Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Kąty Wrocławskie
Pewne zwycięstwo Motobi

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
W piękne środowe popołudnie piłkarze czwartoligowego zespołu Motobi Bystrzycy Kąty Wrocławskie rozegrali kolejny sparing.

Na życzenie trenera Motobi Romana Masztalerza zmieniono jednak przeciwnika. Umiejętności czwartoligowców mieli sprawdzić kąteccy juniorzy z Ligi Dolnośląskiej Juniorów. Juniorzy, dla których był to pierwszy sparing w okresie przygotowawczym ruszyli z wielką determinacją na czwartoligowców. Opór ich akcjom pewnie stawiali jednak obrońcy i bramkarz Marcin Foltyn. W 25 minucie piłkę na lewym skrzydle dostał Tomasz Kosztowniak (który jednak był na spalonym) zacentrował w pole karne i kiedy wydawało się, że podanie bez problemu przechwycą ją juniorzy, tor lotu futbolówki przeciął popularny "malina" zdobywając gola...samobójczego. Pomimo optycznej przewagi seniorów konfrontacja mogła się podobać, oba zespoły starały się zagrać dużą ilością podań z pierwszej piłki. Do przerwy czwartoligowcy, co było małym zaskoczeniem, prowadzili zaledwie 1-0. Wynik mógł być wyższy, jednak strzały Arkadiusza Połchłopka, Tomasza Kosztowniaka czy Łukasza Augustyniaka doskonale bronił Karol Chwastyk.

Po przerwie w ekipie juniorów pojawili się gracze sprowadzeni w tym okienku transferowym. Dla większości z nich mecz z Mistrzami Europy amatorów był dużym przeżyciem. Młodzi gracze co chwilę przedostawali się w okolice pola karnego, jednak w końcowych momentach ich akcjom brakowało wykończenia. W 55 minucie sytuacje sam na sam z bramkarzem juniorów wykorzystał niedawno pozyskany napastnik Tomasz Kosztowniak i było 2-0 dla seniorów. Dla Tomasza Kosztowniaka, znanego z występów w Śląsku Wrocław był to pierwszy gol w barwach jedenastki z Kątów Wrocławskich. W 58 minucie rzut rożny wykonują czawartoligowcy, głową do piłki dochodzi Michał Wróbel i precyzyjnym strzałem zdobywa trzecią bramkę. Młodych zawodników wynik jednak nie załamał i dalej starali się o zdobycie choćby honorowej bramki.

W 75 minucie jeden z najlepszych strzelców czwartej ligi Arkadiusz Półchłopek z rogu pola karnego uderza nie do obrony i ustala wynik na 4-0 dla seniorów Motobi. Takie spotkania przekonują, jak wiele utalentowanej młodzieży biega w naszej okolicy. Dla czwartoligowców nie był to ławy mecz, gdyż juniorzy prezentowali spore umiejętności techniczne, co dobrze rokuje piłce nożnej w Kątach Wrocławskich. Kolejne sparingi już niebawem.

W innym środowym spotkaniu rezerwy Motobi spotkały się ze Zjednoczonymi Łowęczyce. Pojedynek dwóch beniaminków A klasy miał dać odpowiedź, w jakiej formie są podopieczni Wiesława Bigdy (Motobi) i Mirosławowa Drączkowskiego (Zjednoczeni). Po przeciętnym meczu ekipa Zjednoczonych wygrała 2-1 (0-0).