Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 59 informacji. Wszystkie poniżej.

Lotki granatu »
Tekst opublikowany 2007-03-30, opracowanie red.
Lotki od pocisku z II wojny światowej leżały na przejeździe kolejowym w Rogowie Sobóckim. Saperzy mówią, że w okolicy roi się od niewybuchów.

Jerozolima nad stawem »
Tekst opublikowany 2007-03-30, opracowanie Ewa Mastalska
24 marca w gimnazjum w Siechnicach odbyły się kolejne dni otwarte. Zostały one uświetnione niezwykłym programem artystycznym nawiązującym do wydarzeń Męki Pańskiej.

Nowy prezes ZGK sp. z o.o. w gminie Święta Katarzyna »
Tekst opublikowany 2007-03-30, opracowanie Orion
Wójt gminy Jerzy Fitek poinformował na forum mieszkańców gminy, że nowym prezesem Zakładu Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. został Andrzej Suropek.

Ukradł oprawcy kurtkę »
Tekst opublikowany 2007-03-29, opracowanie Jacek Bomersbach
O tym, dlaczego po alkoholu nie warto nosić przy sobie większych kwot przekonał się Mariusz J. z Sobótki, którego pobili i okradli przypadkowo poznani kompani.

Złodzieje rajstop i słodyczy »
Tekst opublikowany 2007-03-29, opracowanie BOM
Nieznani sprawcy ukradli rajstopy, bomboniery i papierosy ze sklepu przy ulicy Korczaka w Sobótce. Złodzieje dostali się do pomieszczeń w nocy wyłamując kratę w oknach i drzwi.

Tajemnica chińskiej szafy »
Tekst opublikowany 2007-03-28, opracowanie Jacek Bomersbach
Z braku pieniędzy ludzie oddają do komisów antyczne meble i inne pamiątki rodzinne. Sekretarzyki i stare komody wykupują majętni klienci, którym znudziły się nowoczesne meble.

Kobiety na sołtysów »
Tekst opublikowany 2007-03-28, opracowanie BOM
W gminie Jordanów Śląski zakończyły się wybory na sołtysów. W 13 miejscowościach należących do gminy wybrano pięciu nowych i ośmiu byłych sołtysów.

Przedszkole w Świątnikach »
Tekst opublikowany 2007-03-28, opracowanie BOM
Od kwietnia w Szkole Podstawowej w Świątnikach ruszy pierwsze w gminie niepubliczne przedszkole. Dzieci w wieku 3-5 lat będą mieć zajęcia 3 razy w tygodniu po pięć godzin.

Koniec z dziurami »
Tekst opublikowany 2007-03-27, opracowanie AS
Zakończył się pierwszy etap modernizacji drogi powiatowej nr 1521 w Bielanach Wrocławskich. Inwestycja dofinansowana ze środków unijnych kosztowała do tej pory ponad 1,5 mln zł, z czego powiat wrocławski wyłożył 25 %.

Zaczęło się od Bonzy »
Tekst opublikowany 2007-03-27, opracowanie Ewa Mastalska
Na terenie gminy Długołęka mieszka wielu ludzi zafascynowanych hodowlą koni. Najbardziej znanym z nich jest Dariusz Śmichura z Godzieszowej, organizator Święta Konia w Siedlcu, które jest już lokalną tradycją.

Przeciwko agresji  »
Tekst opublikowany 2007-03-26, opracowanie AS
15 marca w Kątach Wrocławskich odbyła się konferencja pt. "Spokojniej, bezpieczniej, bez lęku – przeciwko przemocy i agresji w szkole".

Ze skoczni do basenu »
Tekst opublikowany 2007-03-26, opracowanie Jacek Bomersbach
"Skocznia Małysza" tak unikatowo ma się nazywać jedna z czterech zjeżdżalni wodnych we wrocławskim aquaparku. Nawet zimą czynne będą odkryte baseny na zewnątrz hali z podgrzewaną wodą.

Pomocni żerniczanie »
Tekst opublikowany 2007-03-23, opracowanie red.
Ponad miesiąc temu rodzinie Kwiatkowskich spalił się dom. Władze gminy znalazły im tymczasowe lokum w budynku po starej szkole w Żernikach Wrocławskich.

Zauroczyła mnie Ślęża  »
Tekst opublikowany 2007-03-23, opracowanie BOM
Hanna Piwowarska – zastępca burmistrza Sobótki. Od 13 lat mieszka z rodziną w Sobótce. Współpracowała z urzędem gminy osiem lat temu jako ekspert od turystyki przy pracach nad strategią rozwoju gminy.

Korniki kontra figurki »
Tekst opublikowany 2007-03-22, opracowanie red.
Niewiele brakowało, aby ołtarz kościoła w Jordanowie Śląskim zjadły korniki. Pomogli parafianie, którzy po 50 zł złożyli się na jego renowację.

Halama nie zawiódł »
Tekst opublikowany 2007-03-22, opracowanie red.
W niedzielę 11 marca na scenie sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu wystąpił kabaret Grzegorz Halama Oklasky. Mimo nie najwyższej frekwencji występ był znakomity.

Tymczasowe wjazdy »
Tekst opublikowany 2007-03-21, opracowanie AS
Rozjeżdżona droga i rura kanalizacyjna odgradzająca pola. Z tym w ostatnich dniach zmagali się rolnicy z Tyńca Małego. Wkrótce mają jednak powstać tymczasowe wjazdy na pola.

Chcą tworzyć historię  »
Tekst opublikowany 2007-03-21, opracowanie red.
Towarzystwo Przyjaciół Ratowic (TPR) nie może starać się o unijne dotacje, bo nie ma stałej siedziby. W lokalu, o który starają się miłośnicy Ratowic, mają być mieszkania socjalne.

Kolczyk dla strusia »
Tekst opublikowany 2007-03-20, opracowanie red.
- Strusie to piękne i ciekawe zwierzęta, ale mogą okazać się bardzo niebezpieczne dla człowieka – opowiada hodowca ptaków z Glinicy.

Morderca przed sąd »
Tekst opublikowany 2007-03-20, opracowanie red.
Policjanci zatrzymali 50-letniego mężczyznę podejrzanego o to, że zabił w rejonie Żórawiny psa. Zasznurowany worek wyciągnięto z dna rzeki. Worek obciążony był dwoma dużymi kamieniami.

Nominacja dla dyrektorki szkoły  »
Tekst opublikowany 2007-03-20, opracowanie BOM
Irena Gajewska, nowa dyrektorka podstawówki w Rękowie zamierza organizować imprezy, które przyniosą szkole rozgłos i zachęcą uczniów do nauki.

Wieści z gminy. Potrzebny spec unijny »
Tekst opublikowany 2007-03-19, opracowanie red.
Urząd Miasta i Gminy w Sobótce chce zatrudnić specjalistę do spraw pozyskiwania pieniędzy ze środków unijnych.

Słup wisi na włosku »
Tekst opublikowany 2007-03-19, opracowanie BOM
Energetyka ociąga się z wymianą uszkodzonego słupa wysokiego napięcia, który podczas silnego wiatru może runąć.

O rentgenie, ulicach i szkole »
Tekst opublikowany 2007-03-16, opracowanie red.
Na ostatniej sesji gminy Sobótka mówiono o długach przychodni zdrowia przy ul. Strzelców i o zamiarze reorganizacji Szkoły Podstawowej w Rękowie.

Sesja z emocjami »
Tekst opublikowany 2007-03-16, opracowanie red.
Na ostatniej sesji gminy Czernica zatwierdzono budżet gminy. Około 27 mln. złotych pochłoną dochody gminy. Wydatki ok. 28 mln.

Wójt poszukuje doradców »
Tekst opublikowany 2007-03-16, opracowanie red.
Wójt Gminy Długołęka poszukuje doradców odnośnie dwóch dziedzin. Przewidziana forma współpracy to umowa o dzieło lub umowa zlecenie.

Szkolenia dla kobiet »
Tekst opublikowany 2007-03-16, opracowanie red.
Demokratyczna Unia Kobiet prowadzi projekt Wyrównujemy Nierówności, który kierowany jest dla bezrobotnych kobiet, po 30 roku życia.

Klęski do burmistrza »
Tekst opublikowany 2007-03-15, opracowanie red.
Osoby, które straciły majątek i zostały poszkodowane podczas suszy, huraganów i innych klęsk, mogą natychmiast zgłaszać problem burmistrzowi Sobótki.

Weekend dla pań »
Tekst opublikowany 2007-03-15, opracowanie red.
Z okazji Dnia Kobiet Gminne Centrum Kultury przygotowało w dniach 10 i 11 marca wiele atrakcji. Mogły z nich skorzystać mamy, babcie i wnuczki.

Znikające telefony »
Tekst opublikowany 2007-03-15, opracowanie red.
Od pewnego czasu w gimnazjum w Jaszkotlu ginęły telefony komórkowe i pieniądze. Długo jednak nikt nie zgłaszał tego policji. Sprawcami okazali się dwaj 15-latkowie, uczniowie III klasy.

Znamy wyrok Trybunału »
Tekst opublikowany 2007-03-14, opracowanie red.
Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z konstytucją przepisy, na mocy których utracili mandaty radni, wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast, którzy nie złożyli na czas oświadczeń dotyczących majątku własnego lub małżonka.

Gagatek i kukiełki »
Tekst opublikowany 2007-03-14, opracowanie red.
Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rękowie obejrzały umoralniający spektakl i dowiedziały się, czym różni się kukiełka od pacynki.

Strażacka wiedza »
Tekst opublikowany 2007-03-14, opracowanie red.
Jak co roku wielu uczniów z gminy Święta Katarzyna wzięło udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Pozostaną im nie tylko wspomnienia i nagrody, ale i wiedza, jak się uchronić przed groźnym ogniem.

Podróż na wschód »
Tekst opublikowany 2007-03-13, opracowanie red.
Dzieci z siechnickiego przedszkola zaczynają wcześnie europejską edukację. 23 lutego brały udział w spotkaniu "Ukraina w tańcu i bajce".

Werdykt już dziś »
Tekst opublikowany 2007-03-13, opracowanie red.
We wrocławskim Starostwie Powiatowym zorganizowano konferencję prasową z udziałem samorządowców zagrożonych utratą stanowisk pracy.

Dyskutuj bezpiecznie »
Tekst opublikowany 2007-03-13, opracowanie Administrator
Cieszymy się, że popularność naszego serwisu stale rośnie. Aby zapewnić naszym czytelnikom jak największy luksus prowadzenia dyskusji zdecydowaliśmy się wprowadzić opcję rejestracji w serwisie.

Widać poprawę »
Tekst opublikowany 2007-03-12, opracowanie AS
Podczas ostatniej sesji rady miejskiej jednym z głównych punktów obrad była dyskusja na temat bezpieczeństwa na terenie gminy Kąty Wrocławskie.

Szkoła pozostaje  »
Tekst opublikowany 2007-03-12, opracowanie BOM
Podstawówka w Rękowie nie zostanie zlikwidowana – zdecydowali radni na specjalnej sesji w sprawie przyszłości placówki.

Ciemno pod rurą »
Tekst opublikowany 2007-03-12, opracowanie BOM
W okolicy ulicy Jarzębinowej w Siechnicach przybywa nowych bloków, a co za tym idzie, również samochodów. Jednym z większych problemów mieszkańców jest więc niedostatek miejsc parkingowych.

Siatkarki ze Świdnicy na feriach w Sobótce »
Tekst opublikowany 2007-03-09, opracowanie red.
Zawodniczki z Miejskiego Klubu Siatkówki w Świdnicy spędziły ferie w gimnazjum w Sobótce. Trzydziestoosobowa grupa trenowała w hali sportowo – widowiskowej przygotowując się do meczów.

Za zasługi dla ojczyzny »
Tekst opublikowany 2007-03-09, opracowanie AS
Kombatanci Stanisław Bagiński, Jan Bednarz, Bronisław Pych, Edward Lucieński oraz Franciszek Zamara zostali mianowani na stopień porucznika.

Miodowe sekrety »
Tekst opublikowany 2007-03-09, opracowanie E.M.
Gminna Biblioteka Publiczna w Długołęce rozpoczęła cykl spotkań "Ludzie z pasją". Pierwszym gościem był bartnik z Namysłowa Antoni Teuerle.

Święci w trzcinie »
Tekst opublikowany 2007-03-08, opracowanie BOM
Wybrano najładniejszą szopkę noworoczną wykonaną z surowców wtórnych. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół z Sobótki Zachodniej i Rogowa.

Na tropie bobrów »
Tekst opublikowany 2007-03-08, opracowanie red.
Na terenie Parku Krajobrazowego "Dolina Bystrzycy" natrafiono na ślady bobrów. Zastępca burmistrza Mieczysław Reps w okolicach rozwidlenia rzek Strzegomki i Bystrzycy znalazł miejsca przebywania zwierząt.

Kraj miłych ludzi »
Tekst opublikowany 2007-03-07, opracowanie AS
Kadrie Okudan oraz Funda Kemali z tureckiego miasta Antalya goszczą we Wrocławiu na wymianie międzyuczelnianej w ramach programu Leonardo da Vinci.

Ofiara wody »
Tekst opublikowany 2007-03-07, opracowanie EM
23 lutego mieszkaniec gminy Długołęka utopił się w rozlewisku rzeki Widawy w Wilczycach. Prawdopodobnie był to tragiczny wypadek.

130 wędkarzy w Jordanowie Śląskim »
Tekst opublikowany 2007-03-07, opracowanie Jacek Bomersbach
Ochotnicza Straż Rybacka w Jordanowie Śląskim może kontrolować wędkarzy i łapać kłusowników na całym Dolnym Śląsku. Jak dotąd najwięcej nielegalnie łowiących przyłapano w okolicy Mietkowa.

Nadzór antyszpiegowski »
Tekst opublikowany 2007-03-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Wojskowe Zakłady Łączności nr 2 w Czernicy mają wydzielone strefy i wydziały, które są tajne i nie mogliśmy ich zobaczyć. Każdy, kto przekroczy bramę zakładu musi na portierni zostawić komórkę.

Wybory Rady Miasta Siechnice »
Tekst opublikowany 2007-03-06, opracowanie siechnice.pl/forum/
W niedzielę, 4 marca 2007 odbyły się w Siechnicach wybory 15-osobowej Rady Miasta - organu pomocniczego gminy Święta Katarzyna. Frekwencja wyniosła 12,39%.

Strażackie dzieła »
Tekst opublikowany 2007-03-06, opracowanie SS
W ramach popularyzacji tematyki zagrożeń i działalności ratowniczej w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu odbyły się eliminacje powiatowe IX edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Kiedy dzwonie po straż pożarną?".

Kosiarka do odśnieżania »
Tekst opublikowany 2007-03-05, opracowanie BOM
Tej zimy z braku śniegu pojazd do odśnieżania chodników w Sobótce wyjeżdżał zaledwie parę razy. Podczas ostatniej zamieci Mieczysław Boczkowski, pracownik zakładu usług komunalnych, odśnieżał 10 km chodników i skwerów należących do gminy.

Potrąciła i uciekła »
Tekst opublikowany 2007-03-05, opracowanie AS
Źle skończył się powrót do domu dla 26-letniej mieszkanki Kilianowa, która prowadząc samochód pod wpływem alkoholu potrąciła kobietę. O tym, jaki zarzut postawi jej prokurator, zdecyduje w dużej mierze stan poszkodowanej 31-letniej kobiety.

Rób zdjęcia, my opublikujemy »
Tekst opublikowany 2007-03-05, opracowanie red.
W serwisie cały czas staramy się prezentować najciekawsze miejsca naszego powiatu. Wychodzimy z założenia, że w najmniejszej nawet miejscowości można znaleźć fascynujące historie i obrazy.

Jest wicewójt w Św. Katarzynie »
Tekst opublikowany 2007-03-02, opracowanie siechnice.pl/forum
Wójt gminy Św. Katarzyna Jerzy Fitek potwierdził na internetowym forum dyskusyjnym mieszkańców gminy, że jego zastępcą został Stanisław Łopatowski, były wojewoda dolnośląski.

Co dalej z kinem Ślęża  »
Tekst opublikowany 2007-03-02, opracowanie red.
Nielegalny śmietnik na działce graniczącej z nieczynnym kinem w Sobótce. – Serce się ściska, kiedy widzimy zrujnowany budynek, w którym koncert miał sam Czesław Niemen – mówią mieszkańcy.

Pożegnanie z DLA? »
Tekst opublikowany 2007-03-02, opracowanie Ewa Mastalska
1 marca przestała kursować linia 501 z Wrocławia do Siechnic. Przewoźnik, Dolnośląskie Linie Autobusowe, zapewnia, że nie jest to jeszcze całkowita likwidacja, ale zawieszenie do czasu wyjaśnienia pewnych kwestii.

Mieszkańcy pomogli pogorzelcom »
Tekst opublikowany 2007-03-01, opracowanie Jacek Bomersbach
W Rogowie Sobóckim dziecko bawiące się zapałkami nieumyślnie podpaliło mieszkanie. Pożar wybuchł około godziny 13 w domu przy ulicy Wrocławskiej 110.

Jubileusz z drugiej strony »
Tekst opublikowany 2007-03-01, opracowanie BOM
Pierwsze tornistry szkolne i fartuszki z lat pięćdziesiątych, piórniki, temperówki oraz inne przedmioty podziwiali absolwenci na październikowym jubileuszu 60-lecia szkoły w Jordanowie Śląskim.

Bachu czy aniołki? »
Tekst opublikowany 2007-03-01, opracowanie red.
Na czas remontu Ratusza i balustrady parę „aniołków” wniesiono do holu budynku. Rzeźby prawdopodobnie przedstawiają Bachusa z pijącym Sylenem, którzy ucztują pod krzakiem winorośli.

Dzisiaj
Poniedziałek 3 października 2022
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl