Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 51 informacji. Wszystkie poniżej.

Sahara w kranach. Problemy z zaopatrzeniem w wodę  »
Tekst opublikowany 2006-08-31, opracowanie BOM
Aby rano wypić kawę trzeba w sklepie kupić wodę. Latem nie ma się jak umyć czy zrobić prania. Co roku mieszkańcom Sulistrowiczek wysychają krany w domach. Dotyczy to osiedli położonych w górnej części wsi.

Znaleźć dach nad głową. Gmina potrzebuje mieszkań socjalnych  »
Tekst opublikowany 2006-08-30, opracowanie Ewa Mastalska
W gminie Święta Katarzyna nie ma wielu osób bezdomnych. Coraz bardziej konieczne wydaje się jednak stworzenie zasobu budownictwa socjalnego i komunalnego, gdzie mogliby znaleźć schronienie ludzie pozbawieni własnego domu.

Gmina pomogła starszej kobiecie. Standard życia i robaki  »
Tekst opublikowany 2006-08-30, opracowanie Jacek Bomersbach
Mieszkanka Nadolic Małych od lat gromadziła tony śmieci, aż w domu zalęgły się robaki. W końcu pracownikom gminy udało się przeprowadzić remont w jej mieszkaniu.

Uprowadzony i pobity. Sceny jak z filmu gangsterskiego  »
Tekst opublikowany 2006-08-29, opracowanie AS
Sześciu mieszkańców gminy uprowadziło w biały dzień swojego byłego kolegę z pracy, a następnie wywiozło do lasu i pobiło. Do zajścia doszło pod koniec lipca w Kątach Wrocławskich.

Kobiecym głosem. Forum dyskusyjne w Borowej »
Tekst opublikowany 2006-08-29, opracowanie Ewa Mastalska
Przełamywanie stereotypów dotyczących płci, stwarzania równych szans poprzez edukację i dostęp do informacji – nad tymi kwestiami zastanawiali się uczestnicy konferencji „Rola kobiet w życiu społecznym w Polsce i Niemczech”.

W gminie obyło się bez powodzi  »
Tekst opublikowany 2006-08-28, opracowanie AS
Mimo ulewnych deszczów na terenie gminy nie doszło do powodzi czy większych podtopień. Kulminacyjna fala na Ślęzie przeszła 12 sierpnia.

Przewoźnicy kontra kostka. Nadal nie ma autobusu do Zacharzyc  »
Tekst opublikowany 2006-08-28, opracowanie Ewa Mastalska
Wbrew wcześniejszym ustaleniom mieszkańcy Zacharzyc nie doczekali się upragnionego autobusu. Wieś położona tuż pod Wrocławiem jest nadal odcięta od świata.

Najskuteczniejszy samorządowiec powiatu - wyniki »
Tekst opublikowany 2006-08-28, opracowanie red.
Prezentujemy wyniki trwającego od kilku miesięcy plebiscytu na najlepszego samorządowca powiatu wrocławskiego. Plebiscyt obejmuje samorządowców kadencji z lat 2002 - 2006

Najlepszy samorządowiec gminy Sobótka - wyniki »
Tekst opublikowany 2006-08-28, opracowanie red.
Prezentujemy wyniki trwającego od kilku miesięcy plebiscytu na najlepszego samorządowca gminy Sobótka. Plebiscyt obejmuje samorządowców kadencji z lat 2002 - 2006

Najlepszy samorządowiec gminy Jordanów Śląski - wyniki »
Tekst opublikowany 2006-08-28, opracowanie red.
Prezentujemy wyniki trwającego od kilku miesięcy plebiscytu na najlepszego samorządowca gminy Jordanów Śląski. Plebiscyt obejmuje samorządowców kadencji z lat 2002 - 2006

Najlepszy samorządowiec gminy Św. Katarzyna - wyniki »
Tekst opublikowany 2006-08-28, opracowanie red.
Prezentujemy wyniki trwającego od kilku miesięcy plebiscytu na najlepszego samorządowca gminy Święta Katarzyna. Plebiscyt obejmuje samorządowców kadencji z lat 2002 - 2006

Najlepszy samorządowiec gminy Kąty Wrocławskie - wyniki »
Tekst opublikowany 2006-08-28, opracowanie red.
Prezentujemy wyniki trwającego od kilku miesięcy plebiscytu na najlepszego samorządowca gminy Kąty Wrocławskie. Plebiscyt obejmuje samorządowców kadencji z lat 2002 - 2006

Najlepszy samorządowiec gminy Kobierzyce - wyniki »
Tekst opublikowany 2006-08-28, opracowanie red.
Prezentujemy wyniki trwającego od kilku miesięcy plebiscytu na najlepszego samorządowca gminy Kobierzyce. Plebiscyt obejmuje samorządowców kadencji z lat 2002 - 2006

Najlepszy samorządowiec gminy Długołęka - wyniki »
Tekst opublikowany 2006-08-28, opracowanie red.
Prezentujemy wyniki trwającego od kilku miesięcy plebiscytu na najlepszego samorządowca gminy Długołęka. Plebiscyt obejmuje samorządowców kadencji z lat 2002 - 2006

Najlepszy samorządowiec gminy Czernica - wyniki »
Tekst opublikowany 2006-08-28, opracowanie red.
Prezentujemy wyniki trwającego od kilku miesięcy plebiscytu na najlepszego samorządowca gminy Czernica. Plebiscyt obejmuje samorządowców kadencji z lat 2002 - 2006

Najlepszy samorządowiec gminy Mietków - wyniki »
Tekst opublikowany 2006-08-28, opracowanie red.
Prezentujemy wyniki trwającego od kilku miesięcy plebiscytu na najlepszego samorządowca gminy Mietków. Plebiscyt obejmuje samorządowców kadencji z lat 2002 - 2006

Najlepszy samorządowiec gminy Żórawina - wyniki »
Tekst opublikowany 2006-08-28, opracowanie red.
Prezentujemy wyniki trwającego od kilku miesięcy plebiscytu na najlepszego samorządowca gminy Żórawina. Plebiscyt obejmuje samorządowców kadencji z lat 2002 - 2006

Nasze samorządowe plebiscyty - podsumowanie »
Tekst opublikowany 2006-08-28, opracowanie red.
Od kilku miesięcy zachęcaliśmy Państwa do wzięcia udziału w plebiscytach, w których wybieraliśmy najlepszych i najgorszych samorządowców kończącej się kadencji. Na kilka miesięcy przed wyborami kończymy głosowanie w naszym serwisie zapraszając Państwa do zapoznania się z wynikami (na naszej plebiscytowej stronie - tutaj). Kontynuacja głosowania znajduje się na stronach naszego katalogu wyborczego - www.wroclaw-powiat.wfp.pl/wybory

Bajorko na osiedlu. Utwardzenie drogi poprawi sytuację  »
Tekst opublikowany 2006-08-25, opracowanie BOM
Deszcze spowodowały potopienia dróg w nowej części osiedla domków jednorodzinnych w Wojnowicach. Mieszkańcy skarżą się, że w razie wypadku na czas nie dojadą odpowiednie służby.

Mali pacjenci z Wierzbic czekają na darczyńców »
Tekst opublikowany 2006-08-24, opracowanie Radio Wrocław
Mali pacjenci z zakładu opiekuńczo-leczniczego w Wierzbicach czekają na darczyńców. Ośrodek prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa rozpoczyna akcję charytatywną, której patronuje marszałek województwa Paweł Wróblewski i wójt gminy Kobierzyce - Ryszard Pacholik.

Weekend w zaprzęgu  »
Tekst opublikowany 2006-08-24, opracowanie Ewa Mastalska
Siedlec w gminie Długołęka to miejsce dobrze znane hodowcom koni i jeźdźcom z całej Polski. Wielu z nich pojawiło się pod koniec lipca podczas Zawodów w Powożeniu Zaprzęgami.

Małe zoo w Sulistrowiczkach. Struś tańczy i kopie  »
Tekst opublikowany 2006-08-23, opracowanie BOM
Żółtko z jaja strusia jest tak wielkie, że nie mieści się do szklanki. Jajecznica ma delikatny smak i danie starczy na 10 osób.

Piekło z deszczu. Mieszkańcy pomstują na gminę i kanalizację  »
Tekst opublikowany 2006-08-23, opracowanie Jacek Bomersbach
Padało całą noc. Małe strumyki zamieniły się w rwące potoki. Nurt wody zniszczył ulicę Miodową i zerwał kilka mostków. Strażacy w Sulistrowiczkach ewakuowali z domów cztery osoby.

Będą nowe miejsca pracy »
Tekst opublikowany 2006-08-22, opracowanie Agnieszka Szymkiewicz, Sylwia Chmielarz
Wśród inwestorów lokujących swój kapitał w Kątach Wrocławskich są już firmy z Danii, Niemiec i Szwajcarii. Dzięki temu stale rośnie liczba miejsc pracy w gminie.

Jubileusz Kopernika – 14 października »
Tekst opublikowany 2006-08-22, opracowanie wfp
W sobotę 14 października br. odbędą się uroczystości 60-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Środzie Śl. (powiat średzki, dawne woj. wrocławskie).

Letnie warsztaty filmowe. Wakacje za kamerą  »
Tekst opublikowany 2006-08-22, opracowanie E.M.
Tego lata młodzi mieszkańcy gminy Długołęka mieli okazję poznać tajniki pracy reżysera, aktora, montażysty i scenarzysty. W kilku wsiach były prowadzone warsztaty filmowe w ramach projektu „Zielone kino, czyli świat w dziecięcym obiektywie”.

Ciało w samochodzie »
Tekst opublikowany 2006-08-21, opracowanie red.
Pod koniec lipca w Ratowicach, w samochodzie osobowym Volkwagen Passat znaleziono ciało mężczyzny. Przyczyną zgonu było prawdopodobnie samobójstwo. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez policję, pogotowie ratunkowe i oddział straży pożarnej. W serwisie wrócimy niebawem do tej sprawy.

W Żórawinie zawalił się dach budynku »
Tekst opublikowany 2006-08-21, opracowanie red.
7 sierpnia w Żórawinie zawalił się dach budynku gospodarczego przyległego do budynku mieszkalnego. W wyniku zdarzenia groziło zawalenie ścian obiektu na pobliski chodnik.

Lepsze drogi. Inwestycji dalszy ciąg  »
Tekst opublikowany 2006-08-21, opracowanie (FK)
W kilku miejscowościach na terenie gminy Kobierzyce prowadzone są prace związane z budową dróg, parkingu i chodników.

Spotykamy się w poniedziałek »
Tekst opublikowany 2006-08-16, opracowanie Administrator
Redakcja portalu rozpoczęła urlop, który potrwa do najbliżsego poniedziałku - wówczas wrócimy z najnowszymi informacjami dotyczącymi naszego regionu. Prosimy pamiętać o nas - widzimy się 21 sierpnia! :-)

Pociag pod specjalnym nadzorem. Kręcili "Dzieci Wojny" »
Tekst opublikowany 2006-08-11, opracowanie BOM
Na stacji w Sobótce pojawili się Rosjanie z pepeszami, którzy pilnowali ludzi w wagonach wywożonych na zsyłkę. Niemieckim twórcom filmowym przypadł do gustu dworzec PKP w Sobótce.

Mieszkańcy Sobótki mieszkają w ruinie »
Tekst opublikowany 2006-08-11, opracowanie red.
Nasza czytelniczka pisze: Mieszkamy w Sobótce na ulicy św.Jakuba 34/1 już 10 lat. Nasz budynek jest częściowo własnością gminy (dół budynku) częściowo zaś Spółek Wodnych z Wrocławia (góra). Budynek jest w stanie zagrożenia zarówno dla nas, jak i dla innych ludzi, gdyż przy większych wiatrach bądz deszczach dachówki i tynk osuwają się na ziemię.

Dwie klęski po sobie »
Tekst opublikowany 2006-08-10, opracowanie red.
Najpierw susza, potem podtopienia - tak wyglądał ostatni miesiąc na Dolnym Śląsku. Już teraz wiemy - tak dramatycznego dla rolników lata nie było od dawna. W gminie Mietków wylewająca Bystrzyca zalała pola, zniszczony również został ostatni w okolicy młyn. Podobnie w gminie Jordanów Śląski - tutaj mieszkańcy zmuszeni zostali wprowadzić wodę ze Ślęzy na pola tak, aby ratować swoją miejscowość. Załamani rolnicy liczą straty, samorządowcy zaś na razie obiecują umorzenie podatku rolniczego. O sytuacji będziemy informować na bieżąco w naszym serwisie.

Tereny zielone, czyli targowisko. Handlowanie na murawie  »
Tekst opublikowany 2006-08-10, opracowanie BOM
Płacimy za miejsce jak na targowisku, a przecież trawnik nie jest terenem targowiska. Czy opłaty pobierane są zgodnie z prawem?

Bliżej mieszkańców  »
Tekst opublikowany 2006-08-10, opracowanie AS
"Głównym celem, który sobie postawiłem jest wzrost poczucia bezpieczeństwa. Ale nie poprzez statystyki, bo te są coraz lepsze, ale poprzez odbiór ludzi" - rozmawiamy z Grzegorzem Klukiem, nowym komendantem komisariatu policji w Kątach Wrocławskich.

Czekają na parking. Na Jarzębinowej nadal ciasno  »
Tekst opublikowany 2006-08-09, opracowanie E.M.
Opóźnienia przy budowie parkingu przy ul. Jarzębinowej coraz bardziej niepokoją mieszkańców Siechnic. Władze gminy zapewniają, że prace rozpoczną się w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Dyrektorska zmiana  »
Tekst opublikowany 2006-08-09, opracowanie AS
Beata Dobrzańska zastąpiła na stanowisku dyrektora szkoły podstawowej w Gniechowicach wieloletnią dyrektorkę Annę Garbaciak, która przeszła na emeryturę.

Żyrafa na dachu. Młodzi tancerze kręcą teledysk  »
Tekst opublikowany 2006-08-08, opracowanie EM
Rok temu grupa gimnazjalistów z Długołęki zaczęła trenować taniec breakdance. Teraz potrafią już wykonywać tak skomplikowane figury jak piramidy czy obroty na głowie.

Coraz więcej wody w gminie Sobótka »
Tekst opublikowany 2006-08-08, opracowanie red.
Nieustający deszcz powoduje coraz groźniejszą sytuację w powiecie wrocławskim. Najtrudniej jest w gminie Sobótka, szczególnie w Sulistrowiczkach, gdzie ewakuowano już kilka rodzin. Właśnie tam najciężej jest również dojechać - problemy z przebrnięciem przez płynący ulicami potok miały nawet jednostki Straży Pożarnej. O sytuacji w naszym regionie będziemy informować na bieżąco. Prosimy również o kontakt (zdjęcia, relacje) Państwa.

W Siechnicach trzeba uważać na niebezpieczne rośliny »
Tekst opublikowany 2006-08-07, opracowanie Mariusz Różnowicz
Spacer w letni dzień, odpoczynek na trawie, opalanie. Na drugi dzień ciało pokryte bąblami, które swoim wyglądem przypominają oparzenia II i III stopnia, gorączka, opuchlizna. Co może spowodować wszystkie te dolegliwości?

Zmiany przed wyborami. Sejsa w Kobierzycach »
Tekst opublikowany 2006-08-07, opracowanie FK
Na sesji, która odbyła się 29 czerwca radni zajęli się planami zagospodarowania przestrzennego, nadaniem nazw ulicom w Domasławiu, Biskupicach Podgórnych oraz w Żernikach Małych. Podjęli także uchwałę w sprawie zmian w podziale gminy Kobierzyce na okręgi wyborcze.

Solidarność z rolnikami. Dożynek nie będzie »
Tekst opublikowany 2006-08-07, opracowanie ug
24 lipca w Urzędzie Gminy Jordanów Śl. zorganizowano spotkanie Sołtysów. Tematem przewodnim był kwestia organizacji tegorocznych Dożynek. Zdecydowana większość, wobec nieustającej suszy opowiedziała się za rezygnacją z organizowania imprezy dożynkowej. To znak solidarności z rolnikami, którzy z powodu suszy stracili swoje plony.

Wakacje w gminie. Uroki lata  »
Tekst opublikowany 2006-08-04, opracowanie EM
Dla dzieci z gminy Święta Katarzyna najlepszą porą na wakacyjny wyjazd jest sierpień. W lipcu bowiem dzieje się wiele ciekawych rzeczy w placówkach Gminnego Centrum Kultury.

We wrześniu nie będzie już wakatów w kąteckim komisariacie  »
Tekst opublikowany 2006-08-04, opracowanie AS
- 1 sierpnia dojdzie jeden policjant, a we wrześniu następny i tym samym stan osobowy komisariatu w Kątach Wrocławskich będzie pełny – powiedział insp. Wiesław Pałaszewski. Komendant miejski policji we Wrocławiu oraz Grzegorz Kluk, nowy komendant komisariatu policji w Kątach Wrocławskich, byli gośćmi na ostatniej sesji rady miejskiej.

Parking przy stadionie. Trwają inwestycje drogowe  »
Tekst opublikowany 2006-08-04, opracowanie AS
Od kilku miesięcy na terenie gminy trwają nieprzerwanie inwestycje drogowe. W ostatnim czasie rozpoczęły się one w Wysokiej, Księginicach oraz Jaszowicach.

Upał wciąż niebezpieczny »
Tekst opublikowany 2006-08-03, opracowanie red.
Mimo nieco mniejszych upałów sytuacja na polach naszego powiatu wciąż może rodzić niebezpieczeństwo pożarów. Przykładem niech będzie wczorajszy ogień, który strawił kilkanaście hektarów upraw w gminie Kąty Wrocławskie. W akcji gaszenia pożaru udział wzięło dziesięć jednostek straży pożarnej. Na szczęście większość spalonego terenu stanowiły ścierniska, choć tak duży ogień mógł stanowić znacznie większe zagrożenie. Strażacy nie wykluczają podpalenia.

Sentymenty i torebki. Starocie kontra nowoczesna prostota  »
Tekst opublikowany 2006-08-03, opracowanie BOM
W Mirosławicach i Rogowie Sobóckim powstały sklepy ze starociami. Więcej antyków sprzedaje się na bazarach. Tymczasem na Zachodzie ludzie pozbywają się sentymentalnych pamiątek.

Upały i awarie. Dlaczego krany były suche? »
Tekst opublikowany 2006-08-02, opracowanie AS
Awaria na Stacji Uzdatniania Wody w Kątach Wrocławskich oraz panujące upały spowodowały, że na terenie gminy były braki w dostawie wody. Nierozwiązanym problemem są wciąż kradzieże wody.

Sposób na handlarza. Gimnazjum wolne od nałogów  »
Tekst opublikowany 2006-08-02, opracowanie BOM
Uczniowie mówią, że dyrektorka rządzi w szkole mocną ręką. Aby wyeliminować dilerów sprowadziła nawet policjantów z psami.

Fukał i akatował »
Tekst opublikowany 2006-08-01, opracowanie BOM
Węże lubią upały i wodę, dlatego latem możemy częściej spotkać gady wygrzewające się na słońcu w pobliżu jezior i zbiorników wodnych.

Muszla i grobowiec. Co się zmieni w katarzyńskim parku?  »
Tekst opublikowany 2006-08-01, opracowanie Ewa Mastalska
Zadbane, oświetlone alejki, muszla koncertowa, odnowiony grobowiec dawnych właścicieli – tak mieszkańcy Świętej Katarzyny wyobrażają sobie przyszły wygląd parku.

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl