Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 58 informacji. Wszystkie poniżej.

Natężenie ruchu niebezpiecznie wzrasta. Jest źle, będzie gorzej? »
Tekst opublikowany 2006-06-30, opracowanie AS
Coraz mniej bezpiecznie czują się mieszkańcy Pietrzykowic. Wszystko przez narastający ruch, zwłaszcza samochodów ciężarowych, które przez ich miejscowość mają objazd na inwestycję LG.

Szczodre święto. Udane Dni Gminy Długołęka »
Tekst opublikowany 2006-06-30, opracowanie Ewa Mastalska
Na gości przybyłych 11 czerwca do parku w Szczodrem na Dni Gminy Długołęka czekały nie tylko liczne atrakcje, ale i piękna, letnia pogoda. Głównym punktem programu był wieczorny koncert zespołu Golec uOrkiestra.

Koncertów greckich nie będzie »
Tekst opublikowany 2006-06-30, opracowanie BOM
Właściciel kawiarni Chata przy ul. Garncarskiej, zapłaci mandat lub grzywną w sądzie grodzkim. Powód? Zakłócanie ciszy nocnej. Poszło o wieczór z muzyką grecką, który niedawno odbył się przed lokalem.

Nowości i niezwykłości na targach w Sobótce  »
Tekst opublikowany 2006-06-29, opracowanie BOM
Na „Targach Sobótkowych” zagrały kapele folkowe i bębniarze. Gimnazjaliści pokazali widowisko plenerowe. Gości częstowano regionalnym produktem – smalczykiem z czarownic.

Aby nie utonąć. Kurs bezpiecznego zachowania  »
Tekst opublikowany 2006-06-29, opracowanie BOM
Radio „Yoko”, adapter, plastikowy stół i ponad setkę innych przedmiotów znalazła młodzież, która sprzątała teren wokół „Bajkału” w Kamieńcu Wrocławskim.

Małkowicki jarmark na kąteckim rynku »
Tekst opublikowany 2006-06-29, opracowanie AS
W niedzielę 11 czerwca na kąteckim rynku odbył się „Jarmark Małkowicki”. Impreza zorganizowana przez Warsztat Terapii Zajęciowej z Małkowic była okazją do zaprezentowania twórczości jego uczestników oraz integracji z osobami niepełnosprawnymi.

Życie pod napięciem. Topole zagrażają mieszkańcom »
Tekst opublikowany 2006-06-28, opracowanie Ewa Mastalska
Szpaler topoli wzdłuż ulicy Kościuszki w Siechnicach jest powodem licznych obaw mieszkańców. Po latach starań doczekali się częściowego ich wycięcia.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod fabrykę LG Philips LCD w Biskupicach Podgórnych »
Tekst opublikowany 2006-06-28, opracowanie AS
14 czerwca wmurowany został kamień węgielny pod fabrykę LG Philips LCD w Biskupicach Podgórnych. - Sukces tej fabryki jest gwarantowany. Ze strony polskiego rządu i wszystkich instytucji gwarantuje, że nie tylko będziemy wspomagać powstawanie tej inwestycji zgodnie z podpisaną umowę, ale będziemy starali się stworzyć jak najlepsze warunki do pracy i rozwoju - powiedział premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Zderzenie ciężarówek, ruch zablokowany »
Tekst opublikowany 2006-06-28, opracowanie red.
Dziś rano, na drodze między Kostomłotami a Kątami Wrocławskimi doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. Na feralnym odcinku policja wprowadziła ruch wahadłowy, co spowodowało gigantyczne, sięgające dwóch kilometrów korki. Kierowcy mogą wybrać objazd przez Kostomłoty bądź Kąty Wrocławskie.

Rzucać każdy może. Bule coraz popularniejsze  »
Tekst opublikowany 2006-06-27, opracowanie Ewa Mastalska
Drogowskaz kierujący do bulodromu nie dziwi już mieszkańców Radwanic. Gra rodem z Francji staje się tu coraz popularniejsza.

Quiz o Europie. Uczniowie prezentowali swoje kraje  »
Tekst opublikowany 2006-06-27, opracowanie BOM
Przez trzy dni uczniowie z Polski, Rosji i Niemiec zwiedzali ciekawe miejsca w naszym kraju. Finałem wizyty zagranicznych gości był 4-godzinny talk - show.

Sala w Gniechowicach dofinansowana  »
Tekst opublikowany 2006-06-26, opracowanie AS
Kąty Wrocławskie, jak jeden z dwunastu dolnośląskich samorządów, otrzymały środki z Ministerstwa Sportu na inwestycje sportowe. 490 tys. zł zostanie przeznaczonych na dokończenie budowy sali sportowej w Gniechowicach.

Strongmeni na Dniach Siechnic - nasza relacja »
Tekst opublikowany 2006-06-26, opracowanie Ewa Mastalska
Potężni mężczyźni przypominający legendarnych olbrzymów podnoszący około 200 kilogramowe ciężary i tylko trochę ustępująca im siłą kobieta byli główną atrakcją tegorocznych Dni Siechnic, które odbyły się 18 czerwca. Przedstawiamy zapowiadaną relację z imprezy.

Bliżej świata. W lipcu będzie autobus do Zacharzyc »
Tekst opublikowany 2006-06-23, opracowanie Ewa Mastalska
Przez kilkadziesiąt lat mieszkańcy Zacharzyc nie mieli żadnego środka komunikacji. Niedługo prawdopodobnie doczekają się jednak wymarzonego autobusu.

Elektronicznie w Mirosławicach »
Tekst opublikowany 2006-06-23, opracowanie BOM
W poniedziałek w Mirosławicach ruszy budowa 6 scen koncertowych. 1 lipca na lotnisku rozpocznie się największa impreza nowej muzyki elektronicznej w Polsce. Koncerty na lotnisku trwać mają 18 godzin. Szacuje się, że imprezę obejrzy od 10 do 30 tys. ludzi. MPK uruchomi specjalne autobusy, które będą dowozić fanów z wrocławskiego dworca PKP na lotnisko.

Kwiaty we włosach. Wspomnienia ze szkolnej ławki  »
Tekst opublikowany 2006-06-22, opracowanie BOM
- W zespole szkolnym „Jagódki” grałam na mandolinie. Do dziś pamiętam strój i czerwone wstążki w białe grochy – śmieje się Alina Foltyn – Dominas ze Świdnicy, która przyjechała na zjazd absolwentów do Świątnik.

I Przegląd Małych Form Teatralnych  »
Tekst opublikowany 2006-06-22, opracowanie BOM
Inspiracją do wystawy prac plastycznych i przeglądu małych form teatralnych była książka „Legendy Ślężańskie” Mirosława Kremera.

Lekcja historii. Jubileusz szkoły w Brzeziej Łące  »
Tekst opublikowany 2006-06-22, opracowanie Ewa Mastalska
Sześćdziesiąt lat temu dobiegał końca pierwszy powojenny rok szkolny w Brzeziej Łące, zwanej jeszcze wtedy Konradowem. 150 uczniów kształciło się tam pod kierunkiem dwojga nauczycieli.

Kolorowe popołudnie. Rodzinny festyn w Gminnym Ośrodku Kultury  »
Tekst opublikowany 2006-06-22, opracowanie Ewa Mastalska
28 maja przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Długołęce było bardzo barwnie i gwarno. Z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka odbył się festyn z mnóstwem atrakcji.

Czy jest szansa na obsługę bezrobotnych w Kątach Wr.?  »
Tekst opublikowany 2006-06-22, opracowanie AS
Wciąż niewiele się dzieje w sprawie ponownego otwarcia w Kątach Wrocławskich punktu obsługi bezrobotnych, zlikwidowanego z początkiem roku.

Mieszkańcy Kobierzyc poznali plany rewaloryzacji ich miejscowości »
Tekst opublikowany 2006-06-22, opracowanie AS
Mieszkańcy Kobierzyc, podczas spotkania 25 maja w sali GCKiS, poznali założenia projektu rewaloryzacji ich miejscowości. Jak przyznał jednak wójt Ryszard Pacholik, zmiany zostaną wprowadzone tylko za ich zgodą.

Wizyta samorządowców z partnerskiego Powiatu Borken w powiecie wrocławskim »
Tekst opublikowany 2006-06-22, opracowanie AS
Uroczysta, nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Wrocławskiego 26 maja była głównym punktem wizyty delegacji z partnerskiego powiatu Borken. Ponadto goście z Niemiec zwiedzili najciekawsze miejsca w powiecie.

VI Festiwal Ludowy w Radwanicach. W godzinę dookoła świata  »
Tekst opublikowany 2006-06-21, opracowanie Ewa Mastalska
Pomysłowość nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Radwanicach pozwoliła zwiedzić w wyobraźni odlegle kraje. Do podróży za jeden uśmiech zostali zaproszeni przedstawiciele władz gminy, senator Maria Berny i działacze Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Meksykańskiej.

Magia w Gniechowicach. Święto szkoły i Dzień Dziecka  »
Tekst opublikowany 2006-06-21, opracowanie AS
2 czerwca w szkole podstawowej w Gniechowicach był gwarniej niż zwykle. Tego dnia nie było bowiem lekcji, tylko imprezy i zabawy związane ze świętem szkoły i Dniem Dziecka.

Mini mundial 2006 »
Tekst opublikowany 2006-06-21, opracowanie red.
Dokładnie w ostatnim dniu Mistrzostw Świata w piłce nożnej, 9 lipca w Jordanowie Śląskim odbędzie się dziewiąta edycja Mini Mundialu.

Zmiana telefonów pogotowia ratunkowego »
Tekst opublikowany 2006-06-21, opracowanie red.
Wczoraj nastąpiła zmiana kierowania wezwań Pogotowia Ratunkowego z telefonicznego numeru alarmowego „999”. Zamiast – jak dotychczasowego do Gniechowic – wezwania te będą kierowane do Wrocławia.

Mieszkanie chronione dla pełnoletnich wychowanków domów dziecka otwarte »
Tekst opublikowany 2006-06-20, opracowanie AS
31 maja w Kątach Wrocławskich uroczyście zostało otwarte mieszkanie chronione dla pełnoletnich wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych z terenu powiatu wrocławskiego. Zamieszkało już w nim dwóch pierwszych lokatorów, którzy rozpoczęli tym samym naukę samodzielnego życia.

Selektywna zbiórka baterii i zużytego sprzętu elektronicznego »
Tekst opublikowany 2006-06-20, opracowanie AS
"Selektywna zbiórka baterii i zużytego sprzętu elektronicznego – wsparcie nowych elementów w gospodarce odpadami". Pod takim tytułem odbyło się 24 maja w Starostwie seminarium zorganizowane przez Powiat Wrocławski i Dolnośląską Fundację Ekorozwoju.

Niedobory wody. Zakaz podlewania do końca września »
Tekst opublikowany 2006-06-19, opracowanie EM
Przedsiębiorstwo Exprim Sp. z o.o. wprowadziło zakaz używania wody do celów innych niż socjalne. Obowiązuje on do 30 września br.

Mijanie wózka. Problemy ludzi niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2006-06-19, opracowanie BOM
Bronisław Nowicki musi narażać się jeżdżąc wózkiem inwalidzkim ruchliwą ulicą Mickiewicza. Razem z niepełnosprawnym przemierzyliśmy drogę do Rynku.

Mistrzostwa Europy w tańcu nowoczesnym. Sukcesy w Espoo  »
Tekst opublikowany 2006-06-16, opracowanie AS
Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się grupa taneczna Jast Cargill Kobierzyce podczas mistrzostw Europy w tańcu nowoczesnym, które odbyły się pod koniec maja w dzielnicy Helsinek – Espoo. Największy sukces - 3. miejsce – odniósł duet Zbigniew Zasada i Olaf Zieliński w electric boogi dorosłych.

Sporna krata i skwer. Co dalej z zagospodarowaniem placu? »
Tekst opublikowany 2006-06-16, opracowanie Jacek Bomersbach
Teren z oazą zieleni, fontanną i ławkami, przy którym stoi pomnik papieża miał zostać nazwany skwerem Jana Pawła II. Dlaczego plany pomysłodawców odwlekają się w czasie.

Policjanci poszukiwani. Ocena stanu bezpieczeństwa na terenie gminy  »
Tekst opublikowany 2006-06-14, opracowanie AS
Dyskusja na temat stanu bezpieczeństwa publicznego oraz współpracy policji z mieszkańcami podczas sesji rady miejskiej 30 maja zbiegła się z odejściem podisnp. Marka Kędzi, komendanta komisariatu policji w Kątach Wrocławskich. Jego następca powinien być znany do końca czerwca.

Nasza rozmowa. Żal odchodzić  »
Tekst opublikowany 2006-06-14, opracowanie Rozmawiał: AS
Generalnie dominują u nas kradzieże i kradzieże z włamaniami. Prawie nie ma przestępstw przeciwko zdrowiu i życiu. Zdarzają się pojedyncze przypadki - rozmawiamy z podisnp. Markiem Kędzią

SMS-owy żartowniś zatrzymany »
Tekst opublikowany 2006-06-13, opracowanie kom. Krzysztof Zaporowski
Policjanci z Komisariatu Policji w Długołęce zatrzymali 17-letniego mężczyznę, który za pomocą specjalnej linii telefonicznej dla osób głuchoniemych, wzywał pomocy, której nikt nie potrzebował.

"Rentgen" vs "Bez Cenzury". Konkurencja wymusza poziom »
Tekst opublikowany 2006-06-13, opracowanie BOM
Licealistę Kamila Kaczyńskiego do tego stopnia drażniły tematy poruszane w szkolnej gazetce, że postanowił założyć własne pismo, które nazwał „Bez Cenzury”.

Walka z niechlujstwem. Czy potrzebna jest straż gminna?  »
Tekst opublikowany 2006-06-12, opracowanie E.M.
Szybki rozwój Siechnic ma też swoje złe strony. Coraz bardziej uciążliwe stają się typowo miejskie bolączki: śmieci w miejscach publicznych, źle zaparkowane samochody, nieczystości pozostawione przez psy. Wielu mieszkańców uważa, że potrzebne byłoby powołanie straży gminnej.

Za dużo ciężarówek w gminach? »
Tekst opublikowany 2006-06-12, opracowanie red.
Mieszkańcy gminy Kobierzyce i Żórawina coraz ostrzej protestują przeciwko wzmożonemu ruchowi ciężarówek, który pojawił się z chwilą rozpoczęcia remontu Placu Grunwaldzkiego we Wrocławiu. Drogowcy zaplanowali swoistą "obwodnicę" dla kierowców ciężarówek, którzy mogą od jakiegoś czasu omijać Wrocław przejeżdżając przez gminy położone na wschód od miasta.

Dni Siechnic już niedługo! »
Tekst opublikowany 2006-06-12, opracowanie red.
Już 17 czerwca rozpoczną się Dziewiąte Dni Siechnic, które potrwają dwa dni. Organizatorzy zaplanowali sporo atrakcji, wśród których znajdziemy m.in. zawody koszykarskie Snc BattleGround, zawody StrongMan, spływ kajakowy oraz koncerty zespołów "Stonehenge" i "740 Milionów Oddechów". Usłyszymy również chór "Jubilat". Nasz serwis będzie na tej imprezie, zaprezentujemy Państwu relację i zdjęcia. Tymczasem prezentujemy pełny program Dziewiątych Dni Siechnic.

Wzruszone mamy. Dzień Matki w Rogowie Sobóckim »
Tekst opublikowany 2006-06-09, opracowanie BOM
Łzy w oczach kręciły się mamom, którym ich dzieci śpiewały piosenki i deklamowały wiersze. Bohaterkom spotkania dzieci wręczyły również laurki i słodkości.

Prace w toku. Remonty gminnych dróg »
Tekst opublikowany 2006-06-09, opracowanie EM
Z nadejściem wiosny w gminie Długołęka wznowiono prace budowlane. Niedawno ruszyła długo oczekiwana budowa drogi Pruszowice – Domaszczyn, na odcinku 1100 metrów. Przewidywany koszt wyniesie 2 mln 274 tys. zł.

Kwitnące partnerstwa. Niemcy i Francuzi w Kobierzycach »
Tekst opublikowany 2006-06-09, opracowanie AS
W ostatnim czasie doszło do kilku wizyt i spotkań z przedstawicielami partnerskich gmin Kobierzyc. A już niedługo przyjedzie tutaj młodzież z Francji.

Wymiana praw jazdy wydanych do 30 czerwca 1999! »
Tekst opublikowany 2006-06-08, opracowanie AS
Do końca czerwca 2006 roku muszą być wymienione prawa jazdy wydane do dnia 30 czerwca 1999 roku, a nie 1997 roku, jak podaliśmy w "Expressie Wrocławskim". W związku z tym obowiązkiem jak również ze względu na zmianę przepisów wprowadzających nową, niższą opłatę za wydanie karty pojazdu, już od jakiegoś czasu w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego tworzą się kolejki.

Szaleniec uciekł z karetki »
Tekst opublikowany 2006-06-08, opracowanie inf.
5 czerwca 2006r. około godz. 11.20 dyżurny Komisariatu Policji w Długołęce powiadomiony został przez dyspozytora pogotowia ratunkowego o ucieczce z karetki pogotowia mężczyzny z zaburzeniami psychicznymi. W rozmowie z lekarzem ustalono, że 47-letni uciekinier może stwarzać zagrożenie dla siebie i innych.

Do Jelcza co godzinę. Szansa na kolej aglomeracyjną  »
Tekst opublikowany 2006-06-08, opracowanie EM
Po wprowadzeniu nowych linii autobusowych coraz mniej osób dojeżdża do Wrocławia koleją. Może to się zmienić, gdy na torach pojawią się nowoczesne szynobusy.

Groźny wypadek w Jordanowie »
Tekst opublikowany 2006-06-07, opracowanie red.
Jedenaścioro dzieci ucierpiało w karambolu, do jakiego doszło w Jordanowie Śląskim na trasie Wrocław - Kłodzko. W wypadku brały udział cztery pojazdy - dwa przewożące dzieci autobusy, ciężarówka oraz samochód osobowy. To kolejny groźny wypadek w Jordanowie, które mieszkańcy od dawna skarżą się na zbyt szybko przejeżdżających przez miejscowość kierowców.

Przedmioty w muzeum osobliwości. Chemiczna pamiątka »
Tekst opublikowany 2006-06-07, opracowanie BOM
Nie wiadomo, czy armatnia łuska nie pochodzi od amunicji chemicznej, którą pierwszy raz na skalę masową użyto w 1916 roku. Na spodzie łuski widnieją jedynie numery wytwórni.

Książka od podszewki »
Tekst opublikowany 2006-06-06, opracowanie BOM
Ilustratorka książek Joanna Zagner – Kołat opowiadała dzieciom skąd czerpie pomysły do bajek, kolorowaniu komiksów i długiej drodze książki zanim trafi w ręce czytelnika.

Budowałem stadion »
Tekst opublikowany 2006-06-05, opracowanie BOM
Za posiadanie pistoletu maszynowego i przynależność do WiN siedział 8 lat. Po osiedleniu się w Sobótce zainicjował budowę stadionu. W latach 90-tych doprowadził do zmiany nazwy jednej z ulic.

Płocie, leszcze i… pieczone kiełbaski. Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka »
Tekst opublikowany 2006-06-05, opracowanie inf.
3 czerwca nad stawem „Gimnazjalnym” w Siechnicach, koła wędkarskie: „Zacisze” z Siechnic i „Harpun” ze Św. Katarzyny zorganizowały zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka.

Telefon zaufania w Długołęce »
Tekst opublikowany 2006-06-05, opracowanie inf.
Na terenie Gminy Długołęka uruchomiony został Telefon Zaufania dotyczący problemów alkoholowych, narkomanii i przemocy w rodzinie. Darmowy numer 0 800 204 304 czynny jest w każdy poniedziałek w godzinach 9.00 - 11.00 oraz w każdą środę w godzinach 19.00 - 21.00. Gmina Długołęka serdecznie zaprasza wszystkich, którzy szukają pomocy, a nie wiedzą gdzie się po nią udać.

Tysiące lat historii. Ukazał się przewodnik po gminie Kobierzyce »
Tekst opublikowany 2006-06-05, opracowanie AS
„Kobierzyce. Przewodnik po gminie” – pod takim tytułem ukazała się publikacja wydana przez Towarzystwo Przyjaciół Gminy Kobierzyce. Każdy czytelnik znajdzie w niej wiele ciekawych rzeczy, zarówno o prehistorii tych terenów, jak i najnowszych wydarzeniach.

Sposób na kostkę. Mały Wyścig Pokoju  »
Tekst opublikowany 2006-06-02, opracowanie BOM
126 osób wzięło udział w Wyścigu Kolarskim o Puchar Wójta Gminy Czernica. Po raz pierwszy nagrodami były słynne kostki brukowe z 500-metrowego odcinka pętli w Ratowicach.

Złodziej z zasadami »
Tekst opublikowany 2006-06-02, opracowanie BOM
Miękkie serce mieli sprawcy kradzieży BMW należącego do obywatelki Niemiec. Złodzieje odjeżdżając z posesji pozostawili na miejscu wózek inwalidzki, który był w samochodzie. Właścicielka wyceniła straty na sumę 240 tys. zł. Auto skradziono 30 maja z terenu gospodarstwa przy ulicy Kryształowickiej w Mirosławiczkach.

Wzory godne naśladowania. Wizyta delegacji Powiatu Wrocławskiego w partnerskim Powiecie Borken  »
Tekst opublikowany 2006-06-01, opracowanie AS
Działania samorządu na rzecz młodzieży oraz przedsiębiorców – to tylko niektóre z tematów, jakie poruszono podczas wizyty delegacji Powiatu Wrocławskiego w partnerskim, niemieckim Powiecie Borken.

Będzie czysta woda. Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody i budowa wodociągu »
Tekst opublikowany 2006-06-01, opracowanie AS
Ponad 1 mln zł będzie kosztować modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Mietkowie oraz połączenie wodociągu proszkowickiego z wodociągiem mietkowskim.

Pijany na przesłuchanie »
Tekst opublikowany 2006-06-01, opracowanie red,
Po raz kolejny policyjny patrol z Sobótki przyłapał pijanego mieszkańca Strzeblowa, który jechał rowerem. Mężczyzna oznajmił funkcjonariuszom, że właśnie podąża na komisariat, gdzie ma złożyć wyjaśnienia w związku z ostatnią sprawą, kiedy jeździł pijany.

Oceń logo Św. Katarzyny »
Tekst opublikowany 2006-06-01, opracowanie red.
Prace nad nowym Systemem Identyfikacji Wizualnej gminy Święta Katarzyna, prowadzone przez firmę Halo, zbliżają się ku końcowi. Zatwierdzono już nowe logo gminy, który prezentujemy w naszym serwisie.

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl