Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Kąty Wrocławskie
Złoty Klimek

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Jest kolejny wielki ogólnopolski sukces UKS Tygrysy, których osobiście trenuje sołtys wsi Smolec.

Patryk Klimek, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Tygrysy Smolec, podopieczny trenera Hieronima Kurysia, wywalczył złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju Mikołajkowym Uczniowskich Klubów Sportowych. Zawody odbyły się we Wrocławiu.

- Patryk szedł jak huragan, pokonując swoich przeciwników jeden po drugim. W finale nie dał żadnych szans swojemu rywalowi – opowiada trener Kuryś. Do finału dotarli również inni zapaśnicy klubu - Dawid KlimekDaniel Żydowicz, którzy tym razem musieli uznać wyższość swoich rywali i zadowolić się drugimi lokatami. Szanse na medal mieli jeszcze Aleksander BuzhoraMichał Klimek, ale ulegli w walce o brązowe medale i uplasowali się tuż za podium.

W zawodach wystartowało 168 zapaśników reprezentujących wszystkie uczniowskie kluby sportowe w Polsce oraz reprezentację Litwy.

Natomiast w Warszawie w dniach 27-30 listopada w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym zwyciężył Aleksander Buzhora. Tytuły wicemistrzów zdobyli Patryk Klimek oraz Dawid Klimek. W turnieju młodzików uczestniczyło 256 zawodników z 16 województw i dwóch reprezentacji zagranicznych Norwegii i Ukrainy.