29, opracowanie AS
Gminne szkoły są już gotowe na przyjęcie uczniów po wakacyjnej przerwie. Zmiany zaszły zwłaszcza w podstawówkach, do których, do oddziałów przedszkolnych, trafią pięciolatki.
Zdjęć: 2  

Radni już po wakacjach »
Tekst opublikowany 2009-08-29, opracowanie KT
W piątek 28 sierpnia, członkowie Rady Gminy Czernica spotkali się na comiesięcznej sesji. Omówiono działania podejmowane ostatnio przez wójta i poszczególne komisje Rady, a skarbnik gminy przedstawił sprawozdanie z wykonania budżetu za pierwsze półrocze 2009 roku.
Zdjęć: 3  

BratHanki w Jordanownie »
Tekst opublikowany 2009-08-28, opracowanie MK
Koniec sierpnia to koniec żniw i czas dożynek. W tym roku święto plonów odbędzie się w sobotę 29 sierpnia.
Zdjęć: 1  

Kolektyw czy Energetyk? »
Tekst opublikowany 2009-08-28, opracowanie Artur Szkudlarek
Końcówka sierpnia, to czas kiedy na boiska wracają zawodnicy grający w małych ligach piłkarskich. Kolektyw Radwanice i Energetyk Siechnice to dwie drużyny, które grają w klasie A. Która z nich okaże się lepsza i zostanie nieoficjalnym mistrzem gminy Święta Katarzyna?
Zdjęć: 1  

Dożynki gminne w Kobierzycach »
Tekst opublikowany 2009-08-27, opracowanie BESA
W ubiegłą niedzielę w Kobierzycach odbyły się tradycyjne dożynki gminne. Na scenie wystąpili: zespół pieśni i tańca Jedliniok, czeska orkiestra Koberanka, Gosia Andrzejewicz i Kabaret z Kopydłowa, a gwiazdą wieczoru był zespół Kombi.
Zdjęć: 8  

Szkolna rewolucja »
Tekst opublikowany 2009-08-27, opracowanie Kornelia Trytko
Remonty szkolnych obiektów, nowe podstawy programowe, rządowe programy i zalecenia – dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy jednostek odpowiedzialnych za funkcjonowanie szkół i przedszkoli będą mieli w tym roku wyjątkowo dużo pracy.
Zdjęć: 3  

Pies czeka na pana »
Tekst opublikowany 2009-08-27, opracowanie kt
Policjanci w Kątach Wrocławskich proszą o kontakt właściciela psa, który w niedzielę 2 sierpnia, około godz. 11, błąkał się po ul. Zwycięstwa, obok parku miejskiego.
Zdjęć: 3  

Lato pełne atrakcji »
Tekst opublikowany 2009-08-26, opracowanie Opr. AS
Tegoroczne lato nie rozpieszczało słońcem, ale za to Gminny Ośrodek Kultury z siedzibą w Długołęce przygotował szereg atrakcji dla młodszych i starszych na okres wakacyjnej kanikuły.
Zdjęć: 4  

Wypadek w Kobierzycach  »
Tekst opublikowany 2009-08-26, opracowanie Wojciech Sitarz
Dziś popołudniu doszło w Kobierzycach do groźnie wyglądającego wypadku.

Renata oddycha...sama »
Tekst opublikowany 2009-08-25, opracowanie Ewa Chojna
Wybudzona ze śpiączki farmakologicznej Renata Jędrak, która w niedzielę przeszła ciężką operację przeszczepu obu płuc została dzisiaj odłączona od respiratora. Oddycha samodzielnie.
Zdjęć: 1  

Zajęcia za pieniądze unijne »
Tekst opublikowany 2009-08-25, opracowanie MK
W dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych od września będą mogli brać udział uczniowie pięciu szkół podstawowych z terenu gminy.
Zdjęć: 1  

Apel i poczty sztandarowe »
Tekst opublikowany 2009-08-24, opracowanie AS
1 września na placu przed urzędem gminy w Świętej Katarzynie odbędzie się uroczystość z okazji 70. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Początek o godz. 11.
Zdjęć: 1  

Wakacje na sportowo »
Tekst opublikowany 2009-08-24, opracowanie red.
Młodzi zapaśnicy ze Smolca bardzo aktywnie spędzają letnie miesiące. Zabawę łączą z treningami, żeby w dobrej formie rozpocząć nowy sezon.
Zdjęć: 1  

Renata już po przeszczepie »
Tekst opublikowany 2009-08-24, opracowanie Ewa Chojna
Renata Jędrak, która od miesięcy walczyła o życie jest już po przeszczepie płuc. Teraz lekarze czekają aż kobieta wybudzi się z narkozy.
Zdjęć: 1  

Woli akcję od biurokracji »
Tekst opublikowany 2009-08-23, opracowanie kt
Kolejnym funkcjonariuszem, którego sylwetkę zaprezentowaliśmy na naszych łamach, jest 33-letni młodszy aspirant Tomasz Kapcia, odpowiedzialny za rejon miasta Kąty Wrocławskie.
Zdjęć: 1  

Powrót do płota »
Tekst opublikowany 2009-08-23, opracowanie Kornelia Trytko
Chociaż Muzeum Kargula i Pawlaka powstało w Lubomierzu, to w Dobrzykowicach, małej wsi w gminie Czernica, nakręcono większość scen do kultowej trylogii Sylwestra Chęcińskiego. Przypomniał o tym festyn „Sami Swoi”, który po pięciu latach nieobecności powrócił na kulturalną mapę Polski.
Zdjęć: 8  

Pomóż Wojtusiowi »
Tekst opublikowany 2009-08-21, opracowanie pp
Ewa i Piotr Zarzyccy są rodzicami półrocznego Wojtusia, który urodził się z zastawkowym zwężeniem ujścia tętniczego. Maluszka czeka w życiu kilka poważnych operacji. Przeprowadzenie każdej z nich wymaga krwi.
Zdjęć: 1  

Święto plonów w Kątach  »
Tekst opublikowany 2009-08-21, opracowanie red.
Muzyka, taniec i przede wszystkim konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy – znamy już program tegorocznych uroczystości.
Zdjęć: 1  

Weekend z Kargulem i Pawlakiem »
Tekst opublikowany 2009-08-21, opracowanie kt
Już po raz szósty, w Dobrzykowicach odbędzie się dwudniowy festyn „Sami Swoi”. Na fanów trylogii Sylwestra Chęcińskiego czeka mnóstwo atrakcji.
Zdjęć: 1  

Łany dziękują rolnikom »
Tekst opublikowany 2009-08-21, opracowanie kt
- Choć nie ma powodów do świętowania, warto się spotkać, żeby zapomnieć o kłopotach. Chcę podziękować za trud i życzyć, żeby przyszłoroczne plony były wyższe – mówił wójt Czernicy, Stefan Dębski podczas dziesiątych już dożynek parafialnych w Łanach.
Zdjęć: 10  

Chłopska do remontu »
Tekst opublikowany 2009-08-20, opracowanie kt
19 sierpnia ruszył długo oczekiwany remont jednej z głównych ulic Smolca. Utrudnienia potrwają do połowy września.
Zdjęć: 3  

Obywatel i Prawo »
Tekst opublikowany 2009-08-20, opracowanie BESA
Rusza piąta edycja konkursu grantowego programu „Obywatel i Prawo” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego celem jest finansowe i merytoryczne wspieranie organizacji pozarządowych zajmujących się poradnictwem prawnym i obywatelskim.

30 mln euro dla turystyki »
Tekst opublikowany 2009-08-20, opracowanie BESA
10 sierpnia ruszył konkurs o dotacje unijne do inwestycji w branży turystycznej. Do podziału jest 30 milionów euro, z czego 5 milionów na inwestycje w gminach pobytowych Euro 2012. Najlepsi mogą liczyć na 60 procent bezzwrotnego dofinansowania.

50 milionów złotych na Chopina »
Tekst opublikowany 2009-08-20, opracowanie BESA
Rok 2010 będzie rokiem Fryderyka Chopina. Organizacje pozarządowe oraz instytucje kulturalne mogą starać się o dotację na organizację wydarzeń związanych z jego obchodami. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił już program Fryderyk Chopin 2010 - Promesa.
Zdjęć: 1  

Nadeszły posiłki »
Tekst opublikowany 2009-08-20, opracowanie KT
Na początku sierpnia, komisariat policji w Kątach Wrocławskich wzbogacił się o dwa nowe samochody i dwoje nowych funkcjonariuszy.
Zdjęć: 1  

Pokój z widokiem na drogę »
Tekst opublikowany 2009-08-20, opracowanie Kornelia Trytko
- Film był dobry, to oglądałem dłużej. Normalnie byłbym już w łóżku – mówi Stanisław Cimcioch. Miał wiele szczęścia. Jego łóżko zasypał gruz ze ściany, w którą uderzył rozpędzony tir.
Zdjęć: 6  

Coraz bliżej dotacji »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie MK
Gminny projekt dotyczący modernizacji Stacji Uzdatniania Wody i wodociągów uzyskał najwyższą ilość punktów pośród kilkunastu innych.

Co miesiąc 240 praw jazdy »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie BESA
Wydział Komunikacji w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu sprawuje nadzór nad działalnością szkół nauki jazdy i prowadzi rejestr przedsiębiorców prowadzących ośrodki szkolenia kierowców.
Zdjęć: 1  

Finał Pucharu Świata w WKKW »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie Wojciech Sitarz
W najbliższy weekend w podstrzegomskiej Morawie odbędzie się Finał Pucharu Świata we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.

Kolejny pirat na A4 »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie Wojciech Sitarz
We wtorek na autostradzie A4 zatrzymano jadące ze znaczną prędkością BMW.

Pożar w Suchym Dworze »
Tekst opublikowany 2009-08-18, opracowanie BESA
17 sierpnia w godzinach popołudniowych zapaliło się poddasze domu jednorodzinnego w Suchym Dworze. Najprawdopodobniej pożar został spowodowany uderzeniem pioruna.
Zdjęć: 6  

Strefa poza kryzysem »
Tekst opublikowany 2009-08-18, opracowanie Beata Sadowska
23 sierpnia w Kobierzycach odbędzie się wielkie święto rolników – Dożynki 2009. O tegorocznych zbiorach i podsumowaniu ostatniego roku rozmawiamy z Ryszardem Pacholikiem, wójtem gminy Kobierzyce.
Zdjęć: 1  

Sierpień na boisku »
Tekst opublikowany 2009-08-18, opracowanie kt
Nie wszystkie dzieci mają szansę na wakacyjne wyjazdy. Pozostanie w domu nie musi jednak oznaczać nudy i bezczynności.

Jubileusz w Gniechowicach »
Tekst opublikowany 2009-08-18, opracowanie red.kt
Mieszkańcy i sympatycy parafii św. Filomeny w Gniechowicach świętowali 50. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich przez księdza kanonika Tadeusza Szopę.
Zdjęć: 3  

Smolec się bawi »
Tekst opublikowany 2009-08-18, opracowanie Kornelia Trytko
Pogoda tym razem okazała się łaskawa. Setki mieszkańców Smolca i okolic bawiły się w sobotę na lokalnym festynie.
Zdjęć: 12  

Idą burze »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie Wojciech Sitarz
Dziś wieczorem na terenie województwa może dojść do gwałtownych burz z gradobiciem.

Wpadł dzięki kamerze »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie MK
Pracownicy Biedronki w Sobótce zauważyli, że z gabloty zniknął telefon komórkowy. Jak się później okazało, sprawcę pomógł wykryć sklepowy monitoring.

Nowe pomysły na sport i rekreacje »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie AS
Zakończyła się budowa obiektów sportowych w Żernikach Wrocławskich. Wejdą one, podobnie jak cała infrastruktura sportowa na terenie gminy, w skład ośrodka sportu i rekreacji, który ma powstać w nowym roku.
Zdjęć: 1  

Świat zaczarowany pędzlem »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie MK
Dzień Władysława Dzielnickiego zaczyna się i kończy na malowaniu. Jest jeszcze miejsce na śniadania, spacery i inne zajęcia, ale tworzenie obrazów jest najważniejsze.
Zdjęć: 2  

Rozszczelnienie gazociągu »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie Wojciech Sitarz
Dziś przed południem doszło w Siechnicach do rozszczelnienia instalacji gazowej. Na miejsce zdarzenia zjechało kilka jednostek straży pożarnej.

Raj dla podniebienia »
Tekst opublikowany 2009-08-16, opracowanie Kornelia Trytko
Golonka pani Ali, kapuśniak i prażochy, tort orzechowy prababci Stankiewiczowej – gospodynie ze Smolca dały prawdziwy popis sztuki kulinarnej.
Zdjęć: 5  

Finansowe przesunięcia »
Tekst opublikowany 2009-08-16, opracowanie kt
Zmiany budżetowe i sprawy lokalnych podtopień oraz inwestycji oświatowych zdominowała lipcową sesję Rady Gminy Czernica.
Zdjęć: 1  

Poznaj swojego dzielnicowego »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie kt
W kolejnych numerach „Expressu Wrocławskiego” prezentujemy sylwetki dzielnicowych z terenu gminy Kąty Wrocławskie. To do nich można zgłaszać się z problemami, które wymagają interwencji policji. Jako pierwszy, rozmawiał z nami młodszy aspirant, Dariusz Malinowski
Zdjęć: 1  

Święto zbiorów »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie red. kt
Parafia Miłosierdzia Bożego Kamieniec Wrocławski – Łany zaprasza na wspólną zabawę i podziękowanie za tegoroczne plony.
Zdjęć: 1  

Mieszkańcy nie poniosą kosztów »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie Artur Szkudlarek
Tegoroczny sylwester będzie wyjątkowy dla mieszkańców gminy. Zabawę rozpoczną jeszcze w gminie Święta Katarzyna, a skończą w gminie Siechnice. 1 stycznia decyzją rady ministrów, władze gminy zmienią siedzibę, a co za tym idzie, zmianie ulegnie również nazwa gminy.
Zdjęć: 2  

Na dobrej drodze »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie pp
Dziś o godz. 10.00 w Żarskiej Wsi Południe oficjalnie otwarto autostradę A4 na odcinku Zgorzelec – Krzyżowa. Przeszło 50-kilometrowa droga jest częścią najdłuższego Pan-europejskiego korytarza transportowego.
Zdjęć: 1  

Awantura o dziecko »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie kt
Przez ponad dwa tygodnie policjanci z Wrocławia i Kątów Wrocławskich szukali mężczyzny, który uprowadził swojego syna. Wcześniej sąd ograniczył mu prawa rodzicielskie.
Zdjęć: 1  

Ryba w siatce »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie MK
Tego samego dnia w Mietkowie mogli się wykazać zarówno wielbiciele łowienia ryb jak i piłki siatkowej.
Zdjęć: 2  

Lato bez nudy »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie kt
W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich zakończyły się zajęcia pod hasłem „Wakacje w mieście”. Wycieczki, ogniska i zawody sportowe były tylko częścią atrakcji.
Zdjęć: 2  

Barwy nowego śmigłowca »
Tekst opublikowany 2009-08-12, opracowanie bom
W żółto-czerwono-grafitowych barwach będzie latać śmigłowiec wrocławskiego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nowy EC-135 rozpocznie misję w lipcu za rok.
Zdjęć: 3  

Tir wjechał w budynek  »
Tekst opublikowany 2009-08-11, opracowanie Wojciech Sitarz
Około godziny 2 w nocy w budynek w Kamieńcu Wrocławskim wjechała ciężarówka.

Tajna produkcja w Mąkolnie »
Tekst opublikowany 2009-08-10, opracowanie Jacek Bomersbach
W Mąkolnie niedaleko Złotego Stoku od przed wojny produkuje się proch czarny. Chcieliśmy zobaczyć jak powstaje najstarszy materiał wybuchowy na świecie. Niestety nie wpuszczono nas na teren fabryki.
Zdjęć: 3  

Będzie się działo! »
Tekst opublikowany 2009-08-10, opracowanie kt
15 sierpnia o godz. 13 rozpocznie się przeniesiony z czerwca festyn w Smolcu. Organizatorzy mają nadzieję, że tym razem pogoda nie pokrzyżuje ich planów.
Zdjęć: 1  

Od września areszt w domu »
Tekst opublikowany 2009-08-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Za miesiąc wchodzi w Polsce elektroniczny system monitorowania więźniów. Jednak we rejonie wrocławskim skazani zaczną nosić bransolety dopiero od 2012 roku.
Zdjęć: 3  

Święto muzyki dawnej we Wrocławiu  »
Tekst opublikowany 2009-08-09, opracowanie Wojciech Sitarz
W poniedziałek 10 sierpnia rusza festiwal muzyki dawnej Forum Musicum.

Szlakiem świętego Jakuba »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie Beata Sadowska
Przez malowniczy powiat wrocławski prowadzi Ślężańska Droga Świętego Jakuba, nowy odcinek europejskiego szlaku pątniczego prowadzącego do Santiago de Compostela.
Zdjęć: 5  

Finowie wybudują Orlika »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie Beata Sadowska
15 lipca podpisano umowę pomiędzy gminą Długołęka a fińskim konsorcjum budowlanym Saltex Oy w sprawie budowy zespołu boisk sportowych Moje Boisko – Orlik 2012 wraz z budynkiem zaplecza sanitarno-szatniowego w Brzeziej Łące przy ulicy Sportowej.
Zdjęć: 1  

Kobierzyce wśród najbogatszych »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie Beata Sadowska
Gmina Kobierzyce zajęła bardzo wysokie, piąte miejsce w kategorii gmin wiejskich w rankingu najzamożniejszych samorządów, opublikowanym przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”.
Zdjęć: 1  

Niemiec pędził 219 km/h  »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie BESA
Policjanci z Wrocławia zatrzymali na autostradzie A-4 Niemca, kierującego Mercedesem, który jechał z prędkością 219 km/h. Sprawca za przekroczenie dozwolonej prędkości został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Akademia Zarządzania Zmianą »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie BESA
Związek Pracodawców Dolnego Śląska zaprasza na bezpłatne szkolenie i seminaria „Akademia Zarządzania Zmianą”, które będą odbywać się od września do grudnia 2009 roku w Wałbrzychu.

Rekrutacja na cykl szkoleniowy „NGO” »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie BESA
Rozpoczęła się rekrutacja na szkolenia, których celem jest zwiększenie potencjału podmiotów ekonomii społecznej oraz skuteczności instytucji otoczenia ES świadczących usługi na terenie Dolnego Śląska. Zapisy trwają do 17 sierpnia 2009 roku.

Teraz Długołęka »
Tekst opublikowany 2009-08-06, opracowanie Beata Sadowska
Gmina Długołęka w ostatnim czasie zdobyła kilka bardzo zaszczytnych tytułów i nagród. Z wójt gminy Długołęka, Iwoną Agnieszką Łebek na temat osiągniętych sukcesów i dalszych planów rozwoju rozmawia Beata Sadowska.
Zdjęć: 1  

Tragedia nad stawem w Szczodrem  »
Tekst opublikowany 2009-08-06, opracowanie aw
W niedzielę, 2 sierpnia, straż pożarna wyłowiła zwłoki z akwenu w Szczodrem zwłoki mężczyzny. Poszukiwania trwały dwa dni i rozpoczęły się w sobotę.

Jak na Dzikim Zachodzie »
Tekst opublikowany 2009-08-06, opracowanie aw
Dwóch nastolatków odczepiło wagony ze składu pociągu, wysypało na tory kilka ton żwiry i niszczyli szlabany. Swoim zachowaniem mogli spowodować katastrofę.
Zdjęć: 1  

Wypadek na A4 »
Tekst opublikowany 2009-08-06, opracowanie aw
W gminie Katy Wrocławskie przy zjeździe z autostrady A4 zderzyły się dwa tiry i samochód osobowy. Utrudnienia w przejeździe potrwają jeszcze godzinę.

Jakubowa muszla w Sobótce »
Tekst opublikowany 2009-08-05, opracowanie MK
W tradycję każdej religii wpisane jest pielgrzymowanie. 25 lipca uroczyście otwarty został Ślężański Szlak Świętego Jakuba.
Zdjęć: 3  

Przekroczył prędkość o ponad 100 km »
Tekst opublikowany 2009-08-05, opracowanie Wojciech Sitarz
Wczoraj popołudniu policjanci zatrzymali na autostradzie A4 w okolicach Kątów Wrocławskich kierowcę pędzącego z prędkością ponad dwustu kilometrów na godzinę.

Ostatni dzień Europy »
Tekst opublikowany 2009-08-05, opracowanie Wojciech Sitarz
Dziś jest ostatni dzień, w którym można zwiedzić wystawę „Europa – to nasza historia” oraz skorzystać z promocji w zaprzyjaźnionych placówkach.

Gmina w budowie »
Tekst opublikowany 2009-08-05, opracowanie Beata Sadowska
W wakacje prowadzone są różnorodne prace budowlane i remontowe. Remontowany jest były hotel w Pustkowie Żurawskim, w budowie jest hala sportowo–widowiskowa i główne ulice w Kobierzycach.
Zdjęć: 3  

Czy wykonawca poczeka? »
Tekst opublikowany 2009-08-04, opracowanie Artur Szkudlarek
Rozpoczęcie budowy wschodniej obwodnicy Wrocławia spowodowało konieczność pilnego przekwaterowania siedmiu rodzin w Siechnicach. - Szukamy teraz mieszkań socjalnych do wynajęcia – mówi wójt Jerzy Fitek.
Zdjęć: 1  

Przeciwko przemocy  »
Tekst opublikowany 2009-08-04, opracowanie opr. aw
Przemoc w rodzinie to zamierzone, wykorzystujące przewagę sił działanie przeciw członkowi rodziny, naruszające prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody. W relacji jedna ze stron ma przewagę nad drugą. Gdzie ofiara może szukać pomocy?
Zdjęć: 1  

Awangardowe jak Wrocław »
Tekst opublikowany 2009-08-04, opracowanie BESA
Konkurs odbywa się w ramach XII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Mogą wziąć w nim udział młodzi ludzie z całej Polski, którzy nie ukończyli 22 lat. Wystawa najlepszych zdjęć zostanie zorganizowana na Uniwersytecie Wrocławskim. Prace można nadsyłać do 14 września 2009 roku.
Zdjęć: 1  

Tiry się nie mieszczą »
Tekst opublikowany 2009-08-03, opracowanie bom
W czwartek wieczorem tir jadący ze Strzelina wylądował w rowie. Kierowcę odwiozła erka do szpitala. Z uszkodzonego baku strażacy musieli wypompować paliwo. Do wypadku doszło w Krajkowie.
Zdjęć: 5  

Kolarz w mundurze  »
Tekst opublikowany 2009-08-03, opracowanie MK
Dla sportowca ważny jest trening. Codziennie, bez względu na warunki pogodowe trzeba intensywnie ćwiczyć, wylewać pot. Piotr Pawłowski trenuje od dwóch do trzech godzin dziennie. Zaraz po pracy przyjeżdża do domu, zjada obiad, ściąga mundur i wsiada na rower.
Zdjęć: 2  

Na szczycie ducha »
Tekst opublikowany 2009-08-03, opracowanie BESA
Rok 2009 jest rokiem Juliusza Słowackiego. Stowarzyszenie Twórców i Animatorów Kultury oraz Zespół Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu organizują Turniej Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej Powiatu Wrocławskiego.
Zdjęć: 1  

Nadciągają burze z gradem »
Tekst opublikowany 2009-08-02, opracowanie Paweł Pawlucy
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne w związku z przewidywanym pogorszeniem warunków pogodowych m.in. na terenie Dolnego Śląska. Wrocławskie Biuro Prognoz Meteorologicznych ogłosiło 2 stopień zagrożenia.
Zdjęć: 1  

Piwo po osiemnastce  »
Tekst opublikowany 2009-07-31, opracowanie Kornelia Trytko
Policjanci z Kątów Wrocławskich włączyli się w ogólnopolską akcję „Pozory mylą, dowód nie”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem sprzedaży alkoholu nieletnim.
Zdjęć: 2  

Giganci rocka w sobotę »
Tekst opublikowany 2009-07-31, opracowanie MK
Organizatorzy koncertu Giganci Rock’n’Rolla nie mieli w tym roku szczęścia. Termin koncertu był już dwa razy przesuwany ze względu na powódź.

Bezrobotni dla gospodarki wodnej »
Tekst opublikowany 2009-07-31, opracowanie MK
Urząd Gminy Jordanów Śląski, realizując program „Bezrobotni dla gospodarki wodnej i ochrony przeciwpowodziowej 2009”, zatrudnił w ramach robót publicznych sześć osób.
Zdjęć: 1  

Moc wakacyjnych wrażeń »
Tekst opublikowany 2009-07-31, opracowanie Beata Sadowska
Z turnusów kolonijnych, organizowanych przez Koło Turystyczne Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, i wycieczek, prowadzonych przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach w ramach akcji Lato 2009 skorzysta w tym roku około 550 młodych mieszkańców gminy.
Zdjęć: 3  

Od stycznia gmina Siechnice »
Tekst opublikowany 2009-07-31, opracowanie AS
1 stycznia 2010 gmina Święta Katarzyna zmieni nazwę na gmina Siechnice. Również do miasta zostanie przeniesiona siedziba władz gminy. Taką decyzję podjęła dziś Rada Ministrów.
Zdjęć: 1  

Dołącz do forum »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie BESA
Partnerstwo Wschodnie jest jednym z projektów wpisujących się w inicjatywę Europejskiej Polityki Sąsiedztwa, prowadzonej przez Komisję Europejską od 2004 roku. W grudniu 2008 komisja zaproponowała inicjatywę wspierania dalszego rozwoju organizacji społeczeństwa obywatelskiego, co ma na celu utworzenie Forum Obywatelskiego Partnerstwa Wschodniego.

Kopią Orlika »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie kt
Na razie jest dziura w ziemi, ale już jesienią na nowe boiska wkroczą pierwsi piłkarze. Przy ul. Szkolnej w Sadkowie trwa budowa Orlika.
Zdjęć: 1  

Wojska nadciągają »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie aw, fot. Krystyna Dubiel
Forty, reduty i bastiony zapełnią się niedługo żołnierzami z epoki napoleońskiej. Wehikuł czasu cofnie nas do dni 1807 roku, kiedy to rozegrała się bitwa o Nysę. I tym razem będzie huk dział, płacz rannych i tętent koni.
Zdjęć: 5  

2 promile za kółkiem »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie aw
Może nie byłoby w tym nic szokującego – w końcu na nasze nieszczęście wielu kierowców nadal siada po spożyciu alkoholu za kierownicę. Ten jednak jechał... walcem.

Zablokowana A4 »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie aw
Autostrada A4 została zablokowana na 144 km w kierunku od Legnicy do Wrocławia.
Zdjęć: 1  

Ja i mój komputer »
Tekst opublikowany 2009-07-29, opracowanie BESA
Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych Umbrella zaprasza na bezpłatne zajęcia związane z szeroko pojętym użytkowaniem komputera, które odbędą się w sierpniu we Wrocławiu.
Zdjęć: 1  

Remont mostu w Radwanicach »
Tekst opublikowany 2009-07-29, opracowanie AS
Od przeszło tygodnia na drodze krajowej nr 94 w Radwanicach, przy światłach, prowadzone są prace przy moście na rzece Zielonej. Z tego powodu ruch odbywa się wahadłowo.
Zdjęć: 1  

Gdzie zabraknie wody?  »
Tekst opublikowany 2009-07-29, opracowanie aw
W niektórych miejscowościach w gminie Żórawina krany mogą na jakiś czas wyschnąć. Lepiej się do tego przygotować.

Lokalna Grupa Działania-Ślężanie »
Tekst opublikowany 2009-07-28, opracowanie MK
Wakacje rozpoczęły się na dobre, ale nie wszyscy wypoczywają, przed Lokalną Grupą Działania - Ślężanie okres wytężonej pracy. Niedawno LGD podpisała z Dolnośląskim Urzędem Marszałkowskim umowę na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju.

Więcej darmowego internetu »
Tekst opublikowany 2009-07-28, opracowanie Artur Szkudlarek
50 zestawów komputerowych z dostępem do szerokopasmowego internetu zostanie udostępnionych mieszkańcom gminy Święta Katarzyna. Ponadto z funduszy unijnych dofinansowane zostanie Centrum Kształcenia w Żernikach Wrocławskich i programy rozwojowe dla szkół.
Zdjęć: 1  

Nowe drzewka w Kobierzycach »
Tekst opublikowany 2009-07-28, opracowanie Beata Sadowska
23 lipca przy boisku sportowym w Kobierzycach, w ramach podsumowania akcji „Zielono mi”, zasadzono młode drzewka. W uroczystości wziął udział Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.
Zdjęć: 1  

Miss wśród domów »
Tekst opublikowany 2009-07-28, opracowanie aw
Wójt gminy Długołęka Iwona Agnieszka Łebek już po raz piąty zaprasza do udziału w konkursie na najpiękniejszą gminną nieruchomość.
Zdjęć: 1  

Aktywny wypoczynek »
Tekst opublikowany 2009-07-27, opracowanie MK
Ślężański Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sobótce przygotowały na wakacje specjalne zajęcia dla dzieci i młodzieży.
Zdjęć: 1  

Ahoj, kapitanie »
Tekst opublikowany 2009-07-27, opracowanie MK
Wśród wielu atrakcji dla dzieci i młodzieży przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Mietkowie jest rejs żaglówką.
Zdjęć: 3  

Polskie Kobierzyce górą »
Tekst opublikowany 2009-07-27, opracowanie Beata Sadowska
W niedzielę, 19 lipca w Kobericach odbył się turniej piłkarski, w którym zmierzyły się ze sobą drużyny z polskich Kobierzyc i Szczepankowic z czeskimi Kobericami i Stepankovicami.
Zdjęć: 3  

Wypadek w Mirosławicach »
Tekst opublikowany 2009-07-26, opracowanie bom
Osiem osób w tym większość dzieci zostało rannych w wypadku na drodze krajowej nr 35 pod Mirosławicami.

Przygotowania ligowców »
Tekst opublikowany 2009-07-24, opracowanie Kamil Skrzypek
Czołowe kluby piłkarskie powiatu wrocławskiego przygotowują się do nadchodzącego sezonu. Na razie największym hitem transferowym było przejście Arkadiusza Półchłopka z Motobi Kąty Wrocławskie do beniaminka I ligi, MKS-u Kluczbork.
Zdjęć: 1  

Na torach leżą drzewa »
Tekst opublikowany 2009-07-24, opracowanie bom
Podczas wczorajszej nawałnicy we Wrocławiu nie doszło do poważniejszych awarii na terenach PKP. Gorzej sytuacja wygląda na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 1  

Drugi stopień zagrożenia »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie Paweł Pawlucy
Takich upałów tego lata jeszcze nie było. W całej południowej Polsce, w tym również na terenie województwa dolnośląskiego ogłoszono 2. stopień zagrożenia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed zgubnymi skutkami wysokich temperatur.

Ambitne plany »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie MK
Wakacje trwają w najlepsze, ale nie wszyscy wypoczywają. Przed Lokalną Grupą Działania - Ślężanie okres wytężonej pracy. Niedawno LGD podpisała z Dolnośląskim Urzędem Marszałkowskim umowę na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju.

Ahoj, Kapitanie »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie MK
Wśród wielu atrakcji dla dzieci i młodzieży przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Mietkowie jest rejs żaglówką.
Zdjęć: 3  

Ulewa nie straszna kolarzom »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie kt
Rzęsisty deszcz nie zdołał ostudzić entuzjazmu uczestników IV Ogólnopolskiego Kryterium Kolarskiego w Chrząstawie. 18 lipca, dzieci, dorośli i mistrzowie dwóch kółek zmierzyli się na trasie wyścigu.
Zdjęć: 6  

Wiedzą, jak korzystać z pomocy »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie kt
Gmina Kąty Wrocławskie otrzymała wyróżnienie w rankingu "Europejska Gmina, Europejskie Miasto". Wskazuje on, które samorządy w Polsce mają największe osiągnięcia w pozyskiwaniu środków unijnych.
Zdjęć: 1  

Włamywacze w rękach policji »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie red.
Wrocławscy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o co najmniej 16 włamań do nowych domów jednorodzinnych na terenie gminy Czernica. Grozi im 10 lat więzienia.
Zdjęć: 1  

Przyjazne praktyki »
Tekst opublikowany 2009-07-22, opracowanie BESA
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie na rozwiązania i praktyki sprzyjające zatrudnieniu i rozwojowi zawodowemu pracowników powyżej 50. roku życia.

Piorun jak pocisk »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Specjaliści tłumaczą, dlaczego nie należy bać się burzy i na ten czas wyłączyć telefon komórkowy. Co dzieje się z dachem domu, drzewem i człowiekiem, w którego uderzy piorun?
Zdjęć: 8  

Pomoc dla wybitnie uzdolnionych »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie BESA
Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło konkurs ofert na realizację zadania publicznego: „Program pomocy wybitnie uzdolnionym uczniom”. Oferty można składać do 27 lipca 2009 w Warszawie.

Poszukiwania młodych talentów »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie Wojciech Sitarz
Wszystkie dzieci w wieku od sześciu do ośmiu lat będą mogły w najbliższą sobotę wziąć udział w programie Akademia Orlika. Ma on pomóc w odkrywaniu młodych piłkarskich talentów. Skierowany jest zarówno do dziewczyn jak i chłopców.
Zdjęć: 1  

Czernica wśród najlepszych »
Tekst opublikowany 2009-07-20, opracowanie kt
Kapituła konkursu „Rzeczpospolitej” przyznała gminie Czernica 17 miejsce w kategorii gmin wiejskich. – W trudnych czasach kryzysu, to bardzo dobry wynik – mówi wójt, Stefan Dębski.

Stypendia dla uczniów i studentów »
Tekst opublikowany 2009-07-20, opracowanie BESA
Wójt gminy Kobierzyce zaprasza szczególnie uzdolnionych uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów wyższych uczelni, zamieszkałych na terenie gminy Kobierzyce do udziału w VII edycji Programu Stypendialnego Gminy Kobierzyce na rok szkolny 2009/2010.

Grabarze znaleźli bombę »
Tekst opublikowany 2009-07-19, opracowanie bom
Na cmentarzu parafialnym w Jordanowie Śląskiem pracownicy zakładu pogrzebowego natrafili na ponad metrową bombę lotniczą. Niebezpieczne znalezisko zabrali saperzy.
Zdjęć: 2  

Wzorcowa gmina »
Tekst opublikowany 2009-07-17, opracowanie BESA
Kobierzyce po raz piąty starają się o uzyskanie tytułu „Gmina Fair Play”. 8 lipca w ramach konkursu odbył się audyt, któremu przewodniczył Maciej Rataj z Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym.
Zdjęć: 1  

Rzeka Zielona wylała jak szalona »
Tekst opublikowany 2009-07-17, opracowanie Artur Szkudlarek
Podtopione domy, zalane podwórka, pola i rowy – taki obraz towarzyszył mieszkańcom gminy na przełomie czerwca i lipca. Najbardziej ucierpiały Grodziszów, Święta Katarzyna i Siechnice.
Zdjęć: 3  

Książka od IPN »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie red. kt
Instytutu Pamięci Narodowej będzie przekazywał swoje publikacje bibliotekom na terenie Dolnego Śląska. Celem akcji jest propagowanie najnowszej historii Polski, a przede wszystkim historii naszego regionu.
Zdjęć: 2  

Czeskie Kobierzyce »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie BESA
Od 25 do 26 czerwca w Kobierzycach gościła delegacja z czeskiej miejscowości o tej samej nazwie. Goście spotkali się z przedstawicielami naszej gminy, zwiedzili okolice, a potem wzięli udział w uroczystej sesji rady gminy.
Zdjęć: 4  

Mistrzowie dwóch kółek »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie EM, KT
Już 18 lipca, Chrząstawa będzie znowu gościć elitę polskiego kolarstwa. Pojawią się m.in. wielokrotny mistrz Polski – Łukasz Bodnar i olimpijczyk, Zdzisław Wrona.
Zdjęć: 1  

Gratulacje od Jerzego Buzka »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie red.
W związku z wysokim miejscem w rankingu najlepiej rozwijających się miast i gmin w Polsce, Kąty Wrocławskie otrzymały list gratulacyjny od nowego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.
Zdjęć: 1  

Bat na piratów drogowych »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie AS
Od ponad miesiąca strażnicy gminni mają wielkiego sprzymierzeńca w walce z piratami drogowymi - fotoradar. Przez tydzień pracy, urządzenie zrobiło 120 zdjęć kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Zablokowana A4 »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie BESA
Autostrada A4 między węzłem Prądy a węzłem Przylesie została zamknięta. Rano doszło tam do wypadku. Nikomu nic się nie stało. Policja wprowadziła objazdy.

Innowacyjna Długołęka »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie BESA
Gmina Długołęka znalazła się w rankingu 100 najlepszych gmin w Polsce ogłoszonym przez „Rzeczpospolitą” oraz otrzymała zaszczytne miano innowacyjnego samorządu w kategorii gmin wiejskich.

Pociągiem przez gminę »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie Beata Sadowska
26 czerwca odbyła się XXXV Sesja Rady Gminy Kobierzyce, na której gośćmi była delegacja z czeskiej miejscowości Kobeřice. Podczas sesji podjęto wiele istotnych uchwał i zapoznano radnych z listem intencyjnym dotyczącym wznowienia kolejowych przewozów pasażerskich na trasie Wrocław – Świdnica przez gminę Kobierzyce.
Zdjęć: 1  

Będzie padać i grzmieć »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie BESA
Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje mieszkańców Wrocławia i obszaru powiatu wrocławskiego o możliwości wystąpienia intensywnych opadów deszczu i burz.

Gmina na 5 »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie Kornelia Trytko
Kąty Wrocławskie ciągle w czołówce polskich samorządów. Już po raz kolejny, kapituła konkursu „Rzeczpospolitej” doceniła potencjał gminy. 10 lipca, burmistrz Antoni Kopeć odbierał w Warszawie dyplom i gratulacje.
Zdjęć: 2  

Wyróżnienie pani wójt »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie BESA
23 czerwca delegacja składająca się z 28 przedstawicieli gminy Długołęka udała się do partnerskiego miasta Sarny na Ukrainie w ramach istniejącej już od wielu lat współpracy obu gmin.
Zdjęć: 2  

Afera wodna pod Sobótką »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie BESA
Gmina Sobótka spośród pozostałych gmin powiatu wrocławskiego została najbardziej doświadczona podczas czerwcowej powodzi. Jednym z jej skutków jest trwający już dwa tygodnie brak wody pitnej w kranach. W ostatnich dniach woda przestała być dowożona nawet beczkowozami.
Zdjęć: 1  

Śmierć na budowie »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie KT
„To mój ukochany tatuś był...” - w czerwcu ruszyła kampania Państwowej Inspekcji Pracy, dotycząca zagrożeń związanych z robotami na wysokościach. - Chcemy szokować i skłaniać do refleksji – mówi Jarosław Głowacki z wrocławskiego oddziału PIP.
Zdjęć: 3  

Świetny wynik Kobierzyc »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie BESA
Gmina Kobierzyce zajęła piąte miejsce w kategorii gminy wiejskie w rankingu samorządów „Rzeczpospolitej”. Zdobyła również jedenaste miejsce w dziedzinie innowacyjności.
Zdjęć: 3  

Nie zabrałeś OC? Pojedziesz dalej »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie PM
Posiadanie dokumentu potwierdzającego opłacenie składki OC nie będzie już obowiązkowe. Taką zmianę kierowcy zawdzięczają nowelizacji Prawa o ruchu drogowym przyjętej w ostatnich dniach przez sejm.
Zdjęć: 1  

Park pełen gwiazd »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie BESA
21 czerwca był wielkim świętem dla mieszkańców gminy i okolic. Tysiące osób przybyło do parku w Szczodrem na wielki finał obchodów dni gminy. Wystąpili Krzysztof Krawczyk i zespół Feel.
Zdjęć: 3  

6700 pijanych kierowców »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie BESA
Wakacje to czas wzmożonego ruchu na drogach, który grozi większą niż zwykle liczbą wypadków. Dolnośląscy policjanci, w celu zapobieżenia tragediom, prowadzą akcję „Bezpieczne Wakacje 2009”. Każdego dnia zatrzymują wielu pijanych kierowców.

Półkolonie w Kamieńcu »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie EM
Sala zabaw Family Fit w Kamieńcu Wrocławskim zaprasza uczniów szkół podstawowych na półkolonie.

Pobity w komórce »
Tekst opublikowany 2009-07-12, opracowanie bom
Dwóch mężczyzna skatowało 64-letniego Józefa C. z Sobótki. Oprawcy bili go wiadrem i drewnianą belką. Jak mdlał polewali go wodą.
Zdjęć: 1  

Dyrektor winny śmierci? »
Tekst opublikowany 2009-07-12, opracowanie bom
Rodzina pracownika technicznego, który dwa lata temu zginął na linii produkcyjnej w fabryce telewizorów LG Philips domaga się odszkodowania w wysokości 2 mln zł.

Podsumowanie akcji „Prędkość” »
Tekst opublikowany 2009-07-11, opracowanie kt
Podczas zaledwie jednego dnia, dolnośląscy policjanci ukarali mandatami 844 kierowców, którzy jechali ze zbyt dużą prędkością.

Piknik w Kamieńcu »
Tekst opublikowany 2009-07-11, opracowanie EM
11 lipca rozpoczął się dwudniowy piknik dla mieszkańców Kamieńca Wrocławskiego i Łan.
Zdjęć: 5  

Dofinansowanie dla ATON-HT  »
Tekst opublikowany 2009-07-10, opracowanie mtm
Aton-HT otrzymał ponad 730 tys. zł dofinansowania na realizację projektu pt.: "Przeprowadzenie badań i komercjalizacja technologii MTT w ATON-HT". Jest to pierwsza transza dofinansowania, które w całości wyniesie ponad 1,8 mln zł.

Gazowe dochodzenie  »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie Kornelia Trytko
Sprawę gazu, który powstał przy okazji dezynsekcji silosu w Kątach Wrocławskich bada prokuratura w Środzie Śląskiej. Trzeba sprawdzić, czy podczas akcji nie doszło do nieprawidłowości.
Zdjęć: 3  

Policja widzi więcej »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie kt
Zamontowane w Kątach Wrocławskich kamery zaczynają przynosić efekty. Dzięki nim udało się namierzyć pijanego rowerzystę.
Zdjęć: 1  

Dlaczego zginął pilot? »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie kt
Trwają dyskusje nad sprawą zestrzelenia samolotu Dionizego Bielańskiego. Historyków IPN nie przekonują tłumaczenia generała Jaruzelskiego.
Zdjęć: 2  

Zza biurek na ulice  »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie Jacek Bomersbach
Ok. 500 policjantów patrolujących Wrocław ma znać język niemiecki i angielski. Aby poprawić bezpieczeństwo część funkcjonariuszy zza biurek wysłano na ulice.
Zdjęć: 3  

Zwolnij, bo cię złapią »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie BESA
8 lipca policjanci ruchu drogowego przeprowadzają na dolnośląskich drogach akcję pod kryptonimem „Prędkość”. Podczas wzmożonych kontroli sprawdzają nie tylko stosowanie się do ograniczeń prędkości na drogach, ale także używanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego.

Ranni pasażerowie busa »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie BESA
W Gniechowicach bus zjechał do rowu. Rannych jest pięć osób.

Wzmożone patrole na drogach »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie tom
Stan techniczny twojego auta pozostawia wiele do życzenia? Wozisz dziecko bez fotelika? Lubisz szybką jazdę nie patrząc na znaki ograniczania prędkości? Jeśli tak, zostaw dziś swoje cztery kółka pod domem lub w garażu.

Brak gruntów zalewowych »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie Beata Sadowska
8 lipca w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu odbyło się spotkanie starosty z wójtami gmin, burmistrzami, przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji i Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Tematem zebrania była sytuacja popowodziowa na terenie powiatu wrocławskiego.
Zdjęć: 5  

Nadchodzą intensywne burze »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie BESA
Krajowe Biuro Prognoz Meteorologicznych IMiGW ostrzega o możliwości wystąpienia intensywnych opadów deszczu i burz. W wyniku ostatnich opadów na terenie rzek Ślęzy, Bystrzycy i Widawy wystąpiły wzrosty stanów wody i przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Kula ognia na ganku »
Tekst opublikowany 2009-07-07, opracowanie Jacek Bomersbach
Pogorzelcy z Sulistrowiczek mieszkają w prowizorycznej altance i własnymi siłami próbują odbudować dom. Wrocławska prokuratura aresztowała cztery osoby, które podpaliły posesję.
Zdjęć: 4  

Ostrzeżenie przed opadami »
Tekst opublikowany 2009-07-05, opracowanie BESA
- Na terenie Wrocławia i powiatu wrocławskiego możliwe jest wystąpienie intensywnych opadów deszczu – ostrzegają Krajowe Biuro Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Strach przed burzą »
Tekst opublikowany 2009-07-04, opracowanie Jacek Bomersbach
W Sulistrowiczkach podczas ulewy spokojny strumyk zamienił się w rwący potok. Wezbrana woda podtopiła kilka domów i zniszczyła drogę przy ul. Miodowej.
Zdjęć: 4  

Tragiczny wypadek w Wierzbicach »
Tekst opublikowany 2009-07-04, opracowanie bom
W Wierzbicach około godziny czwartej rano samochód osobowy uderzył w drzewo. Na miejscu zginął 22-letni kierowca.

Groźny gaz w Kątach »
Tekst opublikowany 2009-07-04, opracowanie red.
Mieszkańcy bloku przy ul. Norwida mają w sobotę powrócić do swoich mieszkań. Ewakuowano ich, bo w pobliżu doszło do wydobycia się groźnego fosforowodoru.

Boom inwestycyjny »
Tekst opublikowany 2009-07-03, opracowanie Beata Sadowska
W gminie Długołęka, w ciągu ostatniego półrocza, wykonano szereg prac budowlanych, powstały m.in. nowe nawierzchnie dróg w kilku miejscowościach. W trakcie realizacji jest wiele istotnych inwestycji, w tym budowa kanalizacji sanitarnych i sześciu boisk sportowych.
Zdjęć: 3  

Grają w jednej drużynie »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie BESA
Jedną z placówek oświatowych, znajdujących się na terenie gminy Kobierzyce, jest Szkoła Podstawowa w Pustkowie Wilczkowskim, usytuowana na obrzeżach wsi wśród bujnej zieleni. Uczęszcza do niej 87 uczniów, którzy uczą się w siedmiu oddziałach klasowych.
Zdjęć: 3  

Napadł, bo ma długi »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie bom
Zamaskowany mieszkaniec Sobótki napadł na 50-letnią kobietę. Próbował wyrwać jej torebkę. Chwilę później policjanci zatrzymali go na dworcu autobusowym.
Zdjęć: 3  

Tylko u nas – pogoda na bieżąco »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie aw
Meteorolodzy nie potrafią przewidzieć, gdzie wystąpi burza. Może Wy macie swoje własne sposoby albo niesamowite zdjęcia piorunów czy nawałnic. Podzielcie się nimi z innymi czytelnikami.
Zdjęć: 2  

W poszukiwaniu alergii »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie aw
W ramach najnowszej inicjatywy NZOZ „Twój lekarz” będą diagnozowane alergie u dzieci z gminy Kobierzyce.

Pioruny nad regionem »
Tekst opublikowany 2009-07-01, opracowanie red.
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega: mieszkańcy Dolnego Śląska muszą być przygotowani na silne opady deszczu i gradu.
Zdjęć: 1  

Pieniądze na projekty »
Tekst opublikowany 2009-07-01, opracowanie Beata Sadowska
W Kobierzycach otwarto siedzibę biura Lokalnej Grupy Działania Lider A4. Stowarzyszenie w połowie czerwca otrzymało z Urzędu Marszałkowskiego prawie 8 milionów złotych na realizację projektów związanych z Lokalną Strategią Rozwoju.
Zdjęć: 3  

Dukat Wrocławia »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie aw
- Nie można ich nigdzie kupić. Będą tylko wydawane w formie reszty – tak o wrocławskiej monecie mówił Andrzej Wiśniewski z Mennicy Polskiej. 1 lipca rozpocznie się wielkie polowanie.
Zdjęć: 2  

Stabilny budżet powiatu »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie Beata Sadowska
23 czerwca w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego we Wrocławiu odbyła się XIX Sesja Rady Powiatu Wrocławskiego, w trakcie której radni debatowali głównie nad uchwałami związanymi z budżetem powiatu.
Zdjęć: 3  

Strażacy usuwali konar »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie bom
Strażacy wspólnie z pracownikami PKP usuwali konar drzewa opierającego się o filar mostu na rzece Bystrzycy, niedaleko stacji kolejowej w Leśnicy.
Zdjęć: 6  

Internet pod egidą starosty »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie Beata Sadowska
18 czerwca w Czernicy odbyło się zebranie Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Wrocławskiej. Uczestnicy rozmawiali o planach współpracy i ogromnych możliwościach Internetu.
Zdjęć: 3  

100 domostw zalanych »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie BESA
W Żórawinie wylała rzeka Żurawka. Walka z wodą toczyła się przez cały weekend. Teraz deszcz ustał, poziom wody w rzece stopniowo opada i trwa szacowanie strat.
Zdjęć: 9  

Na pomoc Kłodzku »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie bom
W piątek 46 strażaków wyruszyło z Wrocławia pomagać powodzianom w Kotlinie Kłodzkiej. W dziesięciu samochodach zabrali piły do betonu i drewna, liny, łopaty i sprzęt ratowniczy.
Zdjęć: 3  

Kamery zaglądają w Kąty »
Tekst opublikowany 2009-06-28, opracowanie Kornelia Trytko
Nawet jeśli nie zostaną złapani na gorącym uczynku, bandyci i wandale nie unikną odpowiedzialności. Wszystko dzięki monitoringowi, który 25 czerwca zaczął działać w Kątach Wrocławskich.
Zdjęć: 3  

Podtopienia w Jarnołtowie »
Tekst opublikowany 2009-06-27, opracowanie bom
Policjanci apelują o ostrożność do kierowców jadących z Wrocławia autostradą A4 w stronę Opola. Na wysokości Żórawiny podtopiona jest droga.
Zdjęć: 3  

Zuchwała kradzież w sklepie »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie kt
30- letni mężczyzna ukradł saszetkę z dokumentami i pieniędzmi mieszkańcowi Kątów Wrocławskich. Dwie godziny później był już w rękach policji.
Zdjęć: 1  

Z kijkami na Śląski Olimp »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie AW
Ślęża to dawne miejsce kultu – dziś cel wycieczek. Zaczerpnięcie wody ze znajdującego się na jej szczycie źródła przywracało zdrowie. Zanim jednak dotarło się na szczyt, trzeba było zmierzyć się ze „złymi mocami”. Uczestnicy wycieczki będą mieli jako oręż – kijki.
Zdjęć: 2  

Król popu nie żyje »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie aw
Niedoszły mieszkaniec Lubiąża, twórca moonwalku, król popu, ofiara operacji plastycznych, rewolucjonista na polu teledysków, oskarżony o pedofilię - swą biografią mógł obdzielić kilkanaście osób. Z czwartku na piątek odszedł na zawsze.
Zdjęć: 16  

Może być groźnie »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie kt
Według zapowiedzi meteorologicznych, ulewne deszcze na południu Polski potrwają do niedzieli. Odra może przekroczyć stan alarmowy, ale przerwanie wałów nam nie grozi.
Zdjęć: 5  

Akcja Truck »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie aw
Kilkadziesiąt patroli pojawi się w czwartek, 25 czerwca, na dolnośląskich drogach. Działania policji zostały określone kryptonimem Truck.

Ulewy nie pokrzyżują wakacji? »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie aw
Na Dolnym Śląsku nie zanotowano poważniejszych opóźnień pociągów spowodowanych podtopieniami. Pasażerowie PKP Przewozy Regionalne, jak i PKP Intercity nie muszą się obawiać.

Nie stosujcie podróbek »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie aw
Nieoryginalne środki ochrony roślin stanowią zagrożenie nie tylko dla zwierząt i środowiska. Są przede wszystkim śmiertelnie niebezpieczne dla ludzi.

Coraz lepsza edukacja »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie AS
Zakończenie roku szkolnego wcale nie oznacza, że sprawy oświatowe schodzą na dalszy plan. Kiedy uczniowie mogą udawać się na letni wypoczynek, osoby odpowiedzialne za gminną edukację zaczynają już myśleć o nowym roku szkolnym. Choć jest też czas na podsumowania ostatnich 10 miesięcy.
Zdjęć: 1  

Runęła stodoła »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie aw, fot. Łukasz Telus
Dach starej stodoły zawalił się w czwartek około godziny 10 rano w Jaksonowicach w gminie Długołęka.
Zdjęć: 4  

Klucze sukcesu rozdane »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie Ewa Chojna
Już po raz trzynasty przyznano prestiżowe nagrody – Dolnośląskie Klucze Sukcesu. Za działalność w 2008 roku nagrody przyznano w dziesięciu kategoriach. Jak przyznają sami nominowani – nie było łatwo zdobyć to jedno z najstarszych wyróżnień w regionie dolnośląskim.
Zdjęć: 22  

Wodny Armageddon »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie opr. AW
Hydropiekłowstąpienie to tytuł piosenki zespołu Lao Che. O potopie mogą mówić mieszkańcy Wrocławia i okolic. We wtorek, 23 czerwca, pękło niebo wylewając na ziemię morze wody. Na skutki nie trzeba było długo czekać. Jednak zdaniem meteorologów to dopiero preludium. Padać ma przez trzy najbliższe dni.
Zdjęć: 22  

Muzyczna Europa »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie BESA
Sobotnie popołudnie, 20 czerwca w Bielanach Wrocławskich obfitowało w moc atrakcji.
Zdjęć: 3  

Prestiżowa nominacja »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie BESA
20 czerwca w Głogowie odbył się uroczysty finał XIII edycji „Dolnośląskiego Klucza Sukcesu”. Gminne Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach znalazło się w czwórce nominowanych w kategorii „Najlepsza instytucja kultury lub inicjatywa kulturalna”.

Wizje ochrony środowiska »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie Beata Sadowska
W dniach 18-21 czerwca władze Powiatu Wrocławskiego podjęły sześcioosobową delegację z Departamentu Górnego Renu. Spotkanie odbyło się w ramach corocznego spotkania Komisji Mieszanej, poświęconego podsumowaniu dotychczasowych działań oraz wytyczeniu przyszłych kierunków współpracy polsko-francuskiej.
Zdjęć: 2  

Kuracjusze napromieniowani radem »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Pod młotek idzie dawny ośrodek pilotów niemieckich Luftwaffe w Szklarskiej Porębie. Mieszkali w nim m.in. Herman Goering, Mirosław Hermaszewski i Lech Wałęsa.
Zdjęć: 5  

Zobaczyć dawny Wrocław »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie Beata Sadowska
Rozmowa ze Stanisławem i Elżbietą Klimek, właścicielami wydawnictwa VIA NOVA.
Zdjęć: 4  

Podtopiona Sobótka i okolice »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie bom
W Sobótce podtopiony został dworzec kolejowy z pobliskimi budynkami. Zalana jest droga między Sobótką, a Jordanowem Śląskim i najniżej położone budynki w mieście.
Zdjęć: 3  

Opada woda w Jordanowie  »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie bom
W Mlecznej niedaleko Jordanowa Śląskiego brakowało zaledwie 30 centymetrów, aby woda przelała się przez wały powodziowe. W innych miejscowościach na terenie gminy pozalewane są piwnice i gospodarstwa.
Zdjęć: 3  

Dyskusje o przyszłości »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie KT
Nowy inwestor w gminie, aktywizacja wsi i budowa schroniska dla zwierząt to zagadnienia, które zdominowały ostatnią przed wakacjami sesję Rady Miejskiej w Kątach Wrocławskich.
Zdjęć: 2  

Smolec zaprasza! »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie KT
Zmysłowe tancerki, wschodnie sztuki walki i nagrody o wartości 10 tys. zł – to tylko niewielka część atrakcji, które czekają nas już 27 czerwca.
Zdjęć: 1  

Puchar dla Kąteckich Lwów »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie Kamil Skrzypek
Chojnów jest od 21 czerwca szczęśliwym miastem dla futbolu w Kątach Wrocławskich. To właśnie tam piłkarze Motobi Bystrzycy zdobyli po raz pierwszy w historii Dolnośląski Puchar Polski.
Zdjęć: 6  

Wędki w dłoń »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie aw
Już 24 czerwca rozpocznie się największa impreza wędkarska w Polsce. Czas przygotować spławiki.
Zdjęć: 1  

Najwyższy stopień zagrożenia »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie BESA
Na terenie województwa dolnośląskiego głoszono trzeci, najwyższy w skali stopień zagrożenia przekroczeniem stanu alarmowego rzek. Na najbliższe dni zapowiadane są dalsze intensywne opady deszczu, lokalne burze i silny, porywisty wiatr. Możliwe są podtopienia.
Zdjęć: 1  

Przedszkolaki pójdą do szkół »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie BESA
W tym roku rekrutacja była szczególnie trudna. Okazało się, że w gminnych przedszkolach brakuje miejsc.

Świetne wyniki egzaminów »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie BESA
Efekty pracy dydaktycznej odzwierciedlają w dużym stopniu wyniki sprawdzianu końcowego szóstoklasistów i egzaminu gimnazjalistów. Tegoroczne wyniki uczniów z gminy Kobierzyce dają powody do zadowolenia.

Plan do wglądu »
Tekst opublikowany 2009-06-22, opracowanie EM
Od 29 czerwca w siedzibie urzędu miasta i gminy będzie wyłożony do publicznego wglądu miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Sadkowa.

Remont przychodni w Sobótce »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie MK
Część prac w przychodni przy ulicy Strzelców w Sobótce dobiegła końca. Trzeba jeszcze tylko odnowić gabinety ginekologii i fizykoterapii.
Zdjęć: 3  

Życie Renaty zagrożone. Zbiórka nadal trwa »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie Ewa Chojna
Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Renata Jędrak, młoda Lubinianka, żona i matka, w końcu wyjechała do Inssbrucka i tam oczekuje na przeszczep płuc. Jednak ostatnie dni przyniosły diametralną zmianę – życie Renaty jest zagrożone.
Zdjęć: 5  

Budowę czas zacząć »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie AS
W piątek Dolnośląska Służba Dróg i Kolei podpisała ze Skanską umowę w sprawie budowy odcinka od drogi krajowej nr 94 w Siechnicach do drogi wojewódzkiej nr 455 w Łanach, będącego głównym elementem Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.
Zdjęć: 2  

Pałac na sprzedaż »
Tekst opublikowany 2009-06-18, opracowanie BESA
Gmina Kobierzyce oferuje do sprzedaży nieruchomość stanowiącą zespół parkowo - pałacowy położony w Pustkowie Żurawskim przy ulicy Kolejowej 7.
Zdjęć: 1  

Wójt gminy zaprasza »
Tekst opublikowany 2009-06-18, opracowanie Beata Sadowska
Od 19 do 21 czerwca będą trwały Dni Gminy Długołęka, na które serdecznie zaprasza wójt gminy, Iwona Agnieszka Łebek. Na mieszkańców czeka ogrom niezapomnianych atrakcji.
Zdjęć: 2  

Skakali na trampolinie »
Tekst opublikowany 2009-06-18, opracowanie MK
Organizatorzy turniejów klasyfikacyjnych w skokach na trampolinie upodobali sobie Sobótkę. 6 czerwca odbył się tu Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny.
Zdjęć: 1  

Świadectwo nowoczesności »
Tekst opublikowany 2009-06-17, opracowanie Beata Sadowska
Gmina Długołęka została laureatem Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” 2009.
Zdjęć: 1  

Historia Kobierzyc »
Tekst opublikowany 2009-06-17, opracowanie Beata Sadowska
Rościsław Żerelik i Przemysław Wiszewski, pracownicy Instytutu Historycznego we Wrocławiu napiszą monografię historyczną gminy Kobierzyce.

Szerzyli pornografię dziecięcą »
Tekst opublikowany 2009-06-17, opracowanie BESA
W ramach ogólnopolskiej akcji dotyczącej pornografii dziecięcej, dolnośląscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o posiadanie lub rozpowszechnianie zakazanych treści.

Psy czekają na właściciela »
Tekst opublikowany 2009-06-16, opracowanie aw
10 czerwca w Nadolicach Wielkich znaleziono dwie suczki. Urząd gminy Czernica prosi opiekunów o kontakt.
Zdjęć: 1  

Lepsza jakość usług »
Tekst opublikowany 2009-06-16, opracowanie Beata Sadowska
4 czerwca w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu zorganizowano szkolenie, którego tematem było doskonalenie jakości usług publicznych.
Zdjęć: 3  

Muśliny wspomnień »
Tekst opublikowany 2009-06-15, opracowanie Beata Sadowska
W Krzyżowicach odbył się V Powiatowy Plener Artystyczny pod honorowym patronatem starosty powiatu wrocławskiego. Tym razem młodzi uczestnicy spotkania sięgnęli po nową dla nich metodę sztuki malarskiej – tworzyli dzieła na jedwabiu.
Zdjęć: 4  

Piknik w Małkowicach »
Tekst opublikowany 2009-06-15, opracowanie EM
W niedzielę 21 czerwca mieszkańcy gminy i goście mogą wziąć udział w Jarmarku Małkowickim.

Sprintem na Ślężę »
Tekst opublikowany 2009-06-15, opracowanie MK
184 biegaczy wzięło udział w kolejnym Biegu na Ślężę. Spod Domu Harcerza wystartowała jeszcze większa rzesza zawodników, bowiem tutaj swój start mieli również uczestnicy Rajdu Przygodowego Góra Ślęża.
Zdjęć: 11  

Z urlopu za kratki »
Tekst opublikowany 2009-06-14, opracowanie pp
Od przeszło 5 lat obowiązują zaostrzone kary dla podróżnych, którzy przewożą przez granicę wyroby wykonane z okazów ginących gatunków roślin i zwierząt. Przywiezienie pamiątki w postaci koralowców, muszli czy wyrobów z kości słoniowej może kosztować nas nawet do 5 lat odsiadki.
Zdjęć: 2  

Jubileusz szkoły w Ratowicach »
Tekst opublikowany 2009-06-14, opracowanie EM
13 czerwca Szkoła Podstawowa w Ratowicach obchodziła jubileusz sześćdziesięciolecia istnienia.
Zdjęć: 3  

Ucztowali na sportowo »
Tekst opublikowany 2009-06-12, opracowanie BESA
30 maja na boisku Zespołu Szkół w Długołęce odbył się Piknik Lekkoatletyczny zorganizowany przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży w Długołęce Start.
Zdjęć: 3  

Groźne wypadki pod Długołęką »
Tekst opublikowany 2009-06-12, opracowanie BESA
Na drodze krajowej nr 8 koło Długołęki doszło do dwóch groźnych wypadków. Jedna osoba zginęła, pięć zostało rannych.

Krótszy egzamin »
Tekst opublikowany 2009-06-12, opracowanie Robert Harhala
Od wtorku 9 czerwca obowiązują nowe zasady zdawania egzaminów na prawo jazdy. W założeniu ma to usprawnić proces zdobywania tego dokumentu i skrócić sam egzamin.
Zdjęć: 1  

Swing w Smolcu »
Tekst opublikowany 2009-06-12, opracowanie EM
Restauracja Alyki w Smolcu zaprasza 17 czerwca na wieczór muzyczny.

Chleb w ciało, wino w krew - dziś Boże Ciało »
Tekst opublikowany 2009-06-11, opracowanie tom
Dziś Boże Ciało. W Kościele katolickim to uroczystość ku czci Najświętszego Sakramentu. Symbolem święta są procesje do czterech ołtarzy.
Zdjęć: 1  

Dla niektórych długi weekend »
Tekst opublikowany 2009-06-11, opracowanie tom
Wielu z nas po Bożym Ciele zaplanowało sobie wolny piątek, więc przed nami znów długi weekend. Niektórzy zapewne wybiorą się w dalekie podróże, inni zaplanują wojaże po naszej okolicy. Pamiętajmy jednak o ostrożnej i bezpiecznej jeździe za kółkiem.

Pokaż dowód, kupisz piwo »
Tekst opublikowany 2009-06-11, opracowanie Kornelia Trytko
W Świętej Katarzynie zorganizowano szkolenie, dotyczące zasad sprzedaży alkoholu na terenie gminy. Do końca roku skontrolowane zostaną wszystkie lokale oferujące napoje z procentami.
Zdjęć: 4  

Sposób na czarne ludziki »
Tekst opublikowany 2009-06-11, opracowanie Kornelia Trytko
- Świetlica jest miejscem, gdzie nie ma ocen, nie ma przymusu – mówi pedagog, Maria Wyczałek – Piątkowska. – Staramy się wsłuchiwać w potrzeby dzieci, a jednocześnie wplatać w zabawę elementy nauki i wychowania.
Zdjęć: 2  

Pseudo – salowa okradała pacjentów »
Tekst opublikowany 2009-06-11, opracowanie red.kt
Policjanci zatrzymali mężczyznę i kobietę, mieszkańców gminy Kąty Wrocławskie, podejrzanych o kilkadziesiąt kradzieży na terenie wrocławskich szpitali. Teraz grozi im nawet 5 lat więzienia.

Biegli mali i duzi »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie Beata Sadowska
Na stadionie w Kobierzycach odbył się Dzień Dziecka zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Sportu. Wśród licznych imprez głównym punktem programu był mini-maraton, w którym wystartowali mieszkańcy gminy w różnym wieku.
Zdjęć: 5  

Wkrótce święto Smolca »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie EM
27 czerwca na stadionie piłkarskim w Smolcu odbędzie się festyn dla mieszkańców.

Będzie się działo! »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie red.
Już w najbliższą sobotę, 13 czerwca, rusza kolejna edycja dorocznego święta Siechnic. Uroczystości rozpoczną się o godz. 14 na placu przy ul. Osiedlowej.
Zdjęć: 1  

POnad POłowa »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie kt
W gminie Święta Katarzyna Platforma Obywatelska zdobyła większe poparcie, niż w skali całego kraju. Na rządzącą partię zagłosowało 51.25 % wyborców.
Zdjęć: 1  

Podpalili sklep podpałką »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Trzech mężczyzn z Mysłakowa spaliło sklep spożywczy w Sulistrowiczkach. Powód? Właściciel nie chciał sprzedać im alkoholu.
Zdjęć: 4  

Kto zwyciężył, kto przegrał »
Tekst opublikowany 2009-06-09, opracowanie bom
Najwięcej głosów w naszym okręgu zdobył Jacek Protesiewicz z PO - 164 898 i znalazł się na czwartym miejscu listy wszystkich posłów wybranych do Parlamentu Europejskiego w Polsce.
Zdjęć: 1  

Wyjazd w góry »
Tekst opublikowany 2009-06-09, opracowanie EM
Koło gospodyń wiejskich ze Smolca organizuje wycieczkę na Podhale w dniach 4-5 lipca.

Absolutorium dla wójta »
Tekst opublikowany 2009-06-09, opracowanie BESA
Wójt gminy Długołęka uzyskał absolutorium za 2008 rok.

Mecz przyjaźni »
Tekst opublikowany 2009-06-09, opracowanie Beata Sadowska
29 maja na stadionie w Kobierzycach odbył się mecz przyjaźni pomiędzy drużynami gminy Kobierzyce i Parku Technologicznego LG.
Zdjęć: 5  

Złoty strzał »
Tekst opublikowany 2009-06-09, opracowanie Beata Sadowska
29 maja odbyła się uroczystość otwarcia boiska w Tyńcu Małym. Nowoczesny kompleks sportowy został wybudowany w ramach programu „Orlik 2012”.
Zdjęć: 3  

Szkoła imienia UNICEF »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie BESA
Gminnemu Zespołowi Szkół w Bielanach Wrocławskich nadano imię UNICEF. Placówka otrzymała także sztandar, którego centralny punkt stanowi logo patrona.
Zdjęć: 3  

Spokojne wybory »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie EM
W wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział ponad 23% mieszkańców gminy Kąty Wrocławskie.

Renata czeka na przeszczep płuc »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie Ewa Chojna
Renata Jędrak, 33 letnia mieszkanka Lubina o której wielokrotnie pisaliśmy, została zakwalifikowana do przeszczepu obu płuc. Wyjechała już do Innsbrucku w Austrii.
Zdjęć: 1  

Krew 0Rh+ pilnie potrzebna! »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie tsp
Osiemnastomiesięczny Dawid z Wiązowa cierpi na rzadką i groźną odmianę białaczki szpikowej typu M6. Terapia wymaga częstych transfuzji. Rodzice chłopca zwracają się z prośbą do wszystkich, którzy mogli by ofiarować ten najcenniejszy z darów – krew 0Rh+.
Zdjęć: 1  

PO zwycięzcą eurowyborów »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie Beata Sadowska
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego frekwencja wyniosła 24,53 procent. Zdecydowane zwycięstwo odniosła Platforma Obywatelska, która uzyskała 44,39 procent głosów. Na drugim miejscu znalazł się komitet Prawa i Sprawiedliwości (22,41 procent), a na trzecim koalicja Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy (12,33 procent). Do Parlamentu wejdzie także Polskie Stronnictwo Ludowe, na które zagłosowało 7 procent wyborców.

Oddaj głos »
Tekst opublikowany 2009-06-07, opracowanie BESA
7 czerwca odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Głosować można do godziny 22.00, stawiając znak „x” przy nazwisku jednego wybranego kandydata.
Zdjęć: 3  

Mistrzowie słowa »
Tekst opublikowany 2009-06-06, opracowanie red.kt
W siechnickim gimnazjum odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny Gimnazjalistów. To już ósma edycja zmagań z językiem polskim.
Zdjęć: 5  

Kontrole na drogach »
Tekst opublikowany 2009-06-05, opracowanie BESA
5 czerwca dolnośląscy policjanci na najważniejszych drogach naszego województwa przeprowadzą wzmożone działania pod kątem ujawniania osób kierujących pojazdami po użyciu narkotyków bądź pod wpływem alkoholu i eliminowania takich kierowców z ruchu.

Rusza rozbudowa przedszkola »
Tekst opublikowany 2009-06-05, opracowanie EM
8 czerwca rozpocznie się rozbudowa budynku przedszkola w Kątach Wrocławskich.

Stypendia dla wybitnych »
Tekst opublikowany 2009-06-04, opracowanie BESA
Uczniowie z dziewięciu gmin położonych na terenie powiatu wrocławskiego mogą starać się o stypendia przyznawane w trzech kategoriach: naukowej, artystycznej i sportowej. Termin składania wniosków upływa 10 lipca 2009 roku.

Delegacja z Ukrainy »
Tekst opublikowany 2009-06-03, opracowanie BESA
Do powiatu wrocławskiego przyjechała delegacja pracowników Żytomierskiej Rejonowej Administracji Państwowej na Ukrainie. Goście spotkali się już z władzami powiatu. Teraz zwiedzają gminy w powiecie wrocławskim i poznają różne aspekty ich funkcjonowania.
Zdjęć: 3  

Ratowiczanin w Azji i w Afryce »
Tekst opublikowany 2009-06-03, opracowanie EM
Mieszkaniec Ratowic Jan Białkowski poznał całą Europę, Chiny i Angolę podczas swoich służbowych podróży.

Taneczne życzenia »
Tekst opublikowany 2009-06-02, opracowanie BESA
Niedzielne popołudnie, 24 maja w Obiekcie Wielofunkcyjnym w Bielanach Wrocławskich, minęło pod znakiem artystycznych popisów dzieci z sekcji GCKiS w Kobierzycach. Hasłem przewodnim spotkania były słowa „Coś dla mamy i dla taty”.
Zdjęć: 3  

„Dym” według uczniów »
Tekst opublikowany 2009-06-02, opracowanie MK
Szkoła podstawowa w Jordanowie Śląskim 22 maja uczciła kolejną rocznicę urodzin patronki Marii Konopnickiej. Dzieci pod opieką nauczycieli przygotowały przedstawienia, multimedialną prezentację oraz film.
Zdjęć: 4  

Mistrz Polski z Kątów »
Tekst opublikowany 2009-06-02, opracowanie EM
Karol Galos z Kątów Wrocławskich został zwycięzcą w Krajowych Mistrzostwach International Hip-Hop i Electric Boogie.

Sukcesy Tygrysów w Norwegii »
Tekst opublikowany 2009-06-02, opracowanie EM
Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Tygrysy zdobyli trzy medale podczas międzynarodowego turnieju w Norwegii.
Zdjęć: 3  

Rekreacyjna Szóstka »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie BESA
W Kobierzycach odbył się finał międzygminnego konkursu „Rekreacyjna Szóstka”, którego hasłem było znane powiedzenie „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”.
Zdjęć: 2  

Oczyszczalnia ścieków w Sobótce »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie MK
16 milionów będzie kosztowała rozbudowa i modernizacja oczyszczalnie ścieków w Sobótce oraz budowa kanalizacji sanitarnej w Sobótce Zachodniej i na Osiedlu Różanym.
Zdjęć: 3  

60-lecie szkoły »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie EM
13 czerwca Szkoła Podstawowa w Ratowicach będzie obchodzić jubileusz sześćdziesięciolecia.

Wypadek na autostradzie »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie EM
Około godziny 14 na autostradzie A4 doszło do wypadku z udziałem czterech samochodów.
Zdjęć: 5  

Pracodawcy czekają »
Tekst opublikowany 2009-05-31, opracowanie EM
5 czerwca w Urzędzie Miasta i Gminy w Kątach Wrocławskich odbędzie się giełda pracy.

Zielone Świątki - sklepy zamknięte »
Tekst opublikowany 2009-05-30, opracowanie tom
Jutro przypada kościelne święto Zesłania Ducha Świętego. To jeden z dwunastu dni w roku, w którym obowiązuje zakaz handlu.

Pożegnanie z Polbusem? »
Tekst opublikowany 2009-05-30, opracowanie EM
Po dwóch miesiącach wrocławski Polbus chce zawiesić kursy do Smolca. Tłumaczy to ich małą rentownością.

Diamentowa droga  »
Tekst opublikowany 2009-05-29, opracowanie Beata Sadowska
18 maja w urzędzie gminy odbyła się XXXIV Sesja Rady Gminy Kobierzyce. Radni podjęli uchwałę dotyczącą zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru w Ślęzy oraz nadania nazw ulicom w Królikowicach i Tyńcu Małym.

Utonął w Odrze »
Tekst opublikowany 2009-05-29, opracowanie I.B.
Wczoraj w Kotowicach koło Wrocławia utonął piętnastolatek, który po godzinie 15 skoczył z mostu do wody przy kanale Starej Odry.
Zdjęć: 1  

Czołg na Janosiku »
Tekst opublikowany 2009-05-28, opracowanie MK
Jak można było przypuszczać Żołnierska Majówka, jaka miała miejsce w Sobótce 23 – 24 maja, cieszyła się największym zainteresowaniem wśród mężczyzn i chłopców.
Zdjęć: 1  

Niewypał pod koparką »
Tekst opublikowany 2009-05-28, opracowanie MK
Ziemia kryje różne niespodzianki, czasami nawet wybuchowe. Przekonali się o tym fachowcy pracujący przy budowie kanalizacji.
Zdjęć: 1  

Przedszkolaki na scenie »
Tekst opublikowany 2009-05-28, opracowanie MK
W XII Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej, który odbył się 21 mają, wzięło udział około 150 dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli. Podczas przeglądu maluchy śpiewały zarówno w duecie jak i solo.
Zdjęć: 5  

Forum Partnerstw Lokalnych- 16 czerwca »
Tekst opublikowany 2009-05-28, opracowanie Red.

Bieg z nagrodami »
Tekst opublikowany 2009-05-28, opracowanie BESA
30 maja przy Zespole Szkół w Długołęce odbędzie się piknik lekkoatletyczny, którego główną atrakcją ma być tradycyjny bieg przełajowy.
Zdjęć: 3  

Grzdyl w Długołęce »
Tekst opublikowany 2009-05-28, opracowanie BESA
30 maja w świetlicy wiejskiej w Bykowie odbędzie się Dzień Dziecka i Dzień Mamy. Jedną z atrakcji ma być spotkanie z profesorkiem i poszukiwanie Grzdyla.

Rodzinny minimaraton »
Tekst opublikowany 2009-05-28, opracowanie BESA
Tegoroczny Dzień Dziecka zapowiada się niezwykle ciekawie. GCKiS przygotowało liczne atrakcje dla małych i dużych mieszkańców gminy, wśród nich maraton ulicami Kobierzyc.
Zdjęć: 1  

Przed premierą »
Tekst opublikowany 2009-05-28, opracowanie kt
Od kilku miesięcy młodzież z gimnazjum w Siechnicach wytrwale przygotowuje się do wielkiej premiery na deskach wrocławskiego teatru Arka. Podglądnęliśmy ich przygotowania podczas jednej z prób.
Zdjęć: 6  

Ścieki popłyną do Janówka »
Tekst opublikowany 2009-05-28, opracowanie kt
W czerwcu ruszy modernizacja Wrocławskiej Oczyszczalni Ścieków Janówek. Kiedy zakończą się prace nad rozbudową systemu kanalizacji, popłyną tam ścieki z północnej części gminy Święta Katarzyna.
Zdjęć: 3  

Harce w Katarzynie »
Tekst opublikowany 2009-05-27, opracowanie Kornelia Trytko
Indianie, rycerze i średniowieczne damy to tylko część niezwykłych postaci, które 24 maja można było spotkać w parku przy ul. Żernickiej.
Zdjęć: 10  

Branie w Siechnicach »
Tekst opublikowany 2009-05-27, opracowanie Kornelia Trytko
Prawie 30 młodych wędkarzy spróbowało swoich sił na stawie koło gimnazjum w Siechnicach. Najmłodszy z uczestników miał 5 lat.
Zdjęć: 6  

Odwiedziny partnerów z Niemiec »
Tekst opublikowany 2009-05-27, opracowanie Beata Sadowska
16 maja w starostwie powiatowym we Wrocławiu zostali podjęci mieszkańcy partnerskiego powiatu Borken ze stowarzyszenia osób głuchoniemych.
Zdjęć: 2  

Z wiatrem nadeszła ciemność »
Tekst opublikowany 2009-05-26, opracowanie Jacek Bomersbach
W poniedziałek 30 maja 2005 w środku dnia zrobiło się ciemno. Wiatr z prędkością 150 km na godzinę łamał drzewa jak zapałki. Podczas nawałnicy zginęły trzy osoby, a kilkanaście zostało rannych.
Zdjęć: 4  

Ostrzeżenie meteorologiczne »
Tekst opublikowany 2009-05-26, opracowanie bom
Wieczorem i w nocy meteorolodzy zapowiadają opady deszczu i burze. Może też wiać z prędkością od 70 do 90 km na godzinę.

Portret kobiety »
Tekst opublikowany 2009-05-26, opracowanie BESA
15 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Długołęce odbył się wernisaż wystawy fotografii Romana Biernackiego i Julii Trzcińskiej. Zdjęcia można oglądać do 19 czerwca.
Zdjęć: 3  

Przełom w śledztwie? »
Tekst opublikowany 2009-05-25, opracowanie EM
Do prokuratury dotarły materiały dotyczące okoliczności śmierci rodzeństwa z Kątów Wrocławskich podczas wycieczki do Grecji.

Telewizor dla świetlicy »
Tekst opublikowany 2009-05-25, opracowanie BESA
19 maja w świetlicy w Tyńcu nad Ślężą nastąpiło uroczyste przekazanie telewizora ufundowanego przez firmę LG.
Zdjęć: 1  

Aktywni razem »
Tekst opublikowany 2009-05-22, opracowanie BESA
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Długołęce realizuje działania wynikające z ustawy o pomocy społecznej, w tym między innymi zadania aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Aby zwiększyć skuteczność, sięga wciąż po nowe rozwiązania.
Zdjęć: 2  

Ścieki w Rybnicy »
Tekst opublikowany 2009-05-22, opracowanie EM
Od prawie dwóch lat mieszkańcy Rybnicy mają problem ze ściekami wypływającymi z przepompowni.
Zdjęć: 3  

Partnerstwo dla społeczności lokalnych »
Tekst opublikowany 2009-05-21, opracowanie BESA
Do 29 maja można nadsyłać listy intencyjne w ramach programu Partnerstwo Inicjatyw Społecznych. O dotację mogą ubiegać się trójstronne partnerstwa organizacji pozarządowych z Niemiec, Polski, Ukrainy, Białorusi lub Obwodu Kaliningradzkiego. Organizatorzy programu udzielają wsparcia w poszukiwaniu trzeciego partnera do projektu.

Szczątki ludzkie na obdukcję »
Tekst opublikowany 2009-05-20, opracowanie Jacek Bomersbach
Do Zakładu Medycyny Sądowej trafiają szczątki osób poległych podczas II wojny światowej. W 2004 roku podczas oględzin sądowo-lekarskich w raportówce radzieckiego lejtnanta znaleziono granat obronny F-1.
Zdjęć: 4  

Wielkie budowanie »
Tekst opublikowany 2009-05-20, opracowanie Beata Sadowska
W gminie Kobierzyce trwa przebudowa kilku ulic, powstają drogi transportu rolnego i wykonywane są nakładki asfaltowe. Mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami, które potrwają przynajmniej do końca marca 2010 roku.
Zdjęć: 4  

Kontrowersyjny ślad historii »
Tekst opublikowany 2009-05-19, opracowanie BESA
„Śmierć niemieckim okupantom” - taki napis znajduje się na murze remontowanego domu w Małuszowie. Został namalowany prawdopodobnie w 1945 roku.
Zdjęć: 1  

Piknik z Allegro  »
Tekst opublikowany 2009-05-19, opracowanie IB
Strzelanie z łuku do celu, przeciąganie autobusu, wyścigi w workach na pięcioosobowych nartach – to tylko kilka atrakcji jakie zapewniają organizatorzy sobotniego pikniku rodzinnego z Allegro.

Przyszłość gniechowickiego pałacu »
Tekst opublikowany 2009-05-19, opracowanie EM
Losy zabytkowego pałacu w Gniechowicach nadal są niejasne. Prawie trzy lata temu obiekt kupił prywatny inwestor, który jednak niewiele się nim interesuje.

Nowy zakład w Biskupicach Podgórnych »
Tekst opublikowany 2009-05-18, opracowanie Beata Sadowska
Fińska firma UPM Raflatac uruchomiła na terenie gminy Kobierzyce najnowocześniejszą w branży fabrykę materiałów etykietowych. Otwarcie nastąpiło 14 maja 2009 roku.
Zdjęć: 1  

Piraci drogowi na celowniku »
Tekst opublikowany 2009-05-17, opracowanie Beata Sadowska
Od godziny 6.00 do 22.00 policjanci ruchu drogowego będą prowadzić dzisiaj na dolnośląskich drogach akcję pod kryptonimem „Prędkość”.

Kryterium kolarskie w Ratowicach »
Tekst opublikowany 2009-05-17, opracowanie EM
17 maja w Ratowicach odbyło się kryterium kolarskie w ramach 43 Małego Wyścigu Pokoju oraz VII Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Czernica.
Zdjęć: 2  

Potrzebne nowe przedszkola »
Tekst opublikowany 2009-05-16, opracowanie EM
W gminie Kąty Wrocławskie odczuwa się już skutki wyżu demograficznego. Jedną z najważniejszych kwestii jest deficyt miejsc w przedszkolach.

Sportowy piknik »
Tekst opublikowany 2009-05-16, opracowanie EM
Towarzystwo Przyjaciół Ratowic zaprasza 17 maja na piknik sportowy połączony z wyścigiem kolarskim.

Wpadł do rowu »
Tekst opublikowany 2009-05-16, opracowanie EM
Na drodze między Bielanami Wrocławskimi a Domasławiem ciężarówka wpadła do rowu.
Zdjęć: 2  

Cztery kąty dla potrzebujących  »
Tekst opublikowany 2009-05-15, opracowanie kt
Gmina uzyskała pozwolenie na budowę pierwszych dwóch z ośmiu budynków socjalnych, które w przeciągu kilku kolejnych lat powstaną w Świętej Katarzynie i Siechnicach.
Zdjęć: 2  

Tak niewiele trzeba »
Tekst opublikowany 2009-05-15, opracowanie kt
Już po raz drugi w gminie Święta Katarzyna rozpoczynają się bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi HPV, który wywołuje raka szyjki macicy.
Zdjęć: 1  

Konkurs Kobierzyckiego Pieroga »
Tekst opublikowany 2009-05-15, opracowanie Beata Sadowska
W sobotę, 16 maja w Kobierzycach odbędą się dwie, organizowane po raz pierwszy imprezy. Najpierw w GCKiS zorganizowany zostanie lokalny Konkurs Kobierzyckiego Pieroga, a po nim rozpocznie się zabawa Kobierzyckie Zośki.

Piknik w siodle »
Tekst opublikowany 2009-05-15, opracowanie Beata Sadowska
W niedzielę, 17 maja na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych na Partynicach odbędzie się Piknik Turystyki Konnej i Jeździectwa.

Biurowiec na Bielanach »
Tekst opublikowany 2009-05-15, opracowanie Beata Sadowska
Gmina Kobierzyce coraz bardziej się rozwija. 7 maja na Bielanach Wrocławskich odbyła się uroczysta inauguracja budynku biurowego Office Interiors. Inwestorem obiektu jest firma Kinnarps – europejski lider w dziedzinie wyposażenia do biur i przestrzeni publicznych.
Zdjęć: 4  

Za dużo aktów zgonu »
Tekst opublikowany 2009-05-14, opracowanie Jacek Bomersbach
Szefowa Urzędu Stanu Cywilnego w Jordanowie Śląskim przestała już liczyć akty zgonów ludzi, którzy zginęli na krajowej „ósemce”.
Zdjęć: 3  

Majówka nad zalewem »
Tekst opublikowany 2009-05-14, opracowanie MK
Kolejna edycja imprezy „3-maj z Polską” miała łączyć pokolenia. Hasło jak i sam pomysł imprezy został stworzony przez radną powiatową Zuzannę Smerekę.
Zdjęć: 4  

Wybrali miss czarownic »
Tekst opublikowany 2009-05-14, opracowanie MK
Podczas tegorocznej edycji Sabatu Czarownic nie liczyły się „wdzięki”, ale wprawa w dosiadaniu miotły. W konkursie wystartowało siedem pięknych pań, które dzięki odpowiedniej charakteryzacji zamieniły się w złowieszcze czarownice.

Podaj pomocną dłoń »
Tekst opublikowany 2009-05-13, opracowanie Beata Sadowska
Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Chorych w Kobierzycach, które zrzesza osoby z całego Dolnego Śląska, zakupiło sztandar, będący powodem dumy i radości członków stowarzyszenia.
Zdjęć: 3  

Przygniatał go łańcuch »
Tekst opublikowany 2009-05-13, opracowanie kt
Do Azylu dla zwierząt w Zakrzowie trafił wygłodzony i skrajnie osłabiony pies z Sulimowa. Policja zbada, czy jego właściciel popełnił przestępstwo.
Zdjęć: 2  

Karambol na A4 »
Tekst opublikowany 2009-05-12, opracowanie IB
Na autostradzie A4 zderzyło się osiem tirów i samochodów osobowy. Jedna osoba została ranna.
Zdjęć: 2  

Absolutorium dla zarządu powiatu »
Tekst opublikowany 2009-05-12, opracowanie Beata Sadowska
Radni Powiatu Wrocławskiego podczas ostatniej sesji udzielili absolutorium zarządowi powiatu za rok 2008.
Zdjęć: 4  

Niebieska parada »
Tekst opublikowany 2009-05-12, opracowanie kt
Uczniowie szkoły podstawowej w Siechnicach przemaszerowali we wtorek przez miasto, aby uczcić Dzień Niezapominajki.
Zdjęć: 10  

Plan do wglądu »
Tekst opublikowany 2009-05-11, opracowanie EM
Od 11 maja w urzędzie miasta i gminy jest wyłożony do wglądu miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta Kąty Wrocławskie.

Historia bogactwem rodzin »
Tekst opublikowany 2009-05-11, opracowanie Beata Sadowska
30 kwietnia we Wrocławiu odbył się finał VIII edycji „Kroniki Rodzinnej Dolnoślązaka”, w którym z sukcesem udział wzięli uczniowie z gminy Długołęka.
Zdjęć: 5  

Polała się krew »
Tekst opublikowany 2009-05-10, opracowanie kt
9 maja, szkoła podstawowa w Radwanicach zamieniła się na kilka godzin w punkt poboru krwi. Drogocenny płyn oddawali rodzice, absolwenci i nauczyciele.
Zdjęć: 3  

Życie w masce »
Tekst opublikowany 2009-05-08, opracowanie Kornelia Trytko
W stolicy Meksyku spędziła siedem miesięcy. Małgorzata Polańska, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego opowiada nam, jak to jest żyć w „wymarłym” mieście, co robią, a raczej czego nie robią linie lotnicze, żeby zapobiegać epidemii i jak dzisiaj reagują na nią przyjaciele.
Zdjęć: 7  

Twój pies - Twój obowiązek »
Tekst opublikowany 2009-05-08, opracowanie BESA
Od lutego do kwietnia policjanci z Długołęki prowadzili intensywne działania prewencyjne, zmierzające do ograniczenia biegających bez należytego nadzoru psów.

Mandat za brak numeru »
Tekst opublikowany 2009-05-08, opracowanie BESA
Stare, zardzewiałe, z wyblakniętymi cyframi lub ich zupełny brak. Niewidoczny numer domu może zagrozić życiu jego mieszkańców. Za brak tabliczki grozi też mandat karny. Tymczasem właściciele posesji długo lekceważyli sprawę.

Egzamin trochę inaczej  »
Tekst opublikowany 2009-05-07, opracowanie Kornelia Trytko
Skrócenie minimalnego czasu egzaminu, losowanie zadań z obsługi pojazdu i obostrzenia na placu manewrowym to tylko część zmian, które już pod koniec maja mogą się pojawić podczas egzaminu na prawo jazdy.
Zdjęć: 2  

Wiwat maj! »
Tekst opublikowany 2009-05-07, opracowanie kt
Mieszkańcy gminy Święta Katarzyna spotkali się w niedzielę na uroczystej wieczornicy w klubie Relaks. Głównym punktem programu był występ lwowskiego tenora, Wasyla Ponajdy.
Zdjęć: 5  

Pomagajmy sobie wzajemnie »
Tekst opublikowany 2009-05-07, opracowanie BESA
W Długołęce odbyły się gminne eliminacje do konkursu organizowanego przez policję „Pomagajmy sobie wzajemnie”. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych z całej gminy. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę.
Zdjęć: 5  

Kształtowanie przyszłości Europy »
Tekst opublikowany 2009-05-05, opracowanie BESA
Od 20 do 22 maja w Krzyżowej odbędzie się drugie spotkanie Regionalnej Sieci Młodzieżowej Zgromadzenia Regionów Europy zatytułowane "Kształtowanie przyszłości Europy - w przededniu wyborów do Parlamentu Europejskiego".

Sukces Tygrysów w Bydgoszczy »
Tekst opublikowany 2009-05-04, opracowanie EM
Zapaśnicy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Tygrysy ze Smolca zdobyli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej podczas ogólnopolskiego turnieju w Bydgoszczy.

Pierwszy dzień świętowania »
Tekst opublikowany 2009-05-02, opracowanie EM
Pogoda sprzyjała dobrej zabawie podczas rozpoczęcia Dni Kątów Wrocławskich 2009.
Zdjęć: 5  

Przed Dniami Kątów »
Tekst opublikowany 2009-05-01, opracowanie EM
Trwają ostatnie przygotowania do Dni Kątów Wrocławskich 2009, które odbędą się 2 i 3 maja.

Protest mieszkańców Smolca »
Tekst opublikowany 2009-04-30, opracowanie EM
Rano 30 kwietnia mieszkańcy Smolca zorganizowali protest w okolicy ulicy Chłopskiej.
Zdjęć: 3  

Szansa dla obszarów wiejskich »
Tekst opublikowany 2009-04-29, opracowanie Beata Sadowska
W Kobierzycach utworzona została siedziba założonego w zeszłym roku Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju gmin: Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Święta Katarzyna i Żórawina – Lider A4.
Zdjęć: 1  

Weekend w plenerze  »
Tekst opublikowany 2009-04-29, opracowanie Iza Biel
W najbliższy majowy weekend odbędą się Dni Kątów Wrocławskich. Organizatorem imprezy jest Urząd Miasta.

Sztuka skutecznej promocji »
Tekst opublikowany 2009-04-28, opracowanie BESA
15 maja we Wrocławiu odbędzie się szkolenie dotyczące tworzenia ofert sprzedażowych w ramach Turystycznej Akademii Biznesu Internetowego.

Absolutorium dla burmistrza »
Tekst opublikowany 2009-04-28, opracowanie EM
28 kwietnia radni udzielili absolutorium burmistrzowi Kątów Wrocławskich Antoniemu Kopciowi. Jego podstawą było sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2008.
Zdjęć: 2  

W poszukiwaniu edenu »
Tekst opublikowany 2009-04-27, opracowanie BESA
W Polsce i na świecie jest wiele pięknych, mało znanych miejsc, które warto odwiedzić. Komisja Europejska ogłosiła konkurs, który ma wyłonić najatrakcyjniejsze z nich.
Zdjęć: 1  

Majówka w Kobierzycach »
Tekst opublikowany 2009-04-27, opracowanie BESA
Impreza odbędzie się 3 maja. W ramach obchodów rozegrane zostaną mecze piłki nożnej. Zorganizowana zostanie też zabawa taneczna.

Kolejna śmierć na skrzyżowaniu  »
Tekst opublikowany 2009-04-27, opracowanie EM
Zmarła 12-letnia dziewczynka ranna we wczorajszym wypadku na drodze krajowej nr 8 koło Jordanowa Śląskiego. Jest to kolejny tragiczne zdarzenie na tym skrzyżowaniu.
Zdjęć: 8  

Wypadek pod Jordanowem »
Tekst opublikowany 2009-04-26, opracowanie EM
W okolicy Jordanowa Śląskiego doszło do wypadku, w którym zostały ranne trzy osoby.

Do mnożenia gotowi - start! »
Tekst opublikowany 2009-04-24, opracowanie Beata Sadowska
W tym roku już po raz jedenasty młodzi matematycy z Dolnego Śląska spotkali się w Zespole Szkół w Brzeziej Łące, by przy wykorzystaniu kart matematycznych rywalizować ze sobą w mnożeniu i dzieleniu.
Zdjęć: 6  

Maj z wędką »
Tekst opublikowany 2009-04-24, opracowanie EM
Polski Związek Wędkarski Nr 7 w Kątach Wrocławskich prowadzi zapisy na zawody dla dorosłych i dzieci.

Ochrona przed powodzią  »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie Beata Sadowska
W piątek, 17 kwietnia w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu odbyło się spotkanie poświęcone programowi „Bezrobotni dla gospodarki wodnej i ochrony przeciwpowodziowej”, zorganizowane przez Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu przy współpracy ze starostwem powiatu wrocławskiego.
Zdjęć: 1  

Wernisaż prac Janiny Sołtysik »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie Beata Sadowska
W piątek, 17 kwietnia wernisażem została otwarta wystawa prac Janiny Sołtysik, pięknie haftującej mieszkanki Długołęki.

Slot Art Festival »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie Red.
W dniach 1 i 2 maja w Nowogrodźcu będzie miało miejsce wielkie, nowatorskie wydarzenie, jakim jest SLOT FEST.
Zdjęć: 1  

Stresujący czas dla gimnazjalistów »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie MK
W tym roku do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło 150 uczniów klas trzecich Gimnazjum Gminnego w Sobótce. W odróżnieniu od poprzedniego roku, młodzież pisze testy przez trzy dni.
Zdjęć: 1  

Autokar w rowie  »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie I.B.
Na trasie Gniechowice – Małuszów (droga krajowa nr 35) około godziny 7 doszło do wypadku autokaru, w którym jechało 19 osób.

Pomagajmy sobie wzajemnie »
Tekst opublikowany 2009-04-22, opracowanie BESA
Komisariat Policji w Długołęce po raz kolejny organizuje konkurs dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem „Pomagajmy sobie wzajemnie”.

Razem możemy więcej »
Tekst opublikowany 2009-04-22, opracowanie Beata Sadowska
Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej rozpoczyna realizację Programu Wspierania Aktywności Lokalnej „Razem możemy więcej” na terenach wiejskich.

Kobierzyckie spotkanie z poezją »
Tekst opublikowany 2009-04-22, opracowanie Beata Sadowska
18 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach odbyły się eliminacje powiatowe 54 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Uczniów Szkół Gimnazjalnych.
Zdjęć: 2  

Młodzież w działaniu »
Tekst opublikowany 2009-04-22, opracowanie BESA
W maju odbędzie się bezpłatne szkolenie z zakresu tworzenia i wdrażania projektów realizowanych w ramach programu „Młodzież w działaniu”.

Płonie Decopol w Krzepicach  »
Tekst opublikowany 2009-04-22, opracowanie Tomasz Skuter-Protokowicz
W Krzepicach koło Strzelina płoną magazyny paliw płynnych spółki DECOPOL. Słup dymu sięga tysiąca metrów i widoczny jest z kilkudziesięciu kilometrów. Trwa akcja ratunkowa.
Zdjęć: 5  

Spotkanie dzieci ze świetlic »
Tekst opublikowany 2009-04-22, opracowanie Beata Sadowska
Zeszła sobota upłynęła na integracyjnych warsztatach w Bykowie. Dzieci ze świetlic wiejskich w Bielawie, Borowej, Bykowie, Kątniej i Śliwicach miały okazję wybrać najciekawsze dla nich propozycje warsztatów i wziąć w nich udział.
Zdjęć: 3  

Więcej lotów z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2009-04-21, opracowanie Red.
Rośnie zainteresowanie lotami z Wrocławia do zagranicznych regionów turystycznych. W ofercie wrocławskiego Portu Lotniczego dostępne jest nowe połączenie, będące prawdziwą gratką dla podróżujących.

Wykonawcom trzeba pomagać »
Tekst opublikowany 2009-04-21, opracowanie Kornelia Trytko
Z Krystyną Choiną, zajmującą się przetargami w Urzędzie Gminy Święta Katarzyna, rozmawiamy o tym, co przyciąga wykonawców, jak na przetargi wpływa kryzys i co udało się zrobić do tej pory.

Dolnośląsko-opolscy kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego »
Tekst opublikowany 2009-04-21, opracowanie INTERIA.PL
Prof. Ryszard Legutko, Beata Kempa, Andrzej Jaroch i Sławomir Kłosowski to niektórzy z kandydatów do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwość okręgu dolnośląsko-opolskiego.

Absolutorium dla wójta Kobierzyc »
Tekst opublikowany 2009-04-21, opracowanie Beata Sadowska
W czwartek, 16 kwietnia w Urzędzie Gminy Kobierzyce odbyła się XXXIII sesja rady gminy. Była ona poświęcona wykonaniu budżetu z 2008 roku.
Zdjęć: 2  

„Dni Dobrych Nawyków”  »
Tekst opublikowany 2009-04-21, opracowanie red.
23,24,25 i 28 kwietnia, w 14 przychodniach we Wrocławiu i okolicach będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarzy internistów, kardiologów, gastrologów, urologów oraz reumatologów.

Drzewa za kartridże »
Tekst opublikowany 2009-04-21, opracowanie opr. aw
We wrocławskich elektromarketach rusza właśnie akcja ,,Drzewa za kartridże”. Dzięki niej wrocławianie mogą wysyłać ekologiczne przesyłki z pustymi kartridżami atramentowymi. Pozyskane w ten sposób pieniądze pozwolą zasadzić nowe drzewa.
Zdjęć: 2  

Przyjeżdżają Francuzi »
Tekst opublikowany 2009-04-20, opracowanie MK
Gimna Sobótka podpisała umowę o współpracy partnerskiej z francuska gminą Gauchy w 2004r. Wymiana doświadczeń odbywa się przede wszystkim na polu artystycznym.
Zdjęć: 1  

Nowy budynek urzędu »
Tekst opublikowany 2009-04-20, opracowanie Beata Sadowska
Ruszyła budowa nowej siedziby Urzędu Gminy Długołęka. Obiekt, który powstanie przy ul. Robotniczej, będzie swoją architekturą nawiązywał do symbolu heraldycznego gminy.
Zdjęć: 3  

Szkolenie dla liderów »
Tekst opublikowany 2009-04-19, opracowanie EM
Rada Sołecka Smolca oraz Grupa Odnowy Wsi zapraszają 20 kwietnia na spotkanie w sprawie możliwości pozyskania środków finansowych na inicjatywy lokalne.

Absolutorium dla wójta »
Tekst opublikowany 2009-04-18, opracowanie kt
16 kwietnia, na sesji Rady Gminy Święta Katarzyna, radni udzielili wójtowi Jerzemu Fitkowi absolutorium za rok 2008.
Zdjęć: 1  

Jubileusz kamienieckiej OSP »
Tekst opublikowany 2009-04-18, opracowanie EM
18 kwietnia Ochotnicza Straż Pożarna z Kamieńca Wrocławskiego obchodziła sześćdziesięciolecie istnienia. Z tej okazji został im przekazany nowy samochód.
Zdjęć: 3  

Czarodziejski ogród  »
Tekst opublikowany 2009-04-17, opracowanie BESA
Gminny Ośrodek Kultury w Długołęce zaprasza dzieci, młodzież, rodziców i dziadków na niepowtarzalny spektakl Czarnego Teatru pod tytułem „Czarodziejski ogród”.

Kreatywne rozwiązania  »
Tekst opublikowany 2009-04-17, opracowanie BESA
W dniach 24 - 25 kwietnia we Wrocławiu odbędzie się szkolenie poświęcone kreatywnemu rozwiązywaniu problemów. Jest ono skierowane do młodych ludzi, którzy w przyszłości będą chcieli podjąć pracę z grupą.

Ogień w Siechnicach  »
Tekst opublikowany 2009-04-15, opracowanie kt
We wtorek, około godz. 18, paliły się trawy i zagajnik miedzy ul. Henryka III, a wałem rzeki Oławki. To nie pierwsze takie zdarzenie w okolicy.
Zdjęć: 3  

Przepis na sukces »
Tekst opublikowany 2009-04-15, opracowanie kt
Szczypta tajemnicy, trochę miłości, dobrze wyselekcjonowany odbiorca i przemyślana strategia marketingowa. Składniki trzeba odpowiednio wymieszać, aby w efekcie otrzymać światowej sławy bestseller.
Zdjęć: 2  

Przyjaciółka dzieci »
Tekst opublikowany 2009-04-15, opracowanie Beata Sadowska
Halina Waligórska, dyrektorka przedszkola w Kobierzycach została uhonorowana Nagrodą im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz, ustanowioną i przyznawaną przez miesięcznik „Bliżej przedszkola – wychowanie i edukacja”.
Zdjęć: 1  

W Czarnobylu czas się zatrzymał »
Tekst opublikowany 2009-04-14, opracowanie Karolina Wieczorek
Karol Dudyński i Dawid Bociek w ostatni dzień marca wyjechali do Czarnobyla. Chcieli zobaczyć, jak wygląda to miejsce 23 lata po wybuchu.
Zdjęć: 16  

Animowanie społeczności osiedlowej »
Tekst opublikowany 2009-04-14, opracowanie Beata Sadowska
W ten weekend odbędzie się szkolenie dla studentów, wolontariuszy, wychowawców i liderów grup, którzy chcą przygotować się do prowadzenia działań animacyjnych w społeczności lokalnej.

Szukają funduszy »
Tekst opublikowany 2009-04-14, opracowanie MK
Do Gimnazjum w Mietkowie chodzi około 160 uczniów. Nie jest to duża liczba, ale i tak nie można wszystkich uczniów naraz zgromadzić w jednym miejscu, bo nie ma tak przestronnej sali.
Zdjęć: 1  

Fałszywi dentyści  »
Tekst opublikowany 2009-04-14, opracowanie I.B.
Policjanci z Kątów Wrocławskich z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Wałbrzycha zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o prowadzenie nielegalnej praktyki stomatologicznej w jednej z miejscowości na terenie gminy Mietków.
Zdjęć: 1  

Wywiad z wiceprezesem MKS "Ślęża" »
Tekst opublikowany 2009-04-14, opracowanie Red.
Wywiad z wiceprezesem Klubu Piłkarskiego MKS " Ślęża" Sobótka Wojciechem Kacperskim
Zdjęć: 1  

Świąteczne zagrożenia »
Tekst opublikowany 2009-04-11, opracowanie Beata Sadowska
Zbliżają się święta. Policjanci apelują o zabezpieczenie mieszkań na czas wyjazdów i zachowanie szczególnie ostrożności na drogach.

Oratorium Via Crucis »
Tekst opublikowany 2009-04-10, opracowanie BESA
Koncert Pasyjny przygotowany przez GCKiS w Kobierzycach został wystawiony 3 kwietnia w kościele pod wezwaniem Św. Andrzeja Apostoła w Bielanach Wrocławskich oraz 5 kwietnia w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Matki Boskiej w Kobierzycach.
Zdjęć: 1  

Młodzież zapobiega pożarom »
Tekst opublikowany 2009-04-10, opracowanie Beata Sadowska
We wtorek, 7 kwietnia w GCKiS Kobierzycach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Zdjęć: 3  

Ruszy budowa obwodnicy »
Tekst opublikowany 2009-04-10, opracowanie EM
15 kwietnia marszałek Marek Łapiński i prezydent Rafał Dutkiewicz podpiszą umowę na budowę wschodniej obwodnicy Wrocławia.

Na ratunek dzieciom  »
Tekst opublikowany 2009-04-10, opracowanie tom
Do końca kwietnia mamy czas na rozliczenie się z ubiegłorocznym podatkiem. Coraz więcej z nas przekazuje procent ze swojego podatku organizacjom pożytku publicznego. Jedną z nich jest Fundacja Na Ratunek Dzieciom Zagłębia Miedziowego.
Zdjęć: 2  

Starowieyski w Sobótce »
Tekst opublikowany 2009-04-09, opracowanie MK
Ponad 30 plakatów teatralnych można obejrzeć do końca kwietnia w ŚOK-u
Zdjęć: 1  

Sukces gimnazjalistki z Wilczyc »
Tekst opublikowany 2009-04-09, opracowanie Beata Sadowska
Paulina Brudnicka zajęła 5. miejsce w finale ogólnopolskiego konkursu „Na drodze ku wolności – społeczeństwo polskie w latach 80. XX wieku. Doświadczenia świadka historii”.
Zdjęć: 1  

Odwiedziny Andersena »
Tekst opublikowany 2009-04-09, opracowanie Beata Sadowska
W nocy z 27 na 28 marca 2009 roku Gminne Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach już po raz piąty odwiedził sam Hans Christian Andersen.
Zdjęć: 1  

Gminni radarowcy »
Tekst opublikowany 2009-04-09, opracowanie kt
Rozstrzygnięto przetarg na zakup fotoradaru dla straży gminnej w Świętej Katarzynie. Kontrole rozpoczną się prawdopodobnie już w maju.
Zdjęć: 1  

Chcą przeniesienia? Czas na referendum! »
Tekst opublikowany 2009-04-09, opracowanie kt
Radni gminy Święta Katarzyna zdecydowali o skierowaniu wniosku o przeniesienie siedziby władz gminy do Siechnic pod obrady rządu. W odpowiedzi zawiązał się komitet, który chce odwołać radę i wójta.
Zdjęć: 1  

Dziki w rzece »
Tekst opublikowany 2009-04-09, opracowanie kt
Strażnicy gminni ze Świętej Katarzyny otrzymali zgłoszenie, że na powierzchni rzeki Oławy unoszą się zwłoki dwóch dużych zwierząt. Okazało się, że to dzikie świnie.
Zdjęć: 3  

Wygraj z depresją »
Tekst opublikowany 2009-04-08, opracowanie BESA
Z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia, specjaliści Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii prowadzą cykl warsztatów i wykładów poświęconych depresji.

800 kolarzy na otwarciu »
Tekst opublikowany 2009-04-08, opracowanie MK
Po raz piętnasty spod stadionu OSiR-u w Sobótce wystartowali kolarze z całej Polski oraz Czech, Litwy, Słowacji i Rosji.
Zdjęć: 4  

Na zdrowie nie żałuję »
Tekst opublikowany 2009-04-08, opracowanie Beata Sadowska
Wójt gminy, Ryszard Pacholik odebrał szczególną nagrodę przyznaną za dbałość o politykę zdrowotną kobiet i profilaktykę na terenie regionu.
Zdjęć: 2  

Aviomarin dla psa »
Tekst opublikowany 2009-04-08, opracowanie MK
Policja w Sobótce dokonała kolejnych zatrzymań w związku z posiadaniem i sprzedażą narkotyków.

Festiwal Stołów Wielkanocnych »
Tekst opublikowany 2009-04-08, opracowanie MK
Niedziela Palmowa to był ostatni dzwonek, żeby rozpocząć przygotowania do świąt. Dzień wcześniej, w sobotę, 4 kwietnia w Mietkowie można było kupić wszystko co potrzebne do zbliżających się świąt wielkanocnych.

Rodzinna tragedia nad Oławką »
Tekst opublikowany 2009-04-08, opracowanie kt
Rano 6 kwietnia, 56-letnia mieszkanka Siechnic utonęła w rzece Oławce. W tym samym miejscu, 11 lat temu zginął jej syn.

Rodzinny interes »
Tekst opublikowany 2009-04-08, opracowanie Beata Sadowska
Policjanci z Długołęki zatrzymali 36-letniego mieszkańca gminy, który okradł ze złotej biżuterii swoją matkę.

Barwne dekoracje świąteczne »
Tekst opublikowany 2009-04-08, opracowanie Beata Sadowska
W Gminnym Ośrodku Kultury w Długołęce jest już świątecznie. Odbyły się warsztaty wielkanocne i festyn „U progu Wielkiej Nocy”.
Zdjęć: 3  

Krwawy dobroczyńca »
Tekst opublikowany 2009-04-07, opracowanie Kornelia Trytko, współpraca Agata Jurczak
Mięso zabitych ludzi sprzedawane na targowiskach. Paski i szelki z ludzkiej skóry. 40 ofiar. Ponad 20 lat rzezi. Intrygująca, a jednocześnie ciemna karta z dziejów Ziębic, jest wciąż odkrywana na nowo.
Zdjęć: 9  

Przestrzeń zyskuje kształt »
Tekst opublikowany 2009-04-07, opracowanie Beata Sadowska
Pierwszą wiosenną sesję Rady Gminy Kobierzyce, która odbyła się 30 marca, zdominowały uchwały dotyczące zmiany miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego obszarów należących do gminy.
Zdjęć: 1  

Wyjdź z inicjatywą »
Tekst opublikowany 2009-04-06, opracowanie BESA
- Nie czekaj na ostatnią chwilę, już teraz przygotuj ciekawy wniosek na działania w twojej miejscowości – zachęca Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

Przedsmak Wielkanocy »
Tekst opublikowany 2009-04-06, opracowanie kt
Pachnące szynki, żurek, chrzan, baranki i ciasta – gospodynie z Sulimowa pokazały, jak powinien wyglądać tradycyjny stół wielkanocny.
Zdjęć: 9  

Reportaż o promilach »
Tekst opublikowany 2009-04-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Od lat trwa debata nad sensem istnienia izb wytrzeźwień w Polsce. Przeciwko likwidacji placówki w mieście są lekarze i pielęgniarki z wrocławskich szpitali.
Zdjęć: 5  

Strajk zawieszony »
Tekst opublikowany 2009-04-05, opracowanie EM
Kierowcy z firmy Schavemaker Poland z Kątów Wrocławskich zawiesili strajk do wtorku.

Udany rok Tygrysów »
Tekst opublikowany 2009-04-05, opracowanie EM
5 kwietnia Uczniowski Klub Sportowy Tygrysy Smolec podsumował rok 2008.
Zdjęć: 1  

We Wrocławiu o powodziach »
Tekst opublikowany 2009-04-04, opracowanie kt
Donald Tusk odwiedził dzisiaj Dolny Śląsk. W ostatniej chwili odwołano jego wizytę na wałach przeciwpowodziowych w Groblicach.
Zdjęć: 1  

Komputerowe zmagania »
Tekst opublikowany 2009-04-04, opracowanie opr. KT
Czworo uczniów z Gimnazjum im. Księżnej Anny zakwalifikowało się do finału II Konkursu Matematyczno-Informatyczno-Językowego „e-MALING”.
Zdjęć: 2  

Wielkanocny jarmark na rynku »
Tekst opublikowany 2009-04-04, opracowanie EM
4 kwietnia na rynku w Kątach Wrocławskich odbył się wielkanocny jarmark.
Zdjęć: 3  

Pisanki, palmy, stroiki »
Tekst opublikowany 2009-04-03, opracowanie MK
W sobotę przed Niedzielą Palmową, 4 kwietnia, w rynku w Sobótce o godzinie 10 odbędzie się Jarmark Wielkanocny.

Szczęście w nieszczęściu »
Tekst opublikowany 2009-04-03, opracowanie RK
W czwartek około godziny 11 na ulicy Kościuszki - tuż przy sklepie spożywczym "Gali" - opel omega uderzył w skrzynkę na gazety.
Zdjęć: 3  

Rozdajemy bilety »
Tekst opublikowany 2009-04-03, opracowanie aw
Dla internautów mamy specjalny konkurs. Na rozdanie czekają bilety na koncert „Źródło”, na który składają się piosenki Jacka Kaczmarskiego i recital Krzysztofa Daukszewicza.
Zdjęć: 1  

Postaw na aktywność »
Tekst opublikowany 2009-04-03, opracowanie BESA
Tak nazwany jest projekt, skierowany do osób niepełnosprawnych z powiatu wrocławskiego. Mają one niepowtarzalną okazję skorzystać z turnusu rehabilitacyjnego połączonego z kursem komputerowym.

Pożegnanie Księdza Prałata Aleksandra Brandta »
Tekst opublikowany 2009-04-02, opracowanie Beata Sadowska
Ksiądz Prałat Aleksander Brandt, proboszcz Parafii p. w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kobierzycach zmarł 28 marca 2009 roku. Dzisiaj odbędzie się jego pogrzeb.

Strajk okupacyjny w Schavemaker »
Tekst opublikowany 2009-04-02, opracowanie EM
W południe protestujący kierowcy zajęli siedzibę firmy Schavemaker w Kątach Wrocławskich.
Zdjęć: 3  

Protest w Kątach Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2009-04-01, opracowanie Jacek Bomersbach
Przed bazą firmy Schavemaker w Kątach Wrocławskich związkowcy rozpoczęli protest. To odzew na wczorajsze pobicie polskich kierowców w holenderskiej bazie firmy.
Zdjęć: 1  

Powstają mieszkania socjalne »
Tekst opublikowany 2009-04-01, opracowanie EM
Niedługo zostaną oddane do użytku mieszkania socjalne w Gajkowie.
Zdjęć: 1  

Wiedza nie wystarczy »
Tekst opublikowany 2009-04-01, opracowanie Beata Sadowska
W zeszłym roku Urząd Gminy w Kobierzycach sfinansował szczepienia przeciw wirusowi HPV wywołującemu m.in. raka szyjki macicy grupie dwunastoletnich dziewczynek. W najbliższym czasie zaszczepiony zostanie kolejny rocznik nastolatek.
Zdjęć: 3  

Sobotka, czeski raj »
Tekst opublikowany 2009-03-31, opracowanie MK
Najdłużej, od roku 2000, Sobótka współpracuje z niemiecką gminą Berga. Z czeską Sobotką, znajdującą się na terenie „Czeskiego Raju” umowa o współpracy została podpisana w roku 2003. Jednak to właśnie z tym rejonem gmina najczęściej współdziała.
Zdjęć: 2  

Inwestuj w marzenia »
Tekst opublikowany 2009-03-31, opracowanie Beata Sadowska
W obecnych czasach, aby zdobyć lub utrzymać wymarzoną pracę, trzeba stale podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Projekt „Inwestuj w siebie” przychodzi z pomocą wszystkim, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę.
Zdjęć: 1  

Minister rozstrzygnie »
Tekst opublikowany 2009-03-31, opracowanie kt
Radni gminy Święta Katarzyna zadecydowali o skierowaniu wniosku o przeniesienie siedziby władz do Siechnic do Ministra Spraw Wewnętrznych.
Zdjęć: 1  

Aktywni Razem »
Tekst opublikowany 2009-03-30, opracowanie Beata Sadowska
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Długołęce przystąpił do realizacji projektu w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki, finansowanego ze środków unijnych.

Na odpadach można zaoszczędzić »
Tekst opublikowany 2009-03-30, opracowanie Beata Sadowska
Pracownicy Urzędu Gminy Kobierzyce, radni gminy i sołtysi na czele z zastępcą wójta wzięli udział w wyjeździe do gminy partnerskiej w Niemczech, gdzie uczyli się jak dobrze prowadzić gospodarkę odpadami.
Zdjęć: 1  

Nowe autobusy w Smolcu »
Tekst opublikowany 2009-03-30, opracowanie EM
Od kwietnia zostaną uruchomione dwie nowe linie autobusowe ze Smolca do Wrocławia.

Ostatni przybiegł boso »
Tekst opublikowany 2009-03-30, opracowanie MK
Podczas tegorocznej edycji półmaratonu dopisała pogoda i biegacze. Wystartowało około 790 maratończyków, do mety dobiegło 742. Pierwszy uczestnik pojawił się na mecie już kwadrans po dwunastej. Pokonał trasę w ponad godzinę. Ostatniemu zawodnikowi półmaraton zajął prawie trzy godziny.
Zdjęć: 8  

Wielkanocny jarmark w Ratowicach »
Tekst opublikowany 2009-03-29, opracowanie EM
Na dwa tygodnie przed Wielkanocą mieszkańcy Ratowic mogli już poczuć świąteczny nastrój.
Zdjęć: 3  

W nocy zmieniamy czas »
Tekst opublikowany 2009-03-28, opracowanie bom
Dziś w nocy wskazówki zegarów przesuwamy z godziny 2 na 3. Przez to możemy być trochę niewyspani. Jednak po kilku dniach wszystko się unormuje.
Zdjęć: 1  

Zginął motocyklista »
Tekst opublikowany 2009-03-28, opracowanie bom
Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej nr 35 między Gniechowicami i Mirosławicami. Zginął tam 27-letni motocyklista.
Zdjęć: 1  

Godzina dla Ziemi już w sobotę! »
Tekst opublikowany 2009-03-27, opracowanie Karolina Wieczorek
W największych miastach świata na godzinę zgasną światła. Nie będzie to wina ani awarii, ani niezapłaconych rachunków. To ogólnoświatowe przedsięwzięcie to bezprecedensowy apel o powstrzymanie zmian klimatu.

Solidarni mieszkańcy »
Tekst opublikowany 2009-03-27, opracowanie MK
Oliwier Sopata z Jordanowa Śl. w styczniu obchodził roczek. Chłopczyk urodził się w 26 tygodniu i ważył nieco ponad kilogram. Spędził prawie dwa miesiące pod respiratorem.
Zdjęć: 2  

Złodziej paliwa »
Tekst opublikowany 2009-03-27, opracowanie kt
Policja zatrzymała 30 – letniego mieszkańca Sobótki, który co najmniej 11 razy kradł paliwo na wrocławskich stacjach benzynowych.

Drzwi otwarte »
Tekst opublikowany 2009-03-27, opracowanie red.
Gminne Gimnazjum w Siechnicach zaprasza wszystkich mieszkańców na Dni Otwarte szkoły.
Zdjęć: 1  

Darmowe porady prawne »
Tekst opublikowany 2009-03-27, opracowanie kt
W każdy piątek, w godzinach 9:00-17:00 w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Wiosennej 7 w Siechnicach udzielane będzie bezpłatne poradnictwo prawne i obywatelskie.

Wiosenne porządki »
Tekst opublikowany 2009-03-27, opracowanie red.
Przedstawiamy harmonogram zbiórki odpadów wielkogabarytowych w marcu i kwietniu 2009 roku w gminie Św. Katarzyna. Kontenery pojawią się również w czerwcu, lipcu i październiku.

Przetargi na inwestycje »
Tekst opublikowany 2009-03-27, opracowanie EM
W najbliższych miesiącach Urząd Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie zamierza przeprowadzić przetargi na wiele nowych inwestycji.

Jarmark w niedzielę »
Tekst opublikowany 2009-03-26, opracowanie EM
Towarzystwo Przyjaciół Ratowic organizuje 29 marca jarmark wielkanocny

Przygnieciona do drzewa »
Tekst opublikowany 2009-03-25, opracowanie kt
W piątek 20 marca, policja we współpracy ze strażą gminną, zatrzymała dwóch mężczyzn, mieszkańców Siechnic, podejrzanych o spowodowanie tragicznego wypadku na ul. Fabrycznej.

Warsztaty i festyn u progu Wielkiej Nocy »
Tekst opublikowany 2009-03-25, opracowanie Beata Sadowska
Do świąt zostało jeszcze trochę czasu, ale GOK w Długołęce już dziś zaprasza na okolicznościowe warsztaty i festyn „U progu Wielkiej Nocy”.
Zdjęć: 3  

Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie »
Tekst opublikowany 2009-03-25, opracowanie BESA
Dolnośląskie Centrum Psychoterapii zaprasza na szkolenie „Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie”, które odbędzie się 27 marca we Wrocławiu.

Kierunek na sukces »
Tekst opublikowany 2009-03-25, opracowanie Beata Sadowska
Władze Kobierzyc w ostatnim tygodniu prezentowały swoje osiągnięcia w trakcie Dolnośląskiego Forum Samorządu Terytorialnego i podczas konferencji „Małe gminy dużego sukcesu”.
Zdjęć: 3  

Wielkanocne atrakcje »
Tekst opublikowany 2009-03-25, opracowanie red.
W gminie trwają przygotowania do zbliżających się świąt. Warsztaty, wystawy i kiermasze jak co roku urozmaicą czas młodszym i starszym mieszkańcom.
Zdjęć: 1  

Pożegnanie zimy »
Tekst opublikowany 2009-03-25, opracowanie red. kt
Pod hasłem „ Witamy wiosnę kolorowo” ponad 180 uczniów spaliło Marzannę w siechnickim parku.
Zdjęć: 4  

Okradali altany ogrodowe »
Tekst opublikowany 2009-03-25, opracowanie Beata Sadowska
Sąd zdecyduje o losie trzech chłopców, którzy włamali się do altanek ogrodowych w Kiełczowie, a potem zniszczyli elewację i wyposażenie budynków. W ten sposób odreagowali złość, że nie znaleźli cennych przedmiotów nadających się do kradzieży.

Zebranie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Kąckiej  »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie I.B.
Dzisiaj odbędzie się pierwsze zebranie Walnego Zgromadzenia Członków Założycieli Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Kąckiej, na którym wyborne zostaną władze stowarzyszenia.

Po nitce do kłębka »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie MK
Policja w Świdnicy zatrzymała dwóch mieszkańców gminy Sobótka podczas próby kradzieży elektronarzędzi. U podejrzanych znaleźli trzy fiaty cinquecento oraz wiele innych przedmiotów pochodzących z kradzieży.
Zdjęć: 1  

Historia, o której nie uczą w szkołach »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie Beata Sadowska
Rozdano nagrody w wojewódzkim finale konkursu historycznego „Na drodze ku wolności – społeczeństwo polskie w latach 80. XX w. Doświadczenia świadka historii”. Do etapu ogólnopolskiego przeszła Paulina Brudnicka z gimnazjum w Wilczycach.
Zdjęć: 2  

Złota gmina »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie Beata Sadowska
Kobierzyce wygrały w konkursie na najlepszą gminę wiejską. Ryszard Pacholik, wójt gminy odebrał w zeszłym tygodniu zaszczytną nagrodę - Złotą Jedynkę.
Zdjęć: 1  

Przyjeżdża Orzeł »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie Kamil Skrzypek
Dla sympatyków piłki nożnej w gminie Kąty Wrocławskie to nie jest zwykłe spotkanie o ligowe punkty. Konfrontacja Motobi Bystrzycy z Orłem Ząbkowice Śląskie to walka przede wszystkim o prestiż.
Zdjęć: 1  

Matma nie musi być nudna »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie kt
Były krzyżówki, rebusy, zagadki logiczne i przede wszystkim dużo dobrej zabawy. 24 marca, w auli siechnickiego gimnazjum odbył się I Międzyszkolny Turniej Matematyczny.
Zdjęć: 7  

Most w Łanach za 4 lata »
Tekst opublikowany 2009-03-23, opracowanie bom
Dwa nowe mosty mają powstać między Siechnicami i Łanami. Inwestycja ma kosztować 350 mln zł. Przeprawy na Odrze i Oławie mają być gotowe w 2013 roku.

Piłka znowu w grze »
Tekst opublikowany 2009-03-23, opracowanie Beata Sadowska
Rozpoczyna się wiosenna runda rozgrywek piłkarskich. GKS Kobierzyce będzie walczył o utrzymanie się w IV lidze dolnośląskiej. Ambicje młodego zespołu są jednak dużo większe.
Zdjęć: 3  

Sami próbowali odebrać dług »
Tekst opublikowany 2009-03-23, opracowanie MK
Mieszkaniec Sobótki wyciągnął z samochodu kij bejsbolowy, żeby wystraszyć atakujących go mężczyzn. Oni jednak odebrali mu kij i pobili go nim.

Kraksa czterech pojazdów »
Tekst opublikowany 2009-03-23, opracowanie bom
Cztery auta ciężarowe zderzyły się na jednym z kobierzyckich skrzyżowań. Pomocy udzielono trzem rannym osobom.
Zdjęć: 5  

Potrącona przez tira »
Tekst opublikowany 2009-03-22, opracowanie kt
W sobotę wieczorem, na odcinku drogi pomiędzy Magnicami i Kobierzycami, samochód ciężarowy potrącił kobietę.

Ukradł służbowy samochód »
Tekst opublikowany 2009-03-20, opracowanie EM
Policjanci z Kątów Wrocławskich znaleźli samochód skradziony holenderskiej firmie inwestującej na terenie gminy.

Małe rajdowanie »
Tekst opublikowany 2009-03-20, opracowanie Beata Sadowska
W sobotę, 14 marca w Ślęzy odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Ligi Mikro modeli sterowanych radiem. Najlepsi okazali się dwaj bracia Kaczmarczyk z Kobierzyc.
Zdjęć: 1  

Szkolenie Bi-Tri-Multi »
Tekst opublikowany 2009-03-19, opracowanie BESA
Polska Narodowa Agencja Programu „Młodzież w działaniu” zaprasza na międzynarodowe szkolenie dla pracowników młodzieżowych, które odbędzie się w Irlandii.

GKS Kobierzyce zaprasza na mecz »
Tekst opublikowany 2009-03-19, opracowanie BESA
W sobotę 21 marca rozegrana zostanie 17 kolejka IV ligi dolnośląskiej. GKS Kobierzyce, na własnym stadionie, podejmie wicelidera rozgrywek GKS Prochowiczankę Prochowice.

Siechnice znowu górą »
Tekst opublikowany 2009-03-19, opracowanie red. kt
Drużyna piłkarzy ręcznych ze szkoły podstawowej zajęła 3 miejsce w finale międzypowiatowych rozgrywek w piłkę ręczną.

Zaśmiecony Smolec »
Tekst opublikowany 2009-03-19, opracowanie EM
W kilku miejscach w Smolcu znajdują się pojemniki do segregacji śmieci. Niestety część mieszkańców uważa je za wysypiska.
Zdjęć: 1  

Włamanie po papierosy »
Tekst opublikowany 2009-03-18, opracowanie Beata Sadowska
Policjanci z Długołęki zatrzymali mężczyznę, który włamał się do jednego ze sklepów, zniszczył jego wyposażenie i ukradł papierosy.

Nie tylko o przemijaniu »
Tekst opublikowany 2009-03-18, opracowanie red. kt
15 marca, w kościołach parafialnych w Świętej Katarzynie i Siechnicach zaśpiewała Marianna Łaba.
Zdjęć: 2  

Sprint na obcasach »
Tekst opublikowany 2009-03-18, opracowanie kt
17 marca, do siechnickiego klubu Relaks zawitał posłanka Parlamentu Europejskiego, Lidia Geringer de Oedenberg.
Zdjęć: 9  

Zapaleńcy z misją »
Tekst opublikowany 2009-03-17, opracowanie Beata Sadowska
O zadaniach Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Wrocławskiego rozmawiamy z byłym komendantem straży Andrzejem Gryglewiczem oraz z jego następcą Piotrem Cieślakiem.
Zdjęć: 1  

Bezdomni mieszkańcy Chrząstawy »
Tekst opublikowany 2009-03-17, opracowanie EM
Siedem miesięcy temu dziesięcioosobowa rodzina Mieczkowskich z Chrząstawy Wielkiej straciła swój dom. Teraz przymierzają się do budowy nowego.
Zdjęć: 5  

Sukces Tygrysów »
Tekst opublikowany 2009-03-16, opracowanie EM
Członkowie Uczniowskiego klubu Sportowego Tygrysy Smolec zdobyli siedem medali podczas mistrzostw okręgu w lidze zapaśniczej.

Dzielnicowy nie odpocznie »
Tekst opublikowany 2009-03-16, opracowanie Beata Sadowska
Nad bezpieczeństwem mieszkańców gminy Długołęka czuwa o jeden dzielnicowy mniej. Pozostali trzej mają teraz pod swoją opieką więcej miejscowości, a zatem i więcej pracy.
Zdjęć: 3  

Powstało stowarzyszenie »
Tekst opublikowany 2009-03-15, opracowanie EM
Niedługo rozpocznie działalność Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Kątskiej.

Czy Dolny Śląsk stać na więcej? »
Tekst opublikowany 2009-03-14, opracowanie Beata Sadowska
Marszałek Województwa Dolnośląskiego zaprasza młodych ludzi do uczestnictwa w forum poświęconemu szeroko pojętej polityce młodzieżowej.

Symbol Małej Ojczyzny »
Tekst opublikowany 2009-03-13, opracowanie Beata Sadowska
Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta w Pustkowie Żurawskim z okazji 45-lecia istnienia budynku, w którym się obecnie znajduje, otrzymała cenny sztandar.
Zdjęć: 3  

Piłkarze będą faksować »
Tekst opublikowany 2009-03-13, opracowanie Jacek Bomersbach
700 klubów piłkarskich na Dolnym Śląsku, w tym te z okręgu wrocławskiego, otrzymało faksy. W przyszłym tygodniu pięćdziesiąt klubów otrzyma laptopy.
Zdjęć: 3  

Porażające efekty kontroli »
Tekst opublikowany 2009-03-13, opracowanie bom
Podczas policyjnej akcji „Truck” ukarano mandatami, aż 516 kierowców. Zatrzymano 244 dowody rejestracyjne – w tym 178 autobusów i ciężarówek.

Święto kobiet i inwalidów »
Tekst opublikowany 2009-03-13, opracowanie EM
W świetlicy w Smolcu obchodzono jednocześnie Dzień Kobiet i Święto Inwalidów.

Podróżnik spod Ślęży »
Tekst opublikowany 2009-03-12, opracowanie MK
Bogusław Ogrodnik (Bergson Team) mieszkający w miejscowości niedaleko Ślęży zdobył najwyższy szczyt ziemi Mount Everest. Zanurkował również na głębokość 163 metrów w Blue Hole w Morzu Czerwonym.
Zdjęć: 3  

Mali mistrzowie »
Tekst opublikowany 2009-03-12, opracowanie Beata Sadowska
W GCKiS w Kobierzycach w ostatnich tygodniach odbyło się wiele ciekawych konkursów i imprez. Atrakcji nie zabraknie również w najbliższym czasie.
Zdjęć: 3  

Rehabilitacja ze szkoleniem komputerowym »
Tekst opublikowany 2009-03-12, opracowanie Beata Sadowska
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie organizuje turnus rehabilitacyjny z kursem komputerowym. Chętni proszeni są o wysyłanie zgłoszeń.

Wypadek na krajowej ósemce  »
Tekst opublikowany 2009-03-12, opracowanie Izabela Biel
W Jaszowicach doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Poszkodowani w wypadku kierowcy trafili do szpitali.

Będzie rekord uczestników »
Tekst opublikowany 2009-03-11, opracowanie MK
Podczas przypadającego na 21 marca II Międzynarodowego Półmaratonu Ślężańskiego najprawdopodobniej wystartuje więcej zawodników niż rok temu.

Ciężarówki pod kontrolą  »
Tekst opublikowany 2009-03-11, opracowanie kt
Na dolnośląskich drogach trwa policyjna akcja pod kryptonimem „Truck”. Funkcjonariusze sprawdzają kierowców i stan techniczny pojazdów.

Wyjątkowy dzień w Łozinie »
Tekst opublikowany 2009-03-11, opracowanie Beata Sadowska
W niedzielne popołudnie 8 marca w Zespole Szkół w Łozinie rozpoczęły się obchody Gminnego Dnia Kobiet.
Zdjęć: 3  

Gmina zarabia i inwestuje »
Tekst opublikowany 2009-03-11, opracowanie Beata Sadowska
Pismo „Wspólnota” opublikowało ogólnopolski ranking informujący o kondycji finansowej samorządów. Gmina Kobierzyce znalazła się w nim na 7. miejscu wśród najlepiej gospodarujących gmin wiejskich.

Płeć nie taka słaba »
Tekst opublikowany 2009-03-11, opracowanie Red. KT
8 marca, klub Relaks w Siechnicach był pełen po brzegi. Przy muzyce i słodkim poczęstunku, panie przyjmowały życzenia i podziękowania.
Zdjęć: 2  

Szkolne recytowanie »
Tekst opublikowany 2009-03-10, opracowanie MK
Już po raz kolejny, 6 marca, w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 w Sobótce odbył się gminny etap powiatowego konkursu recytatorskiego.
Zdjęć: 3  

Marihuana w mieszkaniu »
Tekst opublikowany 2009-03-10, opracowanie MK
Policja dokonała przeszukania dwóch mieszkań w Sobótce w związku z podejrzeniem posiadania narkotyków.
Zdjęć: 1  

Bezpłatne szkolenia w regionie »
Tekst opublikowany 2009-03-10, opracowanie Beata Sadowska
Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach: „ABC - Tworzenia projektu do Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki”.

Śmierć na drodze  »
Tekst opublikowany 2009-03-09, opracowanie Beata Sadowska
Wczoraj popołudniu doszło do groźnego wypadku na trasie Wrocław – Strzelin. Dwie osoby zginęły, a trzy zostały ranne.

Odholować cię nie mogą - jazda bez OC »
Tekst opublikowany 2009-03-08, opracowanie tom
Dobra wiadomość dla wszystkich zapominalskich kierowców. Jeśli nie masz przy sobie dowodu zawarcia obowiązkowego ubezpieczenia OC, nie dostaniesz mandatu, a twoje auto nie trafi na policyjny parking.

Anielski głos w kościołach »
Tekst opublikowany 2009-03-08, opracowanie red. kt
Po dobrze przyjętym koncercie Olega Dowgala przyszedł czas na kolejnego artystę w Ukrainy. Tym razem, w kościołach w Siechnicach i Św. Katarzynie wystąpi sopranistka, Marianna Łaba.

Nielegalny połów »
Tekst opublikowany 2009-03-07, opracowanie aw
Policjanci z komisariatu wodnego komendy wojewódzkiej policji wraz ze strażnikami Państwowej Straży Rybackiej złapali na gorącym uczynku kłusowników.

Sport to zdrowie »
Tekst opublikowany 2009-03-06, opracowanie Beata Sadowska
W zeszłym roku na terenie gminy wybudowano cztery boiska wielofunkcyjne. Za dwa miesiące do użytku zostanie oddany kolejny obiekt sportowy. Cieszą się z tego przede wszystkim gminne drużyny i młodzież.
Zdjęć: 4  

Hiszpańskie skrzynie w dziupli »
Tekst opublikowany 2009-03-06, opracowanie Red. KT
Wrocławscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową na terenie gminy Św. Katarzyna. Znaleźli tam 8 skrzyń biegów z aut skradzionych w Hiszpanii.

Babski wieczór w GOK-u »
Tekst opublikowany 2009-03-06, opracowanie EM
Mieszkanki gminy Mietków świętowały Dzień Kobiet już 6 marca podczas imprezy zorganizowanej w Gminnym Ośrodku Kultury.
Zdjęć: 2  

Dzień Kobiet w GOK-u »
Tekst opublikowany 2009-03-05, opracowanie EM
Gminny Ośrodek Kultury w Mietkowie zaprasza 6 marca na „Babski Wieczór”.

Pozbądź się śmieci  »
Tekst opublikowany 2009-03-05, opracowanie Beata Sadowska
Wiele rzeczy wyrzucanych do kosza to surowce wtórne, które nie muszą trafiać na wysypisko śmieci. Urząd Gminy zachęca mieszkańców do segregacji odpadów i wzięcia udziału w zbiórce sprzętu wielkogabarytowego.

Gratulacje od marszałka »
Tekst opublikowany 2009-03-04, opracowanie M.R.
2 marca w budynku urzędu wojewódzkiego, odbyło się spotkanie reprezentantów samorządów - laureatów VII edycji konkursu "Gmina Fair Play".
Zdjęć: 4  

Powstaje węzeł  »
Tekst opublikowany 2009-03-04, opracowanie EM
Przy drodze wojewódzkiej nr 347 trwa budowa Węzła Cesarzowice w ramach Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.
Zdjęć: 2  

Jeszcze bezpieczniej »
Tekst opublikowany 2009-03-04, opracowanie KT
Na początku marca, szeregi straży gminnej zasiliło dwóch nowych funkcjonariuszy.
Zdjęć: 2  

Rosną młodzi ekolodzy »
Tekst opublikowany 2009-03-04, opracowanie EM
15 marca w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kątach Wrocławskich odbędzie się finał gminnego konkursu ekologicznego.

Powstają nowe fabryki »
Tekst opublikowany 2009-03-03, opracowanie Beata Sadowska
Koncern Knauf otworzy wkrótce fabrykę, w której zatrudnienie znajdzie 150 osób. Powstanie ona w Nowej Wsi Wrocławskiej i będzie się zajmowała wyrobem opakowań ze styropianu.

Studiuj za darmo! »
Tekst opublikowany 2009-03-03, opracowanie Beata Sadowska
Fundacja Św. Jadwigi zaprasza do udziału w bezpłatnych studiach podyplomowych na unikalnych w skali kraju kierunkach.

Przyjadą francuscy przyjaciele »
Tekst opublikowany 2009-03-03, opracowanie EM
Na przełomie kwietnia i maja gminę Kąty Wrocławskie odwiedzą mieszkańcy partnerskiej gminy Mignaloux-Beauvoir.

Subregionom łatwiej »
Tekst opublikowany 2009-03-02, opracowanie MK
Województwo dolnośląskie podzielono na 11 subregionów. Każdy z nich może ubiegać się o fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego. O pieniądze na turystykę ubiegać się będą również gminy z subregionu „Ślęża”.

Kuryś doceniony »
Tekst opublikowany 2009-03-02, opracowanie BS
Wojewódzka komisja programu animator sportu dzieci i młodzieży doceniła prace jaką w UKS Tygrysy prowadzi Hieronim Kuryś.

Wybrali króla i królową »
Tekst opublikowany 2009-02-27, opracowanie BS
Na ostatniej, przed Wielkim Postem, zabawie z okazji Walentynek w świetlicy w Smolcu bawiło się sto czterdzieści osób.
Zdjęć: 1  

Panowie zagrają dla pań »
Tekst opublikowany 2009-02-27, opracowanie KT
Gminne Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet.
Zdjęć: 1  

30 milionów na inwestycje »
Tekst opublikowany 2009-02-27, opracowanie Red. KT
Radni gminy Święta Katarzyna uchwalili budżet na 2009 rok. Na realizację zadań inwestycyjnych zaplanowano 30 386 570 zł.
Zdjęć: 1  

Nauczyły się pomagać »
Tekst opublikowany 2009-02-27, opracowanie EM
Kilka mieszkanek gminy Czernica zdobyło zawód opiekunki środowiskowej dzięki kursowi zorganizowanemu przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Rozdajemy bilety »
Tekst opublikowany 2009-02-26, opracowanie Red.
Już w ten piątek rozdajemy wejściówki i kupony na najbliższe imprezy. Zobacz jak je otrzymać!

Carina Silicones nadal działa »
Tekst opublikowany 2009-02-26, opracowanie EM
Pożar sprzed dwóch dni nie zakłócił produkcji bieżącej w firmie Carina Silicones w Siechnicach.

Pomoc dla lekarza »
Tekst opublikowany 2009-02-26, opracowanie EM
Członkowie Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Lokalnych As z Sobotki i ratownicy medyczni zachęcali we Wrocławiu do pomocy ofiarom katastrofy śmigłowca.
Zdjęć: 2  

Zainwestuj w siebie! »
Tekst opublikowany 2009-02-26, opracowanie Beata Sadowska
Na Dolnym Śląsku jest wiele placówek, w których z powodzeniem może być realizowany proces kształcenia ustawicznego. Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej – Centrum Dolnośląskie zachęca do skorzystania z oferty szkół, uczelni wyższych i innych centrów oświatowych.

Za rok jestem na 100 % »
Tekst opublikowany 2009-02-25, opracowanie MK
Prezes PZPN, Grzegorz Lato postanowił młodym piłkarzom zrekompensować swoją absencję podczas I Halowego Turnieju Piłki Nożnej. Pojawił się na treningu w Sobótce, 21 lutego.
Zdjęć: 3  

Półmetek kadencji »
Tekst opublikowany 2009-02-25, opracowanie MK
Rozmowa z wójtem gminy Jordanów Henrykiem Kuriatą.
Zdjęć: 1  

Pomóż rodzinom ofiar katastrofy »
Tekst opublikowany 2009-02-25, opracowanie Jacek Bomersbach
Stowarzyszenie AS z Sobótki organizuje pomoc dla Andrzeja Nabzdyka, poszkodowanego lekarza i rodzin ofiar katastrofy śmigłowca ratunkowego.

Ma być jak w mieście! »
Tekst opublikowany 2009-02-25, opracowanie Bartłomiej Sarna
Z zastępcą burmistrza Mieczysławem Repsem rozmawiamy o realizacji starej i planach zawartych w nowej strategii rozwoju gminy Kąty Wrocławskie.

Młodzi twórcy ze Świątnik »
Tekst opublikowany 2009-02-24, opracowanie MK
Artyści Anita Szprych i Michał Chabielski przenieśli się z Wrocławia do Świątnik jeszcze w 2000 roku. On pochodzi z Kielc, ona z Kłodzka, spotkali się we Wrocławiu a zamieszkali w malowniczej wsi u stóp Ślęży.
Zdjęć: 1  

Mniej pieniędzy dla niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2009-02-24, opracowanie Beata Sadowska
W tym roku na rehabilitację osób niepełnosprawnych powiat wrocławski otrzyma aż o 35% mniej środków finansowych.

Orlik w październiku?  »
Tekst opublikowany 2009-02-24, opracowanie Bartłomiej Sarna
Władze Kątów Wrocławskich przygotowują się do budowy Orlika w Sadkowie. Kompleks ma powstać jeszcze w tym roku.

Razem można więcej »
Tekst opublikowany 2009-02-23, opracowanie Red. KT
Przedstawiciele władz gminy spotkali się z sołtysami i przewodniczącymi rad osiedli. W urzędzie gminy Święta Katarzyna rozmawiano o budżecie, inwestycjach, bezpieczeństwie i dobrej komunikacji.
Zdjęć: 2  

Zabiorą ci telewizor »
Tekst opublikowany 2009-02-23, opracowanie KT
Od 16 do 23 marca można będzie za darmo pozbyć się starych telewizorów, pralek i lodówek. Jedyne, co trzeba zrobić, to ustawić sprzęt przy bramie posesji.

Pełen wachlarz uchwał »
Tekst opublikowany 2009-02-23, opracowanie Beata Sadowska
W połowie lutego odbyła się pierwsza w tym roku kalendarzowym sesja Rady Gminy Kobierzyce.

Zaśnieżona budowa »
Tekst opublikowany 2009-02-23, opracowanie Beata Sadowska
Kobierzyce zasypane śniegiem, a na placu budowy hali widowiskowej praca wre.
Zdjęć: 3  

Pomóżmy Emilowi »
Tekst opublikowany 2009-02-23, opracowanie Red.
Emil ma epilepsję, nie widzi i nie chodzi z powodu porażenia czterokończynowego. Od lat trwa walka o zdrowie i choćby namiastkę normalnego dzieciństwa dla dziecka.
Zdjęć: 1  

Uderzenie jak warkot piły »
Tekst opublikowany 2009-02-20, opracowanie Jacek Bomersbach
W miejscu katastrofy śmigłowca do ziemi wsiąkło ok. 500 litrów paliwa lotniczego. Aby nie doszło do skażenia strażacy chcą zebrać półmetrową warstwę gleby.
Zdjęć: 4  

Zostań cyber-liderem  »
Tekst opublikowany 2009-02-20, opracowanie Beata Sadowska
Na początku marca rozpocznie się kolejna edycja projektu "Cyber - Ręka Lidera. Wspieranie Liderów Społecznych Przemian w Polsce", organizowanego przez wrocławskie Stowarzyszenie Tratwa.
Zdjęć: 3  

Przywrócić świetność  »
Tekst opublikowany 2009-02-20, opracowanie Bartłomiej Sarna
Jeszcze w tym roku ruszy rewitalizacja parku przypałacowego w Godzieszowej. Inwestycja może kosztować nawet 300 tysięcy złotych.

Poznaj swoją gminę »
Tekst opublikowany 2009-02-20, opracowanie Beata Sadowska
Kobierzyce to świetnie rozwijająca się gmina, w której panuje atmosfera przyjazna zarówno dla mieszkańców, jak i dla licznych inwestorów.
Zdjęć: 3  

Katarzyna zasypana »
Tekst opublikowany 2009-02-20, opracowanie KT
Minionej nocy spadło ponad 20 cm śniegu. Pługi i piaskarki pracują na pełnych obrotach.
Zdjęć: 2  

Pilnuj swojego czworonoga »
Tekst opublikowany 2009-02-19, opracowanie BS
Policjanci z gminy Długołęka już w kwietniu przystąpią do akcji, w ramach której będą karali właścicieli wałęsających się psów.

Cukiernicze żniwo »
Tekst opublikowany 2009-02-19, opracowanie EM
W ostatni czwartek karnawału w żadnej cukierni w Kątach Wrocławskich nie mogło zabraknąć bogatego wyboru pączków.
Zdjęć: 1  

Pomoc niejedno ma imię  »
Tekst opublikowany 2009-02-19, opracowanie Beata Sadowska
Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobierzycach każdego dnia spotykają się z osobami potrzebującymi rozmaitej pomocy.
Zdjęć: 2  

Dla młodych twórców »
Tekst opublikowany 2009-02-19, opracowanie EM
Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Kąty Wrocławskie mogą nadsyłać swoje utwory na trzeci Gminny Konkurs Literacki.

Najlepsi w powiecie »
Tekst opublikowany 2009-02-18, opracowanie Red. KT
W hali sportowej im. Huberta Wagnera, odbył się Powiatowy Turniej piłki ręcznej chłopców szkół podstawowych.

Komisja bada przyczyny »
Tekst opublikowany 2009-02-18, opracowanie As
18 lutego br. o godzinie 9 na miejscu katastrofy lotniczej w Jarostowie w gminie Udanin rozpoczęła pracę Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych, która przystąpiła do oględzin miejsca katastrofy.
Zdjęć: 4  

Poważnie i ludowo »
Tekst opublikowany 2009-02-18, opracowanie KT
Lwowski wirtuoz Fletni Pana podbił serca siechnickiej publiczności. Koncertu w kościele wysłuchało ponad 100 osób.
Zdjęć: 4  

Ścieżka edukacyjna przy skansenie »
Tekst opublikowany 2009-02-18, opracowanie EM
W Nadolicach Wielkich czynione są przygotowania do utworzenia ścieżki edukacyjnej przy muzeum wsi.
Zdjęć: 3  

Tragiczny lot »
Tekst opublikowany 2009-02-17, opracowanie Beata Sadowska Jacek Bomersbach
Tragiczny wtorek na autostradzie A4. Najpierw karambol kilkudziesięciu aut, potem katastrofa ratunkowego śmigłowca spieszącego na pomoc poszkodowanym. Helikopter rozbił się pod Jarostowem. Zginęli pilot i sanitariusz.
Zdjęć: 10  

Potrzebna krew dla rannego doktora!  »
Tekst opublikowany 2009-02-17, opracowanie Beata Sadowska
Lekarz, który jako jedyny z załogi przeżył awarię śmigłowca, potrzebuje krwi. Apelujemy o pomoc!

Sama ugasiła schody »
Tekst opublikowany 2009-02-16, opracowanie EM
Na skutek nieszczelności przewodu kominowego zapaliły się schody i poddasze w domu w Galowicach.
Zdjęć: 4  

Ogień na poddaszu »
Tekst opublikowany 2009-02-14, opracowanie EM
Wieczorem 13 lutego zapaliło się poddasze domu w Kątach Wrocławskich.
Zdjęć: 2  

Toną w błocie »
Tekst opublikowany 2009-02-13, opracowanie EM
Utrapieniem mieszkańców Mokronosu Dolnego jest fatalny stan dróg. Problem ten dotyczy zwłaszcza nowej części wsi.
Zdjęć: 2  

Zainwestuj w Sobótkę »
Tekst opublikowany 2009-02-13, opracowanie MK
Rozmawiamy z burmistrzem Sobótki Zenonem Gali na temat nowego studium, czyli nowej strategii rozwoju gminy.
Zdjęć: 1  

Współpracują z olimpijczykiem »
Tekst opublikowany 2009-02-12, opracowanie BS
UKS Tygrysy prowadzony przez sołtysa Hieronima Kurysia nawiązał współpracę z Józefem Traczem - trzykrotnym medalistą olimpijskim.

Zostań euroliderem roku »
Tekst opublikowany 2009-02-12, opracowanie Oprac. Beata Sadowska
Ruszył konkurs o Nagrodę Ministra Rozwoju Regionalnego Eurolider 2009. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 marca 2009 r.

Pomysł na polską wieś »
Tekst opublikowany 2009-02-12, opracowanie Oprac. Beata Sadowska
Na terenie powiatu wrocławskiego jest dużo zaniedbanych gospodarstw rolnych. Ich przyszłość leży w rękach młodych ludzi.
Zdjęć: 3  

Innowacyjność nagrodzona »
Tekst opublikowany 2009-02-12, opracowanie EM
Gmina Kąty Wrocławskie otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Krajowi Liderzy Innowacji.

Zasnął z papierosem »
Tekst opublikowany 2009-02-11, opracowanie MK
Mieszkaniec domu przy ul. Kościuszki w Sobótce może mówić o dużym szczęściu. Nie zginął w płomieniach tylko dzięki czujności sąsiadów.
Zdjęć: 1  

Rozmowa z Anją Orthodox »
Tekst opublikowany 2009-02-11, opracowanie Paweł Pawlucy
Liderka i wokalistka zespołu Closterkeller opowiada o pasji, dla której niemal porzuciła muzykę, o współpracy z Edytą Bartosiewicz oraz najnowszym albumie Closterkeller.
Zdjęć: 3  

Rodzina szuka Pawła »
Tekst opublikowany 2009-02-11, opracowanie Jacek Bomersbach
Paweł Domaradzki lubił kleić modele statków i słuchać muzyki. Wyszedł z domu w Kamieńcu Wrocławskim 5 listopada i nikt go już nie widział.
Zdjęć: 1  

Ochroniarz wynosił kable »
Tekst opublikowany 2009-02-11, opracowanie bom
58-letni ochroniarz z Wrocławia okradał firmę w Długołęce, w której był zatrudniony. W małych ilościach wynosił z magazynu miedziane kable. Straty – kilkanaście tysięcy złotych.

Kursy na koszt Europy »
Tekst opublikowany 2009-02-11, opracowanie KT
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętej Katarzynie zaprasza na szkolenia służące podnoszeniu kwalifikacji zawodowych.

Straż blisko nas »
Tekst opublikowany 2009-02-11, opracowanie Kornelia Trytko
Już na początku marca, szeregi Straży Gminnej zasili dwóch nowych funkcjonariuszy. Z komendantem Dariuszem Wasiakiem rozmawiamy o minionym roku działalności, wyzwaniach stojących przed strażnikami i planach na przyszłość.
Zdjęć: 1  

Będzie co świętować »
Tekst opublikowany 2009-02-11, opracowanie KT
Tegoroczny budżet gminy przewiduje 1,1 mln złotych na rozbudowę przedszkola w Siechnicach. Kończą się prace nad projektem budowlanym.
Zdjęć: 20  

Walentynki w Smolcu  »
Tekst opublikowany 2009-02-11, opracowanie BS
Już 14 lutego w sobotę, w budynku przy ulicy Głównej 47 w Smolcu, odbędzie się impreza Walentynkowa. Dobra zabawa gwarantowana.

Wkrótce mistrzostwa strefowe »
Tekst opublikowany 2009-02-10, opracowanie EM
16 lutego w Publicznym Gimnazjum w Kamieńcu Wrocławskim zostaną rozegrane strefowe zawody w koszykówce.

Zmiany w reformie »
Tekst opublikowany 2009-02-10, opracowanie Beata Sadowska
We wrześniu wszystkie dzieci sześcioletnie zamiast do przedszkola będą mogły pójść do szkoły. Decyzję podejmą ich rodzice.
Zdjęć: 3  

Stop wagarom!  »
Tekst opublikowany 2009-02-09, opracowanie Beata Sadowska
Dzisiaj wrocławscy policjanci spotkają się z uczniami szkół podstawowych z gminy Kobierzyce. Będą się starali przekonać ich, by nie chodzili na wagary.

Będzie się działo  »
Tekst opublikowany 2009-02-09, opracowanie Red.
Gminne Centrum Kultury przedstawiło plan imprez na 2009 rok. Mieszkańcy gminy Święta Katarzyna nie będą mogli narzekać na nudę. Proponujemy już dzisiaj zarezerwować czas wolny.

Fletnia Pana z Ukrainy »
Tekst opublikowany 2009-02-08, opracowanie Red. KT
Już 15 lutego, w Kościele p.w. NMP w Siechnicach po mszy św. o godz. 18, wystąpi niezwykły artysta.

Tragedia na drodze »
Tekst opublikowany 2009-02-06, opracowanie EM
W podwrocławskim Mirkowie mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez samochód.

Koniec internetowej hossy »
Tekst opublikowany 2009-02-06, opracowanie RH
Setki mieszkańców naszego powiatu codziennie handluje poprzez internet, korzystając ze znikomych kosztów tej działalności. Już niedługo może się to jednak skończyć – Ministerstwo Finansów wkracza na wojenną ścieżkę.
Zdjęć: 1  

Dobry pomysł na nudę »
Tekst opublikowany 2009-02-06, opracowanie Beata Sadowska
Na terenie gminy Kobierzyce znajduje się 10 świetlic, które oferują dzieciom dobrą zabawę, pomoc w nauce, możliwość rozwijania zainteresowań i ciekawe spędzanie wolnego czasu.
Zdjęć: 3  

Kraksa w Radomierzycach »
Tekst opublikowany 2009-02-06, opracowanie red.
W sobotę 31 stycznia, ok godz. 10, doszło do groźnego wypadku na terenie gminy Święta Katarzyna.

Wpadli do rowu »
Tekst opublikowany 2009-02-06, opracowanie Beata Sadowska
W sobotę, 31 stycznia wieczorem samochód osobowy na brytyjskich tablicach rejestracyjnych zjechał do rowu. Poszkodowani w wypadku mężczyźni trafili do szpitala.
Zdjęć: 1  

Wspomnienia o malarzu  »
Tekst opublikowany 2009-02-05, opracowanie BS
Wczoraj w miejscowości Borowa obchodzono 70 rocznicę śmierci malarza Artura Wasnera. Impresjonisty, który w latach 1935-39 mieszkał w miejscowości Dąbrowica koło Szczodrego.
Zdjęć: 4  

Ugoda po porwaniu »
Tekst opublikowany 2009-02-05, opracowanie BOM
Justyna Przedwojska, matka 2-letniego Aleksandra wywiezionego rok temu do Belgii zawarła ugodę z ojcem dziecka.
Zdjęć: 1  

Mecz o Puchar Wójta  »
Tekst opublikowany 2009-02-05, opracowanie Beata Sadowska
W najbliższą sobotę, 7 lutego odbędzie się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Kobierzyce 2009.

Potrzebna całodobowa apteka »
Tekst opublikowany 2009-02-05, opracowanie EM
Mieszkańcom Kątów Wrocławskich coraz bardziej daje się we znaki brak całodobowej apteki. Jest to uciążliwe szczególnie teraz, gdy wzrasta liczba zachorowań na grypę.
Zdjęć: 2  

Po nitce do kłębka »
Tekst opublikowany 2009-02-05, opracowanie BS
26 stycznia policjanci z Kątów Wrocławskich złapali mężczyznę podejrzanego o kradzieże i włamania w Smolcu.

Biblioteka na walizkach »
Tekst opublikowany 2009-02-05, opracowanie EM
W związku z remontem budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu zbiory biblioteki zostały przeniesione do przedsionka sali widowiskowej.
Zdjęć: 3  

Kościół pnie się w górę »
Tekst opublikowany 2009-02-05, opracowanie Kornelia Trytko
Trwają prace nad budową nowej świątyni w Żernikach Wrocławskich. W czerwcu ma zostać ukończony stan surowy budowli.
Zdjęć: 3  

Nie dajmy się zwariować »
Tekst opublikowany 2009-02-04, opracowanie Kornelia Trytko
- To nie kryzys, to powrót do stabilnego, zaplanowanego rozwoju – twierdzi Jerzy Fitek, wójt gminy Święta Katarzyna. Na półmetku kadencji rozmawiamy o tym, co się udało i co jest jeszcze do zrobienia.
Zdjęć: 1  

Ruszył Express Nyski »
Tekst opublikowany 2009-02-04, opracowanie Red.
W ostatnich dniach stycznia WFP wprowadziła na rynek nyski kolejną wysokonakładową, bezpłatną gazetę informacyjno - reklamową – Express Nyski, połączoną z lokalnym portalem naszanysa24.net.

Będą nowe drogi  »
Tekst opublikowany 2009-02-04, opracowanie Beata Sadowska
Ruszyła budowa Autostradowej Obwodnicy Wrocławia A-8. Jej pierwszy odcinek zaczyna się w gminie Kobierzyce pomiędzy Magnicami a Domasławiem.
Zdjęć: 3  

I po feriach... »
Tekst opublikowany 2009-02-03, opracowanie KT
Najmłodsi mieszkańcy gminy Św. Katarzyna zakończyli zimową przerwę w nauce. Na niedzielnym balu zaprezentowali wykonane przez siebie przebrania.
Zdjęć: 6  

Firma przyzna znaleźne »
Tekst opublikowany 2009-02-03, opracowanie EM
Mieszkanka Ratowic otrzyma nagrodę za oddanie znalezionych dwudziestu tysięcy dolarów.

Toast za pomyślność »
Tekst opublikowany 2009-02-03, opracowanie Beata Sadowska
Z inwestorami i przedsiębiorcami, którzy nieustannie przyczyniają się do rozwoju gospodarczego Kobierzyc spotkał się 30 stycznia 2009 roku wójt gminy, Ryszard Pacholik.
Zdjęć: 1  

Powalczą z nałogami »
Tekst opublikowany 2009-02-03, opracowanie EM
W gminie Mietków trwają przygotowania do kolejnej edycji programów profilaktycznych dla dzieci i młodzieży.

Są pieniądze na sport i edukację »
Tekst opublikowany 2009-02-02, opracowanie Monika Kowal
Gmina Sobótka ogłosiła konkurs dla organizacji pozarządowych. Do podziału jest 200 tys.

Dużo na inwestycje »
Tekst opublikowany 2009-02-02, opracowanie BS
W tym roku ponad połowa wydatków gminy Długołęka pójdzie na inwestycje. Łącznie pochłoną one prawie 43 miliony złotych.

Koniec ferii - wracajmy bezpiecznie »
Tekst opublikowany 2009-02-01, opracowanie tom
Kończą się zimowe ferie. Wielu z nas dzisiaj wraca do swoich domów. Po wczorajszych opadach śniegu, większość dróg jest wprawdzie przejezdnych, ale zachowajmy czujność i rozwagę.

Pożar w Jaksonowie »
Tekst opublikowany 2009-02-01, opracowanie EM
Nad ranem wybuchł pożar w świeżo wyremontowanym domu w Jaksonowie. W serwisie prezentujemy zdjęcia z akcji ratunkowej.
Zdjęć: 9  

Zablokowana droga w Świniarach pod Wrocławiem »
Tekst opublikowany 2009-01-31, opracowanie Beata Sadowska
Rano doszło do zderzenia samochodu osobowego z cysterną, z której wyciekło paliwo.

Na pomoc rodzicom sześciolatków »
Tekst opublikowany 2009-01-31, opracowanie Beata Sadowska
Kurator Oświaty zaprasza rodziców dzieci w wieku przedszkolnym na konferencję „Sześciolatek między zabawą, a nauką”.

Udane ferie w GOK-u »
Tekst opublikowany 2009-01-31, opracowanie EM
Przez dwa tygodnie ferii uczniowie z gminy Mietków mogli uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury.
Zdjęć: 2  

Deszcz zmył ślady stóp  »
Tekst opublikowany 2009-01-30, opracowanie red.
Pomiędzy 18 a 24 stycznia obrabowano dwa domki letniskowe w Sulistrowiczkach. Choć deszcz zmył ślady stóp złodziei, to zostawili oni również odciski palców.

Sukces mimo kryzysu »
Tekst opublikowany 2009-01-30, opracowanie MK
W Berlinie odbyła się kolejna edycja Grune Woche, czyli Zielonego Tygodnia. Stoisko Ślężan i gminy Sobótka może mówić o sporym sukcesie.
Zdjęć: 5  

Oddała worek z dolarami »
Tekst opublikowany 2009-01-30, opracowanie EM
Mieszkanka Ratowic znalazła worek z dwudziestoma tysiącami dolarów. Kobieta zwróciła pieniądze, choć jej rodzina ma wiele potrzeb.
Zdjęć: 3  

Jubileusz Ośrodków Przedszkolnych  »
Tekst opublikowany 2009-01-30, opracowanie Beata Sadowska
Pięć lat temu gmina Kobierzyce we współpracy z Fundacją J. A. Komeńskiego wdrożyła program „Gdy nie ma przedszkoli”. Jego celem jest poprawa szans edukacyjnych małych dzieci poprzez tworzenie dla nich ośrodków przedszkolnych.
Zdjęć: 1  

Zimowe szaleństwo  »
Tekst opublikowany 2009-01-30, opracowanie Beata Sadowska
Dzieci z Kobierzyc otrzymały w tym roku wiele propozycji spędzenia wolnego czasu. Część z nich pojechała na obóz do Zakopanego.

Nie wiedział, gdzie się znajduje »
Tekst opublikowany 2009-01-29, opracowanie Monika Kowal
Mieszkaniec Nasławic musiał spędzić zimną noc w samochodzie. Nie mógł trafić do domu, bo nie wiedział gdzie się znajduje. Prawdopodobnie cierpi na zaniki pamięci.
Zdjęć: 1  

Sport na tak, kultura na nie »
Tekst opublikowany 2009-01-29, opracowanie MK
Kończą się ferie. W jaki sposób spędziła je młodzież z gminy Sobótka?
Zdjęć: 2  

Psie pieniądze »
Tekst opublikowany 2009-01-29, opracowanie Monika Kowal
Obszar masywu Ślęży to miejsce, w którym bardzo często porzucane są niechciane psy. Jak władze Sobótki radzą sobie z tym problemem?

Jordanów z...Jordanowem »
Tekst opublikowany 2009-01-29, opracowanie MK
Gmina Jordanów Śląski będzie miała pierwszą gminę partnerską - Jordanów, znajdujący się w województwie małopolskim.
Zdjęć: 3  

Pamięci impresjonisty  »
Tekst opublikowany 2009-01-29, opracowanie BS
Gmina Długołęka chce uhonorować swojego przedwojennego mieszkańca. 3 lutego odbędą się obchody 70-tej rocznicy śmierci malarza Artura Wasnera.

Wójt gra na akordeonie »
Tekst opublikowany 2009-01-29, opracowanie Beata Sadowska
Już po raz drugi, 24 stycznia w Solnej zostało zorganizowane spotkanie noworoczne dla seniorów. Przybyli na nie przedstawiciele gminy Kobierzyce, a wójt dał koncert gry na akordeonie.
Zdjęć: 1  

Sport najlepszym lekarstwem »
Tekst opublikowany 2009-01-29, opracowanie Beata Sadowska
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło konkurs na zlecenie zadania publicznego: „Przeciwdziałanie poprzez sport zjawiskom patologicznym wśród dzieci i młodzieży”. Oferty można składać do 16 lutego 2009 roku w Warszawie.

Hala pod choinkę? »
Tekst opublikowany 2009-01-28, opracowanie Bartłomiej Sarna
Do grudnia tego roku urzędnicy miejscy planują zakończenie budowy nowej hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Brzozowej. Łączny koszt inwestycji to około czternastu milionów złotych.

Turnieje w Łanach »
Tekst opublikowany 2009-01-28, opracowanie EM
W najbliższy w weekend w hali sportowej w Łanach zostaną rozegrane dwa turnieje piłki nożnej o puchar wójta gminy Czernica.

Gwardziści w Siechnicach »
Tekst opublikowany 2009-01-28, opracowanie KT
W hali sportowej gimnazjum odbył się turniej siatkówki z udziałem zawodników Gwardii Wrocław. Wydarzenie stanowi początek dłuższej współpracy.
Zdjęć: 2  

Dobry start dla młodych »
Tekst opublikowany 2009-01-28, opracowanie Beata Sadowska
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu „Równać Szanse 2009” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Kapłan wiary i radości »
Tekst opublikowany 2009-01-28, opracowanie Beata Sadowska
Dnia 13 stycznia, po długiej chorobie, zmarł ks. Zdzisław Chojecki, proboszcz parafii w Kobierzycach. Był to człowiek obdarzony głęboką wiarą, zawsze spokojny i radosny. Głosił piękne kazania i na co dzień żył Ewangelią, dając świadectwo parafianom i tym, których spotkał na drodze swojego ziemskiego życia.

Optymistyczny krok w Nowy Rok »
Tekst opublikowany 2009-01-28, opracowanie Beata Sadowska
Początek roku to czas określania planów na kolejne dwanaście miesięcy. Rozmawiamy z wójtem gminy Kobierzyce, Ryszardem Pacholikiem, o skutkach kryzysu gospodarczego i głównych kierunkach rozwoju gminy w nowym roku.

W kolejce po pracę »
Tekst opublikowany 2009-01-27, opracowanie Beata Sadowska
To, że świat dotknął kryzys gospodarczy, dla nikogo nie jest nowiną. Pozostaje jednak pytanie, czy i w jakim stopniu dotyka on wrocławian i mieszkańców powiatu wrocławskiego.
Zdjęć: 2  

Aktywna Wiosna  »
Tekst opublikowany 2009-01-27, opracowanie Beata Sadowska
Do udziału w konkursie zaprasza Fundacja J&S Pro Bono Poloniae. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 16 lutego 2009 r.

Zatrzymany włamywacz  »
Tekst opublikowany 2009-01-27, opracowanie Beata Sadowska
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o szereg włamań i kradzieży narzędzi oraz materiałów budowlanych. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Nowe przedszkole pomoże? »
Tekst opublikowany 2009-01-27, opracowanie BS
Od trzech lat w gminie Kąty Wrocławskie brakuje miejsc w przedszkolach. Urzędnicy planują wybudowanie nowego obiektu.
Zdjęć: 3  

Wulgarnie obrażona maturzystka przemówiła »
Tekst opublikowany 2009-01-27, opracowanie tom
Przez długi czas "firmowa dziewczyna" Konkretów.pl nie udzielała żadnych komentarzy. Przemówiła dopiero w ostatnich dniach.

Na pomoc Schetynie »
Tekst opublikowany 2009-01-27, opracowanie BS
Komendant Wojewódzkiej Straży Pożarnej wysłał na pomoc wicepremierowi Schetynie zastęp strażaków. Sprawa była poważna – samochód, którym jechał Schetyna złapał gumę.

Szkolenie na życzenie »
Tekst opublikowany 2009-01-26, opracowanie Beata Sadowska
Komisji europejskiej nie spodobało się przenoszenie w dziedzinie ochrony środowiska regulacji unijnych do prawa polskiego. Aby wyjaśnić wszelkie nieprawidłowości, w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu zostało zorganizowane specjalne szkolenie.

Z Siechnic do Czadu »
Tekst opublikowany 2009-01-26, opracowanie Red. KT
Uczniowie siechnickiego gimnazjum mieli niepowtarzalną okazję, aby poznać tajemnice odległego kontynentu. W podróż po Afryce zabrał ich Arkadiusz Milcarz.
Zdjęć: 2  

Nowe chodniki i boisko w Cesarzowicach »
Tekst opublikowany 2009-01-24, opracowanie EM
W ubiegłym roku mieszkańcy Cesarzowic doczekali się wymarzonego boiska sportowego i nowych chodników.
Zdjęć: 3  

140 na godzinę »
Tekst opublikowany 2009-01-23, opracowanie RH
140 km/h na autostradzie i nawet do 120 km/h na dwupasmowych drogach ekspresowych - taką prędkość będzie można rozwijać wedle znowelizowanej ustawy o ruchu drogowym.
Zdjęć: 1  

Szansa na nowy zawód »
Tekst opublikowany 2009-01-23, opracowanie EM
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje drugą edycję projektu „Aktywni – potrzebni” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Kolejny nowy samochód »
Tekst opublikowany 2009-01-23, opracowanie MK
Podczas rocznej odprawy policjanci z Sobótki podsumowali dwanaście miesięcy pracy, otrzymali również zupełnie nowy radiowóz.
Zdjęć: 3  

Być jak Jack Nicholson »
Tekst opublikowany 2009-01-23, opracowanie Bartłomiej Sarna
Areograf to urządzenie, dzięki któremu każdy pojazd zamienimy w dzieło sztuki. Oczywiście pod warunkiem, że znajdzie się on w rękach specjalistów.
Zdjęć: 4  

Zajęcia mimo remontu »
Tekst opublikowany 2009-01-22, opracowanie Ewa Mastalska
Mieszkańcy Kątów Wrocławskich obawiali się, czy remont Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu nie przeszkodzi w organizacji zajęć podczas ferii. Na szczęście udało się pogodzić obie rzeczy.
Zdjęć: 4  

Ekologiczna gmina  »
Tekst opublikowany 2009-01-22, opracowanie Beata Sadowska
Gmina Kobierzyce od kilku lat jest członkiem wspierającym Stowarzyszenie Ekonatura. W tym roku stowarzyszenie wyróżniło gminę, przyznając jej Laur „Ekoprzyjaźni 2008”.

Wyjątkowe kreacje z Łan »
Tekst opublikowany 2009-01-22, opracowanie Ewa Mastalska
Kilka mieszkanek Łan utworzyło amatorską grupę historyczno - muzyczno-rozrywkową "Poloneska". Panie szyją i prezentują stroje z dawnych epok, od wieku XVII do początku ubiegłego stulecia.

Celtycki klimat w Relaksie »
Tekst opublikowany 2009-01-22, opracowanie KT
Na kilka godzin, w siechnickim klubie zapanowała atmosfera rodem z irlandzkiego pubu. Sześciu facetów w spódnicach podbiło serca publiczności.
Zdjęć: 9  

Imponująca zbiórka »
Tekst opublikowany 2009-01-21, opracowanie KT
Zakończono podliczanie pieniędzy, zebranych przez wolontariuszy WOŚP. Sztab „Siechnice 2009”, z siedzibą w gimnazjum, zebrał w tym roku 18 580 zł.
Zdjęć: 3  

Klient złodziejem »
Tekst opublikowany 2009-01-21, opracowanie MK
Korzystając ze skradzionych w zakładzie kosmetycznym kart mężczyzna chciał wypłacić gotówkę z bankomatu w Łagiewnikach. Karty zostały na szczęście zatrzymane w bankomacie.

Dzień naszych Babć i Dziadków »
Tekst opublikowany 2009-01-21, opracowanie Red.
W tym tygodniu najważniejsze będą nasze Babcie i nasi Dziadkowie. 21.01 i 22.01 obchodzą bowiem swoje święto.

W dziennikarstwie i …. »
Tekst opublikowany 2009-01-21, opracowanie tom
Koleżanki i koledzy z legnickich mediów już ochrzcili ewidentną pomyłkę Konkretów.pl jako największą wpadkę w historii regionalnego dziennikarstwa. Takiego błędu korekty jeszcze nie było!
Zdjęć: 1  

Pokonamy zastój! »
Tekst opublikowany 2009-01-20, opracowanie Kornelia Trytko
Po tragedii roku 1997, kiedy powódź spustoszyła wieś, Kotowice długo podnosiły się z zastoju. Od kilku lat sytuacja się poprawia, ale według sołtysa, Małgorzaty Mokrowskiej, ciągle jest wiele do zrobienia.
Zdjęć: 1  

Włamał się do koparki »
Tekst opublikowany 2009-01-20, opracowanie MK
Nieznany sprawca dokonał kradzieży na terenie wyrobiska zwanego pagórkami w Sobótce Zachodniej.
Zdjęć: 1  

Mamy rekord! »
Tekst opublikowany 2009-01-19, opracowanie BS
Podczas ostatniego, XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zebrano rekordową sumę pieniędzy.

Moda na nordic walking »
Tekst opublikowany 2009-01-19, opracowanie EM
17 stycznia po lasach w pobliżu Kamieńca Wrocławskiego wędrowała grupa ludzi z kijkami. Było to kolejne spotkanie okolicznych miłośników nordic walking.
Zdjęć: 1  

Zajęcia w GOKiS-ie »
Tekst opublikowany 2009-01-18, opracowanie EM
Mimo rozpoczętego remontu w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich odbędą się zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Odwiedziny Mikołaja »
Tekst opublikowany 2009-01-17, opracowanie Beata Sadowska
W zimowy weekend 10-11 stycznia do najmłodszych mieszkańców gminy Kobierzyce przybył, jak zawsze mocno wyczekiwany, święty Mikołaj.

Na narty i basen »
Tekst opublikowany 2009-01-16, opracowanie Monika Kowal
19 stycznia, rozpoczynają się długo wyczekiwane przez dzieci i młodzież ferie zimowe. Dla tych, co nie lubią się nudzić OSiR i ŚOK w Sobótce przygotowali ciekawą ofertę.

Bezpieczna gmina »
Tekst opublikowany 2009-01-16, opracowanie Beata Sadowska
W najbliższych dniach zostanie podpisane porozumienie pomiędzy gminą Kobierzyce a komendantem miejskim policji we Wrocławiu w sprawie współpracy, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na terenie gminy.
Zdjęć: 2  

Faceci w spódnicach »
Tekst opublikowany 2009-01-16, opracowanie KT
W najbliższą niedzielę, 18 stycznia, w siechnickim klubie „Relaks”wystąpi zespół Stonhenge, wykonujący tradycyjną, celtycką muzykę.

Rada w pełnym składzie »
Tekst opublikowany 2009-01-16, opracowanie KT
Milan Usak zwyciężył w wyborach uzupełniających do Rady Gminy. Zdobył 138 głosów, pokonując czterech innych kandydatów.

Zatrzymana za kradzież »
Tekst opublikowany 2009-01-16, opracowanie KT
Policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież w jednym z barów w Kobierzycach. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Sobótka: jakie inwestycje? »
Tekst opublikowany 2009-01-15, opracowanie Monika Kowal
Tegoroczny budżet gminy to 40 mln złotych. Sporą część z tej puli gmina przeznaczy na inwestycje.

Wkrótce remont świetlicy w Smolcu »
Tekst opublikowany 2009-01-15, opracowanie EM
Smolec szykuje się do generalnego remontu świetlicy. Miejsce to z powodzeniem służy integracji dawnych i nowych mieszkańców wsi.

Czas wielkich zmian »
Tekst opublikowany 2009-01-15, opracowanie Ewa Mastalska
Rok 2009 może być wyjątkowy dla gminy Mietków. Wszystko wskazuje na to, że właśnie teraz rozpocznie się realizacja planowanych od kilku lat gminnych inwestycji.
Zdjęć: 1  

Pił alkohol i zamarzł »
Tekst opublikowany 2009-01-15, opracowanie bom
Mieszkaniec Okulic zamarzł zaledwie 20 metrów od domu. Wcześniej mężczyzna pił alkohol.

Przegląd taneczny w GOKiS-ie »
Tekst opublikowany 2009-01-14, opracowanie Ewa Mastalska
10 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich odbył się Ogólnopolskie Zimowe Spotkania Taneczne. Impreza została zorganizowana już po raz dziewiąty.
Zdjęć: 4  

Za zimno na Lato? »
Tekst opublikowany 2009-01-14, opracowanie MW
Mimo wcześniejszych zapowiedzi i zapewnień o swoim przyjeździe, Grzegorz Lato, prezes PZPN nie dotarł na turniej piłki nożnej w Sobótce Nie pojawił się również żaden ze znanych piłkarzy.
Zdjęć: 6  

Uchwały na Nowy Rok »
Tekst opublikowany 2009-01-14, opracowanie Beata Sadowska
Radni Gminy Kobierzyce nie odpoczywali długo po świątecznych spotkaniach w gronie rodziny. W ostatnim tygodniu grudnia zebrali się w urzędzie, by zastanowić się nad przyszłością gminy i wyznaczyć kierunki jej dalszego rozwoju.

Do GOKu na ferie  »
Tekst opublikowany 2009-01-13, opracowanie BS
Konstruowanie robotów i programowanie ich ruchu, taniec etniczny czy zajęcia z podstaw filmowania – to tylko niektóre z propozycji jakie przygotował dla dzieci i młodzież Gminny Ośrodek Kultury w Długołęce.

Budują obwodnicę »
Tekst opublikowany 2009-01-13, opracowanie Ewa Mastalska
Rozpoczęły się kolejne prace związane z budową Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Obejmują one pogranicze gminy Kąty Wrocławskie i miejskiego osiedla Muchobór Wielki.
Zdjęć: 3  

Wiózł wojskową amunicję »
Tekst opublikowany 2009-01-13, opracowanie Monika Kowal
Policjanci z Sobótki zatrzymali do kontroli samochód, którego kierowca przewoził wojskową amunicję. Mężczyzna przyznał się również do przyjęcia narkotyków.

Spłonął dom biznesmena »
Tekst opublikowany 2009-01-12, opracowanie red.
Dramat w Ramiszowie - w niedzielę spłonął tam dom znanego wrocławskiego biznesmena. Z ogniem walczyło 12 zastępów straży pożarnej.
Zdjęć: 15  

Ponad 8 tysięcy w Sobótce »
Tekst opublikowany 2009-01-12, opracowanie Monika Kowal
Orkiestra zagrała w Sobótce. W tym roku na, przekór kryzysowi finansowemu, mieszkańcy gminy i miasta byli wyjątkowo hojni.
Zdjęć: 4  

Pożar w Żernikach »
Tekst opublikowany 2009-01-12, opracowanie Ewa Mastalska
W niedzielę w południe zapaliło się poddasze domu jednorodzinnego w Żernikach Wrocławskich.
Zdjęć: 8  

Zagrali dla orkiestry »
Tekst opublikowany 2009-01-11, opracowanie KT
W hali sportowej w Siechnicach rozegrano w sobotę turniej z okazji XVII finału WOŚP. Więcej atrakcji dziś w GCK.
Zdjęć: 5  

Jasełka i orkiestra w Żórawinie »
Tekst opublikowany 2009-01-11, opracowanie EM
W niedzielę 11 stycznia w Żórawinie odbywał się zarówno jubileuszowy przegląd jasełek, jak i imprezy związane z XVII Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Zdjęć: 5  

Wymyśliła gwałt »
Tekst opublikowany 2009-01-09, opracowanie EM
Mieszkanka gminy Kąty Wrocławskie zawiadomiła w grudniu policję o gwałcie. Okazało się, że był to głupi żart.

Gimnazjalista ukradł telefon »
Tekst opublikowany 2009-01-09, opracowanie Ewa Mastalska
W listopadzie w gimnazjum w Gniechowicach doszło do kradzieży telefonu komórkowego. Sprawca został wykryty pod koniec roku.

Jedyny w Polsce - już dziś w Długołęce »
Tekst opublikowany 2009-01-09, opracowanie BS
Już dzisiaj w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się wernisaż prac - malarza surrealisty Mariana Lorka.

Będzie ślisko »
Tekst opublikowany 2009-01-09, opracowanie aw
Jeśli nie musisz, nie jedź. Synoptycy ostrzegają bowiem przed gołoledzią. Wieczorem będzie ślisko.
Zdjęć: 1  

Prawo hodowcy »
Tekst opublikowany 2009-01-08, opracowanie aw
O tym, że odmiana jest własnością hodowcy powinien wiedzieć każdy rolnik. W związku z tym podlega ona ochronie prawnej.
Zdjęć: 1  

Układy i freestyle w GOKiS »
Tekst opublikowany 2009-01-08, opracowanie red.
Już w najbliższą sobotę w Kątach Wrocławskich odbędą się Zimowe Spotkania Taneczne. To już dziewiąta edycja imprezy.

Ułatwili sprawę »
Tekst opublikowany 2009-01-07, opracowanie MK
Wandale, którzy wpadli na pomysł zamalowania jednej z tablic reklamowych, zostawili aparat z dokumentacją swego czynu.

Najgorsze za nami »
Tekst opublikowany 2009-01-07, opracowanie KT
Ubiegłej nocy temperatura na Dolnym Śląsku spadła nawet do 31 stopni poniżej zera! Kolejne noce będą na szczęście cieplejsze.

Więzienie jest jak wulkan »
Tekst opublikowany 2009-01-07, opracowanie Tomasz Jóźwiak
„Podczas odsiadki napisałem trzy licencjaty klawiszom i kilkanaście matur”, wspomina więzienne życie Sławomir Sikora.
Zdjęć: 2  

Wybory już w niedzielę »
Tekst opublikowany 2009-01-07, opracowanie KT
11 stycznia odbędą się wybory uzupełniające do Rady Gminy Święta Katarzyna. Zgłoszono 6 kandydatur.

Spóźnienia przez śnieg »
Tekst opublikowany 2009-01-06, opracowanie BOM
Zdaniem kierowców Polbusu wszystkie drogi w okolicach Wrocławia są przejezdne. Wczoraj autobusy spóźniały się nawet po półtorej godziny.

Z Jordanowa na Islandię »
Tekst opublikowany 2009-01-06, opracowanie bom
Harcerze z Jordanowa Śl. szykują się na zlot skautowy na Islandię. Patrol jest jedną z 15 polskich ekip, które zakwalifikowały się do wyjazdu.
Zdjęć: 1  

W niedzielę jasełka i orkiestra »
Tekst opublikowany 2009-01-05, opracowanie EM
W niedzielę 11 stycznia w Żórawinie odbędzie się X Gminny Przegląd Jasełek oraz akcje wspierające Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Woda ponad stan »
Tekst opublikowany 2009-01-03, opracowanie KT
Między 2 a 5 stycznia może dochodzić do lokalnych podtopień w dorzeczach Odry. Powodem jest lód i tworzone przez niego zatory.

Podsumowanie AD 2008 »
Tekst opublikowany 2009-01-02, opracowanie red.
Prezentujemy materiały, które w ubiegłym roku spotkały się z Państwa największym zainteresowaniem. Przeżyjmy to jeszcze raz!

Nowe linie do Wrocławia »
Tekst opublikowany 2009-01-02, opracowanie EM
Od 31 grudnia gmina Czernica zyskała nowe połączenia autobusowe z Wrocławiem.

Gorący kalendarz »
Tekst opublikowany 2009-01-02, opracowanie Monika Kowal
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogowie Sobóckim postanowili wydać swój własny, gorący kalendarz.
Zdjęć: 4  

Uratowali wisielca »
Tekst opublikowany 2009-01-02, opracowanie bom
Policjanci w porę zapobiegli samobójstwu osiemnastolatka z Długołęki, który chciał się powiesić.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Poniedziałek 3 października 2022
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl