Powiat Wrocławski
Ruszyła czwarta liga!

W ubiegły weekend zainaugurowana została runda rewanżowa w Dolnośląskiej czwartej ligi. Zespoły z powiatu Wrocławskiego grały ze zmiennym szczęściem.

Oława Zdobyta

Do 15 marca ekipie Motobi Bystrzycy Kąty Wrocławskie nie udawało się choćby zremisować w Oławie. W ubiegły weekend ta czarna seria została jednak odwrócona. W 26 minucie na kolejny indywidualny rajd zdecydował się Arkadiusz Półchłopek. Pomimo usilnych prób obrońców MKS-u chcących odebrać mu piłkę, popularny "Ari" wpadł w pole karne i otworzył wynik sobotniej konfrontacji. Do przerwy goście z miasta nad Bystrzycą prowadzili 1-0.

W 50 minucie ponownie w polu karnym przedarł się Arkadiusz Półchłopek i podwyższył prowadzenie kąteckich Lwów na 2-0.W 59 minucie piłkę przejął Łukasz Ochmański, podając w pole karne. Tam akcję zakończył Marek Kowalczyk. Jak się później okazało było to honorowe trafienie jedenastki MKS-u. Drużyna z Oławy miała co prawda wielką szansę wyrównać, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Krzysztof Konon. Na miano zawodnika meczu zasłużył Mistrz Europy amatorów z 2007 roku Arkadiusz Półchłopek. W kolejnym meczu Motobi zagra w Kątach Wrocławskich z BKS-em Bobrzanie Bolesławiec. W sobotę 22 marca o godzinie 15:00.

MKS Oława - Motobi 1:2 (0:1)

Bramki: Kowalczyk 59 - Półchłopek 26, 50

MKS: Bihun - Szponar, Ignasiak, Żelasko (30 Mońka ), Ochmański, Sikorski I, Kozioł, K. Gancarczyk (75 Pożerski), Kowalczyk, Konon, Lipiński

Motobi: Foltyn - Kotwicki, Jawny I, Kalinowski, Kardas, Szczepaniak (87 Pawlak), Rosiecki, Augustyniak (75 Kossakowski), Mostowski (60 Rola), Kosztowniak I, Półchłopek (70 Rybiński)

Kobierzyce do zera

Nie udał się wyjazd ekipie GKS-u do Wąsosza. Nowy trener Aleksander Papieski, który w przerwie zimowej zastąpił Dariusza Michaliszyna przeżył gorycz pierwszej porażki. Dużym wzmocnieniem kobierzyckiej jedenastki ma być sprowadzony z Orła Ząbkowice Śląskie Marcin Kruszelnicki. Nawet te zmiany nie pomogły pokonać Orli. Piłkarze z Wąsosza są szczególnie niewygodnym rywalem, gdyż jesienią wygrali w Kobierzycach 2-0.W kolejnej serii spotkań GKS wybiera się do Zgorzelca. Początek meczu z tamtejszą Nysą w sobotę 22 marca o godzinie 14:00.

Orla - Kobierzyce 3-0 (1-0)

Bramki: Wejman (7), Matuszewski (57), Stuczyk (85).

Orla: Romańczyk - Rzepka, Matuszewski, Wejman, Stuczyk (89 Gromadziński), Rybicki, Śliwowski (89 Bogusiewicz), Ostrowski, Domański, Srebniak (51 Kaczmarek), Kauch (86 Szymkowiak).

Kobierzyce: Sajak - Kras, Kulej, Kruszelnicki, Isztwan, Pietruszewski, Bordulak (87 Czerniawski), Sikorski, Kaliński (80 Kuźma), Białas (70 Choroszy), Milewski (70 Kaliciński).