Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 78 informacji. Wszystkie poniżej.

Spadł z 20 metrów »
Tekst opublikowany 2007-09-30, opracowanie MAT
O mały włos, a nie doszłoby do tragedii. Na płytę lotniska w Mirosławicach spadł z 20 metrów paralotniarz.

W stronę rzeki »
Tekst opublikowany 2007-09-29, opracowanie Ewa Mastalska
Urząd Miejski Wrocławia zorganizował wczoraj konferencję „Spotkajmy się nad Odrą 2007” podczas której debatowano nad przywróceniem rzece funkcji turystycznej i rekreacyjnej.

Marzenie o murawie »
Tekst opublikowany 2007-09-28, opracowanie E.M.
Mieszkańcy Łukaszowic dbają o teren rekreacyjny, w czym przeszkadzała im prywatna firma. Teraz chcieliby, aby powstało tam prawdziwie boisko sportowe.

Pracowita jesień »
Tekst opublikowany 2007-09-28, opracowanie E.M.
Na terenie gminy Święta Katarzyna realizowanych jest obecnie wiele gminnych inwestycji. Dotyczą one głównie poprawy stanu lokalnej infrastruktury oraz warunków do nauki i wypoczynku.

Kilometry stresu »
Tekst opublikowany 2007-09-28, opracowanie Ewa Mastalska, AS
Wjazd do miasta od strony Kątów Wrocławskich dawał kiedyś szansę na sprawne dostanie się do centrum. Od jakiegoś czasu tworzą się tam kilometrowe korki.

Czernica zakłada kronikę »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie BOM
Mieszkańcy gminy Czernica posiadający ważne dokumenty, które mają wartość historyczną mogą opublikować je w powstającej kronice gminy.

Gimnazjaliści na wschód »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie E.M.
W ubiegłym roku szkolnym w mietkowskim gimnazjum rozpoczęła się realizacja programu SMOK, finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Jednym z jego elementów był wakacyjny wyjazd młodzieży na Ukrainę.

Pamięć o motocykliście »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie MW
24 sierpnia na drodze między Pietrzykowicami, Baranowicami i Sadkowem doszło do tragicznego wypadku.

Motobi gromi w pucharze »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie AS
Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie rozgromiło wczoraj w Smolcu miejscowy Sokół 9:2. Spotkanie odbyło się w ramach 1/16 Pucharu Polski w okręgu wrocławskim.

Asfalt na miedzy »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie BOM
Przy hali sportowej w Jordanowie Śląskim kierowcy nie będą musieli już parkować na trawie. Obok biblioteki powstał nowy parking na ok. 30 pojazdów.

Wyjaśnienia od Sumptuastic »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie MW
Do Gminnego Ośrodka Kultury i Sztuki w Kątach Wrocławskich przyszedł list z wyjaśnieniami od zespołu Sumptuastic. Rzecz dotyczyła koncertu, który odbył się w ramach dożynek.

Bomba na osiedlu »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie MW
W Krzeptowie, podczas prac związanych z budową osiedla domów jednorodzinnych, robotnicy natrafili na pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej.

Pijana i agresywna matka »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Policjanci z Jelcza - Laskowic zatrzymali 30-letnią pijaną kobietę, która opiekowała się dwójką swoich dzieci. Miała dwa promile alkoholu w organizmie. Pijana w sztok kobieta próbowała pobić swoich krewnych, którzy przyszli na pomoc dzieciom.

Szambo nie przecieknie »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie BOM
Zakończono budowę kanalizacji sanitarnej w Gajkowie i Jeszkowicach, którą rozpoczęto dwa lata temu. Na ukończeniu jest projekt sześciu innych miejscowości w gminie Czernica.

Żegnaj lato! »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie EM
Radwaniczanie witają astronomiczną jesień festynem z mnóstwem atrakcji dla młodszych i starszych mieszkańców. Impreza ta stała się już lokalną tradycją tej wsi.

Do startu gotowi... Start! »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie MW
6 października na stadionie sportowym w Kobierzycach odbędzie się maraton. Wśród uczestników znajdą się m.in. delegacje z Cargilla i Cadbury oraz dzieci z Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Wierzbicach.

Trzecia kolejna porażka Motobi »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie Kamil Skrzypek
Do spotkania ze Śląskiem II Wrocław zespół „kąteckich Lwów” przystępował poważnie osłabiony. Za żółte kartki nie mogli zagrać Jakub Kalinowski i Łukasz Augustyniak, natomiast z powodu kontuzji nieobecny był Arkadiusz Pawlak.

Strach przed samotnością »
Tekst opublikowany 2007-09-24, opracowanie Magda Wieteska
28 sierpnia w lasku w Gniechowicach policja odnalazła samobójcę - wisielca. 59-letni Jan N. był poszukiwany za uchylanie się od płacenia alimentów. Jedna z córek opowiada, co mogło być przyczyną samobójstwa.

Życie wokół śmieci »
Tekst opublikowany 2007-09-24, opracowanie Ewa Mastalska
Ponad dwa lata temu w Sulęcinie powstał Zakład Utylizacji Odpadów. Dzisiaj mieszkańcy pobliskich wsi mają wrażenie, że żyją w pobliżu zwykłego wysypiska śmieci.

Znów zarzuty wobec LG »
Tekst opublikowany 2007-09-22, opracowanie KS
Nie ma końca kontrowersji wokół fabryki grupy LG w Biskupcach Podgórnych. Pracownicy skarżą się, że wykonujący dokładnie tą samą pracę Koreańczycy zatrudniani są na lepszych warunkach. Przedstawiciele koncernu odpierają zarzuty.

Więźniowie wykorzystywani w Sobótce? »
Tekst opublikowany 2007-09-22, opracowanie KS
Jeden z byłych współpracowników szefa wrocławskiej policji Marka Szmigiela doniósł do prokuratury, że budując swój dom w Sobótce komendant nielegalnie zatrudniał więźniów. - Musiałbym być debilem - ripostuje sam zainteresowany.

Szybka, wygodna i bezpieczna? »
Tekst opublikowany 2007-09-22, opracowanie KS
Kwoty idą w miliony - tak o kosztach modernizacji jednej tylko lokomotywy mówią pracownicy kolei, którzy w ramach Europejskiego Dnia Bez Samochodu prezentowali na wrocławskim dworcu najnowsze egzemplarze taboru.

Wizja w sprawie śmierci »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie BOM
Świadkowie, rodzina i prokuratura uczestniczyli w wizji lokalnej w miejscu, gdzie znaleziono nieprzytomną 25-letnią Karolinę z Sobótki.

Powrót granatu »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie Ewa Mastalska
Od września uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów chodzą do szkoły w mundurkach. W placówkach gminy Święta Katarzyna są to najczęściej granatowe kamizelki.

Jesienny rajd  »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie MW
Ponad sto osób uczestniczyło w jesiennym rajdzie, który odbył się 15 września. W ramach programu "Ścieżkami zdrowia" zdobyto szczyt Ślęży.

Lisy do szczepień »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie red.
Na początku października rozpocznie się na terenie naszego województwa akcja szczepienia wolno żyjących lisów. Ostrożność będziemy musieli zachować przez ok. dwa tygodnie.

Sahara w kranach »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie BOM
Mieszkańcy osiedla domków letniskowych w Sulistrowiczkach mają problemy z wodą, której latem brakuje w kranach. Sołtys wsi uważa, że rozbudowa wodociągu byłaby złotym interesem dla gminy.

Piknik kontra sepsa »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie BOM
Ponad 150 osób przebadało się i skorzystało z porad lekarskich podczas pikniku zdrowia, który po raz czwarty zorganizowano w Sobótce.

Młody poeta »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie red.
Na rozpoczynające się jutro w Żaganiu święto 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej zaproszono specjalnego gościa.

Pociąg staranował skodę »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie BOM
Lekkiego szoku doznała kierująca skodą mieszkanka Olbrachtowic. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Rogowie Sobóckim w jej auto uderzył pociąg.

Na izbę trafia się za nic »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie MAT
Niedawno na wrocławskiej izbie wytrzeźwień zmarł młody mężczyzna. Miał 4 promile alkoholu we krwi. Bezpośrednie przyczyny zgonu ustala prokuratura.

Chemikalia spaliły murawę »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie BOM
Na skutek pomyłki preparatów chwastobójczych uschła zielona murawa stadionu w Sobótce. Oburzenia nie kryją piłkarze, kibice i działacze sportowi.

Pijana matka!  »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Kolejny przykład braku ludzkiej wyobraźni. 26-letnia kompletnie pijana kobieta opiekowała się 5-letnią dziewczynką. Matka dziecka miała blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

Hotel z podstawówki »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie BOM
Pewna wrocławianka kupiła w Kunowie nieczynny budynek szkoły, aby zrobić w nim hotel. Wiosną ma ruszyć świetlica wiejska w zlikwidowanym sklepie spożywczym.

Zwrot dzieła na dożynkach »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie BOM
Świątniki odzyskały obraz Matki Boskiej Różańcowej, który przez 32 lata wisiał we wrocławskim Muzeum Archidiecezialnym. Dzieło po wojnie przywieźli pociągiem osadnicy ze Wschodu.

Absurdalna śmierć »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie BOM
Zdaniem lekarza sądowego przyczyną śmierci 25-letniej Karoliny mogło być uderzenie głową o bruk. W nieszczęśliwy wypadek nie wierzy rodzina zmarłej i mieszkańcy Sobótki.

Obwodnica już niebawem? »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie Magda Wieteska
65 dni ma wojewoda dolnośląski na podjęcie decyzji w sprawie budowy północnego odcinka Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Lekarz z Kątów nagrodzony »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie Magda Wieteska
Dr Marek Szewczyk został nagrodzony na zjeździe Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej w Gdańsku. Jest to już drugie wyróżnienie dla kąteckiego lekarza.

Zarzuty wobec przewodnika »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie Magda Wieteska
Przewodnik wycieczki na Krecie, w czasie której tragicznie zginęło rodzeństwo z Kątów Wr. ma zakaz opuszczania kraju. Jednak Piotr P. nie przyznaje się do winy.

Samochód uderzył w dom »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie Ewa Mastalska
W niedzielę nad ranem samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w płot domu w Czernicy. Trzej ranni podróżni trafili do szpitala.

Zadowoleni mimo gradu »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie Jacek Bomersbach
Podczas dożynek parafialnych w Jordanowie Śląskim wyróżniono najlepszych rolników. W specjalnym punkcie doradczym można było zasięgnąć informacji na temat unijnych kredytów.

Boją się szalonych kierowców »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie Ewa Mastalska
Droga krajowa nr 94 przebiega przez trzy miejscowości gminy Święta Katarzyna: Radwanice, Siechnice i Groblice. Ich mieszkańcy obawiają się kierowców, którzy pozwalają sobie na coraz większą brawurę.

Piaskowa elewacja »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie Jacek Bomersbach
Kończy się remont elewacji Muzeum Ślężańskiego w Sobótce. Nowa fasada będzie mieć naturalny kolor piaskowca.

Weź udział w Forum w Krzyżowej »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie red.
IX Dolnośląskie Forum Polityczne i Gospodarcze w Krzyżowej odbędzie się w dniach 16 - 18 listopada 2007 roku. Biuro Forum zaczęło już przyjmować zgłoszenia do udziału.

Strach pielęgniarek »
Tekst opublikowany 2007-09-14, opracowanie BOM
Pielęgniarka ze stażem cennym pracownikiem, czasami nawet lepszym od początkującego lekarza - o obawach i korzyściach prywatyzacji przychodni przy ulicy Strzelców w Sobótce rozmawiamy z Julitą Ursyn – Szantyr, prawnikiem.

Czy będzie redukcja? »
Tekst opublikowany 2007-09-14, opracowanie BOM
Zwolnień z przychodni przy ul. Strzelców najbardziej boją się pielęgniarki, ale nie chcą o tym mówić. O sytuacji w placówce mówią tylko anonimowo i nieoficjalnie.

Świdnica dała lekcję futbolu Motobi »
Tekst opublikowany 2007-09-14, opracowanie Kamil Skrzypek
Na przedmeczwą rozgrzewkę kąteccy piłkarze wychodzili wyjątkowo skupieni. Nic dziwnego - przeciwnikiem Motobi był zespół Polonii / Sparty Świdnica, która w tym sezonie nie straciła jeszcze ani jednego punktu.

Pierogi liczone w tysiącach »
Tekst opublikowany 2007-09-13, opracowanie BOM
Na dożynki w Chrząstawie mieszkańcy upiekli 45 różnego rodzaju ciast, a koło gospodyń wiejskich przygotowało blisko trzy tysiące pierogów ruskich.

Pracownik złodziejem »
Tekst opublikowany 2007-09-13, opracowanie MW
Pod koniec lipca na nowym osiedlu w Smolcu w biały dzień skradziony został agregat tynkarski wraz ze sprzętem. Ponad miesiąc policja szukała wartej 40 tysięcy zł zguby.

Boisko za spaloną stodołą »
Tekst opublikowany 2007-09-13, opracowanie BOM
W Przezdrowicach brakuje terenu pod budowę boiska. Młodzież gra w piłkę obok spalonej stodoły. W świetlicy przydałby się kominek, ale sprawa utknęła w martwym punkcie.

Grzaniec zamiast kufla piwa »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie MW
Lato minęło, a wraz z nim swoją działalność kończy ogródek piwny w kąteckim rynku. Wśród mieszkańców zdarzało się słyszeć różne opinie na jego temat.

Zagadka z pieskiem w tle »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie MW
Skwerek w Kątach Wrocławskich. Na trawniku tablica z napisem. Tylko jakim?

Konkurs dla gospodarzy »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie MW
Jeszcze tylko do jutra wziąć można udział w konkursie organizowanym przez Urząd Miasta i Gminy w Kątach Wrocławskich. Do wygrania jest 40 sztuk kompostowników.

Lekarze walczą o życie dziecka »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie BOM
Pijany mieszkaniec Jelcza – Laskowic spowodował wypadek, w którym obrażeń doznał 5-letni chłopiec i jego matka. Dziecko walczy o życie w jednym z wrocławskich szpitali.

Folkowo i rockowo »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie BOM
Czar naszego regionu doceniali już ludzie w pradawnej historii. Tu była kolebka Śląska i tu bije jego serce - tymi słowami otworzył dożynki wojewódzkie Zenon Gali, burmistrz Sobótki.

Uczniowie w mundurkach z teksasu »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie MW
Podczas ostatniej rady miejskiej w Kątach Wrocławskich omawiano sprawy dotyczące szkolnictwa, remontów oraz segregacji śmieci.

Wielka gwiazda pomyłką »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie MW
Podczas dożynek w Kątach Wrocławskich zespół Suptuastic, kreowany na największą gwiazdę wieczoru, zlekceważył publiczność, spóźniając się ponad godzinę i po dwóch utworach schodząc ze sceny.

Kobierzyce sponsoruja Katy? »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie MW
Na remizie strażackiej w Kobierzycach i w Domasławiu stoją dziwnie wyglądające głośniki. Mieszkańcy gminy są zainteresowani, czemu służą te gigantofony.

Jeden pił, drugi korumpował »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie red.
Wrocławscy policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca Radwanic, który po prowadził auto po pijanemu. Jego współpasażer starał się wyjaśnić sytuację proponując policjantom łapówkę.

Wrócił, aby się powiesić »
Tekst opublikowany 2007-09-10, opracowanie MW
W lasku w Gniechowicach policja znalazła ciało mężczyzny. Jak się okazało, wisielec od 15 lat poszukiwany był listem gończym.

Stracili dom »
Tekst opublikowany 2007-09-10, opracowanie Ewa Mastalska
W Domanicach wybuchał pożar w budynku mieszkalnym. W trakcie akcji zasłabł jeden ze strażaków. Ostatecznie nikomu nic się nie stało, ale kilka osób straciło dach nad głową.

Polski rolnik z tysiącem hektarów »
Tekst opublikowany 2007-09-10, opracowanie MW
Na terenie gminy Kobierzyce przebywali przedstawiciele rolników zaprzyjaźnionych gmin z Włoch, Francji i Niemiec. Władze Kobierzyc oraz sołtysi zaprezentowali gościom inwestycje gminy.

Kolejny stary dom znika »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie MW
Tyniec Mały. Kolejny stary dom znika. Pozostanie już tylko na fotografii. Takich "umierających" budynków jest na dolnośląskich wsiach coraz więcej.

Deszcz nie przeszkodził »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie MW
Na cyplu w Proszkowicach odbyły się drużynowe zawody wędkarskie. Pomysłodawcą imprezy był Polski Związek Wędkarski w Kątach Wrocławskich. Mimo deszczowej aury nastroje uczestników były wyśmienite.

Uczniowie do wymiany »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie MW
3 września podpisano umowę partnerską między Rejonem Svietlovodskim a gminą Kąty Wrocławskie. W ramach współpracy przewidywane są wymiany uczniów między szkołami.

Po kieliszku na złamanie karku »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie red.
Patrolujący autostradę A4 wrocławscy policjanci w okolicach Kątów Wrocławskich zauważyli samochód, którego prędkość przekraczała dopuszczalne normy aż o 54 km na godzinę.

Spray na kaplicy »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie BOM
Policja poszukuje grafficiarza, który w nocy z 16 na 17 sierpnia zniszczył elewację kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Sobótce. Stróżów prawa powiadomił zakład usług komunalnych Hadlux, który zarządza cmentarzem.

Co z drzewami wyciętymi przez LG? »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie Magda Wieteska
Fabryki LG, które powstały w zeszłym roku na terenie gminy Kobierzyce, stały się miejscem pracy dla wielu ludzi. Pod zabudowę hal trzeba było jednak wyciąć sporo drzew.

Z wójtem przy ognisku »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie Ewa Mastalska
Kilkunastu niepełnosprawnych mieszkańców gminy Święta Katarzyna spotkało się 1 września na terenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Świętej Katarzynie.

Tragicznie przed Pietrzykowicami »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie MW
Do tragicznego wypadku doszło przed Pietrzykowicami, na wysokości miejscowości Baranowice. Zdjęcia z tego wypadku nadesłał nam jeden z czytelników.

Zabójstwo czy wypadek? »
Tekst opublikowany 2007-09-05, opracowanie BOM
Policja przesłuchuje świadków i bada okoliczności śmierci młodej kobiety z Sobótki. 25-latkę znaleziono w kałuży krwi niedaleko muzeum.

Wspominamy wakacje »
Tekst opublikowany 2007-09-05, opracowanie E.M.
Byłem w Ustce z ciocią. Szkoda tylko, że moi rodzice nie mogli pojechać, ponieważ tata pracuje za granicą. Pytamy młodych mieszkańców regionu o wakacje.

Derby w rytmie Disco Polo »
Tekst opublikowany 2007-09-05, opracowanie Kamil Skrzypek
Już po raz piąty odbyły się derby powiatu Wrocławskiego między GKS-em Kobierzyce a Motobi Bystrzycą Kąty Wrocławskie. Tym razem jednak do spotkania mogłoby nie dojść - wszystko przez uciążliwą muzykę zespołu "Boys".

Roma dla Rogowian »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie Jacek Bomersbach
W rocznicę 700–lecia Rogowa Sobóckiego wyróżniono najstarszych mieszkańców, wydano okolicznościowe pocztówki i gazetkę z historią wsi. Publiczność rozgrzał koncert cygańskiego zespołu Roma.

Do szkoły bez wypadków »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie Magda Wieteska
W związku z akcją "Bezpieczna droga do szkoły" dolnośląska policja przygotowuje cykl wykładów na temat zagrożeń, skierowanych do dzieci i rodziców.

IRA na Dożynkach »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie red.
9 września w Sobótce odbędą się tegoroczne Dożynki Wojewódzkie, podczas których posłuchać będziemy mogli koncertów takich wykonawców jak Zorba czy Kapela Pieczarków. Gwiazdą wieczoru będzie zespół IRA.

Plan filmowy w klasie »
Tekst opublikowany 2007-09-03, opracowanie Jacek Bomersbach
Uczniowie ze szkoły w Jordanowie Śląskim kręcą filmy krótkometrażowe. Obraz „Alkohol” to antyreklama pijaństwa. „Sportowe życie” – to humoreska.

Co wspominają mieszkańcy »
Tekst opublikowany 2007-09-03, opracowanie Jacek Bomersbach
2 września Rogów Sobócki obchodził 700-lecie istnienia. Zapytaliśmy mieszkańców czy dobrze się im mieszka i jakie wydarzenia utkwiły im najbardziej w pamięci.

Dzisiaj
Poniedziałek 3 października 2022
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl