Kobierzyce
Prężne sekcje

Kolejne sukcesy na arenie ogólnopolskiej, a nawet międzynarodowej, odniosły dzieci i młodzież uczestniczący w sekcjach działających przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu Kobierzycach.

Zespoły wokalne GCKiS Kobierzyce w dniach 24-25 marca wzięły udział w Międzynarodowym Konkursie Piosenki o Złoty Mikrofon Radia Jard w Białymstoku. W festiwalu uczestniczyło ponad 300 wykonawców z 7 państw. W tak doborowym gronie wyśmienicie wypadli nasi reprezentanci. Dziewczęta z zespołu X4 (Patrycja Nowak, Karina Tylman, Julia Leśniakowska i Michalina Zając) zajęły 2. miejsce kategorii zespołów. Natomiast w duetach Julia Leśniakowska i Patrycja Nowak zajęły równie dobre 3. miejsce. Nie był to ostatni sukces Patrycji w Białymstoku, bowiem indywidualne została wyróżniona jako solistka. Słowa uznania należą się także Radosławowi Kotowi, instruktorowi wokalnemu zespołów.

Nie mniejszymi osiągnięciami mogą poszczycić się młodzi tancerze z sekcji tańca nowoczesnego (hip hop i dance) działającej w GCKiS, czyli Jast Cargill. W ostatnim czasie wszędzie gdzie występowali, zdobywali czołowe lokaty.

10 marca sekcja wzięła udział w turnieju tańca „Grand Prix Karkonoszy”, który odbył się w Jeleniej Górze. Członkowie sekcji zajęli następujące lokaty: Klaudia Janecka – 3. miejsce w kat. disco do lat 11, Paulina Śmiałkowska – 5. miejsce w kat. disco do lat 11, Anna Rzepka – 1. miejsce w kat. disco do lat 15 i 2. miejsce w hip hopie do lat 15.

Tymczasem w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Disco, który miał miejsce w Białym Błocie koło Bydgoszczy, 1. miejsce w kategorii do 11 lat zajęła Martyna Berbas. Sukces tym większy, że w pokonanym polu zostawiła aż 50 osób.

Ostatnie sukcesy tancerze odnieśli w Eliminacjach do Mistrzostw Świata i Europy, które odbyły się 23 marca w Częstochowie. W kat. solo hip hop do 11 lat na mistrzostwa zakwalifikowała się Martyna Berbas. W finale znalazła się również mini formacja Jast Cargill w kat. hip hop, która ostatecznie zajęła VI miejsce. Natomiast Rafał Bej w kat. powyżej 15 lat, który także zaszedł do ścisłego finału, zawody zakończył na dobrym 11. miejscu.

Wyniki te potwierdzają, że centrum działa bardzo prężnie. Ale sekcje wokalne i taneczne to nie jedyne, które można spotkać przy ul. Ludowej 7 w Kobierzycach. Codziennie w godzinach popołudniowych odbywa się wiele zajęć, na które mogą zgłosić się dzieci z terenu gminy. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalistów z odpowiednimi kwalifikacjami. Wszystkie są bezpłatne, podobnie jak dojazd busem GCKiS dla mieszkańców z okolicznych miejscowości.