Kobierzyce
Wicemistrzynie Dolnego Śląska z Kobierzyc

Niezwykle zacięty mecz na zakończenie sezonu w lidze juniorek młodszych obejrzeli kibice zgromadzeni w hali MCS-u we Wrocławiu. Niepokonany dotąd UKS Handball 28 Wrocław podejmował wicelidera - KPR Gminy Kobierzyce.

Mimo tego, że różnica w tabeli przed meczem wynosiła 3 punkty i zwycięstwo Kobierzyc nie zmieniało kolejności na zakończenie rozgrywek to walka na boisku trwała przez całe 60 minut.

Liczne zgromadzona publiczność, także z Kobierzyc, nie mogła się nudzić. Mecz lepiej zaczęły nasze zawodniczki, które w 23 minucie prowadziły już 16-9 lecz chwilowy przestój spowodował, że na przerwę schodziły prowadząc 18-15.

Początek drugiej połowy to najlepszy okres gry wrocławianek, które w 42 min. prowadzą 25-21 ! Wystarcza 4 minuty i w 46 minucie na tablicy widnieje remis 26-26. Następny okres gry należy do zespołu Grażyny Janczak i prowadzimy 34-29. Mecz ostateczne kończy się 35-33 dla KPR-u i jako jedyna drużyna pokonujemy zwycięski zespół rozgrywek.

Najwięcej bramek dla Kobierzyc zdobyły niezawodne Kinga Jakubowska i Wiktoria Drozdowska, odpowiednio11 i 9. Udowodniły tym samym, że nieprzypadkowo zajęły 1 i 2 miejsce w klasyfikacji strzelców rozgrywek dolnośląskich. Kinga w 14 meczach zdobyła…179 bramek!!!, a Wiktoria w 13 meczach – 131! Poczynania czołowych juniorek młodszych dostrzega trener seniorek – Tomasz Folga, zatem Kingę i Wiktorię coraz częściej oglądamy na parkietach 1 ligi kobiet.

- Ostatni mecz to znakomity występ moich wszystkich zawodniczek. Oprócz naszych snajperek Kingi i Wiktorii, świetnie spisywały się Karolina Janecka, Paulina Ilnicka i Agnieszka Siekańska. W kluczowych momentach w bramce rewelacyjnie broniła Dominika Kucharska, a bardzo ważne gole rzuciła Natalia Dębiec - podsumowała występ swoich podopiecznych Grażyna Janczak.

Po zakończonym meczu wiceprezes Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej Eugeniusz Sierpiński wręczył medale i pamiątkowe statuetki dwóm czołowym ekipom Dolnego Śląska. Drużyna z Wrocławia zapewniła sobie już udział w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych, natomiast nasze dziewczyny będą musiały rozegrać barażowy dwumecz z trzecim w rozgrywkach KPR-em Jelenia Góra.