I tak wygrały... Kobierzyce

Na zaproszenie władz czeskich Kobeřic a także klubu sportowego Sokół, kolejny raz wzięliśmy udział w turnieju piłkarskim. Do zawodów odbywających się w ramach współpracy pomiędzy gminą Kobierzyce a Kobeřicami koło Opawy gospodarze zaprosili także zespół z Kobeřic koło Brna.

Gminę Kobierzyce reprezentował wójt Ryszard Pacholik z zastępcą przewodniczącego rady gminy Henrykiem Łoposzko oraz radnymi Apolonią Kasprzyk-Czepielindą i Wiesławem Rytelewskim. Naszych barw bronił zespół GKS Kobierzyce, na co dzień występujący w IV lidze, ale w związku z trwającymi wakacjami w mocno okrojonym składzie.

Po oficjalnym rozpoczęciu przez starostę Kobeřic Petra Krauta, przedstawicieli Kobierzyc oraz Kobeřic koło Brna, wystartowały zmagania piłkarskie. Ustalono, że zespoły będą grać mecze 2 razy po 20 minut. Na trybunach można było usłyszeć: „Cokolwiek się stanie na boisku to i tak wygrają Kobierzyce!”.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili goście, czyli GKS oraz Kobeřice koło Brna. Nasi zawodnicy wygrali 1:0. Po kilkunastu minutach przerwy gospodarze turnieju pokonali GKS 1:0. W ostatnim meczu gospodarze pokonali gości spod Ostrawy 3:1. Końcowa kolejność wyglądała następująco: 1. Kobeřie koło Opawy, 2. Kobierzyce i 3. Kobeřice koło Brna.

Cała impreza była przygotowana wspaniale. Podczas uroczystości zakończenia turnieju wójt Ryszard Pacholik zaprosił zaprzyjaźniony zespół piłkarski na rewizytę, która planowana jest podczas weekendu majowego 2011 roku.

Ostatnią częścią programu wizyty w Kobeřicach było wspólne oglądanie, przez 3 zespoły biorące udział w turnieju, meczu mistrzostw świata Niemcy - Argentyna.