Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 29 informacji. Wszystkie poniżej.

Mieszkanka gminy cudem uniknęła napaści pod wiaduktem »
Tekst opublikowany 2006-04-28, opracowanie AS
Pani Bożena, mieszkanka gminy Kobierzyce, cudem uniknęła napaści, bowiem mężczyzna który chciał zaatakować ją i jej koleżankę potknął się i przewrócił. Wszystko działo się w okolicach wiaduktu między Centrum Bielany i Auchan

Zaniedbane owczarki z Kębłowic trafiły do tymczasowych hodowców »
Tekst opublikowany 2006-04-27, opracowanie AS
Po wielu tygodniach w końcu skończył się dramat psów z hodowli w Kębłowicach. Do czasu rozwiązania sytuacji pozostaną one u innych hodowców. Ostatecznie o ich przyszłości prawdopodobnie zdecyduje sąd.

Młodzież chce odrestaurować ruiny zamku i stworzyć park w Smolcu  »
Tekst opublikowany 2006-04-26, opracowanie AS
Grupa zapaleńców ze Smolca chce odrestaurować ruiny średniowiecznego zamku, a dookoła stworzyć park. - Wszystko zaczęło się od przedwojennego zdjęcia zamku z parkiem – mówi Grzegorz Stasik, pokazując czarno-białą fotografię.

Potrzebna krew! »
Tekst opublikowany 2006-04-26, opracowanie red.
Otrzymaliśmy wiadomość od jednego z naszych czytelników: potrzebna jest krew grupy "A-Rh-" dla umierajacego dziecka. Wszystkim, którzy mogą pomóc podajemy nr telefonu: 604-947-367

Pracuj w Volvo »
Tekst opublikowany 2006-04-24, opracowanie E.M.
Już jutro, 25 kwietnia przedstawiciele Volvo będą udzielali na terenie gminy informacji o aktualnych ofertach zatrudnienia. Pracowników koncernu można spotkać pomiędzy godziną 13 a 17 koło budynku poczty przy ul. Kościelnej w Siechnicach. Planowane jest także podobne spotkanie z kadrą firmy LG Phillips.

Cztery inwestycje w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. »
Tekst opublikowany 2006-04-24, opracowanie AS
Na terenie powiatu rozpoczęły się cztery inwestycje współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżet państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Udane wędkowanie w Siechnicach. 40 kg ryb w 4 godziny!  »
Tekst opublikowany 2006-04-24, opracowanie E.R i M.R
23 kwietnia odbyły się nad stawem przy Gimnazjum w Siechnicach zawody w wędkarstwie spławikowym koła "Zacisze". Były to pierwsze w tym sezonie zawody otwierające cykl tegorocznych imprez.

Zmieniać świadomość. Problem czystości na ulicach i skwerach powrócił »
Tekst opublikowany 2006-04-21, opracowanie AS
Wiosna to czas, kiedy powraca problem porządków wokół gospodarstw domowych, a także sprzątania po psach, z którymi wychodzimy na spacer. - Co prawda wiele zmienia się na lepsze, ale wciąż jest dużo do zrobienia – przyznaje burmistrz Antoni Kopeć.

Nowa Baza »
Tekst opublikowany 2006-04-21, opracowanie red.
Gminne Centrum Informacji aktualizuje bazę osób poszukujących pracy. W związku z tym wszyscy zainteresowani zachowaniem swoich danych w bazie proszeni są o kontakt z GCI do końca kwietnia w jego siedzibie przy ul. Wiosennej 7 w Siechnicach, tel. 390 20 31.

Wiosna w bibliotece »
Tekst opublikowany 2006-04-21, opracowanie red.
23 kwietnia Gminna Biblioteka Publiczna w Świętej Katarzynie i Klub Osiedlowy „Tęcza” zapraszają około godziny 15 na szukanie wielkanocnych jajeczek.

Atrakcyjne dni »
Tekst opublikowany 2006-04-21, opracowanie red.
W tym roku Dni Kątów Wrocławskich (28-30 kwietnia) zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. A to za sprawą gwiazd, które nas odwiedzą.

Potrzebny wózek »
Tekst opublikowany 2006-04-21, opracowanie red.
Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siechnicach oraz pełniący obowiązki kierownika Sławomir Małecki zwracają się do mieszkańców gminy z prośbą o pomoc w znalezieniu wózka inwalidzkiego bardzo potrzebnego dla jednego z podopiecznych.

Przedszkole czeka »
Tekst opublikowany 2006-04-21, opracowanie red.
Do 28 kwietnia trwają zapisy do Przedszkola Publicznego w Siechnicach na rok szkolny 2006/2007. Do przedszkola zostaną przyjęte dzieci z roczników 2000-2003. Zapisu można dokonać w godzinach 9-17 w przedszkolu przy ul. Osiedlowej 23 a. Wymagane jest podanie numeru PESEL dziecka.

Międzynarodowy Dzień Teatru w Długołęce. Od Pinokia do Czechowa »
Tekst opublikowany 2006-04-20, opracowanie Ewa Mastalska
Przypadający na 27 marca Międzynarodowy Dzień Teatru był obchodzony w Gminnym Centrum Kultury w Długołęce nieco później. 4 kwietnia trzy grupy młodych artystów zaprezentowały tam owoce swojej pracy.

Po naszej interwencji zabezpieczono teren »
Tekst opublikowany 2006-04-19, opracowanie Jacek Bomersbach
Etykietki i opakowania po plastiku, zapalnikach górniczych i innych materiałach wybuchowych znaleźliśmy na terenie dawnej bazy Explominexu przy ulicy Chopina w Sobótce.

Brak wyobraźni. Kolejny wypadek na skrzyżowaniu  »
Tekst opublikowany 2006-04-18, opracowanie AS
25 marca na skrzyżowaniu drogi nr 8 i droga do Sobótki w Jordanowie Śląskim doszło do groźnego wypadku. Prezentujemy zdjęcia dokumentujące to wydarzenie.

Woda ujarzmiona. Udało się zapobiec powodzi »
Tekst opublikowany 2006-04-15, opracowanie Ewa Mastalska
Wiele osób z gminy Święta Katarzyna obawiało się roztopów po długiej zimie, ich skutki nie okazały się jednak aż tak groźne.

Disco dla dorosłych. Rodzice uczniów wprowadzili obostrzenia  »
Tekst opublikowany 2006-04-14, opracowanie Jacek Bomersbach
Nieletni nie będą wpuszczani do dyskoteki w Jordanowie Śląskim. Dodatkowo ulice miejscowości mają patrolować mieszkańcy razem z policją.

Wernisaż z Barką. Wieczór poezji i koncert poświęcony papieżowi  »
Tekst opublikowany 2006-04-13, opracowanie BOM
Kilkaset zdjęć, widokówek i materiałów prasowych poświęconych Janowi Pawłowi II można oglądać w kościele w Kamieńcu Wrocławskim.

Korzystne kryterium. O 40 złotych wzrosły diety sołtysów  »
Tekst opublikowany 2006-04-12, opracowanie AS
Znaczna część obrad ostatniej sesji rady gminy, poświęcona była sprawom związanym z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kobierzycach.

Szkoła pięknieje »
Tekst opublikowany 2006-04-11, opracowanie E.M.
Powoli zbliża się do końca budowa nowej szkoły podstawowej w Żernikach Wrocławskich. Budynek jest już z zewnątrz gotowy, a obecnie rozstrzygane są procedury przetargowe na wyposażenie wnętrza. Odbiór techniczny inwestycji jest planowany na koniec kwietnia.

Reżyser "Wiedźmina" kręcił w Sobótce. Stacja i okupacja »
Tekst opublikowany 2006-04-10, opracowanie BOM
25 maja 1916 roku. Transport wjeżdża na mały dworzec w okupowanej Francji. Pociąg zatrzymuje się. Niemiecki żołnierz otwiera drzwi wagonu – Wysiadać! Wszyscy opuszczają wagony!

Dzieci lubią misie »
Tekst opublikowany 2006-04-07, opracowanie BOM
Pluszowe misie, lizaki i naklejane tatuaże otrzymują mali pacjenci w przychodni przy placu Wolności w Sobótce.

Czas się poznać. Spotkanie sołtysów z nowym komendantem »
Tekst opublikowany 2006-04-06, opracowanie E.M.
28 marca sołtysi z terenu gminy Długołęka po raz pierwszy mieli okazję porozmawiać dłużej z nowym komendantem Komisariatu Policji w Długołęce. W spotkaniu wzięła udział także pani wójt Iwona Agnieszka Łebek, zastępca wójta Mariusz Fedzin oraz dzielnicowi z terenu gminy.

Kanalizacja najważniejsza »
Tekst opublikowany 2006-04-06, opracowanie AS
Powstaje wstępny projekt nowej siedziby urzędu gminy wraz z ośrodkiem zdrowia. Według radnych budowę należałoby rozpocząć jeszcze w tym roku, ale nie wiadomo czy się tak stanie.

Poziom strachu »
Tekst opublikowany 2006-04-05, opracowanie red.
W Czernicy Odra wylała na pola i ogródki działkowe. Chwile grozy przeżyli mieszkańcy ulicy Odrzańskiej, którzy mieszkają w bloku.

Pod znakiem martyniczki. Siechnickie powitanie wiosny  »
Tekst opublikowany 2006-04-05, opracowanie Ewa Mastalska
Uczestnicy tradycyjnej parady przechodzącej 21 marca ulicami Siechnic w tym roku szczególnie starali się przywołać długo wyczekiwaną wiosnę.

Znikające lustro. Utrudniony wjazd z Rynku  »
Tekst opublikowany 2006-04-04, opracowanie AS
Co jakiś czas w Kątach Wrocławskich powraca problem wandali, który niszczą różne urządzenia użyteczności publicznej. Jednym z nich jest lustro przy skrzyżowaniu ulic Mireckiego, Wrocławskiej i 1-go Maja.

Nowości z komputera. Kątecka biblioteka powiększyła swoją ofertę  »
Tekst opublikowany 2006-04-03, opracowanie AS
Coraz więcej czytelników biblioteki Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich korzysta z komputerów i Internetu, pozyskanych w ramach programu "Ikonka".

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl