Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Kąty Wrocławskie
Faworyt poległ w Kątach

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Mająca drugoligowe aspiracje Polonia/Sparta Świdnica przegrała w Kątach Wrocławskich aż 2:6. Podopieczni Mirosława Drączkowskiego w tym sezonie wygrali wszystkie mecze na swoim obiekcie.

Już w drugiej minucie Jacek Fojna mógł pokonać goalkeepera Motobi Bystrzycy. Jednak po jego strzale futbolówka trafiła w poprzeczkę. Później przyszła 16 minuta. Podanie z głębi pola do Grzegorza Rajtera. Ten urywa się obrońcom gości i w sytuacji sam na sam pokonuje Damiana Wójcika.

W drugiej odsłonie ambitnie grający piłkarze ze Świdnicy chcieli za wszelką cenę odrobić straty. Przez co nadziewali się na kontry. Na 2:0 podwyższył Marek Kowalczyk. W 67 minucie dośrodkowanie Sławomira Rosieckiego i kapitalnie w samo okienko uderza Adam Samiec. Gol rodem z Ligi Mistrzów! Pięć minut później Mirosław Marszałek w sytuacji sam na sam pokonuje Marcina Foltyna. W 78 minucie odpowiadają gospodarze. Uderzenie Adama Mostowskiego broni Damian Wójcik jednak dobitka Sławomira Rosieckiego trafia już do siatki. W 87 minucie Jacek Fojna z rzutu wolnego zmniejsza prowadzenie gospodarzy.

Mylili się jednak ci, którzy sądzili, że to koniec strzelania na stadionie przy ulicy Zwycięstwa. W 90 minucie piątą bramkę dla Motobi Bystrzycy zdobywa Damian Szczepaniak, który wyłuskał piłkę goalkeeperowi ze Świdnicy. W 92 minucie pogrom gości przypieczętował z rzutu karnego kapitan Piotr Jawny.

Zespół Poloni/Sparty Świdnica nie dość, że poległ w hokejowych rozmiarach aż 2:6, to jeszcze stracił trzech podstawowych piłkarzy Krzysztofa Gożdziejewskiego, Arkadiusza Felicha i Macieja Bielskiego, którym odnowiły się kontuzje.