Kąty Wrocławskie
Wyboiste Karkonosze

Piłkarze zespołu Motobi Kąty Wrocławskie w rozgrywkach Piast IV ligi idą jak burza. Tym razem nie dały im rady Karkonosze Jelenia Góra. Za kadencji Mirosława Drączkowskiego piłkarze z Kątów Wrocławskich nie ponieśli jeszcze porażki.

Mecz z beniaminkiem z Jeleniej Góry doskonale rozpoczął się dla Motobi Bystrzycy. Już w 6 minucie niepewnie interweniował bramkarz Karkonoszy Adam Małecki, dzięki czemu Grzegorz Rola zdobył bramkę. W 15. minucie gospodarze przeprowadzili kolejny groźny atak. Strzelał Rafał Rybiński, piłkę odbił goalkiper z Jeleniej Góry, jednak piłka po dobitce Tomasza Kosztowniaka minęła bramkę. Goście w tym spotkaniu wyraźnie nastawili się na kontrataki. Jeden z nich, przeprowadzony w 25 minucie przyniósł upragnionego gola. Celnym podaniem próbował popisać się Maciej Zdrojewski. Piłkę przejął jednak debiutujący w ekipie z Jeleniej Góry Marcin Krupa i pokonał bramkarza Motobi. Gospodarze od razu rzucili się do odrabiania strat, jednak ich ataki były nieskuteczne. W 38 minucie przed stratą drugiej bramki kąteckich piłkarzy uratowała poprzeczka.

Od początku drugiej połowy trener miejscowych desygnował na plac gry Arkadiusza Półchłopka., który zmagał się w ostatnim czasie z kontuzją. Ataki gospodarzy przyniosły efekt w 85 minucie. Zza pola karnego uderzał kapitan Piotr Jawny. Piłka odbiła się od poprzeczki, spadła pod nogi Półchopka, który po chwili zdobył swojego drugiego gola w tym sezonie. W 91 minucie Motobi mogło podwyższyć prowadzenie. Strzał Pawła Kwiatkowskiego ponownie jednak wylądował na poprzeczce.

To było trzecie kolejne zwycięstwo kąteckich piłkarzy. 17 listopada o godzinie 13:00 w Kątach Wrocławskich mecz z Pogonią Oleśnica. To będzie niezwykle ważne spotkanie dla układu w górnej polówce tabeli Piast 4 ligi.

Zawodnicy meczu: duet Piotr Jawny i Arkadiusz Półchłopek