Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 56 informacji. Wszystkie poniżej.

Film i taniec »
Tekst opublikowany 2006-10-31, opracowanie E.M.
Gminne Centrum Kultury w Siechnicach prowadzi zapisy na kurs tańca towarzyskiego prowadzonego przez szkołę tańca "Tempo". Młodzież w wielu 16-21 lat może także brać udział w warsztatach filmowych odbywających się w GCK i świetlicy w Radwanicach.

Na wycieczkę i zabawę. Aktywni emeryci w Siechnicach  »
Tekst opublikowany 2006-10-31, opracowanie E.M.
Od sierpnia działa nowy zarząd Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Siechnicach. Stara się on stworzyć dużo ciekawych możliwości spędzania czasu dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Klasa B, grupa IV - porażka w dziewięciu »
Tekst opublikowany 2006-10-31, opracowanie AS
Nie udał się piłkarzom Ambrozji Bogdaszowice wyjazd do niedalekich Rakoszyc na mecz o mistrzostwo klasy B z Zielonymi. Mimo ambitnej postawy i kilku okazji do strzelenia bramki goście ulegli 0:6.

Dążyć do ideału. Dzień Papieski w 'Jedynce'  »
Tekst opublikowany 2006-10-30, opracowanie AS
17 października dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kątach Wrocławskich zorganizowali uroczysty apel z okazji wyboru Jana Pawła II na stolicę piotrową. Uroczystość, w wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej, rozpoczęła się od wniesienia obrazu Ojca Świętego oraz złożenia pod nim kwiatów. Honorową wartę przy wizerunku papieża pełnili harcerze ze świecami.

O przyszłych inwestycjach. Czas na gaz  »
Tekst opublikowany 2006-10-30, opracowanie BOM
Pojawiła się szansa na podciągniecie instalacji gazowej do domów i gospodarstw w gminie Czernica. Obecnie część ludności z powodu braku doprowadzenia gazu musi korzystać z butli gazowych.

Napadł, ale pieniądze oddał  »
Tekst opublikowany 2006-10-30, opracowanie BOM
Adam S. przewrócił na ziemię pracownika LG Philips i ukradł mu portfel z wypłatą. Po kilku dniach w asyście policji oddał pieniądze napadniętemu. To nie pierwszy tak oryginalny wyczyn mieszkańca Sobótki.

Świetlice z wyszynków. Mieszkańcy czekają na remonty  »
Tekst opublikowany 2006-10-26, opracowanie Jacek Bomersbach
Od kilku lat mieszkańcy Wojnowic i Jeszkowic nie mogą urządzać wesel w świetlicach, które czekają na remonty. Gmina właśnie złożyła wnioski o unijne dofinansowanie remontów i konserwacji obiektów.

Kontrowersyjny raport. Dalsza walka przeciw krematorium  »
Tekst opublikowany 2006-10-26, opracowanie Ewa Mastalska
Mieszkańcy Radwanic nie pogodzili się z planami budowy krematorium. Teraz jednak nie opierają się w swoim proteście na emocjach, ale na racjonalnych argumentach.

W złocistym kolorze. Jesienna zabawa maluchów  »
Tekst opublikowany 2006-10-25, opracowanie E.M.
Tradycyjnie już przedszkolaki ze Świętej Katarzyny powitały jesień podczas Święta Pieczonego Ziemniaka. Do wspólnej zabawy zostali także zaproszeni uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej.

Łagodna prokuratura. Rozboje w Kątach Wr. i Pietrzykowicach »
Tekst opublikowany 2006-10-25, opracowanie AS
W ostatnim czasie na terenie gminy doszło do dwóch rozbojów. Mimo że dopuściły się ich osoby, które miały już na koncie podobne przestępstwa, prokuratura zastosowała wobec sprawców jedynie dozór policyjny.

Przed zmianami »
Tekst opublikowany 2006-10-25, opracowanie E.M.
Trwają rozmowy wójta z PKP w sprawie remontu stacji kolejowych w Siechnicach i Kotowicach. Być może zostaną one uwzględnione w przyszłorocznych planach. Zmiany te są związane z planowanym uruchomieniem szybkiej kolei aglomeracyjnej.

Współczesna balsamacja zwłok »
Tekst opublikowany 2006-10-25, opracowanie Jacek Bomersbach
Od czerwca kilkanaście rodzin z gminy Sobótka zabalsamowało ciało swojego bliskiego. Po zabiegu tanatopraksji zmarły wygląda jakby "zasnął". Zakonserwowane ciało nie wydziela przykrych zapachów i zachowuje naturalny wygląd, co jest szczególnie ważne dla rodziny, która żegna bliską osobą.

Delegacja z kapelą »
Tekst opublikowany 2006-10-24, opracowanie E.M.
Grupa licząca około 10 osób reprezentowała 13 października gminę Święta Katarzyna podczas konferencji "Odnowa wsi. Dobre praktyki – dobre inicjatywy" odbywającej się podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przedsięwzięcie zostało zorganizowana przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.

Kolejna błotna jesień. Potrzebny remont ulicy Cmentarnej  »
Tekst opublikowany 2006-10-24, opracowanie E.M.
Jeśli początek listopada okaże się deszczowy, mieszkańcy Siechnic będą znów brnąć w błocie i kałużach na groby najbliższych. Na ulicy cmentarnej od lat nie przeprowadzono większego remontu.

Drogi przed zimą. Dalsze gminne inwestycje  »
Tekst opublikowany 2006-10-24, opracowanie E.M.
Pogoda sprzyja dalszej realizacji gminnych inwestycji. Część z nich zostanie zrealizowanych w ciągu najbliższych tygodni. W najbliższych miesiącach odbędzie się również modernizacja ośrodka zdrowia w Długołęce.

Niemcy już mają »
Tekst opublikowany 2006-10-24, opracowanie red.
Jak widać na załączonym zdjęciu - w Niemczech jest już ulica naszego starego - nowego wice-premiera. Może więc my również nie powinniśmy się wstydzić? Zapraszamy Państwa do naszych galerii z humorem, zachęcamy do nadsyłania własnych zdjęć. Więcej fotografii w galerii - na tej stronie

W nowej szacie. Święto szkoły w Kotowicach  »
Tekst opublikowany 2006-10-23, opracowanie Ewa Mastalska
Podczas wakacji budynek Katolickiej Szkoły Podstawowej w Kotowicach zmienił się prawie nie do poznania. Gruntowna modernizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego w ramach kontraktu wojewódzkiego.

Praca do końca. Sesja rady gminy  »
Tekst opublikowany 2006-10-23, opracowanie E.M.
20 października podjęto ostatnie uchwały w kadencji 2002-2006 Rady gminy Długołęka. Wójt Iwona Agnieszka Łebek przedstawiła sprawozdanie z postępowań przetargowych rozstrzyganych na terenie gminy.

Rewaloryzacja, czyli nowe oblicze Kobierzyc »
Tekst opublikowany 2006-10-23, opracowanie AS
Rewaloryzacja - słowo kojarzące się raczej z rentami czy emeryturami, niż architekturą - wkrótce odmieni wygląd Kobierzyc. Rada gminy na ostatniej sesji jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia projektu rewaloryzacji miejscowości.

Artystyczny chrzest »
Tekst opublikowany 2006-10-20, opracowanie Ewa Mastalska
Dzięki inicjatywie polonistki Hanny Banaszczyk stowarzyszenie „Semper Avanti” zajęło się w tym roku organizacją otrzęsin dla uczniów pierwszej klasy gimnazjum w Długołęce.

Drzewko pamięci »
Tekst opublikowany 2006-10-20, opracowanie E.M.
Szkoła Podstawowa w Siechnicach uczciła w tym roku inaczej Dzień Papieski. Katechetki Urszula Kawinska i Grażyna Wychowaniec wpadły na pomysł, żeby zamiast organizowania koncertów i wystaw posadzić na wewnętrznym dziedzińcu drzewo.

Nasza rozmowa. Nauczyliśmy się kompromisu »
Tekst opublikowany 2006-10-20, opracowanie Ewa Mastalska
Na początku musieliśmy po prostu się poznać i nauczyć rozmawiać ze sobą. Do Rady trafiły przecież osoby w różnym wieku, o odmiennych poglądach i doświadczeniach w działalności samorządowej - mówi w rozmowie z nami Barbara Kosterska, przewodnicząca Rady Gminy Święta Katarzyna.

Obchody Dnia Nauczyciela. Nagrody i plany  »
Tekst opublikowany 2006-10-19, opracowanie Ewa Mastalska
W większości gminnych szkół Dzień Nauczyciela był w tym roku obchodzony w piątek 13 października. W następny poniedziałek dyrektorzy placówek oświatowych z gminy Święta Katarzyna spotkali się po południu w budynku gimnazjum w Siechnicach.

Dalsze spełnianie marzeń. Trzecia edycja programu dla niepełnosprawnych  »
Tekst opublikowany 2006-10-19, opracowanie Ewa Mastalska
Niektórzy mieszkańcy gminy Długołęka nie mogą doczekać się jesieni. Wiedzą, że przez najbliższe miesiące będą mogli spotykać się ze swoimi przyjaciółmi i choć na chwilę zapomnieć o problemach dnia codziennego.

Przetarg i spór. Walka o ziemię w Sobótce Zachodniej »
Tekst opublikowany 2006-10-18, opracowanie Jacek Bomersbach
Marek Krysiak z Sobótki Zachodniej od lat stara się o kupno działki graniczącej z jego posesją. Niedawno gmina ogłosiła na nią przetarg, ale najbardziej zainteresowanego mieszkańca nie powiadomiła.

Zabójcy z Jordanowa przed sądem »
Tekst opublikowany 2006-10-18, opracowanie Jacek Bomersbach
Każdy z młodych bandytów kopał i masakrował Marcina. 16 - letni Aleksander W. skakał mu po głowie. Gdy mężczyzna jeszcze żył jeden z oprawców załatwił się na niego. Makabrycznych zeznań oskarżonych nie wytrzymała dziewczyna ofiary, która z płaczem wybiegła z sali rozpraw.

Dwustu Królów Maciusiów. Dzień patrona placówki w Sobótce »
Tekst opublikowany 2006-10-17, opracowanie BOM
Prawie dwustu uczniów w przebraniu Króla Maciusia przemaszerowało ulicami Sobótki pod pomnik Janusza Korczaka. Pod pomnikiem złożono kwiaty i zapalono znicze. W ten sposób szkoła podstawowa nr 1 w Sobótce uczciła dzień patrona placówki.

Miniorkiestra dla Sary. Gimnazjaliści pomagają chorej rówieśnicy  »
Tekst opublikowany 2006-10-17, opracowanie E.M.
Piętnastoletnia Sara z Kotowic nie może opuścić domu bez wózka inwalidzkiego. Rówieśnicy dziewczyny chcą pomóc w zebraniu pieniędzy na zakup sprzętu.

Kluby trzech pokoleń. Nowe inicjatywy w Borowej i Bykowie  »
Tekst opublikowany 2006-10-16, opracowanie Ewa Mastalska
W wiejskich świetlicach prowadzone są zazwyczaj zajęcia dla dzieci i młodzieży. Dwie animatorki kultury z gminy Długołęka chcą jednak stworzyć interesującą ofertę również dla dorosłych.

Pisze o tym, o czym inni milczą  »
Tekst opublikowany 2006-10-16, opracowanie BOM
Niemiecka pisarka Heidi Hussenmueller spotkała się z gimnazjalistami z Kobierzyc. Autorka odpowiadała na trudne pytania dotyczące problemów poruszanych w jej książkach.

Wspierać zamiast wyręczać. Nowa polityka społeczna gminy  »
Tekst opublikowany 2006-10-16, opracowanie Ewa Mastalska
'We wnioskach do budżetu gminy na rok 2007 chcemy zgłosić projekt otwarcia punktu konsultacyjnego-informacyjnego związanego z kwestiami uzależnień' - mówi w rozmowie z nami Joanna Bryłkowska-Hehn, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętej Katarzynie.

Bezpieczniej na Parkowej. Otwarcie nowego chodnika w Długołęce  »
Tekst opublikowany 2006-10-13, opracowanie E.M.
Dzięki wspólnej inicjatywie gminy i powiatu wrocławskiego mieszkańcy ulicy Parkowej w Długołece mogą korzystać z chodnika przy jezdni. Budowa trwała od listopada 2005 do lipca 2006 i kosztowała 723.293 zł. Inwestycją został objęty odcinek około 1 km ulicy Parkowej, od skrzyżowania z ulicą Wrocławską do ulicy Cisowej.

Ulotki u proboszczów. Policja przygotowuje się do święta zmarłych  »
Tekst opublikowany 2006-10-13, opracowanie AS
W komisariacie policji w Kątach Wrocławskich trwają już przygotowania do święta zmarłych. Policjanci planują m.in. wydrukowanie ulotek, które rozkolportują wśród mieszkańców.

Krok w dorosłość. Pasowanie na gimnazjalistów  »
Tekst opublikowany 2006-10-13, opracowanie E.M.
Pasowanie na ucznia to tradycja siechnickiego gimnazjum. Przed poważną ceremonią pierwszoklasiści przechodzą tor przeszkód przygotowany przez starszych kolegów.

Rozpoczął się proces »
Tekst opublikowany 2006-10-12, opracowanie red.
Przed wrocławskim sądem okręgowym rozpoczął się proces w sprawie, którą wielu uważa za najbardziej podłą zbrodnię ostatnich lat w naszym regionie. Rzecz dotyczy wydarzeń, które miały miejsce w ubiegłym roku w Jordanowie Śląskim.

Na końcu świata. Część ulicy Kościuszki tonie w błocie  »
Tekst opublikowany 2006-10-12, opracowanie E.M.
Po większym deszczu droga przypomina jezioro, a zimą zaspy utrudniają wyjazd z domów. Z tymi problemami od lat borykają się mieszkańcy obrzeży Siechnic.

Mieszkaniec Kątów Wr. podwiózł 'na stopa' włamywacza do swojego domu »
Tekst opublikowany 2006-10-11, opracowanie AS
Dwóch nastoletnich mieszkańców Kątów Wrocławskich włamało się do domu jednorodzinnego na ul. Polnej. Mieli jednak pecha. Zostali złapani na gorącym uczynku przez policję, którą wezwał właściciel. Wcześniej mężczyzna podwiózł jednego ze sprawców „na stopa”.

Weto starosty w sprawie budowy krematorium  »
Tekst opublikowany 2006-10-11, opracowanie E.M.
Starosta Andrzej Wąsik wyda negatywną decyzję w sprawie zgody na utworzenie Parku Pamięci Akropolis w Radwanicach. Jego zdaniem na terenie powiatu nie powinny być lokalizowane inwestycje wzbudzające tak duży opór społeczny.

Regularne walki w Jordanowie »
Tekst opublikowany 2006-10-10, opracowanie red.
1 października odbyły się w Jordanowie Śl. zawody judo, które swoją popularnością imponują wszystkim uczestnikom i kibicom tej dyscypliny sportu. Po raz drugi spotkali się zawodnicy województwa dolnośląskiego i lubuskiego, by walczyć o puchar Wójta Gminy Jordanów Śl.

Ślęża wygrywa na wyjeździe »
Tekst opublikowany 2006-10-10, opracowanie red.
W niedzielę Ślęża Sobótka rozgrywała w Malczycach kolejny mecz Klasy A z tamtejszą Odrą. Chociaż gospodarze "stuprocentową" okazję do zdobycia gola mieli już w pierwszej minucie spotkania (świetną interwencją popisał się jednak Marian Szymaniec), zwycięzcami meczu okazali się piłkarze Ślęży.

Podrabiali pieniądze »
Tekst opublikowany 2006-10-10, opracowanie red.
5 października policjanci z Długołęki zatrzymali dwóch nastolatków podejrzanych o podrabianie pieniędzy. Sprawa wyszła na jaw podczas rutynowego patrolu przy ul. Szkolnej.

Niemiecki przez mikrofon. Nowa szkolna pracownia językowa  »
Tekst opublikowany 2006-10-09, opracowanie BOM
Nie tylko uczniowie, ale również rodzice będą mogli uczyć się języków obcych. Około 15 tysięcy złotych kosztował nowoczesny sprzęt do nauki języków obcych w szkole podstawowej przy ulicy Świdnickiej w Sobótce.

Dewastacja przed Świętem Zmarłych »
Tekst opublikowany 2006-10-09, opracowanie BOM
W nocy sprawcy przewracali nagrobki i nikt z mieszkańców nie słyszał hałasu dobiegającego z cmentarza w Sulistrowicach. Na obecnym etapie śledztwa policja nie chce udzielać bliższych informacji, ani mówić o szczegółach sprawy.

Miłość z podstawówki . Kilkaset osób przyjechało na jubileusz szkoły »
Tekst opublikowany 2006-10-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Ksiądz, oprócz religii w szkole, nauczał gry w siatkówkę. Janek tak mocno zakochał się w nauczycielce, że powtarzał rok – wspominali absolwenci podczas jubileuszu 60-lecia szkoły podstawowej w Rogowie Sobóckim.

Papierosy w spożywczym . Brakuje chętnych na prowadzenie kiosku »
Tekst opublikowany 2006-10-06, opracowanie BOM
Ruch SA chce zlikwidować jedyny kiosk w Sobótce Zachodniej. Od prawie roku punkt jest nieczynny, bo nie opłaca się go prowadzić.

Przed drukiem  »
Tekst opublikowany 2006-10-06, opracowanie E.M.
Zakończyły się konsultacje z przedstawicielami sołectw i jednostek pomocniczych gmin w sprawie wstępnego projektu przewodnika tras rowerowych przygotowanego przez Wydział Inwestycyjno-Komunikacyjny Urzędu Gminy.

Sportowe inwestycje »
Tekst opublikowany 2006-10-05, opracowanie E.M.
Rada gminy złożyła do Ministerstwa Sportu wniosek o dofinansowanie budowy nawierzchni z trawy syntetycznej na boisku w parku przy szkole w Świętej Katarzynie. Prace na tym terenie już się rozpoczęły i potrwają do końca czerwca 2007 roku. Wykonane zostaną również drenaż i ogrodzenie.

Okręgi dostosowane »
Tekst opublikowany 2006-10-05, opracowanie AS
Granice obwodów i okręgów wyborczych w Kątach Wrocławskich przed wyborami samorządowymi zostały dostosowane do stanu faktycznego. Uchwała rady miejskiej była potrzebna w związku z powstaniem w ostatnim czasie nowych ulic na terenie Kątów Wrocławskich.

Będzie monitoring? »
Tekst opublikowany 2006-10-05, opracowanie AS
Władze gminy rozważają zainstalowanie monitoringu na terenie Kątów Wrocławskich. Między innymi temu tematowi było poświęcono ostatnio zebranie komisji spraw społecznych.

Tożsamość konia »
Tekst opublikowany 2006-10-04, opracowanie BOM
W dowodzie tożsamości konia są informacje m.in. płeć, maść oraz rok urodzenia wierzchowca. Osobną rubryką jest opis znaków szczególnych. Dokument pochodzi z lat 50-tych i musiał go posiadać woźnica lub właściciel wierzchowca.

Wspierać młode talenty »
Tekst opublikowany 2006-10-04, opracowanie AS
15 września uroczyście zostały wręczone Stypendia Rady Powiatu Wrocławskiego. W tym roku wyróżnionych zostało 13 uczniów. To już siódma edycja programu stypendialnego dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Tradycyjnie stypendia zostały przyznane w trzech kategoriach: naukowej, sportowej i artystycznej.

Ludzki wymiar sybiru »
Tekst opublikowany 2006-10-04, opracowanie AS
"Drzemiąca tajga. Wspomnienia" – taki tytuł nosi książka autorstwa Hieronima Żygadły, mieszkańca Sadkowa, która ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Wektory. Autor opisuje w niej jedną ze swoich wypraw na Syberię, o spotkaniu z tajgą.

Modernizacja stacji uzdatniania wody »
Tekst opublikowany 2006-10-03, opracowanie red.
Choć trudno nazwać inwestycję na Stacji Uzdatniania Wody w Jordanowie Śląskim modernizacją - obecnie trwają roboty budowlane mające na celu przebudowę budynku SUW, rozbudowę ciągu technologicznego do uzdatniania wody surowej - filtry oraz montaż zbiorników popłuczyn.

Koncert organowy w Kątach Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2006-10-03, opracowanie red.
14 pażdziernika 2006 roku w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Piotra i Pawła, o godzinie 19:15 odbędzie się koncert z cyklu "Koncertów ziemi wrocławskiej". Będzie to koncert muzyki organowej z udziałem Sylwii Złotowskiej (mezzosopran) oraz Bartosza Sozańskiego (organy). W serwisie prezentujemy planowany repertuar.

Higieniczne sprzątanie »
Tekst opublikowany 2006-10-02, opracowanie AS
Na terenie Kątów Wrocławskich pojawiły się Asiki. Co to takiego? Pojemniki na psie odchody. Ma to ułatwić właścicielom sprzątanie po swoich pupilach. Pojemniki wykonane z laminatu poliestrowego wzmacnianego włóknem szklanym zakończone są pokrywą w kształcie psiej głowy.

Dzieła z dachu »
Tekst opublikowany 2006-10-02, opracowanie BOM
Uczniowie z Autorskiego Liceum Artystycznego we Wrocławiu wzięli udział w plenerze malarskim w Sobótce. Niektóre prace powstały nawet na dachu. Przez tydzień młodzież malowała i rysowała stare kamieniczki w Rynku, kościoły i krajobraze.

Dzisiaj
Poniedziałek 3 października 2022
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl