Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 50 informacji. Wszystkie poniżej.

Echa naszej publikacji. Zabrakło "Expressu" »
Tekst opublikowany 2006-03-31, opracowanie Red.
Po ostatnim wydaniu "Expressu Wrocławskiego" jego dziennikarze otrzymali wiele telefonów i maili od poirytowanych Czytelników z terenu Sobótki. Spowodowały je kłopoty z kupieniem dwutygodnika. Wszystko za sprawą artykułu "Skandal w Sobótce. Tajna Pasławskiej promocja"

Po paczkę do Sobótki. Poczta poszukuje ajenta–zarządcy »
Tekst opublikowany 2006-03-31, opracowanie BOM
Pocztę w Rogowie Sobóckim zamknięto z powodów oszczędnościowych. Koszty tego ponoszą mieszkańcy, którzy od ponad roku dojeżdżają do urzędu w Sobótce.

Gratulacje za odwagę »
Tekst opublikowany 2006-03-31, opracowanie red.
Jak pamiętamy, 13 grudnia 2005 roku w domu przy ul. Sportowej w Kobierzycach wybuchł pożar. Jeden z mieszkańców, Sylwester Wiewiura, poczuł dym i poinformował pozostałych lokatorów o niebezpieczeństwie.

Katowali za szkołą. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań  »
Tekst opublikowany 2006-03-30, opracowanie Jacek Bomersbach
Nadal nie wiadomo, dlaczego Marcin S. został zakatowany. Sprawcy nie potrafią wyjaśnić przyczyn pobicia 26-latka. Mieszkańcy Jordanowa są w szoku, bo wszyscy znali oprawców.

Czechnicka enklawa. Życie tętni w zabytkowym osiedlu »
Tekst opublikowany 2006-03-29, opracowanie Ewa Mastalska
Osiedle mieszkaniowe wokół Elektrowni Czechnica przypomina dekorację z przedwojennego filmu, toczy się tam jednak codzienne życie.

Polonez z Unią w tle. III etap przeglądu kultury państw Unii  »
Tekst opublikowany 2006-03-29, opracowanie BOM
Uczniowie ze szkoły w Rogowie Sobóckim przygotowali przegląd kultury krajów europejskich. Po prezentacji odbyła się degustacja 40 potraw.

Jan Brzechwa patronem radwanickiej szkoły. Kochany za wiersze »
Tekst opublikowany 2006-03-29, opracowanie E.M.
Spośród sześciu wybitnych postaci rywalizujących o tytuł patrona szkoły podstawowej w Radwanicach zwycięzcą został Jan Brzechwa.

Obrzyn zamiast kosiarki. Przypadkowe „znalezisko” w Strzegomianach  »
Tekst opublikowany 2006-03-28, opracowanie BOM
Karabin własnej produkcji i kilkanaście sztuk amunicji myśliwskiej znaleźli policjanci u mieszkańca Strzegomian. Broń znaleziono przypadkowo.

Przeciwko powodzi - program małej retencji w województwie dolnośląskim »
Tekst opublikowany 2006-03-28, opracowanie AS
W marcu odbyły się w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu dwa spotkania, które można określić jako jedne z ważniejszych w ostatnich latach dotyczących spraw ochrony przeciwpowodziowej.

Zmiana komendanta. Zjazd sprawozdawczo-wyborczy hufca ZHP  »
Tekst opublikowany 2006-03-28, opracowanie AS
10 marca odbył się zjazd sprawozdawczo-wyborczy hufca ZHP Kąty Wrocławskie, na którym udzielono absolutorium dotychczasowym władzom oraz wybrano nowe.

Powstrzymać wodę. Brak pieniędzy opóźnia modernizację wałów  »
Tekst opublikowany 2006-03-28, opracowanie Ewa Mastalska
Od 1997 roku na terenie gminy Święta Katarzyna realizowane są zadania dotyczące ochrony przeciwpowodziowej w ramach Programu dla Odry 2006. Czy jednak bezpieczeństwo rzeczywiście wzrosło?

Korn i romantyzm. Pokażą dramat o miłości i śmierci »
Tekst opublikowany 2006-03-28, opracowanie BOM
Uczniowie z Sobótki pokażą pod Paryżem spektakl odwołujący się do narodowych wartości. Pantomimę zobaczy młodzież z 5 krajów Europy.

"Noc z Andersem" w Kobierzycach »
Tekst opublikowany 2006-03-28, opracowanie inf.
W nocy z 31 marca na 1 kwietnia w kobierzyckim Gminny Centrum Kultury odbędzie się „Noc z Andersem”, czyli międzynarodowa impreza czytelnicza realizowana w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polsca Czyta Dzieciom”. Początek tej niezwykłej nocy zaplanowano na godzinę 20.00

Święte słowo przewodnika. VI „Zimowy Właz na Śnieżkę” kąteckich harcerzy »
Tekst opublikowany 2006-03-28, opracowanie AS
5 marca harcerze z hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Kątach Wrocławskich po raz szósty zorganizowali „Zimowy Właz na Śnieżkę”. Tym razem nie udało się zdobyć szczytu, ale ważniejsze było bezpieczeństwo uczestników wyprawy.

Osiedle na finiszu  »
Tekst opublikowany 2006-03-27, opracowanie E.M.
W ciągu najbliższych tygodni zakończy się budowa ostatnich bloków na nowym osiedlu mieszkaniowym w Radwanicach. - Ogółem będzie tutaj 128 mieszkań – opowiada kierownik budowy Ryszard Doliński.

Jak tylko pozwoli pogoda ruszy wiele inwestycji na terenie miasta i gminy.  »
Tekst opublikowany 2006-03-27, opracowanie AS
Choć zima nie daje za wygraną, to władze gminy Kąty Wrocławskie myślą już o nadchodzących cieplejszych dniach, które umożliwią rozpoczęcie zadań inwestycyjnych.

Projekt tylko w marzeniach. Wielka niewiadoma w sprawie największej atrakcji Sobótki  »
Tekst opublikowany 2006-03-27, opracowanie Jacek Bomersbach
Pod podłogą kościoła na Ślęży archeolodzy znaleźli średniowieczny szyb górniczy. Mówi się o udostępnieniu go turystom, ale nie sporządzono jeszcze planów. Nie widać też końca remontu świątyni.

Zgoda kuratorium. Filia szkoły w Domanicach zostanie zlikwidowana »
Tekst opublikowany 2006-03-24, opracowanie AS
Stało się. To, do czego nie doszło rok temu, jest już przesądzone – filia szkoły podstawowej w Domanicach została zlikwidowana. Od nowego roku szkolnego najmłodsi uczniowie z Domanic i Chwałowa będą chodzić do placówki w Mietkowie.

Miejsce dla setki aut. Powstanie parking w Siechnicach »
Tekst opublikowany 2006-03-21, opracowanie E.M.
Wszystko wskazuje na to, że niedługo zostanie, choć częściowo, rozwiązany problem z miejscami parkingowymi w obrębie ulicy Jarzębinowej w Siechnicach.

Razem przeciw zagrożeniom. Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wspólną troską”  »
Tekst opublikowany 2006-03-21, opracowanie AS
8 marca Zespół Szkół w Bielanach Wrocławskich wypełnił się nauczycielami, pedagogami, samorządowcami, przedstawicielami policji i różnych organizacji, a także rodzicami i uczniami, którzy wspólnie zastanawiali się co zrobić, aby szkoły były bardziej bezpieczne.

Pechowy piec węglowy. Zostały tylko ślady »
Tekst opublikowany 2006-03-21, opracowanie BOM
Z podwórza przy ul. św. Jakuba po raz trzeci skradziono piec żeliwny. Za każdym razem policja odnajdywała urządzenie na złomowisku.

Święto tabliczki. Czekoladowy Dzień Kobiet »
Tekst opublikowany 2006-03-21, opracowanie BOM
Agata Mikołajek kolekcjonuje opakowania po czekoladach. W domu ma ich ponad 10 tys. Zbiór zajmuje 23 pudełka po butach, cztery kartony i 3 segregatory.

Czary w „Szczerym Polu” »
Tekst opublikowany 2006-03-21, opracowanie BOM
Właściciele restauracji „Szczere Pole” w Sobótce, chcą organizować imprezy m.in. poszukiwanie kwiatu paproci, dzień wagarowicza czy pierwszomajowy czyn społeczny. Według zapewnień, latem obok lokalu wyrośnie poletko kukurydzy z placem zabaw dla dzieci.

Stop pijanym kierowcom. Sołtysi pomogą zwiększyć bezpieczeństwo »
Tekst opublikowany 2006-03-20, opracowanie AS
Nie ptasia grypa czy terroryzm, tylko kradzieże i pijani kierowcy są największymi zagrożeniami, przynajmniej na razie, na terenie gminy Kobierzyce. Do takich wniosków można było dojść po spotkaniu policjantów z sołtysami, które odbyło się 2 marca w urzędzie gminy.

Z obrad Rady Gminy Kobierzyce. Dostosowali plany do potrzeb »
Tekst opublikowany 2006-03-20, opracowanie AS
Podzielona na dwa posiedzenia – 23 lutego i 1 marca - sesja Rady Gminy Kobierzyce w głównej mierze poświęcona była miejscowym planom zagospodarowania przestrzennego. W sumie podjęto 19 uchwał, głównie w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany w poszczególnych planach.

Dyskusja na temat ochrony przeciwpowodziowej. Nie ma zagrożenia »
Tekst opublikowany 2006-03-20, opracowanie AS
Nie ma zagrożenia powodziowego - to najważniejsza informacja z dyskusji na temat ochrony przeciwpowodziowej i przeciwpożarowej na terenie gminy.

Biznes i jego przyjaciele. Nagrody dla najlepszych przedsiębiorców i urzędników przyznane  »
Tekst opublikowany 2006-03-20, opracowanie AS
Już po raz ósmy kapituła urzędu miasta i gminy Kąty Wr. przyznała lokalne nagrody gospodarcze, a Stowarzyszenie Przedsiębiorców Kąteckich wyróżnienia w plebiscycie „Przyjaciel lokalnej przedsiębiorczości” oraz dla swoich członków. Ogłoszenie wyników nastąpiło na corocznym balu, który odbył się 25 lutego.

Debata nad problemem narkotyków na terenie gminy. Test dla każdego  »
Tekst opublikowany 2006-03-20, opracowanie AS
Na ostatniej sesji rady miejskiej został przyjęty Gminny Program Przeciwdziałania Narkomanii w 2006 roku. Przy okazji debatowano nad skutecznymi metodami zwalczania problemu narkotyków, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

Radni podzielili nadwyżkę budżetową. Na zadania duże i małe  »
Tekst opublikowany 2006-03-20, opracowanie AS
2.409.000 zł – taka kwota w tym roku była do podziału w ramach nadwyżki budżetowej. Dzięki niej uda się zrealizować wiele zadań nowych, a na niektóre, szczególnie ważne, zwiększone zostały nakłady. Tym samym wydatki z budżetu gminy przekroczyły, po raz pierwszy w historii, 60 mln zł i wyniosły dokładnie 61.984.000 zł.

Pat w sprawie Dworca »
Tekst opublikowany 2006-03-20, opracowanie AS
Wciąż nie ma porozumienia w sprawie przejęcia przez gminę dworca PKP. - PKP stoją na stanowisku, że jest to majątek państwowy i są zainteresowane rekompensowaniem za zaległe podatki.

I Gminne Forum Oświatowe. Dla dobra dziecka  »
Tekst opublikowany 2006-03-20, opracowanie AS
6 marca z inicjatywy Rady Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Kobierzycach zorganizowano I Gminne Forum Oświatowe.

Nowa siła gospodarcza. Federacja Przedsiębiorców Powiatu Wrocławskiego chce współpracować z LG  »
Tekst opublikowany 2006-03-20, opracowanie Artur Szkudlarek
Rozmowa z członkami ścisłego zarządu Federacji Przedsiębiorców Powiatu Wrocławskiego: prezesem Sławomirem Hryniewiczem i wiceprezesami Wiesławem Gaczyńskim i Sławomirem Kot-Zaniewskim.

Kurczak nie taki straszny. Nasze miejscowości bez ptasiej grypy  »
Tekst opublikowany 2006-03-20, opracowanie E.M.
Służby weterynaryjne i sanitarne Dolnego Śląska oraz poszczególnych powiatów na bieżąco monitorują sytuację w związku z zagrożeniem wystąpienia ptasiej grypy. Informacje dla mieszkańców są przekazywane w ogólnie dostępnych miejscach, uruchomione zostały także specjalne telefony alarmowe do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii i powiatowego lekarza weterynarii we Wrocławiu.

XXXI sesja Rady Powiatu Wrocławskiego. Za i przeciw przekształceniom »
Tekst opublikowany 2006-03-20, opracowanie AS
Zmiany w budżecie na 2006 rok oraz opiniowanie przekształcania niektórych placówek służby zdrowia we Wrocławiu - m.in. te kwestie były poruszane na ostatniej sesji Rady Powiatu Wrocławskiego, która obyła się 27 lutego.

Beztroska czy choroba? Dzieci już wypoczęte i czyste »
Tekst opublikowany 2006-03-20, opracowanie BOM
9-letni Krzyś chodził zaniedbany i żebrał. 5-letnia Ewelinka nosiła niezmieniane od kilku dni papmersy. Dzieci trafiły do domu dziecka. Matkę poznali mieszkańcy Sobótki.

Na kolejowym szlaku. Zatrzymani złodziej i właściciel skupu  »
Tekst opublikowany 2006-03-20, opracowanie red.
Policjanci ze Środy Śl. zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 39 lat, podejrzanych o kradzież elementów trakcji linii kolejowej na szlaku kolejowym Malczyce – Mazurowice.

Wkrótce ruszą prace przy budowie kanalizacji w północnej części gminy »
Tekst opublikowany 2006-03-16, opracowanie AS
Umowy na kanalizację Smolca, a także Pietrzykowic i Rybnicy podpisane. Prace powinny skończyć się do końca czerwca 2007 roku.

Przejrzysta gmina. Wyróżnienie dla Długołęki. »
Tekst opublikowany 2006-03-09, opracowanie E.M.
4 marca w Warszawie przedstawiciele gminy Długołęka odebrali wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Przejrzysta Polska”.

Szekspir po latynosku. Artystyczne inspiracje radwaniczan »
Tekst opublikowany 2006-03-09, opracowanie E.M.
Mieszkańcy Radwanic przyzwyczaili się już do ciekawych i pełnych humoru przedstawień walentynkowych przygotowywanych przez młodzież. W tym roku mogli obejrzeć „Romea i Julię na Manhattanie”.

Wehikuły ze świetlicy »
Tekst opublikowany 2006-03-09, opracowanie BOM
Damian Rudyk i Szymon Sznurowski marzą o szybowaniu w przestworzach. Aby urzeczywistnić swoje fantazje z tektury wykonali prototypy maszyn. – To „Świetlicokopter”.

Wyzwania XXI wieku. Dyskusja nad przyszłością Siechnic »
Tekst opublikowany 2006-03-09, opracowanie Ewa Mastalska
Obecna strategia rozwoju Siechnic powstała w latach 1997-98, w sytuacji ogromnych zniszczeń po powodzi i wielkich wyzwań związanych ze zmieniającym się obliczem miasta. Teraz przyszedł czas podsumowań i nowych planów.

Coraz bardziej zielono. Przybędzie drzew i krzewów »
Tekst opublikowany 2006-03-09, opracowanie Ewa Mastalska
Gdy tylko puszczą mrozy i roztopią się śniegi, na terenie gminy Święta Katarzyna rozpocznie się sadzenie 800 nowych drzew i ponad 7300 krzewów ozdobnych.

Zakończenie drugiej edycji programu dla niepełnosprawnych. Do zobaczenia jesienią!  »
Tekst opublikowany 2006-03-09, opracowanie Ewa Mastalska
Kilkadziesiąt osób, nie zważając ma swoje dolegliwości i ułomności, wspaniale bawiło się 22 lutego na karnawałowej zabawie w auli Zespołu Szkół w Długołęce.

Siechniczanie preferują pączki z marmoladą. Nie tylko od święta  »
Tekst opublikowany 2006-03-09, opracowanie E.M.
Jadwiga Tusk, właścicielka cukierni „Szarlotka” w Siechnicach przygotowała na tłusty czwartek kilka tysięcy pączków, których większość została wykupiona przed południem.

Gminny etap konkursu strażackiego. Test z labradorami  »
Tekst opublikowany 2006-03-09, opracowanie E.M.
Uczestnicy gminnego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” zdziwili się nieco, że podczas sprawdzianu wiedzy będą im towarzyszyć dwa labradory.

Okolica pięknieje. Konkurs wójta gminy »
Tekst opublikowany 2006-03-09, opracowanie E.M.
Po raz drugi wójt gminy Długołęka Iwona Agnieszka Łebek ogłasza konkurs na najładniejszy nieruchomość gminy.

Wizyta portugalskiej młodzieży w gminie Długołęka. Żeglarze wśród śniegu  »
Tekst opublikowany 2006-03-09, opracowanie E.M.
Młodzi Portugalczycy z organizacji Associacao Juvenil de Peniche odwiedzili swoich przyjaciół ze stowarzyszenia Semper Avanti Długołęka i przez kilkanaście dni poznawali uroki polskiej zimy. Największą atrakcją był dla nich śnieg, który wielu widziało po raz pierwszy w życiu.

Uczeń i procesor »
Tekst opublikowany 2006-03-09, opracowanie BOM
Sześć nowych komputerów połączonych ze sobą bezprzewodowo otrzymała szkoła podstawowa w Sobótce.

Zakleszczony problem. Czy ZUS wypłaci strażnikowi odszkodowanie? »
Tekst opublikowany 2006-03-09, opracowanie BOM
Marian Pazgan pracował jako strażnik leśny. Dwa lata temu ugryzł go kleszcz, lecz objawy choroby ujawniły się po kilku miesiącach. Teraz mężczyzna walczy o odszkodowanie.

Skandal w Sobótce. Tajna Pasławskiej promocja »
Tekst opublikowany 2006-03-09, opracowanie Jacek Bomersbach
Dziennikarz „Expressu” nie został wpuszczony na spotkanie poświęcone promocji Sobótki. Wejście uniemożliwiła mu Elżbieta Pasławska, urzędniczka odpowiedzialna przed mieszkańcami za promowanie ich gminy.

Dzisiaj
Poniedziałek 3 października 2022
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl