Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 61 informacji. Wszystkie poniżej.

Pierwszy piknik country we wsi »
Tekst opublikowany 2008-09-30, opracowanie MW
Na pożegnanie wakacji odbył się w Sadkowie piknik country. Była to pierwsza taka impreza we wsi i jak mówią mieszkańcy, jedna z najlepszych w całej gminie.

Au revoir, Panie Merze »
Tekst opublikowany 2008-09-30, opracowanie KT
Przedstawiciele partnerskiej gminy Sin-le-Noble, spędzili w Polsce pięć wyjątkowo intensywnych dni. Pomimo deszczowej pogody, wizyta przebiegła w ciepłej i przyjaznej atmosferze.

Przewrócona betoniarka w Iwinach »
Tekst opublikowany 2008-09-30, opracowanie EM
Około godziny 11 przewróciła się betoniarka na rondzie w Iwinach, tuż przed wjazdem do Wrocławia.

Bieg uliczny w Żórawinie »
Tekst opublikowany 2008-09-29, opracowanie EM
27 września odbył się III Uliczny Bieg imienia Franciszka Wytrwała o Puchar Wójta miny Żórawina. Wzięło w nim udział 75 osób z całego Dolnego Śląska.

Żołnierze i panny »
Tekst opublikowany 2008-09-29, opracowanie KT
Radzieccy i amerykańscy żołnierze wspólnie piekący kiełbasy nad ogniskiem. Mężczyźni w spódnicach i karatecy, którzy jednym ciosem przełamują cegły na pół.

Kolejne kontrole w powiatach »
Tekst opublikowany 2008-09-29, opracowanie aw
Celem akcji „Razem na powiaty” jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, ograniczenie ilości wypadków oraz edukacje kierowców.

Klucze sukcesu rozdane »
Tekst opublikowany 2008-09-29, opracowanie red.
27 września w Teatrze im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze r. odbyło się uroczyste wręczenie najbardziej prestiżowego regionalnego wyróżnienia "Dolnośląski Klucz Sukcesu".

Początek jubileuszu »
Tekst opublikowany 2008-09-26, opracowanie Ewa Mastalska
21 września rolnicy z gminy Żórawina obchodzili tradycyjne święto plonów. Ten dzień był zarazem inauguracją obchodów 400-lecia nadania zwyczajowych praw miejskich.

Tygrysy w natarciu »
Tekst opublikowany 2008-09-26, opracowanie MW
25 października odbędzie się druga edycja ogólnopolskiego turnieju zapaśniczego Poland Open. Podczas rozgrywek wyłonieni zostaną najlepsi zawodnicy z województwa dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i śląskiego.

Wjechał motorem w pociąg »
Tekst opublikowany 2008-09-26, opracowanie as
Na niestrzeżonym przejeździe w Kobierzycach motocyklista wjechał w pociąg towarowy. Na szczęście nic mu się nie stało.

Drogi: z powiatowych na gminne »
Tekst opublikowany 2008-09-25, opracowanie MW
Na wrześniowej sesji Rady Powiatu Wrocławskiego podjęto m.in. uchwały dotyczące zmiany kategorii dróg z powiatowych na gminne. Decyzje są efektem spotkań przedstawicieli Starostwa Powiatowego z burmistrzami i wójtami powiatu wrocławskiego.

Przejazd jak nowy »
Tekst opublikowany 2008-09-25, opracowanie Opr. MW
Otwarto przejazd kolejowy w Bielanach Wrocławskich. W ramach przeprowadzonej modernizacji wykonano tam chodniki oraz wymieniono nawierzchnię torów.

Czas późnego debiutu »
Tekst opublikowany 2008-09-24, opracowanie Magda Wieteska
Jej pierwszy obraz powstał trzy lata temu. Jak mówi o sobie, jest bardzo późną debiutantką. Przez całe życie była księgową, żoną i matką. Dopiero dziś na emeryturze poświęca czas pasji, jaką jest malowanie.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych »
Tekst opublikowany 2008-09-24, opracowanie FS
W sobotę, 27 września w godzinach od 9.00 do 17.00 na terenie gminy przeprowadzona zostanie zbiórka odpadów wielkogabarytowych.

Aleks wrócił do matki »
Tekst opublikowany 2008-09-23, opracowanie EM
Justyna Przedwojska z Bratowic odzyskała półtorarocznego syna, który kilka miesięcy temu został uprowadzony przez swojego ojca.

Piłkarze Śląska w Sobótce »
Tekst opublikowany 2008-09-22, opracowanie Buncol
Znakomici piłkarze Śląska Wrocław - Vuk Sotirović i Sebastian Mila gościli 17 września w Sobótce. Prezentujemy naszą relację video z tego wydarzenia.

Daewoo wpadł pod lokomotywę »
Tekst opublikowany 2008-09-22, opracowanie red.
Na trasie Wrocław - Strzelin (na przejeździe kolejowym w okolicacg Iwin) osobowy daewoo wjechał pod lokomotywę. Kierowca auta zginął na miejscu.

Sąsiedzkie zmagania »
Tekst opublikowany 2008-09-22, opracowanie EM
14 września odbyły się Zawody Sportowo - Pożarnicze. Wzięły w nich udział także jednostki OSP z terenu sąsiedniej gminy Długołęka.

Chrobry przegrywa w Kątach Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2008-09-22, opracowanie Kamil Skrzypek
Hit rundy jesiennej – sobotni mecz pomiędzy Motobi Bystrzycą Kąty Wrocławskie a Chrobrym Głogów stał na wysokim poziomie. Obie jedenastki za wszelką cenę chciały wygrać.

Dwie osoby zginęły »
Tekst opublikowany 2008-09-22, opracowanie FS
Wczoraj około godziny 17.00 doszło do tragicznego wypadku w Pustkowie Wilczkowskim, na drodze krajowej numer 8. Dwie osoby zginęły na miejscu.

Barwna jesień życia »
Tekst opublikowany 2008-09-19, opracowanie Ewa Mastalska
Początek września jest w Rzeplinie ważny nie tylko dla dzieci. Na pierwszy dzwonek czekają także z niecierpliwością ich babcie, które nie chcą ograniczać swojej aktywności do oglądania telewizji i pogaduszek z sąsiadkami.

Śpiwojmy tajdany »
Tekst opublikowany 2008-09-19, opracowanie tsp
Zespól folklorystyczny Tajdany znany jest w Sobótce i okolicy prawie każdemu. Wielu miłośników tego rodzaju muzyki z Dolnego Śląska, ale i z całej Polski również rozpoznaje ich repertuar.

Specjalista za złotówkę »
Tekst opublikowany 2008-09-19, opracowanie tsp
Badania wzroku, słuchu, ciśnienia tętniczego czy w końcu wydolności układu oddechowego, za symboliczną złotówkę przeprowadzić można było podczas festynu promującego zdrowy tryb życia, jaki zorganizowano w niedzielę 31 sierpnia w Sobótce. Festyn odbywał się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sobótka.

Skarby zakopane w ziemi »
Tekst opublikowany 2008-09-19, opracowanie Opr .FS
11 września w Urzędzie Gminy Kobierzyce odbyło się oficjalne otwarcie wystawy „Skarby Ziemi Kobierzyckiej” poświęconej badaniom archeologicznym w Domasławiu.

Lider w powiecie »
Tekst opublikowany 2008-09-18, opracowanie KT
Cztery gminy powiatu wrocławskiego: Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Święta Katarzyna i Żórawina, połączą siły w walce o fundusze unijne. W tym celu powstało Stowarzyszenie Lider A4, które 27 sierpnia 2008 roku wybrało swoje władze.

Nowy mikrobus »
Tekst opublikowany 2008-09-18, opracowanie MW
Na terenie gminy mieszka około trzydziestu niepełnosprawnych uczniów. Dwóch z nich porusza się na wózkach inwalidzkich. Teraz bez problemu dojadą specjalnym mikrobusem do i ze szkoły.

Przyjaciele z Francji »
Tekst opublikowany 2008-09-18, opracowanie KT
W piątek 19 września Świętą Katarzynę odwiedzi delegacja z partnerskiej gminy Sin-le- Noble we Francji.

Finał konkursu o duchach »
Tekst opublikowany 2008-09-18, opracowanie Bartłomiej Sarna
W Gminnym Ośrodku Kultury w Długołęce można oglądać wystawę prac, będących efektem warsztatów „Duchy, duszki i upiory”.

Pięć lat przyjaźni »
Tekst opublikowany 2008-09-17, opracowanie Aldona Niżnik, MW
Minęło pięć lat od podpisania umowy o współpracy partnerskiej między gminami Kąty Wrocławskie i Biblis. Z okazji jubileuszu gminę podczas dożynek odwiedziła niemiecka delegacja.

Godzą naukę z pasjami »
Tekst opublikowany 2008-09-17, opracowanie MW
Wśród dziewiętnastu uczniów nagrodzonych stypendiami powiatu wrocławskiego aż czterech z nich to mieszkańcy gminy Kąty Wrocławskie. Otrzymali je za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe.

Dajmy się zbadać »
Tekst opublikowany 2008-09-16, opracowanie EM
Od kilku miesięcy na terenie gminy Żórawina jest realizowany międzynarodowy program badań epidemiologicznych. Dzięki niemu będzie można lepiej poznać stan zdrowia mieszkańców.

Najlepsza drużyna »
Tekst opublikowany 2008-09-16, opracowanie EM
W 26 Wrocławskim Maratonie wystartowało ośmiu reprezentantów klubu LUKS Żórawina. W klasyfikacji drużynowej wywalczyli oni pierwsze miejsce.

Otrzęsiny w Sobótce »
Tekst opublikowany 2008-09-16, opracowanie M.Kowal
Zimna jesienna pogoda popsuła plany organizatorom otrzęsin w Gimnazjum Gminnym im. P.Włostowica. Impreza miała odbyć się w Sobótce na rynku, ale ze względu na niesprzyjającą aurę została przeniesiona do budynku hali widowiskowo-sportowej.

Czy Chrobry zatryumfuje? »
Tekst opublikowany 2008-09-15, opracowanie Kamil Skrzypek
W sobotę 20 września na stadionie w Kątach Wrocławskich w szlagierowo zapowiadającym się meczu Motobi Bystrzyca podejmie Chrobrego Głogów.

Dożynki: Oby tak dalej! »
Tekst opublikowany 2008-09-15, opracowanie KT
W niedzielę 7 września, park obok urzędu gminy w Świętej Katarzynie wypełniła muzyka, taniec i tradycja. - Dziękujmy za to, że klęski żywiołowe ominęły w tym roku naszą gminę – mówił wójt, Jerzy Fitek. - Oby tak dalej.

Pomidory za miliony »
Tekst opublikowany 2008-09-15, opracowanie Kornelia Trytko
Sprawa toczyła się ponad 10 lat. W środę 10 września Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zdecydował, że firmie ogrodniczej z Siechnic należy się 5,4 mln odszkodowania za straty poniesione podczas powodzi w 1997 roku. Razem z odsetkami to prawie 16 mln złotych.

Nauka poprzez zabawę »
Tekst opublikowany 2008-09-15, opracowanie Opr. EM
Nowy rok szkolny rozpoczęli nie tylko uczniowie, ale i maluchy z malczyckiego przedszkola. Starsze wiedzą już, że w tym miejscu nie sposób narzekać na nudę.

Wizyta uzdrowiciela »
Tekst opublikowany 2008-09-14, opracowanie EM
14 października klub Relaks w Siechnicach odwiedzi uzdrowiciel Clive Harris. Będzie to kolejna wizyta znanego uzdrowiciela w tej placówce.

Nasi w Afryce »
Tekst opublikowany 2008-09-12, opracowanie IP
Siedemdziesięciu żołnierzy 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa pomaga uchodźcom w Czadzie. Zobacz zdjęcia!

Odbudowany zabytek »
Tekst opublikowany 2008-09-12, opracowanie MW
Pałac w Krobielowicach zbudowany został w latach 1570-1580. Po odbudowie w latach 1992-96 mieści się w nim hotel, restauracja, ośrodek konferencyjno-seminaryjny i klub golfowy.

W Żórawinie zabrzmią organy »
Tekst opublikowany 2008-09-12, opracowanie EM
Od kilku miesięcy odbywa się kolejna edycja Koncertów Ziemi Wrocławskiej. 21 września muzycy zagrają w Kościele Świętej Trójcy w Żórawinie.

Smolec umie się bawić »
Tekst opublikowany 2008-09-12, opracowanie Magda Wieteska
7 września odbył się jubileusz 100-lecia budowy kościoła w Smolcu. Uroczysta msza święta, którą odprawił ksiądz kardynał Henryk Gulbinowicz oraz prezentacja multimedialna pokazująca dzieje świątyni, dostarczyły mieszkańcom wsi wielu wzruszeń.

Przedsionek piekła »
Tekst opublikowany 2008-09-10, opracowanie KT
Gehenna gwałconej dziewczyny trwała od lat. Zaczęła się w Pasikurowicach. - Wszyscy coś k... słyszeli, ale jak zwykle nikt nie widział – mówi jeden z mieszkańców.

Zapisy na zajęcia z pantomimy »
Tekst opublikowany 2008-09-09, opracowanie Ewa Mastalska
Dzisiaj o godzinie 17 w klubie Relaks w Siechnicach można zapisywać się na zajęcia z pantomimy.

Młodzi piłkarze ubrani »
Tekst opublikowany 2008-09-09, opracowanie Magda Wieteska
Kluby sportowe z powiatu wrocławskiego otrzymały stroje sportowe. Uroczyste wręczenie odbyło się w Dolnośląskim Związku Piłki Nożnej we Wrocławiu.

Nuda nie groziła »
Tekst opublikowany 2008-09-09, opracowanie EM
Dla dzieci z gminy Żórawina najlepszym czasem na wakacyjny wyjazd był lipiec. W sierpniu bowiem na miejscu czekała na nie moc atrakcji zorganizowanych przez Gminne Centrum Kultury.

Zagrali w petanque »
Tekst opublikowany 2008-09-08, opracowanie EM
W Radwanicach odbyły się ogólnopolskie zawody w petangue. Drużyna gospodarzy wywalczyła drugie miejsce w kategorii juniorów.

Optymistyczny start »
Tekst opublikowany 2008-09-08, opracowanie Ewa Mastalska
Uczniowie z gminy Święta Katarzyna wkroczyli w nowy rok szkolny. Pracownicy oświatowi mają podstawy wierzyć, że będzie on dla wszystkich pomyślny.

Ważne dla dostawców mleka  »
Tekst opublikowany 2008-09-07, opracowanie Opr. MW
Do 15 września można składać wnioski o przyznanie rekompensaty finansowej za zaniechanie produkcji mleka i zrzeczenie się prawa do kwoty indywidualnej.

Park linowy w Sobótce? »
Tekst opublikowany 2008-09-05, opracowanie tsp
Kibiców, którzy za cztery lata przyjadą do Sobótki wraz ze swoją reprezentacją piłkarską, czekać mogą nie tylko futbolowe atrakcje.

Zginęli w płomieniach »
Tekst opublikowany 2008-09-05, opracowanie KT
Dwie osoby zginęły, a siedem ewakuowano, w wyniku pożaru, który wybuchł w nocy z 30 na 31 sierpnia w Kamieńcu Wrocławskim.

Deszcz pokrzyżował plany »
Tekst opublikowany 2008-09-04, opracowanie tsp
Padający, momentami ulewny, deszcz pokrzyżował plany organizatorów i sprawił, że ciekawa oferta kulturalna, jaką przygotowano w Sobótce z okazji tegorocznego święta plonów dotarła do najbardziej zdeterminowanych, którzy nie uciekli przed ulewą.

Czas na wędkarstwo spinningowe! »
Tekst opublikowany 2008-09-04, opracowanie red.
Do zdecydowanie udanych można zaliczyć inaugurację I Powiatowych Zawodów Spinningowych. Rzecz działa się w niedzielę 24 sierpnia. Impreza jest swego rodzaju odpowiedzią na odbywające się w powiecie średzkim od wielu lat Powiatowe Zawody Spławikowe.

„STOP pedofilom” »
Tekst opublikowany 2008-09-04, opracowanie aw
Przeprowadzona została ogólnopolska akcja „STOP pedofilom w sieci”. Na Dolnym Śląsku policjanci weszli do kilkunastu mieszkań.

Znaleźli Messerschmitta »
Tekst opublikowany 2008-09-03, opracowanie BS
Archeolodzy, specjaliści z firmy Geo-radar oraz poszukiwacze amatorzy prowadzą prace wykopaliskowe na jednym z pól w gminie Długołęka.

Chciał okraść byłego pracodawcę »
Tekst opublikowany 2008-09-03, opracowanie KT
Policja zatrzymała dwie osoby podejrzane o usiłowanie napadu na stację benzynową w okolicach Sobótki.

Kabaret i sztuczne ognie »
Tekst opublikowany 2008-09-02, opracowanie BS
Już 6 września odbędą się Dni Kiełczowa i Wilczyc. Dobrej zabawy nie zabraknie.

Letnia rewolucja »
Tekst opublikowany 2008-09-02, opracowanie EM
Od kilku miesięcy na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wilczkowie trwają intensywne prace remontowe. Ich kulminacja przypadła na czas wakacji.

Maryla dała czadu »
Tekst opublikowany 2008-09-01, opracowanie Magda Wieteska
Niekwestionowaną atrakcją święta plonów w Kątach Wrocławskich był występ Maryli Rodowicz, która pokazała profesjonalizm i prawdziwą klasę.

Będą nowe świetlice »
Tekst opublikowany 2008-09-01, opracowanie Ewa Mastalska
Świetlice wiejskie w Ozorzycach i Sulimowie były długo udostępniane tylko na okolicznościowe imprezy. Od września zostaną tak jednak zorganizowane popołudniowe zajęcia dla dzieci.

Gimbusy się sypią »
Tekst opublikowany 2008-09-01, opracowanie red.
Mają po sześć – osiem lat i już są z nimi problemy. Chodzi o gimbusy, które w gminach naszego powiatu codziennie będą wozić dzieci do szkół. Jak się okazuje – charakterystyczne pomarańczowe autobusy wymagając ciągłych napraw.

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl