Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 55 informacji. Wszystkie poniżej.

Tragiczny pożar w Kamieńcu Wrocławskim »
Tekst opublikowany 2008-08-31, opracowanie red.
Dwie osoby zginęły wczoraj w Kamieńcu Wrocławskim, gdzie w jednym z domów jednorodzinnych wybuchł pożar.

Nie tylko dla mężczyzn »
Tekst opublikowany 2008-08-29, opracowanie MW
Wędkarstwo to wbrew pozorom sport nie tylko dla mężczyzn, o czym przekonać się można było 24 sierpnia na łowisku w Krobielowicach. Przelotny deszcz i słabo biorące tego dnia ryby nie odstraszyły miłośników zawodów.

Jak minęły wakacje?  »
Tekst opublikowany 2008-08-29, opracowanie EM
- Jest tu trochę nudno, ponieważ nie ma świetlicy ani boiska. Pozostaję po prostu siedzieć na podwórku czy spacerować po wsi – mówi Adrian Składzień z Trestna. Prezentujemy naszą najnowszą sondę.

Kątecki park straszy! »
Tekst opublikowany 2008-08-28, opracowanie Kamil Skrzypek
Park krajobrazowy Cicha Dolina, który jest częścią Doliny Bystrzycy od lat jest zmorą Kątów Wrocławskich. Zamiast być główną atrakcją turystyczną bardziej odstrasza, niż zachęca do zwiedzania.

Podręczniki dla wszystkich »
Tekst opublikowany 2008-08-28, opracowanie aw
„Takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. W związku z tą dewizą przyjęto program, którego celem jest dofinansowanie zakupu podręczników dla dzieci rozpoczynających „zerówkę”, naukę w klasach I – III.

Jak Głomb film kręci - cisza na planie! »
Tekst opublikowany 2008-08-27, opracowanie Tomasz Jóźwiak
"Widziałeś ten czołg, jak z Czterech Pancernych". Co tam czołg, młody Stuhr to dopiero przystojniacha!". "A ja mam autograf od samego Menzla!".

Ranczo wśród pól »
Tekst opublikowany 2008-08-27, opracowanie Ewa Mastalska
Milejowice to mała, spokojna wioska położona z boku głównych dróg. Jedenaście lat temu Piotr Koch wybrał to miejsce na siedzibę swojej stadniny.

Kradli audi i wpadli »
Tekst opublikowany 2008-08-27, opracowanie MW
Przedwczoraj zatrzymano dwóch złodziei samochodów. Młodzi ludzie kradli auta m.in. w Gniechowicach.

Piękno przeszłości »
Tekst opublikowany 2008-08-26, opracowanie BS
Pałac w Szczodrem był jednym z piękniejszych na Dolnym Śląsku. Nazywany śląskim Windsorem, ściągał przed II Wojną Światową pod Wrocław wielkie osobistości i rzesze turystów.

Rozmawiamy z wójtem Kobierzyc »
Tekst opublikowany 2008-08-26, opracowanie Janusz Kołodziej
31 sierpnia na stadionie sportowym w Kobierzycach odbędą się uroczystości związane z obchodami gminnego "Święta Plonów". O ocenę sytuacji, jaka panuje w sektorze rolniczym w Gminie Kobierzyce poprosiliśmy Ryszarda Pacholika, wójta Gminy Kobierzyce.

Przed wielkim finałem  »
Tekst opublikowany 2008-08-25, opracowanie Ewa Mastalska
Jesienią zacznie funkcjonować świetlica w Iwinach. Jest to spełnienie wieloletnich marzeń mieszkańców szybko rozrastającej się wsi.

Koncert przy młynie »
Tekst opublikowany 2008-08-25, opracowanie Ewa Mastalska
Starsi mieszkańcy gminy Święta Katarzyna nie siedzą w kapciach przed telewizorem, ale spędzają czas aktywnie. Jednym z przykładów jest piknik, który odbył się 23 sierpnia w Siechnicach.

Świąteczny festyn w Smolcu »
Tekst opublikowany 2008-08-23, opracowanie MW
Znany jest już szczegółowy program imprezy w Smolcu z okazji wielkiego jubileuszu, czyli 100-lecia budowy miejscowego kościoła.

W rocznicę stłumienia Praskiej Wiosny »
Tekst opublikowany 2008-08-23, opracowanie Mieczysław Piotrowski
Miałem wtedy dziesięć lat. Upalny sierpień 1968 roku. Pamiętam kolumny czołgów sunących na południe - pisze w naszym serwisie Mieczysław Piotrowski.

Zabytek idzie pod młotek »
Tekst opublikowany 2008-08-22, opracowanie BS
Pałac w Siedlcu położony w okolicy pięknego zespołu parkowego czeka na nowego właściciela. Oferty można składać do pierwszego września.

Czernica wśród najlepszych »
Tekst opublikowany 2008-08-22, opracowanie Red.
W organizowanym przez redakcję „Rzeczpospolitej” rankingu samorządów gmina Czernica trzykrotnie znalazła się w tzw. „Złotej Setce”.

Wciąż w wysokiej formie »
Tekst opublikowany 2008-08-21, opracowanie Magda Wieteska
Choć skończył 70 lat, nie czuje upływających lat. To dzięki codziennym treningom, które utrzymują Karola Chwastyka - znanego biegacza z Kątów Wrocławskich w tak doskonałej formie.

Pułapka we mgle »
Tekst opublikowany 2008-08-21, opracowanie EM
Zmorą mieszkańców Iwin jest niestrzeżony przejazd kolejowy. W ostatnich latach doszło tam do kilku groźnych wypadków.

Stracony chleb »
Tekst opublikowany 2008-08-20, opracowanie EM
Czasem wystarczy chwila nieuwagi, by ogień strawił owoc wielomiesięcznej pracy. Taka tragedia spotkała niedawno Franciszka Pilichiewicza z Polakowic.

25 lat Nefrytu »
Tekst opublikowany 2008-08-20, opracowanie tsp
Ćwierćwiecze działalności uczcili w ubiegłym tygodniu działacze, piłkarze i sympatycy Klubu Sportowego Nefryt Jordanów. W uroczystościach udział wzięło ponad 300 osób.

Szkoły pięknieją »
Tekst opublikowany 2008-08-19, opracowanie EM
Tradycyjnie podczas wakacji w gminnych placówkach oświatowych odbywają się remonty. We wrześniu uczniowie wrócą do piękniejszych i lepiej dostosowanych do nauki obiektów.

Sobótka: trzy nowe boiska? »
Tekst opublikowany 2008-08-19, opracowanie tsp
Starania burmistrza Zenona Gali o prawo do utworzenia centrum treningowego na Euro 2012 w Sobótce trwają już ponad rok. Zakończono prace nad pełną koncepcją planowanych inwestycji w tym zakresie.

Lombard, Wydra i Schaby na dożynkach »
Tekst opublikowany 2008-08-19, opracowanie MW
31 sierpnia na stadionie sportowym w Kobierzycach odbędą się gminne dożynki. Wystąpią aż trzy gwiazdy wieczoru - Formacja Nieżywych Sachbuff, Lombard oraz Szymon Wydra z zespołem.

Zostały tylko ściany »
Tekst opublikowany 2008-08-18, opracowanie EM
Trwają prace związane z adaptacją dawnego urzędu gminy. Budynek zostanie w przyszłości wykorzystany na cele kulturalno-społeczne.

Całe serce do ziemi »
Tekst opublikowany 2008-08-18, opracowanie Ewa Mastalska
Przed laty gmina Żórawina miała zdecydowanie rolniczy charakter. Dzisiaj pozostało tu niewielu gospodarzy, którzy musieli przystosować się do nowych warunków.

Dzisiaj święto kościelne »
Tekst opublikowany 2008-08-15, opracowanie ech
Dzisiaj 15 sierpnia, dla katolików ważne święto religijne - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, nazywane również Świętem Matki Boskiej Zielnej, nierozłącznie związane z dożynkami. Jest to dzień wolny od pracy.

Zielony amfiteatr w Kątach »
Tekst opublikowany 2008-08-14, opracowanie MW
Dwa miesiące temu rozpoczęła się budowa sali widowiskowo-sportowej przy ul. Brzozowej w Kątach Wrocławskich. Termin zakończenia prac przewidywany jest na koniec 2009 roku.

Ciemnia w WC »
Tekst opublikowany 2008-08-14, opracowanie EM
Sierpniowe zajęcia w Gminnym Centrum Kultury obfitują w moc atrakcji. Jedną z nich były warsztaty fotograficzne. Ciemnię zaaranżowano w...damskiej toalecie.

Wróć bezpiecznie »
Tekst opublikowany 2008-08-14, opracowanie aw
Każdy dłuuuugi weekend oznacza zwiększoną ilość samochodów na drogach. Jeśli dodać do tego zmęczenie, upał i stres, to o nieszczęście nie jest trudno. W związku z tym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zostali postawieni w stan gotowości.

Wybuch w fabryce czekolady. Kierowca nie żyje »
Tekst opublikowany 2008-08-14, opracowanie red.
W fabryce czekolady na Bielanach Wrocławskich doszło do wybuchu jednej z cystern. Zginął kierowca samochodu.

Bombowe pole »
Tekst opublikowany 2008-08-14, opracowanie aw
Jakie było zaskoczenie pracowników spółdzielni rolniczej, kiedy podczas prac na polu ich oczom ukazał się ... niewypał.

Będzie autobus w Iwinach »
Tekst opublikowany 2008-08-13, opracowanie EM
Od września trasa autobusu 110 zostanie przedłużona do centrum Iwin. Na to połączenie mieszkańcy wsi czekali od dawna.

Kolejna wycieczka niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2008-08-13, opracowanie EM
Działania integracyjne dla osób niepełnosprawnych w Siechnicach trwają już ponad rok. Niedawno w ramach akcji zorganizowany został specjalny rejs po Odrze.

Poszukiwani świadkowie wypadku »
Tekst opublikowany 2008-08-13, opracowanie EM
Policja poszukuje świadków wypadku do którego doszło 13 czerwca między Cieszycami a Rolantowicami na terenie gminy Kobierzyce.

Groźna roślina w Siechnicach »
Tekst opublikowany 2008-08-12, opracowanie EM
Co roku plagą Siechnic jest barszcz Sosnowskiego. Tę groźną roślinę można napotkać głównie przy ulicy Polnej prowadzącej w stronę Trestna.

Kamienny świat »
Tekst opublikowany 2008-08-12, opracowanie tsp
Zwiedzający Muzeum Slężańskie obejrzeć mogą wystawę minerałów zatytułowaną „Kamienny świat”, pochodzącą z bogatych zbiorów mieszkającego w Sobótce Zachodniej geologa kolekcjonera Edwarda Tarasa.

Remis z faworytem »
Tekst opublikowany 2008-08-11, opracowanie Kamil Skrzypek
Szlagier 3 ligi na remis. Faworyt do awansu Polonia/Sparta Świdnica zremisowała w Kątach Wrocławskich 1-1.

Sierpień pełen wrażeń »
Tekst opublikowany 2008-08-11, opracowanie Ewa Mastalska
W sierpniu Gminne Centrum Kultury organizuje półkolonie dla dzieci. Można nie tylko spędzić tam parę letnich godzin, ale także pojechać na ciekawą wycieczkę.

Dla niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2008-08-11, opracowanie MW
Kilka miesięcy temu pisaliśmy o zielonym przycisku u dołu schodów prowadzących do Urzędu Miasta i Gminy w Kątach Wrocławskich. - To dzwonek.

Sobótka zyska nowe oblicze »
Tekst opublikowany 2008-08-08, opracowanie tsp
Efekty prac 15 studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej działających w Studenckim Kole Naukowym „Humanizacja Środowiska Miejskiego” oglądać można codziennie na wystawie zorganizowanej na tarasie przed Ratuszem.

Rusza III Liga »
Tekst opublikowany 2008-08-08, opracowanie Kamil Skrzypek
W sobotę 9 sierpnia o godzinie 11:00 piłkarze Motobi Bystrzycy Kąty Wrocławskie zainaugurują nowy sezon w III lidze. Przeciwnikiem podopiecznych Mirosława Drączkowskiego będzie Polonia/Sparta Świdnica- kandydat do awansu do II ligi. Mecz rozegrany zostanie w Kątach Wrocławskich.

Rowerem na Ślężę »
Tekst opublikowany 2008-08-07, opracowanie tsp
Aż z Bytomia przyjechał do Sobótki Tadeusz Piekarz. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że przyjechał on pod Ślężę... rowerem.

Szkoła w remoncie »
Tekst opublikowany 2008-08-07, opracowanie tsp
Wakacje i nieobecność w szkole ponad 300 dzieci jest okazją do robót remontowych, które przed kilkoma dniami rozpoczęły się w szkole w Jordanowie Śląskim. Mimo iż budynek ma ledwie 10 lat, jego część już kwalifikuje się do remontu.

Wydadzą Europejski Nakaz Aresztowania? »
Tekst opublikowany 2008-08-07, opracowanie aw
Prokuratura we Wrocławiu najprawdopodobniej wystąpi o aresztowanie dwóch mężczyzn. Jest to pierwszy krok do wystąpienia o Europejski Nakaz Aresztowania.

Wyprawa do Czarnohory »
Tekst opublikowany 2008-08-06, opracowanie MW
W lipcu cztery osoby z grupy tututam.pl wzięły udział w wyprawie „Czarnohora 2008". Wyprawę objął patronatem starosta powiatu wrocławskiego. Przemek Pajcz, jeden z uczestników, wspomina miniony czas.

Zielone płuca gminy »
Tekst opublikowany 2008-08-06, opracowanie Ewa Mastalska
Jeszcze niedawno ta położona na uboczu wioska była dość zaniedbana. Teraz Bogunów zaczyna powoli odzyskiwać ślady dawnej świetności.

Uciec w plener »
Tekst opublikowany 2008-08-06, opracowanie Bartłomiej Sarna
Chcesz uciec przed zgiełkiem miasta albo po prostu aktywnie spędzić weekend. Na terenie gminy Długołęka z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Gościna dla pielgrzymów »
Tekst opublikowany 2008-08-05, opracowanie FS
Kolejny raz pielgrzymi przeszli przez tereny powiatu wrocławskiego i gminy Kobierzyce. Każdego roku nocleg wypada w Tyńcu Małym. Zawsze mieszkańcy przygotowują dla gości ciepły poczęstunek. Pomaga przy tym kilkadziesiąt osób z całej parafii.

"Wychodzimy do mieszkańców" »
Tekst opublikowany 2008-08-04, opracowanie MW
Kątecka "jedynka" zebrała w tym roku moc nagród. Była najlepszą szkołą w powiecie pod względem wyników sprawdzianu szóstoklasisty. Otrzymała też certyfikat z wyróżnieniem "Szkoły dbającej o bezpieczeństwo". Placówka zorganizowała także wiele imprez dla środowiska lokalnego.

W Jeszkowicach powstanie wioska dla autystyków »
Tekst opublikowany 2008-08-04, opracowanie EM
Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Autyzmu zamierza zbudować wioskę dla swoich podopiecznych w Jeszkowicach.

Letnich festynów czas »
Tekst opublikowany 2008-08-03, opracowanie MW
Sierpień w gminie Kobierzyce to czas pikników i festynów, które odbywają się w różnych wsiach gminy Kobierzyce. Wczoraj biesiadowano w Wierzbicach, a za tydzień zabawa w Magnicach.

Przewrócona cysterna »
Tekst opublikowany 2008-08-02, opracowanie Red.
Około południa na trasie nr 8 w pobliżu Jordanowa ruch uliczny został zablokowany przez wywróconą cysternę z gazem.

Będą rekordowe inwestycje »
Tekst opublikowany 2008-08-01, opracowanie Ewa Mastalska
Święta Katarzyna znalazła się na siódmym miejscu w rankingu Rzeczpospolitej „Złota Setka Samorządów”. To dobra okazja, aby porozmawiać z wójtem gminy Jerzym Fitkiem.

Wakacje w domu kultury »
Tekst opublikowany 2008-08-01, opracowanie MW
Podczas wakacji w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich na dzieci i młodzież czekał ciekawy program i sporo atrakcji.

Słońce zgaśnie...częściowo »
Tekst opublikowany 2008-08-01, opracowanie Ewa Chojna
Dzisiaj będziemy świadkami częściowego zaćmienia słońca. Rozpocznie się kilka minut po godzinie 10, punkt kulminacyjny przewidziany jest na 12.21, a koniec zaćmienia na 14.38.

Dzisiaj
Poniedziałek 3 października 2022
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl