Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 68 informacji. Wszystkie poniżej.

Siechnice świętują »
Tekst opublikowany 2007-01-31, opracowanie red.
1 stycznia minęło 10 lat od dnia uzyskania przez Siechnice statusu miasta. Od tego czasu miejscowość stale się rozwija - dziś liczy już sobie cztery tysięce mieszkańców. Aby uczcić jubileusz miasta mieszkańcy chcą zorganizować specjalny bal.

Orkiestra zarobiła więcej »
Tekst opublikowany 2007-01-31, opracowanie red.
Ponad 7 tysięcy złotych uzbierali wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sobótce. Pieniądze do puszek zbierało dwudziestu wolontariuszy, głównie gimnazjalistów.

W obronie zwolnionych  »
Tekst opublikowany 2007-01-31, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Prawie tysiąc członków związkowej "Solidarności" zorganizowało w ubiegły piątek pikietę pod poznańską siedzibą Selgrosu, protestując przeciw decyzjom władz marketu w Długołęce.

W sąsiedztwie rzeki »
Tekst opublikowany 2007-01-30, opracowanie E.M.
Trestno kojarzy się zwykle z wodomierzem na Odrze i końcem trasy autobusu „120”. Tymczasem ta miejscowość ma nie tylko ciekawą historię, ale i szanse na stanie się jednym z centrów rekreacyjnych gminy.

Literackie walentynki »
Tekst opublikowany 2007-01-30, opracowanie red.
Biblioteka zaprasza młodzież szkoły podstawowej i gimnazjum do wzięcia udziału w czytelniczych konkursach walentynkowych.

Rozbawi nas Grzegorz Halama »
Tekst opublikowany 2007-01-30, opracowanie red.
Gminnt Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich serdecznie zaprasza na Kabaret Grzegorza Halamy, który wystąpi w sobotę 3 lutego.

Pozostał lęk »
Tekst opublikowany 2007-01-29, opracowanie Jacek Bomersbach
Rok temu, 28 stycznia kilku hodowców gołębi z gminy Sobótka przeżyło katastrofę hali w Chorzowie. W wypadku zginęło 65 osób, a ponad 170 zostało rannych.

Ozłocone pary »
Tekst opublikowany 2007-01-29, opracowanie AS
18 stycznia br. w Urzędzie Gminy Kobierzyce odbyła się uroczystość związana z 50-leciem związku małżeńskiego pięciu par z terenu gminy Kobierzyce.

Czym ważyły nasze babcie »
Tekst opublikowany 2007-01-29, opracowanie BOM
Stare maszyny do szycia, sprzęt do wytwarzania masła, naczynia kuchenne, miedziane termosy oraz inne zabytkowe przedmioty, które wyszły już z użytku można oglądać w izbie regionalnej na terenie szkoły podstawowej przy ulicy Świdnickiej w Sobótce.

Opieka na promilach »
Tekst opublikowany 2007-01-29, opracowanie red.
Policjanci zatrzymali nietrzeźwych opiekunów dziecka, sprawujących w takim stanie opiekę nad 11-sto miesięcznym chłopcem. Matka dziecka miała blisko 3 promila alkoholu w organizmie.

Wypił, uciekał, chciał przekupić »
Tekst opublikowany 2007-01-26, opracowanie red.
Najpierw jechał pijany, potem próbował uciec policjantom, następnie im się wyrywał i proponował łapówkę. Tak "ciekawy" kierowca jeździł wczoraj po Siechnicach.

Nie tylko dla uczniów »
Tekst opublikowany 2007-01-26, opracowanie AS
Gdy w październiku uroczyście otwierano halę sportową w Gniechowicach, jednym z częściej wyrażanych życzeń było: "aby hala tętniła życiem, aby była maksymalnie wykorzystana".

Sporne ceny stołówkowe »
Tekst opublikowany 2007-01-25, opracowanie red.
Rodzice gimnazjalistów z Sobótki skarżą się na zbyt drogie obiady w szkole. – O połowę taniej kosztują posiłki w szkole podstawowej. Dlaczego jest tak duża różnica w cenie? – Pytają rodzice.

Dzwonki jak bombki  »
Tekst opublikowany 2007-01-25, opracowanie red.
Tymi wielkimi dzwonkami rodzina państwa Ignasiaków z Mirosławic udekorowała drzewo. Ozdoby wyglądają jak metalowe, ważą jednak niewiele i wykonane są z plastiku.

Zasypany powiat »
Tekst opublikowany 2007-01-25, opracowanie red.
Wystarczyły dwie noce intensywnych opadów śniegu, aby komunikacja w naszym regionie stała się prawdziwym wyzwaniem. Zasypane drogi, spóźnione autobusy, wypadki i wielkie korki - tak wita nas kolejny dzień tegorocznej zimy.

Andrzej Wąsik odwołany na 15 minut »
Tekst opublikowany 2007-01-24, opracowanie Radio Wrocław
Tylko na 15 minut odwołano starostę powiatu wrocławskiego Andrzeja Wąsika, który nie dostarczył na czas swojego oświadczenia majątkowego. Na swoje stanowisko starosta już po chwili powołany został ponownie.

Przyszła zima »
Tekst opublikowany 2007-01-24, opracowanie red.
Wszyscy ci, którzy liczyli na wyjątkowo łagodną zimę tego roku, dzisiejszego ranka przeżyli rozczarowanie. Czy drogowcy stanęli na wysokości zadania? Zapraszamy do dzielenia się informacjami z Państwa regionów.

Kradł auta na amfie »
Tekst opublikowany 2007-01-24, opracowanie BOM
19-latek z Wrocławia przyjechał do Sobótki skardzionym samochodem i częstował nieletnich amfetaminą.

Kolejna pikieta przed Selgrosem »
Tekst opublikowany 2007-01-23, opracowanie Radio Wrocław
"Żądamy przywrócenia do pracy zwolnionych pracowników", "Chcemy dialogu, a nie walki" - z takichmi hasłami na transparentach przed Selgrosem w Długołęce manifestowali związkowcy Solidarności.

Złodzieje na plebani »
Tekst opublikowany 2007-01-23, opracowanie BOM
Złodzieje włamali się na plebanię w Rogowie Sobóckim, skąd zabrali pieniądze i kluczyki od samochodu, którym odjechali.

Spóźnialscy stracą pracę »
Tekst opublikowany 2007-01-23, opracowanie red.
Dziś radni powiatu wrocławskiego mają odwołać starostę Andrzeja Wąsika. Powód? Nie złożył na czas oświadczenia majątkowego.

Zdmuchnęło dach szkoły »
Tekst opublikowany 2007-01-22, opracowanie Jacek Bomersbach
- To był dziwny szum. Nad szkołą przeszła trąba powietrzna, kilka sekund później usłyszałem huk spadającego dachu. Wiem, bo 10 lat temu przeżyłem podobną historię z trąbą powietrzną – relacjonuje jeden z mieszkańców Czernicy.

A woda stoi »
Tekst opublikowany 2007-01-22, opracowanie Ewa Mastalska
Utrapieniem mieszkańców Trestna jest niedrożny rów melioracyjny. Od pół roku czekają na odpowiedź od właściciela gruntu.

Wiatr jak tornado »
Tekst opublikowany 2007-01-22, opracowanie BOM
Zawalona stodoła w Mirosławicach, powalone drzewa i zerwany dach w Księginicach. To efekt huraganu, który przeszedł nad gminą Sobótka.

Sobótka: powtórka wyborów? »
Tekst opublikowany 2007-01-22, opracowanie Radio Wrocław
W ośmiu miejscowościach na Dolnym Śląsku konieczne będą wybory uzupełniające. 3 burmistrzów i 5 wójtów nie złożyło w terminie swoich oświadczeń majątkowych.

Wiało w regionie »
Tekst opublikowany 2007-01-19, opracowanie Radio Wrocław
Porywisty wiatr przekraczający 120 km/h mocno dał się we znaki mieszkańcom Dolnego Śląska. W wielu miastach i wsiach w regionie nie ma prądu.

Ratusz jak nowy »
Tekst opublikowany 2007-01-19, opracowanie BOM
Wyburzono kamienną balustradę Ratusza w Sobótce. Jej miejsce zajmie nowa stylizowana galeria. Niedawno zakończył się remont elewacji budynku urzędu gminy.

Miejsca w regionie »
Tekst opublikowany 2007-01-19, opracowanie BOM
Most kolejowy w Czernicy. Rok temu wiosną, kiedy wylała Odra, młodzież przychodziła tu oglądać rozmiary powodzi. Zapraszamy do portretowania naszego powiatu!

Szpadel hitem licytacji »
Tekst opublikowany 2007-01-18, opracowanie AS
Niemal 55 tys. zł zostało zebranych na terenie gminy Kobierzyce w ramach XV finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w niedzielę 14 stycznia.

Będzie wiało! »
Tekst opublikowany 2007-01-18, opracowanie Radio Wrocław
Diś po południu pojawi się na Dolnym Śląsku ekstremalnie silny wiatr. Na terenach zabudowanych do 90 km/h w porywach nawet 125 kilometrów. Ale już w szczytowych partiach Sudetów do 180 km/h!

Samopał zamiast kosiarki »
Tekst opublikowany 2007-01-18, opracowanie BOM
Podczas rewizji w celu poszukiwania skradzionej kosiarki, policjanci w Strzegomianach znaleźli samopał. Broń należała do jednego z mieszkańców.

Proces ws. zwolnień w Selgrosie »
Tekst opublikowany 2007-01-18, opracowanie Radio Wrocław
Ferie zimowe przeszkodziły kierownictwu Sellgrosa w Długołęce stawić się na procesie, jaki wytoczyli mu byli pracownicy.

Kuliste fantazje »
Tekst opublikowany 2007-01-17, opracowanie E.M.
Pomysłowość uczestników konkursu na najpiękniejszą bombkę zdumiała jurorów. Okazało się, że popularne ozdoby choinkowe można wykonać właściwie ze wszystkiego.

Wybieramy wydarzenie 2006 »
Tekst opublikowany 2007-01-17, opracowanie http://www.wroclaw-powiat.wfp.pl/plebiscyt.php?id=
Wybory samorządowe? Susza? Może Creamfields? Zapraszamy do naszego rankingu na najważniejsze wydarzenie ubiegłego roku w naszym regionie. Czekamy na Państwa pomysły!

Alkohol i walka z gruźlicą »
Tekst opublikowany 2007-01-17, opracowanie BOM
W latach 60-tych butelka czystej wódki kosztowała w sklepie ponad pięćdziesiąt złotych. Jednak na etykietce widnieje niższa cena: 48 zł.

Ważne szczegóły »
Tekst opublikowany 2007-01-16, opracowanie E.M.
Spotkania z pracownicami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie było ważnym wydarzeniem dla Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Siechnic.

Nawrócony diabeł »
Tekst opublikowany 2007-01-16, opracowanie E.M.
Na wzór starszych kolegów przedszkolaki i uczniowie pierwszych klas spróbowali swoich sił w jasełkowym przeglądzie. Ich występom towarzyszył anioł i diabeł.

1 maja pół wieku temu »
Tekst opublikowany 2007-01-16, opracowanie red.
Zdjęcie przysłał nam czytelnik Stanisław Cały. Widzimy wrocławskie obchodzy uroczystości 1 maja z 1950 roku - może z pomocą czytelników uda się dokładnie zidentyfikować miejsce wykonania zdjęcia?

Podwyżka wymuszona »
Tekst opublikowany 2007-01-15, opracowanie AS
Kierowcy z Kątów Wr. i okolic jako jedni z pierwszych odczuli w swoich portfelach podwyżkę akcyzy na benzynę. Po nowym roku na stacji firmy Petrol przy ul. 1-Maja płacili za litr już 3,89 zł.

Obawa przed napięciem »
Tekst opublikowany 2007-01-15, opracowanie Ewa Mastalska
Elektroenergetyczna linia napowietrzna z Pasikurowic do Kobierzyc ma przebiegać przez teren kilku podwrocławskich gmin. Tylko w pobliżu Sulimowa zaplanowano lokalizację słupów blisko siedzib ludzkich.

Nasza sonda - co z łagodną zimą? »
Tekst opublikowany 2007-01-15, opracowanie http://www.wroclaw-powiat.wfp.pl/uliczna.php?id=16
Nawet fajnie ze zimą można chodzić w cieńszych kurtkach i nie musieć zakładać tych wszystkich czapek i szalików - mówi Klaudia Smolis w naszej sondzie ulicznej.

Lepsza woda w Jordanowie »
Tekst opublikowany 2007-01-12, opracowanie red.
Zakończono modernizację stacji uzdatniania wody w Jordanowie Śląskim. Dzięki tej inwestycji jakość gminnej wody ma być zdecydowanie lepsza.

Autokar z konsoletą »
Tekst opublikowany 2007-01-11, opracowanie BOM
Stary gimbus był wysłużony i w środku czuć było czipsami i owocami. W nowym autobusie najwygodniej siedzi się z tyłu.

Problemy z wykonawcami  »
Tekst opublikowany 2007-01-11, opracowanie BOM
Inwestycje warte niemal 16,5 mln zł znalazły się w uchwale w sprawie nie wygasania wydatków zamieszczonych w budżecie gminy na 2006 rok. Podjęli ją radni podczas ostatniej w starym roku sesji Rady Gminy Kobierzyce, która odbyła się 29 grudnia.

Nóż neandertalczyka »
Tekst opublikowany 2007-01-11, opracowanie Jacek Bomersbach
Czy nauczycielka z Gniechowic znalazła pięściak - prastare narzędzie wykonane przez neandertalczyka? Przedmiot trafił do muzeum w Sobótce i wkrótce zostanie zbadany przez archeologów.

Spotkanie noworoczne w Długołęce »
Tekst opublikowany 2007-01-10, opracowanie E.M.
Tradycyjnie na początku stycznia wójt Iwona Agnieszka Łebek zaprosiła swoich współpracowników na spotkanie noworoczne. Była to zarówno okazja do podsumowań jak i do spędzenia wspólnych chwil w świątecznym nastroju.

Wypadek widmo »
Tekst opublikowany 2007-01-10, opracowanie BOM
Niektórzy świadkowie twierdzą, że podczas wypadku jedna osoba została ranna, inni, że ciężarówka w nocy ścięła słupki i pojechała dalej. Jak było naprawdę?

Dom staruszek »
Tekst opublikowany 2007-01-10, opracowanie red.
Prezentujemy kolejne zdjęcie z naszych galerii. Na fotografii dom w Gniechowicach, zbudowany w roku 1866.

Dla nieletnich matek »
Tekst opublikowany 2007-01-09, opracowanie Jacek Bomersbach
Ponad 700 złotych uzbierali uczniowie z Czernicy na pomoc bezdomnym i samotnym matkom z wrocławskiego ośrodka wsparcia przy placu Grunwaldzkim.

Hodował i sprzedawał »
Tekst opublikowany 2007-01-09, opracowanie red
Policjanci z Kątów Wrocławskich zatrzymali dilera narkotyków, u którego w trakcie śledztwa znaleziono 61 gramów marihuany. Teraz 20-letniemu mieszkańcowi Sobótki grozi do 10 lat więzienia.

Kłębowice 50 lat temu »
Tekst opublikowany 2007-01-09, opracowanie red.
Stanisław Cały, autor zdjęcia pisze: posyłam fotografię ze wsi Kębłowice obok Smolca zrobioną na początku lat '50. Przy traktorze stoi mój ojciec, który pisał pamiętniki o tych ziemiach i rodzinie.

Przyjaźń z książką »
Tekst opublikowany 2007-01-08, opracowanie Ewa Mastalska
Konkurs czytelniczy dla klas drugich stał się już tradycją działu dziecięcego Gminnej Biblioteki Publicznej w Siechnicach. Jest on szczególny, ponieważ trwa przez prawie cały rok szkolny.

Czarownicy i flamenco »
Tekst opublikowany 2007-01-08, opracowanie BOM
Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rogowie Sobóckim, podczas spektaklu muzycznego z tańcami i muzyką flamenco.

Dalsze inwestycje  »
Tekst opublikowany 2007-01-05, opracowanie E.M.
29 grudnia zebrała się III Sesja Rady Gminy Długołęka. Radni ustalili wykaz wydatków niewygasających z upływem obecnego roku budżetowego. Lista ta obejmuje wiele zadań inwestycyjnych, których łączny koszt wynosi prawie 6,5 miliona zł.

Radiowóz na gwiazdkę »
Tekst opublikowany 2007-01-05, opracowanie BOM
Policjanci z Sobótki dostali pod choinkę nowy osobowy radiowóz. Patrol wyruszy w teren, gdy w środku zostanie zamontowana radiostacja.

Noworoczna jubilatka »
Tekst opublikowany 2007-01-05, opracowanie E.M.
Dominika Choinka przyszła na świat 1 stycznia 1907 roku. Dokładnie sto lat później świętowała rocznicę urodzin w gronie krewnych i znajomych.

Potrącona kobieta »
Tekst opublikowany 2007-01-05, opracowanie red.
Wczoraj, około godziny 10.30 w Kątach Wrocławskich 68-letnia kobieta, idąc drogą od prawego do lewego krawężnika została potrącona przez Volkswagena Passata.

Telefon interwencyjny dla kierowców »
Tekst opublikowany 2007-01-04, opracowanie red.
Kierowcy na Dolnym Śląsku mają się wreszcie komu poskarżyć. Urząd wojewódzki uruchomił czynny całą dobę telefon interwencyjny.

Dorośli balowali, a maluch płakał »
Tekst opublikowany 2007-01-04, opracowanie red.
Rodzice będą musieli tłumaczyć się w sądzie, dlaczego podczas imprezy nie zainteresowali się swoim płaczącym dzieckiem.

Nasze galerie. Flaszka w zasypisku »
Tekst opublikowany 2007-01-04, opracowanie BOM
Przedwojenny kufel z wizerunkiem kościoła na Ślęży i butelka po piwie Gorkauer, które warzono i rozlewano w browarze w Górce. Flaszkę znaleźli studenci archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Z pola walki »
Tekst opublikowany 2007-01-04, opracowanie Ewa Mastalska
Wydarzenia stanu wojennego na Dolnym Śląsku są dość dobrze znane, ale nadal na odkrycie czekają nowe fakty i dokumenty.

Selgros zwalnia pracowników »
Tekst opublikowany 2007-01-03, opracowanie Radio Wrocław
Kolejne dwie osoby ze sklepu Selgros w Długołęce otrzymały wypowiedzenia. Po tym, jak powstał tam związek zawodowy, pracę straciło już ośmiu ludzi.

Akowiec na stadionie »
Tekst opublikowany 2007-01-03, opracowanie BOM
Tadeusz Związkiewicz był jednym z inicjatorów budowy stadionu sportowego w Sobótce. Pod koniec lat '60 za flaszkę wódki załatwił spychacz, który wyrównał teren i zmobilizował mieszkańców do pomocy budowy boiska.

Wiersze prawie doskonałe »
Tekst opublikowany 2007-01-03, opracowanie E.M.
W XI Powiatowym Konkursie Poezji dla Dzieci i Młodzieży "Mój świat, moja poezja" wzięło udział aż 70 osób, a każda średnio przysłała dwa wiersze.

Umierający dom »
Tekst opublikowany 2007-01-03, opracowanie red.
Jeden z naszych czytelników przysłał galerię zdjęć z Tyńca Małego (gmina Kobierzyce). Na jednej z fotografii widzimy dom, który czeka na swą...naturalną śmierć.

Niebezpieczne parkowanie »
Tekst opublikowany 2007-01-02, opracowanie BOM
Zakazu zatrzymywania się i postoju przy ulicy Świdnickiej domaga się samorząd mieszkańców Sobótki. Nie wszystkim jednak pomysł się podoba.

Uboczny skutek prac ziemnych »
Tekst opublikowany 2007-01-02, opracowanie AS
Ciężki chwile przeżywają mieszkańcy wielu miejscowości, w których prowadzone są różne prace ziemne. Gdy pada deszcz, toną one w błocie.

Pomysły przychodzą nocą »
Tekst opublikowany 2007-01-02, opracowanie Ewa Mastalska
Na każdej większej imprezie w gminie Długołęka można spotkać stoisko z misternie wykonanymi stroikami, bukietami i wiankami. Ich autorka, Marianna Domoń odnalazła w tej pracy sens życia.

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl