Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 52 informacji. Wszystkie poniżej.

Mistrz świata z Kątów Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2008-07-31, opracowanie Magda Wieteska
Jedenastoletni Karol Galos z Kątów Wrocławskich zdobył mistrzostwo świata w electric boogie - jednym ze stylów tańca nowoczesnego. Zawody odbyły się w Bremen.

Kotowice bez prądu »
Tekst opublikowany 2008-07-31, opracowanie EM
Pod koniec lipca w Kotowicach przez dwa dni brakowało energii elektrycznej. Mieszkańcy twierdzą, że nie zostali o tym w porę uprzedzeni.

Ciężki stan kierowcy TIR-a »
Tekst opublikowany 2008-07-31, opracowanie FS
Na ulicy Popiełuszki w Kątach Wrocławskich, przy zjeździe na autostradę, zderzyły sie dwa TIR-y.

Obowiązek i służba »
Tekst opublikowany 2008-07-31, opracowanie RH
- Dziś we wrocławskiej policji jest 236 wakatów – mówi w rozmowie z nami pochodzący z Sobótki Robert Wodejko, nowy Komendant Miejski.

Chciał zabić za dług! »
Tekst opublikowany 2008-07-31, opracowanie BS
W nocy 26 lipca w Sadkowie obywała się libacja alkoholowa. W pewnym momencie doszło do kłótni między biorącymi w niej udział mężczyznami.

Trzy dni z powozami »
Tekst opublikowany 2008-07-30, opracowanie Bartłomiej Sarna
W Siedlcu Trzebnickim odbyły się Ogólnopolskie Zawody w Powożeniu. Zmagania trwały trzy dni.

Będzie country w Sadkowie »
Tekst opublikowany 2008-07-30, opracowanie MW
30 sierpnia odbędzie się pierwszy w Sadkowie piknik country. W programie znajdzie się mecz piłkarski „żonaci kontra kawalerowie”, konkurs na najlepsze przebranie kowbojskie, konkursy rodzinne oraz pokazy zapasów.

Tyniec Mały: śmierć w stawie »
Tekst opublikowany 2008-07-29, opracowanie FS
Wczoraj pisaliśmy o pracach porządkowych w okolicy stawu w Tyńcu Małym. Właśnie w tym miejscu w piątek utopił się mężczyzna.

Wypadek na gliniankach »
Tekst opublikowany 2008-07-29, opracowanie FS
Dziś o godzinie 10.30 na drodze Domasław - Tyniec Mały przy gliniance doszło do wypadku. Osobowe auto wpadło do przydrożnego rowu. Prawdopodobną przyczyną wypadku była nadmierna prędkość.

Tak zmieniają się Kotowice »
Tekst opublikowany 2008-07-28, opracowanie EM
Kotowice są jedną z większych miejscowości gminy Święta Katarzyna. Ich atutem jest atrakcyjne położenie, które jednak wciąż nie jest jeszcze w pełni wyeksponowane.

Sprawa do wyjaśnienia »
Tekst opublikowany 2008-07-28, opracowanie FS
Zapomniany zbiornik wodny, który kiedyś był ozdobą nieistniejącego już pałacu, zostanie wkrótce oczyszczony. - Będzie to kiedyś miejsce rekreacyjne dla mieszkańców wsi – mówi sołtys Tyńca Małego, Wojciech Burski.

Zapaśnik ze Smolca piąty w Europie »
Tekst opublikowany 2008-07-26, opracowanie MW
W Mistrzostwach Europy Juniorów w Zapasach w stylu klasycznym Paweł Poślad zajął piąte miejsce. Zawody odbyły się na Słowacji.

Napad na Kredytbank - trwa obława »
Tekst opublikowany 2008-07-25, opracowanie red.
Nadal nie udało się schwytać dwóch mężczyzn, którzy wczoraj, około godziny 14.00 napadli na jeden z oddziałów Kredytbanku, znajdujący się na podwrocławskich Bielanach.

Powstaje park logistyczny w Krajkowie »
Tekst opublikowany 2008-07-25, opracowanie EM
Wielkim atutem gminy Żórawina jest usytuowanie w pobliżu autostrady A4 i drogi krajowej nr 395. Od kilku miesięcy trwają intensywne prace związane z powstaniem parku logistycznego w pobliżu Węzła Krajków.

Droga zamknięta na kłódkę »
Tekst opublikowany 2008-07-24, opracowanie Tsp
- Aby pojechać do lekarza, muszę wysiąść i wsiąść do samochodu aż 8 razy. Najgorzej jest gdy pada. Mam już 80 lat i ciężko mi trafić kluczem do zamka, szczególnie kiedy się ściemnia – mówi Jan Borzostocki z Sobótki.

Konkurs tańca w szczerym polu »
Tekst opublikowany 2008-07-23, opracowanie tsp
2 sierpnia błonia obok restauracji Szczere pole w Sobótce należeć będą do tancerzy i grup tanecznych, które rywalizować będą w II Konkursie Tańca. Nagrodą główną będzie 2000 zł.

Kłopoty komunikacyjne mieszkańców gminy »
Tekst opublikowany 2008-07-23, opracowanie Ewa Mastalska
Na początku XXI wieku nadal z niektórych miejsc w gminie trudno się wydostać. Problemy te nasilają się zwykle w sezonie letnim, gdy przewoźnicy zawieszają część połączeń.

Mandaty dla 250 kierowców  »
Tekst opublikowany 2008-07-23, opracowanie MW
Dolnośląscy policjanci przeprowadzili w poniedziałek wzmożone kontrole na drogach, podczas których sprawdzano przede wszystkim autobusy i ciężarówki.

Odnalazła się zabytkowa droga krzyżowa »
Tekst opublikowany 2008-07-22, opracowanie Ewa Mastalska
Przez pół wieku mieszkańcy Rzeplina przechowali zabytkowe stacje drogi krzyżowej z Kościoła Świętej Trójcy w Żórawinie. Niedawno zdecydowali się zwrócić je do świątyni.

Z Kątów do Hamburga  »
Tekst opublikowany 2008-07-21, opracowanie MW
Z Kątów Wrocławskich można będzie przewozić ładunki do Hamburga . To dzięki nowemu połączeniu koleją.

Złodzieje ukradli przewody kolejowe »
Tekst opublikowany 2008-07-21, opracowanie Dominik Panek - prw.pl
Zniknęło ok. 400 m elektrycznego przewodu trakcyjnego na dwóch liniach - w rejonie Oławy i Henrykowa. 200 metrów przewodu skradziono w okolicach Św. Katarzyny.

Kościół w pełnym blasku »
Tekst opublikowany 2008-07-21, opracowanie EM
Kościół Świętej Trójcy to zabytek klasy zerowej i symbol dawnej świetności Żórawiny. Teraz budynek można podziwiać nie tylko w dzień, ale i w nocy.

Kontrolują busy na drogach »
Tekst opublikowany 2008-07-21, opracowanie MW
Dzisiaj do godz. 22.00 trwa na dolnośląskich drogach policyjna akcja kontroli busów.

208 garbusów w Sobótce »
Tekst opublikowany 2008-07-21, opracowanie tsp
Nawet deszczowa pogoda, przechodzące co jakiś czas burze i przenikliwe zimno nie było w stanie przeszkodzić ponad 800 uczestnikom VI już Zlotu Garbusów jaki od lat regularnie odbywa się w Sulistrowicach.

Deszczowa koszykówka »
Tekst opublikowany 2008-07-18, opracowanie EM
W dniach 12-13 lipca na plaży Na Cyplu odbył się turniej streetballa. W zawodach wzięło udział ponad 30 drużyn z całej Polski.
Zdjęć: 2  

Kąty Wrocławskie najlepszą gminą  »
Tekst opublikowany 2008-07-18, opracowanie MW
Kąty Wrocławskie zostały uznane za najlepszą gminę w rankingu samorządów „Rzeczpospolitej”. O zwycięstwie zadecydowała jakość zarządzania gminą.

Pozbądź się za darmo starych sprzętów »
Tekst opublikowany 2008-07-18, opracowanie MW
W lipcu i sierpniu na terenie miasta i gminy Kąty Wrocławskie po raz kolejny zostanie przeprowadzona akcja Wystawka. Zabierane będą odpady, które ze względu na swoje gabaryty nie mieszczą się do pojemników, takie jak stare meble, wersalki, sprzęt AGD, bojlery, grzejniki, wózki itp.

Potoczyły się bule »
Tekst opublikowany 2008-07-17, opracowanie EM
Tradycyjnie w lipcu we wszystkich placówkach Gminnego Centrum Kultury odbywają się wakacyjne zajęcia. Jedna z letnich atrakcji był dzień sportu zorganizowany w Radwanicach.

Czas nowych działaczy »
Tekst opublikowany 2008-07-17, opracowanie Tomasz Zdyb
Jak się okazuje - piłkarscy działacze to nie tylko ludzie po pięćdziesiątce. To także młodzi, ambitni studenci. Jednym z nich jest Kamil Skrzypek z Motobi Kąty Wrocławskie, z którym rozmawia Tomasz Zdyb

Zagrobelny z Norbim w Kamieńcu »
Tekst opublikowany 2008-07-16, opracowanie Jacek Bomersbach
Kilka tysięcy osób bawiło się na festynie w Kamieńcu Wrocławskim. Mecze piłkarskie i koncerty wyświetlano na specjalnym telebimie. Fotografowano też chętnych do statystowania w filmach.

Jakie sporty lubimy? »
Tekst opublikowany 2008-07-15, opracowanie EM
Czy komputer, komórki i telewizja skutecznie wyprą aktywne formy wypoczynku? Postanowiliśmy to sprawdzić, pytając młodych mieszkańców naszego powiatu o sporty, jakie uprawiają.

Święta Katarzyna walczy o Fair Play »
Tekst opublikowany 2008-07-15, opracowanie Mariusz Różnowicz
Święta Katarzyna walczy o Fair Play Gmina Święta Katarzyna w tym roku stara się po raz kolejny uzyskać w ogólnopolskim konkursie tytuł "Gmina Fair Play".

Znów wypadek na A4 »
Tekst opublikowany 2008-07-14, opracowanie Łukasz telus
W piątek, około godziny 14:30, na 133 kilometrze autostrady A4 zderzyły się dwa samochody ciężarowe. Kierowca jednego z nich odniósł obrażenia.

Nie masz szans z pociągiem »
Tekst opublikowany 2008-07-14, opracowanie Łukasz telus
Jakie mogą być skutki zderzenia samochodu osobowego z pociągiem? Zazwyczaj fatalne dla auta – przekonał się o tym kierowca vw caddy, który w piątek, w Iwinach, zignorował znak stop przy przejeździe kolejowym.

Z autobusu wysiądziesz już tylko na przystanku »
Tekst opublikowany 2008-07-14, opracowanie Jacek Bomersbach
Uprzejmy kierowca autobusu, który zatrzyma się, aby wysadzić pasażera poza przystankiem, może zostać ukarany bardzo wysokim mandatem.

Wyprawka szkolna »
Tekst opublikowany 2008-07-13, opracowanie MW
Urząd Miasta i Gminy w Kątach Wrocławskich informuje o możliwości dofinansowania zakupu podręczników dla uczniów klas „0” i I-III szkoły podstawowej i szkoły muzycznej I stopnia na rok szkolny 2008/2009.

Gimnazjalistki najlepsze »
Tekst opublikowany 2008-07-13, opracowanie MW
Sukces gimnazjalistek z Kątów Wrocławskich - dziewczęta w ogólnopolskim konkursie przyrodniczym zajęły drugie miejsce.

Gala najlepszych »
Tekst opublikowany 2008-07-11, opracowanie Mariusz Różnowicz
W ostatnią środę roku szkolnego 2007/2008, w Gimnazjum im. Księżnej Anny odbyła się uroczystość pod hasłem „Gala najlepszych”. To pierwsze wydarzenie tego typu w siechnickiej szkole, ale ma się ono stać coroczną tradycją.

A na pożegnanie polały się łzy… »
Tekst opublikowany 2008-07-10, opracowanie Opr. MW
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz grupa uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1 w Krzyżowicach była koordynatorem projektu wymiany młodzieży „Our holidays in 7 Days”.

Uderzył piorun, spłonął dach »
Tekst opublikowany 2008-07-10, opracowanie FS
Piorun uderzył w budynek gospodarczy Zbigniewa Winiarskiego, sołtysa wsi Tyniec nad Ślęzą. Spłonęło doszczętnie 620 metrów kwadratowych dachu. Zwierzęta i maszyny udało się na szczęście uratować.

Uwaga: droższa woda i ścieki »
Tekst opublikowany 2008-07-09, opracowanie MW
Od lipca mieszkańcy gminy płacą więcej za dostawę wody i odbiór ścieków. Podwyżka wynosi ok. 5 procent, a do cen wlicza się także roczny abonament.

W Jordanowie też było Euro »
Tekst opublikowany 2008-07-09, opracowanie red.
22 czerwca odbyła się w Jordanowie Śląskim XI edycja turnieju Mini Euro 2008.

Archiwizują Wrocław i Dolny Śląsk »
Tekst opublikowany 2008-07-08, opracowanie Bartłomiej Sarna
Jedną z najciekawszych stron poświęconych naszemu miastu i okolicom jest baza archiwalnych zdjęć, potocznie zwana "Hydralem".

Szkolenia dla bezrobotnych kobiet »
Tekst opublikowany 2008-07-07, opracowanie EM
Dziewięć pań bierze udział w projekcie „Rozwój form aktywnej integracji poprzez kontakty socjalne w gminie Święta Katarzyna”. Mają dzięki temu szansę zdobycia zawodu opiekunki środowiskowej.

Kamieniec Wrocławski przygotowuje się do zabawy »
Tekst opublikowany 2008-07-07, opracowanie bom
11. Piknik w Kamieńcu to jedna z największych letnich imprez w powiecie wrocławskim od lat. W tym roku dla mieszkańców znów zagrają gwiazdy muzyki pop.

Niewyjaśniona katastrofa kolejowa sprzed 31 lat »
Tekst opublikowany 2008-07-04, opracowanie Jacek Bomersbach
W 1977 roku w Mirkowie lokomotywa spalinowa zderzyła się z międzynarodowym „pociągiem przyjaźni”. Śmierć na miejscu poniosło 11 osób.

Festyn świętojański w Groblicach »
Tekst opublikowany 2008-07-03, opracowanie Ewa Mastalska
Kiedyś w Groblicach obchodzono uroczyście święto magicznej, najkrótszej w roku nocy. W tym roku tę tradycję próbowano przywrócić podczas integracyjnego festynu odbywającego się 28 czerwca.

Kiedy nowy stadion ? »
Tekst opublikowany 2008-07-03, opracowanie RH
O planowanej budowie centrum treningowo – szkoleniowego w Sobótce niedawno pisaliśmy. Obiekt ma jednak powstać nie tylko z myślą o EURO 2012.

Duchy nie przyszły »
Tekst opublikowany 2008-07-02, opracowanie red.
Niektóre dzieci ze Świętej Katarzyny w oryginalny sposób spędziły pierwszą wakacyjną noc. Zamiast spać w swoich łóżkach przebywały w Gminnej bibliotece publicznej, gdzie działo się wiele ciekawych rzeczy.

Wakacyjne wyjazdy »
Tekst opublikowany 2008-07-01, opracowanie EM
W drugiej połowie lipca w Szkole Podstawowej w Żórawinie odbędą się letnie zajęcia dla dzieci. Ich uczestnicy mają szansę pojechać na wiele atrakcyjnych wycieczek.

Bezpieczny poranek »
Tekst opublikowany 2008-07-01, opracowanie red.
Wczoraj dolnośląscy policjanci przeprowadzili na drogach powiatu wrocławskiego akcję „Bezpieczny poranek”. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierowców. Dziś prezentujemy wyniki akcji.

Zginął na miejscu »
Tekst opublikowany 2008-07-01, opracowanie red.
Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne w wypadku, do którego doszło w poniedziałek przed godziną 19 w Tyńcu Małym.

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl