Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 76 informacji. Wszystkie poniżej.

Ruszyła segregacja odpadów »
Tekst opublikowany 2008-02-29, opracowanie bom
Mieszkańcy gminy Jordanów Śląski mogą już selekcjonować śmieci. Od niedawna we wszystkich miejscowościach stoją kolorowe pojemniki na odpady.

Wielki finisz »
Tekst opublikowany 2008-02-29, opracowanie EM
28 lutego zakończył się remont Gminnego Centrum Kultury. Prace trwały trzy i pół miesiąca, placówka jednak starała się nieprzerwanie funkcjonować.

Dwa miesiące w piekle »
Tekst opublikowany 2008-02-29, opracowanie Jacek Bomersbach
Do gminy zgłosił się starszy mężczyzna zesłany w czasie wojny do obozu pracy w Ratowicach. Życie zawdzięcza kolegom i esesmanowi, który go dokarmiał.

Będzie mocno wiało »
Tekst opublikowany 2008-02-29, opracowanie bom
Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem, który będzie wiał w naszym województwie. Wichura może spowodować utrudnienia komunikacyjne.

Masakra na "ósemce" »
Tekst opublikowany 2008-02-29, opracowanie red.
Cztery osoby zginęły w tragicznym wypadku, do którego doszło dziś po południu na drodze krajowej nr 8 niedaleko Pustkowa Wilczkowskiego.

Pijany kradł drewno »
Tekst opublikowany 2008-02-28, opracowanie bom
W Kryształowicach kierowca malucha nie dość, że jechał pijany, to na tylnym siedzeniu wiózł kradzione z lasu drzewo.

Kiedy odchodzi przyjaciel »
Tekst opublikowany 2008-02-28, opracowanie MW
„Tęczowy Most” czyli cmentarz dla zwierząt w Szymanowie w gminie Kąty Wrocławskie.

Wieże, kościoły i kryminały »
Tekst opublikowany 2008-02-27, opracowanie EM
Czym zajmuje się dziennikarz, jak zostać pisarzem? Młodzi mieszkańcy Siechnic mogli się tego dowiedzieć na spotkaniu z Markiem Perzyńskim, autorem około dwudziestu przewodników turystycznych.

W teatrze i w aquaparku  »
Tekst opublikowany 2008-02-27, opracowanie MW
Był konkurs na najsłodszą walentynkę i turniej piłki nożnej, wyjazdy do kina, teatru i aquaparku. Dzieci z gminy Kobierzyce w zimowe ferie w GCKiS nie miały czasu na nudę.

Młody mistrz wędki »
Tekst opublikowany 2008-02-26, opracowanie Magda Wieteska
Miał dwa latka, gdy po raz pierwszy chwycił za wędkę - wtedy jeszcze nie swoją. Dziś 14-letni Michał Stokłosa odnosi wielkie sukcesy w wędkarstwie.

Z didżejem do rana »
Tekst opublikowany 2008-02-26, opracowanie Magda Wieteska
Kobierzycka młodzież zaczęła się bawić. W sobotę 2 lutego odbył się II Przegląd Zespołów GCKiS Kobierzyce oraz zabawa karnawałowa w Królikowicach.

Zatańczyć jak Madonna »
Tekst opublikowany 2008-02-26, opracowanie MW
Uczyli się funky, JFH, house, waking, krump - nowoczesnych stylów tańca. Pięciodniowe warsztaty taneczne w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich zgromadziły wielu zainteresowanych.

Nasz drogi aquapark »
Tekst opublikowany 2008-02-25, opracowanie Magda Wieteska
16 lutego ruszył aquapark, na który wrocławianie czekali ponad dwa lata. Było na co - centrum robi naprawdę imponujące wrażenie. Tyle tylko, że nie każdy będzie miał okazję to sprawdzić. Powód? Ceny - chyba najwyższe w Polsce.

Rowerzysta miał 4 promile »
Tekst opublikowany 2008-02-25, opracowanie MAT
Aż cztery promile alkoholu we krwi miał rowerzysta, którego złapali kąteccy policjanci. Mężczyzna został już skazany przez sąd.

Zrób porządek na strychu »
Tekst opublikowany 2008-02-24, opracowanie bom
Mieszkańcy Sobótki, którzy chcą pozbyć się starych mebli, telewizorów i lodówek oraz innych rzeczy zalegających w domach lub piwnicach mogą zrobić to 5 kwietnia (sobota).

Młodzież omija estradę »
Tekst opublikowany 2008-02-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Niewykończona estrada za kościołem w Nasławicach zostanie prawdopodobnie wyburzona. Wcześniej spotykała się tam młodzież, która urządzała libacje.

Będą fundusze na bezrobotnych »
Tekst opublikowany 2008-02-22, opracowanie Mariusz Różnowicz/red.
Święta Katarzyna korzystać będzie z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jest to program koncentrujący się na maksymalizacji poziomu zatrudnienia, edukacji, pomocy oraz integracji społecznej.

Trzeba się poznać »
Tekst opublikowany 2008-02-22, opracowanie Ewa Mastalska
Trudno już nazwać dzisiejszą Żórawinę typową wsią. Mało osób utrzymuje się tutaj z rolnictwa, z miasta napływa coraz więcej nowych mieszkańców – mówi w rozmowie z nami ksiądz prałat Andrzej Dziełak, proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca w Żórawinie.

Kaplica ze stylowym płotem »
Tekst opublikowany 2008-02-21, opracowanie bom
Wojewódzki konserwator zabytków nakazał wyburzyć garaż przy ul. Kościuszki w Sobótce, przylegający do starej kaplicy i muru kościelnego.

Na łyżwach i z paletą »
Tekst opublikowany 2008-02-21, opracowanie Ewa Mastalska
Przez dwa wolne tygodnie w Gminnym Ośrodku Kultury odbywają się zajęcia dla dzieci młodzieży. Dodatkowe atrakcje to wycieczki w ciekawe miejsca. - Jeździmy na lodowisko do Świdnicy, do aquaparku w Świebodzicach i do Western City w Karpaczu – opowiada dyrektor GOK-u Mirosław Stawski.

Kamery pilnują rynku »
Tekst opublikowany 2008-02-20, opracowanie bom
Pijesz na rynku piwo? Uważaj, bo odpowiesz przed sądem za picie alkoholu w miejscu publicznym, a nagranie z kamer może być dowodem w sprawie.

Lądowisko na Ślęży »
Tekst opublikowany 2008-02-19, opracowanie bom
Przypadkowy turysta nakręcił na Ślęży lądowania śmigłowca ratunkowego Mi-2. Film z telefonu komórkowego trwa ponad minutę i widać jak helikopter ląduje w pobliżu kościółka.

Kiedy i kto zapłaci za obwodnicę? »
Tekst opublikowany 2008-02-19, opracowanie Magda Wieteska
Nikt nie ma wątpliwości, że południowo-wschodnia obwodnica Wrocławia powinna powstać. Pytanie tylko - kiedy i za czyje pieniądze.

Centrum od zagrożeń »
Tekst opublikowany 2008-02-19, opracowanie bom
Służby ratunkowe mają szybciej dojechać do wypadku lub ewakuować ludzi podczas powodzi. To dzięki Gminnemu Centrum Zarządzania Kryzysowego, które powstanie w Kamieńcu Wrocławskim.

Pies z tabliczką danych »
Tekst opublikowany 2008-02-18, opracowanie Jacek Bomersbach
Tylko przez jeden dzień hycel w gminie Czernica wyłapał 10 bezpańskich psów. Za dwa miesiące wszystkie czworonogi będą musiały nosić identyfikatory.

Podróż do Kalafonii »
Tekst opublikowany 2008-02-18, opracowanie Ewa Mastalska
Na półmetku ferii do gminy Święta Katarzyna zawitała grupa teatralna i taneczna z Konstantynowa Łódzkiego. Młodzi aktorzy zaprezentowali m.in. hiphopowe i breakdance’owe akrobacje.

Pożar w Maniowie »
Tekst opublikowany 2008-02-18, opracowanie MW
Wczoraj w Maniowie Wielkim gaszono palącą się stodołę. Sprawcami pożaru mogli być dwaj chłopcy – dziesięciolatek i trzynastolatek.

Wypadek na autostradzie »
Tekst opublikowany 2008-02-18, opracowanie MW
W walentynki na zjeździe z autostrady w Pietrzykowicach zderzyły się dwa samochody. Ranny został kierowca volkswagena polo.

Lublin zderzył się z peugeotem »
Tekst opublikowany 2008-02-18, opracowanie MW
To zderzenie mogło skończyć się tragicznie. Dostawczy lublin wjechał w peugeota.

Dlaczego zginęli? »
Tekst opublikowany 2008-02-18, opracowanie MW
To był jeden z najtragiczniejszych wypadków w gminie na przestrzeni ostatnich kilku lat. Trzy osoby zginęły na miejscu, a trzy w stanie ciężkim przewieziono do szpitala. W trakcie drogi jedna z nich zmarła.

Honda w rowie »
Tekst opublikowany 2008-02-18, opracowanie MW
Na drodze w Gniechowicach doszło do wypadku. Samochód wylądował w rowie, a jego kierowcę zabrało pogotowie lotnicze.

Ostrzec na czas »
Tekst opublikowany 2008-02-15, opracowanie EM
Władze gminy Mietków odchodzą poważnie do problemu uzależnień wśród młodzieży. Z każdym rokiem jest organizowanych coraz więcej działań profilaktycznych.

Aktywna czterdziestolatka »
Tekst opublikowany 2008-02-15, opracowanie EM
Szkoła Podstawowa w Żórawinie istnieje od ponad czterdziestu lat, ale jest w stanie sprostać wyzwaniom nowoczesności. Jej oferta programowa nie odbiega od wrocławskiego modelu edukacji.

Rozwiąż lokalne problemy »
Tekst opublikowany 2008-02-15, opracowanie MW
Jeśli jesteś zainteresowany pracą na rzecz lokalnej społeczności, możesz otrzymać wsparcie z Regionalnego Ośrodka EFS we Wrocławiu.

25-lecie ośrodka kultury »
Tekst opublikowany 2008-02-15, opracowanie MW
W tym roku Gminne Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach obchodzi dwudziestopięciolecie istnienia. Już w najbliższym czasie w ramach jubileuszu odbędzie się wiele imprez.

Do 10 tysięcy na szkołę »
Tekst opublikowany 2008-02-15, opracowanie MW
Nawet do 10 tysięcy zł dotacji mogą dostać szkoły, które wezmą udział w konkursie na rzecz zwiększenia atrakcyjności i rozwoju swojego terenu.

OSP jak błyskawica »
Tekst opublikowany 2008-02-14, opracowanie bom
Strażacy z Księginic Małych będą mieć nową remizę. Niedawno gmina przekazała działkę pod budowę bazy. Obecnie OSP dysponuje trzema wozami, które stoją w różnych miejscach wsi.

Wali się stodoła »
Tekst opublikowany 2008-02-13, opracowanie MW
W Nowej Wsi Wrocławskiej jest kilka obiektów, gdzie dachy azbestowo-cementowe walą się. Azbest jest szkodliwy i niebezpieczny dla zdrowia, a niezabezpieczone dachy są zagrożeniem dla bawiących się nieopodal dzieci.

Zbudują kultową widownię »
Tekst opublikowany 2008-02-13, opracowanie Jacek Bomersbach
Na polanie obok ośrodka ZHP w Sobótce ma powstać amfiteatr. Obiekt ma być gotowy na Festiwal Kultury Słowiańskiej, który odbędzie się w czerwcu.

Motobi nie dało rady »
Tekst opublikowany 2008-02-13, opracowanie Kamil Skrzypek
W Miliczu odbył się pierwszy tegoroczny sparing Motobi Bystrzycy Kąty. Przeciwnikiem był wicelider trzeciej ligi Gawin Królewska Wola. W odróżnieniu od drużyny z Kątów, dla piłkarzy prezesa Andrzeja Gawina był to już szósty sparing w okresie przygotowawczym.

Cztery osoby zabite »
Tekst opublikowany 2008-02-13, opracowanie bom
Cztery osoby zginęły w wypadku na drodze krajowej nr 35 między Gniechowicami, a Małuszowem.

Rozbiórka na wiosnę »
Tekst opublikowany 2008-02-12, opracowanie MW
Właściciele posesji zamieszkujący na terenie gminy Kobierzyce mogą składać wnioski o nieodpłatne usunięcie azbestu. Wiosną ruszą pierwsze rozbiórki.

Plany na ferie »
Tekst opublikowany 2008-02-12, opracowanie Red.
-Wyjeżdżam z rodzicami do Karpacza. Chciałbym, żeby spadło trochę śniegu, ponieważ zamierzam uczyć się jeździć na nartach. O plany na ferie pytamy mieszkańców gminy Święta Katarzyna

Straży jest za ciasno »
Tekst opublikowany 2008-02-11, opracowanie Magda Wieteska
Ciasnota – tak w jednym słowie można streścić problemy lokalowe kąteckich strażaków. Jednostka w Kątach Wrocławskich wymaga przebudowy i remontu.

Koncert na walentynki »
Tekst opublikowany 2008-02-10, opracowanie MW
Centrum kultury w Kobierzycach zaprasza wszystkich mieszkańców na wieczór walentynkowy. Będzie muzycznie i romantycznie – jak w dniu zakochanych przystało.

„Samotność” Srokowskiego »
Tekst opublikowany 2008-02-10, opracowanie MW
Pochodzi ze stron Mickiewicza, Słowackiego, Herberta i Miłosza. Jego książki weszły do kanonu lektur szkolnych. Stanisław Srokowski spotkał się z uczniami gimnazjum w Bielanach Wrocławskich.

Opłatek w Tyńcu Małym »
Tekst opublikowany 2008-02-10, opracowanie MW
Choć grypa nie ominęła młodych aktorów z Tyńca Małego, to jednak jasełka się udały. Tak samo jak wieczór kolęd i występ kapeli Sobótczańska Biesiada.

Sześciu wspaniałych  »
Tekst opublikowany 2008-02-10, opracowanie MW
UKS Tygrysy zrzesza miłośników zapasów. Sześciu najlepszych wyjedzie podczas ferii na profesjonalne zgrupowanie sportowe.

Młodzi pełni pomysłów »
Tekst opublikowany 2008-02-08, opracowanie EM
Przez kilka miesięcy uczniowie gimnazjum brali udział w projekcie "Mała firma. To takie proste". Rezultat ich pracy można było poznać 7 lutego.

Kupcy protestują »
Tekst opublikowany 2008-02-08, opracowanie Magda Wieteska
W porównaniu do zeszłego roku placowe na targowisku w Kątach Wrocławskich wzrosło czterokrotnie. Kupcy są rozżaleni, oburzeni i chcą walczyć o swoje.

Interwencje w feralny dzień »
Tekst opublikowany 2008-02-08, opracowanie Jacek Bomersbach
13 stycznia policjanci z Sobótki musieli szarpać się z pijanym mieszkańcem Kryształowic, uspokajać awanturę w Mirosławicach i interweniować w sprawie bezpańskich psów.

Roma w Rzymie »
Tekst opublikowany 2008-02-08, opracowanie bom
Do połowy lutego w muzeum ślężańskim można oglądać gobeliny z wizerunkami Venus, Ateny czy Apolla. Autorką prac jest artystka z Poznania.

Wędka zamiast ryby »
Tekst opublikowany 2008-02-07, opracowanie Ewa Mastalska
W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej trwają przygotowania do realizacji nowych projektów. Ich głównym celem jest aktywizacja mieszkańców, zwłaszcza osób bezrobotnych.

Mistrzowie powiatu »
Tekst opublikowany 2008-02-07, opracowanie Mariusz Różnowicz
Zawody sportowe, które odbyły się pod koniec stycznia w gminie Święta Katarzyna, wyłoniły mistrzów powiatu wrocławskiego w koszykówce dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych.

Na pastwę płomieni »
Tekst opublikowany 2008-02-06, opracowanie MW
28 stycznia w Iwinach spłonęła część starego domu. Mieszkający tam Krzysztof Bałanda pozostał bez dachu nad głową. Na szczęście sporo osób udzieliło mu wsparcie w trudnej sytuacji.

Potrzebna pomoc »
Tekst opublikowany 2008-02-06, opracowanie MW
15- letnia gimnazjalistka ze szkoły w Jaszkotlu potrzebuje pomocy. Jest po przeszczepie wątroby, a jej rodziców nie stać na dalsze leczenie i rehabilitację.

Złamał nos policjantowi »
Tekst opublikowany 2008-02-06, opracowanie MW
Najpierw wtargnął do domu byłej żony i wszczął awanturę. Po przyjeździe wezwanego patrolu zaczął szarpać się z policjantami. Jednemu z nich złamał nos.

Groźny tlenek węgla »
Tekst opublikowany 2008-02-06, opracowanie MW
Choć w tym roku zima nieco zawodzi, jednak sezon grzewczy trwa, a wraz z nim interwencje strażaków. Najczęściej to wyjazdy do źle zabezpieczonych piecyków i kominów.

Wzrosło bezpieczeństwo »
Tekst opublikowany 2008-02-06, opracowanie MW
Od końca grudnia na terenie gminy Kobierzyce działają dodatkowe patrole policji. Efektem jest wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

W nowej szacie »
Tekst opublikowany 2008-02-05, opracowanie EM
Za miesiąc powinien zakończyć się remont sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Żórawinie. Poprawi się nie tylko wygląd budynku, ale również jego bezpieczeństwo.

Szarpanina w szkole »
Tekst opublikowany 2008-02-05, opracowanie MAT
W specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym w Kątach Wrocławskich doszło do szarpaniny między uczniem, a nauczycielem wychowania fizycznego. Czy nauczyciel został pobity, czy to może… uczeń pobił nauczyciela?

Jacuzzi w zamkowych salach »
Tekst opublikowany 2008-02-04, opracowanie Jacek Bomersbach
Pewien Hiszpan chce kupić pałac w Piotrówku i zagospodarować go na hotel. Na pobliskich terenach miałoby powstać centrum rekreacyjne, w tym boiska do gry w golfa.

Wypadł z auta »
Tekst opublikowany 2008-02-04, opracowanie Ewa Mastalska
Wczoraj w Długołęce koło Selgrosa mężczyzna wypadł na jezdnię z samochodu ciężarowego.

Referendum nieważne »
Tekst opublikowany 2008-02-04, opracowanie Ewa Mastalska
Niedzielne referendum w sprawie odwołania wójta i rady gminy jest nieważne z powodu niewystarczającej frekwencji.

Wpadli do rowu »
Tekst opublikowany 2008-02-03, opracowanie MW
Na autostradzie w pobliżu Kobierzyc wpadł do rowu volkswagen. Samochodem podróżowało małżeństwo z dziećmi.

1 procent podatku dla chorej na raka »
Tekst opublikowany 2008-02-03, opracowanie MW
Stanisława Kuryś już od ponad roku walczy z chorobą nowotworową. Możemy pomóc w jej rehabilitacji wpłacając 1 procent podatku na rzecz Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

Zapalił się strop »
Tekst opublikowany 2008-02-03, opracowanie MW
28 stycznia w Jaszowicach doszło do małego pożaru. Przyczyną były wady urządzeń ogrzewczych.

Odwołają wójta? »
Tekst opublikowany 2008-02-03, opracowanie MW
Trwa referendum w sprawie odwołania wójta i rady gminy Święta Katarzyna. To pierwsze w tym roku takie referendum w Polsce.

Potrzebna kasa na projekt »
Tekst opublikowany 2008-02-01, opracowanie bom
W lutym będzie wiadomo, czy gmina Sobótka otrzyma 47 tysięcy zł na projekt skierowany do pięciu szkół podstawowych z terenu gminy.

Widownia na 500 miejsc »
Tekst opublikowany 2008-02-01, opracowanie MW
Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa hali widowiskowo-sportowej w Kobierzycach. Hala będzie dwukondygnacyjna z widownią na pół tysiąca miejsc.

Wygraj indeks »
Tekst opublikowany 2008-02-01, opracowanie MW
Uwaga uczniowie – ten konkurs jest dla was. Zwycięzcy otrzymają stypendia na pierwszy rok nauki.

Czołowe zderzenie »
Tekst opublikowany 2008-02-01, opracowanie MW
22 stycznia na drodze wojewódzkiej w okolicach Kątów Wrocławskich doszło do czołowego zderzenia dwóch aut. Przyczyną wypadku były złe warunki pogodowe.

Ciężarówka w rowie »
Tekst opublikowany 2008-02-01, opracowanie MW
Auto w rowie, kierowca na zewnątrz pojazdu. Silne wiatry mogły być przyczyną wypadku.

Złamane drzewa po wichurze »
Tekst opublikowany 2008-02-01, opracowanie MW
Skutki wichury z minionego weekendu dały się we znaki mieszkańcom gminy Kąty Wrocławskie. Strażacy wyjeżdżali tam, usuwając z drogi połamane drzewa.

Potrącił go pociąg »
Tekst opublikowany 2008-02-01, opracowanie MW
W Sadowicach obok torów kolejowych znaleziono mężczyznę potrąconego przez pociąg. Nie dawał znaków życia.

Nysa wjechała w audi »
Tekst opublikowany 2008-02-01, opracowanie MW
Na krajowej ósemce w pobliżu Kobierzyc zderzyła się nysa z audi. Ciężarówka nadaje się na złom.

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl