Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 43 informacji. Wszystkie poniżej.

Czas na Osiedle Kwiatowe. Inwestycja warta ponad 1,5 mln zł  »
Tekst opublikowany 2006-05-31, opracowanie AS
Już niedługo, po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego i wyłonieniu wykonawcy, rozpocznie się pierwszy etap budowy dróg na Osiedlu Kwiatowym.

Podróż w przeszłość. Historia oczami gimnazjalistów  »
Tekst opublikowany 2006-05-31, opracowanie Ewa Mastalska
Od września uczniowie klasy Ib gimnazjum w Długołęce zgłębiali dzieje zabytkowych miejsc w swojej okolicy. Wyniki ich pracy zostały zaprezentowane w Gminnym Ośrodku Kultury

Apacze z globalnej wioski. Kraje świata na stadionie sportowym »
Tekst opublikowany 2006-05-30, opracowanie BOM
Ponad 700 złotych zebrała szkoła podstawowa z Sobótki na festynie podczas licytacji przedmiotów. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do pracowni językowej.

Wiosenny biwak harcerski »
Tekst opublikowany 2006-05-30, opracowanie Małgorzata Cholewa
W dwudniowym biwaku wiosennym ( 20-21 maja 2006) wzięło udział ponad 80 uczestników. Byli to harcerze z Hufca Łagiewniki oraz stowarzyszeni z ZHP uczniowie Publicznego Gimnazjum w Jordanowie Śląskim.

Dzień Dziecka w Siechnicah »
Tekst opublikowany 2006-05-30, opracowanie red.
Gminne Gimnazjum w Siechnicach przygotowało specjalny festyn z okazji dnia dziecka. Impreza odbędzie się oczywiście 1 czerwca, oranizatorzy przewidzieli dla naszych pociech sporo prawdziwych atrakcji. Prezentujemy dokładny program festynu.

Miejsca pracy i technologie. Nowa firma na terenie gminy oficjalnie otwarta »
Tekst opublikowany 2006-05-30, opracowanie AS
19 maja w Nowej Wsi Wrocławskiej oficjalnie otwarta została nowa siedziba hiszpańskich firm Area Traders i Cooling Solutions. Rozwój tej drugiej w niedalekiej przyszłości zaowocuje powstaniem nowych miejsc pracy.

Polak - Niemiec? Dwa bratanki! »
Tekst opublikowany 2006-05-30, opracowanie Marcin Robak / red
W dniach 13 – 20 maja młodzież z LO w Sobótce przebywała w Niemczech i Holandii, gdzie realizowany był program „Polak – Niemiec dwa bratanki...”, sfinansowany z funduszy Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Cała akcja przeprowadzona została przy udziale szkoły partnerskiej sobóckiego LO - Geschwister-Scholl-Gymnasium ze Stadtlohn w Niemczech, prezentujemy wspomnienia i wrażenia licealistów.

Mieszkanka gminy Długołęka uratowana »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie red.
25 maja 2006 roku około godz. 20.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu został powiadomiony telefonicznie, że w okolicach Mostu Warszawskiego w Odrze topi się kobieta.

Morderstwo w Żórawinie »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie red.
Do fatalnej w skutkach libacji alkoholowej doszło w piątkowe popołudnie w Żórawinie. 48-letnia kobieta dźgnęła dożem 34-letniego mężczyznę, który chwilę potem zmarł. Kobieta miała we krwi ponad 2 promile alkoholu.

Akwen dla ryb. Kąpielisko to przeszłość  »
Tekst opublikowany 2006-05-26, opracowanie BOM
Trzydzieści lat temu zamknięto basen w Sobótce. Najbliższym terenem, gdzie można popływać jest dzikie kąpielisko, zwane kantyną.

Szczekający strach. Samotne psy plagą Siechnic  »
Tekst opublikowany 2006-05-25, opracowanie Ewa Mastalska
Biegające swobodnie psy to częsty widok w Siechnicach. Część zwierząt zachowuje się agresywnie, atakuje ludzi i inne czworonogi.

Małe Hollywood. Pielgrzymki kinomanów do Dobrzykowic »
Tekst opublikowany 2006-05-24, opracowanie Jacek Bomersbach
90 procent ujęć do najbardziej znanej polskiej komedii „Sami swoi” powstało w Dobrzykowicach. Czasem zagraniczne wycieczki przyjeżdżają zwiedzić domy Karguli i Pawlaków o trzeciej w nocy.

Rada Miejska udzieliła burmistrzowi Antoniemu Kopciowi absolutorium za wykonanie budżetu za 2005 rok »
Tekst opublikowany 2006-05-24, opracowanie AS
Rozmowa z burmistrzem Antonim Kopciem o absolutorium za wykonanie budżetu za 2005 rok, jednogłośnie przegłosowanym na sesji rady miejskiej 25 kwietnia.

Mniej dziur. Dalsze remonty dróg  »
Tekst opublikowany 2006-05-23, opracowanie EM
Z nadejściem wiosny na terenie gminy Długołęka zostały wznowione remonty i modernizacje dróg.

Uwaga na silny wiatr i burze! »
Tekst opublikowany 2006-05-23, opracowanie red.
Nawet do 75 km na godzinę może wzrosnąć siła wiatru dziś na terenie Dolnego Śląska. Synoptycy ostrzegają również przed możliwymi burzami, które nawiedzić mogą nasz region. Wieczorem siła wiatru powinna słabnąć.

Joanna Zagner – Kołat opowie o ilustracjach w książkach dla dzieci  »
Tekst opublikowany 2006-05-22, opracowanie AS
2 czerwca w bibliotece Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Katach Wrocławskich odbędzie się spotkanie z Joanna Zagner – Kołat, ilustratorką książek dla dzieci. Początek o godz. 9.00

Golec uOrkiestra w Długołęce »
Tekst opublikowany 2006-05-22, opracowanie red.
11 czerwca w parku w Szczodrem odbędzie się tegoroczna edycja "Dni Gminy Długołęka", podczas której zaprezentuje się doskonale znany w całym kraju zespół Golec uOrkiestra. Oprócz największej gwiazdy imprezy organizatorzy przygotowali jeszcze sporo innych atrakcji. W naszym portalu prezentujemy dokładny program imprezy.

Plotki tworzą psychozę. Za komuny straszyła nas czarna wołga. Dziś - biały bus »
Tekst opublikowany 2006-05-22, opracowanie Jacek Bomersbach, AS
Zbiorowa histeria po rzekomych tajemniczych mordach i zwłokach z wyciętymi nerkami ogarnęła cały powiat. Policja dementuje pogłoski. Paradoksalnie cała sprawa ma też pozytywny aspekt.

Dzielnicowy z Derby. Dla Anglików polskie drogi są very good »
Tekst opublikowany 2006-05-19, opracowanie BOM
Podczas wizyty w Sobótce brytyjscy policjanci opowiadali, dlaczego angielscy kibice nie lubią Margaret Thatcher.

Groźny tylko hałas. Specjalna sesja na temat wpływu wielkich inwestycji na środowisko  »
Tekst opublikowany 2006-05-18, opracowanie AS
Koreańskie inwestycje w Biskupicach Podgórnych nie zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców ani środowisku naturalnemu. Największą uciążliwością, przynajmniej do czasu wybudowania obwodnic Małuszowa i Tyńca Małego, będzie hałas powodowany przez samochody.

Długołęka się doskonali »
Tekst opublikowany 2006-05-18, opracowanie red.
Specjalne Karty Usług przygotował Urząd Gminy Długołęka - wszystko aby usprawnić działanie instytucji i uczynić ją bardziej przyjazną dla klientów i współpracowników.

Historia pewnej miłości. Dobre wspomnienia starej szkoły  »
Tekst opublikowany 2006-05-18, opracowanie Jacek Bomersbach
Mało brakowało, a szkoła w Świątnikach stałaby się ośrodkiem wczasowym dla górników. Później o pałacyk starali się studenci i pewnie by go dostali, ale zgubiło ich pijaństwo.

Zabójcy skazani »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
Piętnaście i dziesięć lat więzienia - takie wyroki usłyszeli wczoraj Zdzisław T. i Grzegorz M., skazani za zabójstwo mieszkańca Sobótki. Jeden ze sprawców "cieszył się" wolnością stosunkowo krótko - wyszedł z więzienia cztery miesiące przed zbrodnią...

Szaber w lesie. Kłopoty leśników z gruzem i złodziejami  »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie Jacek Bomersbach
Z lasu między Chwałkowem i Górką zniknęło ponad tysiąc dwieście sadzonek jodły. Pracownicy nadleśnictwa kręcą głowami, bo takiej kradzieży jeszcze nie było, choć w kwietniu szkółkę okradano dwukrotnie.

Działania duże i małe. Wielki sukces kobierzyckiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Chorych  »
Tekst opublikowany 2006-05-16, opracowanie AS
Zwycięstwo drużynowe oraz wiele pierwszych miejsc w poszczególnych konkurencjach przypadło członkom kobierzyckiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Chorych na X Abilimpiadzie – Ogólnopolskiej Olimpiadzie Umiejętności Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się w Koninie.

Majówka w ostrogach. VI Święto Konia w Siedlcu »
Tekst opublikowany 2006-05-16, opracowanie Ewa Mastalska
Siedlec Trzebnicki to miejscowość znana większości polskich hodowców koni. Kolejna edycja Święta Konia przyciągnęła wielu miłośników rumaków z całego kraju.

Skazani na wodę. Kiedy będzie regulacja rzeki Oławy? »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie Ewa Mastalska
Życie i dobytek mieszkańców wsi z gminy Święta Katarzyna nie były zagrożone podczas wiosennych roztopów, ale zawsze na przedwiośniu ich zmorą jest zalewanie pól uprawnych. Czy nie można nic na to poradzić?

Z piłką i harmonią. Obchody Święta Konstytucji w Siechnicach »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie Ewa Mastalska
3 maja minął w Siechnicach na rodzinnym pikniku i nastrojowej staropolskiej biesiadzie.

Niepokonana Ślęża »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie red.
Co prawda w pojedynku z wrocławskim Parasolem Ślęża przystępowała w roli faworyta, wszyscy jednak zastanawiali się czy zespół Piotra Araszczuka zdoła podstrzymać passę kilku kolejnych spotkań bez porażki. Udało się - ślężanie wygrali 2:1, dwie bramki strzelił Kamil Lupa. To już trzecia z rzędu wygrana Ślęży, która zajmuje obecnie 5 miejsce w tabeli Klasy A.

Socjalny mobbing. Sprawa kierowniczki GOPS-u w prokuraturze  »
Tekst opublikowany 2006-05-12, opracowanie red.
Zarzuty wysuwane przeciw Elżbiecie S. kierowniczce Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej są bardzo konkretne, ale stanowią zaskoczenie dla wielu osób. Czy istotnie wobec pracowników socjalnych stosowała ona mobbing?

Doda i lokalni artyści. Tysiące ludzi bawiło się na majówce w Kobierzycach »
Tekst opublikowany 2006-05-12, opracowanie AS
Podczas długiego, majowego weekendu Kobierzyce znów stały się centrum rozrywki nie tylko gminy, ale całego powiatu. Tradycyjnie już Dni Kobierzyc przyciągnęły na stadion sportowy tysiące ludzi, którzy chcieli miło, często całymi rodzinami, spędzić czas.

Sezon na leszcza. Rozpoczęcie sezonu wędkarskiego  »
Tekst opublikowany 2006-05-11, opracowanie Jacek Bomersbach
Największą rybą złowioną w zbiorniku koło Miłoszyc, który należy do gminy Czernica, był 24-kilogramowy karp królewski. Olbrzym miał metr długości. Rok temu na zawodach schwytano o połowę mniejszego leszcza.

Święto w deszczu . Dni Kątów Wrocławskich udane, ale bez dobrej pogody »
Tekst opublikowany 2006-05-11, opracowanie AS
O prawdziwym pechu mogą mówić wszyscy, którzy postanowili początek długiego weekendu spędzić podczas Dni Kątów Wrocławskich. Mimo wielu atrakcji nie dopisała pogoda, która załamała się właśnie podczas święta. - Ale i tak było fajnie – zgodnie przyznają mieszkańcy gminy.

Walka i wiara. Poezja Karola Wojtyły w ośrodku wychowawczym  »
Tekst opublikowany 2006-05-10, opracowanie BOM
Kamila i Justyna mają po 18 lat. Trafiły do ośrodka przez narkotyki. Wierzą, że sztuka odmieni ich los. Ostatnio recytowały wiersze Karola Wojtyły.

Szkoła trzech pokoleń. Przygotowania do jubileuszu  »
Tekst opublikowany 2006-05-09, opracowanie Ewa Mastalska
20 maja Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Siechnicach będzie obchodzić 60-lecie istnienia. Do tej uroczystości przygotowują się trzy pokolenia mieszkańców.

Modlitwa przy lodówce. Pogrzeb oburzył rodzinę i gości z Norwegii  »
Tekst opublikowany 2006-05-08, opracowanie Jacek Bomersbach
Ceremonia pogrzebowa Norwega mieszkającego w Sobótce, zamiast w kaplicy głównej, odbyła się w niewielkim pomieszczeniu obok. Rodzina zmarłego musiała oglądać chłodnię do przechowywania zwłok. W tym czasie kaplica stała pusta.

Socjal w pleśni. Rodzina mieszka w fatalnych warunkach »
Tekst opublikowany 2006-05-05, opracowanie Jacek Bomersbach
Dzieci Państwa Kurantowczów mogą zachorować nawet na sepsę. Ściany baraku socjalnego, w którym mieszkają, pokrywa nieznana pleśń.

Fatalny początek weekendu w Kątach Wr. »
Tekst opublikowany 2006-05-04, opracowanie red.
Tragicznie rozpoczął się długi weekend w Kątach Wrocławskich. W sobotę, 29 kwietnia samochód dostawczy potrącił 80-letnią kobietę, która przechodziła przez jezdnię w niedozwolonym miejscu - miejscem zdarzenia była ulica 1 Maja (róg Daszyńskiego). W wyniku wypadku kobieta zmarła.

Niestety, nie żyje! W rzece znaleziono zwłoki 18-letniej Kasi z Gniechowic  »
Tekst opublikowany 2006-05-04, opracowanie AS
W piątek, 21 kwietnia znaleziono zwłoki 18-letniej Kasi z Gniechowic. Z Czarnej Wody, między Gniechowicami a Krobielowicami, wyłowił je ojciec dziewczyny. Miejsce wskazała wróżka. Tym samym zakończyły się niemal czterotygodniowe poszukiwania dziewczyny. Niestety, sprawdził się najgorszy scenariusz.

Zemsta z zazdrości. Porwana znalazła pomoc u sołtysa  »
Tekst opublikowany 2006-05-04, opracowanie BOM
Bogusława Misiak, żona sołtysa z Wojnowic, jako jedyna pomogła uprowadzonej dziewiętnastolatce i być może uratowała jej życie.

Objazdowa rekrutacja. W Volvo brakuje rąk do pracy  »
Tekst opublikowany 2006-05-04, opracowanie BOM
Ponad 100 osób z Sobótki zgłosiło chęć pracy we wrocławskim oddziale Volvo. Rekrutację pracowników zorganizowano w Rynku.

Pijany zastępca wójta spowodował wypadek »
Tekst opublikowany 2006-05-04, opracowanie red.
Ponad dwa promile alkoholu miał we krwi zastępca wójta gminy Święta Katarzyna, który we wtorek, 3 maja, wpadł swoim golfem na dwa zaparkowane na poboczu samochody. Do incydentu doszło w Siechnicach, Edward B próbował uciec z miejsca wypadku. Po zatrzymaniu przyznał się do winy i zadeklarował poddanie się karze. Samorządowcowi grozi rok więzienia w zawieszeniu, zakaz prowadzenia samochodu na tzy lata oraz 3 tysiące zł grzywny.

Wiwat maj! 1 maj! »
Tekst opublikowany 2006-05-02, opracowanie j.l.
Wprawdzie młode pokolenie nie wie z doświadczenia, czym był 1 maja przed rokiem 1990. Minęły te czasy, ustrój jakby inny. Jednak, kiedy się wspomni ten szczególny, jak by nie było, czas i ówczesny majowy klimat, refleksje nasuwają się same.

Dzisiaj
Niedziela 24 września 2023
Imieniny
Dory, Gerarda, Maryny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl