Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 45 informacji. Wszystkie poniżej.

Uratowała ją komórka »
Tekst opublikowany 2007-02-28, opracowanie red.
Na trzy miesiące wrocławski sąd aresztował mieszkańca Rogowa Sobóckiego, który groził swojej byłej żonie, że ją zabije. Mężczyzna próbował podpalić pokój, w którym przebywała kobieta.

Telefon zaufania »
Tekst opublikowany 2007-02-28, opracowanie red.
Na terenie gminy Długołęka działa bezpłatny telefon zaufania, dotyczący problemów alkoholowych, narkomanii i przemocy w rodzinie.

Koniec linii autobusowej 501 »
Tekst opublikowany 2007-02-28, opracowanie red.
Dłuższe wyczekiwanie na przystankach, tłok w autobusach i problemy z dotarciem na czas do pracy to uciążliwości, jakie mogą spotkać pasażerów dojeżdżających do Wrocławia ze Świętej Katarzyny. Od czwartku nie będą kursować autobusy linii 501.

Ślęża będzie obchodzić 60-lecie »
Tekst opublikowany 2007-02-28, opracowanie red.
Trwają przygotowania do Jubileuszu 60-lecia Klubu Sportowego Ślęża Sobótka. W każdy poniedziałek, po południu, w Hali Gimnazjum Gminnego spotyka się Komitet Organizacyjny.

Blok oczyści gminę »
Tekst opublikowany 2007-02-27, opracowanie red.
Oczyszczalnia ścieków w Sobótce pracuje pełną parą i na styku mocy przerobowych. Wymusza to budowę drugiego, większego zbiornika, który będzie swobodnie obsługiwał całą gminę.

Mieszkańcy wybierają »
Tekst opublikowany 2007-02-27, opracowanie AS
Jesienią ubiegłego roku wybieraliśmy nowe władze samorządowe. Pokłosiem tamtych wyborów są również wybory sołtysów i rad sołeckich, które muszą odbyć się we wszystkich sołectwach do 31 marca br.

Obudzone talenty »
Tekst opublikowany 2007-02-26, opracowanie E.M.
16 lutego mieszkańcy Śliwic zwiedzali wystawę "Rzeczy zwykłe a niezwykłe". Wszystkie eksponaty powstały w pracowni plastycznej.

Pierwsza draska »
Tekst opublikowany 2007-02-26, opracowanie BOM
Sołtys Strachowa Jan Waniszewski pokazuje krzemień do krzesania ognia znaleziony w Borzygniewie niedaleko Mietkowa. W latach 70-tych Waniszewski przypadkowo wykopał w Strachowie różne stare przedmioty.

Ochotników brak »
Tekst opublikowany 2007-02-26, opracowanie red.
Na terenie powiatu wrocławskiego trwa pobór do wojska. Oczywiście nie oznacza to, że urodzeni w 1988 r. młodzieńcy od razu trafią "w kamasze".

Miasto rozrasta się »
Tekst opublikowany 2007-02-23, opracowanie AS
W minionym tygodniu na terenie Kątów Wrocławskich oraz wsi Wszemiłowice – Jurczyce i Nowa Wieś Kącka odbyły się konsultacje burmistrza z mieszkańcami. Zebrania dotyczyły zmian granic miasta Kąty Wrocławskie.

Szkoła z dzwonnicą »
Tekst opublikowany 2007-02-23, opracowanie Jacek Bomersbach
Dawniej bijący dzwon szkoły w Ratowicach oznaczał rozpoczęcie lekcji. Przed wojną uczyły w niej zakonnice. Niedawno zakończono remont placówki i zajęcia rozpoczęły się w nowych klasach.

Jordanów czeka na wiosnę »
Tekst opublikowany 2007-02-22, opracowanie BOM
Zakwitły pierwsze wrzosy w ogrodzie botanicznym założonym przy szkole w Jordanowie Śląskim. Nikt jeszcze nie widział w pełni rozwiniętej roślinności, bo ogród założono jesienią.

"Andersówka" w Sobótce »
Tekst opublikowany 2007-02-22, opracowanie BOM
W 1939 roku dwudziestoletnią Paulinę Jaśnikowską wywieziono na Sybir. Powód: kułactwo. Pracowała w kołchozach i fabryce tytoniu w Taszkiencie, później trafiła do armii Andersa.

Ostatkowa biesiada »
Tekst opublikowany 2007-02-21, opracowanie Ewa Mastalska
Kilkadziesiąt osób bawiło się 15 lutego w klubie Relaks na zabawie zorganizowanej przez Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Siechnicach.

Uczniowie z Kobierzyc czekają na mundurki »
Tekst opublikowany 2007-02-21, opracowanie AS
W najbliższych dniach uczniowie szkoły podstawowej w Kobierzycach zaczną chodzić do szkoły w mundurkach. Dyrekcja postanowiła o wprowadzeniu jednolitego stroju już teraz, a nie od września, jak nakazuje rozporządzenie.

Projekt Rita z Kałasznikowem »
Tekst opublikowany 2007-02-20, opracowanie red.
Uczniowie z Rosji zobaczyli pracę wrocławskiej policji. Byli w sądzie na rozprawie o morderstwo, a na lotnisku dowiedzieli się, dlaczego przed przylotem samolotu wypuszcza się sokoły.

Drugie podejście »
Tekst opublikowany 2007-02-20, opracowanie red.
Mamy dobrą informację dla wszystkich fanów Grzegorza Halamy. Mimo odwołania pierwszego koncertu artysta przyjedzie w końcu do Kątów Wrocławskich. Występ odbędzie się w niedzielę 11 marca o godz. 16. Bilety zakupione wcześniej są oczywiście ważne.

Tragedia na autostradzie »
Tekst opublikowany 2007-02-20, opracowanie red.
Tragiczny wypadek na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Autostrada między Wrocławiem a Legnicą. Wpół do ósmej rano. Na jednym z pasów zatrzymuje się biały bus. Chwilę później z całym impetem uderza w niego ciężarówka.

Wyszli jak stali »
Tekst opublikowany 2007-02-19, opracowanie Ewa Mastalska
8 lutego rodzina Kwiatkowskich z Łukaszowic straciła dach nad głową. Potrwa parę miesięcy zanim będą mogli wrócić do swojego domu.

Nieszczęśliwie zakochany »
Tekst opublikowany 2007-02-19, opracowanie red.
14 lutego około 7.00 dyżurny Komisariatu policji w Długołece został powiadomiony, że w miejscowości Śliwice, na przystanku autobusowym siedzi mężczyzna bez butów, w koszulce z krótkim rękawem.

Miś do remontu »
Tekst opublikowany 2007-02-16, opracowanie BOM
W marcu planowany jest remont hotelu Miś w Sobótce. Na ten czas zamknięta zostanie restauracja, wyremontowana i wyposażona w nowy sprzęt zostanie kuchnia.

Nowe linie autobusowe »
Tekst opublikowany 2007-02-16, opracowanie red.
Ze względu na usprawnienie dojazdu pracowników do zakładów LG firma Polbus planuje uruchomić dodatkowe kursy autobusowe do Biskupic Podgórnych i z powrotem.

Związkowcy Selgrosa wywalczyli swoje »
Tekst opublikowany 2007-02-15, opracowanie red.
Koniec sporu między pracownikami Selgrosa a zarządem firmy. Związkowcy ze sklepu w podwrocławskiej Długołęce zostali zwolnieni w grudniu po tym, jak założyli "Solidarność".

Śmiertelny wypadek »
Tekst opublikowany 2007-02-15, opracowanie red.
Śmiertelny wypadek na drodze z Wrocławia do Kudowy w okolicach Kobierzyc. Jak podaje policja, zginął kierowca auta dostawczego, przewożącego pieczywo.

Psycholodzy przeciwko aresztom »
Tekst opublikowany 2007-02-15, opracowanie Jacek Bomersbach
W tym roku policjanci z Sobótki zatrzymali już siedmiu pijanych kierowców. Dlaczego wysokie kary grzywny i więzienia nie odstraszają kierowców?

Odwołany na kwadrans »
Tekst opublikowany 2007-02-14, opracowanie AS
Na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Wrocławskiego 23 stycznia starosta Andrzej Wąsik najpierw został odwołany ze stanowiska, by po chwili zostać ponownie na nie wybranym przez radę.

Klawiszowiec i reporter »
Tekst opublikowany 2007-02-14, opracowanie red.
12 lutego 2007 godzina 23.30. Nasi reporterzy oprócz pisania tekstów i fotografowania mają też wiele innych zainteresowań.

Wyprawa nad Nil »
Tekst opublikowany 2007-02-14, opracowanie red.
Mieszkańcy Żernik Wrocławskich i Groblic mogli niedawno odbyć krótką podróż do Egiptu. Było to możliwe dzięki opowieściom, zdjęciom i pamiątkom udostępnionym przez Marię Banach.

Wandalizm nie popłaca »
Tekst opublikowany 2007-02-13, opracowanie AS
30 stycznia w Sądzie Rejonowym w Środzie Śląskiej zapadł wyrok w sprawie drzewek połamanych w sierpniu przy ul. 1-go Maja w Kątach Wrocławskich. 20-letni Mateusz K. został skazany na 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata.

Rejs ku przygodzie »
Tekst opublikowany 2007-02-13, opracowanie E.M.
Na dwa tygodnie biblioteka w Groblicach stała się statkiem płynącym ku nieznanym lądom. Uczestnicy podróży dookoła świata walczyli z piratami, zmagali się morską burzą i szukali szkatułki ze skarbami.

Skargi na strzelanie »
Tekst opublikowany 2007-02-13, opracowanie Jacek Bomersbach
Podczas strzelania w kamieniołomach w Chwałkowie na dom poleciały kamienie. Zdesperowani mieszkańcy sąsiadującej z Sobótką wsi zwrócili się do na o pomoc.

Magia kamery »
Tekst opublikowany 2007-02-12, opracowanie Ewa Mastalska
9 lutego w Żernikach Wrocławskich odbył się pokaz filmu "Szkoła czarów i górnictwa". Został on zrealizowany przez dzieci i młodzież podczas warsztatów filmowych.

Kanalizacja priorytetem »
Tekst opublikowany 2007-02-12, opracowanie AS
Nasza gmina jest zwodociągowana praktycznie w stu procentach, natomiast nie posiada kanalizacji - rozmawiamy z Henrykiem Kuriatą, wójtem gminy Jordanów Śląski.

Za dwa procent »
Tekst opublikowany 2007-02-12, opracowanie AS
Tylko do końca 2007 roku najemcy mieszkań komunalnych mogą wykupić swoje lokale po bardzo preferencyjnych cenach. Aby zachęcić do tego mieszkańców Rada Miejska w Kątach Wrocławskich zwiększyła bonifikatę do 98 %, a gdy wszyscy lokatorzy z danego budynku zdecydują się na wykup - do 99 %.

Podliczanie wichury  »
Tekst opublikowany 2007-02-07, opracowanie Jacek Bomersbach
Trwa wycena strat po huraganie, jaki niedawno przeszedł nad gminą Czernica. Wiatr zrywał dachy, wyrywał okna i burzył ściany na terenie 82 posesji.

Robotnicy pod kontrolą »
Tekst opublikowany 2007-02-07, opracowanie Jacek Bomersbach
Setki robotników budujących fabrykę LG Philips, mieszka w gminie Sobótka. Wbrew krążącym plotkom nie skarży się na nich policja, ani hotelarze.

Zygzakiem na drodze »
Tekst opublikowany 2007-02-07, opracowanie red.
2 lutego, jadąca autostradą w kierunku Zgorzelca policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, zauważyła za Kątami Wrocławskimi samochód osobowy marki Renault.

Polskie drogi - śmiech przez łzy »
Tekst opublikowany 2007-02-07, opracowanie galeria.php?id=113
To nie żart - tak właśnie potrafią wyglądać polskie drogi. Współczujemy i życzymy powodzenia tym, którzy muszą zmagać się z tego rodzaju drogowymi absurdami. Zapraszamy również do naszej galerii i do nadsyłania własnych zdjęć.

Niebo jasne od burzy »
Tekst opublikowany 2007-02-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Podczas huraganu w Mirosławicach zawaliła się stodoła. Zniszczyła kombajn, śrutownik i ciągnik z przyczepą. Cudem przeżyły psy, na które runął dach.

Występ przełożony czy odwołany? »
Tekst opublikowany 2007-02-06, opracowanie AS
Nie odbył się koncert znanego kabareciarza Grzegorza Halamy, który zaplanowany był na sobotę, 3 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Kątach Wr. Występ został przeniesiony na 12 marca, choć menadżerka artysty nic o tym nie wie.

Przeprowadzka na Witosa »
Tekst opublikowany 2007-02-06, opracowanie AS
Już niedługo Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zmieni swoją siedzibę. Z drugiego piętra budynku urzędu gminy zostanie przeniesiony do budynku przy ul. Witosa 18 w Kobierzycach.

Szkolenia na fantomach »
Tekst opublikowany 2007-02-05, opracowanie AS
Przez dwa dni, 23 i 24 stycznia w Gniechowicach instruktorzy Programu „Ratujemy i Uczymy Ratować” szkolili nauczycieli z powiatów wrocławskiego i średzkiego.

Gazownia przeniesiona do Wrocławia »
Tekst opublikowany 2007-02-02, opracowanie BOM
Od stycznia zlikwidowano zakład gazowniczy w Sobótce. Obowiązki napraw gazomierzy i instalacji przejął oddział we Wrocławiu.

Dwanaście życzeń »
Tekst opublikowany 2007-02-02, opracowanie BOM
Dziadkowie i babcie obejrzeli przedstawienie przygotowane przez wnuków specjalnie dla nich. Po raz drugi dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Sobótce zaśpiewały swoim babciom i dziadkom piosenki oraz recytowały wiersze.

Miotły w dłoń »
Tekst opublikowany 2007-02-01, opracowanie E.M.
Nadejście zimy nie odcięło mieszkańców gminy Święta Katarzyna od świata. Wielu z nich musiało jednak samodzielnie zatroszczyć się o przejezdność lokalnych dróg.

Dzisiaj
Poniedziałek 3 października 2022
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl