Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Piłkarki KPR Kobierzyce w czołówce I ligi

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Bardzo dobrze w rozgrywkach I ligi spisują się piłkarki ręczne KPR Kobierzyce, które po siedmiu kolejkach zajmują II miejsce w tabeli.

Podopieczne trenerów Tomasza Folgi i Andrzeja Dudkowskiego grają efektownie, a spotkania z ich udziałem dostarczają widzom wielu emocji. Najlepszym tego przykładem był ostatni mecz ligowy, w którym zawodniczki z Kobierzyc podejmowały groźny zespół Korony Handball Kielce.

Kielczanki po 22 minutach prowadziły już różnicą siedmiu bramek, by po pierwszej połowie zejść do szatni z przewagą trzech bramek (20:17). Początek drugiej połowy spotkania należał jednak do miejscowych, które rzuciły pod rząd 4 bramki i objęły prowadzenie w meczu 21:20.

Piłkarki Korony nie potrafiły przez długi czas pokonać rywalki, a bardzo dobrze grające gospodynie budowały przewagę. W 49. minucie po bramce Beaty Skalskiej na tablicy wyników widniał rezultat 28:24 i do końca gra toczyła się pod dyktando KPR- u. Niesione głośnym dopingiem widzów zgromadzonych na trybunach Hali Sportowo-Widowiskowej w Kobierzycach piłkarki KPR Kobierzyce pokonały ostatecznie Koronę Handball Kielce 32:28 i po tym zwycięstwie awansowały na II miejsce w tabeli I ligi.

KPR: Olejnik, Słota, Gadowska - Linkowska 9, Wesołowska 8, Skalska 8, Kaźmierska 5, Barczak 2 oraz Daszkiewicz, Szymańska, Łuczkowska, Szumna, Tórz, Przydacz.

Kolejny mecz zawodniczki z Kobierzyc rozegrają w Kwidzyniu, a pierwsza rundę zakończą meczem z liderem - SPR Olkusz.

Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 13 grudnia o godz.15.00 w Kobierzycach. Serdecznie zapraszamy kibiców - emocje gwarantowane.