Kąty Wrocławskie
Z tarczą z Dzierżoniowa

W mroźny niedzielny poranek zawodnicy i kibice Motobi Bystrzycy Kąty Wrocławskie udali się do Dzierżoniowa. Rywalem kąteckich piłkarzy była tamtejsza Lechia, beniaminek Piast IV ligi. Nasi reprezentanci starali się podtrzymać doskonałą passę meczów bez porażki.

Od pierwszych minut obie drużyny dążyły do zdobycia gola. Gorzej mieli goście, którzy musieli zmagać się z porywistym wiatrem. W 21 minucie rzut wolny dla Lechii, do piłki podchodzi Lesław Sobolewski. Jego strzał mija jednak słupek bramki Motobi Bystrzycy. 28 minuta - rzut wolny wykonują kąteckie Lwy. Zza pola karnego przymierzył Tomasz Kosztowniak, pechowo trafiając w poprzeczkę. W ostatnich minutach pierwszej połowy goście z Kątów Wrocławskich niemal zamknęli "trójkolorowych" z Dzierżoniowa na ich połówie boiska. W 45 minucie Arkadiusz Półchłopek znalazł się w polu karnym Lechii, jednak jego strzał bez problemu załapał golakeeper z Dzierżoniowa. Do przerwy remis 0-0.

Przed rozpoczęciem drugiej odsłony sympatycy kąteckich Lwów prorokowali, że grając z wiatremuda się zdobyć bramkę w Dzierżoniowie. Kolejne 45 minut lepiej rozpoczynają jednak gospodarze - to oni stwarzają więcej groźnych akcji. W 58 minucie Arkadiusz Półchłopek uderza na bramkę Lechii, na rzut rożny futbolówkę wybija bramkarz Dzierżoniowa. W 60 minucie indywidualną akcją popisuje się Lesław Sobolewski, jego strzał poszybował jednak nad poprzeczka. Końcowe minuty to heroiczna walka Motobi Bystrzycy o zwycięstwo na wyjeździe. Lechia ogranicza się do sporadycznych kontr. W 87 minucie jedna właśnie z takich kont mogła dać im gola. Poprzeczka uratowała jednak piłkarzy z Kątów Wrocławskich przed stratą bramki. W 90 minucie wprowadzony po przerwie Rafał Rybiński strzela jedyną bramkę w tym spotkaniu. Radość w sektorze zajmowanym przez kibiców z Kątów Wrocławskich. Pomimo przedłużenia meczu o blisko 6 minut (!) gospodarzom nie udaje się odrobić już straty. W 92 minucie gości mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie. Z futbolówka pognał Arkadiusz Pawlak, podał do wbiegającego Rafała Rybińskiego. Tym razem jednak popularny ?Ryba? strzelił nad poprzeczką.Po meczu zawodnicy Motobi Bystrzycy odtańczyli taniec radości. Nie ma się czemu dziwić, było to ich szóste ligowe zwycięstwo za kadencji Mirosława Drączkowskiego. Motobi wciąż liczy się w walce o awans.

Skład Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie: Foltyn - Rosiecki, Kalinowski, Jawny, Kotwicki ? Szczepaniak (53 min. Pawlak), Augustyniak (72 min. Kossakowski), Kwiatkowski, Rola - Kosztowniak, Półchłopek (68 min. Rybiński)