Kobierzyce
Wielkie emocje w Kobierzycach

Piłkarki ręczne KPR Gminy Kobierzyce w sobotę 4 marca podejmowały drużynę KPR-u Jelenia Góra w meczu 20. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Kobierzyczanki miały na swoim koncie 10 punktów, natomiast ich rywalki o 3 punkty mniej.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Wielkie emocje w Kobierzycach
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Było to niezwykle ważne spotkanie dla układu ligowej tabeli, bowiem oba zespoły walczą o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Mecz wywołał bardzo duże zainteresowanie wśród widzów, a trybuny Hali Sportowo- Widowiskowej w Kobierzycach wypełniły się niemal do ostatniego miejsca. Była też grupa kibiców z Jeleniej Góry, która (poza małym wyjątkiem) w sposób sportowy wspierała swoje piłkarki. Ich doping gasł jednak w olbrzymim hałasie, jaki tworzyli członkowie Klubu Kibica KPR-u Gminy Kobierzyce i pozostała część publiczności, która nie szczędziła gardeł, zagrzewając do walki miejscowe zawodniczki.

Od początku meczu przewaga należała do zawodniczek z Kobierzyc, które wygrały pierwszą połowę 15:11. Znakomicie w tej części gry spisywała się bramkarka miejscowej drużyny Katarzyna Demiańczuk, która jeszcze w zeszłym sezonie reprezentowała barwy zespołu z Jeleniej Góry i ten występ potraktowała bardzo prestiżowo.

Losy spotkania zostały rozstrzygnięte w pierwszych 10 minutach gry po przerwie, gdy dzięki koncertowej grze, piłkarki KPR-u Gminy Kobierzyce seriami zdobywały bramki i szybko doprowadziły do wyniku 24:13. Mając tak dużą przewagę trener Tomasz Folga mógł sobie pozwolić na zmiany w składzie i dał pograć niemal wszystkim zawodniczkom.

Pod koniec spotkania pechowo kontuzji uległa Grażyna Janczak, którą czeka teraz dłuższa przerwa w startach. W ostatnich minutach rywalki nieco odrobiły straty i ostatecznie KPR Gminy Kobierzyce pokonał KPR Jelenia Góra 28:21.

Po zakończonym spotkaniu trener Tomasz Folga powiedział między innymi: „Chciałbym bardzo podziękować wszystkim zawodniczkom, które zagrały fantastycznie i wzorowo wypełniły założenia taktyczne, które sobie nakreśliliśmy przed zawodami. Największe słowa podziękowania chciałbym skierować pod adresem naszych wspaniałych kibiców - byliście fantastyczni! Bez was nie byłoby tego zwycięstwa!”

Po tym sukcesie KPR Gminy Kobierzyce z dorobkiem 12 punktów awansował na 8. miejsce w tabeli PGNiG Superligi Kobiet

KPR Kobierzyce - KPR Jelenia Góra 28:21 (15:11)

KPR: Demiańczuk, Słota - Jakubowska 1, Skalska, Wojda, Mączka 7 (2/3), Janczak, Wesołowska 3, Łuczkowska, Kaźmierska 5, Szymańska 1, Bartkowska, Linkowska 1, Daszkiewicz 4, Walczak 5, Michalak 1.

Karne: 5/6 Kary: 6 min. (Linkowska, Daszkiewicz, Michalak - 2 min.)

KPR Jelenia Góra: Ciesiółka, Filończuk - Bilenia, Tomczyk 1, Kobzar 10 (3/4), Załoga 4, Jasińska 1, Kanicka, Oreszczuk, Janas 3, Koc 2.

Karne: 3/4 Kary: 4 min. (Kanicka, Janas - 2 min.)