Kąty Wrocławskie
Porażka z Tytanem

17 października koszykarze Polkątów Maksimus przegrali w drugim meczu sezonu rozgrywek o wejście do drugiej ligi mężczyzn. Czy w najbliższą sobotę będą mieli więcej szczęścia?

Starcie z Tytanem w Jaworze zakończyło się wynikiem 80:65 dla gospodarzy. Początek spotkania był dla koszykarzy z Kątów bardzo obiecujący. Zawodnicy walczyli o każdą piłkę, twardo bronili i skutecznie grali w ataku. W pewnym momencie wygrywali już 14:4. Koszykarze z Jawora dopiero w połowie pierwszej kwarty zaczęli odrabiać straty. Zakończyła się ona wynikiem 18:12 dla Polkątów.

Początek drugiej ćwiartki meczu był bardzo zacięty i wyrównany, aż do 7 minuty. Wtedy to gracze z Kątów Wrocławskich zaczęli popełniać proste i niewymuszone błędy, które bez skrupułów wykorzystali bardziej doświadczeni rywale. Tytan Jawor prowadził z Polkątami po pierwszej połowie 41:33. Po trzech kwartach Tytan prowadził 61:44. Ostatnia część meczu zaczęła się korzystnie dla koszykarzy z Polkątów , którzy zmniejszyli przewagę przeciwnika tylko do 11 punktów. Tytan szybko się jednak otrząsnął i wygrał mecz 80:65. Niestety, była to już druga porażka drużyny z Katów w rozgrywkach. Zawodnicy muszą jeszcze poczekać na pierwsze, historyczne zwycięstwo.

Kolejne koszykarskie emocje czekają nas już w najbliższą sobotę. Zespół Polkątów rozegra swoje pierwsze spotkanie przed własną publicznością. Mecz z drużyną ze Wschowy odbędzie się w hali sportowej OSiR o godzinie 19.