Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 58 informacji. Wszystkie poniżej.

Była pracownica LG chce odszkodowania »
Tekst opublikowany 2007-07-31, opracowanie red.
zwolniona dyscyplinarnie z podwrocławskiej fabryki LG Electronics Monika Struś domaga się odszkodowania oraz przywrócenia do pracy.

Grecka tragedia w wąwozie »
Tekst opublikowany 2007-07-31, opracowanie red.
To miała być kolejna wycieczka do jednego z najciekawszych miejsc na Krecie – wąwozu Samaria. Dla siostry i brata spod Wrocławia zakończyła się ona tragicznie.

Przepadek lub nawiązka »
Tekst opublikowany 2007-07-31, opracowanie (tom)
Urzędnicy Ministerstwa Sprawiedliwości chcą konfiskaty pojazdów za jazdę „po kielichu”. W resorcie właśnie trwają prace nad zmianą przepisów w kodeksie karnym.

Otwarcie tysiąclatki »
Tekst opublikowany 2007-07-30, opracowanie MW
Tysiąclatki zaczęto budować w latach 60. w ramach akcji "Tysiąc szkół na Tysiąclecie". Potrzeba ta wynikała z wchodzenia w wiek szkolny wyżu demograficznego lat pięćdziesiątych.

Ostre zakręty »
Tekst opublikowany 2007-07-30, opracowanie Ewa Mastalska
Stan drogi prowadzącej z Trestna do Wrocławia budzi od dawna niepokój mieszkańców. Rada sołecka zmierza zwrócić się w tej sprawie do starostwa.

Nowa inwestycja w Mirkowie »
Tekst opublikowany 2007-07-30, opracowanie red.
Szykuje się poważna inwestycja w podwrocławskim Mirkowie. Swoje zakłady chce tu budować spółka Bosch i Denso.

Karambol na autostradzie A4 »
Tekst opublikowany 2007-07-30, opracowanie red.
17 osób rannych, 10 osób trafiło do szpitala - to bilans karambolu na autostradzie A4 z Opola do Wrocławia. Za zjazdem Wrocław Wschodni zderzyło się łącznie 11 samochodów.

Kontrola w podwrocławskiej fabryce Koreańczyków »
Tekst opublikowany 2007-07-27, opracowanie red.
Zmasowana kontrola straży granicznej, izby celnej i Państwowej Inspekcji Pracy w podwrocławskiej koreańskiej fabryce Dong Yang Electronics.

Śmierć pięciolatka »
Tekst opublikowany 2007-07-26, opracowanie red.
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj w Żernikach Małych. Podczas młócenia zboża zginął 5-letni chłopiec. Policja bada okoliczności zdarzenia.

Pewne zwycięstwo Motobi »
Tekst opublikowany 2007-07-26, opracowanie [K]
W piękne środowe popołudnie piłkarze czwartoligowego zespołu Motobi Bystrzycy Kąty Wrocławskie rozegrali kolejny sparing.

Wakacyjne plany »
Tekst opublikowany 2007-07-25, opracowanie Ewa Mastalska
"Mam nadzieję, że dojdzie do skutku wycieczka do Chorwacji, którą planują moi rodzice". Pytamy młodych Siechniczan o plany na wakacje.

Więcej ofiar wypadku busa »
Tekst opublikowany 2007-07-25, opracowanie red.
Liczba śmiertelnych ofiar wypadku mikrobusu koreańskiej fabryki Dong Yang wzrosła do trzech, a sąd aresztował koreańskiego kierowcę pod zarzutem spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

Dziś katolicki, dawniej protestancki »
Tekst opublikowany 2007-07-24, opracowanie MW
W Gniechowicach przy głównej drodze stoi murowany, jednonawowy kościół z wieżą od zachodu. To kościół parafialny św. Filomeny wzniesiony w XV wieku, pierwotnie gotycki, a gruntownie przebudowany w 1853-1854 r.

Cień wielkiej wody »
Tekst opublikowany 2007-07-23, opracowanie Ewa Mastalska
Dziesięć lat temu mieszkańcy Siechnic ratowali swoje rodziny i dobytki przed nadciągającą wielką wodą. Na kameralnym spotkaniu przypomnieli sobie tragizm i heroizm tych dni.

Tęczowa Akademia Filmowa UPC - są bilety! »
Tekst opublikowany 2007-07-23, opracowanie red.
Już po raz kolejny Festiwal Era Nowe Horyzonty oraz UPC zapraszają młodych widzów na przegląd filmów przygotowany specjalnie dla nich. W naszym serwisie wygrać można wejściówki na to wydarzenie.

Stypendyści i laureaci  »
Tekst opublikowany 2007-07-20, opracowanie MW
Po raz kolejny uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 1 w Kątach Wrocławskich napisali sprawdzian szóstoklasisty powyżej średniej województwa.

Wypadek pod Kobierzycami »
Tekst opublikowany 2007-07-19, opracowanie red.
W środę w Biskupicach Podgórnych rozpędzony bus uderzył w drzewo. Jechało nim jedenastu Indonezyjczyków i Koreańczyk. Wszyscy trafili do wrocławskich szpitali. Jedna osoba nie żyje.

Szczęśliwe psy »
Tekst opublikowany 2007-07-19, opracowanie Magda Wieteska
Piętnaście lat temu powstał w Kątach Wrocławskich hotel dla zwierząt. Przyjeżdżają tu ze swoimi pupilami ludzie niemal z całego świata.

Wyzwania nowej dekady »
Tekst opublikowany 2007-07-18, opracowanie E.M.
Rada Miasta Siechnice zgłosiła niedawno propozycje do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Gminy Święta Katarzyna.

Sprzęt dla przedszkola »
Tekst opublikowany 2007-07-18, opracowanie BOM
Działające od kwietnia przedszkole w Jordanowie Śląskim zaopatrywane jest obecnie w meble, wykładzinę oraz niezbędne artykuły i pomoce dydaktyczne.

Projekty i przetargi »
Tekst opublikowany 2007-07-17, opracowanie Magda Wieteska
Inwestycje drogowe są jedną z najistotniejszych spraw dla mieszkańców gminy. O drogach tymczasowych i drogach docelowych mówi Piotr Kopeć, zastępca wójta Kobierzyc.

Shrek i break dance »
Tekst opublikowany 2007-07-17, opracowanie Magda Wieteska
Od 2 lipca trwają półkolonie w Gminnym Ośrodku Kultury i Sztuki w Kątach Wrocławskich. Zajęcia i wycieczki cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.

Angielska sprawiedliwość »
Tekst opublikowany 2007-07-16, opracowanie BOM
Rodzina Michała Zająca z Sobótki, którego rok temu zamordowano w Anglii nie zgadza się z wyrokiem sądu. - Jesteśmy rozgoryczeni postawą brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości i naszym prawnikiem, który zostawił nas na lodzie dwa dni przed rozprawą.

Spływy po Bystrzycy »
Tekst opublikowany 2007-07-16, opracowanie Magda Wieteska
7 lipca odbył się V spływ kajakowy Klubu Kajakowego Tratwa z Kątów Wrocławskich. Trasa spływów to Mietków - Skałka, a ich celem jest podziwianie i propagowanie uroków Parku Krajobrazowego Dolina Rzeki Bystrzycy.

Zakazane trasy »
Tekst opublikowany 2007-07-16, opracowanie Ewa Mastalska
Mokry Dwór jest otoczony pięknymi malowniczymi terenami nad Odrą. Niestety, na wniosek MPWiK są one zamknięte dla mieszkańców regionu.

Śmiertelny skok »
Tekst opublikowany 2007-07-16, opracowanie Jacek Bomersbach
Na lotnisku w Mirosławicach zginął 35-letni policjant, któremu podczas skoku nie otworzył się spadochron. Mężczyzna próbował się ratować otwierając spadochron zapasowy, ale było już za późno.

Uczniowie z choreografką »
Tekst opublikowany 2007-07-13, opracowanie BOM
Zespół taneczny uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rękowie z opiekunką Barbarą Plutą. Zdjęcie zrobiliśmy podczas imprezy integracyjnej pt. "Wokół sceny", którą zorganizowano w Rękowie.

Tanio i smacznie »
Tekst opublikowany 2007-07-13, opracowanie Magda Wieteska
Bar "Dzięgała" w Kątach Wrocławskich to miejsce, gdzie można smacznie i tanio zjeść domowy obiad. Właściciel baru zrezygnował z funkcji restauracyjnej lokalu na rzecz obniżenia cen posiłków.

Co najbardziej pamiętamy z powodzi? »
Tekst opublikowany 2007-07-13, opracowanie Ewa Mastalska
Dla wszystkich ludzi był to straszny czas, zwlaszcza dla starszych osób. Woda wdarła się do wsi i wszyscy poruszali się tylko kajakami - prezentujemy powodziowe wspomnienia Siechniczan.

W rocznicę powodzi »
Tekst opublikowany 2007-07-13, opracowanie Cezary Trytko
Publikujemy jednen z serii tekstów "powodziowych" Cezarego Trytko, wówczas dziennikarza "Słowa Polskiego". Powstało ich wówczas kilkanaście – z Wrocławia i okolic. Pisane na gorąco, nieźle oddają atmosferę tamych dni.

Uwaga, piątek trzynastego! »
Tekst opublikowany 2007-07-13, opracowanie (bach)
Nie dość, że 13 dzień miesiąca, to jeszcze piątek. To połączenie przyprawia jedną czwartą Polaków o dreszcze. Odwracamy głowę, gdy przez ulicę przebiega nam czarny kot.

Tlen dla górników »
Tekst opublikowany 2007-07-12, opracowanie BOM
Maszyna tłocząca powietrze do przodków w nieistniejącej już kopalni magnezytu w Sobótce. Sprężarkę w 1918 roku wyprodukowały niemieckie zakłady Kruppa.

Wakacje w siodle »
Tekst opublikowany 2007-07-12, opracowanie E.M.
Przez tydzień na terenie gminy Święta Katarzyna przebywała grupa młodzieży z partnerskiej gminy Sin-le-Noble we Francji. Podczas kilku letnich dni goście mogli poznać polską historię, obyczaje i kuchnię.

Groźny windsurfing w Mietkowie »
Tekst opublikowany 2007-07-12, opracowanie red.
Dolnośląscy policjanci uratowali mężczyznę, pływającego na desce windsurfingowej, na zbiorniku wodnym w Mietkowie.

Obiekt w kukurydzy »
Tekst opublikowany 2007-07-11, opracowanie BOM
Strzelnica w miejscowości Wysoka w gminie Kobierzyce od lat służy żołnierzom do ćwiczeń. Obiekt jest dobrze strzeżony, wieżę wartowniczą widać jedynie z autostrady A4.

Dla ciała i ducha »
Tekst opublikowany 2007-07-11, opracowanie E.M.
Tradycyjnie w lipcu w większych miejscowościach gminy Święta Katarzyna odbywają się zajęcia dla najmłodszych. Dzieci mogą spędzać letnie przedpołudnia zarówno sportowo, jak i artystycznie.

Młodzi trzeźwi »
Tekst opublikowany 2007-07-11, opracowanie E.M.
Na terenie gminy Mietków trwa realizacja ogólnopolskiego programu profilaktycznego "Zachowaj trzeźwy umysł". Spotkał się on z dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli szkoły podstawowej i gimnazjum.

Turyści do szynobusów »
Tekst opublikowany 2007-07-10, opracowanie BOM
Uruchomienie szynobusu między Sobótką, Wrocławiem a całym regionem sudeckim ma jak dawniej przywrócić turystykę w Sobótce.

Banknoty w ścianie »
Tekst opublikowany 2007-07-10, opracowanie BOM
Krzysztof Bednarz z Rękowa znalazł w swoim domu kilka tysięcy marek niemieckich. Pieniądze ukryte były w zamurowanej wnęce w kotłowni.

Kronika Wrocławskiej Powodzi »
Tekst opublikowany 2007-07-10, opracowanie red.
W związku ze zbliżającymi się obchodami 10-lecia powodzi we Wrocławiu, zarząd, dziennikarze i wszyscy współpracownicy Telewizji TeDe przygotowali cykl programów pt. "Kronika Wrocławskiej Powodzi".

Śmierć po burzy »
Tekst opublikowany 2007-07-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Żadnych szans na przeżycie nie miał 28-letni kierowca mercedesa podczas zderzenia z autobusem na drodze Mirosławie – Wojnarowice. Mimo zapiętych pasów siła uderzenia wyrzuciła go z auta.

Finał za cztery lata »
Tekst opublikowany 2007-07-06, opracowanie MW
Ponad 20 osób uczestniczyło w spotkaniu w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu, które odbyło się 22 czerwca, a dotyczyło zmian przy budowie wschodniej obwodnicy Wrocławia.

Marszałek Łoś poległ w radzie miasta »
Tekst opublikowany 2007-07-06, opracowanie red.
Radni PiS i Klubu Rafała Dutkiewicza przegłosowali apel do marszałka województwa o przywrócenie finansowania budowy drogi Bielany - Łany - Długołęka z jego budżetu.

Ludowo pod Ślężą »
Tekst opublikowany 2007-07-05, opracowanie BOM
Kilkadziesiąt zespołów folklorystycznych z Dolnego Śląska wystąpiło na imprezie Pod Ślężą Śpiewanie, która od 30 lat organizowania jest w Sobótce.

Cel - rekonstrukcja organów »
Tekst opublikowany 2007-07-05, opracowanie Magda Wieteska
Fundacja Opus Organi już po raz trzeci przygotowała cykl spotkań z muzyką, które odbywają się w ramach festiwalu Koncertów Ziemi Wrocławskiej.

Nowy ośrodek zdrowia w Długołęce »
Tekst opublikowany 2007-07-05, opracowanie E.M.
Po wielu latach starań w Długołęce powstał nowy ośrodek zdrowia. 15 czerwca odbył się jego komisyjny odbiór.

Tęcza na Bielanach »
Tekst opublikowany 2007-07-05, opracowanie red.
Z Parku Bielany można było zaobserwować we wtorek przepiękne zjawisko atmosferyczne - pisze jeden z naszych czytelników, który przysłał nam swoje zdjęcia.

Kolonie dziecięcych pasji »
Tekst opublikowany 2007-07-04, opracowanie BOM
Na koloniach letnich dzieci z gminy Czernica będą poznawać tajniki pracy dziennikarzy, aktorów, wolontariuszy, matematyków i uczyć się w tym kierunku.

Po sąsiedzku »
Tekst opublikowany 2007-07-04, opracowanie E.M.
Wychowankowie Domu Dziecka w Kiełczowie prowadzanego przez księży Salezjan oraz dzieci ze Śliwic spędzili niedawno razem letnie popołudnie w sportowym klimacie.

Faraon i resoraki »
Tekst opublikowany 2007-07-04, opracowanie Jacek Bomersbach
Dzieci ze szkoły podstawowej w Jordanowie Śląskim pokazały kolekcje oryginalnych rzeczy, które zbierają od lat m.in. figurki faraonów, dyplomy i medale sportowe oraz buteleczki po perfumach.

Zakochani w tańcu »
Tekst opublikowany 2007-07-03, opracowanie BOM
Kilkadziesiąt par z całej Polski wystąpiło na drugim ślężańskim turnieju tańca o puchar burmistrza Sobótki, który zorganizowano w hali widowiskowo – sportowej.

Piknik w deszczu »
Tekst opublikowany 2007-07-03, opracowanie MW
Pomimo niesprzyjającej pogody w zeszłą sobotę, 23 czerwca obył się piknik w Krzyżowicach.

Zadowolony petent przede wszystkim »
Tekst opublikowany 2007-07-03, opracowanie MW
Już po raz kolejny Urząd Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie otrzymał Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością.

Palisz, nie jedź  »
Tekst opublikowany 2007-07-03, opracowanie (tom)
Posłowie chcą całkowitego zakazu palenia papierosów podczas jazdy samochodem i w miejscach publicznych. Projekt ustawy już na starcie wzbudza wiele kontrowersji wśród palaczy.

Tragedia w Mirosławicach »
Tekst opublikowany 2007-07-03, opracowanie red.
Kierowca zginął, a 19 osób zostało rannych w wypadku, do jakiego doszło w poniedziałek w nocy. Mercedes czołowo zderzył się z autobusem.

Piknik etniczny »
Tekst opublikowany 2007-07-02, opracowanie BOM
Gwiazdą tegorocznego pikniku w Kamieńcu Wrocławskim będzie koncert zespołu De Mono. Gościnnie wystąpi również Beta Dance Troupe - taneczna grupa etiopskich żydów.

Mury drżą »
Tekst opublikowany 2007-07-02, opracowanie Ewa Mastalska
W ostatnich miesiącach wzmógł się ruch drogowy na ulicy Głównej i Żernickiej. Sytuacja ta coraz bardziej utrudnia życie mieszkańcom okolicznych domów.

Skok w nieznane »
Tekst opublikowany 2007-07-02, opracowanie Magda Wieteska
Lato w pełni, rozpoczęły się już wakacje. Dzieci i młodzież będą, jak co roku, korzystać z uroków kąpieli - nie zawsze w bezpiecznych miejscach.

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl