Sobótka
Sukces sobóckich judoków w Czechach

W weekend 23-24 stycznia w Ceska Trebova odbył się międzynarodowy turniej judo z udziałem: Polski, Słowacji i Czech. Jedyną Polską ekipą byli judocy spod Ślęży. Udział w turnieju wzięło 350 zawodniczek i zawodników grup wiekowych: dzieci starsze, młodzicy oraz juniorzy młodsi.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Sukces sobóckich judoków w Czechach
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

W pierwszym dniu startowali: Dyrcz Wiktor, Waniszewski Hubert, Kołodziej Szymon, Grzegorczyk Kacper oraz Bogdański Filip. Turniej został rozegrany w systemie pucharowym na trzech tatami natomiast zawodnicy prezentowali bardzo dobre wyszkolenie techniczne.

Z naszego Dojo tylko Filip Bogdański (uczeń klasy 1F: klasa sportowa o profilu judo) wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 46kg. Pozostali zawodnicy zakończyli udział w turnieju w walkach eliminacyjnych.

W niedzielę 24 lutego Sobótkę reprezentowali: Patryk Grzegorczyk, Emil Cwek, Arkadiusz Waniszewski, Radosław Fedyk, Patryk Najdek oraz dziewczęta: Roksana Filipiak (uczennica klasy Gimnazjum oraz Maria Siembida.

Pierwszy medal dla judoków spod Ślęży i bezkonkurencyjny w kategorii 46 kg okazał się Patryk Grzegorczyk zdobywając złoty medal w kategorii wiekowej dzieci młodsze. Arkadiusz Waniszewski (klasa II D Gimnazjum) również okazał się lepszy od swoich przeciwników i w kategorii do 50 kg zdobył złoty medal. Emil Cwek zdobył srebrny medal w kat. wagowej do 55kg w kategorii wiekowej junior młodszy.