Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 52 informacji. Wszystkie poniżej.

Po remoncie gorzej »
Tekst opublikowany 2006-11-30, opracowanie Ewa Mastalska
Mieszkańcy bloków w Żernikach Wrocławskich nie są zadowoleni z przeprowadzonego przed paroma miesiącami remontu. Teraz mają jeszcze większe trudności z dotarciem do swoich domów.

Marszałek w GOK-u  »
Tekst opublikowany 2006-11-30, opracowanie Ewa Mastalska
W wigilię Święta Niepodległości do Gminnego Ośrodka Kultury w Długołęce zawitał Józef Piłsudski z drużyną strzelecką. W klimacie legionowej gawędy wspominano wydarzenia sprzed lat.

Menadżerowie nie mają gdzie spać »
Tekst opublikowany 2006-11-30, opracowanie red.
We Wrocławiu i podwrocławskich wsiach brakuje mieszkań do wynajęcia. Taka sytuacja spowodowana jest między innymi inwestycjami w Kobierzycach.

Kto upartyjnia samorząd? »
Tekst opublikowany 2006-11-30, opracowanie AS
Andrzej Wąsik trzynastoma głosami za i przy pięciu wstrzymujących się ponownie został wybrany na starostę powiatu wrocławskiego. Dzień później radni PO ogłosili, że zaskarżą wybór do wojewody, a nawet do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Inkasent orze jak może  »
Tekst opublikowany 2006-11-29, opracowanie Jacek Bomersbach
Zakład wodociągów w Sobótce nalicza kary mieszkańcom spóźniającym się z opłatami za wodę. Spółka zatrudnia jednak tylko dwóch inkasentów na gminę, którzy późno dostarczają rachunki.

Pierwsi umierali mężczyźni »
Tekst opublikowany 2006-11-29, opracowanie Jacek Bomersbach
Gimnazjaliści z Czernicy wysłuchali tragicznych opowieści dwóch kobiet, które w wieku 10 lat wywieziono na Sybir. Przejmujące losy były prawdziwą lekcją patriotyzmu w szkole.

Brzytwa w rękach szachisty  »
Tekst opublikowany 2006-11-28, opracowanie Jacek Bomersbach
Marian Rużyczka z Sobótki Zachodniej marzył o zawodzie fotografa. Został jednak fryzjerem. Strzyże klientów i gra z komputerem w szachy.

Odświeżanie pamięci »
Tekst opublikowany 2006-11-28, opracowanie AS
Msza za ojczyznę z okazji 11 listopada w tym roku w Tyńcu Małym miała wyjątkowy charakter. W dużej mierze poświęcona ona była ofiarom tzw. marszu śmierci, który w 24 stycznia 1945 przeszedł przez miejscowość.

Skłócona Rada? »
Tekst opublikowany 2006-11-28, opracowanie red.
Samorządowcy Platformy Obywatelskiej postanowili zaskarżyć do Wojewody Dolnośląskiego wybór władz Powiatu Wrocławskiego, jakiego dokonano w poniedziałek podczas inauguracyjnej sesji.

Znamy starostę Powiatu »
Tekst opublikowany 2006-11-27, opracowanie red.
Zakończyła się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Powiatu Wrocławskiego. Starostą Powiatu po raz kolejny wybrany został Andrzej Wąsik. Przewodniczącym rady został Waldemar Szczykutowicz. Znamy też nazwisko wicestarosty Powiatu.

Fitek, Gali, Kuriata »
Tekst opublikowany 2006-11-26, opracowanie red.
Henryk Kuriata został wójtem gminy Jordanów Śląski - zdobył 744 głosów (50,72%). Na Pawła Filipczaka głosowało 723 mieszkańców gminy (49,28%). W serwisie prezentujemy dokładne wyniki z Sobótki i Św. Katarzyny.

Śmiech i oburzenie »
Tekst opublikowany 2006-11-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Czy dobrze wychowane dzieci, uczciwie prowadzony biznes i działalność charytatywna to wada? Otwarta debata kandydatów na burmistrza Sobótki.

Nobliści patronami szkoły »
Tekst opublikowany 2006-11-24, opracowanie Ewa Mastalska
10 listopada Zespół Szkół w Brzeziej Łące otrzymał oficjalnie imię Noblistów Polskich. O wyborze patrona zadecydowali wspólnie nauczyciele, uczniowie i rodzice.

Fotelików nie zniszczą »
Tekst opublikowany 2006-11-24, opracowanie BOM
Dzieci z gminy Czernica będą jeździć nowym i wygodniejszym autobusem. Stary gimbus wyprodukowano na początku lat 90-tych był wysłużony i miał mało miejsc siedzących.

Płot zniknął w noc  »
Tekst opublikowany 2006-11-23, opracowanie AS
Złodziejom wystarczyła jedna listopadowa noc, aby z płotu przy autostradzie skraść przęsła warte 58 tys. zł. Policja apeluje do mieszkańców o zgłaszanie wszelkich informacji, jeśli ktoś zauważy trefny towar.

Do pracy i urzędu  »
Tekst opublikowany 2006-11-23, opracowanie Ewa Mastalska
Po wielu latach oczekiwań mieszkańcy Zacharzyc doczekali się transportu publicznego. Teraz mogą pojechać kilka razy dziennie do Świętej Katarzyny i na wrocławski Brochów.

Jaki wybór dla Sobótki? »
Tekst opublikowany 2006-11-22, opracowanie red.
Dzisiaj bezstronnie, zatroskany o przyszłość Gminy pozwolę sobie zwrócić Waszą uwagę na określone, niepokojące mnie zagrożenia - publikujemy list burmistrza Sobótki, Eugeniusza Cielenia.

Wyciek kontrolowany  »
Tekst opublikowany 2006-11-22, opracowanie AS
13 listopada przed skrzyżowaniem w Solnej samochód osobowy Renault zderzył się z ciężarowym starem z cysterną przewożącym ok. 5 ton oleju opałowego.

Czekając na uzasadnienie »
Tekst opublikowany 2006-11-21, opracowanie qbik
Mimo że miał zostać rozstrzygnięty w ciągu 24 godzin, sprawa protestu wyborczego wójta gminy Święta Katarzyna ciągnie się już drugi tydzień.

Zmiany w radzie, burmistrz bez zmian  »
Tekst opublikowany 2006-11-21, opracowanie AS
Tylko sześciu radnych ze starej rady miasta znalazło się w nowej. Najwięcej mandatów, bo aż 9, uzyskał komitet wyborczy Kontynuacja. Pozostałe mandaty przypadły pojedynczym komitetom.

Zabraknie rąk do pracy? »
Tekst opublikowany 2006-11-20, opracowanie AS
Prace na budowach koncernu LG Philips LCD trwają w najlepsze. Ale od dłuższego czasu trwa również rekrutacja do pracy w tych firmach. Pojawiły się jednak pierwsze problemy z brakiem rąk do pracy.

Jaki jest dojazd do Wrocławia? »
Tekst opublikowany 2006-11-20, opracowanie uliczna.php?id=14
Mamy szczęście, że nie odbywa się na razie żaden remont wymagający zamknięcia ulicy Krakowskiej - mówi Alina Kłosowska z Siechnic. W naszej sondzie pytamy mieszkańców gminy o dojazd do Wrocławia.

Bierzemy się do dalszej pracy  »
Tekst opublikowany 2006-11-20, opracowanie Ewa Mastalska
Zawsze można coś zrobić lepiej, postarać się poprawić czy udoskonalić. To moja zasada, do której staram się stosować także w życiu prywatnym - rozmawiamy z Iwoną Agnieszką Łebek, wójtem gminy Długołęka na kadencję 2006-2010

Nie ma gdzie tańczyć »
Tekst opublikowany 2006-11-17, opracowanie Jacek Bomersbach
Młodzież z Sobótki narzeka, że na terenie całej gminy nie ma lokalu, w którym można potańczyć. Większość z nich bawi się na dyskotece we Wrocławiu.

Bezsensowna tragedia »
Tekst opublikowany 2006-11-17, opracowanie AS
Wracamy do sprawy. 15-letni Jarek z Gniechowic, uczeń gimnazjum w Kątach Wrocławskich, popełnił samobójstwo. Tym razem powodem nie była jednak przemoc w szkole.

Z melodią polskiego serialu »
Tekst opublikowany 2006-11-16, opracowanie BOM
Weterani walk o niepodległość Polski obejrzeli spektakl historyczny przygotowany przez gimnazjalistów z Sobótki. W hali widowiskowo – sportowej recytowano wiersze oraz śpiewano marsze i pieśni legionistów.

Sobótka bez hycla »
Tekst opublikowany 2006-11-16, opracowanie Jacek Bomersbach
Jesienią zwiększa się liczba psów porzucanych przez właścicieli. Zwierzęta przywiązuje się nawet do drzew lub wypuszcza na Rynku w Sobótce.

Porozumienie zwycięskie, 13 nowych radnych »
Tekst opublikowany 2006-11-15, opracowanie AS
Radni z sześciu komitetów wyborczych znajdą się w nowej radzie Powiatu Wrocławskiego. Najwięcej przedstawicieli, bo aż ośmiu, będzie miał KWW Porozumienie dla Powiatu. Sześciu weszło do rady z listy PO, a czterech z PSL.

Sześciu wspaniałych, trzy drugie tury, czerwone kartki »
Tekst opublikowany 2006-11-15, opracowanie AS
Mieszkańcy 6 gmin powiatu wrocławskiego - Kobierzyc, Kątów Wrocławskich, Długołęki, Mietkowa, Żórawiny i Czernicy - znają już swoich nowych-starych wójtów i burmistrzów, którzy zostali wybrani na kolejną kadencję.

Rozpoczęła się budowa fabryki Toshiby w Biskupicach Podgórnych  »
Tekst opublikowany 2006-11-14, opracowanie red.
3 listopada oficjalnie - wbiciem szpadla w ziemię oraz ceremonią "Shihou-barai" – rozpoczęła się budowa fabryki Toshiby w Biskupicach Podgórnych.

Szansa na przejęcie dworca w Kątach Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2006-11-14, opracowanie AS
Jakie są wizytówki Kątów Wrocławskich? Starówka, zabytki, główne ulice. Jest nią z pewnością również dworzec PKP. Niestety, ten ostatni jest w opłakanym stanie i ciągle niszczeje.

Mietków – zdecydowany zwycięzca »
Tekst opublikowany 2006-11-13, opracowanie red.
Aż 1216 głosów (66,96%) otrzymał w gminie Mietków Stanisław Susło, i to on będzie sprawował funkcję wójta przez kolejne cztery lata. Jego kontrkandydatka – Grażyna Myszkowska uzyskała 600 głosów, co daje 33,04% poparcia.

Szkole podstawowej nadano imię Jana Pawła  »
Tekst opublikowany 2006-11-13, opracowanie BOM
Czasami kreda lądowała w herbacie, którą popijał nauczyciel albo wysypywano mu pinezki na krzesło. Kilka dni temu uczniowie i pedagodzy z łezką w oku wspominali stare, szkolne czasy.

Apel do młodzieży gminy Jordanów Śląski  »
Tekst opublikowany 2006-11-10, opracowanie red.
Napisał do nas Paweł Filipczak, najmłodszy z kandydatów na wójta gminy Jordanów Śląski: "Koleżanki i Koledzy – apeluję do Was w związku z wyborami samorządowymi, które odbędą się w najbliższą niedzielę"

Głupie żarty z wykorzystaniem specjalnej linii SMS-owej »
Tekst opublikowany 2006-11-10, opracowanie AS
Policjanci sekcji kryminalnej KMP we Wrocławiu przy współpracy z funkcjonariuszami z Długołęki zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o wielokrotne wzywanie policji do fikcyjnych zdarzeń. Teraz grozi im nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Oddajmy niebezpieczny lek! »
Tekst opublikowany 2006-11-10, opracowanie red.
Wojewoda Krzysztof Grzelczyk prosi o niezwłoczne przekazanie informacji o posiadaniu wszystkich serii leku Corhydron 25, Corhydron 100, Corhydron 250 na numery alarmowe: 997, 998, 999, 112.

Śmierć gimnazjalisty »
Tekst opublikowany 2006-11-10, opracowanie red.
29 października 15-letni Jarek Konefał z Gniechowic powiesił się na smyczy swojego psa. Chłopak miał problemy ze wzrokiem, trzy razy rozpoczynał pierwszą klasę w kąteckim gimnazjum. Na problemy z nauką nałożyły się problemy z rówieśnikami - wszystko skończyło się tragicznie.

Chwyty i kalorie. Sześć lat zajęć judo  »
Tekst opublikowany 2006-11-09, opracowanie BOM
Szkoda, że judo w Polsce nie jest tak rozpowszechnione jak we Francji, gdzie sport jest tańszy i dzieci nie muszą płacić za udział w turniejach walk na macie. Szkoła Judo w Sobótce istnieje od 6 lat.

Sukcesy gospodarzy. Turniej tańca w Borowej  »
Tekst opublikowany 2006-11-09, opracowanie E.M.
Ponad 150 par z 40 klubów wzięło udział w III Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Długołęka. Niektórzy przyjechali nawet z Krakowa oraz Szczecina.

Sposób na kradzież »
Tekst opublikowany 2006-11-08, opracowanie BOM
Kilkuosobowa grupa Romów chodziła po Mirosławicach oferując mieszkańcom różne wyroby do sprzedaży po atrakcyjnie niskich cenach. Do domu wpuściła ich mieszkanka ulicy Krótkiej.

Podwyżka przez podwyżkę. Nie na uczniowską kieszeń  »
Tekst opublikowany 2006-11-08, opracowanie BOM
Od września uczniowie dojeżdżający autobusem z Sobótki do Wrocławia płacą drożej za bilety miesięczne. Czym przewoźnik uzasadnia podwyżkę?

Ucieczka z cmentarza  »
Tekst opublikowany 2006-11-07, opracowanie BOM
Potężna wichura łamała drzewa, przewracała znicze i wiązanki kwiatów na grobach w Dniu Wszystkich Świętych. Ekipy porządkowe usunęły gałąź która runęła w pobliżu skrzyżowania ulic św. Anny i Mickiewicza w Sobótce.

Aby tętniła życiem. Hala sportowa w Gniechowicach otwarta  »
Tekst opublikowany 2006-11-07, opracowanie AS
Uczniowie, rodzice, nauczyciele i władze gminy oraz wielu zaproszonych gości wzięło 21 października udział w uroczystym otwarciu hali sportowej w Gniechowicach. – Ten dzień przejdzie do historii tej miejscowości – powiedział burmistrz Antoni Kopeć.

Cel osiągnięty. Otwarcie szkoły w Żernikach  »
Tekst opublikowany 2006-11-06, opracowanie Ewa Mastalska
27 października spełniło się wielkie marzenie mieszkańców Żernik Wrocławskich. Po dziesięciu latach starań doczekali się nowej szkoły. Dzieci z Żernik, Smardzowa, Biestrzykowa i Radomierzyc uczyły się dotychczas w budynku który ma ponad 100 lat.

Kałuże i kurz. Kierowco omijaj Poprzeczną  »
Tekst opublikowany 2006-11-06, opracowanie BOM
W suche dni kurz osadza się na meblach, a mieszkańcom trzeszczy w zębach. Po deszczu muszą kluczyć między kałużami. Zimą przewracają się na zamarzniętych dziurach i łamią ręce.

Uchwały i pradzieje. Uroczysta sesja i konferencja w Tyńcu Małym  »
Tekst opublikowany 2006-11-06, opracowanie AS
Uroczysta sesja Rady Gminy Kobierzyce i konferencja popularno-naukowa w Tyńcu Małym. Wszystko to działo się w ramach obchodów 800-lecia miejscowości.

Ostatnie decyzje. Koniec kadencji rady gminy »
Tekst opublikowany 2006-11-03, opracowanie red.
26 października odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy Święta Katarzyna. Na zakończenie kadencji radni podjęli jeszcze wiele ważnych uchwał. Do zaopiniowania został przedłożony projekt herbu i flagi gminy zaprezentowany przez heraldyków z Opola.

Medal uznania. Uhonorowanie 25-lecia pracy oświatowej  »
Tekst opublikowany 2006-11-03, opracowanie AS
Sekretarz gminy Kobierzyce Maria Wilka, za wieloletnie zasługi dla oświaty i wychowania, otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej. Uroczyste wręczenie kilkudziesięciu medali i nagród dla zasłużonych ludzi oświaty z naszego regionu odbyło się 14 października w Operze Dolnośląskiej we Wrocławiu.

Pozbądź się kłopotu. Jesienna wystawka na terenie gminy  »
Tekst opublikowany 2006-11-03, opracowanie AS
W listopadzie na terenie miasta i gminy Kąty Wrocławskie po raz kolejny zostanie przeprowadzona wystawka – akcja, w ramach której zabierane będą odpady wielkogabarytowe m.in. stare meble, wersalki, sprzęt AGD, opony, bojlery, grzejniki, wózki itp.

'Kolega' na Halloween »
Tekst opublikowany 2006-11-03, opracowanie BOM
Pomieszczenie klasy biologiczno – chemicznej w Powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Sobótce. Na szkielecie z polimerów młodzież poznaje układ kostny człowieka. Kościotrup zwany 'kolegą' służy również do innych celów.

Nie jestem Anglikiem. Wizyta pisarza w bibliotekach  »
Tekst opublikowany 2006-11-02, opracowanie E.M.
26 października pisarz Paweł Beręsewicz był gościem w bibliotekach w Siechnicach i Radwanicach. Najmłodsi czytelnicy mogli osobiście porozmawiać z autorem popularnych książek.

Wał powoli rośnie  »
Tekst opublikowany 2006-11-02, opracowanie E.M.
Trwa budowa wału przeciwpowodziowego za Groblicami zapobiegającego corocznym wylewom rzeki Oławki. Prace powinny potrwać do października 2007 roku. Przed zimą skończy się usypywanie wału, a później będą wykonane prace wykończeniowe.

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl