Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 38 informacji. Wszystkie poniżej.

Jarmark bożonarodzeniowy »
Tekst opublikowany 2006-12-26, opracowanie BOM
Dzieci przedstawiły program artystyczny i sprzedawały wyroby świąteczne. Za złotówkę można było kupić unikatowe płyty winylowe.

Była pikieta »
Tekst opublikowany 2006-12-25, opracowanie Monika Dubec
Sporo pracy miała w piątek ochrona Selgrosa w Długołęce. Przez godzinę broniła wejścia do sklepu przed pikietujacymi związkowcami "Solidarności".

Liczba szczepień zależna od mediów »
Tekst opublikowany 2006-12-22, opracowanie BOM
W tym roku niewiele osób zaszczepiło się przeciwko grypie. Według sanepidu powinniśmy to robić raz w roku, najlepiej jesienią.

Pamiętać o historii »
Tekst opublikowany 2006-12-22, opracowanie AS
19 grudnia w sali Gminnego Ośrodka Kultury odbyła się konferencja naukowa z okazji 25. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Imprezę przygotowali uczniowie gimnazjum im. M. Kopernika w Kątach Wrocławskich pod czujnym okiem opiekunów.

Bombowy telefon »
Tekst opublikowany 2006-12-22, opracowanie AS
Do domu rodzinnego pani pedagog z kąteckiego gimnazjum w Wojtkowicach zadzwonił anonimowy telefon. Głos w słuchawce powiedział tylko: „jest podłożona bomba”. Okazało się, że był to głupi kawał szóstoklasistów z podstawówki w Mietkowie.

Dla mnie bomba! »
Tekst opublikowany 2006-12-21, opracowanie red.
17 grudnia w Kobierzycach odbyły się III Eliminacje Pucharu Polski oraz II E-18 Sudety Cup w modelarstwie samochodowym. W zawodach wzięło udział 120 osób.

Zakręt śmierci »
Tekst opublikowany 2006-12-21, opracowanie red.
10 grudnia na drodze powiatowej 1939 między Smardzowem a Świętą Katarzyną został potrącony mężczyzna przez samochód renault megane. W wyniku obrażeń pieszy zmarł na miejscu.

Alkohol na wiecach? »
Tekst opublikowany 2006-12-20, opracowanie Radio Wrocław
Wrocławskie organy ścigania zajęły się sprawą rzekomego częstowania wyborców alkoholem podczas ostatnich wyborów samorządowych w gminie Święta Katarzyna.

Zablokował szeroką ulicę »
Tekst opublikowany 2006-12-20, opracowanie BOM
Tir załadowany nowiutkimi biurkami i krzesłami dla Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Sobótce miał problemy z zawróceniem i zaparkowaniem przy szkole.

Czas suszy »
Tekst opublikowany 2006-12-20, opracowanie BOM
Zachód słońca z widokiem na drogę i pola w pobliżu miejscowości Tyniec Mały w gminie Kobierzyce. Zdjęcie zrobiono w okresie upałów i tegorocznej suszy, która spustoszyła uprawy. Zapraszamy do naszych galerii.

Pożar i szerszenie »
Tekst opublikowany 2006-12-19, opracowanie red.
Dwukrotnie wybuchł pożar w opuszczonych zabudowaniach niedaleko osiedla robotniczego w Sobótce Górce. Podczas gaszenia strażacy natknęli się na gniazdo szerszeni.

Szopki z kory i papieru  »
Tekst opublikowany 2006-12-19, opracowanie BOM
Chodzi o zasady. Budulcem bożonarodzeniowej szopki nie może być np. kartonowe pudełko po butach – tłumaczy Teresa Bednarek, nauczycielka plastyki.

Promile pod napięciem »
Tekst opublikowany 2006-12-18, opracowanie BOM
O dużym szczęściu może mówić 22-latka, która Mercedesem wjechała w transformator wysokiego napięcia. Pękła jedna z lin zabezpieczających urządzenie.

Zachód na Bielanach »
Tekst opublikowany 2006-12-18, opracowanie BOM
10 września 2006, godzina 19.42. Widok z wiaduktu w miejscowości Ślęza (gmina Kobierzyce) na węzeł bielański i autostradę A-4.

Wybór zgodny z prawem »
Tekst opublikowany 2006-12-15, opracowanie Sylwia Jurgiel
Starosta powiatu wrocławskiego Andrzej Wąsik został powołany bez naruszenia prawa - ustalił wydział nadzoru i kontroli dolnośląskiego urzędu wojewódzkiego.

Gwiazdkowa magia »
Tekst opublikowany 2006-12-15, opracowanie Ewa Mastalska
Już po raz piąty mieszkańcy gminy Długołęka mogli spędzić weekend na bożonarodzeniowym jarmarku. Początkowo odbywał się on w szkole, od dwóch lat organizowany jest w Gminnym Ośrodku Kultury.

"Słupy" do prokuratury »
Tekst opublikowany 2006-12-15, opracowanie AS
Rolnicy z gminy Kobierzyce znów zaczynają walczyć w obronie ziemi. Grunty z Agencji Nieruchomości Rolnych, które miały zwiększać ich gospodarstwa domowe, kupują podstawione osoby.

Zabytki regionu. Kościół w Łozinie »
Tekst opublikowany 2006-12-14, opracowanie red.
Zapraszamy do nadsyłania własnych zdjęć interesujących obiektów naszego powiatu. Może znają Państwo ciekawe historie związane z dolnośląskimi zabytkami?

Co za głupota! »
Tekst opublikowany 2006-12-14, opracowanie AS
W ostatnim czasie niemal w centrum Kątów Wrocławskich ktoś wyrzucił odpady pochodzące z remontu domu. Policja ustaliła sprawców, ukarała mandatami i kazała posprzątać teren.

Stan Wojenny - jak wspominamy? »
Tekst opublikowany 2006-12-13, opracowanie red.
25 lat temu wprowadzono w Polsce Stan Wojenny. Zapraszamy do dzielenia się swoimi wspomnieniami i opiniami na temat minionych wydarzeń. Zachęcamy do nadsyłania zdjęć z tego okresu.

Wystawa Maryli Tryby w GOK-u  »
Tekst opublikowany 2006-12-12, opracowanie E.M.
Fantazyjne kompozycje z konarów i fotografie zdjęć drzew z całego świata zostały zaprezentowane 2 grudnia w Gminnym Centrum Kultury. Ukazują one niezwykłą pasję mieszkanki Wilczyc Maryli Tryby.

Wycieńczona i chora »
Tekst opublikowany 2006-12-12, opracowanie red.
Dwa dni przeleżała w swym mieszkaniu 65-letnia mieszkanka gminy Długołęka, która po upadku nie była w stanie się podnieść. Policjanci znaleźli kobietę półprzytomną.

Śmierć w fabryce LG »
Tekst opublikowany 2006-12-11, opracowanie red / Radio Wrocław
Zmarł mężczyzna przejechany po poludniu przez samochód na terenie fabryki LG w Biskupicach Podgórnych. Do wypadku doszlo gdy 49-latek naprawiał w ciężarówce rozrusznik, poprosił kolegę o włączenie stacyjki.

85 drzew przy drodze Smolec – Jaszkotle »
Tekst opublikowany 2006-12-11, opracowanie AS
Pod koniec listopada przy drodze gminnej Smolec – Jaszkotle stanęło 85 platanów klonolistnych. W ten sposób Stowarzyszenie Ogrody Dolnośląskie i gmina Kąty Wrocławskie uczciły życie i pontyfikat papieża Jana Pawła II.

Niecodzienny problem drużyny  »
Tekst opublikowany 2006-12-11, opracowanie Jacek Bomersbach
Piłkarze z Wojnowic muszą szczególnie ostrożnie grać na swoim boisku. Powód? Piłkę, które wpadnie na teren pobliskiej posesji przegryza pies lub rekwiruje ją właścicielka terenu.

Obcy w terrarium »
Tekst opublikowany 2006-12-08, opracowanie Jacek Bomersbach
Trzech mieszkańców Sobótki hoduje w domach ponad 200 niebezpiecznych, jadowitych pająków. Łukasz Wrzesiński ma Lasidorę – jednego z największych ptaszników na świecie.

Duma i zaskoczenie »
Tekst opublikowany 2006-12-08, opracowanie AS
Piotr Kopeć zastąpił na stanowisku zastępcy wójta gminy Kobierzyce Zygmunta Krajewskiego, który zrezygnował ze stanowiska. Dotychczas był on kierownikiem referatu budownictwa.

Olimpijczyk i wychowanie »
Tekst opublikowany 2006-12-07, opracowanie red.
UKS Tygrysy Kąty Wrocławskie ma już uznaną renomę na Dolnym Śląsku. Młodzi zapaśnicy trenowani przez Hieronima Kurysia z każdej imprezy wracają z medalami.

Policjanci potrzebują pomocy »
Tekst opublikowany 2006-12-07, opracowanie E.M.
Na terenie gminy Święta Katarzyna pracuje obecnie czterech policjantów: kierownik posterunku i trzech dzielnicowych. Coraz bardziej potrzebują oni wsparcia ze strony straży gminnej.

Internetowy dealer zatrzymany »
Tekst opublikowany 2006-12-07, opracowanie red.
Wczoraj policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Długołęki, który najpierw uprawiał, potem zaś rozprowadzał marihuanę. Swoją "ofertę" dealer umieszczał w internecie.

Trójki klasowe już w szkołach »
Tekst opublikowany 2006-12-06, opracowanie BOM
W szkołach w gminie Czernica rozpoczęły się inspekcje tzw. trójek klasowych, które mają ocenić bezpieczeństwo i zapobiegać rozprzestrzenianiu się patologii w szkołach.

Tragedia podczas rozbiórki »
Tekst opublikowany 2006-12-06, opracowanie AS
O walącym się byłym zakładzie przetwórstwa owocowego w Pietrzykowicach pisaliśmy niemal dwa lata temu. Pozbawiony dozoru był zagrożeniem dla mieszkańców. W końcu znalazł się właściciel, który rozpoczął prace rozbiórkowe.

Cezary Dąbrowski skończył 100 lat! »
Tekst opublikowany 2006-12-05, opracowanie AS
Mszą świętą i uroczystością w miejscowej świetlicy uczczono jubileusz 100-lecia urodzin Cezarego Dąbrowskiego z Bogdaszowic.

Zapomniana osada »
Tekst opublikowany 2006-12-05, opracowanie E.M.
Na wijącej się wśród pól malowniczej drodze z Siechnic do Wrocławia leżą Blizanowice. Codzienne życie mieszkańców tej wsi jest jednak dalekie od sielskiego spokoju.

Czym powinien zająć się nowy burmistrz? »
Tekst opublikowany 2006-12-04, opracowanie uliczna.php?id=15
Powinien stworzyć nowe miejsca pracy w Sobótce, aby ludzie nie musieli dojeżdżać do oddalonego o kilkanaście kilometrów zakładu LG Phillips - mówi licealistka Ania.

Wielka plantacja marihuany w Św. Katarzynie »
Tekst opublikowany 2006-12-04, opracowanie red.
Hodowlę w Świętej Katarzynie funkcjonariusze odkryli przypadkowo. Na ukrytej plantacji policjanci znaleźli 6 tysięcy doniczek marihuany.

Przed nami nowe zadania »
Tekst opublikowany 2006-12-01, opracowanie Ewa Mastalska
Budżet na rok 2007 będzie rekordowo wysoki - mówi w rozmowie z nami Jerzy Fitek, ponownie wybrany na stanowisko wójta gminy Św. Katarzyna.

Inauguracja z posłem »
Tekst opublikowany 2006-12-01, opracowanie E.M.
27 listopada odbyła się sesja rozpoczynająca V kadencję Rady Gminy Długołęka. Wybrani zostali przewodniczący, dokonano także ustalenia składu poszczególnych komisji.

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl