Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 50 informacji. Wszystkie poniżej.

Szlaban na trunki »
Tekst opublikowany 2007-08-30, opracowanie BOM
W Nasławicach młodzi ludzie uprawiają winogrona z myślą o produkcji i sprzedaży wina na rynek krajowy. W Polsce można robić dowolne ilości trunku, ale nie wolno go sprzedawać.

Bez dobrej woli »
Tekst opublikowany 2007-08-29, opracowanie EM
Od ponad roku mieszkańcy Sulimowa walczą o korektę przebiegu linii elektroenergetycznej. Nie są przeciwni samemu pomysłowi, ale sposobom jego forsowania.

Spotkanie mieszkańców Łoziny »
Tekst opublikowany 2007-08-29, opracowanie EM
Ten dzień nie był w Łozinie tylko świętem państwowym i kościelnym, ale także dniem udanej integracyjnej imprezy. Odbyła się msza, spotkanie seniorów, przedstawienie i wieczorna dyskoteka.

Dożynki w Kobierzycach »
Tekst opublikowany 2007-08-28, opracowanie MW
26 sierpnia odbyły się gminne dożynki w Kobierzycach. Mieszkańcy tłumnie zawitali na kobierzycki stadion, by dać się ponieść tanecznym rytmom oraz wspaniałej zabawie. Pogoda dopisała i nastroje przybyłych również.

Śmierć na izbie »
Tekst opublikowany 2007-08-28, opracowanie Marcin Torz
27-letni Robert Baka z Malczyc zginął na wrocławskiej izbie wytrzeźwień. Trafił na nią, mimo że potwornie krwawił i mimo że miał aż 4 promile alkoholu we krwi. Prokuratura już prowadzi śledztwo z artykułu 155 kodeksu karnego (nieumyślne spowodowanie śmierci). Robert Baka zostawił żonę Katarzynę i małego synka Oskarka.

Hala zamiast mokradeł »
Tekst opublikowany 2007-08-27, opracowanie Jacek Bomersbach
W Łanach podczas dożynek parafialnych otwarto halę sportową z siłownią i innymi pomieszczeniami do zagospodarowania. Prywatny obiekt przez 3 lata budowało czterech robotników.

Mordercy Michała na wolności »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Michał Zając z Sobótki chciał zjeść kolację w jednym z angielskich lokali. W przejściu niechcący potrącił młodego mężczyznę, który był z kolegami. Niestety nie zdążył nic zamówić, bo został przez nich skatowany. Zmarł po 3 dniach w szpitalu w Oxfordzie.

Tysiąc talerzy zupy »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie MW
1 sierpnia do Tyńca Małego przybyli pątnicy z Pieszej Pielgrzymki Legnickiej. Spotkali się z ogromną życzliwością mieszkańców. Ugoszczono ich posiłkiem i noclegiem.

Hip – Hop dla rolników »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie BOM
Dożynki gminne w Jordanowie Śląskim odbędą się 1 września (sobota) na boisku szkolnym. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 14 mszą świętą w kościele parafialnym. Po nabożeństwie przemówienie wójta oraz przemarsz korowodu wieńców.

Potrzebny fotoradar  »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie MW
Przez Tyniec Mały przejeżdża 15 tysięcy pojazdów na dobę. Mieszkańcy po wyjeździe ze swoich posiadłości muszą czekać kilkanaście minut na włączenie się do ruchu.

Świetlica w rozsypce »
Tekst opublikowany 2007-08-23, opracowanie BOM
Sulistrowce od lat czekają na remont świetlicy wiejskiej. Sołtys Ewa Jankowiak uważa, że powinno się wykorzystać na ten cel pieniądze unijne z programu „Odnowa wsi”.

Motobi ogrywa Górnika Polkowice! »
Tekst opublikowany 2007-08-23, opracowanie Kamil Skrzypek
W szlagierowo zapowiadającym się spotkaniu 4 kolejki czwartej ligi Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie podejmowała u siebie Górnika Polkowice, w składzie którego występują piłkarze z drugiej bądź pierwszej ligi.

Bezpieczniej po zakupy »
Tekst opublikowany 2007-08-23, opracowanie E.M.
Po wielu latach mieszkańcy Kamienia doczekają się chodnika. Powinno poprawić to bezpieczeństwo we wsi, przez którą przejeżdża coraz więcej ciężkich pojazdów.

Recepta na miłość »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie BOM
Przez 60 lat małżeństwa nigdy się na siebie nie gniewali. Według Franciszka i Marii Malinowskich z Będkowic, którzy niedawno obchodzili diamentowe gody najważniejsze jest wzajemne zaufanie.

Kareta bez zaprzęgu »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie BOM
Odnowiona kareta stoi od kilku lat pod Samodzielnym Ośrodkiem Duszpasterskim w Sulistrowicach. W przyszłości powozem mają jeździć młode pary do ślubu i weselni goście, niestety brakuje koni, których nie ma gdzie trzymać.

Radny od interwencji »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie BOM
Witoldowi Nazimkowi, radnemu z Będkowic, ludzie najczęściej zgłaszają kłopoty z brakiem wody, dróg, chodników i latarni ulicznych.

Święty Dominik czuwa »
Tekst opublikowany 2007-08-21, opracowanie Ewa Mastalska
Od niedawna na początku i końcu drogi powiatowej prowadzącej przez Smardzów można zauważyć tablice z wizerunkiem świętego na tle słońca. Są to nowo nadane symbole wsi, nawiązujące do jej historii i korzeni.

Nowy parking w Gniechowicach »
Tekst opublikowany 2007-08-21, opracowanie MW
W Gniechowicach przy ośrodku zdrowia na ul. Kąteckiej wybudowano parking. Przypomnijmy, że od października ubiegłego roku trwał tam remont drogi, a wykopy utrudniały wejście do przychodni.

Araszczuk w Ślęży i walka o Okręgówkę »
Tekst opublikowany 2007-08-21, opracowanie Marcin
Od nowego sezonu Ślężę Sobótkę ponownie poprowadzi Piotr Araszczuk, który na stanowisku trenera zastąpił Wojciecha Kukusia. Araszczuk prowadził już Sobótkę dwukrotnie - w sezonach 2004/05 oraz 2005/06.

Rumcajs w stadninie »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie Ewa Mastalska
W gminie Święta Katarzyna gościła niedawno grupa obdarzonych fantazją mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Opowiadali oni, jak przekształcić swoją okolicę w zaczarowany świat.

Wystawka 2007 »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie MW
Kolejny raz na terenie gminy Kąty Wrocławskie zostanie przeprowadzona akcja Wystawka. Zabierane będą odpady, które ze względu na swoje gabaryty nie mieszczą się do pojemników - stare meble, wersalki, sprzęt AGD, bojlery, grzejniki, wózki.

Potoczyły się bule »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie Ewa Mastalska
Radwanice stają się powoli znaczącym w skali kraju ośrodkiem gry w petangue. Już po raz drugi Polska Federacja Petanque wybrała klub EKS Kolektyw Radwanice na organizatora Mistrzostw Polski.

Sumptuastic w Kątach Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie red.
W niedzielę, 26 sierpnia w Pełcznicy zorganizowane zostaną wiejskie dożynki. Impreza rozpocznie się o godzinie 16 w pobliżu świetlicy wiejskiej. Pełcznica dożynki organizuje wspólnie z Kozłowem.

Zbiornik zmiażdżył kręgosłup »
Tekst opublikowany 2007-08-17, opracowanie BOM
Tragedia na terenie firmy Armet w Mirosławicach. Metalowy zbiornik przygniótł 19-letniego pracownika. Mężczyzna przeszedł skomplikowaną operację kręgosłupa, ale nie wiadomo, czy będzie chodził.

Polo Cocta z tatowym sierpem »
Tekst opublikowany 2007-08-16, opracowanie Jacek Bomersbach
Właściciel skansenu wiejskiego w Niedolicach Wielkich zbudował wagon kolejowy, w którym założył izbę pamięci. W pomieszczeniu obok powstaje piec do pieczenia chleba.

Wkrótce będzie podjazd »
Tekst opublikowany 2007-08-16, opracowanie Magda Wieteska
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach ma nową siedzibę. Mieści się ona przy ul. Witosa 18, w centrum miejscowości, blisko przystanku autobusowego, ośrodka zdrowia, poczty i apteki.

Pojechali do ludzi »
Tekst opublikowany 2007-08-14, opracowanie MW
Jeszcze trzy miesiące ważne są stare (zielone, książeczkowe) dowody osobiste. 31 grudnia 2007 r. upływa ostateczny termin ich wymiany na nowe. Na terenie gminy Kobierzyce zorganizowano duże udogodnienie dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Prosto do rowu  »
Tekst opublikowany 2007-08-14, opracowanie Ewa Mastalska
Sulimów to mała miejscowość położona niedaleko Świętej Katarzyny. Jej infrastruktura nie jest przystosowana do coraz intensywniejszego ruchu drogowego.

Śmierć z wycieńczenia »
Tekst opublikowany 2007-08-14, opracowanie MW
Danuta S. i jej brat Marek S. spędzali wakacje na Krecie. 21 lipca wraz z przewodnikiem i grupą udali się na autokarową wycieczkę do wąwozu Samaria, oddalonego od hotelu o 170 km. Jednak do wąwozu nie weszli. Sześć dni błąkali się po skalistych górach, przekonani, że odnajdą przewodnika i resztę grupy. Pomoc nadeszła dopiero wtedy, gdy oboje już nie żyli.

IRA dla rolników »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Sobótka przygotowuje się do wielkich dożynek wojewódzkich, które odbędą się 9 września na stadionie przy alei św. Anny. Gwiazdą wieczoru będzie zespół IRA. Szacuje się, że imprezę obejrzy kilka tysięcy osób.

Poezja przeciw karabinom »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Trwają przygotowania do koncertu poświęconemu pamięci Jacka Kaczmarskiego. Na imprezę zaproszono Alicję Delgas, żonę nieżyjącego artysty, ale nie wiadomo czy przyjedzie.

Pułapka w krzakach »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie Ewa Mastalska
Mostek przy wjeździe do Ozorzyc jest prawie niewidoczny, ale stanowi realne zagrożenie dla kierowców. Mieszkańcy wsi chcieliby, by był on lepiej zabezpieczony.

Remont za dwa miliony »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Remont szkoły podstawowej w Sobótce przeciągnie się do października lub najpóźniej do listopada. Od września zajęcia organizowane będą w części, która nie jest remontowana. Nowością będą kamery zamontowane na korytarzach.

Przemiły Przemiłów »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie BOM
Nowy sołtys Przemiłowa chce zagospodarować malowniczy teren otoczony skałkami i oczkiem wodnym. Problem w tym, że należy on do Lasów Państwowych, które nie chcą się go pozbyć.

Euro 2012 w Sobótce? »
Tekst opublikowany 2007-08-09, opracowanie BOM
Budowa boiska piłkarskiego z trawy syntetycznej przy gimnazjum gminnym w Sobótce oraz inne planowane inwestycje związane z organizacją Euro 2012 zostały zakwalifikowane do drugiej grupy pod względem przydatności w kontekście piłkarskich igrzysk w 2012 roku.

Na wózku z humorem »
Tekst opublikowany 2007-08-09, opracowanie Magda Wieteska
Jarosław Szczepański jest właścicielem małego sklepu w Gniechowicach. Asortyment, jaki posiada, nie jest okazały, ale właśnie do tego punktu przychodzi wiele osób po codzienne sprawunki.

Dyplom dla burmistrza  »
Tekst opublikowany 2007-08-09, opracowanie MW
W redakcji "Rzeczpospolitej" w Warszawie Antoni Kopeć, burmistrz gminy Kąty Wrocławskie odebrał dyplom potwierdzający zajęcie drugiego miejsca w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie w rankingu organizowanym przez gazetę.

Producent pirackich płyt muzycznych zatrzymany »
Tekst opublikowany 2007-08-09, opracowanie red.
Fabryka pirackich płyt muzycznych rozbita pod Wrocławiem. Policjanci zatrzymali 33 letniego podejrzanego o kopiowanie legalnych nagrań.

Galeria z ornamentami »
Tekst opublikowany 2007-08-08, opracowanie BOM
Za około 2-3 tygodnie rzeźby aniołków powrócą na nową balustradę przed siedzibę magistratu w Sobótce. Renata Zaręba i Maria Bukiewicz z firmy konserwatorskiej prowadzą ostatnie prace kosmetyczne.

Poszukiwania na Zalewie Mietkowskim zakończone »
Tekst opublikowany 2007-08-07, opracowanie red.
Wrocławska straż pożarna zakończyła poszukiwania mężczyzny, który wypadł wczoraj wieczorem z łódki na Zalewie Mietkowskim. Ciała nie udało się odnaleźć.

Uderzył i zbiegł »
Tekst opublikowany 2007-08-06, opracowanie red.
Wczoraj, około godziny 12:00 w Długołęce na ulicy Parkowej doszło do wypadku. Kierujący, prawdopodobnie pod wpływem alkoholu uciekł z miejsca zdarzenia do pobliskiego parku.

Śmierć spadochroniarza: zawinił człowiek »
Tekst opublikowany 2007-08-03, opracowanie red.
Alarmowaliśmy prokuraturę i Urząd Lotnictwa Cywilnego, że w szkole spadochronowej Olimpic Sky Dive narażane jest życie kursantów - mówią byli wspólnicy jej właściciela.

Kierowca busa - będzie areszt? »
Tekst opublikowany 2007-08-03, opracowanie red.
Wrocławska prokuratura chce aresztowania obywatela Korei podejrzanego o spowodowanie tragicznego wypadku w Żernikach Małych, w którym w zginęło trzech pasażerów.

Czy Koreańczycy zatrudniali ludzi na czarno? »
Tekst opublikowany 2007-08-03, opracowanie red.
Państwowa Inspekcja Pracy i Straż Graniczna znalazły w polskiej fabryce LG Philips 21 obywateli Indonezji i Korei. - Przyjechali na wakacje zwiedzić fabrykę - przekonuje dyrekcja firmy.

Arka pokonała Motobi »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie Kamil Skrzypek
W środę 1 sierpnia zespół kąteckich Lwów wybrał się do Nowej Soli. Tamtejsza Arka od lat gra w 3 lidze, do której co roku pretenduje kątecka ekipa.

Tragiczny wypadek »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie red.
Tragiczny wypadek w Wilczycach pod Wrocławiem. 55-letni mężczyzna, który przygotowywał betoniarkę do pracy został porażony prądem.

Kontrola w Dong-Yang »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie red.
Inspekcja Pracy potwierdza nasze informacje o nieformalnym zatrudnieniu Azjatów w fabrykach grupy LG w Biskupicach Podgórnych.

Pierwszomajowy pochód »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie MW
Białe gołąbki pokoju, tysiące balonów, woda z saturatora, trocinowe piłeczki na gumce, talony na grochówkę - tak wyglądało Święto Pracy w socjalistycznej Polsce.

Srebro i złoto w modzie »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie MW
Pani Małgorzata Golińska „przygodę” z odzieżą używaną rozpoczęła pięć lat temu przy ul. Borowskiej we Wrocławiu, gdzie mieścił się jej pierwszy sklep. Od trzech lat prowadzi lumpeks przy ul. Powstańców Śląskich.

Dziś 63 rocznica Powstania Warszawskiego »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie (bach)
Powstanie Warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku, punktualnie o godzinie 17:00. Mimo wcześniejszych planów walki zbroje rozpoczęły się już przed "godziną W".

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl