Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 52 informacji. Wszystkie poniżej.

Autobus do Trestna nadal kursuje »
Tekst opublikowany 2007-05-31, opracowanie Ewa Mastalska
Mieszkańcy Trestna nie muszą się obawiać o dojazd do Wrocławia. Zarząd Dróg i Komunikacji stanowczo zaprzecza pogłoskom o likwidacji linii autobusowej 120.

Adrenalina dla każdego »
Tekst opublikowany 2007-05-31, opracowanie MAT
Otwarty jest już Park Adrenalina pod Kątami Wrocławskimi. Na kilkunastu hektarach powstały liczne, bardzo emocjonujące atrakcje: quady, paintball, mosty linowe...- Każdy znajdzie coś dla siebie - mówi Sebastian Kalisz, jeden z właścicieli.

Chemikalia pod blokami »
Tekst opublikowany 2007-05-30, opracowanie Jacek Bomersbach
Mieszkańcy bloków przy ul. św. Anny skarżą się na bóle głowy i złe samopoczucie. Być może powodują to wyziewy chemikaliów, które czuć na klatkach schodowych.

Jak obchodziliśmy Dzień Matki? »
Tekst opublikowany 2007-05-30, opracowanie Ewa Mastalska
Trójka moich dzieci naprawdę starała się sprawić mi w tym dniu dużo przyjemności. Najbardziej wzruszył mnie najstarszy syn, uczeń drugiej klasy, który specjalnie posprzątał całe mieszkanie.

Rekrutacja do Toshiby »
Tekst opublikowany 2007-05-29, opracowanie Ewa Mastalska
Przedstawiciele nowo powstającej firmy Toshiba Television Central Europe przyjechali 28 maja do Gminnego Centrum Informacji.

Wymiana polsko-francuska »
Tekst opublikowany 2007-05-29, opracowanie (MW)
W sierpniu 2006 podpisano umowę o współpracy gminy Kąty Wrocławskie i Mignaloux – Beauvoir we Francji. Efektem była wizyta francuskich rodzin, goszczących przez tydzień w Kątach. Rok później - w maju - z rewizytą udały się rodziny z Kątów.

Zażyła i przeżyła »
Tekst opublikowany 2007-05-28, opracowanie Jacek Bomersbach
Przez kilka godzin policja i strażacy poszukiwali w okolicach Nasławic młodej kobiety, która próbowała popełnić samobójstwo.

Pokaz środków przymusu »
Tekst opublikowany 2007-05-28, opracowanie BOM
Józef Semenowicz, komendant policji w Sobótce kolekcjonuje czapki, odznaki i elementy umundurowania funkcjonariuszy z całego świata.

Przedszkolaki z Mietkowa najlepsze »
Tekst opublikowany 2007-05-28, opracowanie BOM
Dzieci występujące na scenie częściej zostają solistami i chętnie biorą udział w różnych imprezach, mają większą siłę przebicia i obycie z estradą.

Nietypowa wymiana »
Tekst opublikowany 2007-05-25, opracowanie Magda Wieteska
Trzech uczniów z Krzyżowic wraz z nauczycielką wyjechało na praktyki zawodowe do odległej o tysiące kilometrów Afryki.

Perełka w lesie »
Tekst opublikowany 2007-05-25, opracowanie MW
Idąc na piechotę z Kątów Wrocławskich do Sośnicy znajdziemy się w Parku Krajobrazowym "Dolina Bystrzycy". Można tu prawdziwie odpocząć wśród zieleni i ciszy.

Wszystko zależy od ludzi »
Tekst opublikowany 2007-05-25, opracowanie Ewa Mastalska
Przede wszystkim jestem otwarty na potrzeby i sugestie mieszkańców - rozmawiamy z Mirosławem Stawskim, dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Mietkowie.

Konflikt z płotem w tle »
Tekst opublikowany 2007-05-24, opracowanie AS, MW
Państwo Lisowscy i Ruszkiewiczowie są sąsiadami od przeszło 30 lat. Ale od ponad roku nie mogą dojść do porozumienia. Wysyłają na siebie skargi i wzywają policję. Czy już nie czas zakopać wojenny topór?

Oswojeni z pecetem »
Tekst opublikowany 2007-05-24, opracowanie BOM
Przez sto godziny rolnicy z gminy Sobótka uczyli się obsługi komputera. Wielu przekonało się, że np. wysyłanie maili nie jest takie straszne.

Znikający czarny punkt »
Tekst opublikowany 2007-05-24, opracowanie AS
Czarny punkt - miejsce na drodze, gdzie dochodzi do szczególnie wielu wypadków drogowych. Jednym z takich miejsce jest odcinek drogi za Kobierzynami. W ostatnim czasie jednak znak nie stoi przy drodze.

Kanalizacja i latarnie »
Tekst opublikowany 2007-05-23, opracowanie BOM
Nowy sołtys Mirosławic zamierza rozmawiać z proboszczem na temat niszczejącej od lat salki katechetycznej, którą chce przerobić na świetlicę wiejską.

Wyrównana stawka »
Tekst opublikowany 2007-05-23, opracowanie AS
10 maja w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach odbył się piąty finał międzygminny powiatowego konkursu "Rekreacyjna Szóstka" pod patronatem Starostwa Powiatowego we Wrocławiu.

Duchowny w ławce »
Tekst opublikowany 2007-05-23, opracowanie BOM
O problemach wychowawczych i niżu demograficznym w szkole rozmawiał na nieoficjalnym spotkaniu z nauczycielami z Rękowa biskup Edward Janiak.

Przewrócony tir usunięty z A4 »
Tekst opublikowany 2007-05-23, opracowanie PAP / Interia.pl
Na autostradzie A4 przywrócono już ruch po tym, jak przewrócony samochód ciężarowy zablokował jezdnię w kierunku Wrocławia.

Komputery coraz mniejsze »
Tekst opublikowany 2007-05-22, opracowanie Jacek Bomersbach
Szkoła w Kamieńcu Wrocławskim dostała najnowszej klasy komputery oraz nowoczesny sprzęt, który zostanie wykorzystany do prowadzenia lekcji.

Osada wśród lasów »
Tekst opublikowany 2007-05-22, opracowanie Ewa Mastalska
Podczas ostatniej sesji radni uchwalili Plan Rozwoju Miejscowości Kotowice na lata 2007-2013. Dość dokładnie została w nim ujęta sytuacja jednej z większych, choć położonych nieco na uboczu wsi w gminie Święta Katarzyna.

W południowym klimacie »
Tekst opublikowany 2007-05-22, opracowanie E.M.
17 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Długołęce odbył się wernisaż rumuńskiej malarki Victority Dutu. Przy tej okazji goście mogli dowiedzieć się więcej o wciąż egzotycznym dla Polaków kraju.

Wypiła rolnicze chemikalia »
Tekst opublikowany 2007-05-22, opracowanie red.
20 maja policja w Sobótce powiadomiona została o zaginięciu 34-letniej mieszkanki gminy. Na policję zadzwoniła matka kobiety podejrzewając, że córka może popełnić samobójstwo.

Siła w tradycji »
Tekst opublikowany 2007-05-21, opracowanie E.M.
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczczona została w gimnazjum w Mietkowie w niezwykły sposób.

Zdarł gumy »
Tekst opublikowany 2007-05-21, opracowanie BOM
Marcin Dąbrowski z Sobótki zajął dziewiąte miejsce w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski, które 13 maja zorganizowano w Poznaniu.

Seans na starówce »
Tekst opublikowany 2007-05-21, opracowanie BOM
Po 30 latach przerwy do Sobótki powróciło kino plenerowe. W sobotni wieczór kilkaset osób obejrzało film pt. "Czasem słońce, czasem deszcz" w reżyserii Korana Johara. Seans zorganizowano na starówce przed magistratem.

Biżuteria ze spółdzielni  »
Tekst opublikowany 2007-05-18, opracowanie Jacek Bomersbach
Przez zalew tanich produktów z Chin i Indii zakład przerobu kamienia w Jordanowie Śląskim musiał zmienić profil produkcji.

Przez okno do kościoła »
Tekst opublikowany 2007-05-18, opracowanie AS
Dwieście złotych padło łupem 19-latka, który 15 maja włamał się do kościoła w Kątach Wrocławskich. Znacznie większą wartość – nawet 30 tys. zł - miały jednak, zniszczone przez mężczyznę zabytkowe witraże.

Poezja jazzmana  »
Tekst opublikowany 2007-05-18, opracowanie BOM
Tłumy przyszły na wernisaż do muzeum ślężańskiego zobaczyć pracę nieprofesjonalnych artystów. Usłyszeli również poezję wrocławianina zafascynowanego jazzem.

Spotkanie z Markiem Krajewskim »
Tekst opublikowany 2007-05-17, opracowanie red.
Wieczorem 15 maja sala biblioteki w Świętej Katarzynie wypełniona była po brzegi. Wiele osób przybyło na spotkanie z Markiem Krajewskim, jednym z najbardziej znanych polskich autorów kryminałów.

Gminny wolontariat »
Tekst opublikowany 2007-05-17, opracowanie red.
W każdej społeczności znajdują się ludzie potrzebujący i osoby gotowe poświęcić im swój czas i umiejętności. W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej i w gimnazjum w Siechnicach trwają przygotowania do spotkania obu tych grup.

Park "Wenecja" w Sulistrowiczkach »
Tekst opublikowany 2007-05-16, opracowanie ZPP
Nazwa parku "Wenecja", powstałego w 1911 roku, pochodzi od zespołu stawów, kładek, mostów i budowli piętrzących wodę na Potoku Sulistrowickim, który przepływa przez centralną część parku.

Siechniczanie odpoczywają »
Tekst opublikowany 2007-05-16, opracowanie EM
Długi weekend jest już niestety wspomnieniem, my chcemy powrócić jednak do tego okresu pytając mieszkańców Siechnic w jaki sposób go spędzili. Zapraszamy do poczytania naszej sondy!

Zawody ze sztuczną krwią »
Tekst opublikowany 2007-05-15, opracowanie Jacek Bomersbach
Sędziowie zawodów oceniali jak medycy ratują pod Wieżycą niemowlę ugryzione przez owada, udzielają pomocy mężczyźnie w kościele i reanimują w Górce człowieka zaatakowanego przez chuliganów.

Jazzowe wariacje »
Tekst opublikowany 2007-05-15, opracowanie E.M.
Kilka lat temu muzyk jazzowy Miłosz Rutkowski zamieszkał w Świętej Katarzynie. 17 kwietnia artysta wystąpił w klubie Relaks w Siechnicach.

Industrialna sesja  »
Tekst opublikowany 2007-05-15, opracowanie BOM
Podziemia i industrialne hale nieczynnego browaru w Górce przyciągają nie tylko filmowców i dziennikarzy z całej Polski, ale również artystów.

Majówka z pędzlem »
Tekst opublikowany 2007-05-14, opracowanie Ewa Mastalska
Każdy może być artystą bez względu na wiek i wykształcenie. Takie hasło przyświecało spotkaniu lokalnych twórców z dziećmi biorącymi udział w zajęciach w wiejskich świetlicach.

Jakie książki zostają w naszej pamięci? »
Tekst opublikowany 2007-05-14, opracowanie Ewa Mastalska
Kultową książką mojego dzieciństwa był "Koziołek Matołek". Posługujemy się nawet czasem cytatami z niej podczas rozmów telefonicznych z moim ojcem.

Aby nie ugrzęźli  »
Tekst opublikowany 2007-05-11, opracowanie Jacek Bomersbach
Już niedługo mają rozpocząć się remonty najbardziej zniszczonych dróg w gminie Jordanów Śląski. Naprawa nawierzchni ma potrwać do 30 września.

Pachnąca remiza »
Tekst opublikowany 2007-05-10, opracowanie Jacek Bomersbach
W święto strażaka w Kamieńcu Wrocławskim uroczyście otwarto wyremontowaną remizę. Wcześniej przeciekał w niej dach, nie było też ogrzewania ani pryszniców.

Obowiązkowe podłączenia »
Tekst opublikowany 2007-05-10, opracowanie AS
Powoli dobiega końca I etap największej inwestycji na terenie gminy, a mianowicie budowy kanalizacji sanitarnej w północnej części gminy. W ciągu kilku miesięcy będą musieli się do niej podłączyć mieszkańcy Smolca, Pietrzykowic i Rybnicy.

Dinozaury z odpadów wtórnych »
Tekst opublikowany 2007-05-09, opracowanie AS
Piętnaście figur dinozaurów, plac zabaw i mała gastronomia – to wszystko znajdzie się w Parku Jurajskim, który buduje Andrzej Ochocki z Cieszyc.

Małkowice w finale »
Tekst opublikowany 2007-05-09, opracowanie AS
Drużyna Szkoły Podstawowej z Małkowic zwyciężyła w rejonowym etapie organizowanego przez policję turnieju sportowo-edukacyjnego "Pomagajmy sobie wzajemnie".

Spotkanie w starostwie  »
Tekst opublikowany 2007-05-09, opracowanie red.
17 maja w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu odbędzie się spotkanie w sprawie uciążliwości związanych z rozwojem transportu ciężkiego w regionie.

Nadciąga wyż »
Tekst opublikowany 2007-05-08, opracowanie E.M.
Wiele małych miejscowości zmaga się dziś z niżem demograficznym. Tymczasem w Siechnicach dzieci przybywa tak szybko, że mówi się o potrzebie rozbudowy szkoły i przedszkola.

Estrada w ogródku »
Tekst opublikowany 2007-05-08, opracowanie BOM
Tak dziś wygląda muszla koncertowa przy ulicy Browarnianej w Sobótce Górce. Mylne są relacje odnośnie daty jej powstania.

Uciekinier z Sadowic zatrzymany »
Tekst opublikowany 2007-05-08, opracowanie Radio Wrocław
Policja zatrzymała w Głubczycach uciekiniera z domu poprawczego w podwrocławskich Sadowicach. Młodemu mężczyźnie udało się uciec ze szpitala, gdzie trafił po pożarze wywołanym przez wychowanków poprawczaka.

Scenariusze i złomiarze »
Tekst opublikowany 2007-05-07, opracowanie Jacek Bomersbach
Kiedy w nieczynnym browarze w Górce kręcono serial pt. „Warto kochać” terenu pilnowali wynajęci ochroniarze. We wrześniu filmowcy opuścili browar, a ich miejsce zajęli poszukiwacze złomu.

Udane święto miasta »
Tekst opublikowany 2007-05-07, opracowanie AS
Chłopaki z Mysłowic nie zawiedli setek fanów swojej muzyki i dali fantastyczny koncert na zakończenie Dni Kątów Wrocławskich. Inaczej niż przed rokiem dopisała również pogoda, więc tegoroczne święto miasta można uznać za wyjątkowo udane.

Śmierć ośmiolatka »
Tekst opublikowany 2007-05-07, opracowanie BOM
Ośmioletni chłopiec zginął w wypadku drogowym niedaleko Mlecznej w gminie Jordanów Śląski. Ofiara wypadku siedziała z tyłu i nie była przypięta pasami.

Jubileusz bez balu »
Tekst opublikowany 2007-05-04, opracowanie Jacek Bomersbach
Niewielu absolwentów przyjechało na 60-lecie szkoły podstawowej w Sobótce Górce. Z braku chętnych odwołano wieczorny bal, który miał się odbyć w zajeździe w Będkowicach.

Nietypowa historia »
Tekst opublikowany 2007-05-04, opracowanie Ewa Mastalska
Rozmowa z doktor inżynier architekt Eleonorą Gondą-Soroczyńską, autorką wydanej niedawno monografii Siechnic.

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl