Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 45 informacji. Wszystkie poniżej.

Uczniowie w magistracie »
Tekst opublikowany 2007-04-30, opracowanie BOM
W Ratuszu uroczyście zostały wręczone świadectwa ukończenia liceum ogólnokształcącego w Sobótce. Teraz młodzież czeka egzamin maturalny.

Odwiedziny patrona »
Tekst opublikowany 2007-04-30, opracowanie E.M.
Zespół Licealno-Gimnazjalny w Długołęce otrzymał niedawno imię Olimpijczyków Polskich. 26 kwietnia uczniowie spotkali się z jednym ze swoich patronów, judoką Rafałem Kubackim.

Jeden to za mało? »
Tekst opublikowany 2007-04-27, opracowanie E.M.
Każda rodzina wprowadzająca się do bloku przy ul. Energetycznej 5 w Siechnicach miała zapewnione jedno miejsce parkingowe. Pozornie proste rozwiązanie skutecznie zakłóciło sąsiedzkie życie.

Sekretarz przyjazna ludziom »
Tekst opublikowany 2007-04-26, opracowanie BOM
Grażyna Szymańska (36 lat) – sekretarz miasta i gminy Sobótka. Mieszka z mężem na Przełęczy Tąpadła i za nic w świecie nie przeprowadziłaby się do Wrocławia czy Warszawy.

Wyrok ws. śmiertelnego pobicia w Jordanowie Śl. »
Tekst opublikowany 2007-04-26, opracowanie red.
Od 2 do 9 lat - takie wyroki orzekł wczoraj wrocławski sąd ws. brutalnego pobicia uczestnika zabawy andrzejkowej w Jordanowie Śląskim.

Piosenki dla mamy »
Tekst opublikowany 2007-04-25, opracowanie red.
Podróż w krainę baśni, teksty i piosenki skłaniające do śmiech u i do refleksji. Taką porcję artystycznych wrażeń sprezentowali swoim bliskim młodzi aktorzy z sekcji "Bąbel" przy klubie Relaks.

Frykas z koła »
Tekst opublikowany 2007-04-25, opracowanie BOM
Jedyne w gminie Czernica koło gospodyń wiejskich działa w Chrząstawie Wielkiej. Panie organizują różne uroczystości np. dzień seniora oraz przygotowują potrawy kulinarne na różne okazje.

Ranna autospotpowiczka »
Tekst opublikowany 2007-04-25, opracowanie BOM
Dużego pecha miała mieszkanka Rogowa Sobóckiego, którą okazją zabrał jadący w stronę Wrocławia fiat ducato bus. Pięć minut później na drodze Rogów - Mirosławice auto koziołkowało i znalazło się w przydrożnym rowie.

Czekają na drwali »
Tekst opublikowany 2007-04-24, opracowanie AS
Przy ponad sześciuset kilometrach dróg powiatowych do wycięcia jest 170 drzew. Do ogłowienia nadaje się kolejnych 700. Kto zdecyduje się zrobić to samemu, będzie mógł zabrać drzewo do domu.

Podziękowania i plany »
Tekst opublikowany 2007-04-24, opracowanie AS
Problemy poszczególnych sołectw oraz plany na najbliższe miesiące były omawiane podczas spotkania władz gminy z sołtysami wybranymi w niedawnych wyborach.

PKP Sobótka »
Tekst opublikowany 2007-04-23, opracowanie BOM
Nazwy i znaki na nieczynnym dworcu kolejowym przy ulicy Stacyjnej w Sobótce. W latach 90-tych dyżurny ruchu odprawiał stąd pociągi w kierunku Wrocławia, Jeleniej Góry, Świdnicy czy Jaworzyny.

Święty w ekslibrisie »
Tekst opublikowany 2007-04-23, opracowanie Jacek Bomersbach
Autorami wystawy exlibrisów z wizerunkiem Jana Pawła II są drukarze, kolejarze, artyści i były sekretarz partii. Na wystawie w Muzeum Ślężańskim w Sobótce można obejrzeć 96 prac ze zbiorów Józefa Tadeusza Czosnyka z Wojcieszowa.

Nożyce nie dają rady »
Tekst opublikowany 2007-04-20, opracowanie Jacek Bomersbach
Strażacy z Jordanowa Śląskiego narzekają na szybkie auta o wzmocnionej konstrukcji, którymi lubi szaleć młodzież. W czasie wypadku akcja ratunkowa i rozcinanie karoserii nożycami trwa dosyć długo.

Jarmark z haribo »
Tekst opublikowany 2007-04-20, opracowanie BOM
Na jarmarku wielkanocnym uczniowie sprzedawali stroiki i własnoręcznie zrobione świąteczne przedmioty.

Moduły w milionach »
Tekst opublikowany 2007-04-19, opracowanie AS
Na początku kwietnia w fabryce LG Philips LCD rozpoczęła się masowa produkcja głównie 32-calowych i większych modułów wykorzystywanych w produkcji telewizorów LCD.

Szkody po trąbie »
Tekst opublikowany 2007-04-19, opracowanie BOM
Właścicielka zburzonej przez huragan stodoły w Mirosławicach nie może doczekać się odszkodowania od PZU. Z posesji nie wywozi również gruzu, bo nie wie gdzie.

Rodzina i rozbiórka »
Tekst opublikowany 2007-04-18, opracowanie Jacek Bomersbach
Rodzina państwa Kurantowiczów z Sobótki przez 7 lat wegetowała w baraku socjalnym. Niedawno dostali mieszkanie w Sulistrowicach, jednak nie wszyscy się tam pomieszczą.

Ten pożar mógł ich zabić »
Tekst opublikowany 2007-04-18, opracowanie Artur Szkudlarek, (MAT)
Niedziela wielkanocna, ok. czwartej rano. Na pierwszym piętrze Zakładu Poprawczego w Sadowicach pojawia się ogień. Błyskawicznie rozpoczyna się akcja ratownicza, w której bierze udział 42 strażaków, 30 policjantów oraz 9 karetek pogotowia.

Nadzieja w rokowaniach »
Tekst opublikowany 2007-04-18, opracowanie AS
Już wkrótce rozpoczną się negocjacje z właścicielami gruntów, których nie udało się jeszcze pozyskać pod budowę Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Uciążliwe szambo »
Tekst opublikowany 2007-04-17, opracowanie BOM
Studniami kanalizacyjnymi przy ulicy Mickiewicza w Sobótce wybija szambo. Mieszkańcy skarżą się na fetor roznoszący się po całej okolicy.

Goździkowa o Czernicy »
Tekst opublikowany 2007-04-17, opracowanie BOM
Po zorganizowanym w szkole Dniu Angielskim, Niemieckim czy Europejskim, przyszedł czas na festiwal pt. "Moja mała ojczyzna". Oprócz zabawy był to sprawdzian prawdziwego patriotyzmu.

Zakaz dla psów i dzieci? »
Tekst opublikowany 2007-04-16, opracowanie red.
Tak bardzo zbulwersowały mnie te dwa zakazy na jednym ze sklepów w Sobótce, że bardzo proszę o pokazanie tej fotografii na Waszym portalu - pisze nasz czytelnik.

Chciał go zadźgać  »
Tekst opublikowany 2007-04-16, opracowanie red.
W domu przy ul. św. Jakuba w Sobótce Mirosław Sz. dostał cios nożem w klatkę piersiową. Na szczęście ostrze trafiło w żebro. Sprawca poszedł jednak po drugi nóż, którym chciał dobić rannego.

Komunikacyjny zawał »
Tekst opublikowany 2007-04-13, opracowanie Ewa Mastalska
Hałas, zagrożenie, zniszczone ulice i popękane ściany domów to skutki przejazdu coraz większej liczby samochodów ciężarowych przez Siechnice. Zdesperowani mieszkańcy zastanawiają się, jak znaleźć wyjście z sytuacji.

Wychowankowie poprawczaka zatrzymani »
Tekst opublikowany 2007-04-12, opracowanie red.
Wrocławska policja zatrzymała zaraz po wyjściu ze szpitala pięciu wychowanków poprawczaka w Sadowicach. Nie wiadomo czy zarzuty mogą dotyczyć wczorajszej ucieczki dwóch wychowanków ze szpitala.

Toshiba szuka pracowników »
Tekst opublikowany 2007-04-12, opracowanie red.
Toshiba Television Central Europe Sp. z o.o. poszukuje pracowników w związku z planowanym uruchomieniem nowego zakładu w Biskupicach Podgórnych.

Zajawka w kasku »
Tekst opublikowany 2007-04-12, opracowanie red.
Z okazji 10-lecia miasta Siechnice i 750-lecia Świętej Katarzyny już jutro odbędzie się w Gimnazjum w Siechnicach impreza dla dzieci "Zajawka w kasku".

Twarzą w twarz »
Tekst opublikowany 2007-04-11, opracowanie Ewa Mastalska
Ogłoszenia z ofertami pracy zawierają często tylko krótkie informacje. Tymczasem każdy chciałby dowiedzieć się więcej szczegółów na temat wymagań przyszłego szefa, wynagrodzenia czy warunków zatrudnienia.

Ludowa degustacja »
Tekst opublikowany 2007-04-11, opracowanie BOM
Kilkuset gości z całego Dolnego Śląska degustowało potrawy i oglądało występy zespołów ludowych podczas imprezy "Prezentacje Stołów Wielkanocnych", którą zorganizowano we wrocławskim hotelu Agro przy ulicy Zwycięskiej.

Autografy od wróżki »
Tekst opublikowany 2007-04-10, opracowanie AS
30 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Kątach Wrocławskich zapanowała bajkowa atmosfera. A to za sprawą pisarki Wioletty Piaseckiej, która przebrana za wróżkę, opowiadała o swojej twórczości.

Strzelba przy kierowcy »
Tekst opublikowany 2007-04-10, opracowanie BOM
Poprzednim radiowozem policjanci z Czernicy z trudem doganiali malucha. Od niedawna nowym oplem mogą śmiało ścigać przestępców.

Próba ucieczki w Sadowicach »
Tekst opublikowany 2007-04-10, opracowanie Krzysztof Kubik
To nie był bunt - 10 wychowanków poprawczaka planowało zbiorową ucieczkę, a wcześniej przemycali do ośrodka narkotyki.

Kierowcy w Londynie »
Tekst opublikowany 2007-04-06, opracowanie Jacek Bomersbach
19 marca zawieszono prywatną linię autobusową nr 555. Właściciel zapomniał jednak usunąć z przystanków rozkłady jazdy.

Klekoczący pochód »
Tekst opublikowany 2007-04-06, opracowanie E.M.
26 marca do Żernik Wrocławskich przyleciały niezwykłe bociany. Na rowerze i szczudłach wyruszyły z uczniami na wiosenną paradę.

Wszystkiego dobrego! »
Tekst opublikowany 2007-04-06, opracowanie red.
Wszystkim naszym czytelnikom radosnych i udanych Świąt Wielkanocnych życzy cała redakcja portalu. Już po świętach spotykamy się ponownie, aby nadal informować o tym, co najciekawsze w naszym regionie. Wszystkiego dobrego!

Prężne sekcje »
Tekst opublikowany 2007-04-05, opracowanie AS
Kolejne sukcesy na arenie ogólnopolskiej, a nawet międzynarodowej, odniosły dzieci i młodzież uczestniczący w sekcjach działających przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu Kobierzycach.

Siechnice - 10 lat rozwoju »
Tekst opublikowany 2007-04-05, opracowanie red.
Ukazała się książka "Siechnice - Rodowód miasta" autorstwa Eleonory Gondy-Soroczyńskiej - informuje forum mieszkańców gminy Św. Katarzyna.

Symboliczne podwyżki »
Tekst opublikowany 2007-04-04, opracowanie AS
Rosną ceny za wodę i ścieki na terenie gminy. To zła wiadomość. Lepsza jest taka, że tylko o 4 procent. Stawki zostały uchwalone na ostatniej sesji rady miejskiej.

99 na 100 możliwych »
Tekst opublikowany 2007-04-04, opracowanie red.
W wyniku naboru II tury projektu Szkoła Myśląca o Każdym Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum zakwalifikowały się do sześćdziesięciu najlepszych szkół w całym województwie dolnośląskim.

Dni Kątów Wrocławskich - program imprezy »
Tekst opublikowany 2007-04-04, opracowanie red.
W dniach 27 - 29 kwietnia odbędzie się kolejna edycja Dni Kątów Wrocławskich. Podczas imprezy usłyszymy m.in. Gosię Andrzejewicz i zespół Myslovitz.

Rosja nadal tajna »
Tekst opublikowany 2007-04-03, opracowanie Jacek Bomersbach
Rosjanie nie chcieli wpuszczać na teren zakładów pracy uczniów z Sobótki, którzy pojechali do Kaliningradu w ramach współpracy regionalnej.

100 lat z gorzką czekoladą »
Tekst opublikowany 2007-04-03, opracowanie red.
Ewa Kędzior z Sobótki Górki ma 100 lat. Na swoich urodzinach żartowała i śpiewała piosenkę „Szła dzieweczka”.

Szczęśliwy remis »
Tekst opublikowany 2007-04-03, opracowanie red.
Inauguracja piłkarskiej wiosny w Sobótce zbiegła się w czasie z rozpoczęciem sezonu kolarskiego w naszym kraju (Memoriał im. R. Ręgorowicza).

Sztuka martwa i spokojna »
Tekst opublikowany 2007-04-02, opracowanie red.
- Chałtura, czyli malowanie na zamówienie zajmuje mi więcej czasu niż tworzenie sztuki ambitnej – mówi Jarosław "Mikołaj" Górecki.

Woskiem po wydmuszce »
Tekst opublikowany 2007-04-02, opracowanie red.
Wywodząca się z Dalekiego Wschodu sztuka batikastwa, czyli malowania woskiem to stara metoda ozdabiania pisanek na Ukrainie. Mieszkańcy gminy Długołęka zostali wprowadzeni w jej tajniki podczas rodzinnych warsztatów.

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl