Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 45 informacji. Wszystkie poniżej.

Pozwolenie w drodze  »
Tekst opublikowany 2006-07-31, opracowanie AS
Lada dzień rozpocznie się budowa wodociągu łączącego Mietków z Proszkowicami. W ciągu miesiąca natomiast powinna się rozpocząć modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Mietkowie.

Stacja demontażu obok bloków. Bunt przeciw wrakom  »
Tekst opublikowany 2006-07-31, opracowanie Jacek Bomersbach
- Stacja recyklingu pojazdów pod blokiem? Po naszym trupie! - protestują mieszkańcy z ulicy Wrocławskiej w Sobótce. Swój sprzeciw zamierzają przedstawić na sesji rady gminy.

Jubileusz siechnickich par. Podwójne Złote Gody  »
Tekst opublikowany 2006-07-28, opracowanie E.M.
Państwo Sawiccy i państwo Kaczkowscy od lat mieszkają po sąsiedzku na ulicy Szkolnej w Siechnicach. Niedawno wspólnie świętowali pięćdziesiątą rocznicę ślubu.

II etap konkursu Gmina Fair Play. Będzie statuetka?  »
Tekst opublikowany 2006-07-28, opracowanie AS
13 lipca w Kobierzycach odbył się audyt związany z II etapem konkursu „Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji. - W ubiegłym roku dostaliśmy wyróżnienie, teraz chcemy to powtórzyć. A może uda się zdobyć coś więcej? – powiedział zastępca wójta Zygmunt Krajewski.

Lampy i podziały  »
Tekst opublikowany 2006-07-27, opracowanie BOM
Jedenaście nowych latarni ulicznych zamontowano na Rynku w Sobótce. Urząd gminy zapłacił za nie 29 tys. zł. Według niepotwierdzonych informacji za ich montaż energetyka nie wzięła ani złotówki.

Rosyjska ruletka na skrzyżowaniu. Mieszkańcy Zabrodzia obawiają się o swoje życie i zdrowie  »
Tekst opublikowany 2006-07-27, opracowanie AS
Zdesperowani mieszkańcy Zabrodzia wyszli 15 lipca na ulicę, aby głośno powiedzieć, że domagają się przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Zabrodzkiej i Trasy Przemysłowej. Jak na razie ich apele do Zarządu Dróg i Komunikacji we Wrocławiu nie przynoszą rezultatów. – Czy musi dojść do tragedii, żeby w końcu ktoś się tym zajął? – pytają.

Fundusze unijne szansą dla gminy. Potrzebni eurospecjaliści »
Tekst opublikowany 2006-07-26, opracowanie Ewa Mastalska
W dwa lata po wejściu do Unii Europejskiej przedstawiciele gminy Święta Katarzyna zastanawiali się, jak najlepiej korzystać ze wspólnotowych dotacji.

W stronę korzeni. Wakacyjne warsztaty bębniarskie  »
Tekst opublikowany 2006-07-26, opracowanie Jacek Bomersbach
W Sobótce muzycy z różnych stron Polski uczyli młodzież grać na bębnach i na nietypowych instrumentach muzycznych.

Artyści i kolarze w gminie Czernica. Najazd gwiazd  »
Tekst opublikowany 2006-07-25, opracowanie Jacek Bomersbach
Norbi nosił na plecach jednego z mieszkańców. Andrzej Rosiewicz świetnie zaśpiewał, choć wcześniej na scenie zepsuł się playback. Gwiazdorsko i z dystansem podczas imprezy zachowywał się Krzysztof Krawczyk.

Pirat do potęgi pod Jordanowem »
Tekst opublikowany 2006-07-24, opracowanie red.
Aż 18 punktów karnych dostał za jednym razem kierowca - wariat, który pod Jordanowem Śląskim pędził z prędkością prawie 120 km/h. Co więcej, mężczyzna decydował się na wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym - na łuku, gdzie kilka lat temu doszło do wypadku, w którym ucierpiało 25 osób. Kierowca, oprócz punktów, obarczony został również mandatem w wysokości 500zł.

Samochodem przez prerię. Zlot garbusów w Sulistrowiczkach »
Tekst opublikowany 2006-07-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Podróżnik i konstruktor Andrzej Sochnacki na stałe mieszka w Arizonie. Volkswagenem garbusem objechał cały świat. Najgorzej wspomina podróż górską kostką w Argentynie, gdy z powodu wibracji jego garbus zaczął tracić kolejne części.

Mało wody w gminach »
Tekst opublikowany 2006-07-21, opracowanie red.
Najgorsza sytuacja panuje w Czernicy, gdzie wody może zabraknąć już za kilka dni. Powód? Przede wszystkim upały, ale również nieprzestrzeganie bezwględnego zakazu podlewania ogródków bądź zmieniania wody w basenach. Jak jednak egzekwować prawo w Czernicy, skoro jest tam tylko jeden policjant?

Rumaki w deszczu. Zawody jeździeckie w Borowej »
Tekst opublikowany 2006-07-21, opracowanie Ewa Mastalska
Zmienna pogoda nie przeszkodziła w Ogólnopolskich Zawodach Konnych w Skokach przez Przeszkody rozegranych 8 lipca na terenie Klubu Jeździeckiego „Borowa”. Pojawiło się na nich około 90 zawodników z całej Polski, w tym kilkoro reprezentantów kadry narodowej.

Śmierć za 700 złotych. Czy prokuratura postawi komuś zarzuty? »
Tekst opublikowany 2006-07-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Prokuratura oraz inspekcja pracy próbują ustalić, dlaczego pracownicy zakładu wodociągów w Sobótce prowadzili prace w przepompowni bez masek tlenowych i mierników stężenia gazów. O tragedii pisaliśmy jakiś czas temu w serwisie. Dziś kontynuujemy wątek.

12 tysięcy miejsc pracy »
Tekst opublikowany 2006-07-20, opracowanie red.
Rząd RP może wspierać koreańskie inwestycje w Kobierzycach - tak zadecydowała Komisja Europejska, która zatwierdziła jednocześnie pomoc publicznoą na poziomie ok. 200 mln euro. W fabrykach LG Philips powstanie ok. 12 tysięcy nowych miejsc pracy.

Jadowity pająk na Łące Sulistrowickiej  »
Tekst opublikowany 2006-07-20, opracowanie BOM
- Ogłoście, aby dzieci nie dotykały ślicznych, zielonych pająków, które można spotkać w rejonie Sulistrowiczek. Jeden z nich ugryzł naszego kolonistę! – apeluje jedna z wychowawczyń.

W lasach można się zgubić »
Tekst opublikowany 2006-07-19, opracowanie policja
Wczoraj około godz. 15.30 mieszkaniec jednej z podwrocławskich miejscowości zgłosił dyżurnemu Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich zaginięcie swojego 79-letniego ojca, który około godz. 10.00 wyjechał rowerem w stronę pobliskiego lasu.

Radni podejmowali decyzje. Lodówki nie wyrzucisz »
Tekst opublikowany 2006-07-19, opracowanie BOM
Stop dzikim wysypiskom śmieci! Sołtysi i właściciele posesji otrzymają broszury z regulaminem utrzymania czystości. Na ostatniej sesji radni uchwalili regulamin utrzymania porządku i czystości w gminie.

Decyduje Wrocław »
Tekst opublikowany 2006-07-19, opracowanie BOM
Lekarze z placówek medycznych w Sobótce skarżą się na złą organizację i opóźnienia w dojazdach karetek pogotowia do chorych. Podstacja pogotowia ratunkowego w Gniechowicach, z której do tej wysyłano karetki od 20 czerwca pełni rolę pomocy wyjazdowej. Obecnie dyspozycje wyjazdów wydawane są we Wrocławiu. Zmiany dotknęły głównie ludzi starszych, którzy z powodu upałów musieli trafić do szpitala.

Kąpiele mimo tragedii. 46-letni mężczyzna utonął w gliniance  »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie AS
28 czerwca z glinianki między Domasławiem a Tyńcem Małym wyłowiono ciało mężczyzny, który prawdopodobnie utonął trzy dni wcześniej. Mimo tego nie brakuje chętnych do kąpieli.

Wojewoda zaakceptował plan rozwoju gospodarczego gminy »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie AS
Od 6 lipca do 5 sierpnia w urzędzie miasta będzie wyłożony do publicznego wglądu projekt zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Kąty Wrocławskie

Po wakacjach nie wrócą »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie BOM
Zakończenie roku szkolnego było ostatnim dniem pracy Danuty Rogalskiej, dyrektorki szkoły podstawowej nr 2 w Sobótce Górce i Marii Konopki, nauczycielki matematyki i nauczania zintegrowanego.

Atrakcje lipca w Św. Katarzynie »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie Ewa Mastalska
Podczas pierwszej połowy wakacji w świetlicach i klubach osiedlowych na terenie całej gminy dzieci mogą uczestniczyć w różnorodnych zajęciach.

Pierwszy Bieg o Puchar Wójta Gminy Długołęka »
Tekst opublikowany 2006-07-17, opracowanie Ewa Mastalska
Festyn przy Zespole Szkół w Długołęce był nie tylko przyjemnym początkiem wakacji. W ten sposób zrobiono pierwszy krok do budowy bieżni lekkoatletycznej przy szkole.

Wymiana doświadczeń. Plener artystyczny w Krzyżowicach  »
Tekst opublikowany 2006-07-14, opracowanie AS
W przedostatni tydzień czerwca artyści z powiatu wrocławskiego spotkali się na plenerze w Krzyżowicach. Plener na terenie Centrum Kształcenia Młodzieży w Krzyżowicach odbył się po raz drugi. Zorganizowało go stowarzyszenie „Tęczowisko”, a sfinansowany został przez Powiat Wrocławski.

Akcja przez iskry. Nieprzewidziane sytuacje strażaków »
Tekst opublikowany 2006-07-14, opracowanie Jacek Bomersbach
Strażacy z Kamieńca Wrocławskiego uratowali życie tonącej sarnie i pomogli załodze karetki wydostać z domu kobietę ważącą 250 kg. Niedawno gasili najgroźniejszy pożar.

Tragedia w Rogowie Sobóckim. Nie zdążył wyjść  »
Tekst opublikowany 2006-07-13, opracowanie BOM
36-letni Jacek M. z Kunowa nie żyje. Jego dwaj koledzy tylko cudem uniknęli śmierci. Ofiary zatrucia to pracownicy spółki wodno-ściekowej w Sobótce.

Spiderman ze Stępinia. Gimnazjalista hoduje egzotyczne zwierzęta  »
Tekst opublikowany 2006-07-13, opracowanie Ewa Mastalska
Wiele nastolatków lubi zwierzęta i chętnie się nimi zajmuje. Nie każdy jednak wybiera na swoich pupili gady i pająki, tak jak Darek Szepielak ze Stępinia.

Podsumowanie roku szkolnego. Z optymizmem na wakacje  »
Tekst opublikowany 2006-07-12, opracowanie Ewa Mastalska
Zdaniem dyrektorów i nauczycieli gminnych szkół miniony rok szkolny można zaliczyć do udanych. Nie brakowało nakładów na bieżące potrzeby i inwestycje oświatowe.

Trening w wakacje  »
Tekst opublikowany 2006-07-12, opracowanie BOM
Marta Pal jeździ na koniu i biega. Dawid Szumierz godzinami kopie piłkę. Kasia Szekiełda nie wyobraża sobie życia bez piłki ręcznej.

Ordery za wychowanie »
Tekst opublikowany 2006-07-12, opracowanie red
Sześć wzorowych matek z dwóch Chrząstaw, wójt gminy Stefan Dębski udekorował Orderem Serca Matkom Wsi. Nagrodę przyznał Krajowy Związek Kółek i Organizacji Rolniczych w Warszawie.

Debata na temat działalności bibliotek i czytelnictwa na terenie gminy  »
Tekst opublikowany 2006-07-11, opracowanie AS
Jedynym z głównych punktów sesji rady miejskiej, która odbyła się 22 czerwca, była debata nad działalnością bibliotek i czytelnictwem w gminie. Podczas niej poruszono m.in. problemy braku wystarczających środków na zakup nowości oraz krótkiego czasu otwarcia bibliotek szkolnych.

Nasza rozmowa. Płonące układy Pawła Kwaśniewskiego »
Tekst opublikowany 2006-07-11, opracowanie AS
Rozmowa z Pawłem Kwaśniewskim, uczniem II klasy Technikum Hodowli Koni w Krzyżowicach, który podczas imprez plenerowych na terenie gminy i powiatu prezentuje taniec z ogniem.

Chwiejny trakt. Groźne przejście w Siechnicach »
Tekst opublikowany 2006-07-10, opracowanie E.M.
Przejście przez tory kolejowe na ulicy Stawowej w Siechnicach jest nie tylko uciążliwe, ale naprawdę niebezpieczne. Największe problemy mają rodzice z dziećmi w wózkach.

Pary i układy. Pierwszy ogólnopolski turniej tańca »
Tekst opublikowany 2006-07-10, opracowanie BOM
- Dlaczego tańczę? Bo lubię. To moja pasja, bez tańca życie byłoby trudne do zniesienia – uważa Alicja Kularz, tancerka.

Z wodą nie ma żartów »
Tekst opublikowany 2006-07-10, opracowanie red.
Wakacje to nie tylko czas beztroskiej zabawy i wypoczynku, ale także okres wielu zagrożeń. Pierwsze upalne dni spowodowały, że chętnie korzystamy z każdej nadarzającej się okazji, aby się wykąpać. Często w miejscach niedozwolonych. Dotyczy to zwłaszcza dzieci. Gdy są pozbawione opieki, nie trudno o tragedię.

Młodzież woli flamenco »
Tekst opublikowany 2006-07-07, opracowanie BOM
- 12 lat temu zaśpiewałyśmy na biesiadzie w Świnoujściu. Koncert emitowała telewizja. Potem w Polsce zaczęła się era piosenki biesiadnej – mówi Hanna Raszkiewicz, liderka zespołu Alebabki.

Minister w Św. Katarzynie »
Tekst opublikowany 2006-07-07, opracowanie red.
Na stacji kolejowej w Św. Katarzynie zorganizowano konferencję prasową ministra transportu Jerzego Polaczka. Minister dojechał na miejsce szynobusem i właśnie tutaj obiecał autostradową obwodnicę Wrocławia.

Kwadrans strachu. Żywioł zniszczył uprawy »
Tekst opublikowany 2006-07-07, opracowanie E.M.
Wiele gospodarstw w gminie Długołęka zostało poszkodowanych na skutek burzy z gradem, która przeszła przez tę okolicę 26 czerwca. Zniszczone zostało około 1000 hektarów upraw, głównie ziemniaków i zboża.

Wielki remont Siechnic »
Tekst opublikowany 2006-07-06, opracowanie Mariusz Różnowicz
Lato to tradycyjny czas remontów. W czasie wakacji pojawiają się dwa niezbędne do osiągnięcia sukcesu czynniki: sprzyjająca pogoda i... urlop. Ten ostatni przy odpowiednim rozplanowaniu prac może wystarczyć na krótki odpoczynek po ich zakończeniu.

Odczucia kontra statystyki. Spotkanie w sprawie bezpieczeństwa na terenie gminy  »
Tekst opublikowany 2006-07-05, opracowanie AS
W czerwcu w Urzędzie Gminy Kobierzyce odbyło się spotkanie władz gminy, sołtysów oraz proboszczów z policjantami. Jednym z powodów jego organizacji był list sołtysów do komendanta komisariatu Wrocław-Krzyki, w którym wyrazili zaniepokojenie narastającym poczuciem braku bezpieczeństwa.

Jak było na Creamfields? »
Tekst opublikowany 2006-07-04, opracowanie Jacek Bomersbach
Na festiwalu Creamfields w Mirosławicach policjanci zatrzymali 25 osób posiadających przy sobie narkotyki. Lekarzy wzywano głównie do kilku omdleń i drobnych urazów. Generalnie impreza uznana została za udaną. Prezentujemy naszą relację i galerię zdjęć z Creamfields 2006

Dług przez bioterroryzm. Sensacyjne zeznania pod przysięgą »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie BOM
W sądzie mieszkaniec Sobótki Jan S. oznajmił, że nie wyjawi szczegółów na temat firmy farmaceutycznej, którą prowadził. – Nie chodzi o tajemnicę handlową, ale o walkę ze światowym bioterroryzmem – zeznał pod przysięgą.

Strażacy na start. Powiatowe zawody w Szczodrem »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie E.M.
18 czerwca w parku w Szczodrem odbyły się czwarte Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Wzięły w nich udział jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu wrocławskiego.

Hałaśliwa budowa. Mieszkańcy mają dość »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie Mariusz Różnowicz
Noc z 26 na 27 czerwca dla mieszkańców domów znajdujących się wokół budowy przy ul. Jarzębinowej była koszmarem. Ok. godz. 22 rozpoczęto głośne prace w podziemnym garażu budynku przy użyciu maszyn hałasujących bez przerwy przez kilka godzin w niezwykle dokuczliwy sposób. Ze względu na panujący upał nie można było zamknąć okien, choć z pewnością i takie działanie nie dałoby wystarczającego efektu.

Dzisiaj
Poniedziałek 3 października 2022
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl