Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Kąty Wrocławskie
Przegonili Oleśnicę

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Pierwsze w historii zwycięstwo u siebie z Pogonią Oleśnica odnieśli piłkarze Motobi Bystrzycy Kąty Wrocławskie. Pomimo przeraźliwego zimna sympatycy kąteckiej jedenastki mieli powody do radości, ich zespól zagrał jeden z najlepszych meczów w rundzie jesiennej.

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy poświęcona zmarłemu arbitrowi z Oleśnicy Edwardowi Michalewskiemu. Pierwszy strzał już w drugiej minucie oddali goście z Oleśnicy. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Trzecia minuta: z rzutu wolnego uderza Tomasz Kosztowniak, piłkę łapie jednak Tomasz Idziorek. W kolejnych minutach bardziej aktywni byli kąteccy piłkarze. Pogoń ograniczała się do sporadycznych kontr. W 20 minucie rzut rożny. Do piłki dochodzi Jakub Kalinowski i głową posyła futbolówkę do bramki. 1-0 Dla Motobi Bystrzycy. W 37 minucie koronkowa akcja kąteckich piłkarzy. Z piłką popędził Arkadiusz Półchłopek, podał do Tomasza Kosztowniaka, lecz ten uderzył niecelnie. W 42 minucie na solowy rajd zdecydował się Tomasz Kosztowniak. Pojedynek sam na sam wygrał jednak bramkarz Pogoni Oleśnica. Do przerwy 1-0 dla kąteckich Lwów.

Drugą odsłonę z animuszem rozpoczęli goście,jednak ich strzały bez problemu łapał bramkarz Marcin Foltyn. W 58 minucie rzut różny dla gospodarzy, do zagrania dochodzi kapitan Piotr Jawny. Piłka po jego strzale minęła jednak poprzeczkę. 60 minuta - potężny strzał Tomasz Kosztoniaka ląduje na poprzeczce Pogoni. Minutę później groźną akcję przeprowadzają gracze z Oleśnicy. Z trudem broni goalkeeper Motobi. W 74 minucie w polu karnym Pogoni Oleśnica znalazł się Arkadiusz Półchłopek, ale i tym razem piłka nie znalazła drogi do bramki. I w końcu 81 minuta - wyborna akcja wprowadzonego po przerwie Arkadiusza Pawlaka. Strzał z metra broni jednak bramkarz Idziorek. Koniec meczu. 1:0 dla Motobi!

Nasi piłkarze pokonali jeden z najbogatszych klubów Piast 4 ligi. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą w kolejnej serii spotkań kąteckie Lwy zagrają w Dzierżoniowie z Lechią.