Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 39 informacji. Wszystkie poniżej.

Paradoks Brekautów. Blues i pokazy władania ogniem »
Tekst opublikowany 2006-09-27, opracowanie BOM
Koncert poświęcony grupie Breakaut i pamięci Miry Kubasińskiej odbył się na Rynku w Sobótce. 9 września wokalistka zespołu skończyłaby 62 lata. Pół godziny przed koncertem zorganizowano fire show. Specjalnie na tę okazję energetyka wyłączyła latarnie w Rynku.

Przed finiszem »
Tekst opublikowany 2006-09-27, opracowanie EM
Trwają ostatnie prace wykończeniowe okien i drzwi w nowej szkole w Żernikach Wrocławskich. Na uczniów czekają w klasach ławki i tablice, a w pracowni informatycznej kilkanaście komputerów.

Zaczarowane dorożki - pojazdy naszych dziadków »
Tekst opublikowany 2006-09-27, opracowanie BOM
Od 28 lat Stefan Szymański z Rogowa Sobóckiego kolekcjonuje bryczki, karety i lampy od dorożek. Niedawno swoją powozownię udostępnił zwiedzającym.

Będą remonty w Dobrzykowicach  »
Tekst opublikowany 2006-09-26, opracowanie red.
Już 2 października rozpocznie się w Dobrzykowicach (gmina Czernica) remont ulic Ładnej i Krótkiej. Czy prace będą krótkie, a ich efekt ładny? Na razie wójt gminy informuje, że roboty mają potrwać miesiąc. Z utrudnieniami muszą się więc liczyć właściciele posesji przy remontowanych drogach.

Nasza rozmowa. Drogi to priorytet. »
Tekst opublikowany 2006-09-26, opracowanie EM
Moim priorytetem jest modernizacja gminnych dróg ze względu na ich fatalny stan oraz budowa kanalizacji. Nie zapominam jednak także o innych potrzebach - rozmawiamy z wójtem gminy Długołęka Iwoną Agnieszką Łebek.

Pchnęła nożem byłego męża »
Tekst opublikowany 2006-09-25, opracowanie red.
W nocy z 14 na 15 września policjanci z Kątów Wrocławskich powiadomieni zostali o kłótni i bójce, jaka zaszła między byłymi małżonkami, mieszkańcami Pietrzykowic. Będąca pod wpływem alkoholu 52-letnia kobieta ugodziła nożem mężczyznę, który w stanie ciężkim trafił do szpitala.

Historia szkoły w kronikach »
Tekst opublikowany 2006-09-25, opracowanie BOM
- W szkole zaczęłam pracować mając 18 lat. Pierwsza pensja wystarczyła na kupno pończoch. Ale atmosfera panowała rodzinna – opowiada Anna Pustelnik, była nauczycielka. Szkoła Podstawowa w Czernicy ma 60 lat. Pierwsze zajęcia odbywały się w niewielkim budynku przy ulicy Wrocławskiej.

Awantury o krematorium ciąg dalszy »
Tekst opublikowany 2006-09-22, opracowanie red.
Wczoraj, o godzinie 18 w radwanickiej świetlicy odbyło się spotkanie mieszkańców regionu z wójtem gminy Jerzym Fitkiem w sprawie planowanej budowy krematorium "Akropolis". Podczas zebrania mogliśmy się przekonać jak wiele emocji budzi ta sprawa.

Prezent od gminy. Mieszkania socjalne w Kiełczowie »
Tekst opublikowany 2006-09-21, opracowanie Ewa Mastalska
Siedem rodzin mieszkających do tej pory w trudnych warunkach na terenie gminy Długołęka zostało 14 września najemcami mieszkań socjalnych w Kiełczowie.

Górka bez patologii. Co zmieni nowa dyrekcja? »
Tekst opublikowany 2006-09-20, opracowanie BOM
"Tutaj jest inaczej niż Nowej Rudzie, gdzie było trudne środowisko. Inne podejście mają rodzice, dzieci są grzeczniejsze i jest mniej problemów" - mówi w wywiadzie z nami Irena Kamińska, nową dyrektorka szkoły podstawowej w Sobótce Zachodniej.

Maria Wilk nowym sekretarzem gminy Kobierzyce »
Tekst opublikowany 2006-09-20, opracowanie AS
Maria Wilk, radna powiatu wrocławskiego, pełniąca dotychczas funkcję kierownika Referatu Oświaty w Urzędzie Gminy Kobierzyce, została nowym sekretarzem gminy.

Za nami Piknik zdrowia »
Tekst opublikowany 2006-09-20, opracowanie BOM
W ubiegły weekend odbyła się kolejna edycja Pikniku Zdrowia w Sobótce. - Przyjechałem na rowerze z Wrocławia. W Sobótce zatrzymałem się, aby zmierzyć ciśnienie krwi. Mam wszystko w normie – opowiada Jacek, jeden z uczestników III Pikniku Zdrowia.

Przetargi i adaptacje. Będą mieszkania komunalne w gminie »
Tekst opublikowany 2006-09-20, opracowanie AS
W najbliższym czasie na mieszkania komunalne zaadoptowane zostaną dwa obiekty na terenie gminy. W Kobierzycach po starym ośrodku zdrowia, a w Pustkowie Żurawskim po byłym hotelu robotniczym.

Wybory 12 listopada. Liczba radnych bez zmian »
Tekst opublikowany 2006-09-20, opracowanie AS
Najbliższe wybory samorządowe, które odbędą się 12 listopada, nie przyniosą większych zmian w liczbie radnych, których będziemy wybierali do sejmiku wojewódzkiego, rady powiatu i rad poszczególnych gmin na terenie powiatu wrocławskiego. W tych ostatnich nie zmieni się również ordynacja wyborcza. Według nowej, dopuszczającej tzw. blokowanie list, odbędzie się głosowanie do sejmiku i rady powiatu.

Czteroosobowa rodzina z Małkowic nie ma gdzie się podziać »
Tekst opublikowany 2006-09-18, opracowanie AS
Do jutra, 15 września czteroosobowa rodzina musi się wynieść z mieszkania przy ul. Klasztornej w Małkowicach, należącego do Agencji Nieruchomości Rolnych. Na nic zdały się prośby rodziny Tomasików o przedłużenie umowy najmu. – Zostajemy. Nie mamy dokąd pójść. Niech agencja wyrzuci nas na bruk – mówi Dorota Tomasik.

Dorabiali kradnąc olej »
Tekst opublikowany 2006-09-18, opracowanie BOM
Czterech pracowników Skalimexu przyznało się do kradzieży 2 ton oleju opałowego. Paliwo sprzedawali rolnikom.

Mieszkańcy Radwanic nie chcą krematorium »
Tekst opublikowany 2006-09-18, opracowanie red.
"Akropolis" - tak nazywać się ma Park Pamięci, który powstanie na obrzeżach Radwanic. Umowa w sprawie budowy ma być podpisana niebawem, tymczasem pomysł powstania krematorium nie podoba się mieszkańcom regionu. Inwestor i władze na czwartek (godzina 18.00, świetlica) zapowiedzieli konferencję w tej sprawie.

Tirom mówią stop. Mieszkańcy boją się drgań i hałasu  »
Tekst opublikowany 2006-09-15, opracowanie BOM
Coraz więcej ludzi skarży się na hałas i drgania spowodowane przejazdem przez Sobótkę ciężarówek. Od 20 sierpnia na ulicach Chopina i Mickiewicza w Sobótce wprowadzono ograniczenie szybkości do 40 km na godzinę.

Świat według dzieci. Finał projektu filmowego  »
Tekst opublikowany 2006-09-15, opracowanie Ewa Mastalska
8 września w auli Szkoły Podstawowej w Długołęce odbyła się premiera filmów zrealizowanych w ramach projektu „Zielone kino, czyli świat w dziecięcym obiektywie”. Najmłodsi mieszkańcy mogli zobaczyć rezultaty swoje wakacyjnej zabawy w reżyserów, montażysty i aktorów.

Strażacy usuwają kłopotliwe gniazda »
Tekst opublikowany 2006-09-15, opracowanie BOM
W ostatnim czasie aktywne są szerszenie, które budują gniazda w dziuplach i na strychach budynków mieszkalnych. W tym miesiącu do usuwania gniazd owadów wzywano strażaków aż cztery razy.

Pub ze stodoły. Szansa na nową świetlicę  »
Tekst opublikowany 2006-09-14, opracowanie E.M.
Być może już za parę lat mieszkańcy Biestrzykowa i Radomierzyc będą mogli ponownie spotkać się w wiejskiej świetlicy na zebraniu czy okolicznościowej imprezie.

Nie wszyscy słuchali kapitana »
Tekst opublikowany 2006-09-14, opracowanie BOM
Kapitan Ryszard Pałka z Bractwa Kurkowego miasta Wrocławia salwą z armaty otworzył dożynki gminne w Nadolicach Wielkich w gminie Czernica.

Karawan i rewolucja »
Tekst opublikowany 2006-09-13, opracowanie BOM
Mieszkaniec Górki trzyma w nieczynnej szklarni unikatowy karawan konny. Zabytek pochodzi z 1894 roku. Parę lat wcześniej pojazd kupił od właściciela firmy pogrzebowej w Ogrodzieńcu pod Częstochową.

Brała mała ryba. Walczono o Puchar Burmistrza Kątów Wr. »
Tekst opublikowany 2006-09-13, opracowanie AS
3 września na zbiorniku w Proszkowicach odbyły się zawody o Puchar Burmistrza, zorganizowane przez koło nr 7 Polskiego Związku Wędkarskiego w Kątach Wrocławskich. W zawodach zwyciężyli Michał Stokłosa (juniorzy) i Ireneusz Antosik (seniorzy).

Kredyt na fuszerkę. Wspólnota płaci za spartaczoną robotę »
Tekst opublikowany 2006-09-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Budynki przy ulicy Ciasnej są ładne, ale wykonanie dachu, mówiąc językiem budowlańców, to niedbała komunałka. Pokrycie nie tylko przecieka, ale różni się spadzistością.

Tysiąc miejsc pracy w Kobierzycach »
Tekst opublikowany 2006-09-11, opracowanie red.
Powiat wrocławski staje się powoli centrum elektroniki. Po inwestycjach LG Philips LCD i Peter Lacke również koncern Toshiba postanowił ulokować swoją fabrykę w naszym regionie. Inwestycja powstanie w Kobierzycach, fabryka produkować będzie telewizory ciekłokrystaliczne LCD. Producent zapowiada ok. tysiąca miejsc pracy.

Nowa droga w kilka dni »
Tekst opublikowany 2006-09-11, opracowanie AS
Tylko sześć dni, od 17 do 22 sierpnia, trwała odnowa nawierzchni drogi powiatowej nr 1951D w Wysokiej. Było to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnej metody – recyklingu warstw mineralno-bitumicznych.

Lakier ze Świętej Katarzyny »
Tekst opublikowany 2006-09-08, opracowanie red. / PRW
Inwestycje koncernu LG na Dolnym Śląsku pociągają za sobą kolejnych inwestorów. Już niebawem, na terenie gminy Św. Katarzyna powstanie związana z niemiecką firmą Peter Lackie fabryka lakierów, którymi LG pokrywać będę obudowy produkowanych przez siebie ekranów LCD.

W kolejce na listę. Wyląduje na bruku? »
Tekst opublikowany 2006-09-08, opracowanie AS
Józefa Gumińska z niepełnosprawną wnuczką mieszkające na ternie Spółdzielni Kółek Rolniczych w Kątach Wrocławskich boją się, że znajdą się na bruku, gdy zmieni się właściciel zakładu. Od lat bezskutecznie starają się o wciągnięcie na listę oczekujących na mieszkanie komunalne. – Niestety, ta rodzina nie spełnia kryteriów prawnych. Ale na bruk jej na pewno nikt nie wyrzuci – wyjaśniają w urzędzie miasta i gminy.

Spalona ziemia. Rolnicy poszkodowani przez suszę  »
Tekst opublikowany 2006-09-07, opracowanie Ewa Mastalska
Tegoroczne zbiory będą co najmniej o połowę mniejsze niż w ubiegłych latach. Kilka dni intensywnych opadów nie odwróciło następstw wielotygodniowej suszy.

Krew na kromce chleba . Właściciele nie odbierają pojazdów z parkingu »
Tekst opublikowany 2006-09-07, opracowanie Jacek Bomersbach
Pijani kierowcy zazwyczaj ubliżają pracownikom pomocy drogowej, którzy odholowują ich pojazd na policyjny parking. Kiedy odbierają samochód są malutcy i wstydzą się tego, że jechali po pijaku.

Kopalnia zasponsorowała boisko sportowe  »
Tekst opublikowany 2006-09-06, opracowanie BOM
Przy ulicy Polnej w Sobótce Zachodniej zmodernizowano boisko sportowe. W przyszłości obok stadionu stanąć ma ogródek jordanowski.

Pamięć i plany. Tradycyjne smardzowskie święto  »
Tekst opublikowany 2006-09-06, opracowanie Ewa Mastalska
Przed rokiem w centrum Smardzowa została odsłonięta tablica upamiętniająca osadników przybyłych w 1945 r. z Barysza na Kresach Wschodnich. Rocznica tego wydarzenia była nie mniej uroczysta.

Włamywacz melduje się w komisariacie »
Tekst opublikowany 2006-09-05, opracowanie BOM
Policja złapała mężczyznę, który okradał domki letniskowe. Sprzęt elektroniczny niszczył, a metalowe części sprzedawał na złomie.

Wzmocniona i bezpieczna. Przebudowana droga w Tyńcu Małym oddana do użytku  »
Tekst opublikowany 2006-09-05, opracowanie AS
Na miesiąc przed terminem zakończyła się inwestycja współfinansowana przez Unię Europejską, dotycząca remontu drogi 1971D w miejscowości Tyniec Mały.

Kraty z duszą. Kowal-artysta z Zacharzyc  »
Tekst opublikowany 2006-09-04, opracowanie Ewa Mastalska
Wbrew pozorom zawód kowala wcale nie odszedł w niepamięć. Dzisiaj mistrzowie kuźni zajmują się częściej wyrabianiem ozdobnych bram i balustrad niż podkuwaniem koni.

Śmierć przy śrutowniku »
Tekst opublikowany 2006-09-04, opracowanie BOM
Prawdopodobnie nieszczęśliwy wypadek był przyczyną śmierci 53-letniej mieszkanki Przezdrowic. Martwą kobietę znaleziono w stodole obok maszyny do śrutowania zboża. Obrażenia ciała wskazują, że mogła zostać śmiertelnie porażona prądem lub spadła z wysokości. Dokładną przyczynę ma wyjaśnić sekcja.

Dożynki w Kobierzycach. Nie można złamać ducha rolnika  »
Tekst opublikowany 2006-09-01, opracowanie AS
Uroczysta msza święta, misterium chleba, wręczenie Dolnośląskich Kluczy Sukcesu, występy gwiazd i lokalnych zespołów oraz mnóstwo atrakcji dla przybyłych gości – tradycyjnie już dożynki w Kobierzycach wypadły znakomicie. Ale nie mogło być inaczej skoro było to święto plonów całego Dolnego Śląska.

Popił i połamał. 2000 zł dla anonimowego informatora »
Tekst opublikowany 2006-09-01, opracowanie AS
W nocy z 22 na 23 sierpnia przy ul. 1-go Maja w Kątach Wrocławskich połamanych zostało 12 lip rosnących przy drodze. Sprawca – dwudziestoletni mieszkaniec miasta – zatrzymany zostało 25 sierpnia.

Dzisiaj
Poniedziałek 3 października 2022
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl