Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Kąty Wrocławskie
Męczarnia w Strzegomiu

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Deszczowo przywitał Strzegom piłkarzy Motobi Bystrzycy Kąty Wrocławskie. Rywal AKS dawał nadzieję na przełamanie niekorzystnej passy czterech meczów bez zwycięstwa na wyjeździe.

Gospodarze liczyli natomiast na pierwsze trzy punkty w tym sezonie. Oba zespoły rozpoczęły pojedynek z animuszem. Na grząskiej murawie lepiej radzili sobie piłkarze ze Strzegomia, którzy groźnie zaatakowali bramkę Macieja Zdrojewskiego. Ich strzały jednak albo trafiały w ręce bramkarza albo wprost na nogi obrońców Motobi Bystrzycy. Pierwsza ciekawa akcja ekipy z Kątów Wrocławskich miała miejsce w 16 minucie. W  polu karnym piłkę uderzał Rafał Rybiński, jednak prosto w środek bramki AKS-u. W 23 minucie Paweł Kwiatkowski uderza z rzutu wolnego ponad bramką. W 30 minucie Rafał Rybiński ponownie znalazł się w polu karnym Strzegomia. Tym razem jego lekki strzał łapie golkiper AKS-u. Minutę później zawodnik gospodarzy pada w polu karnym po starciu z Maciejem Zdrojewski. Pomimo protestów ekipy ze Strzegomia, sędzia nakazuje grać dalej. 34 minuta gry przynosi gola dla Motobi Bystrzycy. W pole karne gospodarzy przedarł się Rafał Rybiński i celnym, silnym strzałem pokonał bramkarza AKS-u. 1-0 dla jedenastki z Kątów Wrocławskich, takim też rezultatem kończy się pierwsza połowa.

W przerwie tematem rozmów było zwycięstwo Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych. Tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony dogodną sytuację miał Tomasz Kosztowniak, lecz jego strzał obronił bramkarz AKS-u. W 56 minucie kibice Motobi Bystrzycy wstrzymali oddech. Rzut wolny z ok. 30 metrów, do piłki podchodzi dobrze znany w Kątach Wrocławskich Michał Sudoł. Jego strzał trafia jednak w obrońców Motobi. W 75 minucie na boisku pojawia się Arkadiusz Półchłopek, który wraca do zespołu po kontuzji. W 78 minucie Tomasz Kosztowniak ponownie znajduje się w polu karnym gospodarzy. Tak jak poprzednio z jego uderzeniem radzi sobie bramkarz Strzegomia.

Pomimo optycznej przewagi piłkarzy z Kątów Wrocławskich, mecz kończy się skromnym zwycięstwem Motobi Bystrzycy. Niestety wciąż dużym problemem „kąteckich Lwów” pozostaje skuteczność. Mimo to w dobrych nastrojach ok. 20 osobowa grupka sympatyków kąteckiej jedenastki wracała do domu.

Skład Motobi Bystrzycy Kąty Wrocławskie: Zdrojewski - Kotwicki,