Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Sobótka
Derby dla Ślęży

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Ślęża pokonała w derbach Sobótki Zachód 2:1. Po niedzielnym spotkaniu podopieczni Piotra Araszczuka awansowali na 6. miejsce w tabeli klasy A.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Derby dla Ślęży
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Mecz rozpoczął się od szybkich ataków Ślęży. Zwłaszcza wymiany piłki między Krzysztofem Lipieckim i Kamilem Lupą często zachwycała kibiców. Drużyna Zachodu, która tego dnia była gospodarzem na stadionie OsiR-u, w pierwszych minutach zupełnie nie mogła się odnaleźć, co zaowocowało golem dla gości. W 25 minucie w polu karnych faulowany był zawodnik Ślęży, a pewnie piłkę z 11 metrów umieścił w siatce Jacek Rodak. Do przerwy Ślężanie prowadzili 1:0.

Na drugą połowę spotkania kibice czekali z nadzieją, że zobaczą widowiskowy futbol. Jak się okazało, derby piłkarsko nie zachwycały, ale walki piłkarzom odmówić nie było można. Ledwo sędzia rozpoczął drugie 45 minut, a już było widać, że Zachód bierze się za odrabianie strat. Dobrą akcją popisał się Mateusz Mankiewicz, który wyłożył piłkę Pawłowi Lisowskiemu, a ten nie miał problemu w umieszczeniu futbolówki w siatce. - Miałem jeszcze kilka okazji, ale po prostu dzisiaj nic nam nie szło. Trzeba żyć i grać dalej – powiedział po spotkaniu Mateusz Mankiewicz.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem 1:1, to Ślęża dostała wiatru w żagle i ponownie zaczęła atakować drużynę Cezarego Rogalskiego. Na efekt trzeba było czekać do ostatniego kwadransa. Wtedy Krzysztof Lipiecki posłał piłkę w górę, ta bardzo długo spadając... wpadła do siatki i Ślęża wygrała derby Sobótki 2:1.

Kibice i piłkarze świętowali zwycięstwo do późnych godzin, a szkoleniowiec Piotr Araszczuk może odetchnąć z ulgą bo wygrał najważniejsze spotkanie w rundzie.