Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 104 informacji. Wszystkie poniżej.

Podróbka pokuty »
Tekst opublikowany 2007-10-31, opracowanie BOM
Krzyż pokutny przed jednym z zakładów pogrzebowych w Sobótce. Stawiano je w miejscach okrutnych zbrodni, wielkich epidemii i nieszczęśliwych wypadków.

Na rzecz niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2007-10-31, opracowanie MW
25 października w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu odbyło się seminarium z udziałem organizacji i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

Słup na poboczu »
Tekst opublikowany 2007-10-30, opracowanie BOM
Sołtys Starego Zamku jest zły na energetykę, że postawiła słup wysokiego napięcia za blisko ulicy i na środku pobocza, gdzie chodzą ludzie.

Skutki brawury? »
Tekst opublikowany 2007-10-30, opracowanie Ewa Mastalska
Tragicznie zakończyły się wyścigi samochodowe na łąkach w Trestnie. Jeden z kierowców stracił panowanie nad pojazdem i znalazł się w Odrze.

Na basie w gminie »
Tekst opublikowany 2007-10-30, opracowanie Ewa Mastalska
Gminne Centrum Kultury rozpoczęło realizację "Muzycznego Programu Edukacyjnego" adresowanego do młodzieży z ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjum.

Gdzie jechać? »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MW
Skrzyżowanie przed autostradą. Z lewej strony Tesco, z prawej Makro, na wprost Klecina. I znaki, z których każdy mówi coś innego.

Nowa fabryka »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MW
W Nowej Wsi Kąckiej otwarto fabrykę duńskiej firmy produkcyjnej. Cabinplant Polska powstała w 1969 roku. Od lat 80-tych cieszy się międzynarodowym uznaniem.

Święto o dzień później »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MW
12 listopada w Kątach Wrocławskich odbędzie się uroczystość z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Burmistrz zaprasza wszystkich mieszkańców gminy do wzięcia udziału w obchodach święta.

Zmagania słowne »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MW
15 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury i Sztuki w Kątach Wrocławskich odbędzie się 11 Dolnośląski Turniej Słowa. Konkursowi towarzyszyć będą koncerty artystów operetki i poetów wrocławskich.

Budowa Ekocentrum »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MW
Na terenie parku krajobrazowego Dolina Bystrzycy powstanie Ekocentrum wyposażone w najnowszej klasy urządzenia związane z energią odnawialną. W związku z tym projektem 25 października w urzędzie miasta i gminy w Kątach Wrocławskich odbyło się międzynarodowe spotkanie ekologiczne.

Nominowane Kąty »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MW
Gmina Kąty Wrocławskie już po raz drugi została nominowana w konkursie Dolnośląskie Gryfy. Wyróżnienie otrzymała za szczególną efektywność w pozyskiwaniu funduszy Unii Europejskiej.

Posiedzi za maryśkę »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MW
W niedzielę, 21 października policja w Kątach Wrocławskich otrzymała informację o handlu narkotykami. Zatrzymano młodego mężczyznę, mieszkańca Małkowic.

Bezpiecznie we Wszystkich Świętych »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MW
We Wszystkich Świętych i w Zaduszki policjanci z Kątów Wrocławskich będą patrolować gminne cmentarze. Pod szczególną ochroną znajdą się cmentarze w Kątach i w Jaszkotlu.

Rodzinny "biznes" »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MW
Trzej bracia kradli blachę z pałacu w Kębłowicach. Najpierw złapano jednego, a po dwóch tygodniach zatrzymano pozostałych.

Ostatnie łowienie »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MW
14 października odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody wędkarskie o „Puchar Burmistrza”. Na kolejne wędkarzom z Koła nr 7 w Kątach Wrocławskich przyjdzie poczekać do wiosny.

Zaduszki dla Ani Bykowskiej »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MW
14 października w wypadku drogowym koło Radzikowa, niedaleko Łagiewnik zmarła Anna Bykowska, pracownica Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach. Jej pamięci zostaną poświęcone Zaduszki Muzyczne, które odbędą się 6 listopada.

Marszałek Dawid »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MW
11-letni Dawid, wychowanek Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jaszkotlu wygrał trzecią nagrodę w akcji „Moje marzenia”. Chciał być prezydentem, ale został marszałkiem. Na jeden dzień objął władzę w Urzędzie Marszałkowskim.

Patrole do godz. 22 »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MW
Dzisiaj od godziny 6.00 trwa patrol drogówki na drogach Dolnego Śląska. Akcja „Prędkość” ma na celu poprawienie bezpieczeństwa. Przekraczanie dozwolonych prędkości bywa najczęstszą przyczyną wypadków.

Karambol na A4! »
Tekst opublikowany 2007-10-28, opracowanie red.
Karambol na A4 w okolicach Kątów Wrocławskich Trzy osoby zostały ranne w karambolu do jakiego doszło na autostradzie A4 w okolicach Kątów Wrocławskich.

Jedno auto na godzinę  »
Tekst opublikowany 2007-10-26, opracowanie MW
Kąty Wrocławskie, lata 70., wiadukt na autostradzie. - Chodziliśmy tam na spacery, z mężem i małym dzieckiem w wózku - wspomina Irena Fijałkowska, autorka zdjęcia.

Monitoring, ale bez nagrywania  »
Tekst opublikowany 2007-10-26, opracowanie BOM
Wkrótce ponad 20 kamer będzie monitorować wejścia, korytarze i teren boiska przy gimnazjum i szkole podstawowej w Sobótce.

Muzeum z czujkami »
Tekst opublikowany 2007-10-26, opracowanie BOM
Gdyby w Muzeum Ślężańskim w Sobótce wybuchł pożar to nie wiadomo, czy zadziałałby przestarzały system alarmowy. Około 30 tysięcy złotych mają kosztować nowe elektroniczne czujki.

Nakarmili bezdomne psiaki »
Tekst opublikowany 2007-10-26, opracowanie BOM
Dzieciom z Sobótki szkoda bezdomnych czworonogów, dlatego uzbierali pieniądze, kupili karmę i zawieźli do wrocławskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt .

Basen dla pracownika »
Tekst opublikowany 2007-10-26, opracowanie BOM
W Żórawinie otwarto nowoczesną fabrykę produkującą części do komputerów dla przemysłu samochodowego i zajmującą się obróbką stali. W pierwszej kolejności zatrudnienie znajdą w niej mieszkańcy gminy.

Jak najlepiej spędzić czas? »
Tekst opublikowany 2007-10-25, opracowanie Ewa Mastalska
Kiedyś po powrocie z pracy można było odpoczywać w domu lub ewentualnie w gronie zaprzyjaźnionych sąsiadów. W ostatnich latach zaczęło się to jednak zmieniać. Pytamy mieszkańców Św. Katarzyny o najlepszy sposób spędzania wolnego czasu.

Najlepsze są Tygrysy »
Tekst opublikowany 2007-10-25, opracowanie MW
Uczniowski Klub Sportowy Tygrysy zajął pierwsze miejsce w Turnieju Zapaśniczym "O Złoty Pas" w Jeleniej Górze. W drużynowych zawodach najlepsi okazali się gimnazjaliści z Jaszkotla.

Groźby w pociągu »
Tekst opublikowany 2007-10-25, opracowanie Ewa Mastalska
Rabin wrocławskiej gminy żydowskiej Izaak Rapoport zawiadomił policję o pogróżkach i zniewagach ze strony pasażera nocnego pociągu do Warszawy.

Nie tylko pasy »
Tekst opublikowany 2007-10-25, opracowanie Ewa Mastalska
Od godziny 6 do 22 policjanci prowadzą na drogach całego województwa akcję „Pasy” Ma ona na celu sprawdzenie bezpieczeństwa pojazdów w ruchu drogowym.

Trochę mniejszy parlament »
Tekst opublikowany 2007-10-24, opracowanie Ewa Mastalska
Od kilku lat działa Dolnośląski Parlament Dzieci i Młodzieży. Dużą aktywność w tej instytucji przejawiają uczniowie z gminy Święta Katarzyna.

Świetlica dla pokoleń »
Tekst opublikowany 2007-10-24, opracowanie MW
Fundacja Wspomagania Wsi ogłosiła konkurs „Nasza Świetlica, Nasz Klub”. Ma on na celu ułatwienie mieszkańcom wsi dostępu do informacji.

Samochód w Odrze! »
Tekst opublikowany 2007-10-24, opracowanie red.
Jeden z łowiących dziś wędkarzy w miejscowości Trestno zapewne nie przypuszczał, że około godziny 15.00 będzie świadkiem wpadającego do Odry samochodu.

Teraz Radomierzyce »
Tekst opublikowany 2007-10-23, opracowanie Ewa Mastalska
Trwa realizacja inwestycji powiatowych na terenie gminy Święta Katarzyna. Pod koniec września do użytku została oddana droga w Łukaszowicach.

Kosze pełne śmieci »
Tekst opublikowany 2007-10-23, opracowanie MW
Wiata przystankowa w Jaszkotlu. W środku aż dwa kosze na śmieci - oba pełne.

Nie było zabezpieczeń »
Tekst opublikowany 2007-10-23, opracowanie MAT
Trwa prokuratorskie dochodzenie w podsterfie LG, gdzie w piątek doszło do makabrycznego wypadku. Również inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy sprawdzają, co było przyczyną dramatu 29-letniej dziewczyny, której maszyna poszarpała rękę.

Zmiażdżona ręka przy rozruchu  »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie as, MW
Na terenie parku technologicznego w Biskupicach Podgórnych doszło do kolejnego wypadku. W zakładzie POS-PPC maszyna docięcia blach zmiażdżyła rękę 29-letniej kobiecie.

Kto wygrał w naszym okręgu? »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie red.
Ośmiu wrocławskich posłów z PO, pięciu z PiS, jeden z LiD – tak wyglądają wyniki wczorajszych wyborów w naszym regionie. Prezentujemy nazwiska wybranych parlamentarzystów.

Jak się czuję w mojej szkole? »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie MW
- Nie mam żadnych problemów w szkole, jeśli chodzi o złe traktowanie - w naszej sondzie pytamy młodych uczniów gimnazjum w miejscowości Jaszkotle.

Nagrodzone Kobierzyce »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie MW
Kobierzyce już po raz drugi otrzymały statuetkę "Gmina Fair Play". Uroczyste wręczenie certyfikatu odbyło się w Warszawie.

Ze Złotoryi do Kątów »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie MW
Trzecia na świecie fabryka Boart Longyear Factory została otwarta w Kątach Wrocławskich. Przeniosła swoją dotychczasową siedzibę ze Złotoryi do miasteczka położonego ponad 20 km od Wrocławia.

Bezpiecznie na Bielanach »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie MW
W Bielanach Wrocławskich odbył się uroczysty finał akcji związanej z bezpieczeństwem. Przybyło osiem szkół z Dolnego Śląska oraz władze gminy, województwa i kraju. Bielańska szkoła pomieściła w tym dniu ok. 600 osób.

Jak i na kogo głosujemy? »
Tekst opublikowany 2007-10-21, opracowanie red.
O godzinie 6.00 rozpoczęły się w Polsce wybory parlamentarne. Głosować będzie można do godziny 20. W serwisie prezentujemy kandydatów z naszego okręgu.

Pobity Górnik »
Tekst opublikowany 2007-10-21, opracowanie as
Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie pokonało na własnym boisku Górnika/Zagłębie Wałbrzych 4:0. Bohaterem meczu był Tomasz Kosztowniak, który zdobył dwie bramki.

Cisza wyborcza do 22.55 »
Tekst opublikowany 2007-10-21, opracowanie as
Wciąż nie znamy przybliżonych wyników wyborów do parlamentu. Cisza wyborcza została przedłużona do 22.55. Frekwencja wynosi 55,3%.

Polacy wybrali PO »
Tekst opublikowany 2007-10-21, opracowanie as
44,2 % - PO, 31,3 % - PiS, 12,2 % - LiD – tak wyglądają przybliżone wyniki wyborów parlamentarnych. Do sejmu wejdzie jeszcze tylko PSL – 7,9 %. Przybliżona frekwencja wyniosła 55,3 %.

Zabiła go blacha »
Tekst opublikowany 2007-10-19, opracowanie BOM
Wybuch pieca uszkodził drzwi od pomieszczeń, powybijał szyby i wyrwał dziurę w dachu. Oderwana blacha uderzyła w głowę 91-letniego Kazimierza Czechowicza, który zginął na miejscu.

Smok w Mietkowie »
Tekst opublikowany 2007-10-19, opracowanie Ewa Mastalska
13 października na terenie mietkowskiego gimnazjum odbyła się spartakiada. Był to jeden z projektów realizowanych w ramach programu Szkoła Myśląca o Każdym (SMOK).

Dzień prawdy  »
Tekst opublikowany 2007-10-19, opracowanie (tom)
W najbliższą niedzielę będziemy wybierać 460 posłów i 100 senatorów. Do urn może iść ponad 30 milionów Polaków, bo tylu jest uprawnionych do głosowania. Przypominamy, jak głosować, by nasz głos był ważny.

Hojny łapówkarz »
Tekst opublikowany 2007-10-19, opracowanie red.
Niemal trzy promile alkoholu we krwi miał kierowca, który wjechał samochodem do rowu między Polakowicami a Krajkowem. Pijany starał się wcisnąć funkcjonariuszom pieniądze - oczywiście w zamian za "odstąpienie od czynności".

A8 - wszystko zgodnie z planem? »
Tekst opublikowany 2007-10-19, opracowanie red.
Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć budowa autostradowej obwodnicy Wrocławia. Póki co kończy się formalny etap inwestycji - Wojewoda przekazał właśnie Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pozwolenie na budowę ostatniego odcinka.

Sportowcy czekają »
Tekst opublikowany 2007-10-18, opracowanie Ewa Mastalska
Mieszkańcy Żernik Wrocławskich, Biestrzykowa i Radomierzyc z zainteresowaniem obserwują budowę pobliskiego boiska sportowego.

Wróci za kratki »
Tekst opublikowany 2007-10-18, opracowanie BOM
Bezdomny z Garnarska, którzy przesiedział łącznie 10 lat w zakładach karnych i obiecywał wielką poprawę znów napadł i obrabował jedną z ofiar. Włamywał się również do domów na osiedlu w Sobótce.

Płacz po trenerze »
Tekst opublikowany 2007-10-18, opracowanie BOM
Trener Piotr Araszczuk nie będzie wicedyrektorem gimnazjum i kierownikiem hali widowiskowo – sportowej. Decyzja ta zbulwersowała radnych, działaczy sportowych i młodzież, która za nim tęskni.

Wścieklizna i policja »
Tekst opublikowany 2007-10-18, opracowanie BOM
Około tysiąca psów zaszczepili weterynarze jeżdżąc po całej gminie Sobótka. Gdyby nie coroczna akcja profilaktyczna około 80-90 procent czworonogów nie zostałoby zaszczepionych przeciwko wściekliźnie.

Skąd nerwy u dzieci? »
Tekst opublikowany 2007-10-17, opracowanie BOM
Starsi nauczyciele na emeryturze nie zazdroszczą swoim młodszym kolegom. Twierdzą, że oprócz nieudanej reformy szkolnictwa mają więcej pracy – młodzież jest trudniejsza.

Kłódki na drzwiach »
Tekst opublikowany 2007-10-17, opracowanie Ewa Mastalska
W wielu mniejszych wsiach gminy Święta Katarzyna istnieją wiejskie świetlice. Niestety przez większość roku działają tylko okazjonalnie.

Wieczór z Rachmaninowem »
Tekst opublikowany 2007-10-16, opracowanie Ewa Mastalska
14 października w siechnickim kościele wystąpił chór wrocławskiej Akademii Ekonomicznej. Muzycy zagrali kolejny z koncertów Ziemi Wrocławskiej.

Wiedeń pod Wrocławiem »
Tekst opublikowany 2007-10-16, opracowanie MW
26 października odbędzie się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod drugą fazę rozbudowy osiedla wiedeńskiego. Sprzedaż mieszkań rozpocznie się w listopadzie, a cała inwestycja zakończy się w 2009 roku.

Stają na własnych nogach »
Tekst opublikowany 2007-10-16, opracowanie Magda Wieteska
Mieszkają tu dzieci samotne i chore. Niektóre z nich mają rodziców, inne już dawno zapomniały jak wygląda mama. Ale to nie są dzieci smutne czy zaniedbane.

Piłkarski weekend z Wałbrzychem »
Tekst opublikowany 2007-10-16, opracowanie red.
Pojedynki między drużyną Motobi Bystrzycy Kąty Wrocławskie a Górnikiem/Zagłębiem Wałbrzych zawsze są emocjonujące. Pierwszy raz obie jedenastki starły się 3 września 2005 roku.

Reklamy w księdze zmarłych »
Tekst opublikowany 2007-10-15, opracowanie BOM
W starych księgach kościelnych w Nasławicach znaleźliśmy przedwojenne reklamy kawy i kartki na mleko ze swastyką. O wgląd do wolumenów często proszą Niemcy, których przodkowie tutaj mieszkali.

Serce w grochówce »
Tekst opublikowany 2007-10-15, opracowanie MW
W Bielanach Wrocławskich odbył się Wiejski Festiwal Pieczonego Ziemniaka. Impreza przebiegała pod hasłem koncertów muzycznych, zajęć plastycznych dla najmłodszych i integracji mieszkańców wsi.

Porządki niedokończone »
Tekst opublikowany 2007-10-15, opracowanie red.
Ostatni tydzień sejmowej kampanii wyborczej nie sprzyja chłodnej refleksji o akcie przerwanym w połowie. W tych dniach wszyscy oczekujemy od partyjnych zastępów skondensowanego przekazu i celnego ciosu powalającego konkurenta.

I po najwyższym »
Tekst opublikowany 2007-10-14, opracowanie BOM
W serwisie prezentujemy ostatnie dni wrocławskiego Poltegoru, którego zastąpi nowoczesny Sky Tower. Zobacz jak znikał najwyższy na Dolnym Śląsku biurowiec!

Wybuch pod Sobótką »
Tekst opublikowany 2007-10-14, opracowanie ks
Strażacy ustalają dokładne przyczyny wybuchu, do którego doszło dziś w jednym z domów w miejscowości Stary Zamek pod Sobótką. W wyniku eksplozji zginął 90-letni mężczyzna - właściciel domu.

Otrzęsiny w gimnazjum »
Tekst opublikowany 2007-10-13, opracowanie EM
W Siechnicach odbyło się pasowanie na gimnazjalistów. Dla uczniów pierwszych klas był to symboliczny moment przejścia z dzieciństwa w wiek młodzieńczy.

Cud, że bez ofiar »
Tekst opublikowany 2007-10-13, opracowanie as
Do groźnego wypadku doszło dziś w Magnicach. Osobowy opel zderzył się z TIR-em na czeskim numerach rejestracyjnych. Cztery osoby trafiły do wrocławskich szpitali.

Tir przejechał kobietę »
Tekst opublikowany 2007-10-12, opracowanie BOM
W Mirosławicach przejeżdżający drogą krajową tir potrącił 49-letnią Teresę P., mieszkankę miejscowości. Kobieta poniosła śmierć na miejscu.

Przejazdówek nie uznają  »
Tekst opublikowany 2007-10-12, opracowanie BOM
Nauczyciele dojeżdżający do pracy w Sobótce chcą wyjaśnić, dlaczego kierowcy prywatnych linii autobusowych uznają bilety miesięczne za nieważne i karzą kupować normalne bilety.

Tomka czeka wózek »
Tekst opublikowany 2007-10-12, opracowanie Jacek Bomersbach
W sierpniu 18 – letniego Tomka Łyko przygniótł metalowy zbiornik. Chłopak resztę życia prawdopodobnie spędzi na wózku inwalidzkim. Mama Tomka uważa, że pracodawca nie interesuje się dalszym losem syna.

Siatka do łapania piłek »
Tekst opublikowany 2007-10-12, opracowanie BOM
Na boisku piłkarskim w Jordanowie Śląskim zamontowano wysokie na ponad pięć metrów siatki zabezpieczające, aby piłka nie lądowała w polu właściciela.

Filozofia i UFO »
Tekst opublikowany 2007-10-11, opracowanie BOM
Filmy, dyskusje i projekcje o siłach nadprzyrodzonych oraz koncert na misach tybetańskich zorganizowano w ośrodku ZHP w Sobótce podczas imprezy Harmonia Kosmosu.

Zabierają mieszkania »
Tekst opublikowany 2007-10-11, opracowanie MW
Policja w Kątach Wrocławskich zaczęła stosować zabezpieczenia majątkowe w stosunku do przestępców. Na poczet przyszłej kary zabierane są nawet mieszkania własnościowe.

Chroni przed złem »
Tekst opublikowany 2007-10-10, opracowanie BOM
W legendach podkowa skierowana końcami do dołu przypominała zarys żeńskich narządów płciowych.

Bieg na wózkach »
Tekst opublikowany 2007-10-10, opracowanie MW
W sobotę, 6 października na stadionie w Kobierzycach odbył się maraton. Pomimo niesprzyjającej, chłodnej pogody frekwencja była bardzo wysoka.

Gdzie spoczniemy? »
Tekst opublikowany 2007-10-10, opracowanie EM
Od pewnego czasu po gminie krążą sprzeczne wieści co do dalszych losów cmentarza w Świętej Katarzynie. Jedni mówią o rozbudowie, a inni o powstaniu nowej nekropolii.

Remis w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-10-10, opracowanie Kamil Skrzypek
W ramach 13 kolejki Piast IV ligi zespół Motobi Bystrzycy Kąty Wrocławskie grał w Legnicy z tamtejszą drugą drużyną Miedzi. Sympatycy "kąteckich Lwów" mogli podziwiać nową trybunę na stadionie przy Alei Orła Białego. Piłkarze natomiast liczyli na 3 punkty.

Dzika zabrała laweta »
Tekst opublikowany 2007-10-09, opracowanie BOM
Do nietypowego zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 35 niedaleko Mirosławic. Samochód osobowy ford escort potrącił przebiegającego drogą dzika.

Roztańczona sobota »
Tekst opublikowany 2007-10-09, opracowanie Ewa Mastalska
6 października w hali siechnickiego gimnazjum odbył się I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Święta Katarzyna. Wzięło w nim udział 130 par z 21 klubów.

Będzie nowy komisariat »
Tekst opublikowany 2007-10-09, opracowanie MW
Być może jeszcze w tym roku policja z Kątów Wrocławskich przeniesie się do nowego komisariatu. To budynek po byłym domu dziecka, mieszczący się przy ul. 1 Maja 43.

PO z LiD robi wielką różnicę  »
Tekst opublikowany 2007-10-09, opracowanie MP,TS
"My nie wykluczamy wielkiej koalicji, ale w innym wydaniu niż to, co proponuje Donald Tusk" - rozmowa z Adamem Lipińskim, sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, posłem PiS z okręgu legnicko – jeleniogórskim.

Droga ekspresowa S5 połączy Wrocław z Poznaniem  »
Tekst opublikowany 2007-10-09, opracowanie MP
Inwestycja wartości 4,2 mld zł będzie finansowana ze środków unijnych. Zabiegi Aleksandry Natalli-Świat, przewodniczącej sejmowej komisji finansów okazały się skuteczne.

Lipa z rzeźbą na krzyżówce »
Tekst opublikowany 2007-10-08, opracowanie BOM
Przez kilka lat w dworku w Nasławicach mieszkał George Bidwell, brytyjski pisarz specjalizujący się w biografiach beletrystycznych i powieściach historycznych.

Trzy godziny dziennie »
Tekst opublikowany 2007-10-08, opracowanie Magda Wieteska
Poczta w Gniechowicach czynna jest przez 3 godziny dziennie. Obsługuje ją jedna osoba. Co mają zrobić mieszkańcy, którzy nie są w stanie załatwić spraw w godzinach urzędowania – czyli pomiędzy 12.15 a 15.15?

Zablokowana autostrada »
Tekst opublikowany 2007-10-08, opracowanie MW
Pod koniec września wjazd na autostradę w Kątach Wrocławskich został zablokowany. Przyczyną była wywrotka ciężarówki załadowanej towarem.

Dachowała »
Tekst opublikowany 2007-10-08, opracowanie MW
Piątek 28 września okazał się dla pechowy dla mieszkanki Domanic. Dachowała i wyleciała przez okno swojego auta.

Pobili i uciekli »
Tekst opublikowany 2007-10-08, opracowanie MW
Mieszkaniec Kryształowic, który tankował benzynę na stacji w Gniechowicach został znienacka zaatakowany. Trzej mężczyźni pobili go, a następnie uciekli.

Groźna pogoda »
Tekst opublikowany 2007-10-08, opracowanie MW
4 października na drodze A4 w Kątach Wrocławskich został zablokowany jeden pas ruchu. Powodem była kolizja dwóch aut.

Zdrożeje wywóz śmieci  »
Tekst opublikowany 2007-10-07, opracowanie BOM
Od 1 stycznia zdrożeją ceny za wywóz odpadów komunalnych. Szacuje się, że ceny wrosną o około 30 procent. Pracownicy Zakładu Usług Komunalnych Hadlux obliczają o ile będą musieli podwyższyć cennik.

Pijany nie widział patrolu »
Tekst opublikowany 2007-10-07, opracowanie BOM
Kierowca odpalił malucha i pojechał w stronę stojącego na ulicy policyjnego patrolu. Był tak pijany, że nie zauważył radiowozu.

Nadwyżka pielęgniarek »
Tekst opublikowany 2007-10-07, opracowanie BOM
Władze chcą zlikwidować nieoszczędny i źle funkcjonujący piec w budynku pogotowia ratunkowego w Sobótce i zmodernizować kotłownię w przychodni przy ulicy Strzelców.

Ścisk w szczycie »
Tekst opublikowany 2007-10-05, opracowanie BOM
Pasażerowie z Sobótki dojeżdżający autobusami do Wrocławia skarżą się na tłok i brak miejsc siedzących. Na komunikację narzekają również mieszkańcy małych miejscowości w gminie.

Z rottweilerem do urzędu »
Tekst opublikowany 2007-10-05, opracowanie red.
Ujadające psy w Tyńcu Małym bywają przyczyną bezsennych nocy dla mieszkańców. Problemem są również wałęsające się, nierzadko agresywne zwierzęta. Mimo, że nie wszystkie z nich są bezdomne.

Nagrodzeni po raz ósmy »
Tekst opublikowany 2007-10-04, opracowanie MW
25 września w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu najzdolniejsi uczniowie powiatu wrocławskiego odebrali stypendia.

Nie praca, a służba »
Tekst opublikowany 2007-10-04, opracowanie MW
Straż pożarna to w Polsce niedoceniana służba ratownicza. Świadczy o tym małe uposażenie strażaków oraz problem z brakiem chętnych. Strażacy z jednostki w Katach Wrocławskich opowiadają naszemu serwisowi o swojej służbie.

W rękach Niemców »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie MW
Kościół w Jaszkotlu liczy ponad 500 lat. Jest gotycką budowlą, w której zachowały się elementy sprzed kilku epok.

Najszybsze Gniechowice »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie MW
13 września na stadionie w Kątach Wrocławskich odbył się XIV Bieg Niepodległości. W kategorii szkoły podstawowe zwyciężyła drużyna z Gniechowic. Wśród starszej młodzieży zwycięstwo odnieśli gimnazjaliści z Kątów.

Puchar z niespodzianką »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie Kamil Skrzypek
Mecze 1/16 finału Pucharu Polski okręgu wrocławskiego przyniosły kilka nieoczekiwanych rezultatów. Największą sensację sprawiła B klasowa jedenastka Kolektywu Radwanice.

Cud wyśniony czy sukces wypracowany? »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie http://www.wroclaw-powiat.wfp.pl/magazyn.php?rodza
Otwieramy nasz nowy dział - Woda na młyn, w którym mogą Państwo publikować swoje opinie, felietony, plotki, zachęcając innych do dyskusji. Już dziś drugi felieton Mieczysława Piotrowskiego. Zapraszamy!

Obyło się bez zamku »
Tekst opublikowany 2007-10-02, opracowanie MW
Zorganizowała go firma Cadbury. Chłodna aura nie przeszkodziła najmłodszym bawić się od rana do późnych godzin popołudniowych.

Pod własnym dachem »
Tekst opublikowany 2007-10-02, opracowanie E.M.
W lutym rodzina Kwiatkowskich z Łukaszowic została poszkodowana przez pożar. Dzięki pomocy życzliwych ludzi po kilku miesiącach mogli wrócić do wyremontowanego domu.

Rytualny mord w Domasławiu? »
Tekst opublikowany 2007-10-01, opracowanie MW
W Domasławiu, w związku z budową obwodnicy autostradowej Wrocławia od roku trwają prace archeologiczne. Ich efektem stało się rewelacyjne odkrycie cmentarzyska z VII wieku p.n.e. i osady z początków naszej ery.

Sąsiad pedofil? »
Tekst opublikowany 2007-10-01, opracowanie MW
Policja w Kątach otrzymała zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. 11-latek zeznał, że sąsiad upił go i napastował seksualnie.

Złamał nogę i kręgosłup »
Tekst opublikowany 2007-10-01, opracowanie BOM
Podczas podchodzenia do lądowania paralotnia zaczęła się okręcać i runęła na ziemię. Paralotniarz z ciężkimi obrażeniami trafił do wrocławskiego Szpitala Wojskowego.

Windows dla pań  »
Tekst opublikowany 2007-10-01, opracowanie BOM
Jesienią w szkole w Ratowicach rusza bezpłatny kurs komputerowy wyłącznie dla pań. Od nowego roku mieszkańcy gminy Czernica będą mogli uczyć się również języków obcych.

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl