Linie 557 i 567 obsługiwane przez Polbus będą kursować od stacji kolejowej poprzez nowe osiedla, wrocławski Muchobór i Nowy Dwór do FAT-u przy ulicy Grabiszyńskiej. Częśc kursów zakończy się na dworcu autobusowym, a niektóre będą skierowane również przez Krzeptow.
W dni robocze autobusy będą wyjeżdżać ze Smolca o pełnej godzinie od 6 do 22. Ostatni kurs jest przewidziany na 22.55. W święta i weekendy będzie można natomiast pojechać do Wrocławia co dwie godziny (ostatni kurs o 23). Bilety będą kosztować 2,60 zł.
Kursy są współfinannsowane przez gminę Kąty Wrocławskie. Burmistrz Antoni Kopeć apeluje do mieszkańców o korzystanie z komunikacji zbiorowej będącej alternatywą dla transportu samochodowego. Pod koniec maja nastąpi weryfikacja poszczególnych kursów.