Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 55 informacji. Wszystkie poniżej.

Szkoła - centrum kultury »
Tekst opublikowany 2007-06-29, opracowanie BOM
Ewa Bednarz, nowa sołtys Rękowa broni przed upadkiem szkoły podstawowej. – To jedyne miejsce spotkań mieszkańców i centrum kulturalne wsi.

Kobierzyce będą miały gaz »
Tekst opublikowany 2007-06-29, opracowanie Magda Wieteska
O powstających obiektach, remontach starych budynków i gazyfikacji Kobierzyc rozmawiamy z Piotrem Kopciem, zastępcą wójta Kobierzyc.

Detale i wspomnienia »
Tekst opublikowany 2007-06-28, opracowanie BOM
W Muzeum Ślężańskim w Sobótce rozstrzygnięto dwa konkursy "Sztuka detalu" i "Moja mała Rzeczypospolita". Najlepsi fotograficy i autorzy tekstów otrzymali nagrody pieniężne.

Naprawdę wspaniała Kasia »
Tekst opublikowany 2007-06-28, opracowanie E.M.
18-letnia Katarzyna Szczecińska ze Smardzowa od kilku lat pomaga osobom starszym, potrzebującym i dzieciom.

Ślęża tajemna »
Tekst opublikowany 2007-06-28, opracowanie BOM
Ślęża (718 metrów) od strony Jordanowa Śląskiego. Zdjęcie zrobiono 23 czerwca kilka godzin przed nadejściem najkrótszej nocy astronomicznej.

Ciężarówka w płomieniach »
Tekst opublikowany 2007-06-28, opracowanie red.
19 czerwca, na łuku drogi krajowej nr 8 w Magnicach doszło do groźnego wypadku. W płomieniach stanęła ciężarówka, którą gasiło aż dziewięć zastępów straży pożarnej. Prezentujemy zdjęcia dokumentujące wydarzenie.

Ślęża i folk »
Tekst opublikowany 2007-06-27, opracowanie Jacek Bomersbach
Widowiska plenerowe i występy folkowych zespołów towarzyszyły tegorocznym targom sobótkowym. Każdy mógł przejść krótki kurs robienia wianków i kupić pamiątki z różnych stron Dolnego Śląska.

Współpraca z Ukrainą »
Tekst opublikowany 2007-06-27, opracowanie MW
W dniach 20 -24 maja dwuosobowa delegacja Powiatu Wrocławskiego wyjechała do Żytomierza. Celem, jaki przyświecał tej wizycie było nawiązanie współpracy pomiędzy Powiatem Wrocławskim a Państwową Żytomierską Administracją Rejonową.

Balonowa poczta »
Tekst opublikowany 2007-06-26, opracowanie BOM
Balon z życzeniami wypuszczony w Dniu Dziecka w Rękowie przeleciał kilkaset kilometrów i wylądował w miejscowości Kostelec nad Labą w Czechach.

Stary - nowy kościół w Domasławie »
Tekst opublikowany 2007-06-26, opracowanie MW
Jadąc do Kobierzyc przez Domasław, nie sposób nie zauważyć kościoła, położonego przy szosie, pośrodku wsi, na wzniesieniu.

Młodzi humaniści »
Tekst opublikowany 2007-06-26, opracowanie E.M.
Pod koniec roku szkolnego gimnazjum w Mietkowie po raz drugi zorganizowało Festiwal Nauki. Tym razem był on poświęcony naukom humanistycznym.

Sentyment do Hubala »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie BOM
W niewielkim gospodarstwie w Ratowicach Roman Żukowski, inżynier budowlany z żoną Władysławą – filologiem, uprawiają ponad 700 odmian kwiatów.

Słońce zamiast ringu »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie BOM
Narożnik kamienicy Pod Złotym Słońcem na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Warszawskiej w Sobótce.

Strach iść chodnikiem »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie MW
Niedawno pisaliśmy o niebezpiecznych wykopach przy ośrodku zdrowia w Gniechowicach. Przypomnijmy, że od października ubiegłego roku trwa tam remont drogi.

Karuzele i Budka Suflera  »
Tekst opublikowany 2007-06-22, opracowanie MW
10 czerwca na kobierzyckim stadionie odbył się festyn z okazji Dni Kobierzyc. Impreza zaczęła się o godz. 14 i trwała do późnych godzin nocnych. Główną atrakcją był występ Budki Suflera.

Wszystkie drogi prowadzą do... »
Tekst opublikowany 2007-06-22, opracowanie red.
Jeden z naszych czytelników przesłał nam zdjęcie tabliczek informacyjnych w Tyńcu Małym.

Słońce nad miastem  »
Tekst opublikowany 2007-06-22, opracowanie Ewa Mastalska
Tegoroczne obchody Dni Siechnic miały szczególny charakter. W tym roku mija bowiem dziesięć lat od przyznania praw miejskich. Ten moment rozpoczął szybkie zmiany dawnej podwrocławskiej wsi.

Na ludową nutę »
Tekst opublikowany 2007-06-21, opracowanie E.M.
Na stadionie sportowym w Mietkowie odbył się XII Przegląd Ludowych Zespołów Śpiewaczych „Nad wodą śpiewanie”. W dobrej zabawie nie przeszkodziła nawet gwałtowna nawałnica.

Dziesięć lat minęło »
Tekst opublikowany 2007-06-21, opracowanie E.M.
Gdy z początkiem roku 1997 Siechnice otrzymały prawa miejskie, Lidia i Andrzej Kasprowiczowie oczekiwali narodzin syna. Piotr dorasta wraz z miastem, od którego jest młodszy zaledwie o trzy dni.

Kąteckie zapasy »
Tekst opublikowany 2007-06-21, opracowanie red.
Pierwszy w historii Mecz Zapaśniczy pomiędzy Wrocławiem a Gminą Kąty Wrocławskie zakończył się sukcesem ekipy z Wrocławia.

Zagubiona obwodnica »
Tekst opublikowany 2007-06-21, opracowanie AS, MAT, EM
Budowa drogi, na którą czekają zarówno mieszkańcy Wrocławia, jak i okolicznych gmin, stanęła pod znakiem zapytania. Marszałek Andrzej Łoś wycofał się z finansowania inwestycji, proponując, aby zrobił to rząd.

Pałac w Gniechowicach niszczeje »
Tekst opublikowany 2007-06-20, opracowanie Magda Wieteska
Barokowy pałac w Gniechowicach z XVIII wieku niszczeje. Podobno jest remontowany przez obecnego właściciela, choć jak mówią mieszkańcy wsi, postępu w pracach nie widać.

Walka o drogi »
Tekst opublikowany 2007-06-20, opracowanie BOM
W ciągu dwóch tygodni w Wojnowicach były już trzy wypadki. Niedawno na ulicy Głównej auto potrąciło 8-letniego chłopca, który z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu trafił do szpitala.

Dyskoteka ludowców »
Tekst opublikowany 2007-06-19, opracowanie BOM
Kilka tysięcy osób bawiło się na dolnośląskim święcie ludowym, które zorganizowano na stadionie sportowym w Sobótce.

Usprawnienia dla interesantów »
Tekst opublikowany 2007-06-19, opracowanie MW
Liczba interesantów w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego we Wrocławiu wzrosła w okresie od stycznia do kwietnia o 1000 osób w porównaniu do zeszłego roku.

Będzie doniesienie na LG Philips »
Tekst opublikowany 2007-06-19, opracowanie red.
Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy wykazała, że do śmierci pracownika w kobierzyckiej fabryce LG Philips LCD Poland przyczyniły się zaniedbania zakładu.

Historyczne znalezisko w Wojnowicach »
Tekst opublikowany 2007-06-18, opracowanie BOM
Osobowy seat wypadł z zakrętu i ściął przedwojenny słup ogłoszeniowy w Wojnowicach. W ten sposób kierowca stał się nieświadomym odkrywcą hitlerowskiego dokumentu.

Sobótka zapleczem Euro 2012? »
Tekst opublikowany 2007-06-18, opracowanie red.
Czy sportowcy, którzy przyjadą do Wrocławia na piłkarskie mistrzostwa świata Euro 2012 będą ćwiczyć i odpoczywać w Sobótce? Burmistrz Zenon Gali ma nadzieję, że tak się stanie.

Pręgierz i świecznik »
Tekst opublikowany 2007-06-18, opracowanie MW
W kąteckim Rynku postawiono tablicę z oszkloną gablotą. Składa się ona z dwóch części. W części pierwszej umieszczane są zdjęcia wydarzeń "na świeczniku", a w drugiej te, które kwalifikują się "pod pręgierz".

Tory do Sobótki »
Tekst opublikowany 2007-06-15, opracowanie BOM
W latach '90 zakład przewozów kolejowych PKP zawiesił kursy pociągów pasażerskich do Sobótki. Trasa przejazdu prowadziła m.in. przez wrocławski Ołtaszyn (na zdjęciu).

Bezpiecznie z wilczurem »
Tekst opublikowany 2007-06-15, opracowanie E.M.
Od 14 czerwca w Szkole Podstawowej w Świętej Katarzynie jest realizowany program "Tydzień dla Zdrowia i Bezpieczeństwa".

Za chwałę radzieckiej ojczyzny »
Tekst opublikowany 2007-06-15, opracowanie MW/red/Wp.pl
Ostatnio sporo mówi się o rządowym pomyśle usuwania wszelkich symboli związanych z okresem komunizmu. W tej kategorii doskonale mieści się zapomniany już pomnik w Gniechowicach.

Płacz nad przychodnią »
Tekst opublikowany 2007-06-14, opracowanie Jacek Bomersbach
Ośrodek zdrowia przy ulicy Strzelców w Sobótce jest na skraju bankructwa. O dalszych jego losach zadecydują radni na najbliższej sesji.

Ratusz lata temu »
Tekst opublikowany 2007-06-14, opracowanie MW
Rynek-Ratusz w Kątach Wrocławskich. Zdjęcie zrobiono w latach 70-tych. Dziś pod Urzędem Miasta i Gminy nie parkują już maluchy, syrenki i fiaty 126p.

Powitanie lata z burzą w tle »
Tekst opublikowany 2007-06-14, opracowanie Ewa Mastalska
9 czerwca w Kotowicach odbył się tradycyjny piknik pod hasłem "Niebo w dobrym humorze". Imprezę co roku organizują mieszkańcy wsi.

Przedszkole z noclegownią »
Tekst opublikowany 2007-06-13, opracowanie BOM
W pobliżu sali widowiskowo – sportowej w Sobótce powstanie nowe przedszkole, dom kultury i noclegowni dla turystów. Wszystko ma znajdować się w jednym budynku.

LG Electronics po wyborach Solidarności »
Tekst opublikowany 2007-06-13, opracowanie red.
40 minut trwały wybory zakładowej solidarności w LG Electronics w podwrocławskich Kobierzycach. Do urny poszło 80 pracowników.

Oświetlić Będkowice »
Tekst opublikowany 2007-06-13, opracowanie BOM
Nowy sołtys Będkowic zabiega o zamontowania latarni ulicznych, budowę chodników i remont świetlicy. Chce również ograniczyć prędkość samochodów przejeżdżających przez wieś.

Kronikarka pałacu »
Tekst opublikowany 2007-06-12, opracowanie E.M.
Sylwia Gałdzińska, uczennica III klasy liceum Zespołu Licealno-Gimnazjalnego w Długołęce, zakwalifikowała się do finału I Międzynarodowym Konkursie Historycznym "Śląskie Zamki i Pałace".

Lektura pod chmurką »
Tekst opublikowany 2007-06-12, opracowanie E.M.
Wiosenna, a właściwie prawie letnia pogoda sprzyjała plenerowemu spotkaniu młodych czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siechnicach.

Nie życzą szerokiej drogi »
Tekst opublikowany 2007-06-11, opracowanie Jacek Bomersbach
Przez Garncarsko przejeżdża dziennie kilkaset załadowanych kamieniem ciężarówek. Drgania powodują pękanie ścian domów. Mieszkańcy chcą ograniczyć prędkość tirów lub wyznaczyć objazd.

Jubilat z Borzygniewa »
Tekst opublikowany 2007-06-11, opracowanie E.M.
Mieszkaniec gminy Mietków skończył niedawno sto lat. Oprócz najbliższych gratulacje złożyli mu także przedstawiciele lokalnych władz.

Wrakiem na wycieczkę »
Tekst opublikowany 2007-06-11, opracowanie red.
Aż szesnaście usterek technicznych naliczyli wrocławscy policjanci w autobusie, jakim podróżować mieli klienci jednej podwrocławskich firm turystycznych.

Spokój po burzy »
Tekst opublikowany 2007-06-08, opracowanie BOM
Tęcza nad kościołem św. Anny w Sobótce. Piętnaście minut wcześniej nad miastem przeszła burza łamiąc drzewa i niszcząc baner reklamowy obok kiosku.

Kontrast w kolorach Dody »
Tekst opublikowany 2007-06-08, opracowanie BOM
Fotografie oraz stare meble przerobione na dzieła sztuki pokazali licealiści na wernisażu w Muzeum Ślężańskim w Sobótce.

Co dalej z trasą Łany-Długołęka? »
Tekst opublikowany 2007-06-08, opracowanie red.
Szykuje się batalia o unijne pieniądze, które miały sfinansować budowę wschodniej obwodnicy Wrocławia. Z inwestycji wycofał się zarząd województwa.

Wernisaż na pikniku »
Tekst opublikowany 2007-06-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Dzieci ze szkoły podstawowej w Kamieńcu Wrocławskim zaprezentowały swoje prace fotograficzne, malarskie oraz tańczyły i śpiewały na festynie rodzinnym.

Lokalny patriotyzm »
Tekst opublikowany 2007-06-06, opracowanie Magda Wieteska
Za rok Stowarzyszenie Przedsiębiorców Kąteckich będzie obchodzić 10-lecie działalności. Uroczyste spotkanie odbędzie się w pałacu w Krobielowicach, gdzie po raz pierwszy zintegrowali się założyciele stowarzyszenia.

Zagrożenie dla ludzi »
Tekst opublikowany 2007-06-06, opracowanie MW
W Gniechowicach od października ubiegłego roku trwa remont drogi. Wykopy znajdujące się przy ośrodku zdrowia na ul. Kąteckiej utrudniają wejście do przychodni.

Płonący maluch »
Tekst opublikowany 2007-06-05, opracowanie MW
W sobotę, 2 czerwca na boisku Szkoły Podstawowej nr 1 w Kątach Wrocławskich odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka.

Zbiornik przyciągnie turystów »
Tekst opublikowany 2007-06-04, opracowanie Jacek Bomersbach
Gmina chce wydzierżawić teren przy zbiorniku wodnym w Jordanowie. Być może jeszcze latem nad akwenem pojawią się kajaki i rowery wodne.

Uciec przed korkami »
Tekst opublikowany 2007-06-04, opracowanie red.
W tym roku rozpocznie się remont ulicy Krakowskiej we Wrocławiu. W gminie Święta Katarzyna narasta obawa, czy ruch ciężkich pojazdów nie zostanie skierowany przez sąsiednie miejscowości.

Groźne przejście »
Tekst opublikowany 2007-06-01, opracowanie Ewa Mastalska
Przejście dla pieszych przy ul. Opolskiej naprzeciw Przedsiębiorstwa Produkcji Ogrodniczej w Siechnicach jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na terenie gminy Święta Katarzyna.

500 ciężarówek dziennie »
Tekst opublikowany 2007-06-01, opracowanie Jacek Bomersbach
Nowy sołtys Garncarska zamierza zgazyfikować wieś, naprawić drogi i zlikwidować pomnik żołnierzy radzieckich. Tablicę z monumentu chce przenieść na cmentarz we Wrocławiu lub w Górce.

Telewizory made in Poland »
Tekst opublikowany 2007-06-01, opracowanie Magda Wieteska
30 maja w Biskupicach Podgórnych odbyło się uroczyste otwarcie Parku Technologicznego LG.

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl