Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 68 informacji. Wszystkie poniżej.

Czego brakuje w naszych miejscowościach?  »
Tekst opublikowany 2008-05-30, opracowanie EM
Mieszkańców gminy Św. Katarzyna zapytaliśmy, czego brakuje w ich miejscowościach. Kawiarenka, więcej sklepów, w tym supermarket - takie odpowiedzi padały najczęściej. W serwisie prezentujemy wypowiedzi naszych czytelników.

Powitanie w kwiatach »
Tekst opublikowany 2008-05-29, opracowanie EM
Tak efektownie prezentuje się obecnie wjazd do Żórawiny od strony Suchego Dworu.

Brązowy medalista »
Tekst opublikowany 2008-05-29, opracowanie MW
Sławomir Kasprzak zawodnik UKS Tygrysy ze Smolca wywalczył w mistrzostwach Polski brązowy medal. Być może już za rok wystartuje w mistrzostwach Europy.

Św. Katarzyna: szkoły nie strajkoawały »
Tekst opublikowany 2008-05-28, opracowanie EM
27 maja żadna z placówek oświatowych w gminie Święta Katarzyna nie podjęła strajku. Wszystkie szkoły i przedszkola tego dnia normalnie funkcjonowały

Będzie droga »
Tekst opublikowany 2008-05-28, opracowanie RH
Na ulicę z prawdziwego zdarzenia mieszkańcy osiedla domów jednorodzinnych czekali od dawna, niektórzy nawet 10 lat. Jednak budowa drogi to nie tylko spełnienie ich oczekiwań, ale i bardzo rozsądna, przemyślana inwestycja rzutująca na wizerunek i przyszłość Jordanowa.

Niezwykły świat książek »
Tekst opublikowany 2008-05-27, opracowanie Robert Harhała
Dla uczniów i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej w Rękowie, piątek 9 maja był dniem ze wszech miar wyjątkowym. Finał VIII edycji konkursu plastyczno – literackiego pn. „Niezwykły świat książek” zgromadził tak wielu uczestników i zaproszonych gości, że z trudem mieścili się na sali.

Wizyta ekspertów: będzie Euro w Sobótce? »
Tekst opublikowany 2008-05-27, opracowanie RH
Omówienie dokumentacji budowy obiektów pod centrum pobytowe w Sobótce dla drużyn piłkarskich na Euro 2012, było tematem spotkania burmistrza Zenona Gali z komisją weryfikacyjną.

Proste historie »
Tekst opublikowany 2008-05-27, opracowanie RH
Od 20 maja w Muzeum Ślężańskim oglądać można wystawę grafiki Agnieszki Nyklasz – „Proste historie”.

Seniorki uhonorowane »
Tekst opublikowany 2008-05-26, opracowanie EM
24 maja, w świetlicy wiejskiej w Kotowicach obchodzono Dzień Matki. W tym roku postanowiono wyróżnić najstarsze matki z tej wsi. Jedną z nich jest Weronika Religa, która straciła męża podczas wojny i przeżyła pobyt w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.

Rycerze, damy i huzary »
Tekst opublikowany 2008-05-26, opracowanie EM
25 maja mieszkańcy Świętej Katarzyny mogli odbyć podróż przez kilka epok. Podczas pikniku historycznego w parku pojawili się średniowieczni rycerze oraz pruscy i napoleońscy żołnierze z XVIII wieku.

Polonez w deszczu »
Tekst opublikowany 2008-05-23, opracowanie Ewa Mastalska
18 maja był wyjątkowym dniem w historii gminy Żórawina. Tego dnia odbyło się nie tylko nadania sztandaru Szkole imienia Bolesława Chrobrego, ale także początek jubileuszu 400-lecia miejscowości.

Kara za "wykopki" »
Tekst opublikowany 2008-05-23, opracowanie Jacek Bomesbach
Za pomocą wykrywacza do metalu wydobywali z ziemi zabytkowe monety, które wystawiali na sprzedaż na allegro. Nielegalne wykopki prowadzili w kilku miejscach w gminie Sobótka.

Wypadek w Pełcznicy »
Tekst opublikowany 2008-05-23, opracowanie EM
Wczoraj w Pełcznicy doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych.

Bez ciężarówek na drogach »
Tekst opublikowany 2008-05-22, opracowanie MW
Dziś do godz. 22.00 obowiązuje całkowity zakaz ruchu ciężarówek o masie przekraczającej 12 ton, za wyjątkiem autobusów - przypomina dolnośląska policja.

Tuwim pod strzechy »
Tekst opublikowany 2008-05-21, opracowanie EM
Tradycyjnie w maju obchodzony był Tydzień Bibliotek. Placówki w gminie Długołęka zorganizowały w tym czasie wiele imprez.

Gniechowice najlepsze »
Tekst opublikowany 2008-05-21, opracowanie ŁT
Zespół Pogotowia Ratunkowego z Gniechowic okazał się najlepszy w 4. Regionalnych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym i Drogowym Polski Południowo-Zachodniej, które odbyły się we Wrocławiu i Sobótce (9-11 maja).

Będzie kolejny właściciel? »
Tekst opublikowany 2008-05-20, opracowanie Magda Wieteska
O pałacu w Gniechowicach pisaliśmy rok temu. Wtedy jego stan pozostawiał wiele do życzenia. Ponadto niezabezpieczony obiekt stanowił zagrożenie zdrowia i życia ludzi. Co od tego czasu się wydarzyło?

Wdzięczność jest darem serca »
Tekst opublikowany 2008-05-20, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
W środę 7 maja 2008 odbyło się uroczyste poświęcenie Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego i Specjalnego Ośrodka Wychowawczego znajdującego się w Wierzbicach.

Poeta w sutannie »
Tekst opublikowany 2008-05-19, opracowanie EM
16 maja bibliotekę w Radwanicach odwiedził ksiądz Wacław Buryła. Kapłan o duszy artysty gościł już po raz drugi na terenie gminy Święta Katarzyna.

Nauka życzliwości »
Tekst opublikowany 2008-05-19, opracowanie EM
Do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 2 w Wilczkowie uczęszcza niespełna setka dzieci. Spędzają oni czas nie tylko w przyjaznej atmosferze, ale także w coraz piękniejszym otoczeniu.

E-mailem do urzędu »
Tekst opublikowany 2008-05-19, opracowanie MW
W urzędzie miasta w Kątach Wrocławskich już wkrótce będzie można składać wnioski drogą elektroniczną. Powstanie też Biuro Obsługi Klienta, zajmujące się kompleksową obsługą interesantów.

Perfect na Dni Kobierzyc »
Tekst opublikowany 2008-05-19, opracowanie MW
Już za niecałe dwa tygodnie odbędą się Dni Kobierzyc. Staną się one okazją do do świętowania jubileuszu centrum kultury w Kobierzycach.

Najazd os »
Tekst opublikowany 2008-05-19, opracowanie MW
Rozpoczął się sezon zagnieżdżania się os. W ostatnich dniach straż pożarna wyjeżdżała do kilku takich przypadków na terenie gminy.

Ranny motocyklista w szpitalu »
Tekst opublikowany 2008-05-19, opracowanie MW
W sobotę w Mirosławicach doszło do zderzenia motoru z autem. Ranny motocyklista trafił do szpitala.

Biegi i dyskoteka w Jordanowie Śląskim »
Tekst opublikowany 2008-05-17, opracowanie bom
Dziś w Jordanowie Śląskim ruszy Akcja Polska Biega. Po południu zaplanowano biegi na różnych dystansach dzieci, młodzieży i dorosłych.

Samochody kontra kuchnia »
Tekst opublikowany 2008-05-16, opracowanie MW
- Ile podłóg musiałem umyć, żeby dostać profesjonalny sprzęt - tak swoje początki w modelarstwie wspomina Robert Podrazik, dziś mistrz Polski młodzików w kategorii Micro.

Poland Open w Smolcu »
Tekst opublikowany 2008-05-16, opracowanie MW
7 czerwca w Smolcu odbędą się zawody zapaśnicze, podczas których odbędzie się też ustalenie kadry powiatu wrocławskiego.

Świat na niebiesko »
Tekst opublikowany 2008-05-15, opracowanie EM
8 maja Szkoła Podstawowa w Siechnicach po raz drugi zorganizowała Dzień Niezapominajki. W ten sposób dzieci poznają ekologiczne zasady i styl życia.

Szkodliwe baterie  »
Tekst opublikowany 2008-05-15, opracowanie Jacek Bomersbach
Szkoła podstawowa w Ratowicach zebrała zużyte baterie, monitory od komputerów i inny sprzęt elektroniczny, który wyrzucony na śmietnik zagrażałby środowisku.

Samochód dla straży »
Tekst opublikowany 2008-05-15, opracowanie Ewa Mastalska
Straż Gminna w Świętej Katarzynie otrzymała w ostatnich dniach kwietnia służbowy samochód. Jest to auto z segmentu SUV, marki KIA Sportage.

Udana akcja »
Tekst opublikowany 2008-05-15, opracowanie Magda Wieteska
W trakcie niedawnej akcja ekologicznej organizowanej przez Park Handlowy Auchan Bielany i Leroy Merlin wrocławianie i m.in. mieszkańcy gminy Kobierzyce oddali ponad 8 ton makulatury. Środki z jej sprzedaży zostaną przeznaczone na zakup drzewek w Bielan Wrocławskich.

Niebezpieczne skrzyżowanie »
Tekst opublikowany 2008-05-14, opracowanie MW
Kąty Wrocławskie, skrzyżowanie 1 Maja z ul. Popiełuszki. To tu, obok poczty dochodzi do coraz większej liczby wypadków.

Tuwim pod strzechy »
Tekst opublikowany 2008-05-14, opracowanie EM
Tradycyjnie w pierwszej połowie maja obchodzony jest Tydzień Bibliotek. Placówki w gminie Długołęka zorganizowały w tym czasie wiele imprez dla swoich czytelników.

Zielone przedszkole »
Tekst opublikowany 2008-05-13, opracowanie MW
W zeszłą sobotę w przedszkolu w Kobierzycach odbyła się akcja sadzenia drzewek i roślin. Przybyły na nią władze gminy.

Ścigali się po kocich łbach »
Tekst opublikowany 2008-05-13, opracowanie Jacek Bomersbach
Prawie setka dorosłych i dzieci wystartowała w szóstym już ogólnopolskim wyścigu kolarskim w Ratowicach. Zawodnicy po raz ostatni ścigali się na ok. 500-metrowym brukowym odcinku drogi.

Pilny remont potrzebny od zaraz »
Tekst opublikowany 2008-05-13, opracowanie Red/Kamil Skrzypek
W Kątach Wrocławskich pilnego remontu wymagają szatnie piłkarskie przy ulicy Zwycięstwa 23. Zachodzi obawa, że tutejszy klub, który jest bliski awansu do III ligi, w przyszłym sezonie może nie dostać pozwolenia na grę!

Nielegalne rajdy w Biskupicach »
Tekst opublikowany 2008-05-13, opracowanie MW
W podwrocławskich Biskupicach od kilku tygodni nielegalnie ściagają się motocykliści. W niedzielę zdarzył się tam wypadek.

Sprawiedliwość po dekadzie »
Tekst opublikowany 2008-05-12, opracowanie Ewa Mastalska
Po dziesięciu latach Przedsiębiorstwo Produkcji Ogrodniczej z Siechnic wywalczyło od skarbu państwa odszkodowanie za straty podczas powodzi. Sąd przyznał, że były one wynikiem zbyt późnego ostrzeżenia o nadciągającym kataklizmie.

Od bajki do kabaretu »
Tekst opublikowany 2008-05-12, opracowanie EM
27 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury odbył się XI Przegląd Teatralny. Wzięło w nim udział osiem zespołów ze szkół oraz przedszkola w Żorawinie.

Zgłoś produkt regionalny »
Tekst opublikowany 2008-05-11, opracowanie bom
Stowarzyszenie „Ślężanie – Lokalna Grupa Działania” ogłosiło konkurs na najlepsze produkty lokalne i usługi przyjazne dla środowiska.

Zbiórka lokówek i starych komputerów »
Tekst opublikowany 2008-05-11, opracowanie bom
Szkoła podstawowa w Ratowicach zebrała zużyte baterie, monitory od komputerów i inny sprzęt elektroniczny, który wyrzucony na śmietnik zagrażałby środowisku.

Libacji nie będzie »
Tekst opublikowany 2008-05-11, opracowanie Jacek Bomersbach
Po pożarze baraków przy ulicy Chopina, w których od lat koczowali bezdomni zadowoleni są okoliczni mieszkańcy, bo nie muszą się już obawiać zaczepek żuli.

Wytną przydrożne drzewa »
Tekst opublikowany 2008-05-11, opracowanie Jacek Bomersbach
Smutna informacja dla miłośników przyrody i ekologów. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje w tym roku wyciąć, aż 1010 przydrożnych drzew.

Majowe święto w Kobierzycach »
Tekst opublikowany 2008-05-09, opracowanie MW
3 maja był okazją do świętowania obchodów uchwalenia Konstytucji. Po uroczystej mszy i koncercie wrocławskiego chóru na mieszkańców wsi czekały liczne atrakcje na stadionie sportowym.

Wielka przeprowadzka »
Tekst opublikowany 2008-05-09, opracowanie Mariusz Różnowicz
Od maja kolejny inwestor rozpoczął działalność w Gminnej Strefie Aktywności Gospodarczej w Siechnicach.

Bloki zamiast baraków »
Tekst opublikowany 2008-05-09, opracowanie EM
Za kilka lat znikną kontenery w Świętej Katarzynie i Siechnicach. Ich miejsce zajmą nowoczesne budynki socjalne, w których będą mogli zamieszkać potrzebujące osoby z terenu gminy.

Młodociani włamywacze zatrzymani »
Tekst opublikowany 2008-05-09, opracowanie MW
Mają na koncie ponad dwadzieścia włamań i kradzieży dokonanych na terenie gminy. Przedwczoraj młodocianych przestępców zatrzymali policjanci z Kątów Wrocławskich.

Uwaga na rowerzystów i pieszych »
Tekst opublikowany 2008-05-09, opracowanie MW
Dziś na dolnośląskich drogach policja prowadzi akcję dotyczącą bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów.

30-lecie biblioteki w Bielanach Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2008-05-09, opracowanie MW
Biblioteka w Bielanach Wrocławskich obchodzi 30- lecie swojej działalności. Jeszcze w tym roku przeprowadzi się do nowego obiektu.

Przedawkował na dniach Kątów »
Tekst opublikowany 2008-05-08, opracowanie red.
3 maja w Kątach Wrocławskich znaleziono na ławce nieprzytomnego mężczyznę. Jak się okazało, 72-latek zatruł się zbyt dużą ilością wypitego alkoholu i zmarł. Wypił pół litra wódki.

Nowość - gminna komunikacja autobusowa »
Tekst opublikowany 2008-05-08, opracowanie MW
Ze wszystkich miejscowości na terenie gminy można będzie dojechać do Wrocławia i Kobierzyc. To nowatorskie przedsięwzięcie władz gminy.

Obrady wśród obrazów »
Tekst opublikowany 2008-05-08, opracowanie EM
Ostatnia sesja Rady Gminy Żórawina odbywała się w nietypowym otoczeniu. Obrady przeprowadzono w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury, gdzie dwie godziny wcześniej została otwarta wystawa.

Wyścigi w Ratowicach »
Tekst opublikowany 2008-05-07, opracowanie bom
Pokazy ekstremalne motocyklistów i akrobacje rowerzystów oraz wyścig kolarski o puchar wójta Czernicy odbędą się w niedzielę 11 maja w Ratowicach.

Szkoła pęka w szwach »
Tekst opublikowany 2008-05-07, opracowanie Jacek Bomersbach
Ostre dyskusje na internetowym forum wywołał nasz artykuł „Jedno przedszkole to za mało”. Dlatego dokładnie przyjrzeliśmy się planom budowy przedszkola w Dobrzykowicach.

Mistrzyni judo mieszka w Jezierzycach »
Tekst opublikowany 2008-05-07, opracowanie bom
Emilia Szwiec z Jezierzyc Wielkich zdobyła złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych Judo, który zorganizowano w Głogowie.

Mieszkańcy nie chcą sortowni »
Tekst opublikowany 2008-05-06, opracowanie Magda Wieteska
Mieszkańcy Pietrzykowic protestują przeciwko budowaniu bazy sortowania surowców wtórnych, która ma powstać przy ul. Fabrycznej. - Będzie straszny hałas, smród, szczury i insekty - argumentują. Wiedzą, co mówią, bowiem we wsi jest już jedna sortownia śmieci.

Radwanice odwiedzi ksiądz-poeta »
Tekst opublikowany 2008-05-06, opracowanie EM
16 maja w bibliotece w Radwanicach odbędzie się wieczór poetycki księdza Wacława Buryły.

Zakończenie regulacji Żurawki i Żeliny »
Tekst opublikowany 2008-05-05, opracowanie EM
30 kwietnia był znaczącym dniem dla mieszkańców gminy Żórawina. Wtedy zostało podpisane porozumienie kończące prace przy regulacji rzek.

Święto ochotników »
Tekst opublikowany 2008-05-05, opracowanie Łukasz Telus
Swoją pierwszą remizę mieli w wyremontowanej stodole. Teraz na akcje jeżdżą nowym fordem transitem. O kim mowa? O strażakach – ochotnikach z Pustkowa Wilczkowskiego.

Zawyją syreny »
Tekst opublikowany 2008-05-05, opracowanie MW
Uwaga: ważna informacja dla mieszkańców powiatu. W czwartek 8 maja na terenie powiatu wrocławskiego będzie przeprowadzony próbny alarm.

Szczepaniak katem Orli »
Tekst opublikowany 2008-05-05, opracowanie Kamil Skrzypek
Dni Kątów Wrocławskich najwyraźniej mobilizujaco podziałały na piłkarzy z miasta nad Bystrzycą. Po trudnym meczu ekipa Mirosława Drączkowskiego odniosła cenne zwycięstwo.

Strażacy – piromani »
Tekst opublikowany 2008-05-03, opracowanie red.
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm strażakom z Sobótki, podejrzanym o kilka podpaleń.

Giną niedoświadczeni kierowcy »
Tekst opublikowany 2008-05-02, opracowanie Jacek Bomersbach
Mieszkańcy Wojnarowic skarżą się na brak chodnika i duży ruch na drodze krajowej. Przyzwyczaili się do tragicznych wypadków, które zdarzają się tam często.

Kontrole na drogach »
Tekst opublikowany 2008-05-01, opracowanie MW
Rozpoczął się długi majowy weekend. Na dolnośląskich drogach pojawi się więcej niż zwykle policyjnych patroli.

Nie wszyscy chcą pracować »
Tekst opublikowany 2008-05-01, opracowanie Magda Wieteska
Bezrobocie w powiecie wrocławskim jest coraz mniejsze. Jednak nie wszyscy zarejestrowani w urzędzie pracy chcą się aktywizować. Dlaczego?

Zebranie i zabawa w Smolcu »
Tekst opublikowany 2008-05-01, opracowanie MW
Sołtys Smolca wraz z radą sołecką zaprasza mieszkańców na zebranie wsi oraz zabawę taneczną.

Zmiana planu Nowej Wsi Wrocławskiej »
Tekst opublikowany 2008-05-01, opracowanie MW
19 maja odbędzie się publiczna dyskusja dotycząca zmiany planu miejscowego w Nowej Wsi Wrocławskiej. Uwagi na piśmie można składać do 2 czerwca.

Wypadek na Bielanach »
Tekst opublikowany 2008-05-01, opracowanie MW
Przy wylocie z Bielan Wrocławskich zderzyły się trzy auta. Proponowany objazd prowadzi drogą nr 35 przez Tyniec i Domasław.

Dzisiaj
Poniedziałek 3 października 2022
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl