Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 69 informacji. Wszystkie poniżej.

Aktywne kobiety »
Tekst opublikowany 2007-12-31, opracowanie (MW)
Mieszkanki wsi nie muszą być pozbawione szans, które mają kobiety w miastach. Z myślą o nich powstał program mający na celu aktywizację kobiet ze środowisk wiejskich.

Zabił i uciekł »
Tekst opublikowany 2007-12-31, opracowanie MAT
Policja szuka kierowcę, który wczoraj rano w Domosławiu zabił kobietę idącą chodnikiem.

Każdy ma teczkę »
Tekst opublikowany 2007-12-28, opracowanie Magda Wieteska
To urząd, w którym nie ma kolejek, a obsługa jest fachowa i nastawiona życzliwie. Zaświadczenia o dochodach są tu wydawane od ręki, a dla podatników przygotowano bezpłatny parking na 180 miejsc.

Symboliczne sztućce  »
Tekst opublikowany 2007-12-28, opracowanie Ewa Mastalska
Ta oryginalna szopka autorstwa siechnickich gimnazjalistek Joanny Marczyńskiej i Marceliny Chyży została nagrodzona w XV wojewódzkim Konkursie Rzeźbiarskim zorganizowanym przez Muzeum Etnograficzne.

Pierniki z buraków »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie Magda Wieteska
Boże Narodzenie osiemdziesiąt lat temu. Farsz z suszonych owoców i wróżby z kutii. Wojenne święta. Uratowane żarno i pierniki z buraków cukrowych. O tamtych świętach opowiadają państwo Całowie z Gniechowic.

Diabeł z laptopem »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie E.M.
W siechnickim gimnazjum odbył się VII Gminny Przegląd Jasełek i Zespołów kolędniczych. Dzieci i młodzież zaprezentowały różne sposoby pojmowania idei świąt Bożego Narodzenia.

Tragiczny bilans poświąteczny »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie MW
Trzy osoby zginęły, dwadzieścia osiem zostało rannych. Taki jest poświąteczny bilans na dolnośląskich drogach.

Prawie nie handlowali »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie MW
Tylko sześć zgłoszeń handlu w święta odnotowała Państwowa Inspekcja Pracy. Informacje docierały czasem w formie sms-a.

Wypadek w Kobierzycach »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
Wczorajsze wczesne popołudnie rozpoczęło się wypadkiem drogowym w Kobierzycach. Kierowca volvo wjechał w omegę.

Za pierwszego męczennika »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
Ukamieniowali go za gorliwe głoszenie ewangelii. W drugi dzień Bożego Narodzenia na znak pamięci o św. Szczepanie sypie się w kościołach owsem.

Bez TIR-ów w święta »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
Jeszcze dziś obowiązuje całkowity zakaz poruszania się ciężarówek po drogach. Za złamanie przepisu grozi tysiąc złotych mandatu.

Na świąteczny spacer! »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
Lekarze radzą: w drugi dzień Świąt koniecznie idźmy na spacer. Żołądek nie lubi obciążeń, których miał aż nadto przez trzy dni świętowania.

Kiedy narodził się Chrystus? »
Tekst opublikowany 2007-12-25, opracowanie (tom)
Dzisiaj pierwszy dzień Bożego Narodzenia. W tradycji chrześcijańskiej święta te upamiętniają narodziny Jezusa Chrystusa, które poprzedzone są czterotygodniowym okresem oczekiwania, zwanego Adwentem.

Królewski połów  »
Tekst opublikowany 2007-12-24, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Zanim trafią na wigilijny stół przechodzą długą drogę. Od ikry, po dojrzewanie aż do odłowu. Co roku na stawach rybnych w Rasowej Małej w powiecie lubińskim, od listopada do grudnia trwa wielki połów karpi.

Człowiek demolka »
Tekst opublikowany 2007-12-23, opracowanie bom
Policjanci zatrzymali 23-letniego Huberta K., mieszkańca Sobótki, który zniszczył bramę w plombie przy ulicy Kościuszki.

Wódka, skręty i wózek  »
Tekst opublikowany 2007-12-23, opracowanie bom
Palili razem marihuanę, a potem spod sklepu Biedronka w Sobótce ukradli wózek na zakupy. Odpowiedzą m.in. za kradzież i posiadanie narkotyków.

4 mln zł za płatną protekcję »
Tekst opublikowany 2007-12-23, opracowanie MAT
Agenci CBA z delegatury we Wrocławiu i Warszawy zatrzymali Dariusza D. prezesa wrocławskiego oddziału SARP oraz Mariusza K., wspólnika pracowni architektonicznej prowadzonej wraz z D.

Światło z Betlejem w Jordanowie Śląskim »
Tekst opublikowany 2007-12-23, opracowanie bom
Harcerze z Jordanowa Śląskiego przywieźli z Wiednia betlejemskie Światło Pokoju. Płomień z groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, co roku przywożony jest do stolicy Austrii.

Nagroda za iluminację  »
Tekst opublikowany 2007-12-23, opracowanie bom
Dwa tysiące złotych może wygrać właściciel posesji, który najładniej oświetli lampkami swój dom w gminie Długołęka.

Święta po koreańsku »
Tekst opublikowany 2007-12-21, opracowanie Magda Wieteska
W Korei na całe święta przypada tylko jeden dzień wolny od pracy. Wtedy idzie się do parku na spacer albo gra z całą rodziną w yuk nori.

Bartek podbija Anglię »
Tekst opublikowany 2007-12-21, opracowanie E.M.
Uczniowie siechnickiego gimnazjum spotkali się ze starszymi kolegami studiującymi w Wielkiej Brytanii – Bartoszem Reszką i Darrylem Johnsonem.Ten pierwszy jest rodowitym siechniczanem, natomiast Daryll pochodzi z Jamajki.

Kilka cennych rad  »
Tekst opublikowany 2007-12-21, opracowanie (tom)
Jesteśmy w trakcie gorącego okresu przedświątecznego. Bieganina po supermarketach, kupowanie karpia, choinki, świątecznych prezentów może skutecznie wyrwać nas z ostrożności i skupienia.

Święta u władzy »
Tekst opublikowany 2007-12-20, opracowanie Magda Wieteska
Sekretarz gminy sama ulepi uszka. Zastępca wójta spędzi sylwestra u żony w pracy. Radny bawić się będzie w swoim barze na zamkniętej imprezie dla przyjaciół. A dyrektor szkoły w ostatnią noc wypije Piccolo.

Sąsiedzkie oko najlepsze  »
Tekst opublikowany 2007-12-20, opracowanie Ewa Mastalska
W porównaniu z Wrocławiem gmina Święta Katarzyna uchodzi za spokojne i bezpieczne miejsce. Jednak i tutaj dochodzi do niepokojących zdarzeń.

Babcine reflektory  »
Tekst opublikowany 2007-12-20, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Moda w zdobieniu świątecznego drzewka zmienia się każdego roku. Po szale na amerykańską kiczowatość kreatorzy wzornictwa i producenci bombek namawiają dziś do powrotu do staropolskiej tradycji.

Polka z Francuzami »
Tekst opublikowany 2007-12-19, opracowanie Ewa Mastalska
Już po raz drugi przedstawiciele gminy Święta Katarzyna odwiedzili świąteczne targi w partnerskiej gminie Sin-le-Noble we Francji. Gospodarze powitali ich jak dobrych przyjaciół i służyli wszechstronną pomocą.

Uciekają ze wsi »
Tekst opublikowany 2007-12-19, opracowanie BOM
Mieszkańcy Świątnik narzekają na drogi, komunikację i worki śmieci wyrzucane w lasach. Najczęściej pozostawiają je miastowi, którzy budują się w okolicy.

Kanalizacja to priorytet »
Tekst opublikowany 2007-12-19, opracowanie Ewa Mastalska
28 grudnia pod obrady Rady Gminy Mietków trafi projekt budżetu na rok 2008. Jego główne założenia przewidują kontynuację zadań z lat ubiegłych.

Drogówka nie popuści »
Tekst opublikowany 2007-12-19, opracowanie MW
Uwaga kierowcy – wrocławska drogówka czuwa! Na łamiących przepisy czekają surowe kary.

Kiedy znikną rudery? »
Tekst opublikowany 2007-12-18, opracowanie Ewa Mastalska
Przez wiele lat Instytut Zootechniki z Krakowa utrzymywał w gminie Święta Katarzyna obiekty badawcze. Pozostałością po tamtych czasach są zdewastowane obiekty, których stan prawny jest nadal nieuregulowany.

Skorzystaj z e-Urzędu »
Tekst opublikowany 2007-12-18, opracowanie Mariusz Różnowicz
Urząd Gminy w Świętej Katarzynie, od początku stycznia zacznie wdrażać Elektroniczny System Obiegu Dokumentów (ESOD). Władze gminy przewidują, że do końca 2008 roku większość spraw w tej instytucji będzie można załatwić bez wychodzenia z domu, drogą mailową.

Pięć blach pani Krysi »
Tekst opublikowany 2007-12-18, opracowanie (MW)
Już siódmy rok organizowany jest świąteczny kiermasz w Gniechowicach, podczas którego można kupić m.in. słodycze na świąteczny stół. Zebrane pieniądze zasilają konto szkoły.

Rozkradają cmentarz  »
Tekst opublikowany 2007-12-17, opracowanie Jacek Bomersbach
Zdewastowany i okradany z metalowych elementów jest pomnik na cmentarzu więźniów – ofiar obozu koncentracyjnego Gross Rosen. Władze gminy Czernica chcą odnowić pomnik.

Swojska szynka i lokomotywy »
Tekst opublikowany 2007-12-17, opracowanie Jacek Bomersbach
Zabawki z drewna, wyroby z wikliny, miody i pyszne wędliny bez konserwantów zaprezentowano na dwudniowym festiwalu rzemiosł, rękodzieła i produktu lokalnego w Sobótce.

Fotka z woskowym Murphim »
Tekst opublikowany 2007-12-16, opracowanie bom
Młodzież z gminy Czernica kilka dni spędziła w brytyjskich rodzinach. W Londynie fotografowali czerwone piętrowe autobusy, budki telefoniczne i wszystko, co kojarzy się Anglią.

Pedofile w sieci »
Tekst opublikowany 2007-12-15, opracowanie MW
Dolnośląscy policjanci zatrzymali siedem osób podejrzanych o rozpowszechnianie pedofilii w sieci. Znaleźli materiały pornograficzne z udziałem dzieci i zwierząt.

Żywa szopka »
Tekst opublikowany 2007-12-15, opracowanie MW
4 stycznia na kąteckim rynku odbędą się jasełka. W spektaklu udział weźmie 70 aktorów oraz zwierzęta.

Sto lat bez diety »
Tekst opublikowany 2007-12-14, opracowanie Ewa Mastalska
Helena Streker przyszła na świat w czasach zaborów. Przeżyła rewolucję i dwie wojny oraz kilkadziesiąt lat spokojnego życia w podwrocławskiej wsi. Sędziwa mieszkanka Grodziszowa obchodziła niedawno setne urodziny.

Trzy w jednym »
Tekst opublikowany 2007-12-14, opracowanie MW
Już na początku przyszłego roku mieszkańcy Bielan Wrocławskich zyskają nowy obiekt wielofunkcyjny. Zmieści się w nim przedszkole, przychodnia zdrowia, duża świetlica i zaplecze sportowe.

Niełatwy bieg pod górkę »
Tekst opublikowany 2007-12-13, opracowanie bom
Meta maratonu ślężańskiego po raz pierwszy będzie w hali widowiskowo-sportowej gimnazjum w Sobótce, gdzie są szatnie, prysznice i stołówka.

Zablokowany wjazd na Bielany »
Tekst opublikowany 2007-12-13, opracowanie (MW)
Kolejna blokada drogi wjazdowej 35 do Wrocławia od strony Wałbrzycha. Trwa tu bowiem poszerzanie jezdni przy skrzyżowaniu w Bielanach.

Kłócą się o łącznik »
Tekst opublikowany 2007-12-13, opracowanie bom
Od kilku lat trwa spór sąsiedzki o przejazd łącznikiem między ulicami Warszawską i Mickiewicza. Część osób uważa, że drogę należy zamknąć, inni postulują, aby ją otworzyć dla ruchu pojazdów.

Sobótka zaprasza na festiwal »
Tekst opublikowany 2007-12-13, opracowanie bom
Przez 2 dni mieszkańcy Sobótki obejrzą koncerty zespołów folkowych, jasełka i spektakle teatralne uczniów. Impreza odbędzie się w ramach Ślężańskiego Festiwalu Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego.

Azbest jak bomba »
Tekst opublikowany 2007-12-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Setki domów w gminie Sobótka pokryta jest eternitem – materiałem zawierającym niebezpieczny azbest. Właściciele posesji nie mogą jednak sami zdejmować materiału z dachu.

Dwa razy droższe śmieci »
Tekst opublikowany 2007-12-12, opracowanie Magda Wieteska
Cena za wywóz śmieci wzrośnie dwukrotnie. Nauczmy się więc segregacji, tak aby śmieci było jak najmniej. To się opłaci - i nam, i środowisku.

Obcowanie ze sztuką »
Tekst opublikowany 2007-12-12, opracowanie MW
W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich można oglądać wystawę obrazów Marii Słaby. Malarka pod koniec listopada opowiadała o swej twórczości i zaprezentowała swoje prace.

Polsko-ukraińskie mikołajki »
Tekst opublikowany 2007-12-12, opracowanie MW
Stół pełen słodkości, zabawa z zespołem Elf i pokaz taekwondo - tak obchodzono mikołajki w Kątach Wrocławskich. Oczywiście, nie zabrakło św. Mikołaja. I to z workiem pełnych prezentów dla wszystkich bez wyjątku!

Świątecznie w rynku »
Tekst opublikowany 2007-12-12, opracowanie MW
We wtorek na kąteckim rynku zrobi się naprawdę świątecznie. Wystąpią teatry, zagrają pianiści i popłyną słowa kolędy. Można też będzie kupić ozdoby świąteczne.

Zamienia się w ruinę... »
Tekst opublikowany 2007-12-11, opracowanie MW
Przy wjeździe do Kątów Wrocławskich, tuż przed stacją paliw stoi ten dom. Budynek jest piękny, zabytkowy, ale co tego, skoro od kilku lat stopniowo zamienia się w ruinę?

Strzelanina w Kątach »
Tekst opublikowany 2007-12-11, opracowanie MW
W grudniowy poranek prawie setka młodych ludzi stanęła do zawodów strzeleckich. Emocje były duże, bo który chłopak czy dziewczyna nie chciałby choć przez chwilę poczuć się jak Renata Mauer?

Koreańczyk poszarpał Polkę »
Tekst opublikowany 2007-12-11, opracowanie MAT
W fabryce Heesung Electronics doszło do bardzo nieprzyjemnej sytuacji. Koreański pracownik poszarpał polską pracownicę. Poszło o części do produkcji.

Sąd ukarze spóźnialskich »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie BOM
Jeśli po 1 stycznia złożysz podanie o nowy dowód osobisty, możesz zostać ukarany grzywną. Powód? Gminy zobligowane są zgłaszać spóźnialskich do sądów grodzkich.

Mandat albo...rózga »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie Magda Wieteska
- Ma pan do wyboru: zapłacić mandat albo... dostać rózgę - słyszeli zaskoczeni kierowcy w Kątach, Smolcu i Mietkowie. W taki sposób przebiegała akcja policji w dzień św. Mikołaja.

Fuzja Motobi i Wulkanu? »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie Kamil Skrzypek
Jak już od dłuższego czasu wiadomo czwartoligowy Wulkan Wrocław przeżywa kłopoty finansowe. Życie zweryfikowało piękne plany stworzenia drugiego silnego klubu w stolicy Dolnego śląska.

Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie Mariusz Różnowicz
W dzień mikołajek, 6 grudnia w Szkole Podstawowej w Żernikach Wrocławskich odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Przyroda w mojej gminie".

Jarmark z wędzonką w hali »
Tekst opublikowany 2007-12-07, opracowanie BOM
W dniach 15 i 16 grudnia w hali widowiskowo-sportowej gimnazjum w Sobótce rozpocznie się festiwal rzemiosł, rękodzieła i produktu lokalnego. W trakcie imprezy zaprezentują się twórcy ze swoimi wyrobami cepeliowskimi i producenci żywności ekologicznej z całego Dolnego Śląska.

Będzie lepiej w LG »
Tekst opublikowany 2007-12-07, opracowanie MW
LG będzie zatrudniać coraz mniej obcokrajowców, stawiając na polskich pracowników. Pojawią się usprawnienia związane z procedurami zatrudnienia, a także ma nastąpić poprawa we wzajemnej komunikacji.

Smok w Mietkowie  »
Tekst opublikowany 2007-12-06, opracowanie E.M.
Kierowany przez Adrianę Głogowską projekt "Zbiornik Mietków" realizowany jest w ramach programu „SMOK – Szkoła myśląca o każdym”, służącego wyrównywaniu szans edukacyjnych mieszkańców wsi.

Nie zabił, bo pękło ostrze »
Tekst opublikowany 2007-12-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Była żona oskarżonego o usiłowanie zabójstwa zeznała przed sądem, że Mieczysław P. chodził po Sobótce z nożami pochowanymi po kieszeniach.

LG zapłaci »
Tekst opublikowany 2007-12-05, opracowanie Magda Wieteska
Monika Struś dostanie odszkodowanie od LG Electronics. Zakończony ugodą proces w sprawie dyscyplinarnego zwolnienia kobiety trwał od kwietnia.

Będzie referendum? »
Tekst opublikowany 2007-12-04, opracowanie Ewa Mastalska
Narodowe Stowarzyszenie Aktywności Społecznej organizuje referendum w sprawie odwołania wójta i rady gminy. Głównym inicjatorem jest radny poprzedniej kadencji Leopold Gomułkiewicz.

Elektronika douszna »
Tekst opublikowany 2007-12-04, opracowanie MW
W Ślęzie powstało najnowocześniejsze w Europie laboratorium otoplastyczne. Aparaty słuchowe, które w nim powstają, są prawie niewidoczne, a ich elektronika jest porównywalna do technologii najwyższej klasy komputerów.

Po pijaku wiózł 27 ton »
Tekst opublikowany 2007-12-04, opracowanie red.
3 grudnia, na autostradzie A4, w rejonie Kątów Wrocławskich policjanci zatrzymali mężczyznę, który kompletnie pijany jechał TIRem. Jakby tego było mało - ciężarówka przewoziła źle zabezpieczony, ważący 27 ton ładunek.

Zebrali ponad osiem tysięcy »
Tekst opublikowany 2007-12-03, opracowanie Ewa Mastalska
1 grudnia w siechnickim gimnazjum odbyła się impreza charytatywna na rzecz dzieci z wadami rozwojowymi. Uczniowie i nauczyciele po raz kolejny pokazali że są czuli na los potrzebujących.

Nie tędy droga  »
Tekst opublikowany 2007-12-03, opracowanie Jacek Bomersbach
W styczniu starostwo powiatowe na wniosek mieszkańców ograniczyło znakami ruch tirów przez Jordanów. Od niedawna ciężarówki nie mogą też jeździć po nowych drogach gminnych.

Pogłosu nie będzie »
Tekst opublikowany 2007-12-02, opracowanie BOM
Pogłos, jaki powstaje w sali gimnastycznej w Kamieńcu Wrocławskiem uniemożliwia organizowanie imprez, czy egzaminów językowych. Niedługo sala zostanie wyciszona specjalnymi płytkami.

Złapali 33 pijanych kierowców »
Tekst opublikowany 2007-12-01, opracowanie MW
W ramach akcji „ANDRZEJKI” trwającej od wczoraj na dolnośląskich drogach policja zatrzymała już 33 pijanych kierowców.

Zjazdy za friko »
Tekst opublikowany 2007-12-01, opracowanie MW
Dziś otwarcie sezonu narciarskiego w Zieleńcu. Do godz. 16.00 wszystkie wyciągi są bezpłatne.

Wypadek w Wilczkowicach »
Tekst opublikowany 2007-12-01, opracowanie MW
Dwie osoby ranne. Ciężarówka i dwa auta osobowe zderzyły sie w okolicach Wilczkowic.

Dzisiaj
Poniedziałek 3 października 2022
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl