Pierwsza wygrana KPR Gminy Kobierzyce w PGNiG Superlidze!

Bardzo dobrze spisały się piłkarki ręczne KPR Gminy Kobierzyce w kolejnym meczu PGNiG Superligi, wygrywając pierwszy mecz w tych rozgrywkach w Nowym Sączu z drużyną Olimpii Beskid 28-27.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg. W 8. minucie spotkania było 4:4 po rzucie Marty Rosińskiej. KPR fragmentami grał na 2 kołowe - Elżbietę Wesołowską i  Martynę Michalak.

Po kwadransie gry Agnieszka Leśniak trafiła na 7:6 i trener przyjezdnych poprosił o czas. Po 20. minucie gospodynie wypracowały sobie przewagę. Po bramce Karoliny Płachty było 13:11, potem przewaga wzrosła do trzech bramek (15:12), ale przyjezdne szybko doprowadziły do stanu 15:15.

Do siatki trafiały kolejno Anna Mączka, Elżbieta Wesołowska i Monika Kaźmierska. Do przerwy było 17:16 dla Olimpii. W drugiej połowie nadal obserwowaliśmy wyrównane spotkanie, z lekką przewagą zawodniczek miejscowych.

Końcówka jednak należała do podopiecznych trenera Tomasza Folgi. Na minutę przed końcem meczu był remis po 27, ale ostatni celny rzut należał do Elżbiety Wesołowskiej i tym samym KPR Gminy Kobierzyce pokonał Olimpię Beskid Nowy Sącz 28:27.

Było to pierwsze, historyczne zwycięstwo w PGNiG Superlidze.