Kąty Wrocławskie
Motobi ogrywa Górnika Polkowice!

W szlagierowo zapowiadającym się spotkaniu 4 kolejki czwartej ligi Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie podejmowała u siebie Górnika Polkowice, w składzie którego występują piłkarze z drugiej bądź pierwszej ligi.

Goście legitymowali się przed meczem znakomitym bilansem w lidze, notując dotychczas komplet zwycięstw (w bramkach 17-0!). Pomimo rozgrywania spotkania w środku tygodnia, na trybunach zjawiło się wielu fanów Motobi, a także kilkuosobowa grupa sympatyków Górnika.

Motobi rozpoczęło spotkanie bojaźliwie, pierwsze minuty zdecydowanie należały do bardziej doświadczonej drużyny gości. W 11 minucie groźnie strzelał były gracz Motobi Sebastian Burda. W kolejnych minutach nad stadionem rozpętała się ulewa. Po problemach z pogodą pierwszą groźną sytuacje w tym meczu stworzyli gospodarze. Błyskotliwą akcję zainicjował Michał Kossakowski, jego strzał minimalnie minął słupek bramki Polkowic. W 37 minucie Arkadiusz Pawlak zza pola karnego uderzył tuż nad poprzeczką. I wreszcie akcja meczu. Rzut wolny w odległości ok. 25 metrów od bramki, do piłki podchodzi Michał Kossakowski i precyzyjnie uderza nad murem zawodników Polkowic. 1-0 dla klubu z Kątów Wrocławskich i wielka radość na trybunach.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Po przerwie pierwszą okazję do zdobycia gola stworzyło ponownie Motobi - w 55 minucie strzał Arkadiusza Półchłopka obronił bramkarz Polkowic. Goście próbowali kontratakować, ich mocną bronią okazały się również stałe fragmenty gry, siejące zamęt w ekipie Motobi. Kapitalną okazję Górnik Polkowice miał w 61 minucie spotkania, kiedy bramkarz Motobi Marcin Foltyn z trudem wybił piłkę na rzut rożny. Dwie minuty później groźny strzał na bramkę naszego zespołu oddał najlepszy strzelec Polkowic, tegoroczny Mistrz Polski w barwach Zagłębia Lubin Zbigniew Grzybowski.

Z minuty na minutę zespół z Polkowic spychał Motobi do coraz bardziej rozpaczliwej obrony. Jeszcze w 90 minucie piłkę z linii bramkowej wybił Piotr Jawny, chwilę potem niebezpiecznie na bramkę uderzył Kułyk.

W 93 minucie sędzia Kamil Muniak zakończył ten bardzo emocjonujący mecz. Górnik Polkowice okazał się kolejnym utytułowanym klubem, który przegrał w Kątach Wrocławskich. Tutejszy stadion okazał się już pechowy dla zespołów tej klasy co Odra Opole, GKS Jastrzębie Zdrój czy Orzeł Ząbkowice Śląskie. Kolejny mecz drużyna kąteckich Lwów rozegra 26 sierpnia w Kobierzycach o godzinie 16:00.

Zawodnikiem meczu: Michał Kossakowski

Skład Motobi z wygranego meczu z Górnikiem Polkowice: Foltyn - Rola, K.Kotwicki, Jawny, Kalinowski, Rosiecki - Pawlak (Szczepaniak, Lisowski), Kossakowski, Augustyniak, Dzwoniarski - Półchłopek