Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Kobierzyce
Przygoda w Pucharze Polski

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Piłkarki ręczne KPR Gminy Kobierzyce, podopieczne trenerki Renaty Jastrzębskiej w meczu 1/8 Pucharu Polski zmierzyły się z Vistalem Gdynia - jedną z najlepszych drużyn piłki ręcznej w naszym kraju.

Przed meczem odbyła się miła uroczystość. Wójt Gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik wręczył wiązanki kwiatów dwóm zawodniczkom z Gdyni- Małgorzacie Gapskiej i Patrycji Kulwińskiej, które reprezentowały Polskę na ostatnich mistrzostwach świata, gdzie wywalczyliśmy IV miejsce. Później na parkiecie byliśmy świadkami zaciętej rywalizacji. Mimo, że występujące w superlidze gdynianki były zdecydowanymi faworytkami do zwycięstwa- nasz zespół ani myślał się poddawać i po wyrównanej I połowie przegrywał nieznacznie 12:13.

Duński szkoleniowiec Vistalu Jens Steffensen musiał w czasie przerwy mocno „ zdopingować” swoje zawodniczki do lepszej gry i efekty widać było na parkiecie. Gdynianki uzyskały kilka bramek przewagi i grając bardzo dobrze w obronie ostatecznie potrafiły zapewnić sobie wygraną. Mimo ambitnej postawy piłkarki KPR musiały uznać wyższość bardziej utytułowanych i doświadczonych rywalek przegrywając ostatecznie 22: 29, ale po meczu za swoją ambitną grę były bardzo chwalone przez zespół z Gdyni.

Małgorzata Gapska - bramkarka Vistalu i reprezentacji Polski: „Już nie pamiętam, kiedy jakiś zespół rzucił nam w meczu ponad 20 bramek. W pierwszej połowie to miejscowe dyktowały warunki gry, nam się jakoś „ nie kleiło”. W szatni trener ostro nas „ zrugał”- i jak widać pomogło, bo w końcu wymęczyłyśmy wygraną, ale brawa dla piłkarek KPR, bo mocno nas postraszyły”– powiedziała bramkarka po meczu i ku uciesze licznej rzeszy fanek zaczęła rozdawać autografy.

Trener gdynianek nie krył podziwu dla zawodniczek z Kobierzyc:- „ To był bardzo trudny dla nas mecz. Moje piłkarki w I połowie chyba zlekceważyły rywalki, stąd w przewie powiedziałem im kilka ostrych słów, ale ich nie powtórzę, bo nie nadają się chyba do druku- nawet po angielsku! Bardzo podoba mi się wasza hala i atmosfera wokół piłki ręcznej w Kobierzycach. Macie naprawdę mocną ekipę.Widać, że sukcesy w I lidze nie są dziełem przypadku”- dodał Jens Steffensen.

Trenerka KPR Renata Jastrzębska mimo porażki, chwaliła swoje podopieczne za grę: „Szkoda oczywiście, że przegrałyśmy, ale myślę, że nie przyniosłyśmy wstydu naszym kibicom. Na tle jednej z najlepszych drużyn w Polsce wypadłyśmy chyba nienajgorzej, a zdobyte doświadczenie powinno procentować w przyszłości. Nasze młodsze zawodniczki nigdy nie grały wcześniej z takimi rywalkami. Było to dla nich naprawdę duże przeżycie”.

Tym samym piłkarki KPR Gminy Kobierzyce zakończyły swoją przygodę w tegorocznej edycji Pucharu Polski. Do następnej rundy awansowały gdynianki. A jak mocny to był przeciwnik, niech świadczy fakt, że za kilka dni w meczu superligi Vistal rozgromił Mistrzynie Polski MKS Selgros Lublin aż 38:24!