Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 763 informacji. Wszystkie poniżej.

Aktywne kobiety »
Tekst opublikowany 2007-12-31, opracowanie (MW)
Mieszkanki wsi nie muszą być pozbawione szans, które mają kobiety w miastach. Z myślą o nich powstał program mający na celu aktywizację kobiet ze środowisk wiejskich.

Zabił i uciekł »
Tekst opublikowany 2007-12-31, opracowanie MAT
Policja szuka kierowcę, który wczoraj rano w Domosławiu zabił kobietę idącą chodnikiem.

Każdy ma teczkę »
Tekst opublikowany 2007-12-28, opracowanie Magda Wieteska
To urząd, w którym nie ma kolejek, a obsługa jest fachowa i nastawiona życzliwie. Zaświadczenia o dochodach są tu wydawane od ręki, a dla podatników przygotowano bezpłatny parking na 180 miejsc.

Symboliczne sztućce  »
Tekst opublikowany 2007-12-28, opracowanie Ewa Mastalska
Ta oryginalna szopka autorstwa siechnickich gimnazjalistek Joanny Marczyńskiej i Marceliny Chyży została nagrodzona w XV wojewódzkim Konkursie Rzeźbiarskim zorganizowanym przez Muzeum Etnograficzne.

Pierniki z buraków »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie Magda Wieteska
Boże Narodzenie osiemdziesiąt lat temu. Farsz z suszonych owoców i wróżby z kutii. Wojenne święta. Uratowane żarno i pierniki z buraków cukrowych. O tamtych świętach opowiadają państwo Całowie z Gniechowic.

Diabeł z laptopem »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie E.M.
W siechnickim gimnazjum odbył się VII Gminny Przegląd Jasełek i Zespołów kolędniczych. Dzieci i młodzież zaprezentowały różne sposoby pojmowania idei świąt Bożego Narodzenia.

Tragiczny bilans poświąteczny »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie MW
Trzy osoby zginęły, dwadzieścia osiem zostało rannych. Taki jest poświąteczny bilans na dolnośląskich drogach.

Prawie nie handlowali »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie MW
Tylko sześć zgłoszeń handlu w święta odnotowała Państwowa Inspekcja Pracy. Informacje docierały czasem w formie sms-a.

Wypadek w Kobierzycach »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
Wczorajsze wczesne popołudnie rozpoczęło się wypadkiem drogowym w Kobierzycach. Kierowca volvo wjechał w omegę.

Za pierwszego męczennika »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
Ukamieniowali go za gorliwe głoszenie ewangelii. W drugi dzień Bożego Narodzenia na znak pamięci o św. Szczepanie sypie się w kościołach owsem.

Bez TIR-ów w święta »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
Jeszcze dziś obowiązuje całkowity zakaz poruszania się ciężarówek po drogach. Za złamanie przepisu grozi tysiąc złotych mandatu.

Na świąteczny spacer! »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
Lekarze radzą: w drugi dzień Świąt koniecznie idźmy na spacer. Żołądek nie lubi obciążeń, których miał aż nadto przez trzy dni świętowania.

Kiedy narodził się Chrystus? »
Tekst opublikowany 2007-12-25, opracowanie (tom)
Dzisiaj pierwszy dzień Bożego Narodzenia. W tradycji chrześcijańskiej święta te upamiętniają narodziny Jezusa Chrystusa, które poprzedzone są czterotygodniowym okresem oczekiwania, zwanego Adwentem.

Królewski połów  »
Tekst opublikowany 2007-12-24, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Zanim trafią na wigilijny stół przechodzą długą drogę. Od ikry, po dojrzewanie aż do odłowu. Co roku na stawach rybnych w Rasowej Małej w powiecie lubińskim, od listopada do grudnia trwa wielki połów karpi.

Człowiek demolka »
Tekst opublikowany 2007-12-23, opracowanie bom
Policjanci zatrzymali 23-letniego Huberta K., mieszkańca Sobótki, który zniszczył bramę w plombie przy ulicy Kościuszki.

Wódka, skręty i wózek  »
Tekst opublikowany 2007-12-23, opracowanie bom
Palili razem marihuanę, a potem spod sklepu Biedronka w Sobótce ukradli wózek na zakupy. Odpowiedzą m.in. za kradzież i posiadanie narkotyków.

4 mln zł za płatną protekcję »
Tekst opublikowany 2007-12-23, opracowanie MAT
Agenci CBA z delegatury we Wrocławiu i Warszawy zatrzymali Dariusza D. prezesa wrocławskiego oddziału SARP oraz Mariusza K., wspólnika pracowni architektonicznej prowadzonej wraz z D.

Światło z Betlejem w Jordanowie Śląskim »
Tekst opublikowany 2007-12-23, opracowanie bom
Harcerze z Jordanowa Śląskiego przywieźli z Wiednia betlejemskie Światło Pokoju. Płomień z groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, co roku przywożony jest do stolicy Austrii.

Nagroda za iluminację  »
Tekst opublikowany 2007-12-23, opracowanie bom
Dwa tysiące złotych może wygrać właściciel posesji, który najładniej oświetli lampkami swój dom w gminie Długołęka.

Święta po koreańsku »
Tekst opublikowany 2007-12-21, opracowanie Magda Wieteska
W Korei na całe święta przypada tylko jeden dzień wolny od pracy. Wtedy idzie się do parku na spacer albo gra z całą rodziną w yuk nori.

Bartek podbija Anglię »
Tekst opublikowany 2007-12-21, opracowanie E.M.
Uczniowie siechnickiego gimnazjum spotkali się ze starszymi kolegami studiującymi w Wielkiej Brytanii – Bartoszem Reszką i Darrylem Johnsonem.Ten pierwszy jest rodowitym siechniczanem, natomiast Daryll pochodzi z Jamajki.

Kilka cennych rad  »
Tekst opublikowany 2007-12-21, opracowanie (tom)
Jesteśmy w trakcie gorącego okresu przedświątecznego. Bieganina po supermarketach, kupowanie karpia, choinki, świątecznych prezentów może skutecznie wyrwać nas z ostrożności i skupienia.

Święta u władzy »
Tekst opublikowany 2007-12-20, opracowanie Magda Wieteska
Sekretarz gminy sama ulepi uszka. Zastępca wójta spędzi sylwestra u żony w pracy. Radny bawić się będzie w swoim barze na zamkniętej imprezie dla przyjaciół. A dyrektor szkoły w ostatnią noc wypije Piccolo.

Sąsiedzkie oko najlepsze  »
Tekst opublikowany 2007-12-20, opracowanie Ewa Mastalska
W porównaniu z Wrocławiem gmina Święta Katarzyna uchodzi za spokojne i bezpieczne miejsce. Jednak i tutaj dochodzi do niepokojących zdarzeń.

Babcine reflektory  »
Tekst opublikowany 2007-12-20, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Moda w zdobieniu świątecznego drzewka zmienia się każdego roku. Po szale na amerykańską kiczowatość kreatorzy wzornictwa i producenci bombek namawiają dziś do powrotu do staropolskiej tradycji.

Polka z Francuzami »
Tekst opublikowany 2007-12-19, opracowanie Ewa Mastalska
Już po raz drugi przedstawiciele gminy Święta Katarzyna odwiedzili świąteczne targi w partnerskiej gminie Sin-le-Noble we Francji. Gospodarze powitali ich jak dobrych przyjaciół i służyli wszechstronną pomocą.

Uciekają ze wsi »
Tekst opublikowany 2007-12-19, opracowanie BOM
Mieszkańcy Świątnik narzekają na drogi, komunikację i worki śmieci wyrzucane w lasach. Najczęściej pozostawiają je miastowi, którzy budują się w okolicy.

Kanalizacja to priorytet »
Tekst opublikowany 2007-12-19, opracowanie Ewa Mastalska
28 grudnia pod obrady Rady Gminy Mietków trafi projekt budżetu na rok 2008. Jego główne założenia przewidują kontynuację zadań z lat ubiegłych.

Drogówka nie popuści »
Tekst opublikowany 2007-12-19, opracowanie MW
Uwaga kierowcy – wrocławska drogówka czuwa! Na łamiących przepisy czekają surowe kary.

Kiedy znikną rudery? »
Tekst opublikowany 2007-12-18, opracowanie Ewa Mastalska
Przez wiele lat Instytut Zootechniki z Krakowa utrzymywał w gminie Święta Katarzyna obiekty badawcze. Pozostałością po tamtych czasach są zdewastowane obiekty, których stan prawny jest nadal nieuregulowany.

Skorzystaj z e-Urzędu »
Tekst opublikowany 2007-12-18, opracowanie Mariusz Różnowicz
Urząd Gminy w Świętej Katarzynie, od początku stycznia zacznie wdrażać Elektroniczny System Obiegu Dokumentów (ESOD). Władze gminy przewidują, że do końca 2008 roku większość spraw w tej instytucji będzie można załatwić bez wychodzenia z domu, drogą mailową.

Pięć blach pani Krysi »
Tekst opublikowany 2007-12-18, opracowanie (MW)
Już siódmy rok organizowany jest świąteczny kiermasz w Gniechowicach, podczas którego można kupić m.in. słodycze na świąteczny stół. Zebrane pieniądze zasilają konto szkoły.

Rozkradają cmentarz  »
Tekst opublikowany 2007-12-17, opracowanie Jacek Bomersbach
Zdewastowany i okradany z metalowych elementów jest pomnik na cmentarzu więźniów – ofiar obozu koncentracyjnego Gross Rosen. Władze gminy Czernica chcą odnowić pomnik.

Swojska szynka i lokomotywy »
Tekst opublikowany 2007-12-17, opracowanie Jacek Bomersbach
Zabawki z drewna, wyroby z wikliny, miody i pyszne wędliny bez konserwantów zaprezentowano na dwudniowym festiwalu rzemiosł, rękodzieła i produktu lokalnego w Sobótce.

Fotka z woskowym Murphim »
Tekst opublikowany 2007-12-16, opracowanie bom
Młodzież z gminy Czernica kilka dni spędziła w brytyjskich rodzinach. W Londynie fotografowali czerwone piętrowe autobusy, budki telefoniczne i wszystko, co kojarzy się Anglią.

Pedofile w sieci »
Tekst opublikowany 2007-12-15, opracowanie MW
Dolnośląscy policjanci zatrzymali siedem osób podejrzanych o rozpowszechnianie pedofilii w sieci. Znaleźli materiały pornograficzne z udziałem dzieci i zwierząt.

Żywa szopka »
Tekst opublikowany 2007-12-15, opracowanie MW
4 stycznia na kąteckim rynku odbędą się jasełka. W spektaklu udział weźmie 70 aktorów oraz zwierzęta.

Sto lat bez diety »
Tekst opublikowany 2007-12-14, opracowanie Ewa Mastalska
Helena Streker przyszła na świat w czasach zaborów. Przeżyła rewolucję i dwie wojny oraz kilkadziesiąt lat spokojnego życia w podwrocławskiej wsi. Sędziwa mieszkanka Grodziszowa obchodziła niedawno setne urodziny.

Trzy w jednym »
Tekst opublikowany 2007-12-14, opracowanie MW
Już na początku przyszłego roku mieszkańcy Bielan Wrocławskich zyskają nowy obiekt wielofunkcyjny. Zmieści się w nim przedszkole, przychodnia zdrowia, duża świetlica i zaplecze sportowe.

Niełatwy bieg pod górkę »
Tekst opublikowany 2007-12-13, opracowanie bom
Meta maratonu ślężańskiego po raz pierwszy będzie w hali widowiskowo-sportowej gimnazjum w Sobótce, gdzie są szatnie, prysznice i stołówka.

Zablokowany wjazd na Bielany »
Tekst opublikowany 2007-12-13, opracowanie (MW)
Kolejna blokada drogi wjazdowej 35 do Wrocławia od strony Wałbrzycha. Trwa tu bowiem poszerzanie jezdni przy skrzyżowaniu w Bielanach.

Kłócą się o łącznik »
Tekst opublikowany 2007-12-13, opracowanie bom
Od kilku lat trwa spór sąsiedzki o przejazd łącznikiem między ulicami Warszawską i Mickiewicza. Część osób uważa, że drogę należy zamknąć, inni postulują, aby ją otworzyć dla ruchu pojazdów.

Sobótka zaprasza na festiwal »
Tekst opublikowany 2007-12-13, opracowanie bom
Przez 2 dni mieszkańcy Sobótki obejrzą koncerty zespołów folkowych, jasełka i spektakle teatralne uczniów. Impreza odbędzie się w ramach Ślężańskiego Festiwalu Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego.

Azbest jak bomba »
Tekst opublikowany 2007-12-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Setki domów w gminie Sobótka pokryta jest eternitem – materiałem zawierającym niebezpieczny azbest. Właściciele posesji nie mogą jednak sami zdejmować materiału z dachu.

Dwa razy droższe śmieci »
Tekst opublikowany 2007-12-12, opracowanie Magda Wieteska
Cena za wywóz śmieci wzrośnie dwukrotnie. Nauczmy się więc segregacji, tak aby śmieci było jak najmniej. To się opłaci - i nam, i środowisku.

Obcowanie ze sztuką »
Tekst opublikowany 2007-12-12, opracowanie MW
W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich można oglądać wystawę obrazów Marii Słaby. Malarka pod koniec listopada opowiadała o swej twórczości i zaprezentowała swoje prace.

Polsko-ukraińskie mikołajki »
Tekst opublikowany 2007-12-12, opracowanie MW
Stół pełen słodkości, zabawa z zespołem Elf i pokaz taekwondo - tak obchodzono mikołajki w Kątach Wrocławskich. Oczywiście, nie zabrakło św. Mikołaja. I to z workiem pełnych prezentów dla wszystkich bez wyjątku!

Świątecznie w rynku »
Tekst opublikowany 2007-12-12, opracowanie MW
We wtorek na kąteckim rynku zrobi się naprawdę świątecznie. Wystąpią teatry, zagrają pianiści i popłyną słowa kolędy. Można też będzie kupić ozdoby świąteczne.

Zamienia się w ruinę... »
Tekst opublikowany 2007-12-11, opracowanie MW
Przy wjeździe do Kątów Wrocławskich, tuż przed stacją paliw stoi ten dom. Budynek jest piękny, zabytkowy, ale co tego, skoro od kilku lat stopniowo zamienia się w ruinę?

Strzelanina w Kątach »
Tekst opublikowany 2007-12-11, opracowanie MW
W grudniowy poranek prawie setka młodych ludzi stanęła do zawodów strzeleckich. Emocje były duże, bo który chłopak czy dziewczyna nie chciałby choć przez chwilę poczuć się jak Renata Mauer?

Koreańczyk poszarpał Polkę »
Tekst opublikowany 2007-12-11, opracowanie MAT
W fabryce Heesung Electronics doszło do bardzo nieprzyjemnej sytuacji. Koreański pracownik poszarpał polską pracownicę. Poszło o części do produkcji.

Sąd ukarze spóźnialskich »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie BOM
Jeśli po 1 stycznia złożysz podanie o nowy dowód osobisty, możesz zostać ukarany grzywną. Powód? Gminy zobligowane są zgłaszać spóźnialskich do sądów grodzkich.

Mandat albo...rózga »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie Magda Wieteska
- Ma pan do wyboru: zapłacić mandat albo... dostać rózgę - słyszeli zaskoczeni kierowcy w Kątach, Smolcu i Mietkowie. W taki sposób przebiegała akcja policji w dzień św. Mikołaja.

Fuzja Motobi i Wulkanu? »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie Kamil Skrzypek
Jak już od dłuższego czasu wiadomo czwartoligowy Wulkan Wrocław przeżywa kłopoty finansowe. Życie zweryfikowało piękne plany stworzenia drugiego silnego klubu w stolicy Dolnego śląska.

Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie Mariusz Różnowicz
W dzień mikołajek, 6 grudnia w Szkole Podstawowej w Żernikach Wrocławskich odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Przyroda w mojej gminie".

Jarmark z wędzonką w hali »
Tekst opublikowany 2007-12-07, opracowanie BOM
W dniach 15 i 16 grudnia w hali widowiskowo-sportowej gimnazjum w Sobótce rozpocznie się festiwal rzemiosł, rękodzieła i produktu lokalnego. W trakcie imprezy zaprezentują się twórcy ze swoimi wyrobami cepeliowskimi i producenci żywności ekologicznej z całego Dolnego Śląska.

Będzie lepiej w LG »
Tekst opublikowany 2007-12-07, opracowanie MW
LG będzie zatrudniać coraz mniej obcokrajowców, stawiając na polskich pracowników. Pojawią się usprawnienia związane z procedurami zatrudnienia, a także ma nastąpić poprawa we wzajemnej komunikacji.

Smok w Mietkowie  »
Tekst opublikowany 2007-12-06, opracowanie E.M.
Kierowany przez Adrianę Głogowską projekt "Zbiornik Mietków" realizowany jest w ramach programu „SMOK – Szkoła myśląca o każdym”, służącego wyrównywaniu szans edukacyjnych mieszkańców wsi.

Nie zabił, bo pękło ostrze »
Tekst opublikowany 2007-12-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Była żona oskarżonego o usiłowanie zabójstwa zeznała przed sądem, że Mieczysław P. chodził po Sobótce z nożami pochowanymi po kieszeniach.

LG zapłaci »
Tekst opublikowany 2007-12-05, opracowanie Magda Wieteska
Monika Struś dostanie odszkodowanie od LG Electronics. Zakończony ugodą proces w sprawie dyscyplinarnego zwolnienia kobiety trwał od kwietnia.

Będzie referendum? »
Tekst opublikowany 2007-12-04, opracowanie Ewa Mastalska
Narodowe Stowarzyszenie Aktywności Społecznej organizuje referendum w sprawie odwołania wójta i rady gminy. Głównym inicjatorem jest radny poprzedniej kadencji Leopold Gomułkiewicz.

Elektronika douszna »
Tekst opublikowany 2007-12-04, opracowanie MW
W Ślęzie powstało najnowocześniejsze w Europie laboratorium otoplastyczne. Aparaty słuchowe, które w nim powstają, są prawie niewidoczne, a ich elektronika jest porównywalna do technologii najwyższej klasy komputerów.

Po pijaku wiózł 27 ton »
Tekst opublikowany 2007-12-04, opracowanie red.
3 grudnia, na autostradzie A4, w rejonie Kątów Wrocławskich policjanci zatrzymali mężczyznę, który kompletnie pijany jechał TIRem. Jakby tego było mało - ciężarówka przewoziła źle zabezpieczony, ważący 27 ton ładunek.

Zebrali ponad osiem tysięcy »
Tekst opublikowany 2007-12-03, opracowanie Ewa Mastalska
1 grudnia w siechnickim gimnazjum odbyła się impreza charytatywna na rzecz dzieci z wadami rozwojowymi. Uczniowie i nauczyciele po raz kolejny pokazali że są czuli na los potrzebujących.

Nie tędy droga  »
Tekst opublikowany 2007-12-03, opracowanie Jacek Bomersbach
W styczniu starostwo powiatowe na wniosek mieszkańców ograniczyło znakami ruch tirów przez Jordanów. Od niedawna ciężarówki nie mogą też jeździć po nowych drogach gminnych.

Pogłosu nie będzie »
Tekst opublikowany 2007-12-02, opracowanie BOM
Pogłos, jaki powstaje w sali gimnastycznej w Kamieńcu Wrocławskiem uniemożliwia organizowanie imprez, czy egzaminów językowych. Niedługo sala zostanie wyciszona specjalnymi płytkami.

Złapali 33 pijanych kierowców »
Tekst opublikowany 2007-12-01, opracowanie MW
W ramach akcji „ANDRZEJKI” trwającej od wczoraj na dolnośląskich drogach policja zatrzymała już 33 pijanych kierowców.

Zjazdy za friko »
Tekst opublikowany 2007-12-01, opracowanie MW
Dziś otwarcie sezonu narciarskiego w Zieleńcu. Do godz. 16.00 wszystkie wyciągi są bezpłatne.

Wypadek w Wilczkowicach »
Tekst opublikowany 2007-12-01, opracowanie MW
Dwie osoby ranne. Ciężarówka i dwa auta osobowe zderzyły sie w okolicach Wilczkowic.

I po komendancie »
Tekst opublikowany 2007-11-30, opracowanie Ewa Mastalska
27 listopada odbyła się XII Sesja Rady Gminy Długołęka. Przed rozpoczęciem obrad przedstawiciele gminy mieli okazję pożegnać się z ustępującym komendantem komisariatu.

Pies cmentarny »
Tekst opublikowany 2007-11-30, opracowanie BOM
Tydzień czasu mieszkał na cmentarzu parafialnym w Jordanowie Śląskim pies, którego wcześniej ktoś wyrzucił z samochodu. Zwierzęciem zaopiekowali się pracownicy zakładu pogrzebowego.

Spalone serce Dubletu »
Tekst opublikowany 2007-11-30, opracowanie Ewa Mastalska
27 listopada ogień strawił część zakładu produkcji zapraw budowlanych Dublet w Blizanowicach. Ofiarą płomieni padła suszarnia, zwana sercem fabryki.

Będą łapać pijanych kierowców »
Tekst opublikowany 2007-11-30, opracowanie MAT
Amatorzy jazdy samochodem na podwójnym gazie - strzeżcie się! Dzisiaj i jutro policja będzie przeprowadzała wzmożone kontrole na dolnośląskich drogach.

Nie tylko komputery i filmy »
Tekst opublikowany 2007-11-29, opracowanie MW
Prawie czterysta wierszy nadesłano do kobierzyckiego ośrodka kultury na Międzynarodowy Dzień Poezji Dziecięcej. Jak widać, nie tylko gry komputerowe i kino akcji towarzyszy najmłodszym.

Tysiące do wzięcia »
Tekst opublikowany 2007-11-29, opracowanie MW
Cztery tysiące złotych to niebagatelna kwota. Można ją dostać, wygrywając konkurs na realizację projektu wolontarystycznego.

Św. Katarzyna kolekcjonuje nagrody »
Tekst opublikowany 2007-11-29, opracowanie Mariusz Różnowicz
Po raz kolejny niezależni eksperci uznali, że Św. Katarzyna należy do ścisłej czołówki gmin w Polsce pod względem poziomu gospodarczego, a przede wszystkim niezwykle szybkiego rozwoju w wielu dziedzinach.

Wywróżyli sobie przyszłość »
Tekst opublikowany 2007-11-28, opracowanie MW
Która panna pierwsza wyjdzie za mąż? Który mężczyzna pierwszy opuści kawalerski stan? Tylko w ten jeden wieczór w roku można się tego dowiedzieć. Najczęściej zwyczajowo lejąc wosk.

Kradli i wpadli »
Tekst opublikowany 2007-11-28, opracowanie MW
Próbowali wzbogacić się nie pracując i nie oddalając zbytnio od własnego domu. O „spryciarzach”, którzy dali się złapać policji - słów kilka.

Mimo zimna remont trwa »
Tekst opublikowany 2007-11-27, opracowanie MW
Aura jeszcze pozwala na kończenie remontu przy elewacji świetlicy w Gniechowicach. - Prace idą wolno - narzeka Marianna Stachurska, sołtys Gniechowic.

Magazyn jak twierdza »
Tekst opublikowany 2007-11-27, opracowanie BOM
Spichlerz w Przezdrowicach wybudowano 161 lat temu. Po wojnie przechowywano w nim zboże i fasole.

Z tarczą z Dzierżoniowa »
Tekst opublikowany 2007-11-27, opracowanie Kamil Skrzypek
W mroźny niedzielny poranek zawodnicy i kibice Motobi Bystrzycy Kąty Wrocławskie udali się do Dzierżoniowa. Rywalem kąteckich piłkarzy była tamtejsza Lechia, beniaminek Piast IV ligi. Nasi reprezentanci starali się podtrzymać doskonałą passę meczów bez porażki.

Protest pasażerów »
Tekst opublikowany 2007-11-27, opracowanie BOM
19 grudnia wygasa koncesja przewoźnika autobusowego Beskid. Mieszkańcy gminy Czernica, obawiają się, że nie będą mieli, czym dojeżdżać do Wrocławia.

Runął ze starości »
Tekst opublikowany 2007-11-26, opracowanie Jacek Bomersbach
Gdyby mieszkanka Przezdrowic kilka minut później wyszła z pomieszczenia, przysypałby ją gruz walącego się stropu. Dom, w którym mieszka wraz rodziną, od ponad stu lat nie był remontowany.

Rebelia niemal zmiażdżona »
Tekst opublikowany 2007-11-26, opracowanie Marcin Torz
Sukces oddziałów rządowych. Kontratak wojsk Polski i Unii Europejskiej prawie zmiótł z powierzchni ziemi dolnośląskich rebeliantów. Czy to koniec największej w ostatnich latach wojny domowej?

Potrącił kobietę na chodniku »
Tekst opublikowany 2007-11-26, opracowanie MAT
Policjanci z Kątów Wrocławskich zatrzymali szaleńca, który potrącił 30-letnią kobietę i uciekł z miejsca zdarzenia.

Miód z miasta duchów »
Tekst opublikowany 2007-11-25, opracowanie BOM
W Turcji uczestników wyprawy górskiej z Sobótki zatrzymało wojsko i pytało, czy nie mają kontaktu z terrorystami. O swoich przygodach podczas podróży po świecie opowiadali na pokazie przeźroczy.

Greckie otrzęsiny »
Tekst opublikowany 2007-11-23, opracowanie MW
W starożytnej Grecji nie żyło się wcale tak łatwo. Nektar i ambrozja należały się tylko najlepszym. Przekonali się o tym na własnej skórze pierwszoklasiści Gimnazjum w Jaszkotlu.

Definiujemy idealną szkołę »
Tekst opublikowany 2007-11-23, opracowanie Ewa Mastalska
Wszyscy uczniowie z naszej szkoły marzą o hali sportowej, której budowa się opóźnia - mówi uczennica ze Świętej Katarzyn

Kasa za pasję »
Tekst opublikowany 2007-11-22, opracowanie MW
Po raz piąty uczniowie gminy Kobierzyce otrzymali stypendia za wybitne osiągnięcia. Tym razem nagrodzono aż trzydziestu uczniów.

Kto strzela do zwierząt? »
Tekst opublikowany 2007-11-22, opracowanie Jacek Bomersbach
W Strzegomianach snajper strzela z wiatrówki do kotów. Właściciel martwego zwierzęcia twierdzi, że strzela sąsiad, ale nie ma na to żadnych dowodów. Sprawę prowadzi policja w Sobótce.

Koreańczycy zapłacili »
Tekst opublikowany 2007-11-22, opracowanie TVP/red.
Lekarze z Trzebnicy wykonali nowoczesną operację przeszczepu płatów kolagenowych na ręce Beaty Mnichowskiej. Kobieta ucierpiała w wypadku, do jakiego doszło na terenie parku technologicznego w Biskupicach Podgórnych.

Blokada "ósemki"  »
Tekst opublikowany 2007-11-22, opracowanie tom
Uwaga kierowcy. Zablokowana jest droga nr 8 na obwodnicy Jordanowa. Dziś doszło tam do wypadku autokaru, w którym ucierpiało kilka osób. Policja wytyczyła objazdy.

Barak nie wystarcza »
Tekst opublikowany 2007-11-21, opracowanie Ewa Mastalska
Mieszkańcy Kotowic są pełni pomysłów na zagospodarowanie wolnego czasu. Niestety nie mają miejsca dla ich realizacji - póki co mają do dyspozycji jedynie stary barak.

Już nie zastawią »
Tekst opublikowany 2007-11-21, opracowanie MW
Zmienił się sposób parkowania aut w uliczkach przyległych do kąteckiego rynku. Nie można już parkować częścią auta na chodniku, ale tylko wzdłuż niego.

Znaleziono topielca »
Tekst opublikowany 2007-11-21, opracowanie MW
W zeszłym tygodniu z kanału w Kątach Wrocławskich wyłowiono topielca. Mężczyzna miał 50 lat.

Wygrała z LG »
Tekst opublikowany 2007-11-21, opracowanie MW
Monika Struś dostanie odszkodowanie od LG Electronics. Dziś zapadł wyrok w tej sprawie.

Warstwy historii »
Tekst opublikowany 2007-11-20, opracowanie E.M.
Losy obelisku stojącego w centrum Świętej Katarzyny są tak skomplikowane jak cała historia tego regionu.

Tygrysy pracują »
Tekst opublikowany 2007-11-20, opracowanie MW
Dziewiętnaście medali, w tym cztery złote – to ostatnie trofea zapaśników ze Smolca. Jesień nie zniechęciła młodych zawodników do wytężonej pracy.

Wciąż dajemy się oszukiwać »
Tekst opublikowany 2007-11-20, opracowanie Marcin Torz
Oszuści wchodzą do mieszkań pod różnymi pretekstami, np. z prośbą o wodę, sprzedaż artykułów przemysłowych czy też wykorzystując prestiż niektórych instytucji. A my wciąż dajemy się nabierać.

Narkotyki na Czystej »
Tekst opublikowany 2007-11-20, opracowanie BOM
Policjanci z Sobótki zatrzymali dilera, który posiadał przy sobie 15 gram amfetaminy i marihuanę. Dwudziestolatek chciał rozprowadzić narkotyki na terenie gminy.

Przegonili Oleśnicę »
Tekst opublikowany 2007-11-20, opracowanie Kamil Skrzypek
Pierwsze w historii zwycięstwo u siebie z Pogonią Oleśnica odnieśli piłkarze Motobi Bystrzycy Kąty Wrocławskie. Pomimo przeraźliwego zimna sympatycy kąteckiej jedenastki mieli powody do radości, ich zespól zagrał jeden z najlepszych meczów w rundzie jesiennej.

Pielgrzymki do domu Pawlaka »
Tekst opublikowany 2007-11-19, opracowanie Jacek Bomersbach
Prawie codziennie domy filmowych Kargulów i Pawlaków w Dobrzykowicach odwiedzają turyści i patrioci. Przyjeżdżają z różnych stron świata o każdej porze dnia i nocy.

Kątecka kapela »
Tekst opublikowany 2007-11-19, opracowanie MW
Występ kapeli w latach siedemdziesiątych. Jej członkowie byli mieszkańcami Kątów Wrocławskich. Grali i śpiewali na różnych uroczystościach w całym regionie.

Mini koszykówka w Siechnicach »
Tekst opublikowany 2007-11-19, opracowanie Mariusz Różnowicz
16 listopada, w hali sportowej przy Gimnazjum im. Księżnej Anny z Przemyslidów odbyły się zawody powiatowe szkół podstawowych w mini koszykówce dziewcząt.

Powrót gwiazdy »
Tekst opublikowany 2007-11-16, opracowanie Becks
Koniec rundy jesiennej - te słowa najczęściej kojarzą się zawodnikom i działaczom klubów piłkarskich z transferami. Miejski klub Sportowy z Sobótki „Ślęża” również zastanawia się nad zdobyciem cennych zawodników do swojego zespołu.

Seniorzy rządzą w GOKu »
Tekst opublikowany 2007-11-16, opracowanie EM
Kilka miesięcy temu w Mietkowie powstał Gminny Ośrodek Kultury. Od tej pory odbyło się tam wiele ciekawych imprez dla młodszych i starszych mieszkańców.

Kilka przykładów złodziejskiej głupoty »
Tekst opublikowany 2007-11-16, opracowanie MW
W ostatnim czasie policja w Kątach Wrocławskich interweniowała w przypadkach kradzieży samochodów. Sprawcami byli młodociani złodzieje, których motywy wołają czasem o pomstę do nieba.

Więcej dla nauczycieli »
Tekst opublikowany 2007-11-15, opracowanie MW
Na ostatniej sesji rady gminy Kobierzyce poruszano tematy związane z bezpieczeństwem, edukacją, ochroną zdrowia i rozwojem gminy. Będzie nowy komisariat i wyższe uposażenia dla nauczycieli.

Przebojowa pani sołtys »
Tekst opublikowany 2007-11-15, opracowanie MW
Od 1999 roku mieszka we wsi Baranowice-Bliż. Mówi, że zawsze marzyła, by żyć w enklawie spokoju i wśród zintegrowanych ze sobą ludzi. Miesiąc temu została nowym sołtysem Baranowic.

Wybuchy w centrum Wrocławia »
Tekst opublikowany 2007-11-15, opracowanie BOM
Rozpoczęło się wysadzanie mikroładunkami fundamentów Poltegoru. Firma wyburzeniowa zużyje ponad tonę dwieście kilogramów dynamitu. Rozbiórka potrwa 3-4 tygodnie.

W biały dzień »
Tekst opublikowany 2007-11-15, opracowanie Ewa Mastalska
13 listopada dokonano napadu na placówkę bankową w Długołęce. Zamaskowany mężczyzna zagroził kasjerce bronią i zażądał wydania pieniędzy. Po zabraniu łupu złodziej oddalił się szybko z miejsca zdarzenia.

Natura przeciw drodze »
Tekst opublikowany 2007-11-15, opracowanie Marcin Torz, MW
Wschodnia obwodnica Wrocławia to trasa, dzięki której ma być mniej korków w mieście. Również mieszkańcy powiatu czekają na nią z utęsknieniem. Jednak kilka dni temu odpowiedzialny za jej budowę marszałek Andrzej Łoś wycofał ją z wieloletniego planu inwestycyjnego.

Dzień bez papierosa  »
Tekst opublikowany 2007-11-15, opracowanie MW
Dzisiaj jest dobry dzień na rzucenie palenia. Nie będziesz sam, bo właśnie 15 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bez Papierosa.

Sobótka walczy o Euro »
Tekst opublikowany 2007-11-14, opracowanie Jacek Bomersbach
Sobótka ma rewelacyjną ofertę na zorganizowanie centrum treningowego na Euro 2012. Projekt ma zaakceptować Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Patriotycznie śpiewać każdy może »
Tekst opublikowany 2007-11-14, opracowanie MW
11 listopada Tyńcu Małym odbyła się wieczornica poświęcona Narodowemu Świętu Niepodległości. Kilka pokoleń mieszkańców wsi wspólnie śpiewało pieśni patriotyczne.

Co dalej z A4? »
Tekst opublikowany 2007-11-14, opracowanie MW, MAT, BOM, EM
Wzbudza u kierowców tyle samo zadowolenia, jak i złości. Gdy zapytać jak najłatwiej, i najszybciej, dojechać do granicy polsko –niemieckiej - odpowiedź może być jedna – autostradą A 4. Na pytanie o komfort jazdy, można natomiast usłyszeć wiele gorzkich słów.

Jan Kaczmarek nie żyje »
Tekst opublikowany 2007-11-14, opracowanie MW
Dziś po południu zmarł Jan Kaczmarek, artysta kabaretowy, współtwórca "Studia 202". Miał 62 lata.

Skok na bank w Długołęce »
Tekst opublikowany 2007-11-13, opracowanie red.
We wtorek tuż przed g. 13 do jednej z placówek bankowych w Długołęce wszedł zamaskowany mężczyzna. Grożąc kasjerce przedmiotem przypominającym pistolet zażądał wydania pieniędzy.

Emocje w Prochowicach »
Tekst opublikowany 2007-11-13, opracowanie Kamil Skrzypek
Piłkarze Motobi Bystrzycy Kąty Wrocławskie przybyli do Prochowic po czwarte kolejne zwycięstwo. Niestety tym razem nie udało się wywieźć trzech punktów ze stadionu rywala. Od pierwszych minut groźnie i skutecznie atakowali piłkarze Prochowiczanki.

Straż gminna rozpoczęła działalność »
Tekst opublikowany 2007-11-13, opracowanie M.R.
2 listopada na terenie gminy Święta Katarzyna oficjalnie rozpoczęła działalność Straż Gminna. Na temat zadań instytucji rozmawiamy z wójtem Jerzym Fitkiem oraz komendantem Straży Gminnej Dariuszem Wasiakiem.

Cacko za 570 tysięcy »
Tekst opublikowany 2007-11-13, opracowanie M.R.
10 listopada w Gminie Święta Katarzyna odbyła się uroczystość przekazania dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Siechnicach nowego samochodu ratunkowo –gaśniczego marki Mercedes-Benz Atego.

Zima przestraszyła sędziów »
Tekst opublikowany 2007-11-13, opracowanie Becks
Dla większości klubów mecze piłkarskie kończące rundę jesienną zostały odwołane z powodu obfitych opadów śniegu. W niektórych miejscowościach sędziowie decydowali się co prawda na prowadzenie zawodów, ale po kilku minutach musieli je po prostu kończyć.

Ucz się języka nową metodą »
Tekst opublikowany 2007-11-13, opracowanie red.
Od połowy listopada stu mieszkańców Brzegu Dolnego i Nowej Rudy będzie mogło skorzystać z dofinansowanych kursów językowych prowadzonych Metodą SITA w ramach akcji "Bliżej Europy".

Syfon na kiermaszu »
Tekst opublikowany 2007-11-12, opracowanie BOM
Ubrania, zabawki, sprzęt RTV oraz płyty winylowe z gramofonem można było kupić na kiermaszu zorganizowanym przez koło różańcowe z Sobótki.

Umarł na zakupach »
Tekst opublikowany 2007-11-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Na placu targowym zmarł mieszkaniec Sobótki, który wybrał się na zakupy. Starszy mężczyzna umierał na oczach tłumu. Świadkowie twierdzą, że można go było uratować.

Poślizg tira »
Tekst opublikowany 2007-11-12, opracowanie BOM
Ciężarówka przewożąca samochody osobowe uderzyła w barierę energochłonną na autostradzie A4 między Kątami Wrocławskimi i Kostomłotami. W kolizji nikt nie został ranny.

Czy Konopnicka umiała prasować »
Tekst opublikowany 2007-11-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Ponad 40 minut książki Marii Konopnickiej podpisywała Joanna Modrzejewska, prawnuczka znanej pisarki, którą na Święto Niepodległości zaprosiła szkoła w Jordanowie Śląskim.

Powrót Piłsudskiego »
Tekst opublikowany 2007-11-10, opracowanie MW
Jutro w Kobierzycach z okazji upamiętnienia Dnia Niepodległości odbędzie się szereg uroczystości. Józef Piłsudski wraz z legionistami to jedna z atrakcji.

Korki na ósemce »
Tekst opublikowany 2007-11-10, opracowanie MW
Korki na drodze nr 8 Wrocław - Kudowa. Dziś rano wywróciła się tam naczepa tira. Na miejscu jest już dźwig, który usuwa ją z drogi.

Ósemka już przejezdna »
Tekst opublikowany 2007-11-10, opracowanie MW
Droga nr 8 na trasie Wrocław - Kudowa jest już przejezdna. Dziś rano wywróciła się tam naczepa tira. Od godz. 9.00 trwało usuwanie jej z drogi.

Tajemnica niebezpiecznej substancji »
Tekst opublikowany 2007-11-09, opracowanie Jacek Bomersbach
Prokuratura zamierza wyjaśnić, w jaki sposób rtęć znalazła się w stropie domu w Sobótce Zachodniej. Podczas usuwania substancji policja i strażacy musieli na kilka godzin ewakuować mieszkańców.

Młyn jak lotnisko »
Tekst opublikowany 2007-11-08, opracowanie Ewa Mastalska
Zakład przetwórstwa kukurydzy z ulicy Polnej w Siechnicach od dawna utrudnia życie mieszkańców pobliskich domów. Wszystko przez hałasujące w nocy maszyny i tiry, dojeżdżające do młyna.

Jesienna zadyma  »
Tekst opublikowany 2007-11-08, opracowanie MW
Jesienna, zmienna aura nie przeszkodziła uczestnikom VI Zlotu Ślężańskiego Gromad i Drużyn Powiatu Wrocławskiego zdobyć Ślężę. W wyprawie wzięły udział najmłodsze, bo tylko sześcioletnie zuchy.

Zniżka tylko do końca roku »
Tekst opublikowany 2007-11-08, opracowanie MW
Ostatnia sesja rady gminy w Kątach Wrocławskich przebiegała pod hasłem remontów dróg, świetlic oraz wykupu mieszkań komunalnych. Okazało się, że wciąż jeszcze nie ma sołtysa w Kilanowie, mimo, że większość wsi wybory ma już za sobą.

Bił i gwałcił dziecko »
Tekst opublikowany 2007-11-07, opracowanie BOM, MW
23-latek z Chrząstawy wielokrotnie zgwałcił czternastoletnią dziewczynkę. Potem zagroził, że jeśli komuś o tym powie, to zrobi to również z jej młodszą siostrą. Sąd aresztował go na 3 miesiące.

Tyniec budzi się do życia »
Tekst opublikowany 2007-11-07, opracowanie red.
Nasi czytelnicy przesyłają kolejne zdjęcia, dokumentujące życie powiatu wrocławskiego. Tym razem prezentujemy wyjątkowo piękny świt w Tyńcu Małym.

Wyboiste Karkonosze »
Tekst opublikowany 2007-11-07, opracowanie Kamil Skrzypek
Piłkarze zespołu Motobi Kąty Wrocławskie w rozgrywkach Piast IV ligi idą jak burza. Tym razem nie dały im rady Karkonosze Jelenia Góra. Za kadencji Mirosława Drączkowskiego piłkarze z Kątów Wrocławskich nie ponieśli jeszcze porażki.

Autobus zderzył się z oplem »
Tekst opublikowany 2007-11-06, opracowanie MAT
O mały włos, a doszłoby do tragedii. Dzisiaj rano w Gniechowicach miał miejsce groźnie wyglądający wypadek.

Strażak ratuje rybę »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie BOM
Najwięcej lasów w gminie Czernica jest w okolicach Chrząstawy, latem wystarczy iskra, aby pożar szybko się rozprzestrzenił. O swoich akcjach opowiadają strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrząstawie.

Czy na terenie gminy jest bezpiecznie? »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie Ewa Mastalska
- Pozornie moja wieś jest spokojnym miejscem. Tak naprawdę jest jednak inaczej. - w naszej sondzie pytamy mieszkańców Św. Katarzyny o bezpieczeństwo w gminie.

W poszukiwaniu inspiracji »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie EM
Pod koniec października gminę Święta Katarzyna odwiedzili przedstawiciele mazowieckiego Stowarzyszenia Akademia Łucznica.

Męczarnia w Strzegomiu »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie Kamil Skrzypek
Deszczowo przywitał Strzegom piłkarzy Motobi Bystrzycy Kąty Wrocławskie. Rywal AKS dawał nadzieję na przełamanie niekorzystnej passy czterech meczów bez zwycięstwa na wyjeździe.

Ślęża na remis!  »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie Becks
Wyjazdowe spotkanie Ślęży Sobótka ze Zjednoczonymi Łowęcice miało istotny wpływ na kształt tabeli wrocławskiej A klasy po rundzie jesiennej - zwycięstwo gwarantowałoby piłkarzom z Sobótki drugie miejsce i bliski kontakt z liderem Sokołem Smolec.

Do Smolca aleją miłości »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie MW
Od wczoraj na drodze Mokronos Górny – Smolec wiszą poprzyczepiane do drzew kartki z napisem: "Kocham Cię! Bardzo!!!". Próbowaliśmy dowiedzieć się, kto jest ich nadawcą i do kogo są adresowane.

Pierwszy dom pasywny w Polsce »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie MW
W dniach 10-11 listopada odbędą się IV Międzynarodowe Dni Domów Pasywnych. W tym czasie można będzie zwiedzić pierwszy dom energooszczędny w Polsce zbudowany w Smolcu.

Sokół zdemolował Zielonych »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie as
Lider grupy I wrocławskiej klasy A Sokół Smolec rozgromił w Rakoszycach Zielonych 8:1. Dzięki temu zwycięstwu, i remisowi Zjednoczonych Łowęcice, podopieczni Dariusza Woźnego umocnili się na fotelu lidera.

Tabliczki z roczną gwarancją »
Tekst opublikowany 2007-11-03, opracowanie BOM
Na ulicach Jordanowa Śląskiego zamontowano ok. 40 tabliczek z nazwami ulic. Wykonano je z nierdzewnej blachy i zabezpieczono przeźroczystą folią.

Do Warszawy lepiej autostradą? »
Tekst opublikowany 2007-11-02, opracowanie ks
Zamiast drogi ekspresowej – autostrada. Zamiast przez Bełchatów – do Łodzi. Tak według nowych planów PO ma wyglądać droga z Wrocławia do Warszawy. Tymczasem szanse na realizację projektu przed Euro 2012 są bliskie zeru.

Nowy partner Powiatu »
Tekst opublikowany 2007-11-02, opracowanie MW, Joanna Brodowska
W dniach 21-23 października władze Powiatu Wrocławskiego gościły na swoim terenie sześcioosobową delegację Rejonu Żytomierskiego na Ukrainie. W organizację pobytu ukraińskich gości zaangażowało się wiele środowisk, instytucji i firm.

Podróbka pokuty »
Tekst opublikowany 2007-10-31, opracowanie BOM
Krzyż pokutny przed jednym z zakładów pogrzebowych w Sobótce. Stawiano je w miejscach okrutnych zbrodni, wielkich epidemii i nieszczęśliwych wypadków.

Na rzecz niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2007-10-31, opracowanie MW
25 października w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu odbyło się seminarium z udziałem organizacji i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

Słup na poboczu »
Tekst opublikowany 2007-10-30, opracowanie BOM
Sołtys Starego Zamku jest zły na energetykę, że postawiła słup wysokiego napięcia za blisko ulicy i na środku pobocza, gdzie chodzą ludzie.

Skutki brawury? »
Tekst opublikowany 2007-10-30, opracowanie Ewa Mastalska
Tragicznie zakończyły się wyścigi samochodowe na łąkach w Trestnie. Jeden z kierowców stracił panowanie nad pojazdem i znalazł się w Odrze.

Na basie w gminie »
Tekst opublikowany 2007-10-30, opracowanie Ewa Mastalska
Gminne Centrum Kultury rozpoczęło realizację "Muzycznego Programu Edukacyjnego" adresowanego do młodzieży z ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjum.

Gdzie jechać? »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MW
Skrzyżowanie przed autostradą. Z lewej strony Tesco, z prawej Makro, na wprost Klecina. I znaki, z których każdy mówi coś innego.

Nowa fabryka »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MW
W Nowej Wsi Kąckiej otwarto fabrykę duńskiej firmy produkcyjnej. Cabinplant Polska powstała w 1969 roku. Od lat 80-tych cieszy się międzynarodowym uznaniem.

Święto o dzień później »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MW
12 listopada w Kątach Wrocławskich odbędzie się uroczystość z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Burmistrz zaprasza wszystkich mieszkańców gminy do wzięcia udziału w obchodach święta.

Zmagania słowne »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MW
15 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury i Sztuki w Kątach Wrocławskich odbędzie się 11 Dolnośląski Turniej Słowa. Konkursowi towarzyszyć będą koncerty artystów operetki i poetów wrocławskich.

Budowa Ekocentrum »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MW
Na terenie parku krajobrazowego Dolina Bystrzycy powstanie Ekocentrum wyposażone w najnowszej klasy urządzenia związane z energią odnawialną. W związku z tym projektem 25 października w urzędzie miasta i gminy w Kątach Wrocławskich odbyło się międzynarodowe spotkanie ekologiczne.

Nominowane Kąty »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MW
Gmina Kąty Wrocławskie już po raz drugi została nominowana w konkursie Dolnośląskie Gryfy. Wyróżnienie otrzymała za szczególną efektywność w pozyskiwaniu funduszy Unii Europejskiej.

Posiedzi za maryśkę »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MW
W niedzielę, 21 października policja w Kątach Wrocławskich otrzymała informację o handlu narkotykami. Zatrzymano młodego mężczyznę, mieszkańca Małkowic.

Bezpiecznie we Wszystkich Świętych »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MW
We Wszystkich Świętych i w Zaduszki policjanci z Kątów Wrocławskich będą patrolować gminne cmentarze. Pod szczególną ochroną znajdą się cmentarze w Kątach i w Jaszkotlu.

Rodzinny "biznes" »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MW
Trzej bracia kradli blachę z pałacu w Kębłowicach. Najpierw złapano jednego, a po dwóch tygodniach zatrzymano pozostałych.

Ostatnie łowienie »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MW
14 października odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody wędkarskie o „Puchar Burmistrza”. Na kolejne wędkarzom z Koła nr 7 w Kątach Wrocławskich przyjdzie poczekać do wiosny.

Zaduszki dla Ani Bykowskiej »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MW
14 października w wypadku drogowym koło Radzikowa, niedaleko Łagiewnik zmarła Anna Bykowska, pracownica Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach. Jej pamięci zostaną poświęcone Zaduszki Muzyczne, które odbędą się 6 listopada.

Marszałek Dawid »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MW
11-letni Dawid, wychowanek Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jaszkotlu wygrał trzecią nagrodę w akcji „Moje marzenia”. Chciał być prezydentem, ale został marszałkiem. Na jeden dzień objął władzę w Urzędzie Marszałkowskim.

Patrole do godz. 22 »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MW
Dzisiaj od godziny 6.00 trwa patrol drogówki na drogach Dolnego Śląska. Akcja „Prędkość” ma na celu poprawienie bezpieczeństwa. Przekraczanie dozwolonych prędkości bywa najczęstszą przyczyną wypadków.

Karambol na A4! »
Tekst opublikowany 2007-10-28, opracowanie red.
Karambol na A4 w okolicach Kątów Wrocławskich Trzy osoby zostały ranne w karambolu do jakiego doszło na autostradzie A4 w okolicach Kątów Wrocławskich.

Jedno auto na godzinę  »
Tekst opublikowany 2007-10-26, opracowanie MW
Kąty Wrocławskie, lata 70., wiadukt na autostradzie. - Chodziliśmy tam na spacery, z mężem i małym dzieckiem w wózku - wspomina Irena Fijałkowska, autorka zdjęcia.

Monitoring, ale bez nagrywania  »
Tekst opublikowany 2007-10-26, opracowanie BOM
Wkrótce ponad 20 kamer będzie monitorować wejścia, korytarze i teren boiska przy gimnazjum i szkole podstawowej w Sobótce.

Muzeum z czujkami »
Tekst opublikowany 2007-10-26, opracowanie BOM
Gdyby w Muzeum Ślężańskim w Sobótce wybuchł pożar to nie wiadomo, czy zadziałałby przestarzały system alarmowy. Około 30 tysięcy złotych mają kosztować nowe elektroniczne czujki.

Nakarmili bezdomne psiaki »
Tekst opublikowany 2007-10-26, opracowanie BOM
Dzieciom z Sobótki szkoda bezdomnych czworonogów, dlatego uzbierali pieniądze, kupili karmę i zawieźli do wrocławskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt .

Basen dla pracownika »
Tekst opublikowany 2007-10-26, opracowanie BOM
W Żórawinie otwarto nowoczesną fabrykę produkującą części do komputerów dla przemysłu samochodowego i zajmującą się obróbką stali. W pierwszej kolejności zatrudnienie znajdą w niej mieszkańcy gminy.

Jak najlepiej spędzić czas? »
Tekst opublikowany 2007-10-25, opracowanie Ewa Mastalska
Kiedyś po powrocie z pracy można było odpoczywać w domu lub ewentualnie w gronie zaprzyjaźnionych sąsiadów. W ostatnich latach zaczęło się to jednak zmieniać. Pytamy mieszkańców Św. Katarzyny o najlepszy sposób spędzania wolnego czasu.

Najlepsze są Tygrysy »
Tekst opublikowany 2007-10-25, opracowanie MW
Uczniowski Klub Sportowy Tygrysy zajął pierwsze miejsce w Turnieju Zapaśniczym "O Złoty Pas" w Jeleniej Górze. W drużynowych zawodach najlepsi okazali się gimnazjaliści z Jaszkotla.

Groźby w pociągu »
Tekst opublikowany 2007-10-25, opracowanie Ewa Mastalska
Rabin wrocławskiej gminy żydowskiej Izaak Rapoport zawiadomił policję o pogróżkach i zniewagach ze strony pasażera nocnego pociągu do Warszawy.

Nie tylko pasy »
Tekst opublikowany 2007-10-25, opracowanie Ewa Mastalska
Od godziny 6 do 22 policjanci prowadzą na drogach całego województwa akcję „Pasy” Ma ona na celu sprawdzenie bezpieczeństwa pojazdów w ruchu drogowym.

Trochę mniejszy parlament »
Tekst opublikowany 2007-10-24, opracowanie Ewa Mastalska
Od kilku lat działa Dolnośląski Parlament Dzieci i Młodzieży. Dużą aktywność w tej instytucji przejawiają uczniowie z gminy Święta Katarzyna.

Świetlica dla pokoleń »
Tekst opublikowany 2007-10-24, opracowanie MW
Fundacja Wspomagania Wsi ogłosiła konkurs „Nasza Świetlica, Nasz Klub”. Ma on na celu ułatwienie mieszkańcom wsi dostępu do informacji.

Samochód w Odrze! »
Tekst opublikowany 2007-10-24, opracowanie red.
Jeden z łowiących dziś wędkarzy w miejscowości Trestno zapewne nie przypuszczał, że około godziny 15.00 będzie świadkiem wpadającego do Odry samochodu.

Teraz Radomierzyce »
Tekst opublikowany 2007-10-23, opracowanie Ewa Mastalska
Trwa realizacja inwestycji powiatowych na terenie gminy Święta Katarzyna. Pod koniec września do użytku została oddana droga w Łukaszowicach.

Kosze pełne śmieci »
Tekst opublikowany 2007-10-23, opracowanie MW
Wiata przystankowa w Jaszkotlu. W środku aż dwa kosze na śmieci - oba pełne.

Nie było zabezpieczeń »
Tekst opublikowany 2007-10-23, opracowanie MAT
Trwa prokuratorskie dochodzenie w podsterfie LG, gdzie w piątek doszło do makabrycznego wypadku. Również inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy sprawdzają, co było przyczyną dramatu 29-letniej dziewczyny, której maszyna poszarpała rękę.

Zmiażdżona ręka przy rozruchu  »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie as, MW
Na terenie parku technologicznego w Biskupicach Podgórnych doszło do kolejnego wypadku. W zakładzie POS-PPC maszyna docięcia blach zmiażdżyła rękę 29-letniej kobiecie.

Kto wygrał w naszym okręgu? »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie red.
Ośmiu wrocławskich posłów z PO, pięciu z PiS, jeden z LiD – tak wyglądają wyniki wczorajszych wyborów w naszym regionie. Prezentujemy nazwiska wybranych parlamentarzystów.

Jak się czuję w mojej szkole? »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie MW
- Nie mam żadnych problemów w szkole, jeśli chodzi o złe traktowanie - w naszej sondzie pytamy młodych uczniów gimnazjum w miejscowości Jaszkotle.

Nagrodzone Kobierzyce »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie MW
Kobierzyce już po raz drugi otrzymały statuetkę "Gmina Fair Play". Uroczyste wręczenie certyfikatu odbyło się w Warszawie.

Ze Złotoryi do Kątów »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie MW
Trzecia na świecie fabryka Boart Longyear Factory została otwarta w Kątach Wrocławskich. Przeniosła swoją dotychczasową siedzibę ze Złotoryi do miasteczka położonego ponad 20 km od Wrocławia.

Bezpiecznie na Bielanach »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie MW
W Bielanach Wrocławskich odbył się uroczysty finał akcji związanej z bezpieczeństwem. Przybyło osiem szkół z Dolnego Śląska oraz władze gminy, województwa i kraju. Bielańska szkoła pomieściła w tym dniu ok. 600 osób.

Jak i na kogo głosujemy? »
Tekst opublikowany 2007-10-21, opracowanie red.
O godzinie 6.00 rozpoczęły się w Polsce wybory parlamentarne. Głosować będzie można do godziny 20. W serwisie prezentujemy kandydatów z naszego okręgu.

Pobity Górnik »
Tekst opublikowany 2007-10-21, opracowanie as
Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie pokonało na własnym boisku Górnika/Zagłębie Wałbrzych 4:0. Bohaterem meczu był Tomasz Kosztowniak, który zdobył dwie bramki.

Cisza wyborcza do 22.55 »
Tekst opublikowany 2007-10-21, opracowanie as
Wciąż nie znamy przybliżonych wyników wyborów do parlamentu. Cisza wyborcza została przedłużona do 22.55. Frekwencja wynosi 55,3%.

Polacy wybrali PO »
Tekst opublikowany 2007-10-21, opracowanie as
44,2 % - PO, 31,3 % - PiS, 12,2 % - LiD – tak wyglądają przybliżone wyniki wyborów parlamentarnych. Do sejmu wejdzie jeszcze tylko PSL – 7,9 %. Przybliżona frekwencja wyniosła 55,3 %.

Zabiła go blacha »
Tekst opublikowany 2007-10-19, opracowanie BOM
Wybuch pieca uszkodził drzwi od pomieszczeń, powybijał szyby i wyrwał dziurę w dachu. Oderwana blacha uderzyła w głowę 91-letniego Kazimierza Czechowicza, który zginął na miejscu.

Smok w Mietkowie »
Tekst opublikowany 2007-10-19, opracowanie Ewa Mastalska
13 października na terenie mietkowskiego gimnazjum odbyła się spartakiada. Był to jeden z projektów realizowanych w ramach programu Szkoła Myśląca o Każdym (SMOK).

Dzień prawdy  »
Tekst opublikowany 2007-10-19, opracowanie (tom)
W najbliższą niedzielę będziemy wybierać 460 posłów i 100 senatorów. Do urn może iść ponad 30 milionów Polaków, bo tylu jest uprawnionych do głosowania. Przypominamy, jak głosować, by nasz głos był ważny.

Hojny łapówkarz »
Tekst opublikowany 2007-10-19, opracowanie red.
Niemal trzy promile alkoholu we krwi miał kierowca, który wjechał samochodem do rowu między Polakowicami a Krajkowem. Pijany starał się wcisnąć funkcjonariuszom pieniądze - oczywiście w zamian za "odstąpienie od czynności".

A8 - wszystko zgodnie z planem? »
Tekst opublikowany 2007-10-19, opracowanie red.
Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć budowa autostradowej obwodnicy Wrocławia. Póki co kończy się formalny etap inwestycji - Wojewoda przekazał właśnie Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pozwolenie na budowę ostatniego odcinka.

Sportowcy czekają »
Tekst opublikowany 2007-10-18, opracowanie Ewa Mastalska
Mieszkańcy Żernik Wrocławskich, Biestrzykowa i Radomierzyc z zainteresowaniem obserwują budowę pobliskiego boiska sportowego.

Wróci za kratki »
Tekst opublikowany 2007-10-18, opracowanie BOM
Bezdomny z Garnarska, którzy przesiedział łącznie 10 lat w zakładach karnych i obiecywał wielką poprawę znów napadł i obrabował jedną z ofiar. Włamywał się również do domów na osiedlu w Sobótce.

Płacz po trenerze »
Tekst opublikowany 2007-10-18, opracowanie BOM
Trener Piotr Araszczuk nie będzie wicedyrektorem gimnazjum i kierownikiem hali widowiskowo – sportowej. Decyzja ta zbulwersowała radnych, działaczy sportowych i młodzież, która za nim tęskni.

Wścieklizna i policja »
Tekst opublikowany 2007-10-18, opracowanie BOM
Około tysiąca psów zaszczepili weterynarze jeżdżąc po całej gminie Sobótka. Gdyby nie coroczna akcja profilaktyczna około 80-90 procent czworonogów nie zostałoby zaszczepionych przeciwko wściekliźnie.

Skąd nerwy u dzieci? »
Tekst opublikowany 2007-10-17, opracowanie BOM
Starsi nauczyciele na emeryturze nie zazdroszczą swoim młodszym kolegom. Twierdzą, że oprócz nieudanej reformy szkolnictwa mają więcej pracy – młodzież jest trudniejsza.

Kłódki na drzwiach »
Tekst opublikowany 2007-10-17, opracowanie Ewa Mastalska
W wielu mniejszych wsiach gminy Święta Katarzyna istnieją wiejskie świetlice. Niestety przez większość roku działają tylko okazjonalnie.

Wieczór z Rachmaninowem »
Tekst opublikowany 2007-10-16, opracowanie Ewa Mastalska
14 października w siechnickim kościele wystąpił chór wrocławskiej Akademii Ekonomicznej. Muzycy zagrali kolejny z koncertów Ziemi Wrocławskiej.

Wiedeń pod Wrocławiem »
Tekst opublikowany 2007-10-16, opracowanie MW
26 października odbędzie się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod drugą fazę rozbudowy osiedla wiedeńskiego. Sprzedaż mieszkań rozpocznie się w listopadzie, a cała inwestycja zakończy się w 2009 roku.

Stają na własnych nogach »
Tekst opublikowany 2007-10-16, opracowanie Magda Wieteska
Mieszkają tu dzieci samotne i chore. Niektóre z nich mają rodziców, inne już dawno zapomniały jak wygląda mama. Ale to nie są dzieci smutne czy zaniedbane.

Piłkarski weekend z Wałbrzychem »
Tekst opublikowany 2007-10-16, opracowanie red.
Pojedynki między drużyną Motobi Bystrzycy Kąty Wrocławskie a Górnikiem/Zagłębiem Wałbrzych zawsze są emocjonujące. Pierwszy raz obie jedenastki starły się 3 września 2005 roku.

Reklamy w księdze zmarłych »
Tekst opublikowany 2007-10-15, opracowanie BOM
W starych księgach kościelnych w Nasławicach znaleźliśmy przedwojenne reklamy kawy i kartki na mleko ze swastyką. O wgląd do wolumenów często proszą Niemcy, których przodkowie tutaj mieszkali.

Serce w grochówce »
Tekst opublikowany 2007-10-15, opracowanie MW
W Bielanach Wrocławskich odbył się Wiejski Festiwal Pieczonego Ziemniaka. Impreza przebiegała pod hasłem koncertów muzycznych, zajęć plastycznych dla najmłodszych i integracji mieszkańców wsi.

Porządki niedokończone »
Tekst opublikowany 2007-10-15, opracowanie red.
Ostatni tydzień sejmowej kampanii wyborczej nie sprzyja chłodnej refleksji o akcie przerwanym w połowie. W tych dniach wszyscy oczekujemy od partyjnych zastępów skondensowanego przekazu i celnego ciosu powalającego konkurenta.

I po najwyższym »
Tekst opublikowany 2007-10-14, opracowanie BOM
W serwisie prezentujemy ostatnie dni wrocławskiego Poltegoru, którego zastąpi nowoczesny Sky Tower. Zobacz jak znikał najwyższy na Dolnym Śląsku biurowiec!

Wybuch pod Sobótką »
Tekst opublikowany 2007-10-14, opracowanie ks
Strażacy ustalają dokładne przyczyny wybuchu, do którego doszło dziś w jednym z domów w miejscowości Stary Zamek pod Sobótką. W wyniku eksplozji zginął 90-letni mężczyzna - właściciel domu.

Otrzęsiny w gimnazjum »
Tekst opublikowany 2007-10-13, opracowanie EM
W Siechnicach odbyło się pasowanie na gimnazjalistów. Dla uczniów pierwszych klas był to symboliczny moment przejścia z dzieciństwa w wiek młodzieńczy.

Cud, że bez ofiar »
Tekst opublikowany 2007-10-13, opracowanie as
Do groźnego wypadku doszło dziś w Magnicach. Osobowy opel zderzył się z TIR-em na czeskim numerach rejestracyjnych. Cztery osoby trafiły do wrocławskich szpitali.

Tir przejechał kobietę »
Tekst opublikowany 2007-10-12, opracowanie BOM
W Mirosławicach przejeżdżający drogą krajową tir potrącił 49-letnią Teresę P., mieszkankę miejscowości. Kobieta poniosła śmierć na miejscu.

Przejazdówek nie uznają  »
Tekst opublikowany 2007-10-12, opracowanie BOM
Nauczyciele dojeżdżający do pracy w Sobótce chcą wyjaśnić, dlaczego kierowcy prywatnych linii autobusowych uznają bilety miesięczne za nieważne i karzą kupować normalne bilety.

Tomka czeka wózek »
Tekst opublikowany 2007-10-12, opracowanie Jacek Bomersbach
W sierpniu 18 – letniego Tomka Łyko przygniótł metalowy zbiornik. Chłopak resztę życia prawdopodobnie spędzi na wózku inwalidzkim. Mama Tomka uważa, że pracodawca nie interesuje się dalszym losem syna.

Siatka do łapania piłek »
Tekst opublikowany 2007-10-12, opracowanie BOM
Na boisku piłkarskim w Jordanowie Śląskim zamontowano wysokie na ponad pięć metrów siatki zabezpieczające, aby piłka nie lądowała w polu właściciela.

Filozofia i UFO »
Tekst opublikowany 2007-10-11, opracowanie BOM
Filmy, dyskusje i projekcje o siłach nadprzyrodzonych oraz koncert na misach tybetańskich zorganizowano w ośrodku ZHP w Sobótce podczas imprezy Harmonia Kosmosu.

Zabierają mieszkania »
Tekst opublikowany 2007-10-11, opracowanie MW
Policja w Kątach Wrocławskich zaczęła stosować zabezpieczenia majątkowe w stosunku do przestępców. Na poczet przyszłej kary zabierane są nawet mieszkania własnościowe.

Chroni przed złem »
Tekst opublikowany 2007-10-10, opracowanie BOM
W legendach podkowa skierowana końcami do dołu przypominała zarys żeńskich narządów płciowych.

Bieg na wózkach »
Tekst opublikowany 2007-10-10, opracowanie MW
W sobotę, 6 października na stadionie w Kobierzycach odbył się maraton. Pomimo niesprzyjającej, chłodnej pogody frekwencja była bardzo wysoka.

Gdzie spoczniemy? »
Tekst opublikowany 2007-10-10, opracowanie EM
Od pewnego czasu po gminie krążą sprzeczne wieści co do dalszych losów cmentarza w Świętej Katarzynie. Jedni mówią o rozbudowie, a inni o powstaniu nowej nekropolii.

Remis w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-10-10, opracowanie Kamil Skrzypek
W ramach 13 kolejki Piast IV ligi zespół Motobi Bystrzycy Kąty Wrocławskie grał w Legnicy z tamtejszą drugą drużyną Miedzi. Sympatycy "kąteckich Lwów" mogli podziwiać nową trybunę na stadionie przy Alei Orła Białego. Piłkarze natomiast liczyli na 3 punkty.

Dzika zabrała laweta »
Tekst opublikowany 2007-10-09, opracowanie BOM
Do nietypowego zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 35 niedaleko Mirosławic. Samochód osobowy ford escort potrącił przebiegającego drogą dzika.

Roztańczona sobota »
Tekst opublikowany 2007-10-09, opracowanie Ewa Mastalska
6 października w hali siechnickiego gimnazjum odbył się I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Święta Katarzyna. Wzięło w nim udział 130 par z 21 klubów.

Będzie nowy komisariat »
Tekst opublikowany 2007-10-09, opracowanie MW
Być może jeszcze w tym roku policja z Kątów Wrocławskich przeniesie się do nowego komisariatu. To budynek po byłym domu dziecka, mieszczący się przy ul. 1 Maja 43.

PO z LiD robi wielką różnicę  »
Tekst opublikowany 2007-10-09, opracowanie MP,TS
"My nie wykluczamy wielkiej koalicji, ale w innym wydaniu niż to, co proponuje Donald Tusk" - rozmowa z Adamem Lipińskim, sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, posłem PiS z okręgu legnicko – jeleniogórskim.

Droga ekspresowa S5 połączy Wrocław z Poznaniem  »
Tekst opublikowany 2007-10-09, opracowanie MP
Inwestycja wartości 4,2 mld zł będzie finansowana ze środków unijnych. Zabiegi Aleksandry Natalli-Świat, przewodniczącej sejmowej komisji finansów okazały się skuteczne.

Lipa z rzeźbą na krzyżówce »
Tekst opublikowany 2007-10-08, opracowanie BOM
Przez kilka lat w dworku w Nasławicach mieszkał George Bidwell, brytyjski pisarz specjalizujący się w biografiach beletrystycznych i powieściach historycznych.

Trzy godziny dziennie »
Tekst opublikowany 2007-10-08, opracowanie Magda Wieteska
Poczta w Gniechowicach czynna jest przez 3 godziny dziennie. Obsługuje ją jedna osoba. Co mają zrobić mieszkańcy, którzy nie są w stanie załatwić spraw w godzinach urzędowania – czyli pomiędzy 12.15 a 15.15?

Zablokowana autostrada »
Tekst opublikowany 2007-10-08, opracowanie MW
Pod koniec września wjazd na autostradę w Kątach Wrocławskich został zablokowany. Przyczyną była wywrotka ciężarówki załadowanej towarem.

Dachowała »
Tekst opublikowany 2007-10-08, opracowanie MW
Piątek 28 września okazał się dla pechowy dla mieszkanki Domanic. Dachowała i wyleciała przez okno swojego auta.

Pobili i uciekli »
Tekst opublikowany 2007-10-08, opracowanie MW
Mieszkaniec Kryształowic, który tankował benzynę na stacji w Gniechowicach został znienacka zaatakowany. Trzej mężczyźni pobili go, a następnie uciekli.

Groźna pogoda »
Tekst opublikowany 2007-10-08, opracowanie MW
4 października na drodze A4 w Kątach Wrocławskich został zablokowany jeden pas ruchu. Powodem była kolizja dwóch aut.

Zdrożeje wywóz śmieci  »
Tekst opublikowany 2007-10-07, opracowanie BOM
Od 1 stycznia zdrożeją ceny za wywóz odpadów komunalnych. Szacuje się, że ceny wrosną o około 30 procent. Pracownicy Zakładu Usług Komunalnych Hadlux obliczają o ile będą musieli podwyższyć cennik.

Pijany nie widział patrolu »
Tekst opublikowany 2007-10-07, opracowanie BOM
Kierowca odpalił malucha i pojechał w stronę stojącego na ulicy policyjnego patrolu. Był tak pijany, że nie zauważył radiowozu.

Nadwyżka pielęgniarek »
Tekst opublikowany 2007-10-07, opracowanie BOM
Władze chcą zlikwidować nieoszczędny i źle funkcjonujący piec w budynku pogotowia ratunkowego w Sobótce i zmodernizować kotłownię w przychodni przy ulicy Strzelców.

Ścisk w szczycie »
Tekst opublikowany 2007-10-05, opracowanie BOM
Pasażerowie z Sobótki dojeżdżający autobusami do Wrocławia skarżą się na tłok i brak miejsc siedzących. Na komunikację narzekają również mieszkańcy małych miejscowości w gminie.

Z rottweilerem do urzędu »
Tekst opublikowany 2007-10-05, opracowanie red.
Ujadające psy w Tyńcu Małym bywają przyczyną bezsennych nocy dla mieszkańców. Problemem są również wałęsające się, nierzadko agresywne zwierzęta. Mimo, że nie wszystkie z nich są bezdomne.

Nagrodzeni po raz ósmy »
Tekst opublikowany 2007-10-04, opracowanie MW
25 września w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu najzdolniejsi uczniowie powiatu wrocławskiego odebrali stypendia.

Nie praca, a służba »
Tekst opublikowany 2007-10-04, opracowanie MW
Straż pożarna to w Polsce niedoceniana służba ratownicza. Świadczy o tym małe uposażenie strażaków oraz problem z brakiem chętnych. Strażacy z jednostki w Katach Wrocławskich opowiadają naszemu serwisowi o swojej służbie.

W rękach Niemców »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie MW
Kościół w Jaszkotlu liczy ponad 500 lat. Jest gotycką budowlą, w której zachowały się elementy sprzed kilku epok.

Najszybsze Gniechowice »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie MW
13 września na stadionie w Kątach Wrocławskich odbył się XIV Bieg Niepodległości. W kategorii szkoły podstawowe zwyciężyła drużyna z Gniechowic. Wśród starszej młodzieży zwycięstwo odnieśli gimnazjaliści z Kątów.

Puchar z niespodzianką »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie Kamil Skrzypek
Mecze 1/16 finału Pucharu Polski okręgu wrocławskiego przyniosły kilka nieoczekiwanych rezultatów. Największą sensację sprawiła B klasowa jedenastka Kolektywu Radwanice.

Cud wyśniony czy sukces wypracowany? »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie http://www.wroclaw-powiat.wfp.pl/magazyn.php?rodza
Otwieramy nasz nowy dział - Woda na młyn, w którym mogą Państwo publikować swoje opinie, felietony, plotki, zachęcając innych do dyskusji. Już dziś drugi felieton Mieczysława Piotrowskiego. Zapraszamy!

Obyło się bez zamku »
Tekst opublikowany 2007-10-02, opracowanie MW
Zorganizowała go firma Cadbury. Chłodna aura nie przeszkodziła najmłodszym bawić się od rana do późnych godzin popołudniowych.

Pod własnym dachem »
Tekst opublikowany 2007-10-02, opracowanie E.M.
W lutym rodzina Kwiatkowskich z Łukaszowic została poszkodowana przez pożar. Dzięki pomocy życzliwych ludzi po kilku miesiącach mogli wrócić do wyremontowanego domu.

Rytualny mord w Domasławiu? »
Tekst opublikowany 2007-10-01, opracowanie MW
W Domasławiu, w związku z budową obwodnicy autostradowej Wrocławia od roku trwają prace archeologiczne. Ich efektem stało się rewelacyjne odkrycie cmentarzyska z VII wieku p.n.e. i osady z początków naszej ery.

Sąsiad pedofil? »
Tekst opublikowany 2007-10-01, opracowanie MW
Policja w Kątach otrzymała zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. 11-latek zeznał, że sąsiad upił go i napastował seksualnie.

Złamał nogę i kręgosłup »
Tekst opublikowany 2007-10-01, opracowanie BOM
Podczas podchodzenia do lądowania paralotnia zaczęła się okręcać i runęła na ziemię. Paralotniarz z ciężkimi obrażeniami trafił do wrocławskiego Szpitala Wojskowego.

Windows dla pań  »
Tekst opublikowany 2007-10-01, opracowanie BOM
Jesienią w szkole w Ratowicach rusza bezpłatny kurs komputerowy wyłącznie dla pań. Od nowego roku mieszkańcy gminy Czernica będą mogli uczyć się również języków obcych.

Spadł z 20 metrów »
Tekst opublikowany 2007-09-30, opracowanie MAT
O mały włos, a nie doszłoby do tragedii. Na płytę lotniska w Mirosławicach spadł z 20 metrów paralotniarz.

W stronę rzeki »
Tekst opublikowany 2007-09-29, opracowanie Ewa Mastalska
Urząd Miejski Wrocławia zorganizował wczoraj konferencję „Spotkajmy się nad Odrą 2007” podczas której debatowano nad przywróceniem rzece funkcji turystycznej i rekreacyjnej.

Marzenie o murawie »
Tekst opublikowany 2007-09-28, opracowanie E.M.
Mieszkańcy Łukaszowic dbają o teren rekreacyjny, w czym przeszkadzała im prywatna firma. Teraz chcieliby, aby powstało tam prawdziwie boisko sportowe.

Pracowita jesień »
Tekst opublikowany 2007-09-28, opracowanie E.M.
Na terenie gminy Święta Katarzyna realizowanych jest obecnie wiele gminnych inwestycji. Dotyczą one głównie poprawy stanu lokalnej infrastruktury oraz warunków do nauki i wypoczynku.

Kilometry stresu »
Tekst opublikowany 2007-09-28, opracowanie Ewa Mastalska, AS
Wjazd do miasta od strony Kątów Wrocławskich dawał kiedyś szansę na sprawne dostanie się do centrum. Od jakiegoś czasu tworzą się tam kilometrowe korki.

Czernica zakłada kronikę »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie BOM
Mieszkańcy gminy Czernica posiadający ważne dokumenty, które mają wartość historyczną mogą opublikować je w powstającej kronice gminy.

Gimnazjaliści na wschód »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie E.M.
W ubiegłym roku szkolnym w mietkowskim gimnazjum rozpoczęła się realizacja programu SMOK, finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Jednym z jego elementów był wakacyjny wyjazd młodzieży na Ukrainę.

Pamięć o motocykliście »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie MW
24 sierpnia na drodze między Pietrzykowicami, Baranowicami i Sadkowem doszło do tragicznego wypadku.

Motobi gromi w pucharze »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie AS
Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie rozgromiło wczoraj w Smolcu miejscowy Sokół 9:2. Spotkanie odbyło się w ramach 1/16 Pucharu Polski w okręgu wrocławskim.

Asfalt na miedzy »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie BOM
Przy hali sportowej w Jordanowie Śląskim kierowcy nie będą musieli już parkować na trawie. Obok biblioteki powstał nowy parking na ok. 30 pojazdów.

Wyjaśnienia od Sumptuastic »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie MW
Do Gminnego Ośrodka Kultury i Sztuki w Kątach Wrocławskich przyszedł list z wyjaśnieniami od zespołu Sumptuastic. Rzecz dotyczyła koncertu, który odbył się w ramach dożynek.

Bomba na osiedlu »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie MW
W Krzeptowie, podczas prac związanych z budową osiedla domów jednorodzinnych, robotnicy natrafili na pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej.

Pijana i agresywna matka »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Policjanci z Jelcza - Laskowic zatrzymali 30-letnią pijaną kobietę, która opiekowała się dwójką swoich dzieci. Miała dwa promile alkoholu w organizmie. Pijana w sztok kobieta próbowała pobić swoich krewnych, którzy przyszli na pomoc dzieciom.

Szambo nie przecieknie »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie BOM
Zakończono budowę kanalizacji sanitarnej w Gajkowie i Jeszkowicach, którą rozpoczęto dwa lata temu. Na ukończeniu jest projekt sześciu innych miejscowości w gminie Czernica.

Żegnaj lato! »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie EM
Radwaniczanie witają astronomiczną jesień festynem z mnóstwem atrakcji dla młodszych i starszych mieszkańców. Impreza ta stała się już lokalną tradycją tej wsi.

Do startu gotowi... Start! »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie MW
6 października na stadionie sportowym w Kobierzycach odbędzie się maraton. Wśród uczestników znajdą się m.in. delegacje z Cargilla i Cadbury oraz dzieci z Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Wierzbicach.

Trzecia kolejna porażka Motobi »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie Kamil Skrzypek
Do spotkania ze Śląskiem II Wrocław zespół „kąteckich Lwów” przystępował poważnie osłabiony. Za żółte kartki nie mogli zagrać Jakub Kalinowski i Łukasz Augustyniak, natomiast z powodu kontuzji nieobecny był Arkadiusz Pawlak.

Strach przed samotnością »
Tekst opublikowany 2007-09-24, opracowanie Magda Wieteska
28 sierpnia w lasku w Gniechowicach policja odnalazła samobójcę - wisielca. 59-letni Jan N. był poszukiwany za uchylanie się od płacenia alimentów. Jedna z córek opowiada, co mogło być przyczyną samobójstwa.

Życie wokół śmieci »
Tekst opublikowany 2007-09-24, opracowanie Ewa Mastalska
Ponad dwa lata temu w Sulęcinie powstał Zakład Utylizacji Odpadów. Dzisiaj mieszkańcy pobliskich wsi mają wrażenie, że żyją w pobliżu zwykłego wysypiska śmieci.

Znów zarzuty wobec LG »
Tekst opublikowany 2007-09-22, opracowanie KS
Nie ma końca kontrowersji wokół fabryki grupy LG w Biskupcach Podgórnych. Pracownicy skarżą się, że wykonujący dokładnie tą samą pracę Koreańczycy zatrudniani są na lepszych warunkach. Przedstawiciele koncernu odpierają zarzuty.

Więźniowie wykorzystywani w Sobótce? »
Tekst opublikowany 2007-09-22, opracowanie KS
Jeden z byłych współpracowników szefa wrocławskiej policji Marka Szmigiela doniósł do prokuratury, że budując swój dom w Sobótce komendant nielegalnie zatrudniał więźniów. - Musiałbym być debilem - ripostuje sam zainteresowany.

Szybka, wygodna i bezpieczna? »
Tekst opublikowany 2007-09-22, opracowanie KS
Kwoty idą w miliony - tak o kosztach modernizacji jednej tylko lokomotywy mówią pracownicy kolei, którzy w ramach Europejskiego Dnia Bez Samochodu prezentowali na wrocławskim dworcu najnowsze egzemplarze taboru.

Wizja w sprawie śmierci »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie BOM
Świadkowie, rodzina i prokuratura uczestniczyli w wizji lokalnej w miejscu, gdzie znaleziono nieprzytomną 25-letnią Karolinę z Sobótki.

Powrót granatu »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie Ewa Mastalska
Od września uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów chodzą do szkoły w mundurkach. W placówkach gminy Święta Katarzyna są to najczęściej granatowe kamizelki.

Jesienny rajd  »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie MW
Ponad sto osób uczestniczyło w jesiennym rajdzie, który odbył się 15 września. W ramach programu "Ścieżkami zdrowia" zdobyto szczyt Ślęży.

Lisy do szczepień »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie red.
Na początku października rozpocznie się na terenie naszego województwa akcja szczepienia wolno żyjących lisów. Ostrożność będziemy musieli zachować przez ok. dwa tygodnie.

Sahara w kranach »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie BOM
Mieszkańcy osiedla domków letniskowych w Sulistrowiczkach mają problemy z wodą, której latem brakuje w kranach. Sołtys wsi uważa, że rozbudowa wodociągu byłaby złotym interesem dla gminy.

Piknik kontra sepsa »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie BOM
Ponad 150 osób przebadało się i skorzystało z porad lekarskich podczas pikniku zdrowia, który po raz czwarty zorganizowano w Sobótce.

Młody poeta »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie red.
Na rozpoczynające się jutro w Żaganiu święto 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej zaproszono specjalnego gościa.

Pociąg staranował skodę »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie BOM
Lekkiego szoku doznała kierująca skodą mieszkanka Olbrachtowic. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Rogowie Sobóckim w jej auto uderzył pociąg.

Na izbę trafia się za nic »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie MAT
Niedawno na wrocławskiej izbie wytrzeźwień zmarł młody mężczyzna. Miał 4 promile alkoholu we krwi. Bezpośrednie przyczyny zgonu ustala prokuratura.

Chemikalia spaliły murawę »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie BOM
Na skutek pomyłki preparatów chwastobójczych uschła zielona murawa stadionu w Sobótce. Oburzenia nie kryją piłkarze, kibice i działacze sportowi.

Pijana matka!  »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Kolejny przykład braku ludzkiej wyobraźni. 26-letnia kompletnie pijana kobieta opiekowała się 5-letnią dziewczynką. Matka dziecka miała blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

Hotel z podstawówki »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie BOM
Pewna wrocławianka kupiła w Kunowie nieczynny budynek szkoły, aby zrobić w nim hotel. Wiosną ma ruszyć świetlica wiejska w zlikwidowanym sklepie spożywczym.

Zwrot dzieła na dożynkach »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie BOM
Świątniki odzyskały obraz Matki Boskiej Różańcowej, który przez 32 lata wisiał we wrocławskim Muzeum Archidiecezialnym. Dzieło po wojnie przywieźli pociągiem osadnicy ze Wschodu.

Absurdalna śmierć »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie BOM
Zdaniem lekarza sądowego przyczyną śmierci 25-letniej Karoliny mogło być uderzenie głową o bruk. W nieszczęśliwy wypadek nie wierzy rodzina zmarłej i mieszkańcy Sobótki.

Obwodnica już niebawem? »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie Magda Wieteska
65 dni ma wojewoda dolnośląski na podjęcie decyzji w sprawie budowy północnego odcinka Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Lekarz z Kątów nagrodzony »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie Magda Wieteska
Dr Marek Szewczyk został nagrodzony na zjeździe Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej w Gdańsku. Jest to już drugie wyróżnienie dla kąteckiego lekarza.

Zarzuty wobec przewodnika »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie Magda Wieteska
Przewodnik wycieczki na Krecie, w czasie której tragicznie zginęło rodzeństwo z Kątów Wr. ma zakaz opuszczania kraju. Jednak Piotr P. nie przyznaje się do winy.

Samochód uderzył w dom »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie Ewa Mastalska
W niedzielę nad ranem samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w płot domu w Czernicy. Trzej ranni podróżni trafili do szpitala.

Zadowoleni mimo gradu »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie Jacek Bomersbach
Podczas dożynek parafialnych w Jordanowie Śląskim wyróżniono najlepszych rolników. W specjalnym punkcie doradczym można było zasięgnąć informacji na temat unijnych kredytów.

Boją się szalonych kierowców »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie Ewa Mastalska
Droga krajowa nr 94 przebiega przez trzy miejscowości gminy Święta Katarzyna: Radwanice, Siechnice i Groblice. Ich mieszkańcy obawiają się kierowców, którzy pozwalają sobie na coraz większą brawurę.

Piaskowa elewacja »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie Jacek Bomersbach
Kończy się remont elewacji Muzeum Ślężańskiego w Sobótce. Nowa fasada będzie mieć naturalny kolor piaskowca.

Weź udział w Forum w Krzyżowej »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie red.
IX Dolnośląskie Forum Polityczne i Gospodarcze w Krzyżowej odbędzie się w dniach 16 - 18 listopada 2007 roku. Biuro Forum zaczęło już przyjmować zgłoszenia do udziału.

Strach pielęgniarek »
Tekst opublikowany 2007-09-14, opracowanie BOM
Pielęgniarka ze stażem cennym pracownikiem, czasami nawet lepszym od początkującego lekarza - o obawach i korzyściach prywatyzacji przychodni przy ulicy Strzelców w Sobótce rozmawiamy z Julitą Ursyn – Szantyr, prawnikiem.

Czy będzie redukcja? »
Tekst opublikowany 2007-09-14, opracowanie BOM
Zwolnień z przychodni przy ul. Strzelców najbardziej boją się pielęgniarki, ale nie chcą o tym mówić. O sytuacji w placówce mówią tylko anonimowo i nieoficjalnie.

Świdnica dała lekcję futbolu Motobi »
Tekst opublikowany 2007-09-14, opracowanie Kamil Skrzypek
Na przedmeczwą rozgrzewkę kąteccy piłkarze wychodzili wyjątkowo skupieni. Nic dziwnego - przeciwnikiem Motobi był zespół Polonii / Sparty Świdnica, która w tym sezonie nie straciła jeszcze ani jednego punktu.

Pierogi liczone w tysiącach »
Tekst opublikowany 2007-09-13, opracowanie BOM
Na dożynki w Chrząstawie mieszkańcy upiekli 45 różnego rodzaju ciast, a koło gospodyń wiejskich przygotowało blisko trzy tysiące pierogów ruskich.

Pracownik złodziejem »
Tekst opublikowany 2007-09-13, opracowanie MW
Pod koniec lipca na nowym osiedlu w Smolcu w biały dzień skradziony został agregat tynkarski wraz ze sprzętem. Ponad miesiąc policja szukała wartej 40 tysięcy zł zguby.

Boisko za spaloną stodołą »
Tekst opublikowany 2007-09-13, opracowanie BOM
W Przezdrowicach brakuje terenu pod budowę boiska. Młodzież gra w piłkę obok spalonej stodoły. W świetlicy przydałby się kominek, ale sprawa utknęła w martwym punkcie.

Grzaniec zamiast kufla piwa »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie MW
Lato minęło, a wraz z nim swoją działalność kończy ogródek piwny w kąteckim rynku. Wśród mieszkańców zdarzało się słyszeć różne opinie na jego temat.

Zagadka z pieskiem w tle »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie MW
Skwerek w Kątach Wrocławskich. Na trawniku tablica z napisem. Tylko jakim?

Konkurs dla gospodarzy »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie MW
Jeszcze tylko do jutra wziąć można udział w konkursie organizowanym przez Urząd Miasta i Gminy w Kątach Wrocławskich. Do wygrania jest 40 sztuk kompostowników.

Lekarze walczą o życie dziecka »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie BOM
Pijany mieszkaniec Jelcza – Laskowic spowodował wypadek, w którym obrażeń doznał 5-letni chłopiec i jego matka. Dziecko walczy o życie w jednym z wrocławskich szpitali.

Folkowo i rockowo »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie BOM
Czar naszego regionu doceniali już ludzie w pradawnej historii. Tu była kolebka Śląska i tu bije jego serce - tymi słowami otworzył dożynki wojewódzkie Zenon Gali, burmistrz Sobótki.

Uczniowie w mundurkach z teksasu »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie MW
Podczas ostatniej rady miejskiej w Kątach Wrocławskich omawiano sprawy dotyczące szkolnictwa, remontów oraz segregacji śmieci.

Wielka gwiazda pomyłką »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie MW
Podczas dożynek w Kątach Wrocławskich zespół Suptuastic, kreowany na największą gwiazdę wieczoru, zlekceważył publiczność, spóźniając się ponad godzinę i po dwóch utworach schodząc ze sceny.

Kobierzyce sponsoruja Katy? »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie MW
Na remizie strażackiej w Kobierzycach i w Domasławiu stoją dziwnie wyglądające głośniki. Mieszkańcy gminy są zainteresowani, czemu służą te gigantofony.

Jeden pił, drugi korumpował »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie red.
Wrocławscy policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca Radwanic, który po prowadził auto po pijanemu. Jego współpasażer starał się wyjaśnić sytuację proponując policjantom łapówkę.

Wrócił, aby się powiesić »
Tekst opublikowany 2007-09-10, opracowanie MW
W lasku w Gniechowicach policja znalazła ciało mężczyzny. Jak się okazało, wisielec od 15 lat poszukiwany był listem gończym.

Stracili dom »
Tekst opublikowany 2007-09-10, opracowanie Ewa Mastalska
W Domanicach wybuchał pożar w budynku mieszkalnym. W trakcie akcji zasłabł jeden ze strażaków. Ostatecznie nikomu nic się nie stało, ale kilka osób straciło dach nad głową.

Polski rolnik z tysiącem hektarów »
Tekst opublikowany 2007-09-10, opracowanie MW
Na terenie gminy Kobierzyce przebywali przedstawiciele rolników zaprzyjaźnionych gmin z Włoch, Francji i Niemiec. Władze Kobierzyc oraz sołtysi zaprezentowali gościom inwestycje gminy.

Kolejny stary dom znika »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie MW
Tyniec Mały. Kolejny stary dom znika. Pozostanie już tylko na fotografii. Takich "umierających" budynków jest na dolnośląskich wsiach coraz więcej.

Deszcz nie przeszkodził »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie MW
Na cyplu w Proszkowicach odbyły się drużynowe zawody wędkarskie. Pomysłodawcą imprezy był Polski Związek Wędkarski w Kątach Wrocławskich. Mimo deszczowej aury nastroje uczestników były wyśmienite.

Uczniowie do wymiany »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie MW
3 września podpisano umowę partnerską między Rejonem Svietlovodskim a gminą Kąty Wrocławskie. W ramach współpracy przewidywane są wymiany uczniów między szkołami.

Po kieliszku na złamanie karku »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie red.
Patrolujący autostradę A4 wrocławscy policjanci w okolicach Kątów Wrocławskich zauważyli samochód, którego prędkość przekraczała dopuszczalne normy aż o 54 km na godzinę.

Spray na kaplicy »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie BOM
Policja poszukuje grafficiarza, który w nocy z 16 na 17 sierpnia zniszczył elewację kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Sobótce. Stróżów prawa powiadomił zakład usług komunalnych Hadlux, który zarządza cmentarzem.

Co z drzewami wyciętymi przez LG? »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie Magda Wieteska
Fabryki LG, które powstały w zeszłym roku na terenie gminy Kobierzyce, stały się miejscem pracy dla wielu ludzi. Pod zabudowę hal trzeba było jednak wyciąć sporo drzew.

Z wójtem przy ognisku »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie Ewa Mastalska
Kilkunastu niepełnosprawnych mieszkańców gminy Święta Katarzyna spotkało się 1 września na terenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Świętej Katarzynie.

Tragicznie przed Pietrzykowicami »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie MW
Do tragicznego wypadku doszło przed Pietrzykowicami, na wysokości miejscowości Baranowice. Zdjęcia z tego wypadku nadesłał nam jeden z czytelników.

Zabójstwo czy wypadek? »
Tekst opublikowany 2007-09-05, opracowanie BOM
Policja przesłuchuje świadków i bada okoliczności śmierci młodej kobiety z Sobótki. 25-latkę znaleziono w kałuży krwi niedaleko muzeum.

Wspominamy wakacje »
Tekst opublikowany 2007-09-05, opracowanie E.M.
Byłem w Ustce z ciocią. Szkoda tylko, że moi rodzice nie mogli pojechać, ponieważ tata pracuje za granicą. Pytamy młodych mieszkańców regionu o wakacje.

Derby w rytmie Disco Polo »
Tekst opublikowany 2007-09-05, opracowanie Kamil Skrzypek
Już po raz piąty odbyły się derby powiatu Wrocławskiego między GKS-em Kobierzyce a Motobi Bystrzycą Kąty Wrocławskie. Tym razem jednak do spotkania mogłoby nie dojść - wszystko przez uciążliwą muzykę zespołu "Boys".

Roma dla Rogowian »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie Jacek Bomersbach
W rocznicę 700–lecia Rogowa Sobóckiego wyróżniono najstarszych mieszkańców, wydano okolicznościowe pocztówki i gazetkę z historią wsi. Publiczność rozgrzał koncert cygańskiego zespołu Roma.

Do szkoły bez wypadków »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie Magda Wieteska
W związku z akcją "Bezpieczna droga do szkoły" dolnośląska policja przygotowuje cykl wykładów na temat zagrożeń, skierowanych do dzieci i rodziców.

IRA na Dożynkach »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie red.
9 września w Sobótce odbędą się tegoroczne Dożynki Wojewódzkie, podczas których posłuchać będziemy mogli koncertów takich wykonawców jak Zorba czy Kapela Pieczarków. Gwiazdą wieczoru będzie zespół IRA.

Plan filmowy w klasie »
Tekst opublikowany 2007-09-03, opracowanie Jacek Bomersbach
Uczniowie ze szkoły w Jordanowie Śląskim kręcą filmy krótkometrażowe. Obraz „Alkohol” to antyreklama pijaństwa. „Sportowe życie” – to humoreska.

Co wspominają mieszkańcy »
Tekst opublikowany 2007-09-03, opracowanie Jacek Bomersbach
2 września Rogów Sobócki obchodził 700-lecie istnienia. Zapytaliśmy mieszkańców czy dobrze się im mieszka i jakie wydarzenia utkwiły im najbardziej w pamięci.

Szlaban na trunki »
Tekst opublikowany 2007-08-30, opracowanie BOM
W Nasławicach młodzi ludzie uprawiają winogrona z myślą o produkcji i sprzedaży wina na rynek krajowy. W Polsce można robić dowolne ilości trunku, ale nie wolno go sprzedawać.

Bez dobrej woli »
Tekst opublikowany 2007-08-29, opracowanie EM
Od ponad roku mieszkańcy Sulimowa walczą o korektę przebiegu linii elektroenergetycznej. Nie są przeciwni samemu pomysłowi, ale sposobom jego forsowania.

Spotkanie mieszkańców Łoziny »
Tekst opublikowany 2007-08-29, opracowanie EM
Ten dzień nie był w Łozinie tylko świętem państwowym i kościelnym, ale także dniem udanej integracyjnej imprezy. Odbyła się msza, spotkanie seniorów, przedstawienie i wieczorna dyskoteka.

Dożynki w Kobierzycach »
Tekst opublikowany 2007-08-28, opracowanie MW
26 sierpnia odbyły się gminne dożynki w Kobierzycach. Mieszkańcy tłumnie zawitali na kobierzycki stadion, by dać się ponieść tanecznym rytmom oraz wspaniałej zabawie. Pogoda dopisała i nastroje przybyłych również.

Śmierć na izbie »
Tekst opublikowany 2007-08-28, opracowanie Marcin Torz
27-letni Robert Baka z Malczyc zginął na wrocławskiej izbie wytrzeźwień. Trafił na nią, mimo że potwornie krwawił i mimo że miał aż 4 promile alkoholu we krwi. Prokuratura już prowadzi śledztwo z artykułu 155 kodeksu karnego (nieumyślne spowodowanie śmierci). Robert Baka zostawił żonę Katarzynę i małego synka Oskarka.

Hala zamiast mokradeł »
Tekst opublikowany 2007-08-27, opracowanie Jacek Bomersbach
W Łanach podczas dożynek parafialnych otwarto halę sportową z siłownią i innymi pomieszczeniami do zagospodarowania. Prywatny obiekt przez 3 lata budowało czterech robotników.

Mordercy Michała na wolności »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Michał Zając z Sobótki chciał zjeść kolację w jednym z angielskich lokali. W przejściu niechcący potrącił młodego mężczyznę, który był z kolegami. Niestety nie zdążył nic zamówić, bo został przez nich skatowany. Zmarł po 3 dniach w szpitalu w Oxfordzie.

Tysiąc talerzy zupy »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie MW
1 sierpnia do Tyńca Małego przybyli pątnicy z Pieszej Pielgrzymki Legnickiej. Spotkali się z ogromną życzliwością mieszkańców. Ugoszczono ich posiłkiem i noclegiem.

Hip – Hop dla rolników »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie BOM
Dożynki gminne w Jordanowie Śląskim odbędą się 1 września (sobota) na boisku szkolnym. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 14 mszą świętą w kościele parafialnym. Po nabożeństwie przemówienie wójta oraz przemarsz korowodu wieńców.

Potrzebny fotoradar  »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie MW
Przez Tyniec Mały przejeżdża 15 tysięcy pojazdów na dobę. Mieszkańcy po wyjeździe ze swoich posiadłości muszą czekać kilkanaście minut na włączenie się do ruchu.

Świetlica w rozsypce »
Tekst opublikowany 2007-08-23, opracowanie BOM
Sulistrowce od lat czekają na remont świetlicy wiejskiej. Sołtys Ewa Jankowiak uważa, że powinno się wykorzystać na ten cel pieniądze unijne z programu „Odnowa wsi”.

Motobi ogrywa Górnika Polkowice! »
Tekst opublikowany 2007-08-23, opracowanie Kamil Skrzypek
W szlagierowo zapowiadającym się spotkaniu 4 kolejki czwartej ligi Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie podejmowała u siebie Górnika Polkowice, w składzie którego występują piłkarze z drugiej bądź pierwszej ligi.

Bezpieczniej po zakupy »
Tekst opublikowany 2007-08-23, opracowanie E.M.
Po wielu latach mieszkańcy Kamienia doczekają się chodnika. Powinno poprawić to bezpieczeństwo we wsi, przez którą przejeżdża coraz więcej ciężkich pojazdów.

Recepta na miłość »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie BOM
Przez 60 lat małżeństwa nigdy się na siebie nie gniewali. Według Franciszka i Marii Malinowskich z Będkowic, którzy niedawno obchodzili diamentowe gody najważniejsze jest wzajemne zaufanie.

Kareta bez zaprzęgu »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie BOM
Odnowiona kareta stoi od kilku lat pod Samodzielnym Ośrodkiem Duszpasterskim w Sulistrowicach. W przyszłości powozem mają jeździć młode pary do ślubu i weselni goście, niestety brakuje koni, których nie ma gdzie trzymać.

Radny od interwencji »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie BOM
Witoldowi Nazimkowi, radnemu z Będkowic, ludzie najczęściej zgłaszają kłopoty z brakiem wody, dróg, chodników i latarni ulicznych.

Święty Dominik czuwa »
Tekst opublikowany 2007-08-21, opracowanie Ewa Mastalska
Od niedawna na początku i końcu drogi powiatowej prowadzącej przez Smardzów można zauważyć tablice z wizerunkiem świętego na tle słońca. Są to nowo nadane symbole wsi, nawiązujące do jej historii i korzeni.

Nowy parking w Gniechowicach »
Tekst opublikowany 2007-08-21, opracowanie MW
W Gniechowicach przy ośrodku zdrowia na ul. Kąteckiej wybudowano parking. Przypomnijmy, że od października ubiegłego roku trwał tam remont drogi, a wykopy utrudniały wejście do przychodni.

Araszczuk w Ślęży i walka o Okręgówkę »
Tekst opublikowany 2007-08-21, opracowanie Marcin
Od nowego sezonu Ślężę Sobótkę ponownie poprowadzi Piotr Araszczuk, który na stanowisku trenera zastąpił Wojciecha Kukusia. Araszczuk prowadził już Sobótkę dwukrotnie - w sezonach 2004/05 oraz 2005/06.

Rumcajs w stadninie »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie Ewa Mastalska
W gminie Święta Katarzyna gościła niedawno grupa obdarzonych fantazją mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Opowiadali oni, jak przekształcić swoją okolicę w zaczarowany świat.

Wystawka 2007 »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie MW
Kolejny raz na terenie gminy Kąty Wrocławskie zostanie przeprowadzona akcja Wystawka. Zabierane będą odpady, które ze względu na swoje gabaryty nie mieszczą się do pojemników - stare meble, wersalki, sprzęt AGD, bojlery, grzejniki, wózki.

Potoczyły się bule »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie Ewa Mastalska
Radwanice stają się powoli znaczącym w skali kraju ośrodkiem gry w petangue. Już po raz drugi Polska Federacja Petanque wybrała klub EKS Kolektyw Radwanice na organizatora Mistrzostw Polski.

Sumptuastic w Kątach Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie red.
W niedzielę, 26 sierpnia w Pełcznicy zorganizowane zostaną wiejskie dożynki. Impreza rozpocznie się o godzinie 16 w pobliżu świetlicy wiejskiej. Pełcznica dożynki organizuje wspólnie z Kozłowem.

Zbiornik zmiażdżył kręgosłup »
Tekst opublikowany 2007-08-17, opracowanie BOM
Tragedia na terenie firmy Armet w Mirosławicach. Metalowy zbiornik przygniótł 19-letniego pracownika. Mężczyzna przeszedł skomplikowaną operację kręgosłupa, ale nie wiadomo, czy będzie chodził.

Polo Cocta z tatowym sierpem »
Tekst opublikowany 2007-08-16, opracowanie Jacek Bomersbach
Właściciel skansenu wiejskiego w Niedolicach Wielkich zbudował wagon kolejowy, w którym założył izbę pamięci. W pomieszczeniu obok powstaje piec do pieczenia chleba.

Wkrótce będzie podjazd »
Tekst opublikowany 2007-08-16, opracowanie Magda Wieteska
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach ma nową siedzibę. Mieści się ona przy ul. Witosa 18, w centrum miejscowości, blisko przystanku autobusowego, ośrodka zdrowia, poczty i apteki.

Pojechali do ludzi »
Tekst opublikowany 2007-08-14, opracowanie MW
Jeszcze trzy miesiące ważne są stare (zielone, książeczkowe) dowody osobiste. 31 grudnia 2007 r. upływa ostateczny termin ich wymiany na nowe. Na terenie gminy Kobierzyce zorganizowano duże udogodnienie dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Prosto do rowu  »
Tekst opublikowany 2007-08-14, opracowanie Ewa Mastalska
Sulimów to mała miejscowość położona niedaleko Świętej Katarzyny. Jej infrastruktura nie jest przystosowana do coraz intensywniejszego ruchu drogowego.

Śmierć z wycieńczenia »
Tekst opublikowany 2007-08-14, opracowanie MW
Danuta S. i jej brat Marek S. spędzali wakacje na Krecie. 21 lipca wraz z przewodnikiem i grupą udali się na autokarową wycieczkę do wąwozu Samaria, oddalonego od hotelu o 170 km. Jednak do wąwozu nie weszli. Sześć dni błąkali się po skalistych górach, przekonani, że odnajdą przewodnika i resztę grupy. Pomoc nadeszła dopiero wtedy, gdy oboje już nie żyli.

IRA dla rolników »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Sobótka przygotowuje się do wielkich dożynek wojewódzkich, które odbędą się 9 września na stadionie przy alei św. Anny. Gwiazdą wieczoru będzie zespół IRA. Szacuje się, że imprezę obejrzy kilka tysięcy osób.

Poezja przeciw karabinom »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Trwają przygotowania do koncertu poświęconemu pamięci Jacka Kaczmarskiego. Na imprezę zaproszono Alicję Delgas, żonę nieżyjącego artysty, ale nie wiadomo czy przyjedzie.

Pułapka w krzakach »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie Ewa Mastalska
Mostek przy wjeździe do Ozorzyc jest prawie niewidoczny, ale stanowi realne zagrożenie dla kierowców. Mieszkańcy wsi chcieliby, by był on lepiej zabezpieczony.

Remont za dwa miliony »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Remont szkoły podstawowej w Sobótce przeciągnie się do października lub najpóźniej do listopada. Od września zajęcia organizowane będą w części, która nie jest remontowana. Nowością będą kamery zamontowane na korytarzach.

Przemiły Przemiłów »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie BOM
Nowy sołtys Przemiłowa chce zagospodarować malowniczy teren otoczony skałkami i oczkiem wodnym. Problem w tym, że należy on do Lasów Państwowych, które nie chcą się go pozbyć.

Euro 2012 w Sobótce? »
Tekst opublikowany 2007-08-09, opracowanie BOM
Budowa boiska piłkarskiego z trawy syntetycznej przy gimnazjum gminnym w Sobótce oraz inne planowane inwestycje związane z organizacją Euro 2012 zostały zakwalifikowane do drugiej grupy pod względem przydatności w kontekście piłkarskich igrzysk w 2012 roku.

Na wózku z humorem »
Tekst opublikowany 2007-08-09, opracowanie Magda Wieteska
Jarosław Szczepański jest właścicielem małego sklepu w Gniechowicach. Asortyment, jaki posiada, nie jest okazały, ale właśnie do tego punktu przychodzi wiele osób po codzienne sprawunki.

Dyplom dla burmistrza  »
Tekst opublikowany 2007-08-09, opracowanie MW
W redakcji "Rzeczpospolitej" w Warszawie Antoni Kopeć, burmistrz gminy Kąty Wrocławskie odebrał dyplom potwierdzający zajęcie drugiego miejsca w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie w rankingu organizowanym przez gazetę.

Producent pirackich płyt muzycznych zatrzymany »
Tekst opublikowany 2007-08-09, opracowanie red.
Fabryka pirackich płyt muzycznych rozbita pod Wrocławiem. Policjanci zatrzymali 33 letniego podejrzanego o kopiowanie legalnych nagrań.

Galeria z ornamentami »
Tekst opublikowany 2007-08-08, opracowanie BOM
Za około 2-3 tygodnie rzeźby aniołków powrócą na nową balustradę przed siedzibę magistratu w Sobótce. Renata Zaręba i Maria Bukiewicz z firmy konserwatorskiej prowadzą ostatnie prace kosmetyczne.

Poszukiwania na Zalewie Mietkowskim zakończone »
Tekst opublikowany 2007-08-07, opracowanie red.
Wrocławska straż pożarna zakończyła poszukiwania mężczyzny, który wypadł wczoraj wieczorem z łódki na Zalewie Mietkowskim. Ciała nie udało się odnaleźć.

Uderzył i zbiegł »
Tekst opublikowany 2007-08-06, opracowanie red.
Wczoraj, około godziny 12:00 w Długołęce na ulicy Parkowej doszło do wypadku. Kierujący, prawdopodobnie pod wpływem alkoholu uciekł z miejsca zdarzenia do pobliskiego parku.

Śmierć spadochroniarza: zawinił człowiek »
Tekst opublikowany 2007-08-03, opracowanie red.
Alarmowaliśmy prokuraturę i Urząd Lotnictwa Cywilnego, że w szkole spadochronowej Olimpic Sky Dive narażane jest życie kursantów - mówią byli wspólnicy jej właściciela.

Kierowca busa - będzie areszt? »
Tekst opublikowany 2007-08-03, opracowanie red.
Wrocławska prokuratura chce aresztowania obywatela Korei podejrzanego o spowodowanie tragicznego wypadku w Żernikach Małych, w którym w zginęło trzech pasażerów.

Czy Koreańczycy zatrudniali ludzi na czarno? »
Tekst opublikowany 2007-08-03, opracowanie red.
Państwowa Inspekcja Pracy i Straż Graniczna znalazły w polskiej fabryce LG Philips 21 obywateli Indonezji i Korei. - Przyjechali na wakacje zwiedzić fabrykę - przekonuje dyrekcja firmy.

Arka pokonała Motobi »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie Kamil Skrzypek
W środę 1 sierpnia zespół kąteckich Lwów wybrał się do Nowej Soli. Tamtejsza Arka od lat gra w 3 lidze, do której co roku pretenduje kątecka ekipa.

Tragiczny wypadek »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie red.
Tragiczny wypadek w Wilczycach pod Wrocławiem. 55-letni mężczyzna, który przygotowywał betoniarkę do pracy został porażony prądem.

Kontrola w Dong-Yang »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie red.
Inspekcja Pracy potwierdza nasze informacje o nieformalnym zatrudnieniu Azjatów w fabrykach grupy LG w Biskupicach Podgórnych.

Pierwszomajowy pochód »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie MW
Białe gołąbki pokoju, tysiące balonów, woda z saturatora, trocinowe piłeczki na gumce, talony na grochówkę - tak wyglądało Święto Pracy w socjalistycznej Polsce.

Srebro i złoto w modzie »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie MW
Pani Małgorzata Golińska „przygodę” z odzieżą używaną rozpoczęła pięć lat temu przy ul. Borowskiej we Wrocławiu, gdzie mieścił się jej pierwszy sklep. Od trzech lat prowadzi lumpeks przy ul. Powstańców Śląskich.

Dziś 63 rocznica Powstania Warszawskiego »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie (bach)
Powstanie Warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku, punktualnie o godzinie 17:00. Mimo wcześniejszych planów walki zbroje rozpoczęły się już przed "godziną W".

Była pracownica LG chce odszkodowania »
Tekst opublikowany 2007-07-31, opracowanie red.
zwolniona dyscyplinarnie z podwrocławskiej fabryki LG Electronics Monika Struś domaga się odszkodowania oraz przywrócenia do pracy.

Grecka tragedia w wąwozie »
Tekst opublikowany 2007-07-31, opracowanie red.
To miała być kolejna wycieczka do jednego z najciekawszych miejsc na Krecie – wąwozu Samaria. Dla siostry i brata spod Wrocławia zakończyła się ona tragicznie.

Przepadek lub nawiązka »
Tekst opublikowany 2007-07-31, opracowanie (tom)
Urzędnicy Ministerstwa Sprawiedliwości chcą konfiskaty pojazdów za jazdę „po kielichu”. W resorcie właśnie trwają prace nad zmianą przepisów w kodeksie karnym.

Otwarcie tysiąclatki »
Tekst opublikowany 2007-07-30, opracowanie MW
Tysiąclatki zaczęto budować w latach 60. w ramach akcji "Tysiąc szkół na Tysiąclecie". Potrzeba ta wynikała z wchodzenia w wiek szkolny wyżu demograficznego lat pięćdziesiątych.

Ostre zakręty »
Tekst opublikowany 2007-07-30, opracowanie Ewa Mastalska
Stan drogi prowadzącej z Trestna do Wrocławia budzi od dawna niepokój mieszkańców. Rada sołecka zmierza zwrócić się w tej sprawie do starostwa.

Nowa inwestycja w Mirkowie »
Tekst opublikowany 2007-07-30, opracowanie red.
Szykuje się poważna inwestycja w podwrocławskim Mirkowie. Swoje zakłady chce tu budować spółka Bosch i Denso.

Karambol na autostradzie A4 »
Tekst opublikowany 2007-07-30, opracowanie red.
17 osób rannych, 10 osób trafiło do szpitala - to bilans karambolu na autostradzie A4 z Opola do Wrocławia. Za zjazdem Wrocław Wschodni zderzyło się łącznie 11 samochodów.

Kontrola w podwrocławskiej fabryce Koreańczyków »
Tekst opublikowany 2007-07-27, opracowanie red.
Zmasowana kontrola straży granicznej, izby celnej i Państwowej Inspekcji Pracy w podwrocławskiej koreańskiej fabryce Dong Yang Electronics.

Śmierć pięciolatka »
Tekst opublikowany 2007-07-26, opracowanie red.
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj w Żernikach Małych. Podczas młócenia zboża zginął 5-letni chłopiec. Policja bada okoliczności zdarzenia.

Pewne zwycięstwo Motobi »
Tekst opublikowany 2007-07-26, opracowanie [K]
W piękne środowe popołudnie piłkarze czwartoligowego zespołu Motobi Bystrzycy Kąty Wrocławskie rozegrali kolejny sparing.

Wakacyjne plany »
Tekst opublikowany 2007-07-25, opracowanie Ewa Mastalska
"Mam nadzieję, że dojdzie do skutku wycieczka do Chorwacji, którą planują moi rodzice". Pytamy młodych Siechniczan o plany na wakacje.

Więcej ofiar wypadku busa »
Tekst opublikowany 2007-07-25, opracowanie red.
Liczba śmiertelnych ofiar wypadku mikrobusu koreańskiej fabryki Dong Yang wzrosła do trzech, a sąd aresztował koreańskiego kierowcę pod zarzutem spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

Dziś katolicki, dawniej protestancki »
Tekst opublikowany 2007-07-24, opracowanie MW
W Gniechowicach przy głównej drodze stoi murowany, jednonawowy kościół z wieżą od zachodu. To kościół parafialny św. Filomeny wzniesiony w XV wieku, pierwotnie gotycki, a gruntownie przebudowany w 1853-1854 r.

Cień wielkiej wody »
Tekst opublikowany 2007-07-23, opracowanie Ewa Mastalska
Dziesięć lat temu mieszkańcy Siechnic ratowali swoje rodziny i dobytki przed nadciągającą wielką wodą. Na kameralnym spotkaniu przypomnieli sobie tragizm i heroizm tych dni.

Tęczowa Akademia Filmowa UPC - są bilety! »
Tekst opublikowany 2007-07-23, opracowanie red.
Już po raz kolejny Festiwal Era Nowe Horyzonty oraz UPC zapraszają młodych widzów na przegląd filmów przygotowany specjalnie dla nich. W naszym serwisie wygrać można wejściówki na to wydarzenie.

Stypendyści i laureaci  »
Tekst opublikowany 2007-07-20, opracowanie MW
Po raz kolejny uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 1 w Kątach Wrocławskich napisali sprawdzian szóstoklasisty powyżej średniej województwa.

Wypadek pod Kobierzycami »
Tekst opublikowany 2007-07-19, opracowanie red.
W środę w Biskupicach Podgórnych rozpędzony bus uderzył w drzewo. Jechało nim jedenastu Indonezyjczyków i Koreańczyk. Wszyscy trafili do wrocławskich szpitali. Jedna osoba nie żyje.

Szczęśliwe psy »
Tekst opublikowany 2007-07-19, opracowanie Magda Wieteska
Piętnaście lat temu powstał w Kątach Wrocławskich hotel dla zwierząt. Przyjeżdżają tu ze swoimi pupilami ludzie niemal z całego świata.

Wyzwania nowej dekady »
Tekst opublikowany 2007-07-18, opracowanie E.M.
Rada Miasta Siechnice zgłosiła niedawno propozycje do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Gminy Święta Katarzyna.

Sprzęt dla przedszkola »
Tekst opublikowany 2007-07-18, opracowanie BOM
Działające od kwietnia przedszkole w Jordanowie Śląskim zaopatrywane jest obecnie w meble, wykładzinę oraz niezbędne artykuły i pomoce dydaktyczne.

Projekty i przetargi »
Tekst opublikowany 2007-07-17, opracowanie Magda Wieteska
Inwestycje drogowe są jedną z najistotniejszych spraw dla mieszkańców gminy. O drogach tymczasowych i drogach docelowych mówi Piotr Kopeć, zastępca wójta Kobierzyc.

Shrek i break dance »
Tekst opublikowany 2007-07-17, opracowanie Magda Wieteska
Od 2 lipca trwają półkolonie w Gminnym Ośrodku Kultury i Sztuki w Kątach Wrocławskich. Zajęcia i wycieczki cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.

Angielska sprawiedliwość »
Tekst opublikowany 2007-07-16, opracowanie BOM
Rodzina Michała Zająca z Sobótki, którego rok temu zamordowano w Anglii nie zgadza się z wyrokiem sądu. - Jesteśmy rozgoryczeni postawą brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości i naszym prawnikiem, który zostawił nas na lodzie dwa dni przed rozprawą.

Spływy po Bystrzycy »
Tekst opublikowany 2007-07-16, opracowanie Magda Wieteska
7 lipca odbył się V spływ kajakowy Klubu Kajakowego Tratwa z Kątów Wrocławskich. Trasa spływów to Mietków - Skałka, a ich celem jest podziwianie i propagowanie uroków Parku Krajobrazowego Dolina Rzeki Bystrzycy.

Zakazane trasy »
Tekst opublikowany 2007-07-16, opracowanie Ewa Mastalska
Mokry Dwór jest otoczony pięknymi malowniczymi terenami nad Odrą. Niestety, na wniosek MPWiK są one zamknięte dla mieszkańców regionu.

Śmiertelny skok »
Tekst opublikowany 2007-07-16, opracowanie Jacek Bomersbach
Na lotnisku w Mirosławicach zginął 35-letni policjant, któremu podczas skoku nie otworzył się spadochron. Mężczyzna próbował się ratować otwierając spadochron zapasowy, ale było już za późno.

Uczniowie z choreografką »
Tekst opublikowany 2007-07-13, opracowanie BOM
Zespół taneczny uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rękowie z opiekunką Barbarą Plutą. Zdjęcie zrobiliśmy podczas imprezy integracyjnej pt. "Wokół sceny", którą zorganizowano w Rękowie.

Tanio i smacznie »
Tekst opublikowany 2007-07-13, opracowanie Magda Wieteska
Bar "Dzięgała" w Kątach Wrocławskich to miejsce, gdzie można smacznie i tanio zjeść domowy obiad. Właściciel baru zrezygnował z funkcji restauracyjnej lokalu na rzecz obniżenia cen posiłków.

Co najbardziej pamiętamy z powodzi? »
Tekst opublikowany 2007-07-13, opracowanie Ewa Mastalska
Dla wszystkich ludzi był to straszny czas, zwlaszcza dla starszych osób. Woda wdarła się do wsi i wszyscy poruszali się tylko kajakami - prezentujemy powodziowe wspomnienia Siechniczan.

W rocznicę powodzi »
Tekst opublikowany 2007-07-13, opracowanie Cezary Trytko
Publikujemy jednen z serii tekstów "powodziowych" Cezarego Trytko, wówczas dziennikarza "Słowa Polskiego". Powstało ich wówczas kilkanaście – z Wrocławia i okolic. Pisane na gorąco, nieźle oddają atmosferę tamych dni.

Uwaga, piątek trzynastego! »
Tekst opublikowany 2007-07-13, opracowanie (bach)
Nie dość, że 13 dzień miesiąca, to jeszcze piątek. To połączenie przyprawia jedną czwartą Polaków o dreszcze. Odwracamy głowę, gdy przez ulicę przebiega nam czarny kot.

Tlen dla górników »
Tekst opublikowany 2007-07-12, opracowanie BOM
Maszyna tłocząca powietrze do przodków w nieistniejącej już kopalni magnezytu w Sobótce. Sprężarkę w 1918 roku wyprodukowały niemieckie zakłady Kruppa.

Wakacje w siodle »
Tekst opublikowany 2007-07-12, opracowanie E.M.
Przez tydzień na terenie gminy Święta Katarzyna przebywała grupa młodzieży z partnerskiej gminy Sin-le-Noble we Francji. Podczas kilku letnich dni goście mogli poznać polską historię, obyczaje i kuchnię.

Groźny windsurfing w Mietkowie »
Tekst opublikowany 2007-07-12, opracowanie red.
Dolnośląscy policjanci uratowali mężczyznę, pływającego na desce windsurfingowej, na zbiorniku wodnym w Mietkowie.

Obiekt w kukurydzy »
Tekst opublikowany 2007-07-11, opracowanie BOM
Strzelnica w miejscowości Wysoka w gminie Kobierzyce od lat służy żołnierzom do ćwiczeń. Obiekt jest dobrze strzeżony, wieżę wartowniczą widać jedynie z autostrady A4.

Dla ciała i ducha »
Tekst opublikowany 2007-07-11, opracowanie E.M.
Tradycyjnie w lipcu w większych miejscowościach gminy Święta Katarzyna odbywają się zajęcia dla najmłodszych. Dzieci mogą spędzać letnie przedpołudnia zarówno sportowo, jak i artystycznie.

Młodzi trzeźwi »
Tekst opublikowany 2007-07-11, opracowanie E.M.
Na terenie gminy Mietków trwa realizacja ogólnopolskiego programu profilaktycznego "Zachowaj trzeźwy umysł". Spotkał się on z dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli szkoły podstawowej i gimnazjum.

Turyści do szynobusów »
Tekst opublikowany 2007-07-10, opracowanie BOM
Uruchomienie szynobusu między Sobótką, Wrocławiem a całym regionem sudeckim ma jak dawniej przywrócić turystykę w Sobótce.

Banknoty w ścianie »
Tekst opublikowany 2007-07-10, opracowanie BOM
Krzysztof Bednarz z Rękowa znalazł w swoim domu kilka tysięcy marek niemieckich. Pieniądze ukryte były w zamurowanej wnęce w kotłowni.

Kronika Wrocławskiej Powodzi »
Tekst opublikowany 2007-07-10, opracowanie red.
W związku ze zbliżającymi się obchodami 10-lecia powodzi we Wrocławiu, zarząd, dziennikarze i wszyscy współpracownicy Telewizji TeDe przygotowali cykl programów pt. "Kronika Wrocławskiej Powodzi".

Śmierć po burzy »
Tekst opublikowany 2007-07-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Żadnych szans na przeżycie nie miał 28-letni kierowca mercedesa podczas zderzenia z autobusem na drodze Mirosławie – Wojnarowice. Mimo zapiętych pasów siła uderzenia wyrzuciła go z auta.

Finał za cztery lata »
Tekst opublikowany 2007-07-06, opracowanie MW
Ponad 20 osób uczestniczyło w spotkaniu w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu, które odbyło się 22 czerwca, a dotyczyło zmian przy budowie wschodniej obwodnicy Wrocławia.

Marszałek Łoś poległ w radzie miasta »
Tekst opublikowany 2007-07-06, opracowanie red.
Radni PiS i Klubu Rafała Dutkiewicza przegłosowali apel do marszałka województwa o przywrócenie finansowania budowy drogi Bielany - Łany - Długołęka z jego budżetu.

Ludowo pod Ślężą »
Tekst opublikowany 2007-07-05, opracowanie BOM
Kilkadziesiąt zespołów folklorystycznych z Dolnego Śląska wystąpiło na imprezie Pod Ślężą Śpiewanie, która od 30 lat organizowania jest w Sobótce.

Cel - rekonstrukcja organów »
Tekst opublikowany 2007-07-05, opracowanie Magda Wieteska
Fundacja Opus Organi już po raz trzeci przygotowała cykl spotkań z muzyką, które odbywają się w ramach festiwalu Koncertów Ziemi Wrocławskiej.

Nowy ośrodek zdrowia w Długołęce »
Tekst opublikowany 2007-07-05, opracowanie E.M.
Po wielu latach starań w Długołęce powstał nowy ośrodek zdrowia. 15 czerwca odbył się jego komisyjny odbiór.

Tęcza na Bielanach »
Tekst opublikowany 2007-07-05, opracowanie red.
Z Parku Bielany można było zaobserwować we wtorek przepiękne zjawisko atmosferyczne - pisze jeden z naszych czytelników, który przysłał nam swoje zdjęcia.

Kolonie dziecięcych pasji »
Tekst opublikowany 2007-07-04, opracowanie BOM
Na koloniach letnich dzieci z gminy Czernica będą poznawać tajniki pracy dziennikarzy, aktorów, wolontariuszy, matematyków i uczyć się w tym kierunku.

Po sąsiedzku »
Tekst opublikowany 2007-07-04, opracowanie E.M.
Wychowankowie Domu Dziecka w Kiełczowie prowadzanego przez księży Salezjan oraz dzieci ze Śliwic spędzili niedawno razem letnie popołudnie w sportowym klimacie.

Faraon i resoraki »
Tekst opublikowany 2007-07-04, opracowanie Jacek Bomersbach
Dzieci ze szkoły podstawowej w Jordanowie Śląskim pokazały kolekcje oryginalnych rzeczy, które zbierają od lat m.in. figurki faraonów, dyplomy i medale sportowe oraz buteleczki po perfumach.

Zakochani w tańcu »
Tekst opublikowany 2007-07-03, opracowanie BOM
Kilkadziesiąt par z całej Polski wystąpiło na drugim ślężańskim turnieju tańca o puchar burmistrza Sobótki, który zorganizowano w hali widowiskowo – sportowej.

Piknik w deszczu »
Tekst opublikowany 2007-07-03, opracowanie MW
Pomimo niesprzyjającej pogody w zeszłą sobotę, 23 czerwca obył się piknik w Krzyżowicach.

Zadowolony petent przede wszystkim »
Tekst opublikowany 2007-07-03, opracowanie MW
Już po raz kolejny Urząd Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie otrzymał Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością.

Palisz, nie jedź  »
Tekst opublikowany 2007-07-03, opracowanie (tom)
Posłowie chcą całkowitego zakazu palenia papierosów podczas jazdy samochodem i w miejscach publicznych. Projekt ustawy już na starcie wzbudza wiele kontrowersji wśród palaczy.

Tragedia w Mirosławicach »
Tekst opublikowany 2007-07-03, opracowanie red.
Kierowca zginął, a 19 osób zostało rannych w wypadku, do jakiego doszło w poniedziałek w nocy. Mercedes czołowo zderzył się z autobusem.

Piknik etniczny »
Tekst opublikowany 2007-07-02, opracowanie BOM
Gwiazdą tegorocznego pikniku w Kamieńcu Wrocławskim będzie koncert zespołu De Mono. Gościnnie wystąpi również Beta Dance Troupe - taneczna grupa etiopskich żydów.

Mury drżą »
Tekst opublikowany 2007-07-02, opracowanie Ewa Mastalska
W ostatnich miesiącach wzmógł się ruch drogowy na ulicy Głównej i Żernickiej. Sytuacja ta coraz bardziej utrudnia życie mieszkańcom okolicznych domów.

Skok w nieznane »
Tekst opublikowany 2007-07-02, opracowanie Magda Wieteska
Lato w pełni, rozpoczęły się już wakacje. Dzieci i młodzież będą, jak co roku, korzystać z uroków kąpieli - nie zawsze w bezpiecznych miejscach.

Szkoła - centrum kultury »
Tekst opublikowany 2007-06-29, opracowanie BOM
Ewa Bednarz, nowa sołtys Rękowa broni przed upadkiem szkoły podstawowej. – To jedyne miejsce spotkań mieszkańców i centrum kulturalne wsi.

Kobierzyce będą miały gaz »
Tekst opublikowany 2007-06-29, opracowanie Magda Wieteska
O powstających obiektach, remontach starych budynków i gazyfikacji Kobierzyc rozmawiamy z Piotrem Kopciem, zastępcą wójta Kobierzyc.

Detale i wspomnienia »
Tekst opublikowany 2007-06-28, opracowanie BOM
W Muzeum Ślężańskim w Sobótce rozstrzygnięto dwa konkursy "Sztuka detalu" i "Moja mała Rzeczypospolita". Najlepsi fotograficy i autorzy tekstów otrzymali nagrody pieniężne.

Naprawdę wspaniała Kasia »
Tekst opublikowany 2007-06-28, opracowanie E.M.
18-letnia Katarzyna Szczecińska ze Smardzowa od kilku lat pomaga osobom starszym, potrzebującym i dzieciom.

Ślęża tajemna »
Tekst opublikowany 2007-06-28, opracowanie BOM
Ślęża (718 metrów) od strony Jordanowa Śląskiego. Zdjęcie zrobiono 23 czerwca kilka godzin przed nadejściem najkrótszej nocy astronomicznej.

Ciężarówka w płomieniach »
Tekst opublikowany 2007-06-28, opracowanie red.
19 czerwca, na łuku drogi krajowej nr 8 w Magnicach doszło do groźnego wypadku. W płomieniach stanęła ciężarówka, którą gasiło aż dziewięć zastępów straży pożarnej. Prezentujemy zdjęcia dokumentujące wydarzenie.

Ślęża i folk »
Tekst opublikowany 2007-06-27, opracowanie Jacek Bomersbach
Widowiska plenerowe i występy folkowych zespołów towarzyszyły tegorocznym targom sobótkowym. Każdy mógł przejść krótki kurs robienia wianków i kupić pamiątki z różnych stron Dolnego Śląska.

Współpraca z Ukrainą »
Tekst opublikowany 2007-06-27, opracowanie MW
W dniach 20 -24 maja dwuosobowa delegacja Powiatu Wrocławskiego wyjechała do Żytomierza. Celem, jaki przyświecał tej wizycie było nawiązanie współpracy pomiędzy Powiatem Wrocławskim a Państwową Żytomierską Administracją Rejonową.

Balonowa poczta »
Tekst opublikowany 2007-06-26, opracowanie BOM
Balon z życzeniami wypuszczony w Dniu Dziecka w Rękowie przeleciał kilkaset kilometrów i wylądował w miejscowości Kostelec nad Labą w Czechach.

Stary - nowy kościół w Domasławie »
Tekst opublikowany 2007-06-26, opracowanie MW
Jadąc do Kobierzyc przez Domasław, nie sposób nie zauważyć kościoła, położonego przy szosie, pośrodku wsi, na wzniesieniu.

Młodzi humaniści »
Tekst opublikowany 2007-06-26, opracowanie E.M.
Pod koniec roku szkolnego gimnazjum w Mietkowie po raz drugi zorganizowało Festiwal Nauki. Tym razem był on poświęcony naukom humanistycznym.

Sentyment do Hubala »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie BOM
W niewielkim gospodarstwie w Ratowicach Roman Żukowski, inżynier budowlany z żoną Władysławą – filologiem, uprawiają ponad 700 odmian kwiatów.

Słońce zamiast ringu »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie BOM
Narożnik kamienicy Pod Złotym Słońcem na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Warszawskiej w Sobótce.

Strach iść chodnikiem »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie MW
Niedawno pisaliśmy o niebezpiecznych wykopach przy ośrodku zdrowia w Gniechowicach. Przypomnijmy, że od października ubiegłego roku trwa tam remont drogi.

Karuzele i Budka Suflera  »
Tekst opublikowany 2007-06-22, opracowanie MW
10 czerwca na kobierzyckim stadionie odbył się festyn z okazji Dni Kobierzyc. Impreza zaczęła się o godz. 14 i trwała do późnych godzin nocnych. Główną atrakcją był występ Budki Suflera.

Wszystkie drogi prowadzą do... »
Tekst opublikowany 2007-06-22, opracowanie red.
Jeden z naszych czytelników przesłał nam zdjęcie tabliczek informacyjnych w Tyńcu Małym.

Słońce nad miastem  »
Tekst opublikowany 2007-06-22, opracowanie Ewa Mastalska
Tegoroczne obchody Dni Siechnic miały szczególny charakter. W tym roku mija bowiem dziesięć lat od przyznania praw miejskich. Ten moment rozpoczął szybkie zmiany dawnej podwrocławskiej wsi.

Na ludową nutę »
Tekst opublikowany 2007-06-21, opracowanie E.M.
Na stadionie sportowym w Mietkowie odbył się XII Przegląd Ludowych Zespołów Śpiewaczych „Nad wodą śpiewanie”. W dobrej zabawie nie przeszkodziła nawet gwałtowna nawałnica.

Dziesięć lat minęło »
Tekst opublikowany 2007-06-21, opracowanie E.M.
Gdy z początkiem roku 1997 Siechnice otrzymały prawa miejskie, Lidia i Andrzej Kasprowiczowie oczekiwali narodzin syna. Piotr dorasta wraz z miastem, od którego jest młodszy zaledwie o trzy dni.

Kąteckie zapasy »
Tekst opublikowany 2007-06-21, opracowanie red.
Pierwszy w historii Mecz Zapaśniczy pomiędzy Wrocławiem a Gminą Kąty Wrocławskie zakończył się sukcesem ekipy z Wrocławia.

Zagubiona obwodnica »
Tekst opublikowany 2007-06-21, opracowanie AS, MAT, EM
Budowa drogi, na którą czekają zarówno mieszkańcy Wrocławia, jak i okolicznych gmin, stanęła pod znakiem zapytania. Marszałek Andrzej Łoś wycofał się z finansowania inwestycji, proponując, aby zrobił to rząd.

Pałac w Gniechowicach niszczeje »
Tekst opublikowany 2007-06-20, opracowanie Magda Wieteska
Barokowy pałac w Gniechowicach z XVIII wieku niszczeje. Podobno jest remontowany przez obecnego właściciela, choć jak mówią mieszkańcy wsi, postępu w pracach nie widać.

Walka o drogi »
Tekst opublikowany 2007-06-20, opracowanie BOM
W ciągu dwóch tygodni w Wojnowicach były już trzy wypadki. Niedawno na ulicy Głównej auto potrąciło 8-letniego chłopca, który z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu trafił do szpitala.

Dyskoteka ludowców »
Tekst opublikowany 2007-06-19, opracowanie BOM
Kilka tysięcy osób bawiło się na dolnośląskim święcie ludowym, które zorganizowano na stadionie sportowym w Sobótce.

Usprawnienia dla interesantów »
Tekst opublikowany 2007-06-19, opracowanie MW
Liczba interesantów w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego we Wrocławiu wzrosła w okresie od stycznia do kwietnia o 1000 osób w porównaniu do zeszłego roku.

Będzie doniesienie na LG Philips »
Tekst opublikowany 2007-06-19, opracowanie red.
Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy wykazała, że do śmierci pracownika w kobierzyckiej fabryce LG Philips LCD Poland przyczyniły się zaniedbania zakładu.

Historyczne znalezisko w Wojnowicach »
Tekst opublikowany 2007-06-18, opracowanie BOM
Osobowy seat wypadł z zakrętu i ściął przedwojenny słup ogłoszeniowy w Wojnowicach. W ten sposób kierowca stał się nieświadomym odkrywcą hitlerowskiego dokumentu.

Sobótka zapleczem Euro 2012? »
Tekst opublikowany 2007-06-18, opracowanie red.
Czy sportowcy, którzy przyjadą do Wrocławia na piłkarskie mistrzostwa świata Euro 2012 będą ćwiczyć i odpoczywać w Sobótce? Burmistrz Zenon Gali ma nadzieję, że tak się stanie.

Pręgierz i świecznik »
Tekst opublikowany 2007-06-18, opracowanie MW
W kąteckim Rynku postawiono tablicę z oszkloną gablotą. Składa się ona z dwóch części. W części pierwszej umieszczane są zdjęcia wydarzeń "na świeczniku", a w drugiej te, które kwalifikują się "pod pręgierz".

Tory do Sobótki »
Tekst opublikowany 2007-06-15, opracowanie BOM
W latach '90 zakład przewozów kolejowych PKP zawiesił kursy pociągów pasażerskich do Sobótki. Trasa przejazdu prowadziła m.in. przez wrocławski Ołtaszyn (na zdjęciu).

Bezpiecznie z wilczurem »
Tekst opublikowany 2007-06-15, opracowanie E.M.
Od 14 czerwca w Szkole Podstawowej w Świętej Katarzynie jest realizowany program "Tydzień dla Zdrowia i Bezpieczeństwa".

Za chwałę radzieckiej ojczyzny »
Tekst opublikowany 2007-06-15, opracowanie MW/red/Wp.pl
Ostatnio sporo mówi się o rządowym pomyśle usuwania wszelkich symboli związanych z okresem komunizmu. W tej kategorii doskonale mieści się zapomniany już pomnik w Gniechowicach.

Płacz nad przychodnią »
Tekst opublikowany 2007-06-14, opracowanie Jacek Bomersbach
Ośrodek zdrowia przy ulicy Strzelców w Sobótce jest na skraju bankructwa. O dalszych jego losach zadecydują radni na najbliższej sesji.

Ratusz lata temu »
Tekst opublikowany 2007-06-14, opracowanie MW
Rynek-Ratusz w Kątach Wrocławskich. Zdjęcie zrobiono w latach 70-tych. Dziś pod Urzędem Miasta i Gminy nie parkują już maluchy, syrenki i fiaty 126p.

Powitanie lata z burzą w tle »
Tekst opublikowany 2007-06-14, opracowanie Ewa Mastalska
9 czerwca w Kotowicach odbył się tradycyjny piknik pod hasłem "Niebo w dobrym humorze". Imprezę co roku organizują mieszkańcy wsi.

Przedszkole z noclegownią »
Tekst opublikowany 2007-06-13, opracowanie BOM
W pobliżu sali widowiskowo – sportowej w Sobótce powstanie nowe przedszkole, dom kultury i noclegowni dla turystów. Wszystko ma znajdować się w jednym budynku.

LG Electronics po wyborach Solidarności »
Tekst opublikowany 2007-06-13, opracowanie red.
40 minut trwały wybory zakładowej solidarności w LG Electronics w podwrocławskich Kobierzycach. Do urny poszło 80 pracowników.

Oświetlić Będkowice »
Tekst opublikowany 2007-06-13, opracowanie BOM
Nowy sołtys Będkowic zabiega o zamontowania latarni ulicznych, budowę chodników i remont świetlicy. Chce również ograniczyć prędkość samochodów przejeżdżających przez wieś.

Kronikarka pałacu »
Tekst opublikowany 2007-06-12, opracowanie E.M.
Sylwia Gałdzińska, uczennica III klasy liceum Zespołu Licealno-Gimnazjalnego w Długołęce, zakwalifikowała się do finału I Międzynarodowym Konkursie Historycznym "Śląskie Zamki i Pałace".

Lektura pod chmurką »
Tekst opublikowany 2007-06-12, opracowanie E.M.
Wiosenna, a właściwie prawie letnia pogoda sprzyjała plenerowemu spotkaniu młodych czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siechnicach.

Nie życzą szerokiej drogi »
Tekst opublikowany 2007-06-11, opracowanie Jacek Bomersbach
Przez Garncarsko przejeżdża dziennie kilkaset załadowanych kamieniem ciężarówek. Drgania powodują pękanie ścian domów. Mieszkańcy chcą ograniczyć prędkość tirów lub wyznaczyć objazd.

Jubilat z Borzygniewa »
Tekst opublikowany 2007-06-11, opracowanie E.M.
Mieszkaniec gminy Mietków skończył niedawno sto lat. Oprócz najbliższych gratulacje złożyli mu także przedstawiciele lokalnych władz.

Wrakiem na wycieczkę »
Tekst opublikowany 2007-06-11, opracowanie red.
Aż szesnaście usterek technicznych naliczyli wrocławscy policjanci w autobusie, jakim podróżować mieli klienci jednej podwrocławskich firm turystycznych.

Spokój po burzy »
Tekst opublikowany 2007-06-08, opracowanie BOM
Tęcza nad kościołem św. Anny w Sobótce. Piętnaście minut wcześniej nad miastem przeszła burza łamiąc drzewa i niszcząc baner reklamowy obok kiosku.

Kontrast w kolorach Dody »
Tekst opublikowany 2007-06-08, opracowanie BOM
Fotografie oraz stare meble przerobione na dzieła sztuki pokazali licealiści na wernisażu w Muzeum Ślężańskim w Sobótce.

Co dalej z trasą Łany-Długołęka? »
Tekst opublikowany 2007-06-08, opracowanie red.
Szykuje się batalia o unijne pieniądze, które miały sfinansować budowę wschodniej obwodnicy Wrocławia. Z inwestycji wycofał się zarząd województwa.

Wernisaż na pikniku »
Tekst opublikowany 2007-06-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Dzieci ze szkoły podstawowej w Kamieńcu Wrocławskim zaprezentowały swoje prace fotograficzne, malarskie oraz tańczyły i śpiewały na festynie rodzinnym.

Lokalny patriotyzm »
Tekst opublikowany 2007-06-06, opracowanie Magda Wieteska
Za rok Stowarzyszenie Przedsiębiorców Kąteckich będzie obchodzić 10-lecie działalności. Uroczyste spotkanie odbędzie się w pałacu w Krobielowicach, gdzie po raz pierwszy zintegrowali się założyciele stowarzyszenia.

Zagrożenie dla ludzi »
Tekst opublikowany 2007-06-06, opracowanie MW
W Gniechowicach od października ubiegłego roku trwa remont drogi. Wykopy znajdujące się przy ośrodku zdrowia na ul. Kąteckiej utrudniają wejście do przychodni.

Płonący maluch »
Tekst opublikowany 2007-06-05, opracowanie MW
W sobotę, 2 czerwca na boisku Szkoły Podstawowej nr 1 w Kątach Wrocławskich odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka.

Zbiornik przyciągnie turystów »
Tekst opublikowany 2007-06-04, opracowanie Jacek Bomersbach
Gmina chce wydzierżawić teren przy zbiorniku wodnym w Jordanowie. Być może jeszcze latem nad akwenem pojawią się kajaki i rowery wodne.

Uciec przed korkami »
Tekst opublikowany 2007-06-04, opracowanie red.
W tym roku rozpocznie się remont ulicy Krakowskiej we Wrocławiu. W gminie Święta Katarzyna narasta obawa, czy ruch ciężkich pojazdów nie zostanie skierowany przez sąsiednie miejscowości.

Groźne przejście »
Tekst opublikowany 2007-06-01, opracowanie Ewa Mastalska
Przejście dla pieszych przy ul. Opolskiej naprzeciw Przedsiębiorstwa Produkcji Ogrodniczej w Siechnicach jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na terenie gminy Święta Katarzyna.

500 ciężarówek dziennie »
Tekst opublikowany 2007-06-01, opracowanie Jacek Bomersbach
Nowy sołtys Garncarska zamierza zgazyfikować wieś, naprawić drogi i zlikwidować pomnik żołnierzy radzieckich. Tablicę z monumentu chce przenieść na cmentarz we Wrocławiu lub w Górce.

Telewizory made in Poland »
Tekst opublikowany 2007-06-01, opracowanie Magda Wieteska
30 maja w Biskupicach Podgórnych odbyło się uroczyste otwarcie Parku Technologicznego LG.

Autobus do Trestna nadal kursuje »
Tekst opublikowany 2007-05-31, opracowanie Ewa Mastalska
Mieszkańcy Trestna nie muszą się obawiać o dojazd do Wrocławia. Zarząd Dróg i Komunikacji stanowczo zaprzecza pogłoskom o likwidacji linii autobusowej 120.

Adrenalina dla każdego »
Tekst opublikowany 2007-05-31, opracowanie MAT
Otwarty jest już Park Adrenalina pod Kątami Wrocławskimi. Na kilkunastu hektarach powstały liczne, bardzo emocjonujące atrakcje: quady, paintball, mosty linowe...- Każdy znajdzie coś dla siebie - mówi Sebastian Kalisz, jeden z właścicieli.

Chemikalia pod blokami »
Tekst opublikowany 2007-05-30, opracowanie Jacek Bomersbach
Mieszkańcy bloków przy ul. św. Anny skarżą się na bóle głowy i złe samopoczucie. Być może powodują to wyziewy chemikaliów, które czuć na klatkach schodowych.

Jak obchodziliśmy Dzień Matki? »
Tekst opublikowany 2007-05-30, opracowanie Ewa Mastalska
Trójka moich dzieci naprawdę starała się sprawić mi w tym dniu dużo przyjemności. Najbardziej wzruszył mnie najstarszy syn, uczeń drugiej klasy, który specjalnie posprzątał całe mieszkanie.

Rekrutacja do Toshiby »
Tekst opublikowany 2007-05-29, opracowanie Ewa Mastalska
Przedstawiciele nowo powstającej firmy Toshiba Television Central Europe przyjechali 28 maja do Gminnego Centrum Informacji.

Wymiana polsko-francuska »
Tekst opublikowany 2007-05-29, opracowanie (MW)
W sierpniu 2006 podpisano umowę o współpracy gminy Kąty Wrocławskie i Mignaloux – Beauvoir we Francji. Efektem była wizyta francuskich rodzin, goszczących przez tydzień w Kątach. Rok później - w maju - z rewizytą udały się rodziny z Kątów.

Zażyła i przeżyła »
Tekst opublikowany 2007-05-28, opracowanie Jacek Bomersbach
Przez kilka godzin policja i strażacy poszukiwali w okolicach Nasławic młodej kobiety, która próbowała popełnić samobójstwo.

Pokaz środków przymusu »
Tekst opublikowany 2007-05-28, opracowanie BOM
Józef Semenowicz, komendant policji w Sobótce kolekcjonuje czapki, odznaki i elementy umundurowania funkcjonariuszy z całego świata.

Przedszkolaki z Mietkowa najlepsze »
Tekst opublikowany 2007-05-28, opracowanie BOM
Dzieci występujące na scenie częściej zostają solistami i chętnie biorą udział w różnych imprezach, mają większą siłę przebicia i obycie z estradą.

Nietypowa wymiana »
Tekst opublikowany 2007-05-25, opracowanie Magda Wieteska
Trzech uczniów z Krzyżowic wraz z nauczycielką wyjechało na praktyki zawodowe do odległej o tysiące kilometrów Afryki.

Perełka w lesie »
Tekst opublikowany 2007-05-25, opracowanie MW
Idąc na piechotę z Kątów Wrocławskich do Sośnicy znajdziemy się w Parku Krajobrazowym "Dolina Bystrzycy". Można tu prawdziwie odpocząć wśród zieleni i ciszy.

Wszystko zależy od ludzi »
Tekst opublikowany 2007-05-25, opracowanie Ewa Mastalska
Przede wszystkim jestem otwarty na potrzeby i sugestie mieszkańców - rozmawiamy z Mirosławem Stawskim, dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Mietkowie.

Konflikt z płotem w tle »
Tekst opublikowany 2007-05-24, opracowanie AS, MW
Państwo Lisowscy i Ruszkiewiczowie są sąsiadami od przeszło 30 lat. Ale od ponad roku nie mogą dojść do porozumienia. Wysyłają na siebie skargi i wzywają policję. Czy już nie czas zakopać wojenny topór?

Oswojeni z pecetem »
Tekst opublikowany 2007-05-24, opracowanie BOM
Przez sto godziny rolnicy z gminy Sobótka uczyli się obsługi komputera. Wielu przekonało się, że np. wysyłanie maili nie jest takie straszne.

Znikający czarny punkt »
Tekst opublikowany 2007-05-24, opracowanie AS
Czarny punkt - miejsce na drodze, gdzie dochodzi do szczególnie wielu wypadków drogowych. Jednym z takich miejsce jest odcinek drogi za Kobierzynami. W ostatnim czasie jednak znak nie stoi przy drodze.

Kanalizacja i latarnie »
Tekst opublikowany 2007-05-23, opracowanie BOM
Nowy sołtys Mirosławic zamierza rozmawiać z proboszczem na temat niszczejącej od lat salki katechetycznej, którą chce przerobić na świetlicę wiejską.

Wyrównana stawka »
Tekst opublikowany 2007-05-23, opracowanie AS
10 maja w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach odbył się piąty finał międzygminny powiatowego konkursu "Rekreacyjna Szóstka" pod patronatem Starostwa Powiatowego we Wrocławiu.

Duchowny w ławce »
Tekst opublikowany 2007-05-23, opracowanie BOM
O problemach wychowawczych i niżu demograficznym w szkole rozmawiał na nieoficjalnym spotkaniu z nauczycielami z Rękowa biskup Edward Janiak.

Przewrócony tir usunięty z A4 »
Tekst opublikowany 2007-05-23, opracowanie PAP / Interia.pl
Na autostradzie A4 przywrócono już ruch po tym, jak przewrócony samochód ciężarowy zablokował jezdnię w kierunku Wrocławia.

Komputery coraz mniejsze »
Tekst opublikowany 2007-05-22, opracowanie Jacek Bomersbach
Szkoła w Kamieńcu Wrocławskim dostała najnowszej klasy komputery oraz nowoczesny sprzęt, który zostanie wykorzystany do prowadzenia lekcji.

Osada wśród lasów »
Tekst opublikowany 2007-05-22, opracowanie Ewa Mastalska
Podczas ostatniej sesji radni uchwalili Plan Rozwoju Miejscowości Kotowice na lata 2007-2013. Dość dokładnie została w nim ujęta sytuacja jednej z większych, choć położonych nieco na uboczu wsi w gminie Święta Katarzyna.

W południowym klimacie »
Tekst opublikowany 2007-05-22, opracowanie E.M.
17 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Długołęce odbył się wernisaż rumuńskiej malarki Victority Dutu. Przy tej okazji goście mogli dowiedzieć się więcej o wciąż egzotycznym dla Polaków kraju.

Wypiła rolnicze chemikalia »
Tekst opublikowany 2007-05-22, opracowanie red.
20 maja policja w Sobótce powiadomiona została o zaginięciu 34-letniej mieszkanki gminy. Na policję zadzwoniła matka kobiety podejrzewając, że córka może popełnić samobójstwo.

Siła w tradycji »
Tekst opublikowany 2007-05-21, opracowanie E.M.
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczczona została w gimnazjum w Mietkowie w niezwykły sposób.

Zdarł gumy »
Tekst opublikowany 2007-05-21, opracowanie BOM
Marcin Dąbrowski z Sobótki zajął dziewiąte miejsce w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski, które 13 maja zorganizowano w Poznaniu.

Seans na starówce »
Tekst opublikowany 2007-05-21, opracowanie BOM
Po 30 latach przerwy do Sobótki powróciło kino plenerowe. W sobotni wieczór kilkaset osób obejrzało film pt. "Czasem słońce, czasem deszcz" w reżyserii Korana Johara. Seans zorganizowano na starówce przed magistratem.

Biżuteria ze spółdzielni  »
Tekst opublikowany 2007-05-18, opracowanie Jacek Bomersbach
Przez zalew tanich produktów z Chin i Indii zakład przerobu kamienia w Jordanowie Śląskim musiał zmienić profil produkcji.

Przez okno do kościoła »
Tekst opublikowany 2007-05-18, opracowanie AS
Dwieście złotych padło łupem 19-latka, który 15 maja włamał się do kościoła w Kątach Wrocławskich. Znacznie większą wartość – nawet 30 tys. zł - miały jednak, zniszczone przez mężczyznę zabytkowe witraże.

Poezja jazzmana  »
Tekst opublikowany 2007-05-18, opracowanie BOM
Tłumy przyszły na wernisaż do muzeum ślężańskiego zobaczyć pracę nieprofesjonalnych artystów. Usłyszeli również poezję wrocławianina zafascynowanego jazzem.

Spotkanie z Markiem Krajewskim »
Tekst opublikowany 2007-05-17, opracowanie red.
Wieczorem 15 maja sala biblioteki w Świętej Katarzynie wypełniona była po brzegi. Wiele osób przybyło na spotkanie z Markiem Krajewskim, jednym z najbardziej znanych polskich autorów kryminałów.

Gminny wolontariat »
Tekst opublikowany 2007-05-17, opracowanie red.
W każdej społeczności znajdują się ludzie potrzebujący i osoby gotowe poświęcić im swój czas i umiejętności. W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej i w gimnazjum w Siechnicach trwają przygotowania do spotkania obu tych grup.

Park "Wenecja" w Sulistrowiczkach »
Tekst opublikowany 2007-05-16, opracowanie ZPP
Nazwa parku "Wenecja", powstałego w 1911 roku, pochodzi od zespołu stawów, kładek, mostów i budowli piętrzących wodę na Potoku Sulistrowickim, który przepływa przez centralną część parku.

Siechniczanie odpoczywają »
Tekst opublikowany 2007-05-16, opracowanie EM
Długi weekend jest już niestety wspomnieniem, my chcemy powrócić jednak do tego okresu pytając mieszkańców Siechnic w jaki sposób go spędzili. Zapraszamy do poczytania naszej sondy!

Zawody ze sztuczną krwią »
Tekst opublikowany 2007-05-15, opracowanie Jacek Bomersbach
Sędziowie zawodów oceniali jak medycy ratują pod Wieżycą niemowlę ugryzione przez owada, udzielają pomocy mężczyźnie w kościele i reanimują w Górce człowieka zaatakowanego przez chuliganów.

Jazzowe wariacje »
Tekst opublikowany 2007-05-15, opracowanie E.M.
Kilka lat temu muzyk jazzowy Miłosz Rutkowski zamieszkał w Świętej Katarzynie. 17 kwietnia artysta wystąpił w klubie Relaks w Siechnicach.

Industrialna sesja  »
Tekst opublikowany 2007-05-15, opracowanie BOM
Podziemia i industrialne hale nieczynnego browaru w Górce przyciągają nie tylko filmowców i dziennikarzy z całej Polski, ale również artystów.

Majówka z pędzlem »
Tekst opublikowany 2007-05-14, opracowanie Ewa Mastalska
Każdy może być artystą bez względu na wiek i wykształcenie. Takie hasło przyświecało spotkaniu lokalnych twórców z dziećmi biorącymi udział w zajęciach w wiejskich świetlicach.

Jakie książki zostają w naszej pamięci? »
Tekst opublikowany 2007-05-14, opracowanie Ewa Mastalska
Kultową książką mojego dzieciństwa był "Koziołek Matołek". Posługujemy się nawet czasem cytatami z niej podczas rozmów telefonicznych z moim ojcem.

Aby nie ugrzęźli  »
Tekst opublikowany 2007-05-11, opracowanie Jacek Bomersbach
Już niedługo mają rozpocząć się remonty najbardziej zniszczonych dróg w gminie Jordanów Śląski. Naprawa nawierzchni ma potrwać do 30 września.

Pachnąca remiza »
Tekst opublikowany 2007-05-10, opracowanie Jacek Bomersbach
W święto strażaka w Kamieńcu Wrocławskim uroczyście otwarto wyremontowaną remizę. Wcześniej przeciekał w niej dach, nie było też ogrzewania ani pryszniców.

Obowiązkowe podłączenia »
Tekst opublikowany 2007-05-10, opracowanie AS
Powoli dobiega końca I etap największej inwestycji na terenie gminy, a mianowicie budowy kanalizacji sanitarnej w północnej części gminy. W ciągu kilku miesięcy będą musieli się do niej podłączyć mieszkańcy Smolca, Pietrzykowic i Rybnicy.

Dinozaury z odpadów wtórnych »
Tekst opublikowany 2007-05-09, opracowanie AS
Piętnaście figur dinozaurów, plac zabaw i mała gastronomia – to wszystko znajdzie się w Parku Jurajskim, który buduje Andrzej Ochocki z Cieszyc.

Małkowice w finale »
Tekst opublikowany 2007-05-09, opracowanie AS
Drużyna Szkoły Podstawowej z Małkowic zwyciężyła w rejonowym etapie organizowanego przez policję turnieju sportowo-edukacyjnego "Pomagajmy sobie wzajemnie".

Spotkanie w starostwie  »
Tekst opublikowany 2007-05-09, opracowanie red.
17 maja w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu odbędzie się spotkanie w sprawie uciążliwości związanych z rozwojem transportu ciężkiego w regionie.

Nadciąga wyż »
Tekst opublikowany 2007-05-08, opracowanie E.M.
Wiele małych miejscowości zmaga się dziś z niżem demograficznym. Tymczasem w Siechnicach dzieci przybywa tak szybko, że mówi się o potrzebie rozbudowy szkoły i przedszkola.

Estrada w ogródku »
Tekst opublikowany 2007-05-08, opracowanie BOM
Tak dziś wygląda muszla koncertowa przy ulicy Browarnianej w Sobótce Górce. Mylne są relacje odnośnie daty jej powstania.

Uciekinier z Sadowic zatrzymany »
Tekst opublikowany 2007-05-08, opracowanie Radio Wrocław
Policja zatrzymała w Głubczycach uciekiniera z domu poprawczego w podwrocławskich Sadowicach. Młodemu mężczyźnie udało się uciec ze szpitala, gdzie trafił po pożarze wywołanym przez wychowanków poprawczaka.

Scenariusze i złomiarze »
Tekst opublikowany 2007-05-07, opracowanie Jacek Bomersbach
Kiedy w nieczynnym browarze w Górce kręcono serial pt. „Warto kochać” terenu pilnowali wynajęci ochroniarze. We wrześniu filmowcy opuścili browar, a ich miejsce zajęli poszukiwacze złomu.

Udane święto miasta »
Tekst opublikowany 2007-05-07, opracowanie AS
Chłopaki z Mysłowic nie zawiedli setek fanów swojej muzyki i dali fantastyczny koncert na zakończenie Dni Kątów Wrocławskich. Inaczej niż przed rokiem dopisała również pogoda, więc tegoroczne święto miasta można uznać za wyjątkowo udane.

Śmierć ośmiolatka »
Tekst opublikowany 2007-05-07, opracowanie BOM
Ośmioletni chłopiec zginął w wypadku drogowym niedaleko Mlecznej w gminie Jordanów Śląski. Ofiara wypadku siedziała z tyłu i nie była przypięta pasami.

Jubileusz bez balu »
Tekst opublikowany 2007-05-04, opracowanie Jacek Bomersbach
Niewielu absolwentów przyjechało na 60-lecie szkoły podstawowej w Sobótce Górce. Z braku chętnych odwołano wieczorny bal, który miał się odbyć w zajeździe w Będkowicach.

Nietypowa historia »
Tekst opublikowany 2007-05-04, opracowanie Ewa Mastalska
Rozmowa z doktor inżynier architekt Eleonorą Gondą-Soroczyńską, autorką wydanej niedawno monografii Siechnic.

Uczniowie w magistracie »
Tekst opublikowany 2007-04-30, opracowanie BOM
W Ratuszu uroczyście zostały wręczone świadectwa ukończenia liceum ogólnokształcącego w Sobótce. Teraz młodzież czeka egzamin maturalny.

Odwiedziny patrona »
Tekst opublikowany 2007-04-30, opracowanie E.M.
Zespół Licealno-Gimnazjalny w Długołęce otrzymał niedawno imię Olimpijczyków Polskich. 26 kwietnia uczniowie spotkali się z jednym ze swoich patronów, judoką Rafałem Kubackim.

Jeden to za mało? »
Tekst opublikowany 2007-04-27, opracowanie E.M.
Każda rodzina wprowadzająca się do bloku przy ul. Energetycznej 5 w Siechnicach miała zapewnione jedno miejsce parkingowe. Pozornie proste rozwiązanie skutecznie zakłóciło sąsiedzkie życie.

Sekretarz przyjazna ludziom »
Tekst opublikowany 2007-04-26, opracowanie BOM
Grażyna Szymańska (36 lat) – sekretarz miasta i gminy Sobótka. Mieszka z mężem na Przełęczy Tąpadła i za nic w świecie nie przeprowadziłaby się do Wrocławia czy Warszawy.

Wyrok ws. śmiertelnego pobicia w Jordanowie Śl. »
Tekst opublikowany 2007-04-26, opracowanie red.
Od 2 do 9 lat - takie wyroki orzekł wczoraj wrocławski sąd ws. brutalnego pobicia uczestnika zabawy andrzejkowej w Jordanowie Śląskim.

Piosenki dla mamy »
Tekst opublikowany 2007-04-25, opracowanie red.
Podróż w krainę baśni, teksty i piosenki skłaniające do śmiech u i do refleksji. Taką porcję artystycznych wrażeń sprezentowali swoim bliskim młodzi aktorzy z sekcji "Bąbel" przy klubie Relaks.

Frykas z koła »
Tekst opublikowany 2007-04-25, opracowanie BOM
Jedyne w gminie Czernica koło gospodyń wiejskich działa w Chrząstawie Wielkiej. Panie organizują różne uroczystości np. dzień seniora oraz przygotowują potrawy kulinarne na różne okazje.

Ranna autospotpowiczka »
Tekst opublikowany 2007-04-25, opracowanie BOM
Dużego pecha miała mieszkanka Rogowa Sobóckiego, którą okazją zabrał jadący w stronę Wrocławia fiat ducato bus. Pięć minut później na drodze Rogów - Mirosławice auto koziołkowało i znalazło się w przydrożnym rowie.

Czekają na drwali »
Tekst opublikowany 2007-04-24, opracowanie AS
Przy ponad sześciuset kilometrach dróg powiatowych do wycięcia jest 170 drzew. Do ogłowienia nadaje się kolejnych 700. Kto zdecyduje się zrobić to samemu, będzie mógł zabrać drzewo do domu.

Podziękowania i plany »
Tekst opublikowany 2007-04-24, opracowanie AS
Problemy poszczególnych sołectw oraz plany na najbliższe miesiące były omawiane podczas spotkania władz gminy z sołtysami wybranymi w niedawnych wyborach.

PKP Sobótka »
Tekst opublikowany 2007-04-23, opracowanie BOM
Nazwy i znaki na nieczynnym dworcu kolejowym przy ulicy Stacyjnej w Sobótce. W latach 90-tych dyżurny ruchu odprawiał stąd pociągi w kierunku Wrocławia, Jeleniej Góry, Świdnicy czy Jaworzyny.

Święty w ekslibrisie »
Tekst opublikowany 2007-04-23, opracowanie Jacek Bomersbach
Autorami wystawy exlibrisów z wizerunkiem Jana Pawła II są drukarze, kolejarze, artyści i były sekretarz partii. Na wystawie w Muzeum Ślężańskim w Sobótce można obejrzeć 96 prac ze zbiorów Józefa Tadeusza Czosnyka z Wojcieszowa.

Nożyce nie dają rady »
Tekst opublikowany 2007-04-20, opracowanie Jacek Bomersbach
Strażacy z Jordanowa Śląskiego narzekają na szybkie auta o wzmocnionej konstrukcji, którymi lubi szaleć młodzież. W czasie wypadku akcja ratunkowa i rozcinanie karoserii nożycami trwa dosyć długo.

Jarmark z haribo »
Tekst opublikowany 2007-04-20, opracowanie BOM
Na jarmarku wielkanocnym uczniowie sprzedawali stroiki i własnoręcznie zrobione świąteczne przedmioty.

Moduły w milionach »
Tekst opublikowany 2007-04-19, opracowanie AS
Na początku kwietnia w fabryce LG Philips LCD rozpoczęła się masowa produkcja głównie 32-calowych i większych modułów wykorzystywanych w produkcji telewizorów LCD.

Szkody po trąbie »
Tekst opublikowany 2007-04-19, opracowanie BOM
Właścicielka zburzonej przez huragan stodoły w Mirosławicach nie może doczekać się odszkodowania od PZU. Z posesji nie wywozi również gruzu, bo nie wie gdzie.

Rodzina i rozbiórka »
Tekst opublikowany 2007-04-18, opracowanie Jacek Bomersbach
Rodzina państwa Kurantowiczów z Sobótki przez 7 lat wegetowała w baraku socjalnym. Niedawno dostali mieszkanie w Sulistrowicach, jednak nie wszyscy się tam pomieszczą.

Ten pożar mógł ich zabić »
Tekst opublikowany 2007-04-18, opracowanie Artur Szkudlarek, (MAT)
Niedziela wielkanocna, ok. czwartej rano. Na pierwszym piętrze Zakładu Poprawczego w Sadowicach pojawia się ogień. Błyskawicznie rozpoczyna się akcja ratownicza, w której bierze udział 42 strażaków, 30 policjantów oraz 9 karetek pogotowia.

Nadzieja w rokowaniach »
Tekst opublikowany 2007-04-18, opracowanie AS
Już wkrótce rozpoczną się negocjacje z właścicielami gruntów, których nie udało się jeszcze pozyskać pod budowę Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Uciążliwe szambo »
Tekst opublikowany 2007-04-17, opracowanie BOM
Studniami kanalizacyjnymi przy ulicy Mickiewicza w Sobótce wybija szambo. Mieszkańcy skarżą się na fetor roznoszący się po całej okolicy.

Goździkowa o Czernicy »
Tekst opublikowany 2007-04-17, opracowanie BOM
Po zorganizowanym w szkole Dniu Angielskim, Niemieckim czy Europejskim, przyszedł czas na festiwal pt. "Moja mała ojczyzna". Oprócz zabawy był to sprawdzian prawdziwego patriotyzmu.

Zakaz dla psów i dzieci? »
Tekst opublikowany 2007-04-16, opracowanie red.
Tak bardzo zbulwersowały mnie te dwa zakazy na jednym ze sklepów w Sobótce, że bardzo proszę o pokazanie tej fotografii na Waszym portalu - pisze nasz czytelnik.

Chciał go zadźgać  »
Tekst opublikowany 2007-04-16, opracowanie red.
W domu przy ul. św. Jakuba w Sobótce Mirosław Sz. dostał cios nożem w klatkę piersiową. Na szczęście ostrze trafiło w żebro. Sprawca poszedł jednak po drugi nóż, którym chciał dobić rannego.

Komunikacyjny zawał »
Tekst opublikowany 2007-04-13, opracowanie Ewa Mastalska
Hałas, zagrożenie, zniszczone ulice i popękane ściany domów to skutki przejazdu coraz większej liczby samochodów ciężarowych przez Siechnice. Zdesperowani mieszkańcy zastanawiają się, jak znaleźć wyjście z sytuacji.

Wychowankowie poprawczaka zatrzymani »
Tekst opublikowany 2007-04-12, opracowanie red.
Wrocławska policja zatrzymała zaraz po wyjściu ze szpitala pięciu wychowanków poprawczaka w Sadowicach. Nie wiadomo czy zarzuty mogą dotyczyć wczorajszej ucieczki dwóch wychowanków ze szpitala.

Toshiba szuka pracowników »
Tekst opublikowany 2007-04-12, opracowanie red.
Toshiba Television Central Europe Sp. z o.o. poszukuje pracowników w związku z planowanym uruchomieniem nowego zakładu w Biskupicach Podgórnych.

Zajawka w kasku »
Tekst opublikowany 2007-04-12, opracowanie red.
Z okazji 10-lecia miasta Siechnice i 750-lecia Świętej Katarzyny już jutro odbędzie się w Gimnazjum w Siechnicach impreza dla dzieci "Zajawka w kasku".

Twarzą w twarz »
Tekst opublikowany 2007-04-11, opracowanie Ewa Mastalska
Ogłoszenia z ofertami pracy zawierają często tylko krótkie informacje. Tymczasem każdy chciałby dowiedzieć się więcej szczegółów na temat wymagań przyszłego szefa, wynagrodzenia czy warunków zatrudnienia.

Ludowa degustacja »
Tekst opublikowany 2007-04-11, opracowanie BOM
Kilkuset gości z całego Dolnego Śląska degustowało potrawy i oglądało występy zespołów ludowych podczas imprezy "Prezentacje Stołów Wielkanocnych", którą zorganizowano we wrocławskim hotelu Agro przy ulicy Zwycięskiej.

Autografy od wróżki »
Tekst opublikowany 2007-04-10, opracowanie AS
30 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Kątach Wrocławskich zapanowała bajkowa atmosfera. A to za sprawą pisarki Wioletty Piaseckiej, która przebrana za wróżkę, opowiadała o swojej twórczości.

Strzelba przy kierowcy »
Tekst opublikowany 2007-04-10, opracowanie BOM
Poprzednim radiowozem policjanci z Czernicy z trudem doganiali malucha. Od niedawna nowym oplem mogą śmiało ścigać przestępców.

Próba ucieczki w Sadowicach »
Tekst opublikowany 2007-04-10, opracowanie Krzysztof Kubik
To nie był bunt - 10 wychowanków poprawczaka planowało zbiorową ucieczkę, a wcześniej przemycali do ośrodka narkotyki.

Kierowcy w Londynie »
Tekst opublikowany 2007-04-06, opracowanie Jacek Bomersbach
19 marca zawieszono prywatną linię autobusową nr 555. Właściciel zapomniał jednak usunąć z przystanków rozkłady jazdy.

Klekoczący pochód »
Tekst opublikowany 2007-04-06, opracowanie E.M.
26 marca do Żernik Wrocławskich przyleciały niezwykłe bociany. Na rowerze i szczudłach wyruszyły z uczniami na wiosenną paradę.

Wszystkiego dobrego! »
Tekst opublikowany 2007-04-06, opracowanie red.
Wszystkim naszym czytelnikom radosnych i udanych Świąt Wielkanocnych życzy cała redakcja portalu. Już po świętach spotykamy się ponownie, aby nadal informować o tym, co najciekawsze w naszym regionie. Wszystkiego dobrego!

Prężne sekcje »
Tekst opublikowany 2007-04-05, opracowanie AS
Kolejne sukcesy na arenie ogólnopolskiej, a nawet międzynarodowej, odniosły dzieci i młodzież uczestniczący w sekcjach działających przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu Kobierzycach.

Siechnice - 10 lat rozwoju »
Tekst opublikowany 2007-04-05, opracowanie red.
Ukazała się książka "Siechnice - Rodowód miasta" autorstwa Eleonory Gondy-Soroczyńskiej - informuje forum mieszkańców gminy Św. Katarzyna.

Symboliczne podwyżki »
Tekst opublikowany 2007-04-04, opracowanie AS
Rosną ceny za wodę i ścieki na terenie gminy. To zła wiadomość. Lepsza jest taka, że tylko o 4 procent. Stawki zostały uchwalone na ostatniej sesji rady miejskiej.

99 na 100 możliwych »
Tekst opublikowany 2007-04-04, opracowanie red.
W wyniku naboru II tury projektu Szkoła Myśląca o Każdym Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum zakwalifikowały się do sześćdziesięciu najlepszych szkół w całym województwie dolnośląskim.

Dni Kątów Wrocławskich - program imprezy »
Tekst opublikowany 2007-04-04, opracowanie red.
W dniach 27 - 29 kwietnia odbędzie się kolejna edycja Dni Kątów Wrocławskich. Podczas imprezy usłyszymy m.in. Gosię Andrzejewicz i zespół Myslovitz.

Rosja nadal tajna »
Tekst opublikowany 2007-04-03, opracowanie Jacek Bomersbach
Rosjanie nie chcieli wpuszczać na teren zakładów pracy uczniów z Sobótki, którzy pojechali do Kaliningradu w ramach współpracy regionalnej.

100 lat z gorzką czekoladą »
Tekst opublikowany 2007-04-03, opracowanie red.
Ewa Kędzior z Sobótki Górki ma 100 lat. Na swoich urodzinach żartowała i śpiewała piosenkę „Szła dzieweczka”.

Szczęśliwy remis »
Tekst opublikowany 2007-04-03, opracowanie red.
Inauguracja piłkarskiej wiosny w Sobótce zbiegła się w czasie z rozpoczęciem sezonu kolarskiego w naszym kraju (Memoriał im. R. Ręgorowicza).

Sztuka martwa i spokojna »
Tekst opublikowany 2007-04-02, opracowanie red.
- Chałtura, czyli malowanie na zamówienie zajmuje mi więcej czasu niż tworzenie sztuki ambitnej – mówi Jarosław "Mikołaj" Górecki.

Woskiem po wydmuszce »
Tekst opublikowany 2007-04-02, opracowanie red.
Wywodząca się z Dalekiego Wschodu sztuka batikastwa, czyli malowania woskiem to stara metoda ozdabiania pisanek na Ukrainie. Mieszkańcy gminy Długołęka zostali wprowadzeni w jej tajniki podczas rodzinnych warsztatów.

Lotki granatu »
Tekst opublikowany 2007-03-30, opracowanie red.
Lotki od pocisku z II wojny światowej leżały na przejeździe kolejowym w Rogowie Sobóckim. Saperzy mówią, że w okolicy roi się od niewybuchów.

Jerozolima nad stawem »
Tekst opublikowany 2007-03-30, opracowanie Ewa Mastalska
24 marca w gimnazjum w Siechnicach odbyły się kolejne dni otwarte. Zostały one uświetnione niezwykłym programem artystycznym nawiązującym do wydarzeń Męki Pańskiej.

Nowy prezes ZGK sp. z o.o. w gminie Święta Katarzyna »
Tekst opublikowany 2007-03-30, opracowanie Orion
Wójt gminy Jerzy Fitek poinformował na forum mieszkańców gminy, że nowym prezesem Zakładu Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. został Andrzej Suropek.

Ukradł oprawcy kurtkę »
Tekst opublikowany 2007-03-29, opracowanie Jacek Bomersbach
O tym, dlaczego po alkoholu nie warto nosić przy sobie większych kwot przekonał się Mariusz J. z Sobótki, którego pobili i okradli przypadkowo poznani kompani.

Złodzieje rajstop i słodyczy »
Tekst opublikowany 2007-03-29, opracowanie BOM
Nieznani sprawcy ukradli rajstopy, bomboniery i papierosy ze sklepu przy ulicy Korczaka w Sobótce. Złodzieje dostali się do pomieszczeń w nocy wyłamując kratę w oknach i drzwi.

Tajemnica chińskiej szafy »
Tekst opublikowany 2007-03-28, opracowanie Jacek Bomersbach
Z braku pieniędzy ludzie oddają do komisów antyczne meble i inne pamiątki rodzinne. Sekretarzyki i stare komody wykupują majętni klienci, którym znudziły się nowoczesne meble.

Kobiety na sołtysów »
Tekst opublikowany 2007-03-28, opracowanie BOM
W gminie Jordanów Śląski zakończyły się wybory na sołtysów. W 13 miejscowościach należących do gminy wybrano pięciu nowych i ośmiu byłych sołtysów.

Przedszkole w Świątnikach »
Tekst opublikowany 2007-03-28, opracowanie BOM
Od kwietnia w Szkole Podstawowej w Świątnikach ruszy pierwsze w gminie niepubliczne przedszkole. Dzieci w wieku 3-5 lat będą mieć zajęcia 3 razy w tygodniu po pięć godzin.

Koniec z dziurami »
Tekst opublikowany 2007-03-27, opracowanie AS
Zakończył się pierwszy etap modernizacji drogi powiatowej nr 1521 w Bielanach Wrocławskich. Inwestycja dofinansowana ze środków unijnych kosztowała do tej pory ponad 1,5 mln zł, z czego powiat wrocławski wyłożył 25 %.

Zaczęło się od Bonzy »
Tekst opublikowany 2007-03-27, opracowanie Ewa Mastalska
Na terenie gminy Długołęka mieszka wielu ludzi zafascynowanych hodowlą koni. Najbardziej znanym z nich jest Dariusz Śmichura z Godzieszowej, organizator Święta Konia w Siedlcu, które jest już lokalną tradycją.

Przeciwko agresji  »
Tekst opublikowany 2007-03-26, opracowanie AS
15 marca w Kątach Wrocławskich odbyła się konferencja pt. "Spokojniej, bezpieczniej, bez lęku – przeciwko przemocy i agresji w szkole".

Ze skoczni do basenu »
Tekst opublikowany 2007-03-26, opracowanie Jacek Bomersbach
"Skocznia Małysza" tak unikatowo ma się nazywać jedna z czterech zjeżdżalni wodnych we wrocławskim aquaparku. Nawet zimą czynne będą odkryte baseny na zewnątrz hali z podgrzewaną wodą.

Pomocni żerniczanie »
Tekst opublikowany 2007-03-23, opracowanie red.
Ponad miesiąc temu rodzinie Kwiatkowskich spalił się dom. Władze gminy znalazły im tymczasowe lokum w budynku po starej szkole w Żernikach Wrocławskich.

Zauroczyła mnie Ślęża  »
Tekst opublikowany 2007-03-23, opracowanie BOM
Hanna Piwowarska – zastępca burmistrza Sobótki. Od 13 lat mieszka z rodziną w Sobótce. Współpracowała z urzędem gminy osiem lat temu jako ekspert od turystyki przy pracach nad strategią rozwoju gminy.

Korniki kontra figurki »
Tekst opublikowany 2007-03-22, opracowanie red.
Niewiele brakowało, aby ołtarz kościoła w Jordanowie Śląskim zjadły korniki. Pomogli parafianie, którzy po 50 zł złożyli się na jego renowację.

Halama nie zawiódł »
Tekst opublikowany 2007-03-22, opracowanie red.
W niedzielę 11 marca na scenie sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu wystąpił kabaret Grzegorz Halama Oklasky. Mimo nie najwyższej frekwencji występ był znakomity.

Tymczasowe wjazdy »
Tekst opublikowany 2007-03-21, opracowanie AS
Rozjeżdżona droga i rura kanalizacyjna odgradzająca pola. Z tym w ostatnich dniach zmagali się rolnicy z Tyńca Małego. Wkrótce mają jednak powstać tymczasowe wjazdy na pola.

Chcą tworzyć historię  »
Tekst opublikowany 2007-03-21, opracowanie red.
Towarzystwo Przyjaciół Ratowic (TPR) nie może starać się o unijne dotacje, bo nie ma stałej siedziby. W lokalu, o który starają się miłośnicy Ratowic, mają być mieszkania socjalne.

Kolczyk dla strusia »
Tekst opublikowany 2007-03-20, opracowanie red.
- Strusie to piękne i ciekawe zwierzęta, ale mogą okazać się bardzo niebezpieczne dla człowieka – opowiada hodowca ptaków z Glinicy.

Morderca przed sąd »
Tekst opublikowany 2007-03-20, opracowanie red.
Policjanci zatrzymali 50-letniego mężczyznę podejrzanego o to, że zabił w rejonie Żórawiny psa. Zasznurowany worek wyciągnięto z dna rzeki. Worek obciążony był dwoma dużymi kamieniami.

Nominacja dla dyrektorki szkoły  »
Tekst opublikowany 2007-03-20, opracowanie BOM
Irena Gajewska, nowa dyrektorka podstawówki w Rękowie zamierza organizować imprezy, które przyniosą szkole rozgłos i zachęcą uczniów do nauki.

Wieści z gminy. Potrzebny spec unijny »
Tekst opublikowany 2007-03-19, opracowanie red.
Urząd Miasta i Gminy w Sobótce chce zatrudnić specjalistę do spraw pozyskiwania pieniędzy ze środków unijnych.

Słup wisi na włosku »
Tekst opublikowany 2007-03-19, opracowanie BOM
Energetyka ociąga się z wymianą uszkodzonego słupa wysokiego napięcia, który podczas silnego wiatru może runąć.

O rentgenie, ulicach i szkole »
Tekst opublikowany 2007-03-16, opracowanie red.
Na ostatniej sesji gminy Sobótka mówiono o długach przychodni zdrowia przy ul. Strzelców i o zamiarze reorganizacji Szkoły Podstawowej w Rękowie.

Sesja z emocjami »
Tekst opublikowany 2007-03-16, opracowanie red.
Na ostatniej sesji gminy Czernica zatwierdzono budżet gminy. Około 27 mln. złotych pochłoną dochody gminy. Wydatki ok. 28 mln.

Wójt poszukuje doradców »
Tekst opublikowany 2007-03-16, opracowanie red.
Wójt Gminy Długołęka poszukuje doradców odnośnie dwóch dziedzin. Przewidziana forma współpracy to umowa o dzieło lub umowa zlecenie.

Szkolenia dla kobiet »
Tekst opublikowany 2007-03-16, opracowanie red.
Demokratyczna Unia Kobiet prowadzi projekt Wyrównujemy Nierówności, który kierowany jest dla bezrobotnych kobiet, po 30 roku życia.

Klęski do burmistrza »
Tekst opublikowany 2007-03-15, opracowanie red.
Osoby, które straciły majątek i zostały poszkodowane podczas suszy, huraganów i innych klęsk, mogą natychmiast zgłaszać problem burmistrzowi Sobótki.

Weekend dla pań »
Tekst opublikowany 2007-03-15, opracowanie red.
Z okazji Dnia Kobiet Gminne Centrum Kultury przygotowało w dniach 10 i 11 marca wiele atrakcji. Mogły z nich skorzystać mamy, babcie i wnuczki.

Znikające telefony »
Tekst opublikowany 2007-03-15, opracowanie red.
Od pewnego czasu w gimnazjum w Jaszkotlu ginęły telefony komórkowe i pieniądze. Długo jednak nikt nie zgłaszał tego policji. Sprawcami okazali się dwaj 15-latkowie, uczniowie III klasy.

Znamy wyrok Trybunału »
Tekst opublikowany 2007-03-14, opracowanie red.
Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z konstytucją przepisy, na mocy których utracili mandaty radni, wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast, którzy nie złożyli na czas oświadczeń dotyczących majątku własnego lub małżonka.

Gagatek i kukiełki »
Tekst opublikowany 2007-03-14, opracowanie red.
Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rękowie obejrzały umoralniający spektakl i dowiedziały się, czym różni się kukiełka od pacynki.

Strażacka wiedza »
Tekst opublikowany 2007-03-14, opracowanie red.
Jak co roku wielu uczniów z gminy Święta Katarzyna wzięło udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Pozostaną im nie tylko wspomnienia i nagrody, ale i wiedza, jak się uchronić przed groźnym ogniem.

Podróż na wschód »
Tekst opublikowany 2007-03-13, opracowanie red.
Dzieci z siechnickiego przedszkola zaczynają wcześnie europejską edukację. 23 lutego brały udział w spotkaniu "Ukraina w tańcu i bajce".

Werdykt już dziś »
Tekst opublikowany 2007-03-13, opracowanie red.
We wrocławskim Starostwie Powiatowym zorganizowano konferencję prasową z udziałem samorządowców zagrożonych utratą stanowisk pracy.

Dyskutuj bezpiecznie »
Tekst opublikowany 2007-03-13, opracowanie Administrator
Cieszymy się, że popularność naszego serwisu stale rośnie. Aby zapewnić naszym czytelnikom jak największy luksus prowadzenia dyskusji zdecydowaliśmy się wprowadzić opcję rejestracji w serwisie.

Widać poprawę »
Tekst opublikowany 2007-03-12, opracowanie AS
Podczas ostatniej sesji rady miejskiej jednym z głównych punktów obrad była dyskusja na temat bezpieczeństwa na terenie gminy Kąty Wrocławskie.

Szkoła pozostaje  »
Tekst opublikowany 2007-03-12, opracowanie BOM
Podstawówka w Rękowie nie zostanie zlikwidowana – zdecydowali radni na specjalnej sesji w sprawie przyszłości placówki.

Ciemno pod rurą »
Tekst opublikowany 2007-03-12, opracowanie BOM
W okolicy ulicy Jarzębinowej w Siechnicach przybywa nowych bloków, a co za tym idzie, również samochodów. Jednym z większych problemów mieszkańców jest więc niedostatek miejsc parkingowych.

Siatkarki ze Świdnicy na feriach w Sobótce »
Tekst opublikowany 2007-03-09, opracowanie red.
Zawodniczki z Miejskiego Klubu Siatkówki w Świdnicy spędziły ferie w gimnazjum w Sobótce. Trzydziestoosobowa grupa trenowała w hali sportowo – widowiskowej przygotowując się do meczów.

Za zasługi dla ojczyzny »
Tekst opublikowany 2007-03-09, opracowanie AS
Kombatanci Stanisław Bagiński, Jan Bednarz, Bronisław Pych, Edward Lucieński oraz Franciszek Zamara zostali mianowani na stopień porucznika.

Miodowe sekrety »
Tekst opublikowany 2007-03-09, opracowanie E.M.
Gminna Biblioteka Publiczna w Długołęce rozpoczęła cykl spotkań "Ludzie z pasją". Pierwszym gościem był bartnik z Namysłowa Antoni Teuerle.

Święci w trzcinie »
Tekst opublikowany 2007-03-08, opracowanie BOM
Wybrano najładniejszą szopkę noworoczną wykonaną z surowców wtórnych. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół z Sobótki Zachodniej i Rogowa.

Na tropie bobrów »
Tekst opublikowany 2007-03-08, opracowanie red.
Na terenie Parku Krajobrazowego "Dolina Bystrzycy" natrafiono na ślady bobrów. Zastępca burmistrza Mieczysław Reps w okolicach rozwidlenia rzek Strzegomki i Bystrzycy znalazł miejsca przebywania zwierząt.

Kraj miłych ludzi »
Tekst opublikowany 2007-03-07, opracowanie AS
Kadrie Okudan oraz Funda Kemali z tureckiego miasta Antalya goszczą we Wrocławiu na wymianie międzyuczelnianej w ramach programu Leonardo da Vinci.

Ofiara wody »
Tekst opublikowany 2007-03-07, opracowanie EM
23 lutego mieszkaniec gminy Długołęka utopił się w rozlewisku rzeki Widawy w Wilczycach. Prawdopodobnie był to tragiczny wypadek.

130 wędkarzy w Jordanowie Śląskim »
Tekst opublikowany 2007-03-07, opracowanie Jacek Bomersbach
Ochotnicza Straż Rybacka w Jordanowie Śląskim może kontrolować wędkarzy i łapać kłusowników na całym Dolnym Śląsku. Jak dotąd najwięcej nielegalnie łowiących przyłapano w okolicy Mietkowa.

Nadzór antyszpiegowski »
Tekst opublikowany 2007-03-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Wojskowe Zakłady Łączności nr 2 w Czernicy mają wydzielone strefy i wydziały, które są tajne i nie mogliśmy ich zobaczyć. Każdy, kto przekroczy bramę zakładu musi na portierni zostawić komórkę.

Wybory Rady Miasta Siechnice »
Tekst opublikowany 2007-03-06, opracowanie siechnice.pl/forum/
W niedzielę, 4 marca 2007 odbyły się w Siechnicach wybory 15-osobowej Rady Miasta - organu pomocniczego gminy Święta Katarzyna. Frekwencja wyniosła 12,39%.

Strażackie dzieła »
Tekst opublikowany 2007-03-06, opracowanie SS
W ramach popularyzacji tematyki zagrożeń i działalności ratowniczej w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu odbyły się eliminacje powiatowe IX edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Kiedy dzwonie po straż pożarną?".

Kosiarka do odśnieżania »
Tekst opublikowany 2007-03-05, opracowanie BOM
Tej zimy z braku śniegu pojazd do odśnieżania chodników w Sobótce wyjeżdżał zaledwie parę razy. Podczas ostatniej zamieci Mieczysław Boczkowski, pracownik zakładu usług komunalnych, odśnieżał 10 km chodników i skwerów należących do gminy.

Potrąciła i uciekła »
Tekst opublikowany 2007-03-05, opracowanie AS
Źle skończył się powrót do domu dla 26-letniej mieszkanki Kilianowa, która prowadząc samochód pod wpływem alkoholu potrąciła kobietę. O tym, jaki zarzut postawi jej prokurator, zdecyduje w dużej mierze stan poszkodowanej 31-letniej kobiety.

Rób zdjęcia, my opublikujemy »
Tekst opublikowany 2007-03-05, opracowanie red.
W serwisie cały czas staramy się prezentować najciekawsze miejsca naszego powiatu. Wychodzimy z założenia, że w najmniejszej nawet miejscowości można znaleźć fascynujące historie i obrazy.

Jest wicewójt w Św. Katarzynie »
Tekst opublikowany 2007-03-02, opracowanie siechnice.pl/forum
Wójt gminy Św. Katarzyna Jerzy Fitek potwierdził na internetowym forum dyskusyjnym mieszkańców gminy, że jego zastępcą został Stanisław Łopatowski, były wojewoda dolnośląski.

Co dalej z kinem Ślęża  »
Tekst opublikowany 2007-03-02, opracowanie red.
Nielegalny śmietnik na działce graniczącej z nieczynnym kinem w Sobótce. – Serce się ściska, kiedy widzimy zrujnowany budynek, w którym koncert miał sam Czesław Niemen – mówią mieszkańcy.

Pożegnanie z DLA? »
Tekst opublikowany 2007-03-02, opracowanie Ewa Mastalska
1 marca przestała kursować linia 501 z Wrocławia do Siechnic. Przewoźnik, Dolnośląskie Linie Autobusowe, zapewnia, że nie jest to jeszcze całkowita likwidacja, ale zawieszenie do czasu wyjaśnienia pewnych kwestii.

Mieszkańcy pomogli pogorzelcom »
Tekst opublikowany 2007-03-01, opracowanie Jacek Bomersbach
W Rogowie Sobóckim dziecko bawiące się zapałkami nieumyślnie podpaliło mieszkanie. Pożar wybuchł około godziny 13 w domu przy ulicy Wrocławskiej 110.

Jubileusz z drugiej strony »
Tekst opublikowany 2007-03-01, opracowanie BOM
Pierwsze tornistry szkolne i fartuszki z lat pięćdziesiątych, piórniki, temperówki oraz inne przedmioty podziwiali absolwenci na październikowym jubileuszu 60-lecia szkoły w Jordanowie Śląskim.

Bachu czy aniołki? »
Tekst opublikowany 2007-03-01, opracowanie red.
Na czas remontu Ratusza i balustrady parę „aniołków” wniesiono do holu budynku. Rzeźby prawdopodobnie przedstawiają Bachusa z pijącym Sylenem, którzy ucztują pod krzakiem winorośli.

Uratowała ją komórka »
Tekst opublikowany 2007-02-28, opracowanie red.
Na trzy miesiące wrocławski sąd aresztował mieszkańca Rogowa Sobóckiego, który groził swojej byłej żonie, że ją zabije. Mężczyzna próbował podpalić pokój, w którym przebywała kobieta.

Telefon zaufania »
Tekst opublikowany 2007-02-28, opracowanie red.
Na terenie gminy Długołęka działa bezpłatny telefon zaufania, dotyczący problemów alkoholowych, narkomanii i przemocy w rodzinie.

Koniec linii autobusowej 501 »
Tekst opublikowany 2007-02-28, opracowanie red.
Dłuższe wyczekiwanie na przystankach, tłok w autobusach i problemy z dotarciem na czas do pracy to uciążliwości, jakie mogą spotkać pasażerów dojeżdżających do Wrocławia ze Świętej Katarzyny. Od czwartku nie będą kursować autobusy linii 501.

Ślęża będzie obchodzić 60-lecie »
Tekst opublikowany 2007-02-28, opracowanie red.
Trwają przygotowania do Jubileuszu 60-lecia Klubu Sportowego Ślęża Sobótka. W każdy poniedziałek, po południu, w Hali Gimnazjum Gminnego spotyka się Komitet Organizacyjny.

Blok oczyści gminę »
Tekst opublikowany 2007-02-27, opracowanie red.
Oczyszczalnia ścieków w Sobótce pracuje pełną parą i na styku mocy przerobowych. Wymusza to budowę drugiego, większego zbiornika, który będzie swobodnie obsługiwał całą gminę.

Mieszkańcy wybierają »
Tekst opublikowany 2007-02-27, opracowanie AS
Jesienią ubiegłego roku wybieraliśmy nowe władze samorządowe. Pokłosiem tamtych wyborów są również wybory sołtysów i rad sołeckich, które muszą odbyć się we wszystkich sołectwach do 31 marca br.

Obudzone talenty »
Tekst opublikowany 2007-02-26, opracowanie E.M.
16 lutego mieszkańcy Śliwic zwiedzali wystawę "Rzeczy zwykłe a niezwykłe". Wszystkie eksponaty powstały w pracowni plastycznej.

Pierwsza draska »
Tekst opublikowany 2007-02-26, opracowanie BOM
Sołtys Strachowa Jan Waniszewski pokazuje krzemień do krzesania ognia znaleziony w Borzygniewie niedaleko Mietkowa. W latach 70-tych Waniszewski przypadkowo wykopał w Strachowie różne stare przedmioty.

Ochotników brak »
Tekst opublikowany 2007-02-26, opracowanie red.
Na terenie powiatu wrocławskiego trwa pobór do wojska. Oczywiście nie oznacza to, że urodzeni w 1988 r. młodzieńcy od razu trafią "w kamasze".

Miasto rozrasta się »
Tekst opublikowany 2007-02-23, opracowanie AS
W minionym tygodniu na terenie Kątów Wrocławskich oraz wsi Wszemiłowice – Jurczyce i Nowa Wieś Kącka odbyły się konsultacje burmistrza z mieszkańcami. Zebrania dotyczyły zmian granic miasta Kąty Wrocławskie.

Szkoła z dzwonnicą »
Tekst opublikowany 2007-02-23, opracowanie Jacek Bomersbach
Dawniej bijący dzwon szkoły w Ratowicach oznaczał rozpoczęcie lekcji. Przed wojną uczyły w niej zakonnice. Niedawno zakończono remont placówki i zajęcia rozpoczęły się w nowych klasach.

Jordanów czeka na wiosnę »
Tekst opublikowany 2007-02-22, opracowanie BOM
Zakwitły pierwsze wrzosy w ogrodzie botanicznym założonym przy szkole w Jordanowie Śląskim. Nikt jeszcze nie widział w pełni rozwiniętej roślinności, bo ogród założono jesienią.

"Andersówka" w Sobótce »
Tekst opublikowany 2007-02-22, opracowanie BOM
W 1939 roku dwudziestoletnią Paulinę Jaśnikowską wywieziono na Sybir. Powód: kułactwo. Pracowała w kołchozach i fabryce tytoniu w Taszkiencie, później trafiła do armii Andersa.

Ostatkowa biesiada »
Tekst opublikowany 2007-02-21, opracowanie Ewa Mastalska
Kilkadziesiąt osób bawiło się 15 lutego w klubie Relaks na zabawie zorganizowanej przez Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Siechnicach.

Uczniowie z Kobierzyc czekają na mundurki »
Tekst opublikowany 2007-02-21, opracowanie AS
W najbliższych dniach uczniowie szkoły podstawowej w Kobierzycach zaczną chodzić do szkoły w mundurkach. Dyrekcja postanowiła o wprowadzeniu jednolitego stroju już teraz, a nie od września, jak nakazuje rozporządzenie.

Projekt Rita z Kałasznikowem »
Tekst opublikowany 2007-02-20, opracowanie red.
Uczniowie z Rosji zobaczyli pracę wrocławskiej policji. Byli w sądzie na rozprawie o morderstwo, a na lotnisku dowiedzieli się, dlaczego przed przylotem samolotu wypuszcza się sokoły.

Drugie podejście »
Tekst opublikowany 2007-02-20, opracowanie red.
Mamy dobrą informację dla wszystkich fanów Grzegorza Halamy. Mimo odwołania pierwszego koncertu artysta przyjedzie w końcu do Kątów Wrocławskich. Występ odbędzie się w niedzielę 11 marca o godz. 16. Bilety zakupione wcześniej są oczywiście ważne.

Tragedia na autostradzie »
Tekst opublikowany 2007-02-20, opracowanie red.
Tragiczny wypadek na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Autostrada między Wrocławiem a Legnicą. Wpół do ósmej rano. Na jednym z pasów zatrzymuje się biały bus. Chwilę później z całym impetem uderza w niego ciężarówka.

Wyszli jak stali »
Tekst opublikowany 2007-02-19, opracowanie Ewa Mastalska
8 lutego rodzina Kwiatkowskich z Łukaszowic straciła dach nad głową. Potrwa parę miesięcy zanim będą mogli wrócić do swojego domu.

Nieszczęśliwie zakochany »
Tekst opublikowany 2007-02-19, opracowanie red.
14 lutego około 7.00 dyżurny Komisariatu policji w Długołece został powiadomiony, że w miejscowości Śliwice, na przystanku autobusowym siedzi mężczyzna bez butów, w koszulce z krótkim rękawem.

Miś do remontu »
Tekst opublikowany 2007-02-16, opracowanie BOM
W marcu planowany jest remont hotelu Miś w Sobótce. Na ten czas zamknięta zostanie restauracja, wyremontowana i wyposażona w nowy sprzęt zostanie kuchnia.

Nowe linie autobusowe »
Tekst opublikowany 2007-02-16, opracowanie red.
Ze względu na usprawnienie dojazdu pracowników do zakładów LG firma Polbus planuje uruchomić dodatkowe kursy autobusowe do Biskupic Podgórnych i z powrotem.

Związkowcy Selgrosa wywalczyli swoje »
Tekst opublikowany 2007-02-15, opracowanie red.
Koniec sporu między pracownikami Selgrosa a zarządem firmy. Związkowcy ze sklepu w podwrocławskiej Długołęce zostali zwolnieni w grudniu po tym, jak założyli "Solidarność".

Śmiertelny wypadek »
Tekst opublikowany 2007-02-15, opracowanie red.
Śmiertelny wypadek na drodze z Wrocławia do Kudowy w okolicach Kobierzyc. Jak podaje policja, zginął kierowca auta dostawczego, przewożącego pieczywo.

Psycholodzy przeciwko aresztom »
Tekst opublikowany 2007-02-15, opracowanie Jacek Bomersbach
W tym roku policjanci z Sobótki zatrzymali już siedmiu pijanych kierowców. Dlaczego wysokie kary grzywny i więzienia nie odstraszają kierowców?

Odwołany na kwadrans »
Tekst opublikowany 2007-02-14, opracowanie AS
Na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Wrocławskiego 23 stycznia starosta Andrzej Wąsik najpierw został odwołany ze stanowiska, by po chwili zostać ponownie na nie wybranym przez radę.

Klawiszowiec i reporter »
Tekst opublikowany 2007-02-14, opracowanie red.
12 lutego 2007 godzina 23.30. Nasi reporterzy oprócz pisania tekstów i fotografowania mają też wiele innych zainteresowań.

Wyprawa nad Nil »
Tekst opublikowany 2007-02-14, opracowanie red.
Mieszkańcy Żernik Wrocławskich i Groblic mogli niedawno odbyć krótką podróż do Egiptu. Było to możliwe dzięki opowieściom, zdjęciom i pamiątkom udostępnionym przez Marię Banach.

Wandalizm nie popłaca »
Tekst opublikowany 2007-02-13, opracowanie AS
30 stycznia w Sądzie Rejonowym w Środzie Śląskiej zapadł wyrok w sprawie drzewek połamanych w sierpniu przy ul. 1-go Maja w Kątach Wrocławskich. 20-letni Mateusz K. został skazany na 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata.

Rejs ku przygodzie »
Tekst opublikowany 2007-02-13, opracowanie E.M.
Na dwa tygodnie biblioteka w Groblicach stała się statkiem płynącym ku nieznanym lądom. Uczestnicy podróży dookoła świata walczyli z piratami, zmagali się morską burzą i szukali szkatułki ze skarbami.

Skargi na strzelanie »
Tekst opublikowany 2007-02-13, opracowanie Jacek Bomersbach
Podczas strzelania w kamieniołomach w Chwałkowie na dom poleciały kamienie. Zdesperowani mieszkańcy sąsiadującej z Sobótką wsi zwrócili się do na o pomoc.

Magia kamery »
Tekst opublikowany 2007-02-12, opracowanie Ewa Mastalska
9 lutego w Żernikach Wrocławskich odbył się pokaz filmu "Szkoła czarów i górnictwa". Został on zrealizowany przez dzieci i młodzież podczas warsztatów filmowych.

Kanalizacja priorytetem »
Tekst opublikowany 2007-02-12, opracowanie AS
Nasza gmina jest zwodociągowana praktycznie w stu procentach, natomiast nie posiada kanalizacji - rozmawiamy z Henrykiem Kuriatą, wójtem gminy Jordanów Śląski.

Za dwa procent »
Tekst opublikowany 2007-02-12, opracowanie AS
Tylko do końca 2007 roku najemcy mieszkań komunalnych mogą wykupić swoje lokale po bardzo preferencyjnych cenach. Aby zachęcić do tego mieszkańców Rada Miejska w Kątach Wrocławskich zwiększyła bonifikatę do 98 %, a gdy wszyscy lokatorzy z danego budynku zdecydują się na wykup - do 99 %.

Podliczanie wichury  »
Tekst opublikowany 2007-02-07, opracowanie Jacek Bomersbach
Trwa wycena strat po huraganie, jaki niedawno przeszedł nad gminą Czernica. Wiatr zrywał dachy, wyrywał okna i burzył ściany na terenie 82 posesji.

Robotnicy pod kontrolą »
Tekst opublikowany 2007-02-07, opracowanie Jacek Bomersbach
Setki robotników budujących fabrykę LG Philips, mieszka w gminie Sobótka. Wbrew krążącym plotkom nie skarży się na nich policja, ani hotelarze.

Zygzakiem na drodze »
Tekst opublikowany 2007-02-07, opracowanie red.
2 lutego, jadąca autostradą w kierunku Zgorzelca policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, zauważyła za Kątami Wrocławskimi samochód osobowy marki Renault.

Polskie drogi - śmiech przez łzy »
Tekst opublikowany 2007-02-07, opracowanie galeria.php?id=113
To nie żart - tak właśnie potrafią wyglądać polskie drogi. Współczujemy i życzymy powodzenia tym, którzy muszą zmagać się z tego rodzaju drogowymi absurdami. Zapraszamy również do naszej galerii i do nadsyłania własnych zdjęć.

Niebo jasne od burzy »
Tekst opublikowany 2007-02-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Podczas huraganu w Mirosławicach zawaliła się stodoła. Zniszczyła kombajn, śrutownik i ciągnik z przyczepą. Cudem przeżyły psy, na które runął dach.

Występ przełożony czy odwołany? »
Tekst opublikowany 2007-02-06, opracowanie AS
Nie odbył się koncert znanego kabareciarza Grzegorza Halamy, który zaplanowany był na sobotę, 3 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Kątach Wr. Występ został przeniesiony na 12 marca, choć menadżerka artysty nic o tym nie wie.

Przeprowadzka na Witosa »
Tekst opublikowany 2007-02-06, opracowanie AS
Już niedługo Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zmieni swoją siedzibę. Z drugiego piętra budynku urzędu gminy zostanie przeniesiony do budynku przy ul. Witosa 18 w Kobierzycach.

Szkolenia na fantomach »
Tekst opublikowany 2007-02-05, opracowanie AS
Przez dwa dni, 23 i 24 stycznia w Gniechowicach instruktorzy Programu „Ratujemy i Uczymy Ratować” szkolili nauczycieli z powiatów wrocławskiego i średzkiego.

Gazownia przeniesiona do Wrocławia »
Tekst opublikowany 2007-02-02, opracowanie BOM
Od stycznia zlikwidowano zakład gazowniczy w Sobótce. Obowiązki napraw gazomierzy i instalacji przejął oddział we Wrocławiu.

Dwanaście życzeń »
Tekst opublikowany 2007-02-02, opracowanie BOM
Dziadkowie i babcie obejrzeli przedstawienie przygotowane przez wnuków specjalnie dla nich. Po raz drugi dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Sobótce zaśpiewały swoim babciom i dziadkom piosenki oraz recytowały wiersze.

Miotły w dłoń »
Tekst opublikowany 2007-02-01, opracowanie E.M.
Nadejście zimy nie odcięło mieszkańców gminy Święta Katarzyna od świata. Wielu z nich musiało jednak samodzielnie zatroszczyć się o przejezdność lokalnych dróg.

Siechnice świętują »
Tekst opublikowany 2007-01-31, opracowanie red.
1 stycznia minęło 10 lat od dnia uzyskania przez Siechnice statusu miasta. Od tego czasu miejscowość stale się rozwija - dziś liczy już sobie cztery tysięce mieszkańców. Aby uczcić jubileusz miasta mieszkańcy chcą zorganizować specjalny bal.

Orkiestra zarobiła więcej »
Tekst opublikowany 2007-01-31, opracowanie red.
Ponad 7 tysięcy złotych uzbierali wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sobótce. Pieniądze do puszek zbierało dwudziestu wolontariuszy, głównie gimnazjalistów.

W obronie zwolnionych  »
Tekst opublikowany 2007-01-31, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Prawie tysiąc członków związkowej "Solidarności" zorganizowało w ubiegły piątek pikietę pod poznańską siedzibą Selgrosu, protestując przeciw decyzjom władz marketu w Długołęce.

W sąsiedztwie rzeki »
Tekst opublikowany 2007-01-30, opracowanie E.M.
Trestno kojarzy się zwykle z wodomierzem na Odrze i końcem trasy autobusu „120”. Tymczasem ta miejscowość ma nie tylko ciekawą historię, ale i szanse na stanie się jednym z centrów rekreacyjnych gminy.

Literackie walentynki »
Tekst opublikowany 2007-01-30, opracowanie red.
Biblioteka zaprasza młodzież szkoły podstawowej i gimnazjum do wzięcia udziału w czytelniczych konkursach walentynkowych.

Rozbawi nas Grzegorz Halama »
Tekst opublikowany 2007-01-30, opracowanie red.
Gminnt Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich serdecznie zaprasza na Kabaret Grzegorza Halamy, który wystąpi w sobotę 3 lutego.

Pozostał lęk »
Tekst opublikowany 2007-01-29, opracowanie Jacek Bomersbach
Rok temu, 28 stycznia kilku hodowców gołębi z gminy Sobótka przeżyło katastrofę hali w Chorzowie. W wypadku zginęło 65 osób, a ponad 170 zostało rannych.

Ozłocone pary »
Tekst opublikowany 2007-01-29, opracowanie AS
18 stycznia br. w Urzędzie Gminy Kobierzyce odbyła się uroczystość związana z 50-leciem związku małżeńskiego pięciu par z terenu gminy Kobierzyce.

Czym ważyły nasze babcie »
Tekst opublikowany 2007-01-29, opracowanie BOM
Stare maszyny do szycia, sprzęt do wytwarzania masła, naczynia kuchenne, miedziane termosy oraz inne zabytkowe przedmioty, które wyszły już z użytku można oglądać w izbie regionalnej na terenie szkoły podstawowej przy ulicy Świdnickiej w Sobótce.

Opieka na promilach »
Tekst opublikowany 2007-01-29, opracowanie red.
Policjanci zatrzymali nietrzeźwych opiekunów dziecka, sprawujących w takim stanie opiekę nad 11-sto miesięcznym chłopcem. Matka dziecka miała blisko 3 promila alkoholu w organizmie.

Wypił, uciekał, chciał przekupić »
Tekst opublikowany 2007-01-26, opracowanie red.
Najpierw jechał pijany, potem próbował uciec policjantom, następnie im się wyrywał i proponował łapówkę. Tak "ciekawy" kierowca jeździł wczoraj po Siechnicach.

Nie tylko dla uczniów »
Tekst opublikowany 2007-01-26, opracowanie AS
Gdy w październiku uroczyście otwierano halę sportową w Gniechowicach, jednym z częściej wyrażanych życzeń było: "aby hala tętniła życiem, aby była maksymalnie wykorzystana".

Sporne ceny stołówkowe »
Tekst opublikowany 2007-01-25, opracowanie red.
Rodzice gimnazjalistów z Sobótki skarżą się na zbyt drogie obiady w szkole. – O połowę taniej kosztują posiłki w szkole podstawowej. Dlaczego jest tak duża różnica w cenie? – Pytają rodzice.

Dzwonki jak bombki  »
Tekst opublikowany 2007-01-25, opracowanie red.
Tymi wielkimi dzwonkami rodzina państwa Ignasiaków z Mirosławic udekorowała drzewo. Ozdoby wyglądają jak metalowe, ważą jednak niewiele i wykonane są z plastiku.

Zasypany powiat »
Tekst opublikowany 2007-01-25, opracowanie red.
Wystarczyły dwie noce intensywnych opadów śniegu, aby komunikacja w naszym regionie stała się prawdziwym wyzwaniem. Zasypane drogi, spóźnione autobusy, wypadki i wielkie korki - tak wita nas kolejny dzień tegorocznej zimy.

Andrzej Wąsik odwołany na 15 minut »
Tekst opublikowany 2007-01-24, opracowanie Radio Wrocław
Tylko na 15 minut odwołano starostę powiatu wrocławskiego Andrzeja Wąsika, który nie dostarczył na czas swojego oświadczenia majątkowego. Na swoje stanowisko starosta już po chwili powołany został ponownie.

Przyszła zima »
Tekst opublikowany 2007-01-24, opracowanie red.
Wszyscy ci, którzy liczyli na wyjątkowo łagodną zimę tego roku, dzisiejszego ranka przeżyli rozczarowanie. Czy drogowcy stanęli na wysokości zadania? Zapraszamy do dzielenia się informacjami z Państwa regionów.

Kradł auta na amfie »
Tekst opublikowany 2007-01-24, opracowanie BOM
19-latek z Wrocławia przyjechał do Sobótki skardzionym samochodem i częstował nieletnich amfetaminą.

Kolejna pikieta przed Selgrosem »
Tekst opublikowany 2007-01-23, opracowanie Radio Wrocław
"Żądamy przywrócenia do pracy zwolnionych pracowników", "Chcemy dialogu, a nie walki" - z takichmi hasłami na transparentach przed Selgrosem w Długołęce manifestowali związkowcy Solidarności.

Złodzieje na plebani »
Tekst opublikowany 2007-01-23, opracowanie BOM
Złodzieje włamali się na plebanię w Rogowie Sobóckim, skąd zabrali pieniądze i kluczyki od samochodu, którym odjechali.

Spóźnialscy stracą pracę »
Tekst opublikowany 2007-01-23, opracowanie red.
Dziś radni powiatu wrocławskiego mają odwołać starostę Andrzeja Wąsika. Powód? Nie złożył na czas oświadczenia majątkowego.

Zdmuchnęło dach szkoły »
Tekst opublikowany 2007-01-22, opracowanie Jacek Bomersbach
- To był dziwny szum. Nad szkołą przeszła trąba powietrzna, kilka sekund później usłyszałem huk spadającego dachu. Wiem, bo 10 lat temu przeżyłem podobną historię z trąbą powietrzną – relacjonuje jeden z mieszkańców Czernicy.

A woda stoi »
Tekst opublikowany 2007-01-22, opracowanie Ewa Mastalska
Utrapieniem mieszkańców Trestna jest niedrożny rów melioracyjny. Od pół roku czekają na odpowiedź od właściciela gruntu.

Wiatr jak tornado »
Tekst opublikowany 2007-01-22, opracowanie BOM
Zawalona stodoła w Mirosławicach, powalone drzewa i zerwany dach w Księginicach. To efekt huraganu, który przeszedł nad gminą Sobótka.

Sobótka: powtórka wyborów? »
Tekst opublikowany 2007-01-22, opracowanie Radio Wrocław
W ośmiu miejscowościach na Dolnym Śląsku konieczne będą wybory uzupełniające. 3 burmistrzów i 5 wójtów nie złożyło w terminie swoich oświadczeń majątkowych.

Wiało w regionie »
Tekst opublikowany 2007-01-19, opracowanie Radio Wrocław
Porywisty wiatr przekraczający 120 km/h mocno dał się we znaki mieszkańcom Dolnego Śląska. W wielu miastach i wsiach w regionie nie ma prądu.

Ratusz jak nowy »
Tekst opublikowany 2007-01-19, opracowanie BOM
Wyburzono kamienną balustradę Ratusza w Sobótce. Jej miejsce zajmie nowa stylizowana galeria. Niedawno zakończył się remont elewacji budynku urzędu gminy.

Miejsca w regionie »
Tekst opublikowany 2007-01-19, opracowanie BOM
Most kolejowy w Czernicy. Rok temu wiosną, kiedy wylała Odra, młodzież przychodziła tu oglądać rozmiary powodzi. Zapraszamy do portretowania naszego powiatu!

Szpadel hitem licytacji »
Tekst opublikowany 2007-01-18, opracowanie AS
Niemal 55 tys. zł zostało zebranych na terenie gminy Kobierzyce w ramach XV finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w niedzielę 14 stycznia.

Będzie wiało! »
Tekst opublikowany 2007-01-18, opracowanie Radio Wrocław
Diś po południu pojawi się na Dolnym Śląsku ekstremalnie silny wiatr. Na terenach zabudowanych do 90 km/h w porywach nawet 125 kilometrów. Ale już w szczytowych partiach Sudetów do 180 km/h!

Samopał zamiast kosiarki »
Tekst opublikowany 2007-01-18, opracowanie BOM
Podczas rewizji w celu poszukiwania skradzionej kosiarki, policjanci w Strzegomianach znaleźli samopał. Broń należała do jednego z mieszkańców.

Proces ws. zwolnień w Selgrosie »
Tekst opublikowany 2007-01-18, opracowanie Radio Wrocław
Ferie zimowe przeszkodziły kierownictwu Sellgrosa w Długołęce stawić się na procesie, jaki wytoczyli mu byli pracownicy.

Kuliste fantazje »
Tekst opublikowany 2007-01-17, opracowanie E.M.
Pomysłowość uczestników konkursu na najpiękniejszą bombkę zdumiała jurorów. Okazało się, że popularne ozdoby choinkowe można wykonać właściwie ze wszystkiego.

Wybieramy wydarzenie 2006 »
Tekst opublikowany 2007-01-17, opracowanie http://www.wroclaw-powiat.wfp.pl/plebiscyt.php?id=
Wybory samorządowe? Susza? Może Creamfields? Zapraszamy do naszego rankingu na najważniejsze wydarzenie ubiegłego roku w naszym regionie. Czekamy na Państwa pomysły!

Alkohol i walka z gruźlicą »
Tekst opublikowany 2007-01-17, opracowanie BOM
W latach 60-tych butelka czystej wódki kosztowała w sklepie ponad pięćdziesiąt złotych. Jednak na etykietce widnieje niższa cena: 48 zł.

Ważne szczegóły »
Tekst opublikowany 2007-01-16, opracowanie E.M.
Spotkania z pracownicami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie było ważnym wydarzeniem dla Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Siechnic.

Nawrócony diabeł »
Tekst opublikowany 2007-01-16, opracowanie E.M.
Na wzór starszych kolegów przedszkolaki i uczniowie pierwszych klas spróbowali swoich sił w jasełkowym przeglądzie. Ich występom towarzyszył anioł i diabeł.

1 maja pół wieku temu »
Tekst opublikowany 2007-01-16, opracowanie red.
Zdjęcie przysłał nam czytelnik Stanisław Cały. Widzimy wrocławskie obchodzy uroczystości 1 maja z 1950 roku - może z pomocą czytelników uda się dokładnie zidentyfikować miejsce wykonania zdjęcia?

Podwyżka wymuszona »
Tekst opublikowany 2007-01-15, opracowanie AS
Kierowcy z Kątów Wr. i okolic jako jedni z pierwszych odczuli w swoich portfelach podwyżkę akcyzy na benzynę. Po nowym roku na stacji firmy Petrol przy ul. 1-Maja płacili za litr już 3,89 zł.

Obawa przed napięciem »
Tekst opublikowany 2007-01-15, opracowanie Ewa Mastalska
Elektroenergetyczna linia napowietrzna z Pasikurowic do Kobierzyc ma przebiegać przez teren kilku podwrocławskich gmin. Tylko w pobliżu Sulimowa zaplanowano lokalizację słupów blisko siedzib ludzkich.

Nasza sonda - co z łagodną zimą? »
Tekst opublikowany 2007-01-15, opracowanie http://www.wroclaw-powiat.wfp.pl/uliczna.php?id=16
Nawet fajnie ze zimą można chodzić w cieńszych kurtkach i nie musieć zakładać tych wszystkich czapek i szalików - mówi Klaudia Smolis w naszej sondzie ulicznej.

Lepsza woda w Jordanowie »
Tekst opublikowany 2007-01-12, opracowanie red.
Zakończono modernizację stacji uzdatniania wody w Jordanowie Śląskim. Dzięki tej inwestycji jakość gminnej wody ma być zdecydowanie lepsza.

Autokar z konsoletą »
Tekst opublikowany 2007-01-11, opracowanie BOM
Stary gimbus był wysłużony i w środku czuć było czipsami i owocami. W nowym autobusie najwygodniej siedzi się z tyłu.

Problemy z wykonawcami  »
Tekst opublikowany 2007-01-11, opracowanie BOM
Inwestycje warte niemal 16,5 mln zł znalazły się w uchwale w sprawie nie wygasania wydatków zamieszczonych w budżecie gminy na 2006 rok. Podjęli ją radni podczas ostatniej w starym roku sesji Rady Gminy Kobierzyce, która odbyła się 29 grudnia.

Nóż neandertalczyka »
Tekst opublikowany 2007-01-11, opracowanie Jacek Bomersbach
Czy nauczycielka z Gniechowic znalazła pięściak - prastare narzędzie wykonane przez neandertalczyka? Przedmiot trafił do muzeum w Sobótce i wkrótce zostanie zbadany przez archeologów.

Spotkanie noworoczne w Długołęce »
Tekst opublikowany 2007-01-10, opracowanie E.M.
Tradycyjnie na początku stycznia wójt Iwona Agnieszka Łebek zaprosiła swoich współpracowników na spotkanie noworoczne. Była to zarówno okazja do podsumowań jak i do spędzenia wspólnych chwil w świątecznym nastroju.

Wypadek widmo »
Tekst opublikowany 2007-01-10, opracowanie BOM
Niektórzy świadkowie twierdzą, że podczas wypadku jedna osoba została ranna, inni, że ciężarówka w nocy ścięła słupki i pojechała dalej. Jak było naprawdę?

Dom staruszek »
Tekst opublikowany 2007-01-10, opracowanie red.
Prezentujemy kolejne zdjęcie z naszych galerii. Na fotografii dom w Gniechowicach, zbudowany w roku 1866.

Dla nieletnich matek »
Tekst opublikowany 2007-01-09, opracowanie Jacek Bomersbach
Ponad 700 złotych uzbierali uczniowie z Czernicy na pomoc bezdomnym i samotnym matkom z wrocławskiego ośrodka wsparcia przy placu Grunwaldzkim.

Hodował i sprzedawał »
Tekst opublikowany 2007-01-09, opracowanie red
Policjanci z Kątów Wrocławskich zatrzymali dilera narkotyków, u którego w trakcie śledztwa znaleziono 61 gramów marihuany. Teraz 20-letniemu mieszkańcowi Sobótki grozi do 10 lat więzienia.

Kłębowice 50 lat temu »
Tekst opublikowany 2007-01-09, opracowanie red.
Stanisław Cały, autor zdjęcia pisze: posyłam fotografię ze wsi Kębłowice obok Smolca zrobioną na początku lat '50. Przy traktorze stoi mój ojciec, który pisał pamiętniki o tych ziemiach i rodzinie.

Przyjaźń z książką »
Tekst opublikowany 2007-01-08, opracowanie Ewa Mastalska
Konkurs czytelniczy dla klas drugich stał się już tradycją działu dziecięcego Gminnej Biblioteki Publicznej w Siechnicach. Jest on szczególny, ponieważ trwa przez prawie cały rok szkolny.

Czarownicy i flamenco »
Tekst opublikowany 2007-01-08, opracowanie BOM
Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rogowie Sobóckim, podczas spektaklu muzycznego z tańcami i muzyką flamenco.

Dalsze inwestycje  »
Tekst opublikowany 2007-01-05, opracowanie E.M.
29 grudnia zebrała się III Sesja Rady Gminy Długołęka. Radni ustalili wykaz wydatków niewygasających z upływem obecnego roku budżetowego. Lista ta obejmuje wiele zadań inwestycyjnych, których łączny koszt wynosi prawie 6,5 miliona zł.

Radiowóz na gwiazdkę »
Tekst opublikowany 2007-01-05, opracowanie BOM
Policjanci z Sobótki dostali pod choinkę nowy osobowy radiowóz. Patrol wyruszy w teren, gdy w środku zostanie zamontowana radiostacja.

Noworoczna jubilatka »
Tekst opublikowany 2007-01-05, opracowanie E.M.
Dominika Choinka przyszła na świat 1 stycznia 1907 roku. Dokładnie sto lat później świętowała rocznicę urodzin w gronie krewnych i znajomych.

Potrącona kobieta »
Tekst opublikowany 2007-01-05, opracowanie red.
Wczoraj, około godziny 10.30 w Kątach Wrocławskich 68-letnia kobieta, idąc drogą od prawego do lewego krawężnika została potrącona przez Volkswagena Passata.

Telefon interwencyjny dla kierowców »
Tekst opublikowany 2007-01-04, opracowanie red.
Kierowcy na Dolnym Śląsku mają się wreszcie komu poskarżyć. Urząd wojewódzki uruchomił czynny całą dobę telefon interwencyjny.

Dorośli balowali, a maluch płakał »
Tekst opublikowany 2007-01-04, opracowanie red.
Rodzice będą musieli tłumaczyć się w sądzie, dlaczego podczas imprezy nie zainteresowali się swoim płaczącym dzieckiem.

Nasze galerie. Flaszka w zasypisku »
Tekst opublikowany 2007-01-04, opracowanie BOM
Przedwojenny kufel z wizerunkiem kościoła na Ślęży i butelka po piwie Gorkauer, które warzono i rozlewano w browarze w Górce. Flaszkę znaleźli studenci archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Z pola walki »
Tekst opublikowany 2007-01-04, opracowanie Ewa Mastalska
Wydarzenia stanu wojennego na Dolnym Śląsku są dość dobrze znane, ale nadal na odkrycie czekają nowe fakty i dokumenty.

Selgros zwalnia pracowników »
Tekst opublikowany 2007-01-03, opracowanie Radio Wrocław
Kolejne dwie osoby ze sklepu Selgros w Długołęce otrzymały wypowiedzenia. Po tym, jak powstał tam związek zawodowy, pracę straciło już ośmiu ludzi.

Akowiec na stadionie »
Tekst opublikowany 2007-01-03, opracowanie BOM
Tadeusz Związkiewicz był jednym z inicjatorów budowy stadionu sportowego w Sobótce. Pod koniec lat '60 za flaszkę wódki załatwił spychacz, który wyrównał teren i zmobilizował mieszkańców do pomocy budowy boiska.

Wiersze prawie doskonałe »
Tekst opublikowany 2007-01-03, opracowanie E.M.
W XI Powiatowym Konkursie Poezji dla Dzieci i Młodzieży "Mój świat, moja poezja" wzięło udział aż 70 osób, a każda średnio przysłała dwa wiersze.

Umierający dom »
Tekst opublikowany 2007-01-03, opracowanie red.
Jeden z naszych czytelników przysłał galerię zdjęć z Tyńca Małego (gmina Kobierzyce). Na jednej z fotografii widzimy dom, który czeka na swą...naturalną śmierć.

Niebezpieczne parkowanie »
Tekst opublikowany 2007-01-02, opracowanie BOM
Zakazu zatrzymywania się i postoju przy ulicy Świdnickiej domaga się samorząd mieszkańców Sobótki. Nie wszystkim jednak pomysł się podoba.

Uboczny skutek prac ziemnych »
Tekst opublikowany 2007-01-02, opracowanie AS
Ciężki chwile przeżywają mieszkańcy wielu miejscowości, w których prowadzone są różne prace ziemne. Gdy pada deszcz, toną one w błocie.

Pomysły przychodzą nocą »
Tekst opublikowany 2007-01-02, opracowanie Ewa Mastalska
Na każdej większej imprezie w gminie Długołęka można spotkać stoisko z misternie wykonanymi stroikami, bukietami i wiankami. Ich autorka, Marianna Domoń odnalazła w tej pracy sens życia.

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl